![]() |
1. Z tego co orientuje się to Raton nie popełniał błędów w sparingach i był pewnym punktem obrony.
Na numer jeden w bramce zapracował sobie sparingami, jak sądzę wygrywając sportową rywalizację... 2. Z kolei czym innym jest mecz ligowy i jego stawka! Jak widać, a co nie może dziwić, bramkarz siedzący na ławce rezerwowych przez całą karierę średnio sprawdza się w realiach ligowych... 3. Jako, że w lidze, nie wnosi nic wartościowego to (według mnie) bronić powinien Biegański... Który w odróżnieniu od Ratona bronił w eklapie i I lidze... Poza tym Biegański potrafił wybronić mecz, czego nie potrafi zrobić Raton (choć ten akurat rozegrał nie wiele meczy). Obaj za to mają punkt wspólny czyli to, że potrafią zawalić bramkę... 4. Jak dla mnie problemem jest trener bramkarzy, którego praca nic nie wnosi do rozwoju naszych bramkarzy... Raton też obecnie broni gorzej niż w sparringach (choć tu pewnie wchodzi w grę zasadnicza różnica pomiędzy grą w lidze a sparingach). 5. Obecne transfery są słabsze od poprzednich ale nie oznacza, że są złe! Wystarczy choćby spojrzeć na CV zawodników z poprzedniego naboru i obecnego... Osobiście nie jestem fanem polityki nastawionej na taką ilość obcokrajowców (zachwianie proporcji Polacy kontra obcokrajowcy.... Niemniej jednak spojrzy na sprawę szerzej... w obecnej kadrze Polacy są słabsi od Hiszpanów i dlatego grają Hiszpanie, np. taki Sapała vide Carbo. 6. Problemem jest sztab trenerski i jednowymiarowa taktyka... W zasadzie każdy trener w tej lidze potrafi rozpracować Sobolewskiego... Dalej, nasi zawodnicy przerastają technicznie tę ligę... ale nie jest to taka różnica aby zawodnicy wygrywali sami mecz... Potrzebują trenera i schematów gry... 7. Bez zmiany trenera i jego sztabu nie zmieni się nic, o czym wiedzą wszyscy poza prezesem... którego najwyraźniej też trzeba wymienić... Prezes oderwał się od poręczy rzeczywistości i odleciał w jakimś nie znanym kierunku... Powtarzamy błędy z poprzednich sezonów licząc na inny efekt... Obawiam się, że za raz zaczniemy walczyć o spadek a nie o awans.... tak sama jak było to w eklapie... Zawodnicy mogą być dobrzy ale bez odpowiedniego mentalu, taktyki z przerośniętym ego działaczy można spaść z każdej ligi. |
Sobol posłusznie wystawia parodystę na bramkę, bo Kiko z pastwisk z hiszpańskimi menedżerami w rzeczywistości decydują o ,,transferach" i składzie.
|
Cytat:
A nawet jak wielu naszych młodych to poziom właśnie 4 ligi i w 3 się mogą brutalnie zderzyć z rzeczywistością, to chyba większość tych chłopaków woli grać wyżej i równać do lepszych niż kopać z gośćmi łączącymi futbol z pracą zawodową. |
Oj jeśli Bóg ma swoje korzenie na Wyspach Owczych, to może Cię pokarać za to gadanie o półamatorach :D
|
Cytat:
|
Cytat:
a w pojedynczej ad rem: Raton to marny bramkarz, co kilkakrotnie pokazywał w tym sezonie określenie "ręcznik" idealnie do niego pasuje co do Sobolewskiego to marny trener, którego upór + upór Jarosława Binarnego powoduje to, że jest jak jest |
Cytat:
|
Cytat:
Biegański grał źle i zawalał mecze. Raton gra moim zdaniem lepiej, ale nie jest to skok jakościowy jakiego oczekiwaliśmy. W sparingach wyglądał bardzo dobrze, pytanie czy to był przypadek, czy stres związany z oskarżeniami o gwałt, czy może praca z Łaciakiem. Ale to temat o rezerwach. |
Jutro (sobota) o 11 rezerwy grają z Popradem w Myslenicach
Transmisja: https://www.youtube.com/live/OT9YsWs...oW_8-ssNgZmDow |
Rezerwy oka ale co się dzieje z CLJ U19 ? tak fatalnych wyników jak w tym roku to nie mieliśmy. Ktoś wie co sie stało?
|
Wisła II Kraków - Poprad Muszyna 4:2 (1:0)
bramki dla Wisły: Wiktor Szywacz 36', Dominik Sarga 46', Bartosz Talar 65' (k), Karol Tokarczyk 89' Wisła II Kraków: Kamil Broda - Kuba Wiśniewski, Jakub Niewiadomski, Daniel Ramirez, Ruben Bonachera - Mariusz Kutwa, Michał Zimon (62' Karol Tokarczyk)- Wiktor Szywacz, Bartosz Talar (70' Piotr Ćwik), Marc Grau (46' Karol Sałamaj) - Marcin Bartoń (46' Dominik Sarga) W rezerwach grał Broda, na ławce w 1 siedział Biegański. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Natomiast i tak w rezerwach zamiast w CLJU19 grywał już: Pieniądz , Kuziemka, Baniowski i Stanek, |
Pieniądz gra cały czas, natomiast ci pozostali grywają w rezerwach, głównie wtedy gdy terminy meczów CLJ nie pokrywają się z rezerwami.
|
Cytat:
Nie wiem czy jest już powód do bicia na alarm, ale zapowiada się po prostu walka o utrzymanie do końca. |
Gdyby komuś umknęło, to dziś trochę nietypowo na kanale MZPN 16:00
https://www.youtube.com/watch?v=FgR8hraTDek |
I dla przypomnienia, Wisła II gra dziś wyjazd z Dalinem Myślenice
:D |
Biegański przy golu dla Dalinu udowodnił, że nie powinien wracać na "1" wśród bramkarzy.
Mokre boisko było na pewno głównym problemem ale mnie trochę zęby bolały patrząc na mecz. |
Jutro Wisła II gra z Termalicą II
Transmisja od 10:55 na CFsporcie: https://www.youtube.com/live/Wc3crqG...Fal_Bk1O9gz7c8 |
Czy Junca (hipotetycznie) mógłby zagrać w rezerwach mając swoje zawieszenie na 1 ligę?
|
Chyba mógłby, w pucharach grał.
Ale może jest ktoś lepszy w przepisach ode mnie. |
To inne rozgrywki, więc karencja w F1 nie ma znaczenia.
I tak nie może, bo sporo grał w jedynce i ma +22 lata. Kiedyś to była ilość meczy na rundę, teraz z tego co widzę po 450 minutach w rundzie masz bana na rezerwy do końca rundy. Zawodników do 22 roku to nie obowiązuje. Poza tym Kiko ustalił wewnętrzną zasadę, że w rezerwach grają zawodnicy do 25 lat. Nawet Urydze nie pozwolili po powrocie pograć na początek w rezerwach mimo, że podobno chciał. |
Junca to niech się lepiej w pełni wyleczy przez ten czas zamiast biegać po pastwiskach. Super pomysły macie, naprawdę...
|
Z kronikarskiego obowiązku, Wisła II zremisowała z Termalicą II.
Jedynym usprawiedliwieniem jest obecność zawodników pierwszego zespołu w T2. |
Jedynym usprawiedliwieniem straty punktów rezerw jest obecność Mikołaja Biegańskiego w 1 składzie.
A sytuacji w tym meczu mieliśmy tyle, że remis i tak jest sporym rozczarowaniem. W sobotę mecz na szczycie z 3 w tabeli LKS Jawiszowice. Znowu zapewne bez Talara i Wiśniewskiego (na obozie), więc będzie to spore wyzwanie przed rezerwami. Przewaga nad Orłem w przypadku naszej porażki może znaleźć do 3 punktów |
Można ewentualnie się zastanawiać czy Biegański jest na tyle słaby, że nawet w rezerwach popełnia babole, czy może fakt odesłania go do rezerw sprawia, że popełnia babole.
|
Dla Brody to nie była ujma, a wręcz miał dzięki temu rytm meczowy.
No ale trzeba stąpać twardo po ziemi, a Biegański miewał zawsze z tym problemy |
O 14:30 gramy w Jawiszowicach.
Jest transmisja: https://www.youtube.com/live/Vjik-_B...C9NzCavG17UzMH |
Cytat:
https://www.facebook.com/lksjawiszow...BDQGE8BYgKCrKl |
Ludzie stali za siatką :D
A w meczu był remis. Nie wiem co rezerwy odwaliły w pierwszej połowie. |
Cytat:
|
Nie wiem, może za wejście trzeba było coś zapłacić. :P
|
W sobotę o 11 mecz na szczycie z Orłem w Myślenicach.
Transmisja: https://www.youtube.com/live/FqBsrKk...C0hMgGwMAg_xFr |
Szczęśliwa wygrana (powtórzony karny) w meczu na szczycie.
Bronił Broda więc pewnie przetarcie przed meczem pucharowym. |
Warto dodać że wyszliśmy mocnym składem, bo i Talar i Gogol zagrali od początku. Mogli jeszcze Krzyżanowskiego wpuścić ale może boją się o kontuzje przed MŚU18.
Lider do wiosny praktycznie pewny, ale trzeba wyrabiać bezpieczna przewagę. |
Wisła II Kraków - Orzeł Ryczów 2-1 (1-0)
1-0 Dominik Sarga (29.) 1-1 (57.) 2-1 Marcin Bartoń (81. k.) Wisła II (skład wyjściowy): Kamil Broda - Kuba Wiśniewski, Daniel Ramírez, Jakub Niewiadomski, Karol Sałamaj - Patryk Gogół, Mariusz Kutwa, Bartosz Talar, Michał Zimon, Wiktor Szywacz - Dominik Sarga. Nikt nie opisał jakie były zmiany, a nie chce mi się drugi raz oglądać. :P |
Chciałbym napisać tylko że mieliście rację - Biegański w pierwszym składzie zamiast Ratona!
EDIT: Beskid Andrychów przejechał się po naszych rezerwach 1-5 w Myślenicach. |
Cytat:
|
To dlatego, że kilku z nich trenowało pod czujnym okiem Radka "ja umiem bardzo dużo" Sobolewskiego. No i chłopy już nie wiedziały co grać.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl