Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

M.C (nowy kleparz) 01.08.2009 08:28

A ja sobie przywoże co tydzien Perełke z lublina.Pyszne piwko i jak dla mnie ciekawa alternatywa dla TYSKIEGO.

Kamil 01.08.2009 08:35

przeciez perla jest dostepna w krakowie, :)

swirson 01.08.2009 19:09

Dzisiaj czas na testy

Obolon Biały-smak mało wyrazisty, wodnisty, wygląd mętnawy cena 4,5 zł -ocena 2,5 / 6
Paulaner Hefe-weissbier - smak wyrazisty, lekki, cena 4 zł ocena 5/ 6 -odskocznia od zwykłych piw
Pilsator Pilsener- woda, piwo słabe, wręcz jałowe, kauflandowskie cena 2,3 ocena 2/6
Golbeer- słodkawe, mocne, reklamują się jako "oficjalne piwo kibica " [chyba Cracovii], dobre jako 10-te piwo ocena 1/6
Veltins- piwo lekkie, nienajgorsze, dobre jako napój - ocena 3/6

kubryc 01.08.2009 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez M.C (nowy kleparz) (Post 771956)
A ja sobie przywoże co tydzien Perełke z lublina.Pyszne piwko i jak dla mnie ciekawa alternatywa dla TYSKIEGO.

Po co przywozić? Już co raz częściej spotykam ją w Krakowie, w Almie np. ;] Jak lubelszczyzna, to ktoś wspomniał o Zwierzyńcu - rewelacyjne piwo, miałem przyjemność pić z kija. Lechy, Żywce umywają się

swirson 01.08.2009 19:43

Ponoć w Marii na Kobierzyńskiej jest/ był Zwierzyniec - kumatych piwoszy proszę o potwierdzenie informacji.

!!IRIVER!! 01.08.2009 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone (Post 771863)
Żuberek + kiełbasa swojska + musztarda rosyjska = genialne połączenie, polecam :D

Chyba na sraczkę. :rotfl:

Ja ostatnio po dłuższej przerwie zaczerpnąłem Heinekena, ale jakoś z nóg mnie nie powalił. Mimo, że dobrze schłodzony. A cena... :-/

Muszę w końcu zaryzykować z 1,5l Warką, bo jakoś mi się nie darzy ostatnio :P

JacaTS 02.08.2009 08:52

Kazde 11 piwo smakuje paskudnie. Wiem z autopsji. Wczorajszej.

Mimo wszystko polecam Kasztelana. Tani, regionalny browarek z Sierpca. Nie wiem Krakusy czy w Waszych rejonach dostepny.

Czesław 03.08.2009 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swirson (Post 772255)
Ponoć w Marii na Kobierzyńskiej jest/ był Zwierzyniec - kumatych piwoszy proszę o potwierdzenie informacji.

W piątek (31 VII) jeszcze był - butelka 0,5, cena chyba 2,2 zł

Teraz mają zamknięte do 11tego VIII


PS: przypominam, że aktualnie sprzedawany Zwierzyniec nie ma wiele wspólnego z tym produkowanym do zimy tego roku rzeczywiście w browarze zwierzynieckim; teraz do butelek leją przemysłowy wyrób Perła Browary Lubelskie

LuKaS TSW 03.08.2009 16:54

Dzisiaj dorwałem w biedronce Leżajsk Mocny w czarnej puszce,piwo jak dla mnie bardziej smaczne od Okocimia Mocnego

rafaelo 04.08.2009 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 773094)
Dzisiaj dorwałem w biedronce Leżajsk Mocny w czarnej puszce,piwo jak dla mnie bardziej smaczne od Okocimia Mocnego

przeciez niema lezajska mocnego ani tymbardziej w czarnej puszcze:) jest zwykly w niebieskiej puszcze 5,5%
ile ma % ten mocny jezeli jest taki wogole

eryk_cartman 04.08.2009 10:56

Jest takie piwo i ma 7% :) Tak na marginesie to bardzo smaczne:)

LuKaS TSW 04.08.2009 18:10

http://www.zywiectrade.pl/upload/bin...sk_mocne_m.gif na dowód że istnieje:)

Maciejj 04.08.2009 18:21

czy mi sie tylko wydaje czy ostatnio żubr się popsuł smakowo?

Wisła V 04.08.2009 18:27

ja też odniosłem takie wrażenie pijąc ostatnio żubra..taki inny smak miał..ale mam nadzieję że to tylko jakiś wyjątek bo piwko tanie a dobre;)

jabadabaryba 04.08.2009 18:28

a ja mam takie pytanie odnosnie piwa Faxe mocnego: http://hitparade.ch/mypage/duo-dickunddoof/faxe.jpg
10% piwo w 1l puszce, pił ktoś? Jeśli tak to proszę o recenzje ;p

LuKaS TSW 04.08.2009 18:33

Ogólnie w Biedronce są tanie piwa bo np Żywiec kosztuje 2,75 a w innych sklepach ponad 3,mówię o puszce.
Co do tego Faxe czarnego to mi nie smakowało,dziwny smak,ale to osobiste odczucie,co innego zwykłe w białej puszce które jest dobre:)

pio 04.08.2009 18:55

Faxe mocne niesmakowało mi tak samo jak Amsterdam (strong albo super strong).
Z mocnych gustuję przede wszystkim w dębowym ;)

DrewniaQ 10.12.2009 22:12

Robił ktoś domowe piwo? Mi się sama idea bardzo spodobała i może coś z tego wyjdzie jak wymyślę :P

Arkas 10.12.2009 22:49

Co do robienia domowego fajne rzeczy są na Allegro. Kusi, ale kasa musi być najpierw:P

Ostatnio piłem Koźlaka oraz Świeże. Świeże oceniam na +, polecam go, lecz Koźlak totalne przeciwieństwo. Piwo barwę ma ciemną, zapach taki mocnego piwa, lecz smak okropny, nie polecam nikomu. I w dodatku 6 zł kosztuje.

stawski 11.12.2009 00:45

Świeże - wyborne - szczególnie lane prosto z kega, ale nie wiem czy w okolicy gdzieś do dostania w tej formie. Ja ostatnio na wakacjach nad morzem piłem.

Martinho 11.12.2009 07:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 828380)
Co do robienia domowego fajne rzeczy są na Allegro. Kusi, ale kasa musi być najpierw:P

Ostatnio piłem Koźlaka oraz Świeże. Świeże oceniam na +, polecam go, lecz Koźlak totalne przeciwieństwo. Piwo barwę ma ciemną, zapach taki mocnego piwa, lecz smak okropny, nie polecam nikomu. I w dodatku 6 zł kosztuje.

Jak chodzi Ci o Koźlaka z Amberu to bez komentarza.

Noi nie ma koźlaków nie-ciemnawychych i nie-mocnych bo taki charakter ma ten rodzaj piwa w Polsce ,cos a'la niemieckie Bocki. W tej klasie jedno z najlepszych piw, jak i ogólnie również. Amberowskiego Koźlaka polecam każdemu, warty swojej ceny.

AYALA 10.02.2010 14:37

czy ktoś z Was może spożywał nowy Książ Czarny Speciał 9 % alk ?
http://gieldaspozywcza.pl/photoNewsG.../29750_org.jpg

Arkas 23.04.2010 21:46

Jest w Krakowie sklep gdzie można zakupić piwo Raciborskie?

Zarko42 23.04.2010 21:50

Ciechan Miodowy - piwo na bazie miodu, mistrzostwo świata polecam, ogólnie Ciechany dobre :)

Michal_b3 23.04.2010 21:50

Sklep Maria na ul. Kobierzyńskiej - tam próbowałeś? Mają duży wybór piw, nie mam pojęcia czy konkretnie te dostaniesz.
To odpowiedź na dwa posty wyżej.


A co do miodowych, Ciechan bardzo dobry, warto sprawdzić też piwo Miodne z browaru w Olsztynie, oba piwa słodkie ale bardzo różne, polecam i jedne i drugie :)

DominoForza 23.04.2010 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 853040)
czy ktoś z Was może spożywał nowy Książ Czarny Speciał 9 % alk ?
http://gieldaspozywcza.pl/photoNewsG.../29750_org.jpg

proste dwa piwka na sloneczku i czesze rowno :) nie radze pic tego cieplego ,smakuje jak jakies tanie piwo z wodka ,schlodzone ok ,zaleta-tanie

piotrek chicago 23.04.2010 22:07

http://bp0.blogger.com/_ezewf41dE6I/...ajsk_pelne.gif ja po kilku latach na nowo odkrylem Leżąjsk Pełne nie pilem go ok 9-10lat i teraz tylko tym piwkiem sie rozkoszuje :)

tomo 23.04.2010 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michal_b3 (Post 887770)
Sklep Maria na ul. Kobierzyńskiej - tam próbowałeś? Mają duży wybór piw, nie mam pojęcia czy konkretnie te dostaniesz.
To odpowiedź na dwa posty wyżej.


A co do miodowych, Ciechan bardzo dobry, warto sprawdzić też piwo Miodne z browaru w Olsztynie, oba piwa słodkie ale bardzo różne, polecam i jedne i drugie :)

W którym miejscu ten sklep jest dokładnie ?

Furbyy 24.04.2010 01:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 887780)
W którym miejscu ten sklep jest dokładnie ?

od skrzyżowania Grota-Roweckiego i Kobierzyńskiej jakieś 200-300m po prawej (w strone Kobierzyna)

Ja ze swojej strony polecam wspomniane "Świeże", "Brackie" i "Warnijskie". Ciekawe też jest "Irish Beer"

LuKaS TSW 24.04.2010 08:18

Kasztelan niepasteryzowane pił ktoś? Bo na innym forum dla smakoszy piwa,ludzie bardzo chwalą sobie to piwko.

Michal_b3 24.04.2010 08:21

Sklep Maria - ul. Kobierzyńska 61, trafisz na pewno.
Duuuuuży wybór piw polskich i czeskich.
Na dzisiaj moim ulubionym piwem jest Ciechan Porter, nie wychodź bez niego (jeżeli lubisz gorzki smak piwa) :)

siara 24.04.2010 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zarko42 (Post 887768)
Ciechan Miodowy - piwo na bazie miodu, mistrzostwo świata polecam, ogólnie Ciechany dobre :)


jestem tego samego zdania, wczoraj 2 Ciechany Miodowe, Czarne Lwy oraz Premiun - niepasteryzowane, z Browaru Kormoran - to ostatnie baaaaaaardzo miłe zaskoczenie 5,5% alk.

Griszka30KR 24.04.2010 08:58

Ogólnie macie racje.Trzeba pic piwa typu Świeże.Byłem ostatnio u lekarza i w tym roku miał dwa przypadki zgonów przez zapalenie trzustki po spożyciu piwa.Pisze to jako ostrzeżenie.Ponoc koncern Heineken wykupił więlkszośc browrów i z produkcją piwa to juz ma nie wiele wspólnego...chemia ,chemia i jeszcze raz chemia.Napewno niejeden z Was ma odczucie jak na przestrzeni lat zmienił się smak niektórych marek.

rafkur 24.04.2010 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 579667)
A ja wrecz przeciwnie to jest profanacja nazwy piwo, wes wlej zlotej teuquili do sprita i efect ten sam.

Ja za to polecam Australijskie piwo FOSTERS bardzo popularne w Anglii

Moj ranking z zagranicznych
1.Grolsch(najlepiej ten z metalowym zamkiem)
2.Fosters
3.FAXE(puszka litrowa)
4.Budwiser
5.Kronenberg 1694

z Polskich

1.Okocim OK
2.Zywiec
3.EB(mala butelka)
4.Carlsberg(keg)

Kronenbourg 1664 - chyba o to Ci chodziło - alzackie - bardzo faje piwo ))

Zbychu 24.04.2010 12:02

Repertuar u mnie ciągle ten sam.Z jasnych - Pilsner,z ciemnych Porter żywiecki.

Suchman 24.04.2010 12:16

Jak dla mnie najlepesze piwa to: Zwierzyniec i Perła (dokładniej browary Lubelskie). Mają w sobie to coś, czyli wchodzi niesamowicie:-D .

PS. Nie wie ktoś czy jest gdzies w Krakowie piwo Zwierzyniec?

siwy0000 24.04.2010 12:27

W Auchan w Bonarce.

kamilll1906 24.04.2010 12:51

spotkal sie ktoś gdzieś w Krakowie z belgijskim piwem Kwak??

i tego Ciechana miodowego gdzie mozna dostać

Zarko42 24.04.2010 13:06

Ciechana w całodobowym "Maja" na osiedlu na Lotnisku od strony Strusia :)

Maciuś 24.04.2010 13:11

Ja smakoszuje sie w Zywiec Porter.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl