Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Zimowe IO Soczi 2014 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9221)

ladek1989 11.02.2014 13:50

Ok, w sportach zimowych jak kolega emj10 pokazał dużo medali nie zdobyliśmy jak dotąd. Ale to nie znaczy, że można to zaakceptować. Moim zdaniem, nie ma co się odwoływać do przeszłości, tylko zacząć myśleć a przede wszystkim coś robić by to zmienić. Tacy Czesi np. popracowali nad biathlonem i mają już 2 medale, a wcześniej słabo im szło.
Piszecie, że nie ma gdzie trenować-zgoda. To dlaczego od tylu lat nikt nie pomyślał, by przygotować trasy dla biegów w Polsce. Nie lepiej trenować w Polsce niż jeździć za granicę (co chyba więcej kosztuje), mieć w kraju bazę do trenowania młodych i trasy żeby biegać w Pucharze Świata (większe zainteresowanie sportem, sponsorzy itd)? Co do narciarstwa alpejskiego, chyba jakieś górki do slalomu mamy. Nie wiem jak w przypadku giganta i zjazdu. A jak nie to postawić na specjalizację w slalomie i mieć kilkoro zawodników których nie wstyd wysyłać na poważne zawody.
Ale jak wiadomo najważniejszym czynnikiem jest kasa-nie ma kasy nie ma niczego. I dlatego mamy tor saneczkowy w lesie, curling w baraku, tor łyżwiarski na dworze......
Może w końcu jakiś rząd zacznie traktować sport poważnie a nie jako 5 koło u wozu.

Devonisch 11.02.2014 13:53

Ja rozumiem, że Jaśkowiec miała pecha a potem ten sam zakręt zlekceważył Staręga. Ale jeżeli doświadczony Ligocki na dzień dobry w rynnie przy pierwszym tzw. rozgrzewkowym skoku bez ewolucji zalicza glebę no to ja już nie mam pytań. Zobaczymy co w drugim ślizgu pokaże.

Marcin_fan 11.02.2014 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ladek1989 (Post 1348199)
Ok, w sportach zimowych jak kolega emj10 pokazał dużo medali nie zdobyliśmy jak dotąd. Ale to nie znaczy, że można to zaakceptować. Moim zdaniem, nie ma co się odwoływać do przeszłości, tylko zacząć myśleć a przede wszystkim coś robić by to zmienić. Tacy Czesi np. popracowali nad biathlonem i mają już 2 medale, a wcześniej słabo im szło.
Piszecie, że nie ma gdzie trenować-zgoda. To dlaczego od tylu lat nikt nie pomyślał, by przygotować trasy dla biegów w Polsce. Nie lepiej trenować w Polsce niż jeździć za granicę (co chyba więcej kosztuje), mieć w kraju bazę do trenowania młodych i trasy żeby biegać w Pucharze Świata (większe zainteresowanie sportem, sponsorzy itd)? Co do narciarstwa alpejskiego, chyba jakieś górki do slalomu mamy. Nie wiem jak w przypadku giganta i zjazdu. A jak nie to postawić na specjalizację w slalomie i mieć kilkoro zawodników których nie wstyd wysyłać na poważne zawody.
Ale jak wiadomo najważniejszym czynnikiem jest kasa-nie ma kasy nie ma niczego. I dlatego mamy tor saneczkowy w lesie, curling w baraku, tor łyżwiarski na dworze......
Może w końcu jakiś rząd zacznie traktować sport poważnie a nie jako 5 koło u wozu.

To po co niby mamy kandydować na organizatora do IO w 2022r razem ze Słowacją ? Otóż po to że u nich są odpowiednie alpejskie trasy i właśnie na Słowacji mają być te konkurencje. Jeszcze wspominasz o górkach do narciarstwa. Heh, widać masz małe pojęcie jakie potrzeby ma narciarstwo alpejskie.

Drozd 11.02.2014 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1348186)
Biegów również nie ma gdzie trenować, trasy nie są przygotowane...Biatloniści i biegacze muszą trenować zagranicą.
Zamiast ładować kasę w Igrzyska powinno się najpierw stworzyć system szkolenia taki jak w skokach - tyle że na wynika trzeba poczekać 10 lat.

Nie tyle system szkolenia co wybudować bazę. Bo to jest podstawa. Wyjazd na obóz za granicę to kosmiczne koszty pożerające większość budżetu. Co za problem zrobić centrum przygotowań gdzieś w Bieszczadach i zarabiać na innych. Jak będzie baza to system sam się ukształtuje. Ale jeżeli u nas nie ma kasy na ubicie trasy biegowej, a na premie dla urzędasów jest to o czym tu gadać

ladek1989 11.02.2014 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1348204)
To po co niby mamy kandydować na organizatora do IO w 2022r razem ze Słowacją ? Otóż po to że u nich są odpowiednie alpejskie trasy i właśnie na Słowacji mają być te konkurencje. Jeszcze wspominasz o górkach do narciarstwa. Heh, widać masz małe pojęcie jakie potrzeby ma narciarstwo alpejskie.

Napisałem słowo ,,chyba'', co powinno Ci dać do zrozumienia, że się nie znam zbytnio. Na nartach nie jeżdżę więc ekspertem nie jestem. Z tego co widziałem, mistrzostwa w slalomie są rozgrywane w Polsce. Nie wiem, jakie są te stoki pod względem trudności i organizacji.

rw88 11.02.2014 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1348206)
Nie tyle system szkolenia co wybudować bazę. Bo to jest podstawa. Wyjazd na obóz za granicę to kosmiczne koszty pożerające większość budżetu. Co za problem zrobić centrum przygotowań gdzieś w Bieszczadach i zarabiać na innych. Jak będzie baza to system sam się ukształtuje.

Nic dodać, nic ująć. W ogóle takie ośrodki sportowe powinniśmy według mnie budować w słabiej rozwiniętych gospodarczo częściach naszego kraju (o ile są tam oczywiście ku temu warunki), tam gdzie sport dla młodzieży jest faktyczną, dużą szansą na lepsze jutro. A podstawą sukcesów nie są nawet te konkursowe trasy, a masowa ilość obiektów dostępnych dla każdego.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1348206)
Ale jeżeli u nas nie ma kasy na ubicie trasy biegowej, a na premie dla urzędasów jest to o czym tu gadać

Dlatego właśnie nasze dyskusje większego sensu nie mają, co zrobić.

Drozd 11.02.2014 14:27

Dlatego uważam, że ew IO są jedyną metodą motywacji urzędasów do działania. Nie chodzi nawet o to że będą, a o to że chcemy żeby były i w tym celu rozwijamy infrastrukturę. Budując obiekty czy do zawodów czy treningu. Jak nie będzie bata to nic z miejsca nie ruszy.

Marcin_fan 11.02.2014 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ladek1989 (Post 1348207)
Napisałem słowo ,,chyba'', co powinno Ci dać do zrozumienia, że się nie znam zbytnio. Na nartach nie jeżdżę więc ekspertem nie jestem. Z tego co widziałem, mistrzostwa w slalomie są rozgrywane w Polsce. Nie wiem, jakie są te stoki pod względem trudności i organizacji.

Ok, napisałeś. Z rozpędu nie zwróciłem uwagi. Ale przecież od początku kandydatury polsko-słowackiej mówi się że Ci drudzy są głównie po to że mają odpowiednie trasy alpejskie.

ladek1989 12.02.2014 22:01

Kolejny dzień zmagań na Igrzyskach za nami. Polacy dziś słabo słabo się zaprezentowali. O ile po występach w zjeździe, w snowboardzie, kombinacji norweskiej czy saneczkarstwie dobrych rezultatów raczej nie oczekiwałem to występ panczenistów skłania do przemyśleń. 14 miejsce Z. Bródki na 1000 m, traktowanym jako dystans treningowy trochę zaciemnia obraz możliwości Polaka. Jakby tak koło 8 miejsca optymizm byłby większy, a tak to trzeba zobaczyć co będzie na 1500 m. Moim zdaniem o medal będzie ciężko. Że też Kamil miał upadek jeszcze na koniec dziś-pechowy dzień dla naszych.....
A tak kilka przemyśleń:
a) Holendrzy niszczą w tych panczenach-pokazali jaką świetną rzeczą jest specjalizacja w medalodajnej dyscyplinie,
b) załamało mnie porównanie przejazdu Polki i Amerykanki w snowbordzie. To co nasza pokazała to masakra...
c) Niemcy dowalili z medalami. Dziś prowadzą w tabeli medalowej... co mnie akurat nie cieszy zbytnio:)

oby jutro Justyna powalczyła i na przekór wszystkim hejterom zdobyła medal!

El'kabat 13.02.2014 00:42

Justyna powalczy bo jest charakterna ale z Bjorgen szans jej dużych nie daje.Marit jest piekielnie mocna,a 10 klasykiem to dla niej priorytet co sama podkreśla.
Realnie patrząc to możę brąz się uda zdobyć.

QBAS 13.02.2014 00:55

O której jutro Justyna zaczyna?

pawkas1992 13.02.2014 01:17

Z tego co podawali to o 11 .

rw88 13.02.2014 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ladek1989 (Post 1348382)
Kolejny dzień zmagań na Igrzyskach za nami. Polacy dziś słabo słabo się zaprezentowali. O ile po występach w zjeździe, w snowboardzie, kombinacji norweskiej czy saneczkarstwie dobrych rezultatów raczej nie oczekiwałem to występ panczenistów skłania do przemyśleń. 14 miejsce Z. Bródki na 1000 m, traktowanym jako dystans treningowy trochę zaciemnia obraz możliwości Polaka. Jakby tak koło 8 miejsca optymizm byłby większy, a tak to trzeba zobaczyć co będzie na 1500 m. Moim zdaniem o medal będzie ciężko.

Oni przede wszystkim nastawiają się na rywalizację drużynową, indywidualnie szanse są trochę mniejsze, bo konkurencja jest olbrzymia i wszystko jest na absolutnym styku. 14 miejsce na 1000 metrów nic nie znaczy, bo w tym sezonie Bródka na 1500 osiągał miejsca 2, 3, 6, 8, podczas gdy na dystansie o 500 metrów krótszym raz był 11 i raz 4...ale już w dywizji B. W poprzednim sezonie, w którym wygrał PŚ na 1500 metrów, na 1000 metrów był w klasyfikacji...33. Generalnie w żaden sposób nie można go było traktować jako faworyta do medalu na 1000 metrów, no ale wiadomo, że w TVP nie grzeszą wiedzą o sporcie przekraczającą wyczyny Stocha i Kowalczyk...

Kocur 13.02.2014 11:52

Juuusttyyyynkaaaaaa :dzieki:

El'kabat 13.02.2014 11:56

Rakieta !;)

Jaroo1 13.02.2014 12:00

Gratulacje dla tych, którzy nie wierzyli w Justynę. Owszem, nie była tutaj faworytką główną do złota ale pisanie, że w ogóle nie ma szans na jakikolwiek medal to był typowy przejaw pesymizmu i utraty zdrowego rozsądku.
Ja sam w złoto nie wierzyłem ale, niektórym radzę się zastanowić następnym razem zanim zaczną kogokolwiek lub cokolwiek hejtować tylko po to żeby sobie ulżyć i chyba własne ego podbijać

rw88 13.02.2014 12:09

Jest już absolutną legendą naszego sportu, ze złamaną nogą! Warto również wspomnieć o bardzo przyzwoitym starcie Kubińskiej, w sztafecie możemy powalczyć o naprawdę dobry wynik, o ile Jaśkowiec jest w swojej topowej formie - tego nie wiemy, bo na razie nie ukończyła biegu na tych igrzyskach. Mamy w klasyku absolutną bombę w postaci Kowalczyk, zawodniczkę na 30-stkę Kubińską, a w dowolnym Jaśkowiec z dużym potencjałem i solidną Maciuszek, która na 15 km zmiennym była również w 30-stce.

JEDREK76 13.02.2014 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1348444)
Rakieta !;)

:lol:
Doprawdy?? A gdzie jest ta co "rywalkami miała zetrzeć podłogę"??


BRAWO JUSTYNA!!

Drozd 13.02.2014 12:16

Brawo Justyna, rozwaliła je dokładnie tak jak Stoch. Nie było co zbierać !!

Ile miała przewagi? Ponad pół minuty, więc jak najbardziej była faworytką, jak nie ona to kto, a jak już się okazało, że stopa nie jest złamana tylko ubita dla każdego rozsądnego było jasne, że złoto jest prawie pewne. Pomijając zdarzenia losowe jak upadek, których to na świetnie przygotowanych rosyjskich obiektach ostatnio jest wiele. A teksty typu, z Bjorgen szans jej dużych nie daje.Marit jest piekielnie mocna,a 10 klasykiem to dla niej priorytet co sama podkreśla. są kwintesencją minimalizmu, asekuranctwa i braku pewności siebie. Chciałbym przypomnieć że na 10 klasykiem Justyna nie przegrała od czterech lat. Ale dla niektórych to i tak za mało by dostrzec jej dominację. Marian spuchł jak drożdżówka w piecu :). Dobrze ze wreszcie medal zdobyła Johaug.

Henio1 13.02.2014 12:39

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater :D:D:D

El'kabat 13.02.2014 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1348449)
:lol:
Doprawdy?? A gdzie jest ta co "rywalkami miała zetrzeć podłogę"??


BRAWO JUSTYNA!!

Na .... się kasztanie spinasz ?
Wszystko wskazywało na to,że Justyna ma mizerne szanse,a tu miła niespodzianka ;)

JEDREK76 13.02.2014 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1348462)
Na .... się kasztanie spinasz ?
Wszystko wskazywało na to,że Justyna ma mizerne szanse,a tu miła niespodzianka ;)

Kasztana palancie rano poszukaj, jak w swoje odbicie w lustrze spojrzysz.
Czasem trzeba się zastanowić przed durnym klepaniem w klawiaturę. Inna sprawa, że jak widać należysz do tych, którym zbyt intensywne myślenie nie służy.

gypsy 13.02.2014 13:37

Gdyby każdy polski sportowiec miał taki charakter, jak Justyna Kowalczyk, to byśmy wymiatali w każdej dyscyplinie :)
Naprawdę niesamowicie się cieszę z tego medalu Justyny, nawet bardziej niż ze złota Stocha! Zasłużyła sobie na to, bo jest wspaniałą sportsmenką. Brawo, czapki z głów.

rw88 13.02.2014 13:39

Hokej to jest piękny sport. Wnioskuję o finansowanie hokeja i piłki ręcznej kosztem futbolu! :D

TymonPRO 13.02.2014 13:49

Z 16 wszystkich polskich medali aż 5 jest Justyny Kowalczyk,niesamowita dziewczyna,prawdziwy sportowiec


Może sobie pomnik z Małyszem postawić bo lepszych od nich nie było.

Brawo Justyna!

PS: Sportowcy z małopolski niszczą system :)
(Stoch,Małysz,Kowalczyk,Kubica,Radwańska itd)

FraMat 13.02.2014 13:57

Spuchnięty na mecie Marian - bezcenne. Koksu nie dowieźli.

Drozd 13.02.2014 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1348462)
Wszystko wskazywało na to,że Justyna ma mizerne szanse,a tu miła niespodzianka ;)

Pewnie, że wszystko :rotfl: ale tylko dla płaczków malkontentów z mentalnością odźwiernego. Pajac Juźwik czy jak mu tam nawet po takim nokaucie był w stanie bredzić że to "cud". Nic tylko wypłacić kopa w zadek.

Ale takie jest "środowisko" w każdej dziedzinie. Pociotki namiestników. Wygrana Stocha też się niejakiemu Polowi wydawała "taka niepolska". Bo za dużą przewagą. Zwyczajnie mentalność niewolnika.

Zaraz polecą przepraszać Mariana...

ślimak 13.02.2014 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1348472)
Spuchnięty na mecie Marian - bezcenne. Koksu nie dowieźli.

No nie... A jak dowieźli to za mało. Brakło dla Marit, Northuga, Braci Boe i Svendsena.
A przy okazji: nie wiem kto o tym decyduje ale na miłość boską!!!!
Nie wystawiajmy biathlonistów do sztafety!!!

http://imageshack.com/a/img844/4039/kwcr.jpg

Kocur 15.02.2014 12:15

Tak na poprawę humoru:

https://www.youtube.com/watch?v=5rF1viN3M0I

Radiowy komentarz Tomasza Zimocha - złoty medal wśród komentatorów :)

ladek1989 15.02.2014 13:31

Ciekawe co będzie w biegu na 30 km. Justynie będzie ciężko o podium bo nie będzie to bieg stylem klasycznym. Faworytką wydaje się być Kalla. Dziś pokazała, że jest w świetnej formie, a dodatkowo wcześniej mówiła o swoim głównym celu jakim jest bieg na 30 km w Soczi. Interesujące jak Norweżki wypadną- czy Marian się zmobilizuje:)
Biathloniści i nasi biegacze w sztafecie niech powalczą-byle nie być na podium najgorszych i będzie ok.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl