Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [6. kolejka] Lechia Gdańsk - Wisła Kraków, niedziela, 13.09.2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6285)

For_FuN_ 14.09.2009 13:56

Ja widzialbym Lukjanovsa w naszej druzynie. Ogladalem tez jego poprzednie wystepy i naprawde robi dobre wrazenie, a w Lechii nie ma z kim grac. Moim zdaniem najlepszy zawodnik Lechii w tym meczu.

tylko_na_kilka_dni 14.09.2009 14:05

zgadzam sie. Lukjanovs to ciekawy zawodnik, musze mu sie dokladniej przyjrzec w nastepnych kolejkach. Wczoraj gral najlepiej w Lechii.

Coach 14.09.2009 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 792753)
Ja widzialbym Lukjanovsa w naszej druzynie. Ogladalem tez jego poprzednie wystepy i naprawde robi dobre wrazenie, a w Lechii nie ma z kim grac. Moim zdaniem najlepszy zawodnik Lechii w tym meczu.

Dokładnie o niego mi chodziło. Wisać, że nie boi się dryblować, strzelać, grając u nas jestem pewien, że byłby w stanie wygrywać mecze praktycznie w pojedynke

Watts 14.09.2009 15:02

Lukjanovs to generalnie nominalny napastnik, ale w paru innych meczach Lechii tak samo jak i wczoraj było widać że robi sporo pracy poza samą szpicą. Nie podoba mi się w nim tylko słabe wykończenie i indolencja strzelecka pod samą bramką. Natomiast jak już napisaliście, sporo dobrej, kreatywnej roboty wykonuje między szpicą (na której notabene w I połowie chyba grał sam, bo potem to już Kafarski nie wiem czy miał przebłysk geniuszu i celowo puścił przebojowych Wiśniewskiego, Zabłockiego a na końcu Kowalczyka, czy to był po prostu efekt przypadku). Jego rajdy skrzydłami i rozważne i przede wszystkim kreatywne zagrania w ofensywie (czego przy ściśle defensywnym nastawieniu środkowej dwójki w pomocy u nas brakuje) naprawdę mogą robić wrażenie.

Nie jestem jednak do końca przekonany, czy to byłby zawodnik na Wisłę. Na razie warto mu dać czas na pokazanie się z dobrej strony w polskiej lidze, potem można snuć transferowe domysły. Inna sprawa że jeśli będzie stale pokazywał to co robił np. wczoraj i w derbach Trójmiasta, to możemy śmiało powiedzieć że Lechia zrobiła świetny transfer.

FraMat 14.09.2009 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 792770)
Dokładnie o niego mi chodziło. Wisać, że nie boi się dryblować, strzelać, grając u nas jestem pewien, że byłby w stanie wygrywać mecze praktycznie w pojedynke


to znaczy, uważasz, że jest lepszy od Brożka, Małego czy Buguskiego?

Wojtas 14.09.2009 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 792770)
Dokładnie o niego mi chodziło. Wisać, że nie boi się dryblować, strzelać, grając u nas jestem pewien, że byłby w stanie wygrywać mecze praktycznie w pojedynke




Ten Lukjanovs to najnormalniejszy grajek ,jakich w Eurpie na peczki.

Ale ze u nas dryblingi,strzaly,nie mowiac o technice to sa rarytasy ,wiec juz robi sie z niego super zawodnika.


To tylko swiadczy jak slaba jest ta liga.

Coach 14.09.2009 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 792780)
to znaczy, uważasz, że jest lepszy od Brożka, Małego czy Buguskiego?

Jest o nim głośno, wyróżnia się w każdym meczu, jest chwalony w internecie, tv itd. Ma papiery na grę, a chyba o to chodzi żeby takich piłkorzy wyłapywać do Wisły. Brożek jest najlepszym piłkarzem ligi, tu nie ma porównania, Mały robi szum, ale właściwie to tyle , a Rafał kontuzjowany, więc na razien ie ma o czym mówić

tofik 14.09.2009 17:30

Pytanie jaką cenę podyktowałby polski klub. Raczej nie do przyjęcia dla nas.
Dlatego trzeba grajków wyszukiwać zanim zrobią to inni.

Podczas meczu wpadłem na taki pomysł, żeby im dać w zamian Ćwielonga i wypożyczyć Jirsaka. :)

Markus 14.09.2009 20:08

Bardzo cieszy kolejne, szóste już zwycięstwo naszych piłkarzy w obecnym ligowym sezonie, ale styl gry zaczyna coraz bardziej martwić. Szczególnie w chwilach, kiedy rywale zaczynają agresywnie atakować. Po zdobyciu bramki, między 65 a 85 minutą drużyna po prostu stanęła. Przerażająco wyglądało wówczas przejście do kontrataku, utrzymanie się przy piłce, dokładność podań, ucieczka spod krycia. Jakby wszyscy nasi zawodnicy nagle w niepojęty sposób "odpłynęli". Trzeba z tego wyciągnąć wnioski, bo lepszy rywal od Lechii w podobnej sytuacji bardzo boleśnie skarciłby nasz zespół.

To był jeden z najsłabszych meczów Wisły, obnażający słabość polskiej ligi. Ale aby nie popadać w pesymistyczne tony, trzeba wspomnieć i o pozytywach - asekuracji przez większą cześć meczu, przemyślanym skracaniu pola gry, niezłej dyspozycji niektórych zawodników. Najlepszy na boisku był zdecydowanie Junior Diaz, który mimo późnego powrotu z meczów reprezentacji, grał bardzo odpowiedzialnie i dojrzale. Był skuteczny w odbiorze, nie mnożył strat, udanie asekurował kolegów.

Niezmiennie bardzo podoba mi się też Alvarez, niezwykle pewny punkt zespołu. Znakomicie się ustawia, przesuwa, "gra blokiem", potrafi zagrać kombinacyjnie na skrzydle, groźnie dośrodkować. To obecnie zdecydowanie najlepszy prawy obrońca ligi.

Rozkręca się Łobodziński - dziś przynajmniej ma od czasu do czasu jakieś przebłyski. Zagrał dużo lepiej niż Kirm. Oby utrzymał tą "wzrostową" tendencję.

Małecki, mimo zdobycia gola, nie pokazał nic wyjątkowego. Zagrał bardzo przeciętnie. Podobnie Brożek, który bardziej odpoczywał po meczu kadry, niż walczył. Drugi Brożek też tylko odrabiał pańszczyznę - darrował sobie ofensywne wyjścia, grał niedokładnie, popełniał błędy w ustawieniu i kryciu.

Martwi słabnąca dynamika Sobolewskiego, któremu w kilku momentach wyraźnie brakowało szybkości. Grał zrywami, malo płynnie. Za każdym razem uciekał od pojedynków biegowych, szybko starał się zastawić piłkę ciałem, nie próbował żadnych akcji indywidualnych, ucieczki rywalom.

Jop nie zaliczył większych wpadek, ale parę razy popełnił błędy, nie interweniował pewnie. Gdy wypijał piłkę głową, zawsze robił to tylko byle dalej przed siebie, nie tak jak np: Głowacki próbując jednocześnie podać do jakiegoś partnera. Mam nadzieję, że będzie tu coraz lepiej.

Teraz trzeba koniecznie wygrać z Bytomianami, by nadal podtrzymać passę i budować przewagę nad Legią i Lechem.

JPospi 15.09.2009 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 792845)
Podczas meczu wpadłem na taki pomysł, żeby im dać w zamian Ćwielonga i wypożyczyć Jirsaka. :)

Bez przesady ;) , Jirsak to jeszcze jeszcze ale zobaczysz że z Ćwelongiem będzie tak samo jak kiedyś z Żurawskim , odblokuje się i zacznie strzelać , więc pomysł z zamianą nie wchodzi w grę :P

MichauSzczu 15.09.2009 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 792775)
Lukjanovs to generalnie nominalny napastnik, ale w paru innych meczach Lechii tak samo jak i wczoraj było widać że robi sporo pracy poza samą szpicą. Nie podoba mi się w nim tylko słabe wykończenie i indolencja strzelecka pod samą bramką. Natomiast jak już napisaliście, sporo dobrej, kreatywnej roboty wykonuje między szpicą (na której notabene w I połowie chyba grał sam, bo potem to już Kafarski nie wiem czy miał przebłysk geniuszu i celowo puścił przebojowych Wiśniewskiego, Zabłockiego a na końcu Kowalczyka, czy to był po prostu efekt przypadku). Jego rajdy skrzydłami i rozważne i przede wszystkim kreatywne zagrania w ofensywie (czego przy ściśle defensywnym nastawieniu środkowej dwójki w pomocy u nas brakuje) naprawdę mogą robić wrażenie.

Nie jestem jednak do końca przekonany, czy to byłby zawodnik na Wisłę. Na razie warto mu dać czas na pokazanie się z dobrej strony w polskiej lidze, potem można snuć transferowe domysły. Inna sprawa że jeśli będzie stale pokazywał to co robił np. wczoraj i w derbach Trójmiasta, to możemy śmiało powiedzieć że Lechia zrobiła świetny transfer.


Jeżeli on błysnie w lidze to możemy zapomniec o jego transferze. Lechia baknie leciutko z 800 tys ojro i po robocie.

maRgrabkarz 18.09.2009 11:49

jak przeczytalem sobie kilka wypowiedzi kilka dni po meczu to przeraza mnie podejscie niemalej grupy forumowiczow: niewazne jak, byle byly 3 punkty. Pozniej jednak przychodzi mecz z taka Levadia i okazuje sie ze wasze podejscie troche sie nie sprawdza...

tofik 18.09.2009 12:19

No dokładnie. To tak jakby nie mieć pretensji do budowlańców, że postawili krzywy blok. Nic, że krzywy, ważne, że stoi i da się mieszkać. Dopiero jak wszystko pier... to każdy się mądry robi i jest pierwszy do krytykowania.

Buziek_LG 18.09.2009 15:42

Oświadczenie Lwów Północy w sprawie transparentu na meczu Lechia-Wisła



Stowarzyszenie „Lwy Północy” reprezentujące kibiców Lechii z zażenowaniem i ubolewaniem przyjęło decyzję Ekstraklasy SA o ukaraniu klubu Lechia karą 5 tys. zł. Uzasadnieniem dla nałożenia tej kary było wywieszenie przez kibiców transparentu „17.09.1939 r. IV Rozbiór Polski” na meczu ekstraklasy pomiędzy Lechią i Wisłą Kraków rozegranego w Gdańsku w dniu 13 września 2009 r.



Rocznica zdradzieckiej napaści Sowieckiej Rosji na Polskę to niezwykle ważna data w historii Polski. Prawdę o tamtych chwilach i pamięć o bohaterach należy z wielką dbałością przekazywać młodym pokoleniom, nie tylko w Polsce. Trzeba o tym mówić głośno, w taki sposób, aby nieodwracalnie usunąć nieprawdziwe wyobrażenie o tamtych zdarzeniach pokutujące na skutek wielu lat komunistycznej propagandy.



Tegoroczna rocznica sowieckiej agresji na Polskę przebiegała pod znakiem licznych uroczystości państwowych i kościelnych, wiele środowisk oddało w różny sposób cześć bohaterom tamtych czasów. Media nadały właściwą oprawę transmisjom z uroczystości i sumiennie przypominały wydarzenia historyczne, posługując się także relacjami świadków tamtych chwil.



Kibice Lechii, którzy przygotowali okazjonalny transparent chcieli, we właściwy sobie i zgodny z powszechnie obowiązującym prawem sposób, przypomnieć obecnym na stadionie, w tym szczególnie licznej młodzieży, o prawdzie historycznej związanej z datą 17 września 1939 roku.



W związku z powyższym, decyzja o wymierzeniu dotkliwej kary musi zostać odczytana jako absurdalny przejaw stosowania wewnętrznych przepisów ustanowionych przez władze rozgrywek. Trudno uznać bowiem, że celem ustanowienia przepisu, który stanowi podstawę do ukarania naszego klubu, było ograniczanie informowania o rocznicach wydarzeń historycznych lub zakazywanie działalności obywatelskiej i patriotycznej.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl