Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ludovic Obraniak - Polakiem ? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5370)

Krissu 12.07.2009 10:40

http://www.sport.pl/pilka/1,65082,68...chodzeniu.html

IncognitoTSW 12.07.2009 14:23

Holenderski dziadek i tak powie " Oh - come on"

leyzer87 12.07.2009 15:32

Dziwi mnie, że wielu z was nie widzi różnicy pomiędzy Obraniakiem, a Rogerem, czy Olisadebe.

Krissu 10.08.2009 13:11

http://sport.wp.pl/kat,1748,title,Pe...wiadomosc.html

mb_1906 10.08.2009 13:33

Perquis ma jakies polskie korzenie?

Kandzior 10.08.2009 13:36

A nie wie ktoś coś więcej o samej osobie Damiena Perquisa? Jak gra itd.?

StelmiOriginal 10.08.2009 13:41

Na wikipedi pisze, ze jego babcia jest Polką...

wisl@k_TS 10.08.2009 13:56

Niedługo będziemy mieli reprezentację złożoną z 11 'Polaków'...

Szkoda tyko, że jedynym powodem dla którego chcą grać w naszej drużynie jest niemożność gry w swoich reprezentacjach z uwagi na zbyt słaby poziom sportowy.

StelmiOriginal 10.08.2009 14:08

Mnie rozśmieszyła sprawa z jakimś brazylijczykiem, co ma pradziadka (sic!) z Polski, i chce grać w reprezentacji Polski. Ja rozumiem np. Podolskiego - ojciec Polak, matka Polka; ale taki kolejny francuz co ma jakąś dalszą rodzine z Polski tez ma grać? W ogole co ma Rodżer wspólnego z Polską? To że gra w Legii Wwa? Np Olisadebe ma żone Polke, dzieci... A Obraniak? Nawet nie mówi po polsku...

Krissu 10.08.2009 14:23

A ja jestem za tym, żeby takich piłkarzy ściągać.

I nie stawiałbym znaku równości między nimi a Łodżełem czy Olisadebe.

StelmiOriginal 10.08.2009 14:26

Ja jestem za wynajdywaniem perełek z polskim pochodzeniem, jak np Podolsk (matka i ojciec Polakami)i, a nie branie takich, jak Obraniak czy jakiś braziliero, którego pradziadek był Polakiem, z Polską ma mało wspólnego... nawet nie mówi po Polsku... udaja ze sa wielkimi patriotami, że robią dla dziadka... a gdzie tam! Nie biora ich do reprezentacji Francji to szukaja fuchy w Polsce...

Po II wojnie śiwatowej mnóstwo rodzin wyjechało za chlebem do RFN, NRD.... na tych terenach niemieckich trzeba szukać perełek, nie w Brazylii czy Australii

Krissu 10.08.2009 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 776678)
Ja jestem za wynajdywaniem perełek z polskim pochodzeniem, jak np Podolsk (matka i ojciec Polakami)i, a nie branie takich, jak Obraniak czy jakiś braziliero, którego pradziadek był Polakiem, z Polską ma mało wspólnego... nawet nie mówi po Polsku... udaja ze sa wielkimi patriotami, że robią dla dziadka... a gdzie tam! Nie biora ich do reprezentacji Francji to szukaja fuchy w Polsce...

Po II wojnie śiwatowej mnóstwo rodzin wyjechało za chlebem do RFN, NRD.... na tych terenach niemieckich trzeba szukać perełek, nie w Brazylii czy Australii

O ile pamiętam to Obraniaka chcieli w kadrze Francji.

Ikki 10.08.2009 14:50

Od czegoś zacząć trzeba. Jak oni podniosą poziom i prestiż (dziwnie brzmi) naszej kadry to czemu nie. Wiadomo nie można popadać w skrajność i wyszukiwać zawodnik, których nie wiadomo, które pokolenie pochodziło z Polski. Lecz akurat francuski zaciąg sam się stara o polski paszport, to mimo wszystko o czymś świadczy.
Zgadzam się, że trzeba szukać młodych perełek, lecz czy w obecnych czasach przy takim poziomie kadry będą oni chcieli grać dla Polski mając w perspektywie grę w lepszej piłkarsko reprezentacji o wysokie cele? Widzimy co się stało z Tyrałą (wszystko jeszcze przed nim, lecz wielka była już nadzieja NIEMIECKIEJ piłki, gra teraz w rezerwach...), ciekaw jestem, jakby to wyglądało jakby nie zgodził się grać dla Polski. Nie doszukuję się teorii spiskowych, tylko daje to trochę do myślenia.
Dlatego kolejne talenty trzeba jakoś przekonać, bo obecnych czasach trudno powoływać się tylko na miłość do Ojczyzny (niestety);/ Choć to powinno być najważniejsze. Takie czasy;( Więc trzeba tych zawodników jakoś przekonać, i dlatego na początku napisałem o prestiżu kadry.
Takie podejście mi się bardzo nie podoba, lecz chyba takie są realia;/

Kordel_Walker 10.08.2009 14:54

Wg mnie jeśli ktoś ma rodziców, dziadków, pradziadków czy prapradziadków Polaków lub jeśli urodził się w Polsce a rodziców ma np. Turków...to może grać dla Polski. Ma cos z Polską wspólnego i jest ok. Ale taki Roger won, Olisadebe też nieporozumienie. To, że ma żone Polke niczego nie zmienia. Musi mieć albo Polską krew albo urodzić się w Polsce. Obraniak się nadaje. Ale jakby Ronaldo czy Kaka chcieli dla nas grać to nichu...

Marszałek 10.08.2009 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 776678)
Ja jestem za wynajdywaniem perełek z polskim pochodzeniem, jak np Podolsk (matka i ojciec Polakami)i, a nie branie takich, jak Obraniak czy jakiś braziliero, którego pradziadek był Polakiem, z Polską ma mało wspólnego... nawet nie mówi po Polsku... udaja ze sa wielkimi patriotami, że robią dla dziadka... a gdzie tam! Nie biora ich do reprezentacji Francji to szukaja fuchy w Polsce...

Po II wojnie śiwatowej mnóstwo rodzin wyjechało za chlebem do RFN, NRD.... na tych terenach niemieckich trzeba szukać perełek, nie w Brazylii czy Australii

Nie zapominajmy o dużej ilości Polaków, którzy wyjechali do Brazylii. Babcia przecieć ot choćby Elbera była Polką.
Podejrzewam,że pewnie jakąś ilość dobrych piłkarzy z polskimi korzeniami, gdzie babka lub ojciec jest Polakiem, którzy grają w klubach brazylijskich.

Obraniak nie dostał obywatelstwa, bo mi nikt go nie odbierał. Zostało one tylko potwierdzone. A to są dwie różne rzeczy. Trzeba było to samo z Aquafrescą zrobić, do kadry i spokój. Facet ma w Warszawie mieszkanie i przyjeżdża do Polski na wakacje. Szkoda. Obraniak jakby był cierpliwy to i w reprezentacji Francji by grał. Wolę takich gości jak Obraniak, którzy polską krew mają ale mentalność zachodnią. Przynajmniej nie będą się opierdalać i celowali w minimalizmie.

rospun 10.08.2009 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 776678)
Ja jestem za wynajdywaniem perełek z polskim pochodzeniem, jak np Podolsk (matka i ojciec Polakami)i, a nie branie takich, jak Obraniak czy jakiś braziliero, którego pradziadek był Polakiem, z Polską ma mało wspólnego... nawet nie mówi po Polsku... udaja ze sa wielkimi patriotami, że robią dla dziadka... a gdzie tam! Nie biora ich do reprezentacji Francji to szukaja fuchy w Polsce...

Po II wojnie śiwatowej mnóstwo rodzin wyjechało za chlebem do RFN, NRD.... na tych terenach niemieckich trzeba szukać perełek, nie w Brazylii czy Australii

Twój Podolski co jakiś czas wyrzyguje nam, że chciał grać dla Polski, ale nikt u nas się nim nie zainteresował. Z kolei gdy Obraniak starał się o potwierdzenie (nie nadanie) polskiego obywatelstwa, reprezentacja Francji chciała Polskę uprzedzić, powołując go interwencyjnie. Odmówił.

Wybacz, ale wolę nie liczyć, w którym pokoleniu ktoś miał przodka mieszkającego w Polsce. Chętniej obejrzę w biało-czerwonych barwach szczerego, otwartego i bezkonfliktowego Obraniaka, niż panienkę, która mówi: "starajcie się o mnie bardziej, bo możecie mnie stracić". Być może Obraniak nie czuję się w pełni Polakiem, a jedynie szanuje rodzinne korzenie, ale przynajmniej jest szczery w tym co robi. Podolski udowodnił gdzie ma polskiego orzełka i ile są warte jego deklaracje. Gdyby tak bardzo chciał grać dla Polski, nie decydowałby się na grę w reprezentacji Niemiec, niezależnie od błędów popełnionych przez PZPN.

Obraniak to chyba pierwszy "naturalizowany" Polak, do którego nie jestem negatywnie nastawiony.

Marszałek 10.08.2009 15:32

Do końca PZPN-u bym nie winił, bo trudno aby jeździć na każde wezwanie rodziców jakiegoś nastolatka jak ci mówią,że jest dobry i może grać dla kraju gdzie akurat mieszkają. Albo ktoś ma korzenie polskie i będzie grał tylko dla Polski albo będzie szukał wytłumaczenia,że nie gra u wszystkich ale nie u siebie. Gdyby Podolski chciał grać dla Polski to by grał. Koniec i kropka, mimo podwójnego obywatelstwa. A takich gości jak Podolski nawet nie przywołujcie,bo żale się robi. Gdzie go porównywać z Obraniakiem?

To wszytko się bierze stąd,że ci ludzie wyjechali na zachód za chlebem. U nich na pierwszym miejscu jest,czy się opłaca, taka mentalność. Byleby zarobić.

dawidex44 10.08.2009 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rospun (Post 776713)
Obraniak to chyba pierwszy "naturalizowany" Polak, do którego nie jestem negatywnie nastawiony.

A Cantoro?

Marszałek 10.08.2009 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawidex44 (Post 776719)
A Cantoro?

A Cantoro ma obywatelstwo Polskie a nie jest Polakiem.Włoski paszport też ma. Dwie różne rzeczy.

rospun 10.08.2009 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawidex44 (Post 776719)
A Cantoro?

Z Cantoro taki Polak jak z Guereiro...

grzesiek632 10.08.2009 21:34

Moje zdanie jest takie ze w reprezentacji powinni grac Polacy!
Co innego Obraniak ktory ma korzenie polskie..a co innego Roger czy Olisadebe - własnie dla takich piłkarzy nie powinno byc miejsca w kadrze. Roger to pewnie tylko po to i wyłacznie wepchał sie do kadry na EURO w Austrii zeby sie wypromowac - jasne jest ze On ma Polske w dupie, tak samo jak my reprezentacje np Grecji.

Natomiast dla pilkarzy typu Obraniak, a i owszem tacy powinni grac.

Krissu 11.08.2009 11:48

http://www.sport.pl/pilka/1,65046,69...ezentacji.html

No i Lato powinien już wysiadać na lotnisku w Lyonie i pędzić do niego co sił w nogach.

brylant17 11.08.2009 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 777163)
http://www.sport.pl/pilka/1,65046,69...ezentacji.html

No i Lato powinien już wysiadać na lotnisku w Lyonie i pędzić do niego co sił w nogach.

uważaj bo poleci

szprotson 11.08.2009 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 777163)
http://www.sport.pl/pilka/1,65046,69...ezentacji.html

No i Lato powinien już wysiadać na lotnisku w Lyonie i pędzić do niego co sił w nogach.

na choy skoro Lato ani me ani be ani kukuryku po Francusku, czy Angielsku.
Lato to tępak i marionetka.
Oto przykład wielkiego piłkarza, który niszczy swoja reputacje

FredzIo 11.08.2009 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 777194)
na choy skoro Lato ani me ani be ani kukuryku po Francusku, czy Angielsku.
Lato to tępak i marionetka.
Oto przykład wielkiego piłkarza, który niszczy swoja reputacje

Tez bym niszczył za 150 tys zł miesiecznie.

szprotson 11.08.2009 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FredzIo (Post 777204)
Tez bym niszczył za 150 tys zł miesiecznie.

chyba tylko 50 ma?
Wcześniej było 20, a jak doszedł Lato, to zmienili na 50.

Gwiaździsty 11.08.2009 14:41

Cytat:

Krissu napisał(a):http://www.wislakrakow.com/forum/ima...s/viewpost.gif
http://www.sport.pl/pilka/1,65046,69...ezentacji.html

No i Lato powinien już wysiadać na lotnisku w Lyonie i pędzić do niego co sił w nogach.
Kolejny "Polak" co się jeszcze łaskawie zastanowi. Ooo dzięki ci ! Tfu !!! Po trzykroć tfu ! z takimi "Polakami". To jest reprezentacja narodowa Polski, naszego narodu, a nie przytułek dla cwaniaczków chcąćych sobie wyjechać na MŚ, a potem dobrze się sprzedać do zachodniego klubu.
Leśne dziady z PZPN-u wpadły na pomysł żeby zamiast wydawać kasę na szkolenie polskiej młodzieży, co sezon sprowadzac sobie do kadry takich "Polaków" co słowa po polsku nie są w stanie wydukać, a chcą zajmować miejsce w reprezentacji, które dla niejednego młodego chłopaka jest marzeniem i zaszczytem.
Gdzie był wczoraj taki Obraniac ? Nagle dostał przypływu patriotycznych uczuć, przypomniał sobie o babce czy dziadku ? Bo mistrzostwa za pasem ? I tu jeszcze na tym forum są ludzie co się dają na to nabierać ?
A won z budowy z takimi "Polakami".
Gdyby w całej Europie, we Francji, Anglii, Niemczech (gdzie mieszka największa emigracja) każdy z grających zaczął sobie szukać dziadka, babcie czy prababcie nie wspominając o mamie czy tacie to byśmy
mogli 5 drużyn wystawić.
A więc po ch.j szkolenie zawodników w Polsce, niech to robią za nas inni. A dziady z ul. Miodowej będą sobie jeździły po Europie i handlowały miejscem w reprezentacji.
Dewaluacji ulega też status obywatelstwa, skoro gość lekką rączką dostaje go nie mówiąc wogóle w naszym języku.
Przykładem kpiny z tego sposobu obdarowywania obywatelstwem jest koszykarz amerykański, ktory bez żenady stwierdził że dla niego obojętne jest w jakiej reprezentacji będzie grał, czy polskiej czy afgańskiej.
Dlatego zdecydowane WON dla cwaniaczków i miododziadów !
To jest reprezentacja POLSKI a nie interesik na boku kuchennymi drzwiami robiony !

WILU TS 11.08.2009 15:02

Masz trochę racji,ale z drugiej strony nie jesteśmy potęgą z choćby 1974 roku i wiemy jak wszystko aktualnie kuleje-od szkolenia młodzieży aż po nasze gwiazdy dla których siedzenie na ławce rezerwowych za granicą jest sukcesem...musimy szukać takich "Polaków" bo w nich jedyna nadzieja-nawet jakby nie byli zainteresowani - starania trzeba czynić,Obraniak na pewno jest bardziej Polakiem niż Roger i tylko się cieszyć że wybrał naszą reprezentację(pewnie na mozliwość częstszego grania niż we Francuskiej ale zawsze)

Manager89 11.08.2009 15:05

Jestem za takimi "Polakami" jak Obraniak czy Kołodziejczak. ROGER'owi OLISADEBE czy LOGAN'owi mówie kategoryczne nie!!!

Gwiaździsty 11.08.2009 15:20

Cytat:

Obraniak na pewno jest bardziej Polakiem niż Roger i tylko się cieszyć że wybrał naszą reprezentację(pewnie na mozliwość częstszego grania niż we Francuskiej ale zawsze)
I co ? cieszyć się , ze cwaniaczek Obraniac wybrał naszą reprezentację ?
To nie Obraniac ma wybierać tylko co najwyżej moze grzecznie poprosić mając już od lat obywatelstwo polskie, kiedy o nie wystąpił z poczucia bycia Polakiem, a nie chwilowego interesu że pojedzie na MŚ.

Trzeba mieć honor, trzeba cenić fakt bycia Polakiem, a nie handlować obywatelstwem bo ...skład mamy słaby. No i ...j . Mamy taki na jaki nas stać. A nie farbowanymi lisami grać.

WILU TS 11.08.2009 15:24

Tak cieszyć się,bo na pewno jest bardziej perspektywiczny i wartosciowy niż Roger.
Mnie też nie satysfakcjonuje taki stan rzeczy , wiadome że wolałbym młodych Polskich piłkarzy zamiast takich farbowanych ale na bezrybiu...

Zauważ że czołowe drużyny świata jak i europy grają takimi farbowanymi lisami chociażby Kuranyi daleko nie szukając

koyoot 11.08.2009 15:36

Hmmm ja sie wam dziwie. Obraniak odmowil reprezie Francji, sam staral sie o obywatelstwo Polskie, sam chcial grac w naszej reprezentacji. Czemu wy sie doszukujecie w tym drugiego dna?

Nastepna sprawa - pomyslcie o tym ilu jest pilkarzy w reprezentacjach ktorych przodkowie sa imigrantami z jakiegos obcego kraju(by daleko nie szukac Podolski, Klose, Radziński, Vieira itp itd.) Ale nie polak to patriota, polak ma swoj honor. Polak nie pozwoli na to by jakis farbowany lis z Francji ktorego Babcia byla Polka gral i reprezentowal Polske.

Czasami sie zastanawiam, kto ma racje my polacy odnosnie naszej mentalnosci, czy obce kraje...

Gwiaździsty 11.08.2009 15:37

Cytat:

Zauważ że czołowe drużyny świata jak i europy grają takimi farbowanymi lisami chociażby Kuranyi daleko nie szukając
To, że sąsiad zrobił sobie w mieszkaniu burdel tzn. że Ty też tak chcesz ?

Luquas 11.08.2009 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 777294)
To, że sąsiad zrobił sobie w mieszkaniu burdel tzn. że Ty też tak chcesz ?

Burdel to niestety mamy teraz - kadrowy. Póki co żadnej sensownej alternatywy na lewą pomoc, gramy bądź co bądź leciwym Krzynówkiem i jak wody na pustyni potrzeba nam dynamicznego skrzydłowego, tymbardziej, że jest uniwersalny. Skoro daliśmy szanse Rogerowi, to czemu jemu mamy jej nie dać??

Gwiaździsty 11.08.2009 15:57

Luquas napisał:
[QUOTESkoro daliśmy szanse Rogerowi, to czemu jemu mamy jej nie dać??][/QUOTE]

Bo to jest reprezentacja narodowa, a nie klubowe przytulisko jakich wiele w całej Europie.
Gdyby ptrzyjąć ten tok myślenia to jeszcze raz napiszę szkolenie młodzieży skoro można sobie importować co roku 2,3 grajków, których prababka czy pradziadek rzekomo przyjechali z Polski.

To nie klub, w którym moze grać każdy, ale reprezentacja. Niebawem reprezentacje będą jak kluby mogły sobie kupić grajków z całego świata i jakie to będą mistrzostwa. Kogo ? zlepków kopaczy wynajętych do MŚ.

Luquas 11.08.2009 16:04

To uważasz, że mamy grać naszymi "kapitalnymi" piłkarzami zamiast ludźmi, którzy poczuwają sie Polakami i chcą nam pomóc? Dla mnie rożnica miedzy Ludoviciem a Rogerem jest kolosalna. Inna sprawa, ze Leo niekoniecznie powołuje najlepszych piłkarzy, nawet nie wiem wg jakiego klucza są to powołania. Jeśli tak to wybacz, ale ja nie chce oglądać Krzynówka na lewym skrzydle, bo jego gra normalnie męczy i irytuje swoją nieporadnością. Niektórzy piłkarze mają honor i wiedzą kiedy zakończyć karierę reprezentacyjna, inna grupa nadal uważa, że jest na "topie".

Gwiaździsty 11.08.2009 16:14

Luquas napisał:
Cytat:

To uważasz, że mamy grać naszymi "kapitalnymi" piłkarzami
Tak mamy grać naszymi, takimi jakich mamy.

Cytat:

zamiast ludźmi, którzy poczuwają sie Polakami
Od kiedy Obraniac poczuł sie Polakiem ? Kiedy blisko MŚ.Dlaczego 2,3 lata temu nie czuł się ?

Cytat:

i chcą nam pomóc ?
Buehehehe ..chcą nam pomóc :). Oni chcą pomóc sobie, wykorzystując właśnie taką naiwność .

Luquas 11.08.2009 16:18

Takimi jakich mamy, czyli bez ambicji?? Czy to nie jest troche ksenofobiczne podejście co nie polskie jest złe?? A co miał zrobić jak nikt się z nim nie kontaktował oraz wychował sie zagranicą?? Widać nie chce widzieć, rzeczy które widzą na całym świecie.

For_FuN_ 11.08.2009 16:24

Jezu, skad tyle nienawisci i wrogosci? Czytajac niektore brednie, mozna jedynie stwierdzic, ze powypisywali je gimnazjalisci, bo inaczej nie moge wytlumaczyc odmawiania prawa do gry w naszej reprezentacji Obraniakowi. Nikogo nie powinno interesowac z jakich powodow dana rodzina(w wiekszosc zostala zmuszona do tych wyjazdow lub poprostu przesiedlona, a mowie to na przykladzie mojej) opuscila nasz kraj, bo to prywatna sprawa.

airborne4009 11.08.2009 16:33

nasi rodowici kopacze poza Kuba to ludzie bez ambicji i beztalencia. Chcecie grac takimi? Ok. Tylko nie plakac mi tu jak beda dawac d... w co drugim meczu!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl