![]() |
Cytat:
Popatrzyłem na pogodę z ostatnich dni i w podlaskim wcale nie jest zimniej niż na pomorzu... Czytałem że chodzi o to że nie chcą grać na "betonie"... dziwne jest to.. niby mają podgrzewaną murawę.. a po za tym taki "beton" zapewne będzie też na innych murawach.. |
Podgrzewane murawy spełniają swoją rolę w temperaturach -2 czy -3 stopnie a nie -12
|
Nowy Stadion, Nowa Arka, Nowa Wisła, Nowe przygotowanie, Nowe ... wszystko! Coś czuje, że przegramy 2:0. :/
|
Przełozyć nasz mecz ! już widze jak na lodowisku wygrywamy we wtorek następny mecz więc nic się nie stanie jak te trzy dni zaczekamy a przy normalnym boisku mamy większe szanse na zwycięstwo
|
Cytat:
http://pogoda.onet.pl/0,1039,38,bialystok,miasto.html Na sobotni wieczór zapowiadają się temperatury w Białymstoku do -18 st. http://pogoda.onet.pl/0,189,38,gdansk,miasto.html W Trójmieście na piątkowy wieczór, gdy gramy z Arką do -12 st. Te 6 st. to jednak spora różnica, nie uważasz? :-) Przenieśli, trudno. Zagrają w marcu i koniec kropka. |
Poźniej Jaga będzie miała miting 2 marca z Lechia, 5 z Gks, 8 z Ślaskiem.
7 dni- 3 mecze. |
Cytat:
Co do meczu, to lepiej byłoby chyba przebidować jeszcze ten tydzień i wstrzymać się z inauguracją w takich warunkach. |
O tym samym piszę przełozyć mecz z Arką we wtorek gramy z Podbeskidziem akurat na rozruch fajny mecz pózniej Chorzów u siebie i gra gitara a w piątek łyżwy będą
|
Jak przychodzi zaczynać tą pojawiają się głosy "za szybko", w raz ze startem przygotowań chodziły słuchy, "dlaczego liga zaczyna tak późno"
Fakt jest zimno jednak przymnijmy, że Budesliga zaczyna jeszcze w styczniu. Wprowadzili obowiązek podgrzewanych płyt i po to one są aby grać w takich warunkach. Kwestia jest tego czy te płyty działają na takim poziomie jak chociażby w Budenslidze czy są tylko po to bo licencja tego wymaga. Oczywiście bez sensu jest grać na betonie i jeśli tam będą takie warunki i będzie narażało to zdrowie zawodników to lepiej aby ten mecz się nie odbył w tym terminie. |
Bedzie ciężko. Wiele od tego meczu zależy. Licze sie z myśla że możemy przegrać.
A lezy snieg w Gdynii? |
Lyzwy czy nie lyzwy za taka kase maja grac. Jeszcze nie slyszalem zeby zawodnik nabawil sie jakiejs powaznej kontuzji przez snieg czy zmrozona plyte. Zarabiaja taka kase a wy sie jeszcze nad nimi uzalacie, opamietajcie sie troche. Nie wiem czy jest w Europie jakas dluzsza przerwa niz w polskiej lidze a wy jeszcze chcecie czekac caly tydzien.
Wisla ma tam wyjsc i wygrac obojetne czy bedzie -5 czy -20, zero wytlumaczenia. Pogoda dla obydwu druzyn jest taka sama. A wy ich usprawiedliwiacie jakby to byly jakies baletnice. Bez jaj ludzie. |
Podajac temperatury tzreba pamietac ze przykladowe -18 stopni to nie jest temperatuta ktora bedzie w Bialymstoku o godzinie 20.
Ta temperatuta bedzie tam ale ok. 3 moze 4 w nocy albo nawet nad ranem. Wiec prawda jest taka ze w Gdyni o godzinie 20 moze byc ok -9. W Bialymstoku o godzinie 20 moze byc ok .13 moze 14 stopni mrozu. Kladac sie wczoraj spac wieczor bylo -8 a nad ranem stacja pogody mi zapamietal najnizsza temperature -12,6. Wiec nie rozumiem przekladania jednego meczu. Albo graja wszyscy albo nikt. I jeszcze jedno temperatury podawane przez Onet calkowicie sie roznia od temperatow podawanych przez Pana Tomka Zubilewicza... |
Cytat:
Aaa, no było kilka takich przypadków, możliwe że nie słyszałeś, bo nikt cywilizowany nie gra na takich nawierzchniach :lol: |
Cytat:
Dawno się tak nie uśmiałem;) Po pierwsze uświadomię Cię że w piłkę nożną gra się NA TRAWIE a nie na lodzie.Na lodzie gra się w hokeja i używa do tego łyżw a nie korków, o podatności na kontuzje nawet nie wspomnę bo to już po podstawówce powinieneś wiedzieć że zależność jest i to duża. Jest nawet wytyczna że przy -15 i niżej nie gra się - niecały tydzień temu była mała afera o to przy okazji meczu Rubina i Twente. Jeśli chodzi o nasz mecz to powinien zwyciężyć zdrowy rozsądek - jeśli boisko nie będzie zmrożone, niech grają - jeśli będzie to przełożyć. ps i decyzja to w zasadzie już powinna być podjęta.Temperatura pewnie będzie podobna jak teraz więc nie jest problemem zobaczyć czy murawa bardziej przypomina lodowisko czy boisko;) |
Jeżeli chodzi o pogodę to w Gdańsku nie wygląda to najgorzej. Dzisiaj za dnia gdy świeciło słońce temperatura nie była aż tak odczuwalna, aczkolwiek rano było naprawdę strasznie zimno. Teraz jest tak w miarę. W piątek w trójmieście mają być podobne temperatury do tych co dzisiaj więc moim zdaniem mecz jak najbardziej powinien się odbyć. Choć osobiście współczuje piłkarzom. Bo gra w takim mrozie jest na pewno bardzo ciężka.
Co do boiska to będzie ono w dobrym stanie. Arka od dłuższego czasu je regularnie podgrzewa dodatkowo podczas sparingu na otwarcie stadion można było zobaczyć, że z murawą wszystko jest ok. |
Po wczorajszym treningu zawodnicy schodzili i mówili coś w rodzaju: "zimno, ale fajnie", niech więc to zakończy te rozważania na temat pogody. Będzie co ma być i wpływu na to nie mamy. Wracając do meczu, to w przeciwieństwie do większości wpisów na tym forum liczę na trzy punkty. Mecz na pewno łatwy nie będzie, ale damy sobie radę. Wygramy 2-0 po ciekawym meczu. :P
|
Arka - Wisła: Krakowianie gotowi na mroźne przyjęcie [TYPUJ WYNIK]
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ypuj,id,t.html Ciekawostka: w tekście linkują do naszego forum i do zapowiedzi meczu Dziennika Bałtyckiego. Tytuł: Wisła wpadnie nad morze(m)? |
Cytat:
Na kazdej stacji jest inna temperatura,wiec do wyboru do koloru :) Sam mecz zapowiada sie ciekawie. Wiadomo ze Arka punktowo jest cieniutko i graja pierwszy mecz na nowym stadionie.Wiec podwójna mobilizacja z ich strony. My wreszcie mielismy szeroka kadre,ktorą Maaskant chcial scialić na obozach i wg niego to sie udalo.Zobaczymy ja wyjdzie ,jestem ciekaw kto zagra na srodku pomocy bo Gargula zlapal chyba zwyzke formy,albo boi sie ławki :) |
boi sie ławki :D myśle że spokojne 3:1 z tym że kontaktowa bramka pod koniec spotkania. Ps. Czekam na bramki nowych nabytków:)
|
W Gdyni zawsze gra nam się ciężko. Dodatkowo jest to pierwszy mecz na wiosnę. Wygrana 1:0 będzie mnie bardzo zadowalała.
|
Cytat:
Głupi przykład : przy duzych minusach piłka nie zachowuje sie tak jak przy temperaturze dodatniej, piłka odbija sie inaczej. Pogoda dla obu druzyn jest taka sama owszem,ale przy takiej jaką zapowiadają Arka moze stosować swój antyfutbol i przeszkadzanie w grze,a dla Nas którzy chcemy grać widowiskowo i technicznie taka pogoda sprzymierzeńcem nie jest. Miałeś dobitny przykład podczas spotkań pucharowych drużyny z POZnania jak aura potrafi wypaczyć wynik. |
Na taki poziom jaki prezentują nasze kluby to nie ma większego znaczenia czy grają na piasku czy na lodzie czy na normalnej murawie. Taka sytuacja jest im na rękę, bo przynajmniej będą mogli się wytlumaczyć, że oni tu chcieli grać technicznie i z głową "no ale boisko" :) .
|
Cytat:
Dla mnie powinni poczekać, zobaczyć jak to będzie wyglądało w dniu spotkania i wtedy decydować. Będzie źle to wtedy odwoływać a jak nie to gramy. Przeniosą mecz na inny termin to kolejni oburzeni się odezwą że zespół X musi zagrać 3 spotkania w 7 dni a Y w 10. |
Orientujecie się kto w Arce nie zagra? Jakieś kontuzje, albo kartki?
|
Tadek Labukas czy jak mu tam.
|
przedmeczowa konferecja Maaskanta:
http://kiks.tv/2011/02/maaskant-wisl...a-potem-legia/ |
Najważniejsze to zdobyć 3 punkty. Nie oczekuję pięknej gry w takich warunkach, jak dla mnie to mogą zagrać najgorszy i najbrzydszy mecz sezonu (w sensie kopanina), byle tylko 3 punkty przywieźli do Krakowa.
|
Wygramy wygramy wygramy Arke pokonamy nie ma idnego wyjscia 2:1 dla Wisły :D
|
Kurcze im blizej jutrzejszego meczu tym wieksza adrenalina sie zbiera i obawa jak ta inauguracja wypadnie. Powiedzmy sobie szczerze ze chcac nie chcac troche ten balon zostal przez Nas napompowany i juz widze co bedzie jak nie zgarniemy 3pkt w Gdyni. Z drugiej strony jak chcemy zeby Wisla wrocila na dawne tory i liczyla sie w walce o MP to takie mecze nalezaloby wygrywac bez szemrania. Tyle tylko ze w Naszej kopanej to malo co jest pewne.....
|
Dobrze,że Labukas nie zagra to grozny pikarz wygramy 3-0 po trzech bramkach Genkova
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl