![]() |
Chciałem zauważyć, że owszem Kowalczyk jest świetna, utalentowana i pracowita. Owszem, w zeszłym roku miała fantastyczne sukcesy, w tym również. Do tego to miła dziewczyna. Wszystko fajnie.
Ale olimpiada jest raz na 4 lata i prawdziwi mistrzowie muszą utrafić z formą właśnie na nią. I co by nie napisać, jeśli Kowalczyk nie zdobędzie złota na tych igrzyskach, to będzie to odebrane jako porażka. W końcu do 2 złotych medali była typowana przez zagranicznych ekspertów, nie przez Polaków. Kowalczyk jest promowana przez Europsport jako gwiazda igrzysk - chyba nie bez powodu. Natomiast faktem jest, że poniedziałkowy dystans to nie jest to, w czym Kowalczyk się specjalizuje. Więc 5 miejsce to jeszcze nie tragedia. |
Cytat:
Jeśli Kowalczyk nie zdobędzie żadnego medalu (w co bardzo wątpię), to faktycznie będzie to jej dużą porażką. Jest jednak wielu wybitnych sportowców, którzy nie zdobyli żadnego medalu olimpijskiego indywidualnie (np. Ahonen), a są tacy "wybitni", jak Bystol, Soininen, czy nasz Wojciech Fortuna, którzy byli mistrzami olimpijskimi. Oczywiście mistrzowie powinni być przygotowani perfekcyjnie na olimpiadę, ale to jest tylko sport i wszystko jest możliwe. |
Cytat:
Być może chodzi Ci o to ,iż napisałam, że się uprzedzilaś. Więc wyjaśniam, że jak dla mnie atakowanie jej i mówienie o sodowce na podstawie "afery kurtkowo - kombinezonowej " jest uprzedzeniem. Zwłaszcza, że tak jak piszesz, kibicujesz jej tylko dlatego, że jest Polką, zdając się nie dostrzegać jej postawy, pracowitości, braku wymowek gdy jej nie idzie itp i zamykasz uszy na argumenty. Piszesz też o tym jak to sama się przekonalaś, jak to jej sodowka uderzyła, gdy ją osobiście poznałaś a jednak nie dajesz przykladów czepiając się na siłę tej kurtki i kombinezonu. Wiem, że Cię nie przekonam i Ty mnie oraz wiekszości wpisujących się w tym temacie kibicow sportów zimowych, więc faktycznie - masz rację, lepiej skończyć temat :) Ja rownież nie jestem fanką kogokolwiek - umiem jednak docenić ciężką, pracę, mistrzostwo, odwagę i siłe charakteru. A te cechy widzę u Justyny. p.s. Jestem pewna, że w jutrzejszym sprincie Kowalczyk da z siebie wszystko. W tym sezonie zauważyłam u niej taką przypadłość, że gdy w danym starcie pójdzie jej trochę gorzej - w następnym wygrywa. Jestem optymistką i trzymam kciuki. Będzie złoto ! |
Wg mnie nie nam oceniać ,czy jej sodówka uderzyła, czy nie, bo większość z nas nie znała jej wcześniej i nie znamy jej osobiście teraz, więc jak to ocenić ? Bo chyba nie z gazet...
Żmijka ma swoje zdanie i ma do tego prawo tyle w temacie. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
|
hokej takze trwa na eurosporcie:) w 2.tercji bedzie biathlon ale 3.tercja w calosci:) a rano na zywca mecz Rosji
|
Czy może mi ktoś racjonalnie wytłumaczyć dlaczego w TVP zamiast emocjonującego meczu hokeja lecą eliminacje(!) snowcrossu, w którym nie mamy żadnych reprezentantów, zawodniczki leża na dupach co chwilę, ogólnie nic się nie dzieje?
|
Bardzo dobry występ Sikory. Szczególnie Biegowo.
|
Cytat:
|
Ewentualnie żeby musiał wejśc na strone TVP i tam sobie oglądał. Dobrze że jest jeszcze Eurosport.
A co do występu Tomka..oby w biegu na 20 km był choc w 5-tce..bo jak nie to występ w biegu ze startu wspólnego jest wykluczony i obrona srebrnego medalu z Turynu. |
Cytat:
I kończymy temat, ale znów wciskasz mi swoje zdanie i próbujesz postawić się wyżej ode mnie (ja nie potrafię docenić, a Ty tak) - że nie dostrzegam pracy (ciekawe gdzie?), nie doceniam postawy (?) ect. Litości, gdzie tak napisałam, ze czegoś nie doceniam? Czy nie pisanie że doceniam oznacza od razu, że nie doceniam?! Nic nie pisałam o jej postawie sportowej, o pracy czy jej braku itd. Pisałam tylko, że przez sodówkę (w moim mniemaniu) nie jestem jej w stanie lubić. Jej jako jej. Nie sportowcai. Jest bardzo dobrą zawodniczką (na wybitną chyba jeszcze za wcześnie), osiąga świetne rezultat, na które musiała zapracować wieloma h treningów. Nikt temu nie przeczy. I kibicuje jej jako Polce (bo jako komu mam jej kibicować? Jako JK? Wybacz, ale tak mogę kibicować jakiemuś chorwatowi (whatever), bo mi sie podoba. Tak samo kibicuje reprezentacji POLSKI w szczypiorniaka, kosza, skoczkom, hokejistom czy kij wie komu jeszcze). Każdy z nich reprezentuje POLSKĘ i dlatego im kibicuję. A nie dlatego, że X czy Y jest pracowity albo fajny. Kocham Polskę i dlatego kibicuję reprezentantom Polski. Kogoś mogę przy okazji lubieć czy też nie, ale to nie jest warunek kibicowania tej osobie. Kibicuje siatkarzom, rycze na hymnie jak zdobyli medal, ale np. z tej ekipy nie lubię Ignaczaka (zraziłam się - osobiście). I tak samo jest z tą nieszczęsną Kowalczyk. Reprezenuje Polskę, wiec życzę jej jak najlepiej, ale do jasnej cholery nie musze jej lubić jako osoby. Dla mnie to zrozumiałe i oczywiste ... I proszę Cię, spróbuj zrozumieć to co piszę. Wyłączyć na chwilę opcję "ona atakuje Justynkę, nie lubi jej trzeba to zmienić i położyć swoje na wierzchu" i przeczytać dokładnie to co piszę :-) A jtro (tzn już dziś) obie będziemy ściskać kciuki, żeby zdobyła medal! I tego się trzymajmy. Pozdrawiam Cytat:
P.S Przepraszam, za zastraszającą ilość literówek ect, ale bolące ręce w połączeniu ze średnio dziłającą klawiaturą to marna opcja :) |
Po ch.. o tym wszystkim piszecie miłe Panie?
Co tu kogo interesują prywatne sympatie i antypatie? Lubisz to dobrze, nie lubisz to też dobrze. Igrzyska to taki czas, że wszelkie docinki wobec nawet nielubianych zawodników trzeba odłożyć na bok i cieszyć się z każdego dobrego występu naszych reprezentantów, zwłaszcza, że tych dobrych występów na razie jak na lekarstwo, bo poza medalem Małysza i 5.miejscem Kowalczyk, ciężko nam wejść do 10. w czymkolwiek. |
|
organizacja tych Igrzysk to jak do tej pory wieś
a my się martwimy, czy "losowanie wypadło dobrze" bardzo fajne wczoraj biegi biathlonowe |
Jak się nie mylę, to sędziowie są z różnych krajów, więc błędy sędziów nie są winą organizatorów.
Zaraz napiszecie, że zła pogoda to tez wina organizatorów:) |
TVP realizując swoją misję publiczną ociera się o propagandę sukcesu.
Wczoraj usłyszałem że miejsce jakichś naszych reprezentantów (snowbord, łyżwiarstwo ? nie jestem pewny) gdzieś w 3 dziesiątce były spowodowane "silną obsadą konkurencji". Powiedział to goguś Kurzajewski. Tego jeszcze nie słyszałem. Bardzo jestem ciekawy czy oni mają odgórne zalecenia w tej sprawie?! |
Cytat:
wczoraj i tak najbardziej rozwalił mnie Wszoła który myślał że niebieskie linie na trasach zjazdowych i snowcrosie są animowane w tv przez komputery :) wogóle ci "eksperci" są zajefajni w tvp |
Cytat:
|
Cytat:
TVP to jest parodia, to prawda ze przy transmisji Małysza był tekst do tej aktorki z Kryminalnych w stylu " twoj syn urodził sie rok tem, rowno w pierwsza rocznice zaczyna sie olimpiada, co o tym myslisz? " ? :D:D |
Żmijko - tekst o Małyszu - wyraźnie zaznaczyłam , że to żart, na wypadek, gdyby ten znaczek => ;) , było mało.
Cieszę się, że doszłyśmy do pewnej wspólnej płaszczyzny i że doceniasz osiągnięcia Kowalczyk, jej postawę sportową, ambicję i ciężką pracę. Moja reakcja wiązala się z sarkastycznymi słowami o kombinezonie, sugerującymi, że Justyna tym tłumaczy / tłumaczyła swoj gorszy wynik. Co w moim odczuciu było dla niej bardzo niesprawiedliwe. gdyż nic takiego w jej przypadku nie miało miejsca. Zwłaszcza, że Twoje słowa wypowiedziane zostały tuż po starcie, gdzie na ostatnim kilometrze stracila medal, co z kolei sugerowało,iż sprawia Ci ten fakt satysfakcję. Miło mi słyszeć, że tak nie jest :-) P.S. Gdy Justyna dziś przegra, to będzie też wina Małysza, który w wywiadzie po zdobyciu srebra, powiedział, że ma nadzieje , że tym medalem otworzył dla naszych sportowców puszkę Pandory :D Oczywiście to też żart ;) P.S.2 Tomek Sikora zaliczył wczoraj calkiem dobry start. Mam nadzieję, że to jakaś prognoza przed biegiem indywidualnym. Choć akurat w biathlonie na tych IO z każdym startem wszelknie prognozy biorą w łeb. |
Cytat:
|
Cytat:
najpierw ten gruzin, przy narciarstwie jakiś sędzia ledwo zwiał z trasy sprzed zawodnika co jechał na dół, a potem zapomnieli o chorągiewce na jednej z bramek i stały tylko kije, wida ć było że zawodnik miał dylemat przez moment potem ten biathlon i jakies wypuszczanie zawodników w nie tej kolejności , no i jakiś chłopina zalewający tor saneczkowy tyle ja pamiętam a coś się jeszcze znajdzie jak na Igrzyska sporo przypadków co do pogody to czego się można spodziewać po klimacie oceanicznym i to powinno się brać pod uwage przy wyborze organizatora |
Cytat:
Dla nich np Cuche i Quiche to jedno ;) ;) |
Czy też macie problemy z niektórymi transmisjami na vancouver.tvp.pl ?
Była cała kampania informacyjna, że wszystkie konkurencje transmitowane na żywo itd. A tym czasem wczoraj np nie dane mi było obejrzeć łyżwiarstwa szybkiego mężczyzn ("ograniczenia licencyjne dla twojego kraju"), teraz np nie można ogladać curlingu Szwajcaria - Szwecja... EDIT - juz jest, ale 20-30 minut za późno. |
Te "igrzyska" to jedna wielka kpina,widzieliście przed chwilą upadek Majdić ? cud że nóg nie połamała...nie zabezpieczona dziura na zakręcie...tak fatalnej organizacji chyba nigdy nie było.
Wiadomo już że nie dostaną w przyszłości żadnej imprezy masowej. |
przeraziło mnie to co zobaczyłem, jak ona wpadła w dół...
z 2 metry w dół...zamiast zabiezpieczyc... |
Cytat:
Edit. Kogo oni w TVP do studia zapraszają. Hołowczyc o upadku Majdić: Nic się jej nie stało, tylko do dziury wpadła. Dać jej narty, niech zasuwa. Kolesiowi chyba biegi narciarskie z rajdem Paryż - Dakar się pomyliły. Masakra ;) |
wypadek Majdic i kilku narciarzy plus seria powaznych upadkow w zjezdzie kobiet... no i do tego Gruzin... czy to przypadek czy Kanadyjczycy poza hokejem nie umieją zrobić czegoś porządnie??;/
|
Już wiadomo czemu w South Parku tak nienawidzą Kanadyjczyków :D
Oglądam teraz zjazd,5 kraks i to poważne,coś jest nie tak ! |
W Calgary im się udało stworzyć naprawdę fajne igrzyska, ale ja już od początku czułem że Vancouver to nie będzie to samo. To prawda co mówicie Kanadyjczycy trochę po zaniedbywali parę rzeczy.
|
Wie ktoś o której dokładnie jest finał z udziałem Justyny?
|
Cytat:
|
finał przewidziany jest na godzine 22;52
trzymam kciuki za Justyne. Bjorgen mocna jest...juz sie denerwuje... |
Ja się tylko boje że upadnie przy tym koślawym zjezdzie.. jeśli nie to jestem spokojny.
Uff... jest pięknie. szkoda tego małego błędu przy drugim zjezdzie... ale i tak wielkie brawa, przecież sprint to nie jest jej domena. |
I było tak gadać Pani o wielka mistrzyni Kowalczyk ? trasa za prosta tak ? to czemu nie ma złota ? żeby dać szansę innym ?
Oczywiście cieszy srebro,ale wkurza to gadanie wszędzie,że praktycznie same złota,jak tu drugi finał i dopiero srebro. Co prawda w dwóch następnych jeżeli nie będzie złota Kowalczyk to i nawet ja będę zaskoczony,ale po co takie czcze gadanie? |
Jest srebro... szkoda, że nie złoto, ale trzeba się cieszyć tym co mamy
|
Gratulacje!
Ale tak, będę marudzić - złoto stracone na własne życzenie ... :/ |
Wilu Ty jesteś normalny? Powiedz mi, że żartujesz, bo zacznę wątpić w Twoją inteligencję..
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl