![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Wygląda to tak: 1. odbieramy piłkę 2. podajemy 15-20 metrów do przodu, 3. wtem zawodnik z piłką odwraca się bokiem albo tyłem do bramki rywala i patrzy, gdzie by tu do tyłu odegrać, 4. wszyscy spóźnieni piłkarze rywala wracają na pozycje. 5. Wtedy zaczynajmy grać "swoje" czyli pińcet bezcelowych podań wszerz. Nie pamiętam abyśmy w tym sezonie rozegrali jakaś kontrę (poza czysto indywidualnymi akcjami, jak Yaw z Legią). |
Cytat:
Nie przeceniałbym meczu z Rakowem i Zagłębiem, ani nie traktował ich jako punktu odniesienia. Był początek sezonu. Trener Zagłębia przyjechał prosto na mecz, a Raków grał w pucharach i oszczędzał swoich piłkarzy. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ustalmy jedno - Warta ma piłkarzy pierwszoligowych, ale stworzyli sobie lepsze okazje i grali lepiej w obronie. W sumie jesteśmy jedną z najgorszych drużyn pod względem organizacji gry w lidze. Pisałem o tym wiele razy, czego nie rozumiesz? |
Cytat:
Z pustego i Salomon nie naleje. W tym składzie personalnym nic więcej nie zagramy. Nie będzie schematów i lepszej gry. Czego nie rozumiesz? Nasi zawodnicy są za słabi (albo potrzebują więcej czasu), żeby grać coś sensownego. W epoce, kiedy był tu Brożek, nawet Boguski, Błaszczykowski, przez moment Turgeman, i jeszcze kilku innych, czasami, kiedy byli zdrowi i w formie, zakłamywaliśmy rzeczywistość. Tylko, że to już przeszłość. Nie został po nich nawet ślad. A Wisła, którą oceniasz nie ma prawie nic wspólnego nawet z tą sprzed 2 lat, która cudem uniknęła spadku. |
Gula wypad
|
Jest jeden duży minus zwolnienia Guli mimo iż zgadzam się że kiepsko to póki co wygląda.
Piłkarzyki po raz kolejny poczują się bezkarni i że za wszystko odpowiada trener. Warto o tym pamiętać. |
Cytat:
Co nie znaczy że należy go pogonić. Jego pewnie piłkarzyki mają w dupie, a to jest wina zarządu i tylko zarząd może to naprawić |
Pasieczny ewidentnie dał do zrozumienia że zmian nie będzie.
Ta druzyna nie ma niestety niczego poza kapitanem Frydrychem i bramkarzami. Potrzebujemy jednego na boku i jedengo do srodka i Forbesem coś czasem strzelą i sie utrzymamy, a co w lecie, zobaczymy. |
Cytat:
Inna sprawa że nie mamy zbytnio kasy, więc zasadniczo ten jeden na boku i jeden do środka to priorytety. Gdyby się jeszcze trafił jakiś LO i ofensywny napastnik....marzenia... |
Przy 6 punktach jest szansa na 10-11 miejsce.
Pytanie czy zdobędziemy 6 punktów. |
Krzykacze którzy domagają się zmiany trenera, niech sobie przeprowadzą internetową zbiórke na jego odprawę, plus asystenci oczywiście. Grubo ponad milion złotych się uzbiera. Oczywiście niech wskażą jeszcze konkretnego następcę, wtedy się ku.wa pośmiejemy.
Pełne poparcie dla trenera Guli! |
To, ze material ludzki jest kiepskiej jakosci, nie jest wina Guli..
|
Cytat:
Cytat:
Potrzebujemy 2 do środka i jednego na boku. No i fajnie byłoby ściągnąć napastnika w miejsce Forbesa. |
Sadlok się niczego nie nauczył, bo nikt tego od niego nie wymagał. Na wiosnę przy Hyballi jakoś potrafił. Bo walczył o umowę, po kilku meczach zaczął zwalniać trenera bo takie było oczekiwanie.
Teraz jest to samo, a pieprzenie że piłkarz nie potrafi celnie wrzucić czy strzelić na poziomie ekstraklasy to bajki dla naiwnych. Tu nie jest kwestia czy potrafi tylko czy chce próbować czy woli podać w bok albo do tyłu. Forbrs dzisiaj ani raz nie podał celnie piłki, nie potrafi? Nie sądze... |
Cytat:
|
Równia pochyła bo się właścicielom wydawało że wystarczy zapłacić i piłkarzyki będą grały najlepiej jak potrafią. A tu nic z tego bez bata nad dupą postarają się trzy razy na sezon...
Jak w zeszłym sezonie był bat to się zaczął płacz, a naiwni właściciele zamiast wytrzymać to dali dupy i teraz są efekty. Piłkarzyki zlewają trenera sikiem prostym bo co on może? A czy spadek był nagły? Zresztą co to jest "forma". Zaczęć się op....alac można z minuty na minutę. Patrz Raków już wtedy pitoliłeś o nadzwyczajnej taktyce Rakowa. Przestałbyś być śmieszny. Jak się jeden na drugiego ogląda bo ruszyć dupy się nie chce to wyników nie ma. I z czasem zapomina się jak się gra w piłkę. ps. W Legii jest dokładnie to samo co u nas. Wygrali fartem w pucharach raz czy drugi i im się w dupie poprzewracało. Mysleli że skoro tak to w lidze będą wygrywać na stojąco. Dostali w pałę raz czy drugi i teraz kopią się po czołach, bo drużynę szag trafił. |
Zmienią trenera jak się s.... z ligi. Tyle w temacie. Co za g.....
To już w II lidze jak się chodziło na mecze, było więcej emocji piłkarskich. Masakra. Może to kontrowersyjne co napiszę, ale niech spadną. Może coś wtedy drgnie. Tyle. |
Sprowadzając darmowy szrot trzeba się liczyć z tym że jest darmowy z jakiegoś powodu w naszym przypadku większość są to lenie bez ambicji, umiejętności na grę w eklapie na poziomie połowy tabeli na pewno mają. Gula natomiast miał być gosciem który ich zmotywuje, Hyballa w wersji bez kręcenia sutków, plan był dobry wykonanie jest hujowe, Gula jest miękki i nie ogarnia, są 2 wyjścia albo zmiana trenera albo renegocjować kontrakty z piłkarzami, jak chcą zarobić muszą zapierdalać
|
Cytat:
a czemu kibice maja placic te odprawe ? niech ja zaplaci winny tej sytuacji , z oszczednosci z dortmundu na pewno starczy |
winny jest nieomylny, ewentualnie znajdzie innych winnych, zawistnych, zazdrosnych etc.
Po raz tysięczny powtórzę - układ właściciel/szef/piłkarz po prostu nie może się sprawdzić z czysto ludzkich i interpersonalnych względów. Byłaby ewentualnie szansa, gdyby zebrać 30-osobową grupę inteligentnych i rozsądnie myślących osób - a i tak niekoniecznie. A umówmy się - większość piłkarzy to niestety ameby |
Ludzie dajcie spokój, nikt inny niż Gula i jego sztab nie będą mieć lepszego obrazu co do tego na co stać poszczególnego zawodnika. Wyraźnie to podkreślił ostatnio, że przyjdzie czas rozliczeń z każdym z zawodników, nie tylko z meczów, ale z każdego jednego treningu itd. Zwalniając trenera, ponownie piłkarze, którzy dali dupy zostaną, a oberwie facet, który przyszedł coś zbudować i od początku było wiadome, że czas to słowo klucz. Niech piłkarze czują, że nie są nietykalni, niech klub pożegna dokładnie tych, których Gula i sztab wskażą palcem, że olewali na treningu i nie sprawdzili się w warunkach meczowych. Niech wreszcie drużynę poprowadzi jakiś trener dłużej niż rundę. Gula to nie świrus z problemami psychicznymi jak się okazało w przypadku Hyballi, który ewidentnie ma problem zagrzać miejsce w innym klubie odkąd odszedł, tylko Gula to facet spokojny, zrównoważony, budujący od podstaw.
Przypomnę raz jeszcze: sprawdźcie w statystyki jak zaczynał Kosta Runjaic w Pogoni, jak grzali strefę spadkową, też go każdy w Szczecinie zwalniał, jedynie prezes wytrzymał presję, bo wiedział, że to facet który układa i potrzebuje czasu. Przypomnijcie sobie, że rok temu Piast zimę kończył na ostatnim miejscu, a później do końca bił się o puchary, bo Fornalik to facet, który potrzebuje czasu żeby budować. Tak samo jest z Gulą i takie były argumenty jak go zatrudniano, że to facet który coś zbuduje w dłuższej perspektywie, a nie da impuls na jedną rundę, a później lipa. |
Jedna sprawa- zakłądanie, że wyrwiemy jeszcze ze 4-6 punktów, nie dość że optymistyczne, to jeszcze zaburza obraz sezonu. To mecze z takimi słabymi jak my, a są z rundy reważnowej.
Realny stan jest teraz, nie w święta, jest to 1,06 punkta na mecz po połowie sezonu. |
Problem w tym ze sam czas tu niewiele zmieni. Widać ewidentnie że najwiekszą padlinę prezentują ci którzy w zeszłej rundzie byli uczestnikami "pożegnania z Hyballą". Forbes, Yeboach, Zukow, Gruszkowski... To mentalne zeszmacenie graniem słabiej niż sie potrafi żeby dać argument do zwolnienia trenera nie da się tak łatwo odwrócić. Zwłaszcza że w tabeli też byliśmy na dnie i nikt nie robił problemu że przegrali 5 meczy z rzędu, właściciel w przegranym meczu prezentował cieszynki. Hiperpatologia.
Czas to mało, tutaj potrzeba wstrząsu i to głębokiego sam trener tak wstrząsnąć nie potrafi. Nawet wymiana połowy składu niewiele zmieni. Tylko starzy ukształtowani piłkarze jak Frydrych i Hanousek mogą oprzeć się tej wszechobecnej atmosferze marazmu lenistwa i bylejakości. Młodzi nie dadzą rady jak Młyński i dostosują się poziomem. |
A może wyciągnąć Łobodzińskiego z Miedzi? Zobaczcie jak niszczy 1 Ligę :D
|
Cytat:
Na liście są tylko pomocnicy i napastnicy. Sezon 2018-2019 Odeszli - okienko letnie: Llonch, Carlitos, Brożek (pierwsze odejście), Brlek Odeszli - okienko zimowe: Imaz, Kostal, Ondrasek Sezon 2019-2020 Odeszli - okienko letnie: Kolar Sezon 2020-2021 Odeszli - okienko letnie: Turgemann, Brożek (drugie odejście) Odeszli - okienko zimowe: Błaszczykowski (de facto tak, jakby zakończył karierę) Sezon 2021-2022 Odeszli - okienko letnie: Basha, Boguski Kluczowym punktem były okienka letnie i zimowe w sezonie 2018-2019. Od 2019-2020 bronimy się tylko przed spadkiem. W 2019/2020, 2020/2021 trwa powolna erozja Wisły. Odchodzi Kolar, Basha. Krótki epizod zalicza Turgeman (przy okazji pokazując ile potrafi wnieść jakościowy piłkarz). Kariery kończą Brożek, Boguski i właściwie Błaszczykowski. W Wiśle nie ma już nikogo na zbliżonym poziomie do zawodników z powyższej listy. Co więcej, mamy coś w stylu czarnej dziury, z której wyłonił się całkiem nowy byt bez historii. W ostatnim meczu wybiegło no boisko 11 zawodników, których jeszcze 2 lata temu w Wiśle nie było albo tkwili w głębokich rezerwach. Czysto piłkarsko nie jest to już Wisła, która miałaby coś wspólnego z klubem pod tą nazwą. To nowy projekt lepiony z przypadkowych elementów, bez żadnej kontynuacji, myśli przewodniej, z ciągle zmieniającymi się trenerami. Efekty widać. I to jedyny powód. Reszta to teorie spiskowe. W Legii nie mamy do czynienia z podobną sytuacją. Tam punktem odniesienia jest MP z poprzedniego sezonu i obecność w drużynie 8 zawodników z podstawowego mistrzowskiego składu. Nie chce wnikać w przyczyny, bo to nie forum Legii. Piłkarze, grający w Wiśle obecnie (poza Sadlokiem), nigdy nie zaliczyli wyższego niż 13 miejsce. I to jest nasz punkt odniesienia. Z nowych cegieł i zaprawy murarskiej zbudowaliśmy zupełnie nowy twór, który nigdy nie pokazał, że potrafi lepiej (pojedyncze mecze nie mają znaczenia). |
Cytat:
Kliment, Zukov, Aschraf, Hanouksek Frydrych, Kieszek, Skvarka wszyscy mają za sobą grę w europejskich pucharach, walkę o czołowe lokaty w swoich klubach. Nikt tu nie przychodził by dołować i zbierać tylko kasę na konto. Nie uwierzę w to że piłkarze nie chcą wygrywać. Problemem jest dobór piłkarzy, ich praca w systemie, rozwój. Większośc problemów można wrzucić do ogródka Guli, niemniej wygląda na to że piłkarze nie potrafią dopasować się do systemu którym chce grać Gula. Skoro w innych klubach to działało to zakładam że potrafi on tę wiedzę wdrażać w życie. |
Cytat:
Więc teraz rozpoczął się nowy etap, którego firmują Gula i Pasieczny. Są zawodnicy w kadrze podpisani do 2023,2024 czy nawet 2025. na nich będziemy się opierać, a sukcesywnie odchodizć będą najsłabsi, a w ich miejsce ktoś nowy szukany konkretnie pod styl i preferencje dyr sportowego i trenera. Inaczej nic nie zbudujemy. Od tego sezonu rozpoczęto nowy projekt, który ja osobiście podsumuję za 1,5 roku czyli po 2 latach od startu. Bo mam nadzieję, że projekt będzie wtedy cały czas realizowany, a jego liderami nadal będą Pasieczny i Gula. |
Ale czego podsumowanie? To kolejne mydlenie oczu. Co kogo obchodzi co było dwa trzy lata temu? Co to zmienia że aktualnego pierwszego składu dwa lata temu w Wiśle nie było...
TE WSZYSTKIE OPOWIEŚCI NIE TŁUMACZĄ NICZEGO. Oczywiście takich usprawiedliwień można wymyślać do znudzenia i przez to nikt nie jest winny, jedynie okoliczności. Jak trzy dni przed derbami przyszedł Hyballa to od kopa zmieniło się wszystko, w trzy dni. To że w trzech ostatnich meczach drużyna zmieniła oblicze chyba wszyscy widzieli. Ci sami co wcześniej kopali się po czołach ze Skowronkiem nagle w trzy dni doznali olśnienia? Nie, tą różnicę tworzy odpowiednie podejście CHĘCI, poczucie obowiazku w stosunku do zespołu, poczucie odpowiedzialności, zrozumienie oczekiwań przez zawodników. To można zmienić w trzy dni i tamte mecze pokazały ile w ogólnym obrazie zespołu taka zmiana może znaczyć. Bo ani umiejętności ani wytrenowania w trzy dni nikt nie zmieni. Różnicę zrobił TYLKO MENTAL i jasne oczekiwania trenera, kazdy wiedział co ma robić, konkretnie. Więc nie ma co mydlić oczu brakiem umiejętności w sytuacji kiedy mentalnie, nie ma drużyny. Tutaj każdy kto przychodzi mizernieje. Jak widziałem w....ienie Frydrycha po tym jak strzelił bramkę zrobiło mi się go żal... Jeden przykład... Idzie długa piłka dwóch naszych obrońców jeden napastnik. Frydrych zamiast wybijać na pałę próbuje odegrać głową do kolegi z zespołu ale ten zamiast przejąć piłkę, pomóc koledze w wyjaśnieniu sytuacji i grać do przodu, cofa się i zgraną do niego piłkę przejmuje przeciwnik. W efekcie Frydrych musi wracać kilkadziesiąt metrów i dwoma stykowymi wślizgami ratować sytuację. Pilka nożna to sport zespołowy i dwóch słabszych ale współpracujących ze sobą zawsze pokona dwóch lepszych ale nie pomagających sobie. Jeżeli tego u nas nie będzie to żadne transfery nic nie pomogą... |
Cytat:
|
to może zostawmy ten projekt, ale dokoptujmy do sztabu jakiegos hyballe-bis na asystenta d/s motywacji
|
Cytat:
Po drugie fajnie, że dałeś przykład z Hyballą, bo to pokazuje, że każdy trener, który przyjdzie w momencie kryzysu może zrobić wynika od tak, na 3 mecze, to tzw efekt nowej miotły. Ale co dalej?? Gdzie jakaś myśl?? Przecież Skowronek też dał nowy impuls po Stolarczyku. I co? Będziemy co roku dawać nowego trenera, bo da nowy impuls na 3 mecze?? Czy może czas zrobi coś od podstaw, coś FAKTYCZNIE DŁUGOFALOWEGO. Ten projekt rozpoczął się wraz z tym sezonem i ja trzymam kciuki, że za rok, może 1,5 roku i będą pierwsze owoce w postaci wysokiego miejsca w tabeli i dobrej gry. Ale kibic chce na tu i teraz WYNIK, na tu i teraz grę z polotem. Tak się nie da. Co do reszty pełna zgoda, że mental jest ważny i jakość zawodników, ale nikt inny niż teraz Gula nie miał tej drużyny codziennie przez parę miesięcy i nikt inny nie wie najlepiej komu pomału dziękować, a na kim opierać grę w nowej rundzie. I tak runda po rundzie i jest duża szansa, że za 4 rundy wykrystalizuje się MOCNA DRUŻYNA. Nie ma drogi na skróty. Albo inaczej, jest ale da efekt chwilowy, ale gaszenia pożarów już przerabiamy od 3 lat. Wystarczy. |
Cytat:
|
Wystarczy jak Gula zacznie sie uczyc na bledach. Dobrym poczatkiem bedzie Skvarka na lawce/trybunach. Przeciez permanetnie ciagle i ustawicznie gra zle i jest w 11. Co Skvarka musi zrobic aby nie byc w 11. Za Carillo gral taki Mitrovic. Teraz jest Skvarka.
|
Odpowiadajac na pytanie zawarte w watku. Ktokolwiek nie ma znaczenia kto.
1. Zatrudnij trenera. 2. Zrob nowy zaciag. 3. Zwolnij trenera. 4. Powtarzaj. Taki ma to sens. |
Cytat:
To raczej nasze pierwsze miejsce po 1 i 2 kolejce rozbudziło apetyty: Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl