Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10902)

kopaczoholik 21.09.2023 10:39

1. Z tego co orientuje się to Raton nie popełniał błędów w sparingach i był pewnym punktem obrony.
Na numer jeden w bramce zapracował sobie sparingami, jak sądzę wygrywając sportową rywalizację...

2. Z kolei czym innym jest mecz ligowy i jego stawka! Jak widać, a co nie może dziwić, bramkarz siedzący na ławce rezerwowych przez całą karierę średnio sprawdza się w realiach ligowych...

3. Jako, że w lidze, nie wnosi nic wartościowego to (według mnie) bronić powinien Biegański... Który w odróżnieniu od Ratona bronił w eklapie i I lidze... Poza tym Biegański potrafił wybronić mecz, czego nie potrafi zrobić Raton (choć ten akurat rozegrał nie wiele meczy). Obaj za to mają punkt wspólny czyli to, że potrafią zawalić bramkę...

4. Jak dla mnie problemem jest trener bramkarzy, którego praca nic nie wnosi do rozwoju naszych bramkarzy... Raton też obecnie broni gorzej niż w sparringach (choć tu pewnie wchodzi w grę zasadnicza różnica pomiędzy grą w lidze a sparingach).

5. Obecne transfery są słabsze od poprzednich ale nie oznacza, że są złe! Wystarczy choćby spojrzeć na CV zawodników z poprzedniego naboru i obecnego... Osobiście nie jestem fanem polityki nastawionej na taką ilość obcokrajowców (zachwianie proporcji Polacy kontra obcokrajowcy.... Niemniej jednak spojrzy na sprawę szerzej... w obecnej kadrze Polacy są słabsi od Hiszpanów i dlatego grają Hiszpanie, np. taki Sapała vide Carbo.

6. Problemem jest sztab trenerski i jednowymiarowa taktyka... W zasadzie każdy trener w tej lidze potrafi rozpracować Sobolewskiego... Dalej, nasi zawodnicy przerastają technicznie tę ligę... ale nie jest to taka różnica aby zawodnicy wygrywali sami mecz... Potrzebują trenera i schematów gry...

7. Bez zmiany trenera i jego sztabu nie zmieni się nic, o czym wiedzą wszyscy poza prezesem... którego najwyraźniej też trzeba wymienić... Prezes oderwał się od poręczy rzeczywistości i odleciał w jakimś nie znanym kierunku... Powtarzamy błędy z poprzednich sezonów licząc na inny efekt... Obawiam się, że za raz zaczniemy walczyć o spadek a nie o awans.... tak sama jak było to w eklapie... Zawodnicy mogą być dobrzy ale bez odpowiedniego mentalu, taktyki z przerośniętym ego działaczy można spaść z każdej ligi.

KOALIK 21.09.2023 10:44

Sobol posłusznie wystawia parodystę na bramkę, bo Kiko z pastwisk z hiszpańskimi menedżerami w rzeczywistości decydują o ,,transferach" i składzie.

Karherop 21.09.2023 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1610083)
Co do zasady wiadomo, że celem nadrzędnym jest ogrywanie młodych z seniorami.
Ale nawet mając na uwadze, że póki co ci młodzi grali raczej z ogonem IV ligi to jednak III liga to już zupełnie inne progi i to powinien być docelowy poziom dla rezerw.

Przy czym dyskusja raczej akademicka, mając na uwadze sytuację finansową klubu.

Ogrywanie ogrywaniem, ale to chyba Filipek przyznawał ze problemem z początkowym skompletowaniem składu rezerw była niska liga. 4 liga to poziom polamatorski o czym już nikogo nie trzeba przekonywać. W 3 lidze swoje rezerwy mają praktycznie wszyscy, choćby Choroby Głogów. To optymalny poziom dla rezerw klubu 1 ligowego.

A nawet jak wielu naszych młodych to poziom właśnie 4 ligi i w 3 się mogą brutalnie zderzyć z rzeczywistością, to chyba większość tych chłopaków woli grać wyżej i równać do lepszych niż kopać z gośćmi łączącymi futbol z pracą zawodową.

Jaroo1 21.09.2023 13:04

Oj jeśli Bóg ma swoje korzenie na Wyspach Owczych, to może Cię pokarać za to gadanie o półamatorach :D

Karherop 21.09.2023 13:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1610101)
Oj jeśli Bóg ma swoje korzenie na Wyspach Owczych, to może Cię pokarać za to gadanie o półamatorach :D

Polamator to stwierdzenie faktu a nie obelga ;) a co do polamatorow z wysp owczych to mnie nie pokara, co najwyżej naszą kadrę ale akurat taki wynik (stratę punktów) tam typuje

emjot 21.09.2023 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610086)
Nie w temacie, ale robicie histerię i szukacie kozła ofiarnego. W meczu z Chrobrym Raton nie zawalił gola. To nie jest tylko moja ocena, podobnie uważa np. Wojtowicz. Osobiście uważam że trzeba bylo odżałować i ściągnąć np. Loskę, nie eksperymentować z gościem który siedział przez większość kariery na ławce, ale rozumiem że był tani a u nas bramkarzy traktuje się jak zło konieczne (co jest niesamowicie głupie, bo dobry bramkarz może wywalczyć więcej punktów niż taki Goku). Niemniej - Raton ma gorsze i lepsze mecze, ale na pewno nie ciągnie reszty w dół.

Prawdziwy problem Wisły łatwo zauważyć - skacze przy linii bocznej jak szympans z porażeniem mózgowym i macha czapeczką.

chciałbym zauważyć, że nie jestem w liczbie mnogiej
a w pojedynczej

ad rem: Raton to marny bramkarz, co kilkakrotnie pokazywał w tym sezonie
określenie "ręcznik" idealnie do niego pasuje

co do Sobolewskiego
to marny trener, którego upór + upór Jarosława Binarnego
powoduje to, że jest jak jest

Szneka 21.09.2023 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610099)
Ogrywanie ogrywaniem, ale to chyba Filipek przyznawał ze problemem z początkowym skompletowaniem składu rezerw była niska liga. 4 liga to poziom polamatorski o czym już nikogo nie trzeba przekonywać. W 3 lidze swoje rezerwy mają praktycznie wszyscy, choćby Choroby Głogów. To optymalny poziom dla rezerw klubu 1 ligowego.

A nawet jak wielu naszych młodych to poziom właśnie 4 ligi i w 3 się mogą brutalnie zderzyć z rzeczywistością, to chyba większość tych chłopaków woli grać wyżej i równać do lepszych niż kopać z gośćmi łączącymi futbol z pracą zawodową.

Chrobry spadł do 4 ligi. Malczuk i Zarówny to chłopaki z 2 drużyny. Fajnie zagrali przeciwko nam.

wolfy 21.09.2023 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1610104)
chciałbym zauważyć, że nie jestem w liczbie mnogiej
a w pojedynczej

ad rem: Raton to marny bramkarz, co kilkakrotnie pokazywał w tym sezonie
określenie "ręcznik" idealnie do niego pasuje

co do Sobolewskiego
to marny trener, którego upór + upór Jarosława Binarnego
powoduje to, że jest jak jest

Nie, jest Was wielu którzy znaleźliście sobie kozła ofiarnego w postaci Ratona i szukacie zbawiciela w Biegańskim. Nie widzę powodu odpowiadać tylko Tobie skoro nie piszesz niczego nowego...

Biegański grał źle i zawalał mecze. Raton gra moim zdaniem lepiej, ale nie jest to skok jakościowy jakiego oczekiwaliśmy. W sparingach wyglądał bardzo dobrze, pytanie czy to był przypadek, czy stres związany z oskarżeniami o gwałt, czy może praca z Łaciakiem.

Ale to temat o rezerwach.

pepe72 22.09.2023 20:28

Jutro (sobota) o 11 rezerwy grają z Popradem w Myslenicach
Transmisja:
https://www.youtube.com/live/OT9YsWs...oW_8-ssNgZmDow

Szneka 23.09.2023 17:39

Rezerwy oka ale co się dzieje z CLJ U19 ? tak fatalnych wyników jak w tym roku to nie mieliśmy. Ktoś wie co sie stało?

pepe72 23.09.2023 20:31

Wisła II Kraków - Poprad Muszyna 4:2 (1:0)
bramki dla Wisły: Wiktor Szywacz 36', Dominik Sarga 46', Bartosz Talar 65' (k), Karol Tokarczyk 89'

Wisła II Kraków: Kamil Broda - Kuba Wiśniewski, Jakub Niewiadomski, Daniel Ramirez, Ruben Bonachera - Mariusz Kutwa, Michał Zimon (62' Karol Tokarczyk)- Wiktor Szywacz, Bartosz Talar (70' Piotr Ćwik), Marc Grau (46' Karol Sałamaj) - Marcin Bartoń (46' Dominik Sarga)

W rezerwach grał Broda, na ławce w 1 siedział Biegański.

Karherop 23.09.2023 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1610186)
Rezerwy oka ale co się dzieje z CLJ U19 ? tak fatalnych wyników jak w tym roku to nie mieliśmy. Ktoś wie co sie stało?

Połowa składu gra w rezerwach. Ot tyle i tylko tyle. Za rok będzie lepiej, w tym byle się utrzymać. To było wkalkulowane.

sorino 24.09.2023 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610216)
Połowa składu gra w rezerwach. Ot tyle i tylko tyle. Za rok będzie lepiej, w tym byle się utrzymać. To było wkalkulowane.

Jaka połowa składu? W rezerwach, zamiast CLJ gra tylko 1 junior - Pieniądz.

Karherop 24.09.2023 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sorino (Post 1610254)
Jaka połowa składu? W rezerwach, zamiast CLJ gra tylko 1 junior - Pieniądz.

Dobra, pomyliłem roczniki, myślałem że jeszcze 2004 może grać w CLJ.

Natomiast i tak w rezerwach zamiast w CLJU19 grywał już: Pieniądz , Kuziemka, Baniowski i Stanek,

sorino 24.09.2023 21:21

Pieniądz gra cały czas, natomiast ci pozostali grywają w rezerwach, głównie wtedy gdy terminy meczów CLJ nie pokrywają się z rezerwami.

Karherop 24.09.2023 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sorino (Post 1610267)
Pieniądz gra cały czas, natomiast ci pozostali grywają w rezerwach, głównie wtedy gdy terminy meczów CLJ nie pokrywają się z rezerwami.

Zgoda, ale 4 zawodników (zresztą zapewne najlepsi z młodszych roczników) to i tak jakieś rozwalanie ciągłości treningów w drużynie U19. Nie mówię że to nie ma sensu, ale ze jakiś wpływ na wyniki ma.

Nie wiem czy jest już powód do bicia na alarm, ale zapowiada się po prostu walka o utrzymanie do końca.

Cymes 30.09.2023 09:42

Gdyby komuś umknęło, to dziś trochę nietypowo na kanale MZPN 16:00
https://www.youtube.com/watch?v=FgR8hraTDek

pepe72 30.09.2023 12:23

I dla przypomnienia, Wisła II gra dziś wyjazd z Dalinem Myślenice
:D

pepe72 30.09.2023 17:35

Biegański przy golu dla Dalinu udowodnił, że nie powinien wracać na "1" wśród bramkarzy.
Mokre boisko było na pewno głównym problemem ale mnie trochę zęby bolały patrząc na mecz.

pepe72 06.10.2023 14:50

Jutro Wisła II gra z Termalicą II
Transmisja od 10:55 na CFsporcie:
https://www.youtube.com/live/Wc3crqG...Fal_Bk1O9gz7c8

Karherop 06.10.2023 22:37

Czy Junca (hipotetycznie) mógłby zagrać w rezerwach mając swoje zawieszenie na 1 ligę?

pepe72 06.10.2023 23:35

Chyba mógłby, w pucharach grał.
Ale może jest ktoś lepszy w przepisach ode mnie.

Cymes 07.10.2023 00:31

To inne rozgrywki, więc karencja w F1 nie ma znaczenia.
I tak nie może, bo sporo grał w jedynce i ma +22 lata. Kiedyś to była ilość meczy na rundę, teraz z tego co widzę po 450 minutach w rundzie masz bana na rezerwy do końca rundy. Zawodników do 22 roku to nie obowiązuje.
Poza tym Kiko ustalił wewnętrzną zasadę, że w rezerwach grają zawodnicy do 25 lat. Nawet Urydze nie pozwolili po powrocie pograć na początek w rezerwach mimo, że podobno chciał.

wolfy 07.10.2023 13:54

Junca to niech się lepiej w pełni wyleczy przez ten czas zamiast biegać po pastwiskach. Super pomysły macie, naprawdę...

pepe72 10.10.2023 23:50

Z kronikarskiego obowiązku, Wisła II zremisowała z Termalicą II.
Jedynym usprawiedliwieniem jest obecność zawodników pierwszego zespołu w T2.

Karherop 11.10.2023 07:55

Jedynym usprawiedliwieniem straty punktów rezerw jest obecność Mikołaja Biegańskiego w 1 składzie.

A sytuacji w tym meczu mieliśmy tyle, że remis i tak jest sporym rozczarowaniem.

W sobotę mecz na szczycie z 3 w tabeli LKS Jawiszowice. Znowu zapewne bez Talara i Wiśniewskiego (na obozie), więc będzie to spore wyzwanie przed rezerwami. Przewaga nad Orłem w przypadku naszej porażki może znaleźć do 3 punktów

FraMat 11.10.2023 13:51

Można ewentualnie się zastanawiać czy Biegański jest na tyle słaby, że nawet w rezerwach popełnia babole, czy może fakt odesłania go do rezerw sprawia, że popełnia babole.

Karherop 11.10.2023 15:07

Dla Brody to nie była ujma, a wręcz miał dzięki temu rytm meczowy.

No ale trzeba stąpać twardo po ziemi, a Biegański miewał zawsze z tym problemy

pepe72 14.10.2023 00:53

O 14:30 gramy w Jawiszowicach.
Jest transmisja:
https://www.youtube.com/live/Vjik-_B...C9NzCavG17UzMH

Watts 14.10.2023 06:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1610911)
O 14:30 gramy w Jawiszowicach.
Jest transmisja:
https://www.youtube.com/live/Vjik-_B...C9NzCavG17UzMH

gdyby ktoś się wybierał, to LKS Jawiszowice już ma zdjętą karę meczów bez publiczności
https://www.facebook.com/lksjawiszow...BDQGE8BYgKCrKl

pepe72 14.10.2023 18:41

Ludzie stali za siatką :D
A w meczu był remis. Nie wiem co rezerwy odwaliły w pierwszej połowie.

Watts 14.10.2023 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1610915)
Ludzie stali za siatką :D

w sensie było ich tak dużo czy były jakieś ograniczenia?

pepe72 18.10.2023 23:25

Nie wiem, może za wejście trzeba było coś zapłacić. :P

pepe72 18.10.2023 23:30

W sobotę o 11 mecz na szczycie z Orłem w Myślenicach.
Transmisja:
https://www.youtube.com/live/FqBsrKk...C0hMgGwMAg_xFr

pepe72 21.10.2023 12:20

Szczęśliwa wygrana (powtórzony karny) w meczu na szczycie.
Bronił Broda więc pewnie przetarcie przed meczem pucharowym.

Karherop 21.10.2023 13:08

Warto dodać że wyszliśmy mocnym składem, bo i Talar i Gogol zagrali od początku. Mogli jeszcze Krzyżanowskiego wpuścić ale może boją się o kontuzje przed MŚU18.

Lider do wiosny praktycznie pewny, ale trzeba wyrabiać bezpieczna przewagę.

pepe72 21.10.2023 15:05

Wisła II Kraków - Orzeł Ryczów 2-1 (1-0)

1-0 Dominik Sarga (29.)
1-1 (57.)
2-1 Marcin Bartoń (81. k.)

Wisła II (skład wyjściowy): Kamil Broda - Kuba Wiśniewski, Daniel Ramírez, Jakub Niewiadomski, Karol Sałamaj - Patryk Gogół, Mariusz Kutwa, Bartosz Talar, Michał Zimon, Wiktor Szywacz - Dominik Sarga.

Nikt nie opisał jakie były zmiany, a nie chce mi się drugi raz oglądać. :P

wolfy 04.11.2023 11:52

Chciałbym napisać tylko że mieliście rację - Biegański w pierwszym składzie zamiast Ratona!

EDIT: Beskid Andrychów przejechał się po naszych rezerwach 1-5 w Myślenicach.

MaLk 04.11.2023 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1611642)
EDIT: Beskid Andrychów przejechał się po naszych rezerwach 1-5 w Myślenicach.

Progres w klubie widoczny jest już na każdym szczeblu.

Elendil 04.11.2023 18:32

To dlatego, że kilku z nich trenowało pod czujnym okiem Radka "ja umiem bardzo dużo" Sobolewskiego. No i chłopy już nie wiedziały co grać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl