![]() |
Ok, w sportach zimowych jak kolega emj10 pokazał dużo medali nie zdobyliśmy jak dotąd. Ale to nie znaczy, że można to zaakceptować. Moim zdaniem, nie ma co się odwoływać do przeszłości, tylko zacząć myśleć a przede wszystkim coś robić by to zmienić. Tacy Czesi np. popracowali nad biathlonem i mają już 2 medale, a wcześniej słabo im szło.
Piszecie, że nie ma gdzie trenować-zgoda. To dlaczego od tylu lat nikt nie pomyślał, by przygotować trasy dla biegów w Polsce. Nie lepiej trenować w Polsce niż jeździć za granicę (co chyba więcej kosztuje), mieć w kraju bazę do trenowania młodych i trasy żeby biegać w Pucharze Świata (większe zainteresowanie sportem, sponsorzy itd)? Co do narciarstwa alpejskiego, chyba jakieś górki do slalomu mamy. Nie wiem jak w przypadku giganta i zjazdu. A jak nie to postawić na specjalizację w slalomie i mieć kilkoro zawodników których nie wstyd wysyłać na poważne zawody. Ale jak wiadomo najważniejszym czynnikiem jest kasa-nie ma kasy nie ma niczego. I dlatego mamy tor saneczkowy w lesie, curling w baraku, tor łyżwiarski na dworze...... Może w końcu jakiś rząd zacznie traktować sport poważnie a nie jako 5 koło u wozu. |
Ja rozumiem, że Jaśkowiec miała pecha a potem ten sam zakręt zlekceważył Staręga. Ale jeżeli doświadczony Ligocki na dzień dobry w rynnie przy pierwszym tzw. rozgrzewkowym skoku bez ewolucji zalicza glebę no to ja już nie mam pytań. Zobaczymy co w drugim ślizgu pokaże.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Dlatego uważam, że ew IO są jedyną metodą motywacji urzędasów do działania. Nie chodzi nawet o to że będą, a o to że chcemy żeby były i w tym celu rozwijamy infrastrukturę. Budując obiekty czy do zawodów czy treningu. Jak nie będzie bata to nic z miejsca nie ruszy.
|
Cytat:
|
Kolejny dzień zmagań na Igrzyskach za nami. Polacy dziś słabo słabo się zaprezentowali. O ile po występach w zjeździe, w snowboardzie, kombinacji norweskiej czy saneczkarstwie dobrych rezultatów raczej nie oczekiwałem to występ panczenistów skłania do przemyśleń. 14 miejsce Z. Bródki na 1000 m, traktowanym jako dystans treningowy trochę zaciemnia obraz możliwości Polaka. Jakby tak koło 8 miejsca optymizm byłby większy, a tak to trzeba zobaczyć co będzie na 1500 m. Moim zdaniem o medal będzie ciężko. Że też Kamil miał upadek jeszcze na koniec dziś-pechowy dzień dla naszych.....
A tak kilka przemyśleń: a) Holendrzy niszczą w tych panczenach-pokazali jaką świetną rzeczą jest specjalizacja w medalodajnej dyscyplinie, b) załamało mnie porównanie przejazdu Polki i Amerykanki w snowbordzie. To co nasza pokazała to masakra... c) Niemcy dowalili z medalami. Dziś prowadzą w tabeli medalowej... co mnie akurat nie cieszy zbytnio:) oby jutro Justyna powalczyła i na przekór wszystkim hejterom zdobyła medal! |
Justyna powalczy bo jest charakterna ale z Bjorgen szans jej dużych nie daje.Marit jest piekielnie mocna,a 10 klasykiem to dla niej priorytet co sama podkreśla.
Realnie patrząc to możę brąz się uda zdobyć. |
O której jutro Justyna zaczyna?
|
Z tego co podawali to o 11 .
|
Cytat:
|
Juuusttyyyynkaaaaaa :dzieki:
|
Rakieta !;)
|
Gratulacje dla tych, którzy nie wierzyli w Justynę. Owszem, nie była tutaj faworytką główną do złota ale pisanie, że w ogóle nie ma szans na jakikolwiek medal to był typowy przejaw pesymizmu i utraty zdrowego rozsądku.
Ja sam w złoto nie wierzyłem ale, niektórym radzę się zastanowić następnym razem zanim zaczną kogokolwiek lub cokolwiek hejtować tylko po to żeby sobie ulżyć i chyba własne ego podbijać |
Jest już absolutną legendą naszego sportu, ze złamaną nogą! Warto również wspomnieć o bardzo przyzwoitym starcie Kubińskiej, w sztafecie możemy powalczyć o naprawdę dobry wynik, o ile Jaśkowiec jest w swojej topowej formie - tego nie wiemy, bo na razie nie ukończyła biegu na tych igrzyskach. Mamy w klasyku absolutną bombę w postaci Kowalczyk, zawodniczkę na 30-stkę Kubińską, a w dowolnym Jaśkowiec z dużym potencjałem i solidną Maciuszek, która na 15 km zmiennym była również w 30-stce.
|
Cytat:
Doprawdy?? A gdzie jest ta co "rywalkami miała zetrzeć podłogę"?? BRAWO JUSTYNA!! |
Brawo Justyna, rozwaliła je dokładnie tak jak Stoch. Nie było co zbierać !!
Ile miała przewagi? Ponad pół minuty, więc jak najbardziej była faworytką, jak nie ona to kto, a jak już się okazało, że stopa nie jest złamana tylko ubita dla każdego rozsądnego było jasne, że złoto jest prawie pewne. Pomijając zdarzenia losowe jak upadek, których to na świetnie przygotowanych rosyjskich obiektach ostatnio jest wiele. A teksty typu, z Bjorgen szans jej dużych nie daje.Marit jest piekielnie mocna,a 10 klasykiem to dla niej priorytet co sama podkreśla. są kwintesencją minimalizmu, asekuranctwa i braku pewności siebie. Chciałbym przypomnieć że na 10 klasykiem Justyna nie przegrała od czterech lat. Ale dla niektórych to i tak za mało by dostrzec jej dominację. Marian spuchł jak drożdżówka w piecu :). Dobrze ze wreszcie medal zdobyła Johaug. |
|
Cytat:
Wszystko wskazywało na to,że Justyna ma mizerne szanse,a tu miła niespodzianka ;) |
Cytat:
Czasem trzeba się zastanowić przed durnym klepaniem w klawiaturę. Inna sprawa, że jak widać należysz do tych, którym zbyt intensywne myślenie nie służy. |
Gdyby każdy polski sportowiec miał taki charakter, jak Justyna Kowalczyk, to byśmy wymiatali w każdej dyscyplinie :)
Naprawdę niesamowicie się cieszę z tego medalu Justyny, nawet bardziej niż ze złota Stocha! Zasłużyła sobie na to, bo jest wspaniałą sportsmenką. Brawo, czapki z głów. |
Hokej to jest piękny sport. Wnioskuję o finansowanie hokeja i piłki ręcznej kosztem futbolu! :D
|
Z 16 wszystkich polskich medali aż 5 jest Justyny Kowalczyk,niesamowita dziewczyna,prawdziwy sportowiec
Może sobie pomnik z Małyszem postawić bo lepszych od nich nie było. Brawo Justyna! PS: Sportowcy z małopolski niszczą system :) (Stoch,Małysz,Kowalczyk,Kubica,Radwańska itd) |
Spuchnięty na mecie Marian - bezcenne. Koksu nie dowieźli.
|
Cytat:
Ale takie jest "środowisko" w każdej dziedzinie. Pociotki namiestników. Wygrana Stocha też się niejakiemu Polowi wydawała "taka niepolska". Bo za dużą przewagą. Zwyczajnie mentalność niewolnika. Zaraz polecą przepraszać Mariana... |
Cytat:
A przy okazji: nie wiem kto o tym decyduje ale na miłość boską!!!! Nie wystawiajmy biathlonistów do sztafety!!! http://imageshack.com/a/img844/4039/kwcr.jpg |
Tak na poprawę humoru:
https://www.youtube.com/watch?v=5rF1viN3M0I Radiowy komentarz Tomasza Zimocha - złoty medal wśród komentatorów :) |
Ciekawe co będzie w biegu na 30 km. Justynie będzie ciężko o podium bo nie będzie to bieg stylem klasycznym. Faworytką wydaje się być Kalla. Dziś pokazała, że jest w świetnej formie, a dodatkowo wcześniej mówiła o swoim głównym celu jakim jest bieg na 30 km w Soczi. Interesujące jak Norweżki wypadną- czy Marian się zmobilizuje:)
Biathloniści i nasi biegacze w sztafecie niech powalczą-byle nie być na podium najgorszych i będzie ok. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl