Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [16 kolejka] Arka Gdynia - Wisła Kraków 25 luty piątek godz. 20:00 . (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7775)

sportnh 23.02.2011 16:50

Lyzwy czy nie lyzwy za taka kase maja grac. Jeszcze nie slyszalem zeby zawodnik nabawil sie jakiejs powaznej kontuzji przez snieg czy zmrozona plyte. Zarabiaja taka kase a wy sie jeszcze nad nimi uzalacie, opamietajcie sie troche. Nie wiem czy jest w Europie jakas dluzsza przerwa niz w polskiej lidze a wy jeszcze chcecie czekac caly tydzien.

Wisla ma tam wyjsc i wygrac obojetne czy bedzie -5 czy -20, zero wytlumaczenia. Pogoda dla obydwu druzyn jest taka sama.

A wy ich usprawiedliwiacie jakby to byly jakies baletnice. Bez jaj ludzie.

63.5 Kg 23.02.2011 16:59

Podajac temperatury tzreba pamietac ze przykladowe -18 stopni to nie jest temperatuta ktora bedzie w Bialymstoku o godzinie 20.

Ta temperatuta bedzie tam ale ok. 3 moze 4 w nocy albo nawet nad ranem.
Wiec prawda jest taka ze w Gdyni o godzinie 20 moze byc ok -9.
W Bialymstoku o godzinie 20 moze byc ok .13 moze 14 stopni mrozu.

Kladac sie wczoraj spac wieczor bylo -8 a nad ranem stacja pogody mi zapamietal najnizsza temperature -12,6.

Wiec nie rozumiem przekladania jednego meczu.
Albo graja wszyscy albo nikt.

I jeszcze jedno temperatury podawane przez Onet calkowicie sie roznia od temperatow podawanych przez Pana Tomka Zubilewicza...

filemon 23.02.2011 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1054751)
Wisla ma tam wyjsc i wygrac obojetne czy bedzie -5 czy -20, zero wytlumaczenia. Pogoda dla obydwu druzyn jest taka sama.

Racja, ale zważ uwagę na zwielokrotnią podatność na kontuzję na takiej nawierzchni, mimo wszystko.

Aaa, no było kilka takich przypadków, możliwe że nie słyszałeś, bo nikt cywilizowany nie gra na takich nawierzchniach :lol:

1q2 23.02.2011 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1054751)
Lyzwy czy nie lyzwy za taka kase maja grac. Jeszcze nie slyszalem zeby zawodnik nabawil sie jakiejs powaznej kontuzji przez snieg czy zmrozona plyte. Zarabiaja taka kase a wy sie jeszcze nad nimi uzalacie, opamietajcie sie troche. Nie wiem czy jest w Europie jakas dluzsza przerwa niz w polskiej lidze a wy jeszcze chcecie czekac caly tydzien.

Wisla ma tam wyjsc i wygrac obojetne czy bedzie -5 czy -20, zero wytlumaczenia. Pogoda dla obydwu druzyn jest taka sama.

A wy ich usprawiedliwiacie jakby to byly jakies baletnice. Bez jaj ludzie.

:lol:
Dawno się tak nie uśmiałem;)

Po pierwsze uświadomię Cię że w piłkę nożną gra się NA TRAWIE a nie na lodzie.Na lodzie gra się w hokeja i używa do tego łyżw a nie korków, o podatności na kontuzje nawet nie wspomnę bo to już po podstawówce powinieneś wiedzieć że zależność jest i to duża.
Jest nawet wytyczna że przy -15 i niżej nie gra się - niecały tydzień temu była mała afera o to przy okazji meczu Rubina i Twente.

Jeśli chodzi o nasz mecz to powinien zwyciężyć zdrowy rozsądek - jeśli boisko nie będzie zmrożone, niech grają - jeśli będzie to przełożyć.

ps i decyzja to w zasadzie już powinna być podjęta.Temperatura pewnie będzie podobna jak teraz więc nie jest problemem zobaczyć czy murawa bardziej przypomina lodowisko czy boisko;)

4fan_player 23.02.2011 17:32

Jeżeli chodzi o pogodę to w Gdańsku nie wygląda to najgorzej. Dzisiaj za dnia gdy świeciło słońce temperatura nie była aż tak odczuwalna, aczkolwiek rano było naprawdę strasznie zimno. Teraz jest tak w miarę. W piątek w trójmieście mają być podobne temperatury do tych co dzisiaj więc moim zdaniem mecz jak najbardziej powinien się odbyć. Choć osobiście współczuje piłkarzom. Bo gra w takim mrozie jest na pewno bardzo ciężka.

Co do boiska to będzie ono w dobrym stanie. Arka od dłuższego czasu je regularnie podgrzewa dodatkowo podczas sparingu na otwarcie stadion można było zobaczyć, że z murawą wszystko jest ok.

Wichar87 23.02.2011 17:58

Po wczorajszym treningu zawodnicy schodzili i mówili coś w rodzaju: "zimno, ale fajnie", niech więc to zakończy te rozważania na temat pogody. Będzie co ma być i wpływu na to nie mamy. Wracając do meczu, to w przeciwieństwie do większości wpisów na tym forum liczę na trzy punkty. Mecz na pewno łatwy nie będzie, ale damy sobie radę. Wygramy 2-0 po ciekawym meczu. :P

farben 23.02.2011 18:07

Arka - Wisła: Krakowianie gotowi na mroźne przyjęcie [TYPUJ WYNIK]

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ypuj,id,t.html

Ciekawostka: w tekście linkują do naszego forum i do zapowiedzi meczu Dziennika Bałtyckiego. Tytuł: Wisła wpadnie nad morze(m)?

Wojtas 23.02.2011 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1054757)
Podajac temperatury tzreba pamietac ze przykladowe -18 stopni to nie jest temperatuta ktora bedzie w Bialymstoku o godzinie 20.

Ta temperatuta bedzie tam ale ok. 3 moze 4 w nocy albo nawet nad ranem.
Wiec prawda jest taka ze w Gdyni o godzinie 20 moze byc ok -9.
W Bialymstoku o godzinie 20 moze byc ok .13 moze 14 stopni mrozu.

Kladac sie wczoraj spac wieczor bylo -8 a nad ranem stacja pogody mi zapamietal najnizsza temperature -12,6.

Wiec nie rozumiem przekladania jednego meczu.
Albo graja wszyscy albo nikt.

I jeszcze jedno temperatury podawane przez Onet calkowicie sie roznia od temperatow podawanych przez Pana Tomka Zubilewicza...



Na kazdej stacji jest inna temperatura,wiec do wyboru do koloru :)

Sam mecz zapowiada sie ciekawie.

Wiadomo ze Arka punktowo jest cieniutko i graja pierwszy mecz na nowym stadionie.Wiec podwójna mobilizacja z ich strony.

My wreszcie mielismy szeroka kadre,ktorą Maaskant chcial scialić na obozach i wg niego to sie udalo.Zobaczymy ja wyjdzie ,jestem ciekaw kto zagra na srodku pomocy bo Gargula zlapal chyba zwyzke formy,albo boi sie ławki :)

Marcin_fan 23.02.2011 18:41

boi sie ławki :D myśle że spokojne 3:1 z tym że kontaktowa bramka pod koniec spotkania. Ps. Czekam na bramki nowych nabytków:)

kubryc 23.02.2011 19:04

W Gdyni zawsze gra nam się ciężko. Dodatkowo jest to pierwszy mecz na wiosnę. Wygrana 1:0 będzie mnie bardzo zadowalała.

szprotson 23.02.2011 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1054751)
Lyzwy czy nie lyzwy za taka kase maja grac. Jeszcze nie slyszalem zeby zawodnik nabawil sie jakiejs powaznej kontuzji przez snieg czy zmrozona plyte. Zarabiaja taka kase a wy sie jeszcze nad nimi uzalacie, opamietajcie sie troche. Nie wiem czy jest w Europie jakas dluzsza przerwa niz w polskiej lidze a wy jeszcze chcecie czekac caly tydzien.

Wisla ma tam wyjsc i wygrac obojetne czy bedzie -5 czy -20, zero wytlumaczenia. Pogoda dla obydwu druzyn jest taka sama.

A wy ich usprawiedliwiacie jakby to byly jakies baletnice. Bez jaj ludzie.

ale moze zrozumiesz to ze grając na mocno zmrożonej płycie nie grasz w piłke nożną.
Głupi przykład : przy duzych minusach piłka nie zachowuje sie tak jak przy temperaturze dodatniej, piłka odbija sie inaczej.

Pogoda dla obu druzyn jest taka sama owszem,ale przy takiej jaką zapowiadają Arka moze stosować swój antyfutbol i przeszkadzanie w grze,a dla Nas którzy chcemy grać widowiskowo i technicznie taka pogoda sprzymierzeńcem nie jest.
Miałeś dobitny przykład podczas spotkań pucharowych drużyny z POZnania jak aura potrafi wypaczyć wynik.

zim zum 23.02.2011 19:33

Na taki poziom jaki prezentują nasze kluby to nie ma większego znaczenia czy grają na piasku czy na lodzie czy na normalnej murawie. Taka sytuacja jest im na rękę, bo przynajmniej będą mogli się wytlumaczyć, że oni tu chcieli grać technicznie i z głową "no ale boisko" :) .

RAFi89 23.02.2011 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1054830)
Pogoda dla obu druzyn jest taka sama owszem,ale przy takiej jaką zapowiadają Arka moze stosować swój antyfutbol i przeszkadzanie w grze,a dla Nas którzy chcemy grać widowiskowo i technicznie taka pogoda sprzymierzeńcem nie jest.
Miałeś dobitny przykład podczas spotkań pucharowych drużyny z POZnania jak aura potrafi wypaczyć wynik.

To w końcu co jest problemem bo ja się już połapać nie mogę. Właśnie przeczytałem że boisko w Białymstoku jest w dobrym stanie tylko obawiają się że będą za niskie temperatury, co będzie problemem dla zawodników. Inni piszą że temperatury nie są problemem tylko trzeba będzie grać na betonie.

Dla mnie powinni poczekać, zobaczyć jak to będzie wyglądało w dniu spotkania i wtedy decydować. Będzie źle to wtedy odwoływać a jak nie to gramy. Przeniosą mecz na inny termin to kolejni oburzeni się odezwą że zespół X musi zagrać 3 spotkania w 7 dni a Y w 10.

michalo28 23.02.2011 19:57

Orientujecie się kto w Arce nie zagra? Jakieś kontuzje, albo kartki?

tofik 23.02.2011 20:44

Tadek Labukas czy jak mu tam.

spinna 23.02.2011 22:02

przedmeczowa konferecja Maaskanta:
http://kiks.tv/2011/02/maaskant-wisl...a-potem-legia/

Jazon 23.02.2011 22:47

Najważniejsze to zdobyć 3 punkty. Nie oczekuję pięknej gry w takich warunkach, jak dla mnie to mogą zagrać najgorszy i najbrzydszy mecz sezonu (w sensie kopanina), byle tylko 3 punkty przywieźli do Krakowa.

SWEET_83 23.02.2011 23:25

Wygramy wygramy wygramy Arke pokonamy nie ma idnego wyjscia 2:1 dla Wisły :D

Feniks1983 24.02.2011 09:43

Kurcze im blizej jutrzejszego meczu tym wieksza adrenalina sie zbiera i obawa jak ta inauguracja wypadnie. Powiedzmy sobie szczerze ze chcac nie chcac troche ten balon zostal przez Nas napompowany i juz widze co bedzie jak nie zgarniemy 3pkt w Gdyni. Z drugiej strony jak chcemy zeby Wisla wrocila na dawne tory i liczyla sie w walce o MP to takie mecze nalezaloby wygrywac bez szemrania. Tyle tylko ze w Naszej kopanej to malo co jest pewne.....

wiktorpiekarski 24.02.2011 10:00

Dobrze,że Labukas nie zagra to grozny pikarz wygramy 3-0 po trzech bramkach Genkova

Teqcontroller 24.02.2011 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Feniks1983 (Post 1055008)
Kurcze im blizej jutrzejszego meczu tym wieksza adrenalina sie zbiera i obawa jak ta inauguracja wypadnie. Powiedzmy sobie szczerze ze chcac nie chcac troche ten balon zostal przez Nas napompowany i juz widze co bedzie jak nie zgarniemy 3pkt w Gdyni. Z drugiej strony jak chcemy zeby Wisla wrocila na dawne tory i liczyla sie w walce o MP to takie mecze nalezaloby wygrywac bez szemrania. Tyle tylko ze w Naszej kopanej to malo co jest pewne.....

Dokladnie , Andrenalina rosnie poniewaz nie wiemy na co stac Wisle i kazdy chcialby wiedziec jak sie sprawdza nasi nowi zawodnicy jeszcze do tego pogoda nie jest idealna i bedzie ciezko.Jak obrona bedzie grac dobrze to o wynik sie nie boje.

Byc moze mecz bedzie wygladac tak: Sledzie na nas rusza od pierwszych minut potem dostna zadyszki i bede sa bronic na wlasnej polowie i beda czekac na jakas kontre.

Licze na skromne zwyciestwo , oczywiscie remis tez biore pod uwage.

mulda 24.02.2011 10:57

Pejsy sie spreza na Legie wiec jest duza szansa na odskoczenie wojskowym. Jeszcze liczyc na waleczna postawe braci z Wroclawia i moze byc pieknie.
Inna sprawa ze nowy bramkarz Arki bedzie chcial nam cos udowodnic - a Genkow ma za to duzo presji, spelnic oczekiwania

Maly rozstrzygnie ten pojedynek, na niego zawsze mozna liczyc.

NHwiernyTS 24.02.2011 11:52

Ważnym atutem dla Arki będzie to, że gra na nowym ( co prawda nie swoim) stadionie, gdzie tłum wywrze na nich ogromną presje zwycięstwa. Jest to pierwszy mecz, a pamiętacie co i u nas było na meczu z Koroną, też każdy liczył na zwycięstwo na nowo otwartym stadionie. Trzeba jednak wierzyć, że kopacze wezmą sobie to do serca, że to jest Arka, nie Barcelona i to da się spokojnie wygrać.

..:::P-L-A-C-H-O:::.. 24.02.2011 12:21

Witam

ma ktoś może wolne miejsce w samochodzie do gdyni?

mitmichael 24.02.2011 13:09

Na pewno bedzie trudno - wystarczy sobie przypomniec pierwsze spotkanie z Arką.

Blaszczu16 24.02.2011 13:12

W przypadku, gdy Wisła i Legia wygrają swoje spotkania, a Jagiellonia przegra, to kto będzie liderem? Wisła?

Kryniu 24.02.2011 13:14

Przegraliśmy z Jagą więc chyba oni pierwsi, my drudzy a Legia za nami. Nie jestem pewny ale wydaje mi się że tak.

Blaszczu16 24.02.2011 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 1055073)
Przegraliśmy z Jagą więc chyba oni pierwsi, my drudzy a Legia za nami. Nie jestem pewny ale wydaje mi się że tak.

Wisła:

porażka z Jagiellonią (2-1)
wygrana z Legią (4-0)

Jagiellonia:

porażka z Legią (2-0)
wygrana z Wisłą (2-1)

Legia:

porażka z Wisłą (4-0)
wygrana z Jagiellonią (2-0)

Mała tabeta:
1.Wisła: 3 pkt. bilans bramkowy 5-2
2.Jagiellonia: 3 pkt. bilans bramkowy 2-3
3.Legia: 3 pkt. bilans bramkowy 2-4

Na 90 minut napisane jest, że mecz Jagi przełożony jest na dzień kobiet. Jest szansa, że możemy objąć prowadzenie, jeśli jest taki system, jaki napisałem.

Wasiu 24.02.2011 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 1055073)
Przegraliśmy z Jagą więc chyba oni pierwsi, my drudzy a Legia za nami. Nie jestem pewny ale wydaje mi się że tak.

Legia wygrala z Jaga, wiec kazdy z zespolow ma po 1 zwyciestwo i 1 porazke. W tabelce miedzy zainteresowanymi zespolami my jestesmy najwyzej (bramki 5-2) potem Jaga (2-3) i na koncu Legia (2-4).
Chociaz to dopiero 16 kolejka, mozemy spac nawet poza podium byleby w maju mistrz byl.

Elefant 24.02.2011 13:24

A więc to już jutro:-D

Wszelkie dywagacje co do przebiegu meczu i wyniku to wróżenie z fusów. Nie wiemy co prezentuje sobą Arka, nie wiemy co Wisła.
Na pewno Arce pomagać będą trybuny. Nie sądze jednak, żeby deprymowały one zawodników Wisły. Nauczanie polskiego naszych piłkarzy nie jest aż tak głębokie, żeby zrozumieli co tam krzyczą. A hałas i gwizdy to są wszędzie.

Liczę za to bardzo na efekty pierwszego obozu. Na trudnym boisku lepsza kondycja w końcówce meczu może mieć decydujące znaczenie.

Tam się nam grało zawsze trudno, więc raczej byłbym powściągliwy w huraoptymizmie.

Bekas 24.02.2011 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1055075)
1.Wisła: 3 pkt. bilans bramkowy 5-2
2.Jagiellonia: 3 pkt. bilans bramkowy 2-3
3.Legia: 3 pkt. bilans bramkowy 2-4

Na 90 minut napisane jest, że mecz Jagi przełożony jest na dzień kobiet. Jest szansa, że możemy objąć prowadzenie, jeśli jest taki system, jaki napisałem.

Właśnie mnie przed chwila olśniło, ale widzę, że nie tylko mnie. Wyszła mi taka sama tabelka - gramy o lidera !!! Mało tego z czystym sumieniem mogę kibicować Legii w meczu z tymi ... [cenzura], jeżeli wcześniej wygramy z Arką. Gdyby z Arką tfu tfu coś nie poszło, to wtedy optymalnym wynikiem Legii z tymi cieniasami z drugiej strony Błoń byłby remis.

Kryniu 24.02.2011 13:50

Nie zapominajcie że Jaga musi przegrać z Śląskiem. Powstrzymajmy się od szacowania kto na którym będzie miejscu w tabeli. Grunt to jutro wygrać, wtedy zobaczymy.

koniak 24.02.2011 14:26

Wg aktualnie obowiązujących przepisów bezpośrednie mecze liczą się dopiero po zakończeniu rozgrywek, więc w przypadku równej liczby pkt liczy się najpierw stosunek bramek, następnie ilośc bramek strzelonych itd

Kryniu 24.02.2011 16:32

Mecz jutro a wydaje mi się jakby to była wieczność. Ciśnienie ogromne i nie opadnie dopóki dopóty nie dowalimy tej Świni. Tylko zwycięstwo, każdy inny wynik zepsuje mi humor na kolejny tydzień.

Semper Fidelis 1985 24.02.2011 16:33

Żeby tylko tak nie wyglądali po meczu...

http://galeria.wislakrakow.com/20110223/nikol/13.jpg

PotiWisla 24.02.2011 16:58

Ma ktoś informacje jaką 18 meczowa wybrał nasz trener ?

IncognitoTSW 24.02.2011 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Semper Fidelis 1985 (Post 1055148)
Żeby tylko tak nie wyglądali po meczu...

http://galeria.wislakrakow.com/20110223/nikol/13.jpg

Mogą tak wyglądać pod warunkiem, że będą smutni z tego powodu, że już muszą zejsć do szatni a nie moga Arce pojechać jeszcze z kilkoma bramkami

Teqcontroller 24.02.2011 17:28

Właśnie na OSI pokazywali trening Śledzi i murawa była zielona.

Edit: To była sztuczna nawierzchnia sorry.

PAC 24.02.2011 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Teqcontroller (Post 1055166)
Właśnie na OSI pokazywali trening Śledzi i murawa była zielona.

Edit: To była sztuczna nawierzchnia sorry.

Ale i tak murawa powinna być zielona bo na północy jest chłodno ale słonecznie i bez opadów.

Acapelo 24.02.2011 17:43

http://www.arka-tv.pl/arka-beroe-1-1-ii-po%C5%82owa

proszę tak wygląda stadion arki


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl