![]() |
Brak mistrzostwa Polski w tym sezonie będzie porażką.
To kolejny rok kiedy droga do Ligi Mistrzów jest dla Mistrza Polski (oby nie majstra...) ułatwiona. Nerwowy ruch rady nadzorczej może to przekreslić. Przypominam, że polskie drużyny kwalifikujące sie do Ligi Europejskiej mają bardziej wyboistą drogę od Mistrza usiłującego zakwalifikować sie do LM. Moim zdaniem Skorża powinen był ten wózek do konca maja dociągnąć, a w tym czasie nowy trener mógł już sobie dobierać skład. Obym sie mylił |
A gdzie się odbędzie konferencja
Może jak z Kasperczakiem to w Loży :) |
Cytat:
10 znakow |
Trzeba nam młodego, ambitnego trenera z zagranicy, głodnego sukcesu w Europie odpornego na polskie bagno.
|
Niemiec mnie nie przekonuje, bo mam obawy, że może się okazać naszym odpowiednikiem Beenhakkera. Choć oczywiście jest to tylko moje zdanie, to jednak wolałbym zobaczyć na ławce trenerskiej kogoś młodszego - czyli szkoleniowca, który jeszcze naprawdę chce coś osiągnąć, a nie tylko dorobić sobie dodatkowo do emerytury.
Kasperczak? Czemu nie? Ale z zastrzeżeniem, że będzie to tylko i wyłącznie trener bez możliwości wpływania na politykę transferową klubu, bo jakoś nosa do zakupów to on chyba raczej nie ma - a w chwili obecnej dodatkowe obciążanie budżetu różnorakimi piłkarskimi szrotami kompletnie nie wchodzi w naszym wypadku w grę. P! |
Kluvi tylko nie zauważył że poziom naszej ligi z roku na rok się obniżał i nie widział z kim nasze druzyny przegrywały rok po roku w pucharach . My musimy do każdego meczu w pucharach nawet z Azerami , Maltańczykami podchodzić już poważnie bo nasze piłkarstwo jest na dnie i trzeba podejść do każdego meczu z pozycji jak równy z równym sprężyć się .... a nie farmazony wciskać że takich ogórków to z zamkniętymi oczami.
|
|
looool nie wierze w Kasperczaka panowie ... nie było prosto z nim się dogadać... kiedyś powiedział że Cupiał już z Wisły powinien odejść ........ po takim czymś on raczej nigdy pod egidą Cupiała nie wróci
|
Oby tylko nie poszedł do amici!!
|
Trenerem do końca roku zostanie młody Janas i tyle będzie rewelacji.
|
FraMat,
a moim zdaniem nie dało się dłużej czekać. Zwróć uwagę na to, że Cupiał i tak trzymał nerwy na wodzy, nie robił nerwowych ruchów. Pomijam już kwestię dramatu z Levadią i wpadek ligowych w zeszłej rundzie. Zespół zagrał 2 fatalne mecze w lidze, przegrywając oba i nie strzelając bramki. Cupiał dał Skorży jeszcze jedną szansę w Białymstoku. Ja ten mecz też bacznie oglądałem, usiłując rozpaczliwie zobaczyć jakieś przebłyski dobrej gry, które stanowiłyby jakiś argument za pozostawieniem Skorży. W końcu można było się łudzić, że zespół miał kiepski start, ale powoli się rozpędza. I z czasem będzie lepiej. Myślę, że tak też rozumował Cupiał. W Białymstoku było dramatycznie źle. Naprawdę ten mecz ostatecznie pogrzebał Skorżę. Trzeci mecz z rzędu bez strzelenia bramki, co więcej - bez żadnej stuprocentowej okazji. Dalsze pozostawienie Skorży na stanowisku to było zbyt duże ryzyko. Gorzej drużyna grać po prostu nie może, osiągnęliśmy dno. O zaangażowanie zawodników jestem pewny - przy nowym trenerze będą chcieli się pokazać. Więc w najgorszym wypadku będzie powtórka z Jagą. I to przy założeniu, że tak doświadczony fachowiec jak Schaefer nie jest nic w stanie poprawić. Cóż, moim zdaniem może. I pewnie poprawi. Czy to się przełoży od razu na punkty? Oby, choć nie będzie to łatwe. Niestety, Pan Maciej naprawdę spaprał przygotowanie do rundy i teraz będzie nam bardzo ciężko. |
Cytat:
Szkoda, że nie zastosowałeś się stosownie do cytatu w twoim podpisie, a tak wyszło jak wyszło. |
|
Chyba jednak ten Schaffer będzie mówiono o nim już o tym tygodnia negocjacje były.
z jego biografii nie pokoi mnie ten fakt ... ostatnio dorabiał u szejków w Dubaju (ZEA) ... gdzie zwolnili go po 5 porażkach z rzędu.... Dziwię się że chce mu się jeszcze za trenerkę brać skoro już dorobił u szejków miliony dolarów. Może jednak chce się jeszcze gdzieś sprawdzić ........Trudno cokolwiek powiedzieć jako trener z zagranicy wielkich sukcesów nie ma z Kamerunem w 2002 roku nie wyszedł z grupy. |
Cupiał dalej się bawi bez żadnego planu. Ot tego zwolnimy, ten wróci, tamten odejdzie, ten przyjdzie.
Gdzie baza treningowa ? Gdzie scouting ? Niech się ten chłop zastanowi czego chce. Jak chce sukcesu międzynarodowego to musiałby pompować tyle sary co Shaktar Donieck, a i oni przez wiele lat dostawali w łeb nawet kupując za miliony!! A jak chodzi o mistrza Polski to po **** drogi trener z zagranicy ? To tytułem wstępu. Bo nie wierze, że zatrudni sobie dajmy na to Shafera i nagle zmieni diametralnie podejscie do zarządzania klubem. W każdym razie czekam, jakiego kolejnego maga nam zaserwują.:) |
Wy tu wszyscy o tym Niemcu a to będzie jakaś niespodzianka i zagraniczny, nieznany trener :) ciekaw czy to info wyżej to plotka? czy sprawdzone info
|
Podobno Stefcio Majewski się szykuje na ławkę u nas. On wszystkich zawodników Wisły zna bardzo dobrze ;D
|
Dziś nie prima aprills michalo....
|
To z pożegnalnego spotkania Maćka najbardziej powinno zapaść w pamięci wszystkim tym którzy dobrze życzą Wiśle
Dziękuje kibicom i życzę im spotkania na Rynku w maju. Jeśli będę mógł to też przyjdę. Kurcze... szkoda, że zabrakło mi dwóch miesięcy do wykończenia kontraktu. Ale nadal kibicuję Wiśle. Powiedziałem piłkarzom, że trzymam za nich kciuki, by obronili tytuł. |
jak przyjdzie ten Niemiec to najbardziej ciekaw jestem jego reakcji na popisy Łobo :P
Przeciez to bedzie swoisty facepalm. |
Cytat:
|
No z Niemcem na lawce ,derby nabiora nowego kolorytu :-p
|
Nie stresuj Łobo ... poza tym widziałem jak gra się w ZEA azjatycka liga mistrzów wierz mi że Schafer nie jedno już widział ostatnio więc i Łobo go nie zaskoczy...
|
Cytat:
Kimkolwiek będzie nowy trener, o ile nie będzie to typowy "łatacz dziur do końca sezonu" zasługuje na kredyt zaufania... |
Bio Schafera:
Winfried Schäfer (ur. 10 stycznia 1950 roku w Mayen), niemiecki piłkarz, grający na pozycji prawego pomocnika lub obrońcy, oraz trener piłkarski. Jako zawodnik najdłużej - łącznie przez dziesięć lat - związany był z Borussią Mönchengladbach, z którą zdobył m.in. mistrzostwo Niemiec oraz dwukrotnie grał w finale Pucharu UEFA. Z reprezentacją Niemiec wystąpił w Mundialu 1970. W drugiej połowie lat 80. rozpoczął pracę szkoleniową. Przez dwanaście lat był trenerem Karlsruher SC; w tym czasie ani razu nie spadł z tym klubem z Bundesligi, najlepsze miejsce - szóste - zajął w sezonach 1992-1993, 1993-1994 i 1996-1997. Ponadto dotarł do finału Pucharu Niemiec i półfinału Pucharu UEFA. Wśród jego wychowanków są m.in. Oliver Kahn, Jens Nowotny i Oliver Kreuzer. Później krótko, przez czternaście meczów ligowych, prowadził VfB Stuttgart oraz drugoligowy TB Berlin, a do wysokiej formy szkoleniowej powrócił pracując przez trzy lata z reprezentacją Kamerunu. Z drużyną, w której grali wówczas m.in. Patrick Mboma, Geremi, Lauren, Marc-Vivien Foe i młody Samuel Eto'o zdobył tytuł mistrza Afryki oraz wywalczył awans do Mundialu 2002. Z czasów pracy w Kamerunie zachował się jego pseudonim "Biały Lew", nadany ze względu na charakterystyczną blond fryzurę. Po rozstaniu z kadrą długo pozostawał bez pracy. Później na dłużej związał się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi: przez półtora roku był trenerem Al-Ahli Dubaj, z którego został zwolniony po pięciu porażkach z rzędu, a od grudnia 2007 roku pracuje w Al Ain FC. W dniu 15.03.2010 ma zostać przedstawiony jako nowy trener Wisły Kraków zastępując na tym stanowisku Macieja Skorże. |
Ja tam bardzo cenię Skorże i dziękuje mu bardzo za to co zrobił dla Wisły. Moim zdaniem trochę pospieszyli się z tą decyzją o zwolnieniu go już teraz. Kontrakt mógł wypełnić do końca, ale coż, stało się jak się stało.
Ciekawe czy rzeczywiście "Biały Lew" będzie nowym trenerem Wisełki... |
Cytat:
:-) |
Myślę że dobrze zrobili że zwolnili Macieja Skorżę. Niestety zapieprzył przygotowania, myślę że się pogubił. Ale i tak jest i pozostanie dla mnie wielkim człowiekiem. Lojalnym, mądrym i naprawdę wyjątkowym. Wprowadził nową jakość, otwarty dla ludzi. Dla mnie był najlepszym trenerem w erze Cupiała, ale nic wiecznie trwać nie będzie. Mam nadzieję że kiedyś poprowadzi jakiś zagraniczny zespół z sukcesami.
|
Cytat:
|
Jako, że trenował takie egzotyczne kluby możemy spodziewać się zaciągu Arabów, Murzynów i Azjatów :D
|
Ich bin zjebiren ;p
|
As 82 napisał wyżej za dużo tego nie ma.
Jedno jest pewne jako przedstawiciel starej szkoły niemieckiej duże znaczenie będzie przywiązywał do dyscypliny taktycznej . Trudno cokolwiek powiedzieć o nim poza tym że w 2002 roku jego Kamerun nie zachwycił na MŚ. |
Jeżeli będzie trener zagraniczny to możemy być jednego pewni że skończy się truchtanie na treningu a zacznie się prawdziwy koński galop.Jest tylko jedno pytanie czy nasze "dziewczyny" to wytrzymają?
|
Cytat:
|
Napisali w tym przeglądzie że ogłoszą Shafera trenerem na konferencji o 17:00. Jak zwykle uwierzę jak zobaczę, ale wie ktoś czy faktycznie jest zwołana konferencja prasowa na 17:00??
|
Cytat:
|
A jeżeli tym Niemcem nie okaże się Schäfer a Lothar Matthäus?
|
Sukcesy Schafera nie rzucają jakoś na kolana. Powtórzę to co już pisałem na forum kiedyś - młody, ale doświadczony (wcale to się nie wyklucza) trener zza granicy. Cees Lok - kiedyś NEC Nijmegen i NAC Breda, teraz III liga holenderska.Uczył się od Neeskensa. Do wyciągnięcia.
Jeśli zaś chodzi o Schafera to ja mam cały czas w pamięci Kamerun w 2002 roku. Pechowo wg mnie nie wyszli z grupy- (dwa remisy i porażka z Niemcami). Zespół za to grał bardzo widowiskowy, atrakcyjny, techniczny, ofensywny futbol. Oczywiście wykonawców Schafer wtedy miał konkretnych. |
Schafer w Wiśle = mistrzostwo dla podopiecznych Jacka Zielińskiego. Po co Nam trener, który ostatnie jakieś sukcesy miał kilkanaście lat temu? Czy nie lepiej byłoby już zatrudnić Motykę, Kaczmarka, czy nawet Piechniczka? Znając życie, umiejętności porównywalne (tzn. marne), a zarobki kilkanaście razy mniejsze.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl