![]() |
Zanim się napisze jakieś głupoty, może warto sprawdzić przepisy?
For_Fun ma rację w sprawie Obraniaka. Podobna sprawa była z moim kuzynostwem - 2 pokolenie urodzone za granicą, ich dziadkowie byli Polakami - i dostali polski paszport bez problemu. Też czekali na niego ok. 1 roku, tyle to po prostu trwa. Dodam, że nie znają ani słowa po polsku. Obraniak miał dziadka Polaka, papiery mu znalazł i zaniósł Fogiel - sprawa trwała standardowo, nie było żadnych cudów jak z Rogerem i Olisadebe. Ludovic miał pełne prawo do obywatelstwa polskiego. Co więcej, zapomina się że jemu to obywatelstwo aż tak do kariery potrzebne nie jest jak w przypadku Oliego czy Rogera. Bo ma obywatelstwo francuskie, więc nie ma problemu z zatrudnieniem w UE. Jasne, gdyby Francuzi go chcieli w reprezentacji na 100% by u nas nie zagrał. Co nie zmienia faktu, że do obywatelstwa polskiego miał pełne prawo. I mnie taki Obraniak nie przeszkadza, w odróżnieniu od Rogera Guerreiro. |
Cytat:
Niestety niektore osoby tutaj chca decydowac i wskazywac palcem, kto jest, kto moze i kto czuje sie Polakiem...przeciwko temu protestuje. Chyba, ze ci chlopcy maja jakis dar zagladania w umysl i w serce danego czlowieka(gratuluje takich zdolnosci i wysylam do odpowiedniego specjalisty). P.S - Warunkiem bycia i czucia sie Polakiem jest znajomosc naszego jezyka? A ja myslalem, ze to, co sie nosi w sercu ;). Flamengista - dla przykladu w Niemczech potwierdzenie obywatelstwa zajmuje 3 miesiace(wiem z autopsji). |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl