![]() |
Tak cieszyć się,bo na pewno jest bardziej perspektywiczny i wartosciowy niż Roger.
Mnie też nie satysfakcjonuje taki stan rzeczy , wiadome że wolałbym młodych Polskich piłkarzy zamiast takich farbowanych ale na bezrybiu... Zauważ że czołowe drużyny świata jak i europy grają takimi farbowanymi lisami chociażby Kuranyi daleko nie szukając |
Hmmm ja sie wam dziwie. Obraniak odmowil reprezie Francji, sam staral sie o obywatelstwo Polskie, sam chcial grac w naszej reprezentacji. Czemu wy sie doszukujecie w tym drugiego dna?
Nastepna sprawa - pomyslcie o tym ilu jest pilkarzy w reprezentacjach ktorych przodkowie sa imigrantami z jakiegos obcego kraju(by daleko nie szukac Podolski, Klose, Radziński, Vieira itp itd.) Ale nie polak to patriota, polak ma swoj honor. Polak nie pozwoli na to by jakis farbowany lis z Francji ktorego Babcia byla Polka gral i reprezentowal Polske. Czasami sie zastanawiam, kto ma racje my polacy odnosnie naszej mentalnosci, czy obce kraje... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Luquas napisał:
[QUOTESkoro daliśmy szanse Rogerowi, to czemu jemu mamy jej nie dać??][/QUOTE] Bo to jest reprezentacja narodowa, a nie klubowe przytulisko jakich wiele w całej Europie. Gdyby ptrzyjąć ten tok myślenia to jeszcze raz napiszę szkolenie młodzieży skoro można sobie importować co roku 2,3 grajków, których prababka czy pradziadek rzekomo przyjechali z Polski. To nie klub, w którym moze grać każdy, ale reprezentacja. Niebawem reprezentacje będą jak kluby mogły sobie kupić grajków z całego świata i jakie to będą mistrzostwa. Kogo ? zlepków kopaczy wynajętych do MŚ. |
To uważasz, że mamy grać naszymi "kapitalnymi" piłkarzami zamiast ludźmi, którzy poczuwają sie Polakami i chcą nam pomóc? Dla mnie rożnica miedzy Ludoviciem a Rogerem jest kolosalna. Inna sprawa, ze Leo niekoniecznie powołuje najlepszych piłkarzy, nawet nie wiem wg jakiego klucza są to powołania. Jeśli tak to wybacz, ale ja nie chce oglądać Krzynówka na lewym skrzydle, bo jego gra normalnie męczy i irytuje swoją nieporadnością. Niektórzy piłkarze mają honor i wiedzą kiedy zakończyć karierę reprezentacyjna, inna grupa nadal uważa, że jest na "topie".
|
Luquas napisał:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Takimi jakich mamy, czyli bez ambicji?? Czy to nie jest troche ksenofobiczne podejście co nie polskie jest złe?? A co miał zrobić jak nikt się z nim nie kontaktował oraz wychował sie zagranicą?? Widać nie chce widzieć, rzeczy które widzą na całym świecie.
|
Jezu, skad tyle nienawisci i wrogosci? Czytajac niektore brednie, mozna jedynie stwierdzic, ze powypisywali je gimnazjalisci, bo inaczej nie moge wytlumaczyc odmawiania prawa do gry w naszej reprezentacji Obraniakowi. Nikogo nie powinno interesowac z jakich powodow dana rodzina(w wiekszosc zostala zmuszona do tych wyjazdow lub poprostu przesiedlona, a mowie to na przykladzie mojej) opuscila nasz kraj, bo to prywatna sprawa.
|
nasi rodowici kopacze poza Kuba to ludzie bez ambicji i beztalencia. Chcecie grac takimi? Ok. Tylko nie plakac mi tu jak beda dawac d... w co drugim meczu!
|
Gwiaździsty dobrze prawi. Kiedyś w klubowej piłce grali sami piłkarze z danego kraju, zero obcokrajowców. Teraz takie coś jest nie do pomyślenia. Ale czy za 50 lat ma być nie do pomyślenia żeby w reprezentacji Polski było 11 Polaków? Piłkarzy mamy jakich mamy, ale Polaków. A poza tym, nawet z 11 Obraniakami to my świata i tak nie zwojujemy.
I żeby było jasne, Obraniaka jest jeszcze w stanie znieść, ale Rogerów, Olisadebów i Loganów już zdecydowanie nie. Ludzie czekają latami na polskie obywatelstwo, uczą się języka, obyczajów, kultury, potem nieraz są z tego egzaminowani a tu taki jeden z drugim przychodzi, dostaje obywatelstwo a nawet ani me ani be po polsku. Czy naprawdę warto? Jeszcze jakby z tego były realne sukcesy to można by było polemizować a tak? |
Cytat:
Cytat:
Obraniak nie musiał się o nic starać, bo obywatelstwo polskie ma od urodzenia. Teraz zostało jedynie potwierdzone. Może dla Was to reprezentacja Polski powinna być czysta do granic, bez Murzynów czy Francuzów. Szanuję to. Ale Obraniak mnie pozytywnie zaskakuje. On miał niemal pewne miejsce w reprezentacji Francji w przyszłości. Odmówił im już teraz. Chce się nauczyć języka. Nie unika tematów związanych z historią. Nie obiecuje gruszek. Nie uważam, bym dawał się nabrać. Po prostu mnie przekonał, choć mam wrażenie, że niekoniecznie mu na przekonywaniu kogokolwiek bardzo zależało. |
Nie rozumiem o co sie tutaj jeden z drugim przepycha.
Ludovic ma obywatelstwo od urodzenia wiec jest POLAKIEM czy jak wolicie obywatelem heheh. To nie Roger i nie Olisadebe. Sprawa jasna i klarowna. Czemu w naszej reprezentacji nie moze grac ktos, kto od urodzenia byl Polakiem? Ktos mi powie czemu? Co do przydatnosci to trzeba poczekac, ale ogladajac jego akcje i bramki jestem pewien ze da sobie rade i nie jeden raz bedziemy dzieki niemu swietowac zwyciestwo :) Nie nazywam go najdzieja,zbawicielem czy kimkolwiek innym. To po prostu bardzo dobry gracz, ktory ma takie samo prawo do gry w naszej reprezentacji co Blaszczykowski czy Boruc, w przeciwienstwie do Rogera :) PS: Pewnie juz widzieliscie ale fajnei sie to oglada : http://www.youtube.com/watch?v=2yhxVr7BtqI |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Czy to ważne ile miał formalności (i jakie) by grać z Orzełkiem na piersi? Mnie jego postawa przekonała. Gdyby nie mieścił się w podstawowym składzie, i tak bym mu dobrze życzył. Gdzie Obraniak a gdzie Podolski...
|
NIe porównujcie Obraniaka do Podolskiego czy Rogera. Podolski mówi jestem Polakiem odpowiadam a w której reprezentacji grasz ? Roger to już w ogole pomieszkał kilka lat więc dla mnie pomyłka. Dla Obraniaka mówię tak.
|
Bardzo kuźwa śmieszne :D:D
zaliczą mu tą bramkę czy nie? |
Powinni zaliczyć bo piłka wyraźnie zmieniła tor lotu po "odbiciu" od Obraniaka.
|
i druga brama! Ludovic Obraniak! bedzie z niego pozytek!
|
No to w każdym razie ostateczny dowód na to, że Polakiem to on ewidentnie nie jest.
Już dwie bramy w ciągu pół godziny w debiucie przeciwko Grekom.. Obraniak, nigdy nie będziesz Polakiem! :D |
Cytat:
A co do Obraniaka to niby Polak, bo miał przodków z Polski, ale czy czuję się on Polakiem? Chyba nie, bo nawet mówic po naszemu nie umie... |
Dla mnie ktos kto wlasciwie nie mial stycznosci z tym co Polskie (język,kultura,obyczaje,itd) nigdy nie bedzie Polakiem.Nigdy nie bedzie jednym z nas ,bo napewno tego nieczuje.
Polakiem sie jest albo nie,nie mozna sie nim stac od tak,bo mi sie nagle zechcialo ,bo mam taka fantazje. Tez wole drewnnianych Polakow ,niz czarnoskorych Loganow,Rogerow ,czy innych Obraniakow. w kadrze z pustym i smiesznym sloganem "Bo nam pomogą " .Nic glupszego jako argument uprawniajacy do gry kogos zza granicy nie slyszlem |
Kto wam dał prawo decydować kto jest Polakiem, a kto nie? Niech to oceni historia. Pełno jest "patriotów", którzy dla tego kraju nie zrobili zwyczajnie nic ale do osądzania innych są pierwsi w kolejności. Taki Obraniak może, nie urodził się w Polsce, nie zna ojczystego języka i kultury, ale grając dla reprezentacji kraju swoich przodków może dać radość milionom Polaków i to jest ważne. On naprawdę mógł wybrać reprezentację Francji. Wybrał jednak Polskę i należy to docenić, a nie wybrzydzać i wypisywać farmazony. Z takim podejściem przykładowo Turcy nigdy nie zaszliby tam gdzie są. A wyprzedzli nas o dwie długości.
|
Cytat:
czy też coś jeszcze innego? może jest jakiś quiz, albo test, który pomaga to określić? |
Cytat:
|
Obraniak jest po części związany z Polską, płynie w nim Polska krew, więc jak można go porównywać z Rogerem czy Olisadebe. Dla takich zawodników jak Obraniak mówie tak, nawet nazwisko ma Polskie, sam bardzo chciał grać, jeszcze raz dla podkreślenia sam, nie tak jak w przypadku Olisadebe gdzie Engel mu załatwił czy Rogera Leo. Jest wielu polaków co wyjechało za garnicę i tam się narodziły ich dzieci. Poprostu tam maja lepsze warunki na rozwój i to jest jedyna dla nas szansa bo takie warunki jak na zachodzie do rozwoju własnych talentów bedziemy miec za 100 lat.
|
|
Cytat:
|
Ma ktoś materiał z kanału Nsport na temat Obraniaka?
|
dla mnie sprawa jest prosta,
Obraniak jest dla mnie w takim samym stopniu Polakiem jak Smolarek. Bo przecież jak Smolarek wchodził do reprezentacji po Polsku mówił tylko dzieńdobry, a teraz to od razu Polak pełną gębą. Po za tym, pytanie w ankiecie jest źle sformuowane, powinno brzmieć "Czy uważasz, że Ludovic Obraniak powinien otrzymać Polski paszport ?" Bo o tym czy jest Polakiem, czy Francuzem decyduje on sam. Roger przyznawał, że nie ma zamiaru mieszkać w Polsce, że dalej czuje się Brazylijczykiem, nie Polakiem. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl