Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10902)

wolfy 27.11.2023 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612718)
Jakby Wisła nie płaciła dostawcom to nie dostałaby licencji.
Więc twierdzenie, że rezerwy są utrzymywane z pieniędzy, które Wisła nie płaci innym to też jest mocne nadużycie by nie napisać dosadniej.

Rozumiesz w ogóle koncepcję długu?

krysztal 27.11.2023 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1612682)
170 tys na sezon oznacza, że było 20 gości (powiedzmy 18 grajków plus 2 trenerów), zarabiali 9 tys rocznie czyli 700 złotych miesięcznie. Trochę
mało nawet w 2019. A tak naprawdę jeszcze mniej bo napisałeś, że w tym były wyjazdy i sędziowie. Naprawdę za tyle gra się w 4 lidze?

Wszystko gra tylko nie chciałem się rozpisywać więc mój post jest mocno uproszczony tak aby pokazać kontrast między szarą ligową rzeczywistością a klubem który bije na głowę resztę swoich ligowych rywali pod względem finansowym.
Armia zaciężna nie oznacza 20 czy tam 18 chłopa na kontraktach i nie oznacza też,że ściągało się zawodników z całego województwa.Zasięg"scautingu"to był max powiat.Płaciło się za mecz a w niektórych przypadkach tylko za ten wygrany.Pamiętajmy,ze rozmawiamy nie o półamatorach tylko amatorach w prawdziwym tego słowa znaczeniu.Niektórzy dostawali pracę w okolicznych firmach,pracę na tyle dobrą że kilku pracuje do dzisiaj.Tyle wtedy kosztował sezon.Nie bardzo rozumiem co może generować 10x większe koszty?To znaczy wierzę,że kwoty są jak najbardziej prawdziwe a być może nawet zaniżone(no bo pewnie niektórzy młodzi są częścią budżetu CLJ) ale to jest przepalanie kasy która niektórym klubom-jak ktoś słusznie zauważył-wystarcza na rywalizację w drugiej lidze

MaLk 27.11.2023 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612718)
Jakby Wisła nie płaciła dostawcom to nie dostałaby licencji.

Ale wiesz, że to nieprawda? Są dwa rodzaje zobowiązań, czyli potocznie "długów" - tzw. licencyjne, w których nie można mieć zaległości na wskazane w podręczniku licencyjnym daty (ale tylko wobec wybranych, chronionych grup - piłkarze, kluby, ZUS itp.) oraz pozostałe, które mogą być przeterminowane nawet po kilka lat, a badane są przez komisję licencyjną tylko ogólnie, pod kątem tego czy klub jest jeszcze w takiej sytuacji finansowej, żeby mimo tych długów przetrwać sezon licencyjny.

No więc od lat różne kluby spychają spłatę tych wszystkich długów pozalicencyjnych gdzieś na szary koniec, pokazując bardziej lub mniej wiarygodne prognozy, że "kiedyś" je spłacą, a komisja licencyjna to puszcza, bo tak naprawdę interesuje ją tylko i wyłącznie ochrona wierzycieli licencyjnych oraz integralność rozgrywek.

ciacho 27.11.2023 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1612682)
170 tys na sezon oznacza, że było 20 gości (powiedzmy 18 grajków plus 2 trenerów), zarabiali 9 tys rocznie czyli 700 złotych miesięcznie. Trochę
mało nawet w 2019. A tak naprawdę jeszcze mniej bo napisałeś, że w tym były wyjazdy i sędziowie. Naprawdę za tyle gra się w 4 lidze?

A za ile chciałbyś grać w lidze, której nikt nie ogląda czyli przekłądając na nasze wykonywać pracę, która nie jest nikomu do niczego potrzebna i nikogo nie interesuje?

Piknik1906 27.11.2023 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1612718)
Jakby Wisła nie płaciła dostawcom to nie dostałaby licencji.
Więc twierdzenie, że rezerwy są utrzymywane z pieniędzy, które Wisła nie płaci innym to też jest mocne nadużycie by nie napisać dosadniej.

Piszesz o sprawach o których masz bardzo mgliste pojęcie, żeby nie napisać dosadniej, ewentualnie żyjesz w alternatywnej rzeczywistości, żeby nie napisać dosadniej. Niespecjalnie da się poważnie traktować człowieka piszącego takie głupoty, żeby nie napisać dosadniej.

Licencja jest bezpośrednio zagrożona wyłącznie w przypadku odpowiednio dużych zaległości licencyjnych, co do zasady wobec członków PZPN/UEFA/FIFA czyli piłkarzy, trenera, innych klubów plus (chyba) publicznoprawne (ZUS). Za całą resztę można zalegać latami. Tak jak np do 2019 Wisła zalegała miliony nawet za stadion. Pamiętasz?

Zresztą prezes Królewski ostatnio wręcz podał liczbę podmiotów, którym Wisła nie płaci w terminie. To było imponujące ponad 400. To właśnie te 400 (współ)finansuje sukcesy II drużyny. Sukcesy skrajnie przepłacone zresztą, żeby nie napisać dosadniej.

Jaroo1 28.11.2023 10:22

Jeśli dług Wisły wynosi x milionów, to chcąc nie chcąc spora część klubu i jego działań jest finansowana przez wierzycieli. Bo to, że my w danym miesiącu zapłacimy na pensje czy za stadion, to tylko dzięki temu, że na chwilę obecną istnieje możliwość rozbijania długów na raty. I żyjemy dzięki temu, że tego długu nie trzeba spłacić w ciągu jednego miesiąca.

Ani dochodów nie mamy takich żeby była nadwyżka finansowa - bo ciągle się powiększa dziura w budżecie - ani własciciela nie mamy, który by dosypywał kasę. To de facto dzięki czemu Wisła dalej istnieje? Właśnie dzięki pożyczkom

wolfy 28.11.2023 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1612741)
Jeśli dług Wisły wynosi x milionów, to chcąc nie chcąc spora część klubu i jego działań jest finansowana przez wierzycieli. Bo to, że my w danym miesiącu zapłacimy na pensje czy za stadion, to tylko dzięki temu, że na chwilę obecną istnieje możliwość rozbijania długów na raty. I żyjemy dzięki temu, że tego długu nie trzeba spłacić w ciągu jednego miesiąca.

Ani dochodów nie mamy takich żeby była nadwyżka finansowa - bo ciągle się powiększa dziura w budżecie - ani własciciela nie mamy, który by dosypywał kasę. To de facto dzięki czemu Wisła dalej istnieje? Właśnie dzięki pożyczkom

Ja się obawiam że to są już pożyczki na spłatę zaległych zobowiązań, czyli dług nie rośnie sobie liniowo.

fansorina 01.01.2024 07:30

Jop będzie łączył robotę asystenta z trenerem rezerw? Była jakaś informacja na ten temat?

pepe72 01.01.2024 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1614383)
Jop będzie łączył robotę asystenta z trenerem rezerw? Była jakaś informacja na ten temat?

To chyba niezbyt możliwe. Ale nie słyszałem.
Ja bym chciał Sobola w rezerwach.

pepe72 05.01.2024 18:44

Już wiadomo kto poprowadzi rezerwy w rundzie wiosennej:
https://akademia.wislakrakow.com/pos...sly-krakow/408

Stanowisko pierwszego trenera zespołu rezerw Białej Gwiazdy objął Bartosz Bąk. 28-letni szkoleniowiec w sztabie czwartoligowej drużyny pełnił dotychczas funkcję II trenera.

W sztabie szkoleniowym drugiego zespołu Wisły Kraków następują zmiany. Rolę trenera Mariusza Jopa, który swoją pracę będzie kontynuował przy pierwszej drużynie Białej Gwiazdy, przejmuje jego dotychczasowy asystent - Bartosz Bąk. 28-latek, legitymujący się licencją trenerską UEFA A, swoją przygodę w klubie z Reymonta rozpoczął w 2015 roku i od tamtego momentu prowadził kilka drużyn młodzieżowych w wiślackiej Akademii, m.in. U-14 czy CLJ U-15.

Bąk ma za sobą również wartościowe szkolenia organizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA), podczas których nabywał wiedzę m.in. w akademiach Bayeru Leverkusen czy Interu Mediolan, a z końcem stycznia będzie on zdawał egzamin na kursie UEFA A Elite Youth. Latem ubiegłego roku został wybrany asystentem trenera Mariusza Jopa w reaktywowanym zespole rezerw krakowskiej Wisły, który obecnie zasiada na pozycji lidera małopolskiej JAKO IV Ligi.

Rolę asystenta nowego szkoleniowca będzie pełnił Aleksandr Michajłow, który również od minionego lata pracuje w sztabie drużyny rezerw.

- Wisła ukształtowała mnie jako trenera, to mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością. Wraz z pracą tutaj rosły moje kompetencje, zdobywałem kolejne stopnie licencji trenerskich, przechodziłem przez różnego rodzaju szkolenia, czy też miałem okazję przyjrzeć się jak funkcjonują inne kluby europejskie. Uważam jednak, że poza wszystkimi licencjami, certyfikatami itp. największy wpływ na mój rozwój miała grupa ludzi, jaką przez wszystkie lata tu poznałem – mówił o sobie nowy trener drugiej drużyny Białej Gwiazdy w wywiadzie w lipcu ubiegłego roku, który możecie przeczytać TUTAJ.

Trenerze, życzymy powodzenia w nowej roli!

pepe72 12.01.2024 19:49

Wywiad z nowym trenerem rezerw:
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-18231211

pepe72 25.01.2024 17:16

Nowi testowani w rezerwach:
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-18263123
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karcz
Z Wisłą II trenuje Dawid Sarnecki, który jesienią grał w Kalwariance, w barwach której rozegrał siedemnaście spotkań, strzelił trzy bramki. To boczny, 19-letni obrońca. Również defensorem jest Oliwier Micek. On również ma 19 lat, a jesienią regularnie grał w Warcie Gorzów Wielkopolski na szczeblu III ligi, dla której w tym sezonie strzelił dwa gole.

Z pięciu testowanych zawodników, trzej to skrzydłowi. Mowa o 19-letnich Kamilu Kaczówce i Dawidzie Paraszczaku oraz 18-letnim Wesleyu Omuru. Kaczówka jesienią występował w Wolanii Wola Rzędzińska, czyli w tej samej grupie IV ligi, co Wisła. Zagrał tam w siedemnastu meczach, strzelił dwie bramki. Paraszczak to z kolei zawodnik III-ligowej Cariny Gubin, w której regularnie występował jesienią. Również w Pucharze Polski, w którym Carina była rewelacją i odpadła dopiero po zaciętym starciu z ekstraklasowym Piastem Gliwice, z którym przegrała 2:5. Również trzeci z wymienionych skrzydłowych, czyli Wesley Omuru, grał ostatnio w III lidze. Dokładnie w KS Wiązownica. Mający nigeryjskie korzenie wychowanek Stali Stalowa Wola, zaliczył jesienią 17 meczów, w których strzelił dwie bramki.


redrum 07.03.2024 20:01

https://twitter.com/WislaKrakowSA/st...92290428084234

Cytat:

Zespół Wisły II Kraków zmienia miejsce rozgrywania meczów domowych i w rundzie wiosennej będzie gościł rywali na obiekcie Prądniczanki Kraków przy ul. św. Andrzeja Boboli 5 w Krakowie.

Arkadiusz.Czerepach 07.03.2024 21:49

a gdzie grali do tej pory ?

redrum 07.03.2024 22:10

W Myślenicach

pepe72 07.03.2024 22:27

Prądniczanka ma chyba sztuczną murawę.
Ale można liczyć, że przyjdą kibice.

FraMat 07.03.2024 23:17

Ale za to murawa jest tam równa, nawadniana, chociaż niepełnowymiarowa, dlatego tylko mecze do IV ligi mogą tam się odbywać, niezłe trybuny, ogólnie mecze się tam nieźle ogląda. No i jest oświetlenie.

pepe72 08.03.2024 01:24

https://zis.krakow.pl/stadion-miejsk...tow-sportowych
Cytat:

Położona została nowa nawierzchnia boiska, które ma wymiary 100x63 m wraz z 3-metrowymi pasami bezpieczeństwa wzdłuż boiska oraz 5-metrowymi pasami za bramkami, wykończone betonową opaską; murawa naturalna została zastąpiona sztuczną.
Takie coś znalazłem: https://kpzpn.pl/aktualnosci/przypom...ymiarach-boisk
Niby na 3 ligę brakuje metra ...
Cytat:

III liga:
długość: 100 m - 105 m
szerokość: 64 m - 68 m

Bezpieczna odległość za linia bramkową - 5 m
Bezpieczna odległość za linią boczną 3 m
Może jakiś wyjątek ...

Szneka 08.03.2024 07:32

Granie na sztucznej niesie większe ryzyko kontuzji. Przemyślane to było aby na pewno?

pepe72 12.03.2024 02:40

Startuje 4 liga:

Wisła II Kraków - Watra Białka Tatrzańska 17 marca, 11:00
na stadionie Prądniczanki

Wierchy Rabka Zdrój się wycofały ale niestety nie zmieniono meczów i zawsze ktoś pauzuje. W meczach przeciwko Wierchom będzie walkower 3:0 bo rozegrały 50% meczów.
Można było pozmieniać kolejność meczów. Byłaby jedna kolejka mniej.

Watts 12.03.2024 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1618035)
Startuje 4 liga:

Wisła II Kraków - Watra Białka Tatrzańska 17 marca, 11:00
na stadionie Prądniczanki

Wierchy Rabka Zdrój się wycofały ale niestety nie zmieniono meczów i zawsze ktoś pauzuje. W meczach przeciwko Wierchom będzie walkower 3:0 bo rozegrały 50% meczów.
Można było pozmieniać kolejność meczów. Byłaby jedna kolejka mniej.

czyli po tym meczu rezerwy mają dwie kolejki przerwy? :)

Karherop 12.03.2024 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1618035)
Można było pozmieniać kolejność meczów. Byłaby jedna kolejka mniej.

Ale ze co mają zrobić od siebie w MZPN? Nie mów tak, to niedobre jest.

O ile ciężko żeby rezerwy nie zrealizowany postawionego celu (skład w większości utrzymany), tak o wiele bardziej boję się o CLJ. Wszystkie siły powinny iść aby utrzymać poziom centralny, żadnych przesunięć juniorów do rezerw.

Szneka 12.03.2024 12:32

tak CLJ wygląda fatalnie w tabeli

pepe72 12.03.2024 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618047)
Ale ze co mają zrobić od siebie w MZPN? Nie mów tak, to niedobre jest.
...

:rotfl::rotfl::rotfl:

Jest chyba jedna kolejka "angielska".
Ale masz rację, co ja wymagam od MZPNu ...

pepe72 15.03.2024 01:25

Będzie transmisja:
https://www.youtube.com/live/kxT_4sG...AT4j58zUrWBwrJ
17 marca 10:55

wolfy 17.03.2024 15:07

Rezerwy wygrały z Białką Tatrzańską.
Oba gole Szywacza.

Markus 17.03.2024 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1618366)

W rezerwach naprawdę ciekawie prezentuje się Grau, zdecydowanie najlepiej technicznie wyszkolony tam zawodnik i reżyser gry. Sporo widzi, potrafi fajnie podać, reguluje tempo. Myślę, że mógłby dać sobie radę w pierwszym zespole, oczywiście nie za Carbo - ale za Sapałę i Bashę bym go wymienił. :evil: :-D

Dziś dobre momenty miał Szywacz jako prawy pomocnik schodzący do środka na strzał z lewej nogi oraz dwaj obrońcy: Złoch i Sałamaj. Pierwszy generalnie był bardzo pewny, myślał na boisku i grał w opanowany sposób, a drugi jest bardzo zwinny i szybki, sporo biegał, bardzo aktywnie włączał się w akcje ofensywne. Podobała mi się jego ruchliwość i zaangażowanie. Z tego Sałamaja naprawdę może kiedyś coś być. :-D

Generalnie mecz, który się dobrze oglądało, bo rezerwy miały w nim totalną dominację nad zespołem z Białki Tatrzańskiej.

O dobrą atmosferę na trybunach fajnie dbali też trenerzy okrzykami do zawodników w stylu: "dziabnij go!" :-D :D

pepe72 18.03.2024 16:54

Pojawił się skrót z meczu:
https://youtu.be/I6bngOWN3hI?si=c1UpkfMd00t18BYg

pepe72 23.03.2024 12:36

W obecnej - 21 kolejce - Wisła II pauzuje.
Ale statystyki się nie zmienią. Nadal będziemy na pierwszym miejscu.

pepe72 28.03.2024 11:17

CLJtka będzie w sieci o 13:55:
Wisła-Legia:
https://www.youtube.com/live/06sl9XV...paaoXdh8MZhPkm

Markus 30.03.2024 14:42

Dzisiaj kolejna wygrana rezerw. Cieszy, że mamy tam kilku ciekawych zawodników, z których coś może być w przyszłości.

Najlepszy jest Grau, mózg drużyny. Duże zaawansowanie techniczne jak na polskie warunki, niezły przegląd pola. Myśli na boisku. Wydaje się, że już dzisiaj mogłoby być z niego dużo więcej pożytku niż z takiego Bashy czy Sapały.

Ogromne możliwości zdaje się mieć Kuziemka, grający na lewym skrzydle. Tu również mamy niezłe wyszkolenie techniczne, jest szybki, zwrotny, próbuje dryblować, gra odważnie. Wygląda to niezwykle obiecująco. Pozytywnie prezentuje się także Sałamaj i stoper Złoch. Oby rozwijali się w dobrą stronę.

Szywacz i Niewiadomski dużo lepiej niż obecnie raczej grać nie będą, nie ten rozmiar talentu.

Sarga słabiutko - ktoś go tu na forum ostatnio liczył jako potencjalnego napastnika do gry po kontuzji Rodado? Dobry żart.:rotfl:

Tokarczyk bardzo chaotyczny. Nie dziwię się, że Rude już go nie traktuje jako opcję dla pierwszego zespołu.

Drozd 30.03.2024 15:13

Najważniejsze, że ta drużyna jest, za to duże brawa dla Królewskiego. Przekonanym, że to w naszej trudnej sytuacji wyrzucanie pieniędzy, radzę puknąć się w głowę.

wolfy 30.03.2024 15:40

Rezerwy odbudowały Talara, zbudowały Kutwę, zobaczymy czy kogoś jeszcze dadzą do pierwszej drużyny.

Drozd 30.03.2024 15:46

To jest kwestia poziomu na którym grają. W przypadku awansu trzecia liga. Za kolejny rok druga. I wtedy junior może sprawdzać się w seniorach na niezłym poziomie, jego rozwój jest harmonijny. Jeżeli daje radę to można go bez strachu wpuszczać w pierwszym zespole. Tak funkcjonują normalne kluby.

pepe72 30.03.2024 16:16

Tak długo jak są rezerwy to trzeba traktować je jako inwestycję.
Większość zawodników się nie sprawdzi, cześć będzie grała później na niższych poziomach ale zawsze jest szansa, że wcześniej czy później coś dobrego z rezerw wyrośnie. Amica 10 lat inwestowała w akademię/rezerwy nim zaczęła na tym zarabiać.

Glinik Gorlice - Wisła II Kraków 0:2 (0:0)
0:1 Marc Grau 76'
0:2 Jakub Niewiadomski 90' (k.)

Wisła II Kraków: Arkadiusz Krzyżanowski - Kuba Wiśniewski (57' Maciej Kuziemka), Jakub Złoch, Oliwier Micek, Jakub Niewiadomski - Marc Grau (75' Piotr Ćwik), Michał Zimon - Wiktor Szywacz (85' Jakub Madej), Karol Tokarczyk, Karol Sałamaj (68' Kamil Kaczówka) - Dominik Sarga (75' Wiktor Benedyktowicz)

Szneka 30.03.2024 22:26

Bartoń. co się z Nim dzieje?

tedyy 31.03.2024 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1619101)
Bartoń. co się z Nim dzieje?

Nie Ty pierwszy pytasz .

pepe72 06.04.2024 12:44

Wisła II wygrała w tej kolejce z Wierchy Rabka Zdrój walkowerem (3:0).
Wierchy wycofały się z rozgrywek.

Karherop 06.04.2024 18:09

Bardziej niż rezerwy to CLJ U19 w końcu zaimponowało.

5-2 z Pogonią Szczecin (3-1 w karnych) - 5 bramek Stanka.

Kamień milowy pod utrzymanie CLJ.

Szneka 06.04.2024 19:28

Kto to jest ten Stanek? Był Chełmecki Bartoń Sarga teraz Stanek?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl