Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kibice Wisły o ekstraklasie ogółem z nami czy bez (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10967)

Patryko 19.04.2026 13:09

Po dzisiejszej przegranej TBB w zasadzie wypisuje się z walki o utrzymanie.

WildDog 20.04.2026 20:36

Piast wyciągnął punkt u pustaków. Oby w nastepnej kolejce wygrali, jak również Pogoń zainkasowała 3 pkt. Wtedy nic innego, tylko na pełnej krzyczymy "Kvrva mac, Widzew grac"

sandomingo 28.04.2026 08:45

Patrzę na tabelę i wygląda na to, że spadek jednej z ekip: Widzew, Pogoń czy sąsiadka jest całkiem możliwy. Byłoby zabawnie w każdym razie.

As 28.04.2026 08:55

Najlepiej jakby spadly BBT, Arka i Korona (lub Pogon).

Byloby by ekstremalnie chujowo gdyby po naszym awansie spadla Cracovia i/lub Legia bo czlowiek 4 lata ogladal kopanine w 1 lidze czekajac na Derby i starcia z warszawskimi zeby sie teraz z nimi minac.

Patryko 28.04.2026 08:58

Na ten moment Arka wydaje się być murowanym kandydatem do spadku.

Ich najbliższe dwa mecze to Górnik Zabrze i Lech Poznań, czyli najprawdopodobniej 0 punktów. Potem zostaną im dwa spotkania rozpaczliwej walki o utrzymanie (z BBT i na koniec Raków), a już teraz mają 3 punkty straty do bezpiecznego miejsca.

As 28.04.2026 09:03

Widze, ze w nastepnej kolejce Legia - Widzew.

Nie ogladalem Ekstraklasy od spadku ale ten mecz chyba sobie obejrze.

sandomingo 28.04.2026 09:04

Arka raczej na pewno poleci i bardzo dobrze, niech świniaki trafią do pierwszoligowej rzeźni.
Legia nie spadnie, tego jestem pewny.

Natomiast generalnie to piszę o tym ostatnim, trzecim spadkowiczu. Ja tam bym wcale derbów nie żałował, gdyby sąsiadka poleciała na ryj. Ale spadek Widzewa czy Pogoni byłby równie zabawny, zwłaszcza mając na uwadze otoczkę wokół tych klubów. W Widzewie to właściciel się nie wycofa ale w Pogoni chyba mogłoby być różnie, bo ten chłop to wygląda na mocno niestabilnego emocjonalnie.

Adasss 28.04.2026 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1662490)
Widze, ze w nastepnej kolejce Legia - Widzew.

Nie ogladalem Ekstraklasy od spadku ale ten mecz chyba sobie obejrze.

Nie ty jeden tak masz :-D
Powtórka z 1997 mile widziana. ;)

Karherop 28.04.2026 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1662488)
Najlepiej jakby spadly BBT, Arka i Korona (lub Pogon).

Byloby by ekstremalnie chujowo gdyby po naszym awansie spadla Cracovia i/lub Legia bo czlowiek 4 lata ogladal kopanine w 1 lidze czekajac na Derby i starcia z warszawskimi zeby sie teraz z nimi minac.

Oni wroca do esa predzej czy później, wiec nic straconego.

Jako ze napisałeś ze nie oglądasz esa to moge od siebie napisac: absolute cinema.

Co tydzień będą mecze wywołujące emocje. Poziom poszedl bardzo wysoko w górę. Szczególnie intensywność i indywidualny poziom zawodników.

A kto poleci?
Bruk bet - 99%
Arka - 95%
Trzeci sie wylosuje.

Wszyscy (włacznie) od Radomiaka w dół są zagrożeni i tak będzie do 32 kolejki.

Wszystko wskazuje na to ze przed ostatnią kolejka nawet 5-6 druzyn nie będzie jeszcze pewnych utrzymania.

Zadecyduja mecze 34 kolejki - Cracovia- Korona, Widzew - Piast, Legia - Motor

As 28.04.2026 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1662494)
Oni wroca do esa predzej czy później, wiec nic straconego.

Czas prosze Pana, czas jest do stracenia. Nie ma na tym swiecie nic cenniejszego niz czas.

Otoz strace kolejny rok czekajac na derby. Liczba debrowych pojedynkow oraz emocji, ktore bede mogl doswiadczyc w zyciu spadnie conajmniej o 2.

Z mojej perspektywy i dla mojej rozrywki te dwa ancymony musza sie utrzymac.

Karherop 28.04.2026 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1662501)
Czas prosze Pana, czas jest do stracenia. Nie ma na tym swiecie nic cenniejszego niz czas.

Otoz strace kolejny rok czekajac na derby. Liczba debrowych pojedynkow oraz emocji, ktore bede mogl doswiadczyc w zyciu spadnie conajmniej o 2.

Z mojej perspektywy i dla mojej rozrywki te dwa ancymony musza sie utrzymac.

Jako kibic Wisły narzekasz na brak emocji? :>

Oczywiście czas jest cenny, ale z racji ze nie stoi w miejscu to szybko znowu sie spotkamy (o ile jednak ktos z w/w spadnie, w co jednak wątpię).

As 28.04.2026 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1662503)
Jako kibic Wisły narzekasz na brak emocji? :>

Na brak odpowiednich emocji.

Z calym szecunkiem do pierwszoligowych rywali ale mecz z Odra Opole to nie to samo co mecz z Cracovia. Rywalizacja z Polonia Warszawa to nie to samo co mecz z Legia. Warszawscy moga nie chciec sie do tego przyznac ale i dla nich mecz z Wisla Krakow to innego kalibru przezycie niz mecz z Wisla Plock.

krysztal 28.04.2026 12:28

Jak dla mnie to mogą spaść Legia razem z parchatymi ale taki scenariusz już jest mało realny.

Karherop 28.04.2026 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1662505)
Na brak odpowiednich emocji.

Z calym szecunkiem do pierwszoligowych rywali ale mecz z Odra Opole to nie to samo co mecz z Cracovia. Rywalizacja z Polonia Warszawa to nie to samo co mecz z Legia. Warszawscy moga nie chciec sie do tego przyznac ale i dla nich mecz z Wisla Krakow to innego kalibru przezycie niz mecz z Wisla Plock.

Jesli nasza forma sportowa nie dojedzie to dla rywali będziemy jak Plock, albo bardziej jak Ruch ktory wpadl i wypadl. Oni żyją juz dawno w innej bańce niz my. Dodatkowo nie wiadomo czy beda do nas jeździć na mecze. Przypomnij sobie proszę kto odpowiada za ogólnopolski bojkot.

W esa masz od groma rywali ktore zrobia u nas sold-out, wywolaja emocje i nie sa Odra Opole, także nie martw sie tak o losy elki/craxy, obie na raz nie maja szans spaść.

sandomingo 28.04.2026 13:40

Legia z Widzewem o utrzymanie? Ale się porobiło.
Niech wygra lepszy:)
Ale spadek Legii się nie wydarzy.

Byle to się nie zakończyło spadkiem jakiejś Korony czy Radomiaka. Niech leci jakaś większa "firma".
Co prawda Śląsk pokazuje, że spokojnie można awansować rok po spadku, ale zawsze byłoby to ciekawe doświadczenie.

pepe72 28.04.2026 13:43

Radomiak z zakazem transferowym to klub-bankrut więc spuszczenie go do 1 ligi by pomogło e-klapie.

swiety37 28.04.2026 13:53

Niestety, ale te zakazy transferowe to tylko straszaki. Pójdzie jakiś przelew + jakaś ugoda i będzie po zakazie.

Adasss 28.04.2026 14:02

A ja mam wrażenie, że większość kibiców C i L jakoś nie tęskniła za nami, i jeszcze podśmiewała się z naszych problemów. Jakiś mały czyściec i takie zderzenie z obecną 1 ligą by im nie zaszkodziło :-P

pepe72 28.04.2026 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1662513)
Niestety, ale te zakazy transferowe to tylko straszaki. Pójdzie jakiś przelew + jakaś ugoda i będzie po zakazie.

Jakby L była zagrożona to może by Radomiak nie dostał licencji :>

masada 28.04.2026 16:20

W sumie podoba mi się również i też ten powyższy wariant: zajmują miejsce spadkowe i sportowo spadają, ale oczywiście kombinacjami przy zielonym stoliku się utrzymują kosztem ziomali z Radomia, przy czym im bardziej niesprawiedliwe i ostentacyjne te machloje tym lepiej, bo spowodują powszechne oburzenie i ostracyzm - może jakiś ogólnopolski bojkocik? ;>

WildDog 28.04.2026 18:20

Moim zdaniem, powinny polecieć somsiadka i ladacznica ze stolycy.....powód logistyczny, za mały stadion mamy na w/w przeciwników...ale nawet abstrahując od powodów, nie płakałbym hskby te dzięki spadły.....

As 01.05.2026 18:03

Uprzejmie przypominam że dzisiaj o 20:30 o spadek walczyć będą Legia z Widzewem.

wolfy 01.05.2026 18:16

Let them fight.

pepe72 01.05.2026 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1662645)
Uprzejmie przypominam że dzisiaj o 20:30 o spadek walczyć będą Legia z Widzewem.

Obstawiamy ile będzie wałków sędziowskich?

As 01.05.2026 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1662647)
Obstawiamy ile będzie wałków sędziowskich?

Oglądam ten mecz i tym ludziom potrzebna jest renta. Nawet w naszej chujowej formie rozkurvvilibyśmy jednych i drugich.
26 minut a jeszcze nie widziałem TRZECH (edit: w jednej akcji) porządnych progresywnych podań którejkolwiek drużyny.

Nie wiem czy sędziowie coś tu będą mieli do mieszania. Ci ludzie mają problem żeby sensownie piłkę rozegrać.

buczo85 01.05.2026 20:10

Też na to patrzę i straszna nędza. I jedni i drudzy zasługują na spadek.

grogoriogreg 01.05.2026 20:26

Panowie, tak wygląda sporo meczów Ekstraklasy.
Obie drużyny schowane za podwójną gardą, czekanie na błąd rywala i SFG.
Bo to po wrzutce z wolnego/rożnego można dziś spodziewać się największego zagrożenia.

Dlatego fizycznie i Widzew i Legia by nas niestety zniszczyli ---> w przygotowaniu transferów pod Ekstraklasę mam nadzieję, że wzrost i gra w powietrzu są jednymi z kluczowych parametrów.

As 01.05.2026 20:28

Pierwszy raz od 4 lat obejrzałem mecz ekstraklasy. Jestem po pierwszej połowie meczu Legia - Widzew.

Co za kirwa dramat.

Niektórzy turkaj piszą jak to poziom ekstraklasy nie poszedł do góry, ..... muje dzikie węże, że od razu po awansie spadniemy.

Ja mówię CHOOJA SPADNIEMY! Być może czołówka ekstraklasy jest lata świetlenie lepsza od Legi i Widzewa, być może ale od tych dwóch zbieranin jesteśmy w tym momencie w naszej kiepskiej formie o wiele lepsi.

Przecież Rodado w pełni zdrowy będzie regularnie gwalcił analnie obrony ekstraklasowych drużyn.

As 01.05.2026 20:56

Kapustka przy Dudzie to jakiś amator.

buczo85 01.05.2026 20:58

Szanuj Dudę swego, bo możesz mieć gorszego ;)

As 01.05.2026 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo85 (Post 1662659)
Szanuj Dudę swego, bo możesz mieć gorszego ;)

Kacper Duda by tych baranów woził jak na kuligu. Ja .......e, tam nikt nie umie utrzymać i rozegrać piłki. Minimum pressingu i się gubią.

Kacper bierze trzech drwali na plecy i zagrywa prostopadłą.

FraMat 01.05.2026 21:12

Nie przesadzajmy, Kacper może zostać tam zmiażdżony fizycznie, dlatego gdy Kacper jest na 10 musi mieć przy sobie w drużynie jakiegoś silnego twardziela w stylu dawnego Sobola.

As 01.05.2026 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1662663)
Nie przesadzajmy, Kacper może zostać tam zmiażdżony fizycznie, dlatego gdy Kacper jest na 10 musi mieć przy sobie w drużynie jakiegoś silnego twardziela w stylu dawnego Sobola.

Ja mówię o tym meczu co oglądam. Ekstraklasy ogólnie nie oglądam.

Kacper by roz....ił ten mecz. Która z tych drużyn by chłopaka miała to wygrałaby ten mecz. Żaden że środkowych pomocników Widzewa czy Legii nie ma podjazdu do Kacpra. Nie ten poziom.

FraMat 01.05.2026 21:33

No i eLka idzie na mistrza

marek2a 01.05.2026 22:03

eLka ma 0,8% szansy na 5 miejsce ,które najprawdopodobniej da puchary

sandomingo 01.05.2026 22:16

Widzew spadek? W sumie ciekawie. Nawet bardzo.

marek2a 01.05.2026 22:26

Widzew:
Lechia u siebie
wyjazd do Kielc
Piast u siebie
Wszystko w nogach , realne nawet 9pkt
trzeba wygrać

marek2a 01.05.2026 22:50

Realnie :
Arka jest już w 1lidze. ma wspaniały terminarz na pożegnanie ekstaklasy . Górnik ,Lech ,Raków+ Termalika 3pkt w tym meczu im dopisuję
Radomiak:
Lechia usiebie
Kaufland - może spuści somsiadke
Apotem rollecaster
z walczącą o majstra Amica(86,3%szans na majstra ) i walczącym o mistrza Górnikiem(12% szans)
jest jeszcze wiele ekip walczących o spadek ale zobaczymy.

wolfy 02.05.2026 01:15

Trochę przykro że Legia psim swędem to wygrała.

Nie lekceważyłbym jednak na podstawie tego meczu poziomu Ekstraklasy.
Obie drużyny zaczynały mecz z pełnymi pampersami, taka specyfika meczów o spadek. W normalnym meczu zmiażdżyliby naszych kurdupli w środku pola i nawalili nam bramek ze stałych fragmentów. Czyli to samo co robią nam w pierwszej lidze, tylko bardziej.

Patryko 02.05.2026 08:29

Dobrzycki odczuł wczoraj w 96. minucie meczu kłucie w klatce piersiowej, nie zmyślam.

A tak zupełnie serio, to wczorajszym meczem Legia raczej się utrzymała.

100% spadek BBT, 95% Arka, co do trzeciego spadkowicza - nie zdziwiłbym się zupełnie, gdyby przy stoliku został zdegradowany Radomiak ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl