Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10902)

MaLk 23.11.2023 13:51

Relacje między naszym stanem finansowym a rezerwami były w ostatnich latach wyjątkowo silne ;)

skarabeus 23.11.2023 15:12

Pepe,


Wisla to obecnie jedno wielkie szambo. Co za roznica w ktorym pomieszczeniu sra skoro sprowadza sie wszystko do guano?

wolfy 23.11.2023 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1612476)
Relacje między naszym stanem finansowym a rezerwami były w ostatnich latach wyjątkowo silne ;)

Chyba chodzi o to że jedynie rezerwy funkcjonują jak powinny, dobrze punktując i już zapewniając graczy pierwszej drużynie (Talar + rezerwowi juniorzy po kartce Dudy). To że jest to element najmniej ważny...
pepe72 chce posłuchać orkiestry i nic to że statek tonie.

MaLk 23.11.2023 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1612478)
Chyba chodzi o to że jedynie rezerwy funkcjonują jak powinny, dobrze punktując i już zapewniając graczy pierwszej drużynie (Talar + rezerwowi juniorzy po kartce Dudy). To że jest to element najmniej ważny...

1. U nas wszystko funkcjonuje w miarę sprawnie na samym początku.
2. Dopóki nie dosięgnie tego sprawcza ręka naszych włodarzy.

Innymi słowy - kiedy JK albo inny RS postanowi odcisnąć na rezerwach swoje piętno, z wielkim prawdopodobieństwem będzie można zakładać, że czar pryśnie.

wolfy 23.11.2023 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1612481)
1. U nas wszystko funkcjonuje w miarę sprawnie na samym początku.
2. Dopóki nie dosięgnie tego sprawcza ręka naszych włodarzy.

Innymi słowy - kiedy JK albo inny RS postanowi odcisnąć na rezerwach swoje piętno, z wielkim prawdopodobieństwem będzie można zakładać, że czar pryśnie.

RS miejmy nadzieję że zostanie zwolniony zanim zacznie się dzielić swoim know-how.

MaLk 23.11.2023 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1612482)
RS miejmy nadzieję że zostanie zwolniony zanim zacznie się dzielić swoim know-how.

To rozwiązuje tylko połowę problemu ;)

wolfy 23.11.2023 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1612484)
To rozwiązuje tylko połowę problemu ;)

Co Ci mam napisać? Po Mada nie wierzę że Królewski pozbędzie się popularności związanej z byciem właścicielem Wisły. Kto by wtedy czytał jego X (dawniej twitter)?

A Radzio punktuje tak zacnie że tylko cud go może uratować...

pepe72 26.11.2023 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1612481)
1. U nas wszystko funkcjonuje w miarę sprawnie na samym początku.
2. Dopóki nie dosięgnie tego sprawcza ręka naszych włodarzy.

Innymi słowy - kiedy JK albo inny RS postanowi odcisnąć na rezerwach swoje piętno, z wielkim prawdopodobieństwem będzie można zakładać, że czar pryśnie.

Oczywiście to nie zasługa Królewskiego, że reaktywowano rezerwy. I rezerwy finansują wolfy & malik.
Rozumiem frustrację ale niektórym na tym forum zdrowo odpier*olilo.

wolfy 26.11.2023 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612622)
Oczywiście to nie zasługa Królewskiego, że reaktywowano rezerwy. I rezerwy finansują wolfy & malik.
Rozumiem frustrację ale niektórym na tym forum zdrowo odpier*olilo.

Ty bardzo mało rozumiesz co entuzjastycznie pokazujesz przy każdej możliwej okazji. Wystarczy przypomnieć jak Twój wcześniejszy bełkot ładnie się zestarzał.

Sugeruję jeszcze raz przeczytać co MaLk napisał, bo Twoja odpowiedź pokazuje że nie bardzo wiesz o co chodzi ale pragniesz wyrazić dezaprobatę. A mogłeś siedzieć cicho, to nikt by nie zauważył :-/

pepe72 26.11.2023 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1612629)
Ty bardzo mało rozumiesz co entuzjastycznie pokazujesz przy każdej możliwej okazji. Wystarczy przypomnieć jak Twój wcześniejszy bełkot ładnie się zestarzał.

Sugeruję jeszcze raz przeczytać co MaLk napisał, bo Twoja odpowiedź pokazuje że nie bardzo wiesz o co chodzi ale pragniesz wyrazić dezaprobatę. A mogłeś siedzieć cicho, to nikt by nie zauważył :-/

Oświeć mnie egzegezą poniższego:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk
Innymi słowy - kiedy JK albo inny RS postanowi odcisnąć na rezerwach swoje piętno, z wielkim prawdopodobieństwem będzie można zakładać, że czar pryśnie.


MaLk 26.11.2023 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612622)
Oczywiście to nie zasługa Królewskiego, że reaktywowano rezerwy. I rezerwy finansują wolfy & malik.
Rozumiem frustrację ale niektórym na tym forum zdrowo odpier*olilo.

Jedna wygrana i Pepe72 się obudził i zaczyna rozstawiać ludzi po kątach, szkoda że nie był taki wylewny po ostatniej serii :D

Strach pomyśleć co się stanie jeśli znowu jakimś cudem zdarzą się dwie wygrane z rzędu.

Czego sobie i wszystkim życzę - poświęcę się i mogę zostać czarną owcą do wyrzucania wszystkich zarzutów, żalów, wyśmiewania nietrafnych prognoz itp. - o ile tylko dzięki temu Wisła zacznie wreszcie grać na sensownym poziomie, a i to tylko w kontekście wyników (jakość gry w tym sezonie mam gdzieś).

Oczywiście mógłbym teraz się odnieść także merytorycznie i tłumaczyć co autor miał na myśli, ale w obliczu koronnego argumentu o finansowaniu mi się nie chce. Kolejna odmiana niezwykle chwytliwego hasła pt. "nie podoba się to kup klub i pokaż jak to się robi, a jak nie, to nie krytykuj" w mojej skromnej opinii jest zbyt żałosna, żeby podjąć jakąkolwiek dyskusję i ustępuje jedynie obecnemu również na tym forum oczekiwaniu niemożliwych do przedstawienia dowodów z rzeczywistości równoległej.

P.S. Przeczytaj z łaski swojej mojego nicka jeszcze raz, jeśli chcesz ze mną dyskutować. Ponieważ piszemy ze sobą na tym forum od lat zakładam bowiem, że miałeś okazję już się napatrzyć i nie pomyliłeś się w jego brzmieniu przypadkowo.

wolfy 26.11.2023 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612641)
Oświeć mnie egzegezą poniższego:

To tylko jedno zdanie. Jest w nim jak byk że kiedy RS i JK zaczną w rezerwach wprowadzać swoje wizje to skończy się dzień dziecka.

Piknik1906 26.11.2023 23:08

Czytam tą dyskusję czy rezerwy można zepsuć i wnioskuję z niej, że panuje przekonanie o jakiejś jakości i efektywności. Skąd to przekonanie?

W temacie o trenerze Sobolewskim użytkownik @Manhunt. podał dane przekazane przez prezesa Królewskiego co do kosztów I i II drużyny. Jeśli wierzyć w te liczby to przewaga ekonomiczna I drużyny nad resztą I ligi jest niczym przy przewadze II drużyny nad ligą IV. Podany tam koszt zawodników na poziomie 1,8 mln rocznie to więcej niż w przypadku wielu drużyn z II ligi. Chojniczanka zrobiła awans do pierwszej przy budżecie 200 tys miesięcznie czyli 2,4 mln rocznie. A byli jedną z bogatszych ekip. W III lidze praktycznie nikt nie ma takiego budżetu jak nasza II drużyna. A w samej IV lidze większość drużyn ma budżety 5 i więcej razy mniejsze. Nie sądzę aby ktokolwiek przekraczał 1/3. Przy takiej przewadze wyniki rezerw to absolutna konieczność.

Tak na marginesie to jak do tego budżetu na wynagrodzenia dodamy koszty bazy, administracji, wyjazdów itp to pewnie zakręcimy się z kosztem prowadzenia drużyny na piątym poziomie rozgrywkowym powyżej 3 mln złotych. Przecież to jest skandal nie zarządzanie.

Jaroo1 26.11.2023 23:13

Skąd się takie koszty biorą? Przecież w IV lidze, rezerwom, to grosze się płaci na pensje, bo po co i za co więcej? Grać każda drużyna musi na jakimś stadionie, boisku, trenować też każdy musi. I koniec końców, u nas wszystko najdroższe, od prądu zaczynając, po pensje, na stadionie kończąc...

krysztal 26.11.2023 23:39

Mnie to dziwi odkąd usłyszałem ile te rezerwy maja kosztować.Ok wprawdzie było to kilka lat temu (4-5) ale byłem dość blisko zaznajomiony z budżetem średniaka 4 ligi.Koszt rozegrania takiego jednego sezonu to było około 170-180 tys zł.Drużyna na dobra sprawę nie miała wychowanków w składzie.Praktycznie cała 18 meczowa to była tak zwana armia zaciężna.W rezerwach Wisły większość to chyba chłopaki z CLJ ,tylko kilku na profesjonalnych kontraktach.Ci zawodnicy w klubie i tak są.Jeśli nie generowali by kosztów w rezerwach to robili by to i tak w innych drużynach.Skąd takie kwoty?Nie umiem sobie tego wytłumaczyć.


Ps.Pisząc o tej 4 ligowej drużynie miałem na myśli całkowity koszt dla klubu za sezon czyli zawodnicy,sędziowie,wyjazdy,trenerów,rachunki.Jedn ym słowem-wszystko

Piknik1906 26.11.2023 23:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1612677)
Skąd się takie koszty biorą? Przecież w IV lidze, rezerwom, to grosze się płaci na pensje, bo po co i za co więcej? Grać każda drużyna musi na jakimś stadionie, boisku, trenować też każdy musi. I koniec końców, u nas wszystko najdroższe, od prądu zaczynając, po pensje, na stadionie kończąc...

Jest tam kilku zawodników z pensjami z innego świata (Talar, Niewiadomski, Szywacz, Bartoń). Sprowadzono tam nawet trzech Hiszpanów. Ich mieszkania i podróże też kosztują o pensjach nie wspominając. Jest generalnie na bogato.

Choć pewnie chęć udowodnienia oszczędności w I drużynie i jakieś przesunięcia z tym związane też zrobiły swoje. A lud wyraża uznanie i wiwatuje (na podstawie komentarzy z grupy Socios na FB). I tak to się (jeszcze) kręci.

krysztal 26.11.2023 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612622)
Oczywiście to nie zasługa Królewskiego, że reaktywowano rezerwy. I rezerwy finansują wolfy & malik.
Rozumiem frustrację ale niektórym na tym forum zdrowo odpier*olilo.

W budżecie jest dziura wielkości 12 mln złotych.Jakby tak się zastanowić to na finansowanie pierwszej drużyny brakuje a ty tu o jakichś zasługach Jarka piszesz względem rezerw.

Piknik1906 27.11.2023 00:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612622)
Oczywiście to nie zasługa Królewskiego, że reaktywowano rezerwy. I rezerwy finansują wolfy & malik.
Rozumiem frustrację ale niektórym na tym forum zdrowo odpier*olilo.

O ile dobrze rozumiem sygnały z klubu to po pożyczkach prezesa Królewskiego finansujących poprzedni sezon kolejnych jak dotąd nie było. Także rzeczywiście stwierdzenie, iż to kibice finansują rezerwy w stopniu większym niż prezes jest uprawnione. Oczywiście z pomocą tych wszystkich firm którym klub nie płaci w terminie.

Tak więc ja bym nie szarżował z tymi złośliwościami w kontekście finansowania. I z wyliczaniem zasług też byłbym ostrożny.

doktor granat 27.11.2023 05:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1612678)
Mnie to dziwi odkąd usłyszałem ile te rezerwy maja kosztować.Ok wprawdzie było to kilka lat temu (4-5) ale byłem dość blisko zaznajomiony z budżetem średniaka 4 ligi.Koszt rozegrania takiego jednego sezonu to było około 170-180 tys zł.Drużyna na dobra sprawę nie miała wychowanków w składzie.Praktycznie cała 18 meczowa to była tak zwana armia zaciężna.W rezerwach Wisły większość to chyba chłopaki z CLJ ,tylko kilku na profesjonalnych kontraktach.Ci zawodnicy w klubie i tak są.Jeśli nie generowali by kosztów w rezerwach to robili by to i tak w innych drużynach.Skąd takie kwoty?Nie umiem sobie tego wytłumaczyć.


Ps.Pisząc o tej 4 ligowej drużynie miałem na myśli całkowity koszt dla klubu za sezon czyli zawodnicy,sędziowie,wyjazdy,trenerów,rachunki.Jedn ym słowem-wszystko

170 tys na sezon oznacza, że było 20 gości (powiedzmy 18 grajków plus 2 trenerów), zarabiali 9 tys rocznie czyli 700 złotych miesięcznie. Trochę
mało nawet w 2019. A tak naprawdę jeszcze mniej bo napisałeś, że w tym były wyjazdy i sędziowie. Naprawdę za tyle gra się w 4 lidze?

pepe72 27.11.2023 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piknik1906 (Post 1612681)
O ile dobrze rozumiem sygnały z klubu to po pożyczkach prezesa Królewskiego finansujących poprzedni sezon kolejnych jak dotąd nie było. Także rzeczywiście stwierdzenie, iż to kibice finansują rezerwy w stopniu większym niż prezes jest uprawnione. Oczywiście z pomocą tych wszystkich firm którym klub nie płaci w terminie.

Tak więc ja bym nie szarżował z tymi złośliwościami w kontekście finansowania. I z wyliczaniem zasług też byłbym ostrożny.

Jakby Wisła nie płaciła dostawcom to nie dostałaby licencji.
Więc twierdzenie, że rezerwy są utrzymywane z pieniędzy, które Wisła nie płaci innym to też jest mocne nadużycie by nie napisać dosadniej.

wolfy 27.11.2023 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612718)
Jakby Wisła nie płaciła dostawcom to nie dostałaby licencji.
Więc twierdzenie, że rezerwy są utrzymywane z pieniędzy, które Wisła nie płaci innym to też jest mocne nadużycie by nie napisać dosadniej.

Rozumiesz w ogóle koncepcję długu?

krysztal 27.11.2023 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1612682)
170 tys na sezon oznacza, że było 20 gości (powiedzmy 18 grajków plus 2 trenerów), zarabiali 9 tys rocznie czyli 700 złotych miesięcznie. Trochę
mało nawet w 2019. A tak naprawdę jeszcze mniej bo napisałeś, że w tym były wyjazdy i sędziowie. Naprawdę za tyle gra się w 4 lidze?

Wszystko gra tylko nie chciałem się rozpisywać więc mój post jest mocno uproszczony tak aby pokazać kontrast między szarą ligową rzeczywistością a klubem który bije na głowę resztę swoich ligowych rywali pod względem finansowym.
Armia zaciężna nie oznacza 20 czy tam 18 chłopa na kontraktach i nie oznacza też,że ściągało się zawodników z całego województwa.Zasięg"scautingu"to był max powiat.Płaciło się za mecz a w niektórych przypadkach tylko za ten wygrany.Pamiętajmy,ze rozmawiamy nie o półamatorach tylko amatorach w prawdziwym tego słowa znaczeniu.Niektórzy dostawali pracę w okolicznych firmach,pracę na tyle dobrą że kilku pracuje do dzisiaj.Tyle wtedy kosztował sezon.Nie bardzo rozumiem co może generować 10x większe koszty?To znaczy wierzę,że kwoty są jak najbardziej prawdziwe a być może nawet zaniżone(no bo pewnie niektórzy młodzi są częścią budżetu CLJ) ale to jest przepalanie kasy która niektórym klubom-jak ktoś słusznie zauważył-wystarcza na rywalizację w drugiej lidze

MaLk 27.11.2023 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612718)
Jakby Wisła nie płaciła dostawcom to nie dostałaby licencji.

Ale wiesz, że to nieprawda? Są dwa rodzaje zobowiązań, czyli potocznie "długów" - tzw. licencyjne, w których nie można mieć zaległości na wskazane w podręczniku licencyjnym daty (ale tylko wobec wybranych, chronionych grup - piłkarze, kluby, ZUS itp.) oraz pozostałe, które mogą być przeterminowane nawet po kilka lat, a badane są przez komisję licencyjną tylko ogólnie, pod kątem tego czy klub jest jeszcze w takiej sytuacji finansowej, żeby mimo tych długów przetrwać sezon licencyjny.

No więc od lat różne kluby spychają spłatę tych wszystkich długów pozalicencyjnych gdzieś na szary koniec, pokazując bardziej lub mniej wiarygodne prognozy, że "kiedyś" je spłacą, a komisja licencyjna to puszcza, bo tak naprawdę interesuje ją tylko i wyłącznie ochrona wierzycieli licencyjnych oraz integralność rozgrywek.

ciacho 27.11.2023 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1612682)
170 tys na sezon oznacza, że było 20 gości (powiedzmy 18 grajków plus 2 trenerów), zarabiali 9 tys rocznie czyli 700 złotych miesięcznie. Trochę
mało nawet w 2019. A tak naprawdę jeszcze mniej bo napisałeś, że w tym były wyjazdy i sędziowie. Naprawdę za tyle gra się w 4 lidze?

A za ile chciałbyś grać w lidze, której nikt nie ogląda czyli przekłądając na nasze wykonywać pracę, która nie jest nikomu do niczego potrzebna i nikogo nie interesuje?

Piknik1906 27.11.2023 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612718)
Jakby Wisła nie płaciła dostawcom to nie dostałaby licencji.
Więc twierdzenie, że rezerwy są utrzymywane z pieniędzy, które Wisła nie płaci innym to też jest mocne nadużycie by nie napisać dosadniej.

Piszesz o sprawach o których masz bardzo mgliste pojęcie, żeby nie napisać dosadniej, ewentualnie żyjesz w alternatywnej rzeczywistości, żeby nie napisać dosadniej. Niespecjalnie da się poważnie traktować człowieka piszącego takie głupoty, żeby nie napisać dosadniej.

Licencja jest bezpośrednio zagrożona wyłącznie w przypadku odpowiednio dużych zaległości licencyjnych, co do zasady wobec członków PZPN/UEFA/FIFA czyli piłkarzy, trenera, innych klubów plus (chyba) publicznoprawne (ZUS). Za całą resztę można zalegać latami. Tak jak np do 2019 Wisła zalegała miliony nawet za stadion. Pamiętasz?

Zresztą prezes Królewski ostatnio wręcz podał liczbę podmiotów, którym Wisła nie płaci w terminie. To było imponujące ponad 400. To właśnie te 400 (współ)finansuje sukcesy II drużyny. Sukcesy skrajnie przepłacone zresztą, żeby nie napisać dosadniej.

Jaroo1 28.11.2023 10:22

Jeśli dług Wisły wynosi x milionów, to chcąc nie chcąc spora część klubu i jego działań jest finansowana przez wierzycieli. Bo to, że my w danym miesiącu zapłacimy na pensje czy za stadion, to tylko dzięki temu, że na chwilę obecną istnieje możliwość rozbijania długów na raty. I żyjemy dzięki temu, że tego długu nie trzeba spłacić w ciągu jednego miesiąca.

Ani dochodów nie mamy takich żeby była nadwyżka finansowa - bo ciągle się powiększa dziura w budżecie - ani własciciela nie mamy, który by dosypywał kasę. To de facto dzięki czemu Wisła dalej istnieje? Właśnie dzięki pożyczkom

wolfy 28.11.2023 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1612741)
Jeśli dług Wisły wynosi x milionów, to chcąc nie chcąc spora część klubu i jego działań jest finansowana przez wierzycieli. Bo to, że my w danym miesiącu zapłacimy na pensje czy za stadion, to tylko dzięki temu, że na chwilę obecną istnieje możliwość rozbijania długów na raty. I żyjemy dzięki temu, że tego długu nie trzeba spłacić w ciągu jednego miesiąca.

Ani dochodów nie mamy takich żeby była nadwyżka finansowa - bo ciągle się powiększa dziura w budżecie - ani własciciela nie mamy, który by dosypywał kasę. To de facto dzięki czemu Wisła dalej istnieje? Właśnie dzięki pożyczkom

Ja się obawiam że to są już pożyczki na spłatę zaległych zobowiązań, czyli dług nie rośnie sobie liniowo.

fansorina 01.01.2024 07:30

Jop będzie łączył robotę asystenta z trenerem rezerw? Była jakaś informacja na ten temat?

pepe72 01.01.2024 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1614383)
Jop będzie łączył robotę asystenta z trenerem rezerw? Była jakaś informacja na ten temat?

To chyba niezbyt możliwe. Ale nie słyszałem.
Ja bym chciał Sobola w rezerwach.

pepe72 05.01.2024 18:44

Już wiadomo kto poprowadzi rezerwy w rundzie wiosennej:
https://akademia.wislakrakow.com/pos...sly-krakow/408

Stanowisko pierwszego trenera zespołu rezerw Białej Gwiazdy objął Bartosz Bąk. 28-letni szkoleniowiec w sztabie czwartoligowej drużyny pełnił dotychczas funkcję II trenera.

W sztabie szkoleniowym drugiego zespołu Wisły Kraków następują zmiany. Rolę trenera Mariusza Jopa, który swoją pracę będzie kontynuował przy pierwszej drużynie Białej Gwiazdy, przejmuje jego dotychczasowy asystent - Bartosz Bąk. 28-latek, legitymujący się licencją trenerską UEFA A, swoją przygodę w klubie z Reymonta rozpoczął w 2015 roku i od tamtego momentu prowadził kilka drużyn młodzieżowych w wiślackiej Akademii, m.in. U-14 czy CLJ U-15.

Bąk ma za sobą również wartościowe szkolenia organizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA), podczas których nabywał wiedzę m.in. w akademiach Bayeru Leverkusen czy Interu Mediolan, a z końcem stycznia będzie on zdawał egzamin na kursie UEFA A Elite Youth. Latem ubiegłego roku został wybrany asystentem trenera Mariusza Jopa w reaktywowanym zespole rezerw krakowskiej Wisły, który obecnie zasiada na pozycji lidera małopolskiej JAKO IV Ligi.

Rolę asystenta nowego szkoleniowca będzie pełnił Aleksandr Michajłow, który również od minionego lata pracuje w sztabie drużyny rezerw.

- Wisła ukształtowała mnie jako trenera, to mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością. Wraz z pracą tutaj rosły moje kompetencje, zdobywałem kolejne stopnie licencji trenerskich, przechodziłem przez różnego rodzaju szkolenia, czy też miałem okazję przyjrzeć się jak funkcjonują inne kluby europejskie. Uważam jednak, że poza wszystkimi licencjami, certyfikatami itp. największy wpływ na mój rozwój miała grupa ludzi, jaką przez wszystkie lata tu poznałem – mówił o sobie nowy trener drugiej drużyny Białej Gwiazdy w wywiadzie w lipcu ubiegłego roku, który możecie przeczytać TUTAJ.

Trenerze, życzymy powodzenia w nowej roli!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl