Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kibice Wisły o ekstraklasie ogółem z nami czy bez (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10967)

adfurle 01.03.2026 10:31

Spółdzielnia faktycznie działa. Chcą wywalić Legię za całokształt, a Widzew za rozregulowanie rynku transferowego /o czym tenże Jakubas wspominał u Ćwiąkały/. No tak :D

WildDog 01.03.2026 11:33

legla nie spadnie

WildDog 01.03.2026 11:40

Spółdzielnia, o ile takie cos faktycznie działa, nie da rady. Legia się utrzyma. Leca; Nieciecza, ara i somsiadka.

Jaroo1 01.03.2026 13:46

Jeśli Widzew i Legia będą grali taką pytę dalej to jeszcze się okaże, ze jedni i drudzy spadną. Patrząc na tabelę to powoli kandydatów do spadku ubywa. Można powiedzieć, że przy porażce Legii dzisiaj o utrzymanie oprócz TBB, Legii, Widzewa, gra Arka i Radomiak. Jeśli będa tak wolno odrabiać to Piasta czy Lechii już nie dogonią (zakładam, że Lechia która ma odjęte 5 pkt na spokojnie podtrzyma średnią punktową i spadek jej nie grozi).
Kolejek do końca zostaje co raz mniej, jak się tak będą .......ić to po prostu nie zdąża gonić, pozostaje im jedynie jakaś seria wygranych chociażby 3-4 meczy, w krótkim czasie, to wiadomo, że takim sposobem gdzieś tam blisko 10 miejsca skoczą.

As 01.03.2026 15:27

Arce nalezal sie karny a co za tym idzie odskoczenie od miejsc spakowych o 4 punkty no ale Legia nie moze spasc wiec Arka nie mogla wygrac.

Karherop 02.03.2026 08:18

Gieksa w meczu z Arka powinna dostac karnego, wiec tak po prawdzie to sedziowie dokonują calkowicie randomowych decyzji.

As 08.03.2026 20:58

Wlaczylem sobie mecz Legii z Cracoovia i w pierwsze 3 minuty sedzia popelnil dwa male i jeden duzy blad na korzysc Legii. :-D

Fajnie tam maja.

WildDog 08.03.2026 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1659826)
Spółdzielnia, o ile takie cos faktycznie działa, nie da rady. Legia się utrzyma. Leca; Nieciecza, ara i somsiadka. .

Nieciecza pewniak, swinia 98% spadek, a to trzecie "na dobrym kursie" .....w kwietniu dolacza do dwojki "przodownikow"

FraMat 08.03.2026 22:44

Cracovia jednak zawsze za Legią.:haha:

WildDog 08.03.2026 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1660202)
Cracovia jednak zawsze za Legią.:haha:

? To tylko ich tragiczna forma, fartem złapali niespodziewane punkty w sierpniu. Popatrz na tabele ostatnich 15 kolejek. Top 3., jak odwrócisz tabelę.

FraMat 09.03.2026 09:54

Nie zrozumiałeś kolego: miałem na myśli, że Cracovia, chce czy nie chce i tak zawsze zrobi dobrze Legii.

Karherop 09.03.2026 11:22

Termalika - jest pogrzebana. Fatalnie punktuja, choc gra nie jest najgorsza.

Logika esa podpowiada że dzisiaj Arka wygra z Plockiem, za tydzien z Widzewem u siebie i nie będzie juz faworytem do spadku.

I Legia i Widzew łapia kontakt - ale czy obie się uratuja?

Od 6 drużyny (Płocka) w dół każdy jeszcze może "zawalczyc o spadek", choc z tego grona raczej mozna wykluczyć Giekse, Lechie. 10 kolejek - 30 pkt do rozdania, wiele sie jeszcze wydarzy

WildDog 09.03.2026 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1660207)
Nie zrozumiałeś kolego: miałem na myśli, że Cracovia, chce czy nie chce i tak zawsze zrobi dobrze Legii.

Się nie zgodze;) parę razy pokazali, ze nawet garbaty raz w roku się prostuje i potrafili cvelke pokonac.

As 09.03.2026 22:42

Ekstraklasa w tym sezonie to komedia.

Teoretycznie o spadek walczy nawet szosta Cracovia, ktora ma tylko 5 punktow przewagi na strefa spadkowa.

Karherop 10.03.2026 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1660254)
Ekstraklasa w tym sezonie to komedia.

Teoretycznie o spadek walczy nawet szosta Cracovia, ktora ma tylko 5 punktow przewagi na strefa spadkowa.

Tak, przy czym do utrzymania wystarczy wg wyliczen 41-42 pkt. W poprzednich sezonach 35 nawet wystarczało.

Akurat o nich bym sie nie martwil, nie przegrywają wszystkiego seryjnie jak Plock.

Teraz będzie zresztą typowy mecz na przełamanie: craxa - Płock


No i o ile te 3-4 kolejki temu sytuacja Legii wygladala bardzo źle, tak teraz - widać że Papszun wzial ich za pysk, zaczeli grac wg jego schematu i sie ogarną.

Wieksze mam wątpliwości przy Widzewie - ale jesli teraz wygraja w Gdyni, to zrobia mocny krok ku utrzymaniu.

As 10.03.2026 09:08

nie no, oczywiscie. Zostalo 10 kolejek i teoretycznie wszystko moze sie zdarzyc, nawet Widzew z Legia w pucharach. Poprostu zabawne wydalo mi sie to jak niewiele dzieli druzyny walczace niby o puchary od miejsc spadkowych.

Karherop 10.03.2026 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1660263)
nie no, oczywiscie. Zostalo 10 kolejek i teoretycznie wszystko moze sie zdarzyc, nawet Widzew z Legia w pucharach. .

Aż tak to nie ;)

Może gdyby Raków wygral PP i 5 miejsce cokolwiek by dawało. Wtedy i tylko wtedy jedna z tej dwójki (raczej Legia) moglaby o czymś takim marzyć.

Odpadniecie Rakowa w polfinale zamyka praktcznie ta drogę juz na poczatku kwietnia.

Jaroo1 10.03.2026 17:34

Ekstraklasa to stan umysłu, po prostu. Na wiosnę wszystko się jeszcze bardziej powaliło niż z końcem poprzedniego roku. Jak tabela mogła zacząć się rozjeżdżać w tym roku, to jeszcze bardziej zaczęła się spłaszczać.
Słabszej formy sracovii, Zabrza czy Płocka można było się spodziewać, ale nie tak słabej. Lech, Jaga i Raków też z wpadkami, nie uciekają mocno.
Większość dołu tabeli zaczeła punktować dużo lepiej niż wyżej wymienione Cracovia, Zabrze, Płock. Środek tabeli punktował ciut gorzej/lepiej/tak samo jak dół i cała reszta ligi i efekt jest jaki jest. Tabela totalnie się wypłaszczła.

Chcąc się pokusić o najbardziej fantasy scenariusz to można nawet typować mistrzostwo... Legii... Do 5 miejsca mają stratę normalną, 7 pkt to nie jest nic niemożliwego do nadrobienia w 10 meczach. Jeśli np Legia złapałaby serię 9 na 10 wygranych, Jaga utrzymałaby tak słabą formę jak obecnie, Lech i Raków tez by dołączyl z formą bardziej do Jagi niż do tego co obecnie zrobił Lech (4 wygrane w 5 ostatnich meczach) - ba liczę, że tu nawet forma Rakowa z ostatnich 5 kolejek czyli 1,6 pkt na mecz daje miejsce niższe niż Legia, która by wygrała 9 na 10 meczów xd No i najsłabsze teoretycznie z tej stawki Zagłębie, może w każdej chwili zrobić serię jak Płock, 5 porażek z rzędu i też są pod Legią, która by się odrodziła jak feniks z popiołów hehehe

Powalona liga, scenariusz wymyśliłem powalony ale jak najbardziej możliwy w naszej ekstraklasie.
Szkoda bo myślałem, że będzie ciekawie i Legia spadnie ale ostatnio widzę, że się ogarnęli i prędzej o puchary zawalczą niż o spadek. Chociaż zobaczymy, może jeszcze psycha im siądzie.

WildDog 17.03.2026 12:45

Moja trójka; Nieciecza, świnia, maccabi Kraków umacnia się w pewności spadku......za 3-4 kolejki bedzie to top 3 (od konca) i raczej już do finału utrzyma się status quo.

swiety37 17.03.2026 13:17

Jakby się hutnik spiął, to w przyszłym sezonie mogły by być derby w ekstalasie (My z Wieczystą) i w 1 lidze (pasiaste z hutnikiem) ;)

Karherop 08.04.2026 07:52

Mala dygresja,. drużyny z ktorymi musiała rywalizować Wisla podczas swojego pobytu w 1 lidze i ich aktualne miejsca q esa:

5. Plock
7. Gieksa
8.Motor
9. Lechia (powinna byc 2-3 z samego dorobku punktowego)
16.Arka
18. Termalika

Jesli by sie np. uratowala Arka, to w przyszłym sezonie w esa 7 z 17 to będą te same ekipy ktore dopiero co odwiedzalismy na boiskach 1 ligowych. Sporo, nie powiem.

Jaroo1 08.04.2026 09:54

Liga jest wyrównana więc wszystkie te zespoły moglyby byc na miejscach 1-7 albo 11-18 xd

Dla mnie kluczy jest fakt budowania drużyny. Jeśli na wejściu są luki o drastyczne błędy, tak jak u nas z obsada bramki, ataku, krótka ławka, przepłacaniem graczy, to na dłuższą metę w tak wyrównanej lidze to będą błędy niewybaczalne.

Ekstraklasa się sprofesjonalizowala i to co przechodziło kiedyś, nie przejdzie teraz. Trzeba solidnych fundamentów żeby móc mieć pewność utrzymania w lidze.

Karherop 08.04.2026 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1661285)
Liga jest wyrównana więc wszystkie te zespoły moglyby byc na miejscach 1-7 albo 11-18 xd.

W gruncie rzeczy niewiele juz brakuje aby ta tabela na koniec tak wygladala i mniej wiecej pokazywala co sie dzialo przez caly sezon.

Mimo niewielkich różnic w punktach nie ma sie wrażenia że ten czy tamten zespół powinien być dużo wyżej lub dużo niżej.

Wyjątki: Plock, Zagłębie L za wysoko, Legia za nisko

Reszta+/- 2 miejsca w ta czy w tamta

sandomingo 08.04.2026 11:06

W ogóle nie śledzę ekstraklasy ale też Widzewik może spaść faktycznie? Aż tak słabo grają przy ogromnych pieniążkach zainwestowanych przez nowego właściciela?

As 08.04.2026 11:59

Widzew ma taki problem, ze juz nic nie zalezy od nich. W sensie takim, ze nie tylko sami musza wygrywac ale tez liczyc, ze Legia lub Pogon beda gubic punkty lub ktora z druzyn z miejsc 10 - 13 kompletnie sie rozkraczy.

W tym momencie ani Widzew nie wygrywa (nie zanosi sie ze zacznie) ani konkurencja nie punktuje gorzej od nich.

Karherop 08.04.2026 12:03

Zamazać nazwe i budżet klubu to zaskoczeniem będzie jeśli sie utrzymają.

Aczkolwiek w sytuacji gdzie jeden wynik w ta czy druga strone będzie decydowal o tym kto spadnie to szanse na utrzymanie dalej maja.

Spadnie 2 z grona: Arka, Widzew, Pogoń, Radomiak

As 08.04.2026 12:26

Teraz Widzew ma TBB i jesli nie wygra to beda mieli juz mega goraco. Ale czego sie w sumie spodziewac kiedy tam uznali, ze Baena zasluguje na sciagniecie. Gosc, ktory oprocz szybkosci nie ma zadnych pilkarskich umiejetnosci.

Jesli pozostali, ktorych sciagneli tez byli tak "oceniani" jak Baena to nie dziwne, ze Widzew jest n kursie do pierwszej ligi.

WildDog 10.04.2026 08:56

Widzew nie spadnie. Nieciecza, świnia i somsiadka nasza zza Błon.

pepe72 10.04.2026 12:41

Radomiak dostał właśnie zakaz transferowy więc teoretycznie jest to główny kandydat do spadku (przez finanse).
Chociaż akurat jego to mogą ciągnąć za uszy.

Patryko 10.04.2026 12:52

Sezon dograją, najwyżej na następny nie dostaną licencji.

Kij z nimi, kolejny klub żerujący na publicznym garnuszku.

stary dziad 10.04.2026 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1661361)
Widzew nie spadnie. Nieciecza, świnia i somsiadka nasza zza Błon.

Scenariusz optymistyczny i jak najbardziej pożądany :D !

WildDog 10.04.2026 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1661376)
Scenariusz optymistyczny i jak najbardziej pożądany :D !

To nie pożądanie, to wizja przyszlosci;)


świnio-pasy grajo między sobą i żaden wynik nie zadowoli obu stron. Ewentualny remis udupi obie drużyny

As 10.04.2026 14:59

Absolutnie nie. Cztery lata czekam na derby. Cracovia musi sie utrzymac dla mojej osobistej rozrywki dwa. To samo Legia.

pepe72 10.04.2026 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1661371)
Sezon dograją, najwyżej na następny nie dostaną licencji.

Kij z nimi, kolejny klub żerujący na publicznym garnuszku.

Oto chodzi by takie kluby eliminować z polskiej piłki.
Z czym każdy, kto rozumie aferę ze Śląskiem powinien się zgodzić.

stary dziad 10.04.2026 15:08

Ja odpowiem tak- martwmy się swoimi finansami...

WildDog 10.04.2026 15:21

A propos finansów, super koleś miszalski juz coś obiecał na koszt referendum?

Karherop 10.04.2026 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1661378)
Absolutnie nie. Cztery lata czekam na derby. Cracovia musi sie utrzymac dla mojej osobistej rozrywki dwa. To samo Legia.

Jakby nawet spadli to kiedys wrócą.

Osobiście mi to obojetne, a z tego co wiem to akurat ich nasz spadek baardzo cieszyl

Szewa 10.04.2026 19:30

Kibicowsko dobrze by było z jednymi i drugimi się zmierzyć po paru latach, ale spadek Legii, akurat w tym momencie gdy są zadłużeni, byłoby super rozrywkowo satysfakcjonujące. Wygrzebywaliby się z tej sytuacji latami, tak jak my, tylko w większej skali (bo i przychody u nich większe, i długi). Jak się utrzymają, to Papszun ich poukłada w miarę i za rok znowu się będą bić o puchary, jak nie o mistrza.
Cracovia czy spadnie czy nie, to będzie przeciętna, więc tu w sumie mam gdzieś.

pepe72 10.04.2026 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1661381)
A propos finansów, super koleś miszalski juz coś obiecał na koszt referendum?

Oświetlenie

wolfy 13.04.2026 12:46

Zmarł Jacek Magiera.
Panie świeć nad jego duszą.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl