![]() |
Gwiaździsty dobrze prawi. Kiedyś w klubowej piłce grali sami piłkarze z danego kraju, zero obcokrajowców. Teraz takie coś jest nie do pomyślenia. Ale czy za 50 lat ma być nie do pomyślenia żeby w reprezentacji Polski było 11 Polaków? Piłkarzy mamy jakich mamy, ale Polaków. A poza tym, nawet z 11 Obraniakami to my świata i tak nie zwojujemy.
I żeby było jasne, Obraniaka jest jeszcze w stanie znieść, ale Rogerów, Olisadebów i Loganów już zdecydowanie nie. Ludzie czekają latami na polskie obywatelstwo, uczą się języka, obyczajów, kultury, potem nieraz są z tego egzaminowani a tu taki jeden z drugim przychodzi, dostaje obywatelstwo a nawet ani me ani be po polsku. Czy naprawdę warto? Jeszcze jakby z tego były realne sukcesy to można by było polemizować a tak? |
Cytat:
Cytat:
Obraniak nie musiał się o nic starać, bo obywatelstwo polskie ma od urodzenia. Teraz zostało jedynie potwierdzone. Może dla Was to reprezentacja Polski powinna być czysta do granic, bez Murzynów czy Francuzów. Szanuję to. Ale Obraniak mnie pozytywnie zaskakuje. On miał niemal pewne miejsce w reprezentacji Francji w przyszłości. Odmówił im już teraz. Chce się nauczyć języka. Nie unika tematów związanych z historią. Nie obiecuje gruszek. Nie uważam, bym dawał się nabrać. Po prostu mnie przekonał, choć mam wrażenie, że niekoniecznie mu na przekonywaniu kogokolwiek bardzo zależało. |
Nie rozumiem o co sie tutaj jeden z drugim przepycha.
Ludovic ma obywatelstwo od urodzenia wiec jest POLAKIEM czy jak wolicie obywatelem heheh. To nie Roger i nie Olisadebe. Sprawa jasna i klarowna. Czemu w naszej reprezentacji nie moze grac ktos, kto od urodzenia byl Polakiem? Ktos mi powie czemu? Co do przydatnosci to trzeba poczekac, ale ogladajac jego akcje i bramki jestem pewien ze da sobie rade i nie jeden raz bedziemy dzieki niemu swietowac zwyciestwo :) Nie nazywam go najdzieja,zbawicielem czy kimkolwiek innym. To po prostu bardzo dobry gracz, ktory ma takie samo prawo do gry w naszej reprezentacji co Blaszczykowski czy Boruc, w przeciwienstwie do Rogera :) PS: Pewnie juz widzieliscie ale fajnei sie to oglada : http://www.youtube.com/watch?v=2yhxVr7BtqI |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Czy to ważne ile miał formalności (i jakie) by grać z Orzełkiem na piersi? Mnie jego postawa przekonała. Gdyby nie mieścił się w podstawowym składzie, i tak bym mu dobrze życzył. Gdzie Obraniak a gdzie Podolski...
|
NIe porównujcie Obraniaka do Podolskiego czy Rogera. Podolski mówi jestem Polakiem odpowiadam a w której reprezentacji grasz ? Roger to już w ogole pomieszkał kilka lat więc dla mnie pomyłka. Dla Obraniaka mówię tak.
|
Bardzo kuźwa śmieszne :D:D
zaliczą mu tą bramkę czy nie? |
Powinni zaliczyć bo piłka wyraźnie zmieniła tor lotu po "odbiciu" od Obraniaka.
|
i druga brama! Ludovic Obraniak! bedzie z niego pozytek!
|
No to w każdym razie ostateczny dowód na to, że Polakiem to on ewidentnie nie jest.
Już dwie bramy w ciągu pół godziny w debiucie przeciwko Grekom.. Obraniak, nigdy nie będziesz Polakiem! :D |
Cytat:
A co do Obraniaka to niby Polak, bo miał przodków z Polski, ale czy czuję się on Polakiem? Chyba nie, bo nawet mówic po naszemu nie umie... |
Dla mnie ktos kto wlasciwie nie mial stycznosci z tym co Polskie (język,kultura,obyczaje,itd) nigdy nie bedzie Polakiem.Nigdy nie bedzie jednym z nas ,bo napewno tego nieczuje.
Polakiem sie jest albo nie,nie mozna sie nim stac od tak,bo mi sie nagle zechcialo ,bo mam taka fantazje. Tez wole drewnnianych Polakow ,niz czarnoskorych Loganow,Rogerow ,czy innych Obraniakow. w kadrze z pustym i smiesznym sloganem "Bo nam pomogą " .Nic glupszego jako argument uprawniajacy do gry kogos zza granicy nie slyszlem |
Kto wam dał prawo decydować kto jest Polakiem, a kto nie? Niech to oceni historia. Pełno jest "patriotów", którzy dla tego kraju nie zrobili zwyczajnie nic ale do osądzania innych są pierwsi w kolejności. Taki Obraniak może, nie urodził się w Polsce, nie zna ojczystego języka i kultury, ale grając dla reprezentacji kraju swoich przodków może dać radość milionom Polaków i to jest ważne. On naprawdę mógł wybrać reprezentację Francji. Wybrał jednak Polskę i należy to docenić, a nie wybrzydzać i wypisywać farmazony. Z takim podejściem przykładowo Turcy nigdy nie zaszliby tam gdzie są. A wyprzedzli nas o dwie długości.
|
Cytat:
czy też coś jeszcze innego? może jest jakiś quiz, albo test, który pomaga to określić? |
Cytat:
|
Obraniak jest po części związany z Polską, płynie w nim Polska krew, więc jak można go porównywać z Rogerem czy Olisadebe. Dla takich zawodników jak Obraniak mówie tak, nawet nazwisko ma Polskie, sam bardzo chciał grać, jeszcze raz dla podkreślenia sam, nie tak jak w przypadku Olisadebe gdzie Engel mu załatwił czy Rogera Leo. Jest wielu polaków co wyjechało za garnicę i tam się narodziły ich dzieci. Poprostu tam maja lepsze warunki na rozwój i to jest jedyna dla nas szansa bo takie warunki jak na zachodzie do rozwoju własnych talentów bedziemy miec za 100 lat.
|
|
Cytat:
|
Ma ktoś materiał z kanału Nsport na temat Obraniaka?
|
dla mnie sprawa jest prosta,
Obraniak jest dla mnie w takim samym stopniu Polakiem jak Smolarek. Bo przecież jak Smolarek wchodził do reprezentacji po Polsku mówił tylko dzieńdobry, a teraz to od razu Polak pełną gębą. Po za tym, pytanie w ankiecie jest źle sformuowane, powinno brzmieć "Czy uważasz, że Ludovic Obraniak powinien otrzymać Polski paszport ?" Bo o tym czy jest Polakiem, czy Francuzem decyduje on sam. Roger przyznawał, że nie ma zamiaru mieszkać w Polsce, że dalej czuje się Brazylijczykiem, nie Polakiem. |
O co to to nie !
Smolarek jest mniej polakiem, bo jest homoniewiadomo, a jak wiadomo u nas, w kraju gdzie jest czarne albo białe, nie ma miejsca na pół czarne czy pół białe :) Ludwik Obornik ! |
Obraniak napewno jest nasz bardziej niz Perejro i Olisadebe razem wzieci :)
|
vote-for-mikey napisał:
Cytat:
Po pierwsze Smolarek urodził się w Polsce, a Obraniak nie. Poza tym ojciec Smolarka ma obywatelstwo polskie, a ojciec Obraniaka nie, nawet dziadek nie wiadomo czy takie jeszcze posiada. Cytat:
Cytat:
Oczywiście, że nie ! Dalej będziesz Polakiem, ktory myśli, że jest Chińczykiem. A Obraniakowi teraz pasuje udawać Polaka bo być może pojedzie na MŚ do RPA. A tu kilka takich ciekawostek: Cytat:
|
Ten Obraniak to strasznie dziwna sprawa, temat nie kończący się. Niby miał tego dziadka z Polski, ale wszystkie dokumenty na jego temat zniknęły, i w dodatku nie zna nazwiska człowieka któremu dał te wszystkie papiery. Dziwne wg. mnie. Ale z pewnością, jeśli faktycznie miał przodków z Polski, to bardizej zasługuje na grę w Polskiej reprezentacji niż np. Roger, którego z dupy wzieli, aby tylko Polska lepiej grała. Już nawet reprezentacja to jedna wielka komercja się robi...
A tu jakiś kolejny zaczyna bic do bram: http://sport.onet.pl/74327.6,1248706...wiadomosc.html W sumie to mozna się cieszyc, że przodkowie Polaków chcą grac w naszej reprezentacji. Chociaż tyle że nie będziemy miec szachownice w naszej reprezentacji. z innej strony ładnie ze strony Perquis'a że chce aby jego dzieci wiedzieli że mają polskie korzenie, choc tak naprawdę to jego przodkowie w Polsce mieszkali 3 pokolenia wstecz... A jego nazwisko ni *uja do polskiego nie podobne, w przeciwieństwie do Obraniaka. Ale zobaczymy pożyjemy. Mam nadzieję tylko, że ci wszyscy naturalizowani Polacy nie będą grac tylko w reprezentacji dla zysku, ale także dla kraju, dla kibiców, dla chwały całej naszej Ojczyzny ! |
W sportowym wieczorze był ten szef skautów co wyszukuje obcokrajowców z Polskimi korzeniami i mówił że niedługo paszporty dostana wymieniany przez was Perquis oraz Laurent Koscielny z Lorient który jest podobno z tej dwójki lepszy.
|
Baala napisał:
Cytat:
|
Cytat:
|
Teraz każdy francuz, niemiec, angol bedzie szukał czy przypadkiem nie ma korzeni w Polsce, Ukrainie, Rumuni bo tu łatwiej dla niego o grę w reprezentacji i pokazanie się na takich turniejach jak mistrzostwa świata czy europy a to wiąże się z większym prawdopodobieństwem wychaczenia danego piłkarza przez scoutów innych klubów i dostanie większych zarobków - patrz alibaba olisadebe czy rodżer pereiro.
I to nie dotyczy tylko piłki nożnej - reprezentacja koszykarska otrzymała ostatnio murzyna który w zamian w wywiadzie powiedzial że wszystko mu jedno czy gra dla Polski czy Afganistanu. Za coś takiego powinien być sąd... dla tego co to mówi i tego który dał mu obywatelstwo. Oby Obraniak naprawde czuł sie Polakiem |
W sprawie "naturalizowanych" Polaków w 99% zgadzam się z Gwiaździstym.
Jeśli w sprawie Obraniaka jeszcze mógłbym mieć wątpliwości to jeśli chodzi o Olisadebe i Rogera, byłem zawsze przeciwko i nie ma tu znaczenia jak by to zajebiście nie grali. Porównywanie do Klose i Podolskiego jest z dupy wzięte, bo obydwoje większość życia mieszkali w Niemczech, mieli i mają obywatelstwo niemieckie, gadają po niemiecku i czują się Niemcami. Klose nawet chyba po polsku nie mówi... Taka sama sytuacja z Radzińskim. Nie miałbym nic przeciwko takiemu Rogerowi ani Olisadebe gdyby dostali oni obywatelstwo polskie dokładnie w taki sam sposób jak każdy inny szary człowieczek który przyjechał do Polski, a nie jakieś tryby przyśpieszone i inne pierdoły. Przecież to jawna niesprawiedliwość wobec każdego innego człowieka, który stara się je dostać i prawdopodobnie łączy go z Polską 1000x więcej niż powyższych piłkarzy. Natomiast opieranie Reprezentacji Polski na taktyce szukania graczy których pradziadek czy ciotka od strony matki była Polką albo ma polsko brzmiące nazwisko to jakieś ogromne nieporozumienie. W ten sposób dalej tkwimy w bagnie, a zawodnicy wyszkoleni za granicą dadzą nam tylko przejściowo wyniki. Cholernie krótkodystansowe myślenie. Ci którzy takie zagrywki bezgranicznie akceptują przyznają się do tego, że zasad to raczej nie mają, a liczy się dla nich tylko wynik. Nie chcę mówić jaką postawę przypomina mi to jeśli weźmiemy pod uwagę kluby aby nikogo nie obrazić. |
Cytat:
a jak ktoś np. myśli że wystarczy żeby Wisła czyli Cupiał włożył kilka milinów rocznie w szkółke i bazę i przyjdą efekty to jest naiwny a co do głównego tematu to właśnie to mnie najbardziej martwi że tym sposobem PZPN niewiele robiąc pozyska kilku graczy którzy będą ciągnąc kadrę a liga będzie dalej dnem z tym ze z tego co slysze to nawet na tych skautów kasy nie chcą dac :) |
Obywatelstwo osobom z polskimi korzeniami nalezy sie jak przyslowiowa zupa(czy tez buda) psu. Skandaliczne rzeczy niektore osoby tutaj wypisuja...uznaja sie za wladne w osadzaniu kto jest Polakiem i kto czuje sie Polakiem(myslenie rodem z III Rzeszy). Trzeba przelknac fakt, ze takie skrajnosci(na szczescie w malej liczbie) funkcjonuja w kazdym spoleczenstwie.
|
Cytat:
Skandalem jest tu to co piszą niektórzy, uważający, iż dlatego, że ktoś potrafi kopnąć piłkę do przodu lepiej, ma dostać obywatelstwo szybciej. I to jest dopiero myślenie rodem z III Rzeszy - dzielenie na lepszych i gorszych. Trzeba przełknąć fakt, ze takie skrajności(na nieszczęście w dość dużej liczbie) funkcjonują w naszym społeczeństwie. |
For_FuN napisał:
Cytat:
Twoi "Polacy" tak uzyskali obywatelstwo ? Jeśli ktoś coś skandalicznego wypisuje to raczej Ty, bo jawnie popierasz obchodzenie prawa i dzielenie Polaków na lepszych i gorszych. Tych którzy czekają latami na obywatelstwo i tych, którym konsul po prawnych kombinacjach w zębach przynosi je do domu za granicą. |
Jak Ludovic na mecz użyję takich kulturalnych słów jak Roger ;] to będzie znaczyło że jest Polakiem Z Krwi I Kości ;]]
|
czytam ten temat od kilku stron i widzę że Gwieździsty piekną krucjatę prowadzisz:D
Generalnei zgadzam się z Tobą. Powinny być jasne, konkretne reguły jak uzyskać/ nadać polskie obywatelstwo. Nie powinna się powtórzyć w przyszłości taka sytuacja jak w przypadku Rogera lub Logana. Jednak sprawę Obraniaka sledzę już od jakiś 3 lat(tak tak) i ten gość naprawdę mi zainponował uporem. To nie tak, że nagle jak mamy szanse na MS u murzynow to Francuz chcę do kadry. O jego powołaniu mówiło się już przed ME 2008 jednak jak on sam powiedział "nie chcę grać w kadrze, bo nie wywalczyłem tego awansu"( albo coś w ten deseń). Ponadto akurat takiemu Obraniakowi nie jest potrzebna żadna promocja . On już wyrobił sobie odpowiednią markę dzięki swojej grze w klubie. Co ważne, konieczne jest zachownaie odpowienich proporcji. Tzn aby w PZPNie nie zwariowali i nie stworzyli kadry, która nie będzie potrafiła porozumieć się w ojczystym jezyku. Zrobić mecz towrzyski, niech zagrają Ci od babek, dziadków itp i niech się uczą polskeigo. Zawsze będzie można powołać takego w potrzebie. |
Boze, co za brednie...czyli Obraniak czekajacy ponad rok, tylko na przyznanie paszportu, zalatwiajacy to wszystko sam od poczatku do konca, ominal jakies procedury i zrobiono dla niego wyjatek :D? Klamiecie prosto w oczy, nawet dziennikarze to analizowali i dostal wedle obowiazujacych(wszystkie osoby!) przepisow, a takze terminow.
Skandalem jest tez wkladanie w usta slow, ktorych ktos nie wypowiedzial...gdzie ja napisalem, ze dla pilkarzy trzeba robic jakikolwiek wyjatek? Prosze wskazac mi ten fragment, a jesli takowego nie ma, to prosze przeprosic. Od kiedy, ktos kto ma polskie korzenie(mame, babcie, tate, dziadke) musi mieszkac w naszym kraju 5 lat? To jakies nowe przepisy :D? P.S - Szokujace padaja tutaj stwierdzenia...tak patrzac, to pewnie mi te same osoby odebralyby obywatelstwo polskie, albo odsadzily od bycia Polakiem(bo w koncu panowie, a wlasciwie chlopcy wyzej decyduja w tym temacie, kto nim jest), bo moja rodzina przez kilkadziesiat lat mieszkala we Lwowie(do wybuchu II wojny swiatowej). |
For_FuN_ napisał:
Cytat:
Jak widać masz duże problemy ze zrozumieniem tematu. |
a mnie zawsze zastanawia co będzie jak w dorosłej (bo w młodzieżowej już grał) reprezentacji zagra Zeyn Alabidyn S-Latef - wystarczająco polski, czy też jednak za irakijski?
|
dostuffca vbmenu_register("postmenu_779112", true); napisał:
Cytat:
|
jeśli ci polacy-niepolacy będą się dobrze spisywać to (przy posiadaniu polskiego paszportu) nie ma nic przeciwko ich powoływaniu.
Poza tym o polskie obywatelstwo sobie mogą walczyć a to czy zagrają w reprezentacji to już zależy od Leo, wiec nie wiem dlaczego mielibyśmy im wzbraniać polskiego paszportu |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl