![]() |
Relacje między naszym stanem finansowym a rezerwami były w ostatnich latach wyjątkowo silne ;)
|
Pepe,
Wisla to obecnie jedno wielkie szambo. Co za roznica w ktorym pomieszczeniu sra skoro sprowadza sie wszystko do guano? |
Cytat:
pepe72 chce posłuchać orkiestry i nic to że statek tonie. |
Cytat:
2. Dopóki nie dosięgnie tego sprawcza ręka naszych włodarzy. Innymi słowy - kiedy JK albo inny RS postanowi odcisnąć na rezerwach swoje piętno, z wielkim prawdopodobieństwem będzie można zakładać, że czar pryśnie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A Radzio punktuje tak zacnie że tylko cud go może uratować... |
Cytat:
Rozumiem frustrację ale niektórym na tym forum zdrowo odpier*olilo. |
Cytat:
Sugeruję jeszcze raz przeczytać co MaLk napisał, bo Twoja odpowiedź pokazuje że nie bardzo wiesz o co chodzi ale pragniesz wyrazić dezaprobatę. A mogłeś siedzieć cicho, to nikt by nie zauważył :-/ |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Strach pomyśleć co się stanie jeśli znowu jakimś cudem zdarzą się dwie wygrane z rzędu. Czego sobie i wszystkim życzę - poświęcę się i mogę zostać czarną owcą do wyrzucania wszystkich zarzutów, żalów, wyśmiewania nietrafnych prognoz itp. - o ile tylko dzięki temu Wisła zacznie wreszcie grać na sensownym poziomie, a i to tylko w kontekście wyników (jakość gry w tym sezonie mam gdzieś). Oczywiście mógłbym teraz się odnieść także merytorycznie i tłumaczyć co autor miał na myśli, ale w obliczu koronnego argumentu o finansowaniu mi się nie chce. Kolejna odmiana niezwykle chwytliwego hasła pt. "nie podoba się to kup klub i pokaż jak to się robi, a jak nie, to nie krytykuj" w mojej skromnej opinii jest zbyt żałosna, żeby podjąć jakąkolwiek dyskusję i ustępuje jedynie obecnemu również na tym forum oczekiwaniu niemożliwych do przedstawienia dowodów z rzeczywistości równoległej. P.S. Przeczytaj z łaski swojej mojego nicka jeszcze raz, jeśli chcesz ze mną dyskutować. Ponieważ piszemy ze sobą na tym forum od lat zakładam bowiem, że miałeś okazję już się napatrzyć i nie pomyliłeś się w jego brzmieniu przypadkowo. |
Cytat:
|
Czytam tą dyskusję czy rezerwy można zepsuć i wnioskuję z niej, że panuje przekonanie o jakiejś jakości i efektywności. Skąd to przekonanie?
W temacie o trenerze Sobolewskim użytkownik @Manhunt. podał dane przekazane przez prezesa Królewskiego co do kosztów I i II drużyny. Jeśli wierzyć w te liczby to przewaga ekonomiczna I drużyny nad resztą I ligi jest niczym przy przewadze II drużyny nad ligą IV. Podany tam koszt zawodników na poziomie 1,8 mln rocznie to więcej niż w przypadku wielu drużyn z II ligi. Chojniczanka zrobiła awans do pierwszej przy budżecie 200 tys miesięcznie czyli 2,4 mln rocznie. A byli jedną z bogatszych ekip. W III lidze praktycznie nikt nie ma takiego budżetu jak nasza II drużyna. A w samej IV lidze większość drużyn ma budżety 5 i więcej razy mniejsze. Nie sądzę aby ktokolwiek przekraczał 1/3. Przy takiej przewadze wyniki rezerw to absolutna konieczność. Tak na marginesie to jak do tego budżetu na wynagrodzenia dodamy koszty bazy, administracji, wyjazdów itp to pewnie zakręcimy się z kosztem prowadzenia drużyny na piątym poziomie rozgrywkowym powyżej 3 mln złotych. Przecież to jest skandal nie zarządzanie. |
Skąd się takie koszty biorą? Przecież w IV lidze, rezerwom, to grosze się płaci na pensje, bo po co i za co więcej? Grać każda drużyna musi na jakimś stadionie, boisku, trenować też każdy musi. I koniec końców, u nas wszystko najdroższe, od prądu zaczynając, po pensje, na stadionie kończąc...
|
Mnie to dziwi odkąd usłyszałem ile te rezerwy maja kosztować.Ok wprawdzie było to kilka lat temu (4-5) ale byłem dość blisko zaznajomiony z budżetem średniaka 4 ligi.Koszt rozegrania takiego jednego sezonu to było około 170-180 tys zł.Drużyna na dobra sprawę nie miała wychowanków w składzie.Praktycznie cała 18 meczowa to była tak zwana armia zaciężna.W rezerwach Wisły większość to chyba chłopaki z CLJ ,tylko kilku na profesjonalnych kontraktach.Ci zawodnicy w klubie i tak są.Jeśli nie generowali by kosztów w rezerwach to robili by to i tak w innych drużynach.Skąd takie kwoty?Nie umiem sobie tego wytłumaczyć.
Ps.Pisząc o tej 4 ligowej drużynie miałem na myśli całkowity koszt dla klubu za sezon czyli zawodnicy,sędziowie,wyjazdy,trenerów,rachunki.Jedn ym słowem-wszystko |
Cytat:
Choć pewnie chęć udowodnienia oszczędności w I drużynie i jakieś przesunięcia z tym związane też zrobiły swoje. A lud wyraża uznanie i wiwatuje (na podstawie komentarzy z grupy Socios na FB). I tak to się (jeszcze) kręci. |
Cytat:
|
Cytat:
Tak więc ja bym nie szarżował z tymi złośliwościami w kontekście finansowania. I z wyliczaniem zasług też byłbym ostrożny. |
Cytat:
mało nawet w 2019. A tak naprawdę jeszcze mniej bo napisałeś, że w tym były wyjazdy i sędziowie. Naprawdę za tyle gra się w 4 lidze? |
Cytat:
Więc twierdzenie, że rezerwy są utrzymywane z pieniędzy, które Wisła nie płaci innym to też jest mocne nadużycie by nie napisać dosadniej. |
Cytat:
|
Cytat:
Armia zaciężna nie oznacza 20 czy tam 18 chłopa na kontraktach i nie oznacza też,że ściągało się zawodników z całego województwa.Zasięg"scautingu"to był max powiat.Płaciło się za mecz a w niektórych przypadkach tylko za ten wygrany.Pamiętajmy,ze rozmawiamy nie o półamatorach tylko amatorach w prawdziwym tego słowa znaczeniu.Niektórzy dostawali pracę w okolicznych firmach,pracę na tyle dobrą że kilku pracuje do dzisiaj.Tyle wtedy kosztował sezon.Nie bardzo rozumiem co może generować 10x większe koszty?To znaczy wierzę,że kwoty są jak najbardziej prawdziwe a być może nawet zaniżone(no bo pewnie niektórzy młodzi są częścią budżetu CLJ) ale to jest przepalanie kasy która niektórym klubom-jak ktoś słusznie zauważył-wystarcza na rywalizację w drugiej lidze |
Cytat:
No więc od lat różne kluby spychają spłatę tych wszystkich długów pozalicencyjnych gdzieś na szary koniec, pokazując bardziej lub mniej wiarygodne prognozy, że "kiedyś" je spłacą, a komisja licencyjna to puszcza, bo tak naprawdę interesuje ją tylko i wyłącznie ochrona wierzycieli licencyjnych oraz integralność rozgrywek. |
Cytat:
|
Cytat:
Licencja jest bezpośrednio zagrożona wyłącznie w przypadku odpowiednio dużych zaległości licencyjnych, co do zasady wobec członków PZPN/UEFA/FIFA czyli piłkarzy, trenera, innych klubów plus (chyba) publicznoprawne (ZUS). Za całą resztę można zalegać latami. Tak jak np do 2019 Wisła zalegała miliony nawet za stadion. Pamiętasz? Zresztą prezes Królewski ostatnio wręcz podał liczbę podmiotów, którym Wisła nie płaci w terminie. To było imponujące ponad 400. To właśnie te 400 (współ)finansuje sukcesy II drużyny. Sukcesy skrajnie przepłacone zresztą, żeby nie napisać dosadniej. |
Jeśli dług Wisły wynosi x milionów, to chcąc nie chcąc spora część klubu i jego działań jest finansowana przez wierzycieli. Bo to, że my w danym miesiącu zapłacimy na pensje czy za stadion, to tylko dzięki temu, że na chwilę obecną istnieje możliwość rozbijania długów na raty. I żyjemy dzięki temu, że tego długu nie trzeba spłacić w ciągu jednego miesiąca.
Ani dochodów nie mamy takich żeby była nadwyżka finansowa - bo ciągle się powiększa dziura w budżecie - ani własciciela nie mamy, który by dosypywał kasę. To de facto dzięki czemu Wisła dalej istnieje? Właśnie dzięki pożyczkom |
Cytat:
|
Jop będzie łączył robotę asystenta z trenerem rezerw? Była jakaś informacja na ten temat?
|
Cytat:
Ja bym chciał Sobola w rezerwach. |
Już wiadomo kto poprowadzi rezerwy w rundzie wiosennej:
https://akademia.wislakrakow.com/pos...sly-krakow/408 Stanowisko pierwszego trenera zespołu rezerw Białej Gwiazdy objął Bartosz Bąk. 28-letni szkoleniowiec w sztabie czwartoligowej drużyny pełnił dotychczas funkcję II trenera. W sztabie szkoleniowym drugiego zespołu Wisły Kraków następują zmiany. Rolę trenera Mariusza Jopa, który swoją pracę będzie kontynuował przy pierwszej drużynie Białej Gwiazdy, przejmuje jego dotychczasowy asystent - Bartosz Bąk. 28-latek, legitymujący się licencją trenerską UEFA A, swoją przygodę w klubie z Reymonta rozpoczął w 2015 roku i od tamtego momentu prowadził kilka drużyn młodzieżowych w wiślackiej Akademii, m.in. U-14 czy CLJ U-15. Bąk ma za sobą również wartościowe szkolenia organizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA), podczas których nabywał wiedzę m.in. w akademiach Bayeru Leverkusen czy Interu Mediolan, a z końcem stycznia będzie on zdawał egzamin na kursie UEFA A Elite Youth. Latem ubiegłego roku został wybrany asystentem trenera Mariusza Jopa w reaktywowanym zespole rezerw krakowskiej Wisły, który obecnie zasiada na pozycji lidera małopolskiej JAKO IV Ligi. Rolę asystenta nowego szkoleniowca będzie pełnił Aleksandr Michajłow, który również od minionego lata pracuje w sztabie drużyny rezerw. - Wisła ukształtowała mnie jako trenera, to mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością. Wraz z pracą tutaj rosły moje kompetencje, zdobywałem kolejne stopnie licencji trenerskich, przechodziłem przez różnego rodzaju szkolenia, czy też miałem okazję przyjrzeć się jak funkcjonują inne kluby europejskie. Uważam jednak, że poza wszystkimi licencjami, certyfikatami itp. największy wpływ na mój rozwój miała grupa ludzi, jaką przez wszystkie lata tu poznałem â mówił o sobie nowy trener drugiej drużyny Białej Gwiazdy w wywiadzie w lipcu ubiegłego roku, który możecie przeczytać TUTAJ. Trenerze, życzymy powodzenia w nowej roli! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl