Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kibice Wisły o ekstraklasie ogółem z nami czy bez (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10967)

pepe72 01.12.2025 22:03

Taki tytuł w Interii:

Legia jeszcze raz skarcona. Strefa spadkowa już tylko o krok. Fatalna passa trwa

:haha::haha::haha:

FraMat 01.12.2025 22:07

Podejrzewam, że jednak w Warszawie się ogarną.
A byłoby tak fajnie widzieć ich w I lidze.

pepe72 01.12.2025 22:40

Po każdej takiej wpadce Raków zarobi więcej za trenera.

Karherop 02.12.2025 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1657287)
Podejrzewam, że jednak w Warszawie się ogarną.
A byłoby tak fajnie widzieć ich w I lidze.

Gdyby nie ewidentnie odstajace od stawki poziomem Arka, Termalika i Piast to by elka byla zagrożona.

Tak to się ogarna, wiecznie ich Astiz nie będzie prowadził.

swiety37 02.12.2025 09:13

żabole po 17 kolejkach mają aż 5 porażek...

niestety, ale legła na spokojnie jeszcze może mistrzostwo zdobyć.
Ewentualne 11 punktów do Jagi jest do odrobienia.

Karherop 02.12.2025 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1657313)
żabole po 17 kolejkach mają aż 5 porażek...

niestety, ale legła na spokojnie jeszcze może mistrzostwo zdobyć.
Ewentualne 11 punktów do Jagi jest do odrobienia.

Ta sama Legia ostatnio zdobyla 3 pkt na 21 możliwych. A z gry powinni mieć max 1.

Takiego optymizmu nie ma nawet w warszawskich przedszkolach.

Patryko 02.12.2025 09:22

Legii jest w tym momencie potrzebny trener, który chwyci szatnię za mordę.

Im się tam w dupach poprzewracało, wysokie kontrakty płacone na czas, super warunki do treningu, co jakiś czas mecz w pucharach, gdzie można się spiąć, na resztę wyjebka, generalnie wszystko podane na tacy.

swiety37 02.12.2025 11:09

Hybala za mordę chwici i nie tylko za mordę ;)

wolfy 02.12.2025 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1657336)
Hybala za mordę chwici i nie tylko za mordę ;)

Obawiam się że w Legi piłkarze mogliby na kręcenie sutów zareagować pozytywnie, więc może im nie podpowiadaj. Takie warszawskie klimaty...

:>

Karherop 07.12.2025 22:40

Ciekawostka: Wisła ma tyle pkt przewagi nad 3 zespołem, co lider ekstraklasy nad 15 miejscem.

pepe72 07.12.2025 23:54

Po 18 kolejce w e-klapie końcówka tabeli wygląda tak:
Kod:

#  drużyna      m. pkt.
13 Widzew      18 20
14 GKS Katowice 17 20
15 Motor        17 20
16 Legia        17 19
17 Termalica    18 19
18 Piast        16 17

Zaległe mecze:
Jaga - GKS    4 lutego
Motor - Jaga  14 grudnia
Legia - Piast 14 grudnia
Piast - Lech  3 lutego

Grupa spadkowa wygląda bardzo obiecująco :P

Karherop 08.12.2025 08:29

To co gra czolowka esa w tym sezonie zakrawa o kpine, choc to nie nasz problem. Trzeba sie natomiast przygotować że liga się mocno wyrownuje.

Zazwyczaj po 18 kolejkach lider mial w okolicach 38 pkt - czyli punktowane lekko 2 pkt/mecz druga drużyna okolo 36, czyli też powyżej magicznej bariery 2 pkt

Dzisiaj Górnik ma 30 pkt w 18 meczach wiec punktuje na poziomie 1.666... Plock niewiele lepiej 1.70, a mowa o zespołach ktore nie łączą pucharow z liga. Wniosek - ich pozycja raczej nie jest adekwatna do umiejętności i realnego potencjalu zespołu

Mozna być wiec pewnym ze na wiosne to się całkowicie wywroci i będę zdziwiony jesli podium będzie wyglądało inaczej niż Rakow/Jaga/Lech w losowej kolejności

Patryko 08.12.2025 08:49

Współczuję w tym sezonie ludziom, którzy obstawiają mecze w Ekstraklasie.

Wyniki są kompletnie losowe, outsiderzy potrafią wygrywać z topką tabeli, każda kolejka to kilka mniejszych lub większych niespodzianek.

Strefa spadkowa jest na ten moment umowna, wygrywa się tam jeden mecz i nagle jest się na miejscu 10-tym :D

Karherop 08.12.2025 10:00

Różnice punktowe między 1 a ostatnim miejscem w kilku ligach w Europie:

Polska - 13 pkt różnicy - 18 zespolow /18 kolejek
Francja -23 - 18/15
Włochy - 25- 20/14
Czechy - 28 - 16/18
Hiszpania - 31 - 20/15

Najbliżej nam do Kosowa 15 - 10/16

pepe72 08.12.2025 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1657772)
(...)
Strefa spadkowa jest na ten moment umowna, wygrywa się tam jeden mecz i nagle jest się na miejscu 10-tym :D

Nie dają się człowiekowi nawet tydzień pocieszyć :haha:

pepe72 10.12.2025 11:41

Raków dogadał się z Legią. Marek Papszun trafi do Warszawy

https://sport.interia.pl/pilka-nozna...y,nId,22465982

Obawiam się, że sobie może jednak poradzić ...

Jaroo1 10.12.2025 12:01

Obawiam się, że z takim zjebem jak Mioduski to nikt sobie nie poradzi. Legią nie żyje więc może nie mam racji ale siła rzeczy interesując się piłką coś się wie i wydaje mi się, że od czasów duetu Mioduski - Lesnodorski gdy "chłopaki dobrze robili", na pokładzie jak był Bogusław to miał kto tam ogarniać wszystko. Mioduski to typowy biznesmenik, który myśli że wszystko kupi za pieniądze i że wszystko wie najlepiej. I teraz tak, albo w końcu się zamknie, da decyzyjność i władze np Papszunowi, a sam będzie tylko od sypania kasy, i to ma sens albo będzie dalej pajacowal, a znając charakter Papszuna - może nie tak wybuchowy jak Feio ale stanowczy - to jeszcze szybciej to się zestaw niż z Feio u sterów.
Poza tym już sam brak awansu do pucharów - chociaż jak rusza z buta to na spokojnie jeszcze te pucharu mogą mieć, bo o ile miejsce 1-2 ciężko dogonić mając strate x to miejsca 3-5 jak najbardziej mogą sobie gonić - niemniej jak awansu nie zrobią to oni będą finansowo i organizacyjnie w niezłej dupie.

Legią z roku na rok co raz słabsza i chyba co raz bardziej zadłużona. Z kibicami też ciągle niesnaski. Tam to już zaczyna przypominać erę ITI i prędzej to się tak skończy z Mioduskim, niż pozytywnie. Fajnie jakby spadli teraz hehe

pepe72 10.12.2025 13:07

Jak Mioduski się zdecydował na Papszuna to musieli obaj uzgodnić warunki współpracy.
Zarówno metody pracy Mioduskiego jak i Papszuna są powszechnie znane.

Ale podoba mi się twój wpis :>

krysztal 10.12.2025 13:11

Przecież jak oni przegrają zaległy z Piastem to tam na bank dojdzie do mordobicia.Natomiast w razie wygranej całkiem możliwe że podskoczą na 10 miejsce

Patryko 10.12.2025 13:13

Papszun ma Mioduskiego na widelcu, więc może sobie dyktować warunki, takie jak np. 4,5 letni kontrakt (lol, ale to będzie kosztowne rozstanie :D).

W tym sezonie odstawili tam niezłą szopkę, organizacyjne to tam zdaje się niezły bajzel. Jeżeli Papszun tego nie posprząta (który wielokrotnie udowodnił, że na trenerce się zna), to chyba to trzeba zaorać w dosłownym tego słowa znaczeniu, albo sprzedać (tylko kto kupi zadłużonego po uszy trupa).

Jaroo1 10.12.2025 13:46

Żeby posprzątać to Papszun musi dostać władze i kasę. Pytanie ile kasy, pytanie czy Mioduski ma tyle kasy i zaufania. Bo może to już ostatnia szansa na zagranie va banque i jak się tym razem wyda piniondze, a pucharów nie będzie to kolejny sezon będzie już na sto procent pikowaniem a nie nowym otwarciem.
Mi tam jest bliżej do tezy, że z Mioduskim to się nie może udać niż do tego, że z Papszunem to się musi udać.
Papszun też wydaje mi się że dużo stracił na autorytecie po powrocie do Rakowa. Ostatnie wypowiedzi nie służyły mu. Gra i rozwój zespołu też chyba dorszy niż wcześniej. Zanim odszedł to się wydawał trenerem idealnym, teraz ma dużo do udowodnienia a nie ma też doświadczenia gdzie indziej niż Raków i Częstochowa, także z tego może wyjść niezła kupa. No chyba, że się obroni jako Boss i się okaże, że w większym klubie mu się łatwiej pracuje i łatwiej ogarnia wszystko. Generalnie jest fajnie, dzieje się i liga jest ciekawa :D

pepe72 15.12.2025 00:29

W niedzielę (14.12.25) grano ostatnie mecze w 2025 roku w e-klapie. M.in. Piast wygrał w Warszawie 1:0. Bramka piękna ale oczy na meczu krwawiły.
Końcówka tabeli się trochę zmieniła :>

Kod:

              m. pkt.
13. Lechia    18 20
14. Piast    17 20
15. Widzew    18 20
16. GKS Kat.  17 20
17. Legia    18 19
18. Termalika 18 19

Grupa spadkowa pogrubiona :D

skarabeus 15.12.2025 08:19

Derby Warszawy w 1 lidze to byloby cos pieknego.

Patryko 15.12.2025 08:39

Legia notuje najdłuższy okres bez zwycięstwa w historii klubu. Wszystko za sprawą przegranej z Piastem po golu wychowanka Wisły :)

https://i.gyazo.com/701cddfd55c1dd07...411d3d700f.png

Kurz 15.12.2025 10:17

Widzę tutaj duże zainteresowanie Legią :)... Wszystko w jej rękach. I to chyba najstraszniejsza dla nich diagnoza, bo w ciągu ostatnich trzech lat sprzedała niemal wszystko co miała najlepszego i zastępowała szrotem. Papszun Papszunem, ale ze świecą tam szukać kogoś kompetentnego od transferów.

Stelio 15.12.2025 10:31

Gwoli przypomnienia, Legia ma do lidera (płocka) 11 pkt straty. Tyle samo ile my mamy przewagi nad PGM XD Ale niestety nie wierzę.w to, że spadną. Mają dalej największe możliwości finansowe w polskiej lidze, będą mieli zapewne najlepszego polskiego trenera z ostatnich lat, sypną sianem na transferki i się utrzymają. A przy tej płaskiej tabeli to się nie zdziwię, jak się zakręcą koło miejsc pucharowych.

My w sezonie spadkowym to byliśmy w dupie organizacyjnej i finansowej, dlatego skończyło się tak jak się skończyło.

Patryko 15.12.2025 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1658057)
Widzę tutaj duże zainteresowanie Legią :)

Legia z zasady by mi zwisała, ale ze względu na akcję z Carlitosem życzę im jak najgorzej.

As 15.12.2025 11:57

Wiadomo że w temacie o ekstraklasie będzie rozmawianie o Legii bo to właściwie obecnie jedyna interesująca sytuacja w tej lidze. Oprócz tego to reszta to taki typowy ligowy dżemik.

Oni patrząc indywidualnie aż tak chujowej kadry nie mają żeby walczyć o spadek ale nie wiem czy zmiana trenera wystarczy aby to dźwignąć. Życie to nie gra w fife gdzie gdy lepiej grający kolega przejmie pada to z miejsca poprawiają się wyniki. Jeśli atmosfera w drużynie jest toksyczna to może być ciężko coś poprawić biorąc pod uwagę, że tam większość zawodników to najemnicy którzy mają prawie zerowy związek z miastem i klubem. Wali ich to czy Legia spadnie.

Z tego co czytałem w artykułach o finansach Legii to tam za bardzo nie ma pieniędzy na transfery w zimie a bardziej się trzeba martwić o rosnące długi i perspektywę finansowej katastrofy jeśli nie wejdą do pucharów. Gdyby spadli to może być kaplica podobna jak u nas bo nie będzie żywcem z czego obsługiwać zadłużenia.

Patryko 15.12.2025 12:42

Samej Ekstraklasy nie chce mi się nawet komentować, lider ze średnią punktową 1,66 to jakiś cyrk.

Tak spłaszczonej tabeli nie było dawno. Zespół ze strefy spadkowej przy serii 3 wygranych z rzędu (i korzystnym układzie wyników pozostałych drużyn) ląduje na miejscu pucharowym, przecież to jest kabaret.

Karherop 15.12.2025 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1658058)
Gwoli przypomnienia, Legia ma do lidera (płocka) 11 pkt straty. Tyle samo ile my mamy przewagi nad PGM XD Ale niestety nie wierzę.w to, że spadną. Mają dalej największe możliwości finansowe w polskiej lidze, będą mieli zapewne najlepszego polskiego trenera z ostatnich lat, sypną sianem na transferki i się utrzymają. A przy tej płaskiej tabeli to się nie zdziwię, jak się zakręcą koło miejsc pucharowych.

My w sezonie spadkowym to byliśmy w dupie organizacyjnej i finansowej, dlatego skończyło się tak jak się skończyło.

Ale co sie pokompromituja to ich.

Terminarz maja na wiosne raczej korzystny, na punktowanie 1.5 pkt/mecz, 16 spotkań - no utrzymają sie

Na pewno jednak tak łatwo nie będzie, bo napinka na nich calej ligi jak byla tak bedzie. Transfery pewnie i będą tylko tam juz nie ma tyle sianka co latem, wiec szansa wiekszych niewypałów niz latem tez jest możliwa.

Stawiam że zakończą sezon gdzieś na miejsach 8-10. Jak za Michniewicza.

Natomiast przy tak wyrownanej stawce na dole spadnie ktos nieoczywisty. Ktoś kto totalnie nie przewidywał że sie zamiesza w taka walke i będzie nieprzygotowany (vide my, Plock, czy Slask rok temu).

A lider esa Płock ma mniejsza przewagę nad miejscem spadkowym niz w analogicznymi momencie gdy spadal z ligi (wówczas 11 pkt przewagi po 18kolejkach, dzis 10).

Jaroo1 15.12.2025 15:16

Tam jest tak płaska tabela, nawet patrząc na top 1, że klub z potencjałem Legii, robiąc serwie prawie samych zwycięstw to jeszcze może wskoczyć na 1 miejsce na koniec sezonu xd
Jak się ogarnąć to puchary będą mieć. Oby nie, nawet spaść nie muszą, aby picharow nie mieli, to pewnie finansowo będą zesrani w kolejnym sezonie i ciekawe wtedy jak potencjał nich wyniki będą wyglądać. Póki co klub który w tempie ekspresowym pokonuje tę samą drogę co Wisła x lat temu. Inne powody, inne podłoże, tam nie ma miśków kradnących z klubu ale jest wielka kasa, brak wyników, korkowanie się już z tą kasa i długiem, co sezon gorsza gra w lidze. Także może być ciekawie.

I najlepsze jest to, że polskie kluby, które zarabiają dziesiątki mln na transferach swojej młodzieży, nie wydając tej kasy ma transfery przychodzące, notują co raz gorsze wyniki, nie rozwijają się a do tego popadają w długi, kabaret

pepe72 15.12.2025 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1658057)
Widzę tutaj duże zainteresowanie Legią :)... Wszystko w jej rękach. I to chyba najstraszniejsza dla nich diagnoza, bo w ciągu ostatnich trzech lat sprzedała niemal wszystko co miała najlepszego i zastępowała szrotem. Papszun Papszunem, ale ze świecą tam szukać kogoś kompetentnego od transferów.

Jakbyśmy nie mieli problemów na wyjazdach to pewnie ten temat by tak nie rezonował.
A tak co pośmiejemy się to nasze :lol:
Bo jak na razie to nikt w jej spadek nie wierzy. A i normalnie bym transmisji meczu z Piastem nie oglądał.

As 26.02.2026 16:09

Czytam sobie wlasnie, ze Legia sprzedala swojego najlepszego obronce. Najpierw myslalem, ze chlop mial klauzule a Widzew dal mu taki kontrakt, ze ten nie mogl odmowic.

Teraz sobie wysluchalem komentarza Lesnodorskiego na YT i okazuje sie, ze Legia musiala sprzedac bo nie maja szmalu na pensje.

Jest to ruch conajmniej ryzykowny sprzedawac w ostnim dniu okienka podstawowego obronce kiedy bronisz sie przed spadkiem i nie masz juz mozliwosci na jego miejsce nawet kogos wypozyczyc.

Ze strony Widzewa to super ruch bo nie dosc, ze sami wzmocnili obrone to jeszcze oslabili bezposredniego konkurenta do utrzymania.

Tak osobiscie to wolalbym zeby Legia nie spadla bo jednak meczce z nimi z reguly sa ciekawe i sa ekstra emocje. No ale z drugiej strony poziom schadenfreude wywalilby skale gdyby "polski Bayern" zdupcyl sie z ligi.

swiety37 27.02.2026 07:40

Aż w oczy się rzuca sytuacja z Yeboah i z Ashrafem.

Karherop 27.02.2026 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1659771)

Tak osobiscie to wolalbym zeby Legia nie spadla bo jednak meczce z nimi z reguly sa ciekawe i sa ekstra emocje. No ale z drugiej strony poziom schadenfreude wywalilby skale gdyby "polski Bayern" zdupcyl sie z ligi.

Nic nie trwa wiecznie, pobyt w 1 lidze tez. Nawet jakby Legia spadla to wróci po roku, nie przejmuj sie.

Jedyny problem to będzie wygranie PP, bo w Legii to będzie wtedy oczko w głowie :lol:

No, ale i tak nie wierzę że spadną, choc robią wszystko żeby tak sie stało.

crux.a 27.02.2026 10:59

Legia nie spadnie. Oni sami wprawdzie bardzo się o to starają, ale tzw. otoczenie biznesowe zadba, żeby się utrzymali.

As 27.02.2026 11:49

Ja tez nie stawiam pieniedzy, ze spadna ale faktycznie sie o to staraja.

Nie wiem czy im tam biznes pomoze bo chyba jest kilku co by chetnie zluzowali Mioduskiego a taniej klub odkupic w 1 lidze niz w ekstraklasie. To oczywiscie tylko spekulacje ale chyba nikt tam z biznesu za Mioduskiego nie bedzie umieral. Bardziej mysle, ze spolka ligowa moze majstrowac przy wynikach bo spadek Legii to jednak spadek dochodow spolki.

Historycznie patrzac to ciezko awansowac od razu po spadku. Wiekszosc z tych duzych klubow co spadala to nie awansowala od razu. Co jest w sumie logiczne bo po spadku czesto trzeba przeorganizowac sklad, finanse etc ale drugi sezon to juz trzeba. Nasze cztery sezony to smutny zart.

Patryko 27.02.2026 11:55

Co do tego powrotu, to nie byłbym taki pewien.

Chodzą słuchy, że w razie spadku będzie tam totalna wyprzedaż kopaczy. Finansowo szorują po dnie, więc raczej nie będzie ich stać na jakieś konkretne ruchy, a Żewłakow to chyba nie jest z tych dyrektorów sportowych, co są w stanie działać bezgotówkowo.

AgresywnyChomik 27.02.2026 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1659790)
Co do tego powrotu, to nie byłbym taki pewien.

Chodzą słuchy, że w razie spadku będzie tam totalna wyprzedaż kopaczy. Finansowo szorują po dnie, więc raczej nie będzie ich stać na jakieś konkretne ruchy, a Żewłakow to chyba nie jest z tych dyrektorów sportowych, co są w stanie działać bezgotówkowo.

Przecież w razie spadku tam nie będzie kogo sprzedawać, wszyscy rozwiążą kontrakty.

Karherop 01.03.2026 08:22

Na razie mocno zaczyna z Legia rywalizować Widzew o najwiekszego frajera sezonu.

Nie do pomyslenia ile kasy przewalono.

Dopiero co sie śmiano z Jakubasa, że ma tyle kasy a zostawil Stolarskiego bez transferów. No i ten sie śmieje, kto sie śmieje ostatni. Motor wygrywa 2 mecz z rzędu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl