Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - inne dyscypliny (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Wisła AGH Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7056)

CarloResoort 15.06.2011 18:06

P I E R D O L I M Y taką drużynę ...

Od dziś niestety drużyna siatkarek nazywa się AGH Galeco WISŁA ( tak tak , ostatnim członem nazwy tego tworu jest nazwa naszego klubu ) :/ gdyz zasrany rektor AGHu postawił Zarząd Wisły pod ścianą na 1,3 h przed zwołaną konferencją prasową ...

DRAMAT :/

emailowiec 15.06.2011 18:17

CarloResoort, skąd taka informacja? W materiale KIKS.tv widnieje wielokrotnie nazwa Wisła Galeco AGH Kraków.

CarloResoort 15.06.2011 18:21

Od osób siedzących w temacie :/ ... Niestety decyzja została w gwałtowny sposób podjęta przez Zarząd Wisły gdyż nie mieli innego wyjścia ... albo aby istniała sekcja siatkówki w ten sposób albo po prostu ją zamknąć. Jednakże takie sprawy powinno się załatwiać na spokojnie przy stole a nie na gwałt w ten sposób !

wiślak 86 15.06.2011 18:51

A wie ktoś może jakie korzyści ma Wisła ze współpracy z AGH?

CarloResoort 15.06.2011 18:53

Stricte materialne ... no tutaj nie trzeba tego ukrywać. Jednakże sekcja koszykówki posiada równie wielkiego i olbrzymiego sponsora dla którego nie było problemów z nazwą klubu z taką tradycją ... :/

wiślak 86 15.06.2011 19:03

Ale jak to jest AGH to normalny sponsor jak Canpack czyli daje kasę i ma nazwę czy np. płaci zawodniczkom stypendia bo to studentki?

tomek100 15.06.2011 19:07

i tak to jest dla wszystkich po prostu Wisła Kraków...

CarloResoort 15.06.2011 19:37

W tym przypadku i Galeco daje kasę i AGH chyba też (czy w postaci stypendiów to nie wiem) ale tak czy inaczej - jak napisał kolega powyżej - DLA NAS TO WISŁA KRAKÓW !!

mlody_ale_wierny 15.06.2011 20:00

Chodzi o markę, jak już coś robić to porządnie...I ....a pokazać swój sprzeciw, przyjść na pierwszy mecz w sezonie w min.50 osób, i krzyknąć parę kreatywnych tekstów. Niech wiedzą co kibice WISŁY KRAKÓW sądzą o robieniu bagna z ponad stu letniej tradycji.!

Elefant 15.06.2011 21:17

Za zakazaną gazetą :

Cytat:

Plan jest z pozoru prosty: za trzy sezony siatkarska Wisła ma grać w PlusLidze Kobiet, a potem w europejskich pucharach. - Sport składa się z marzeń, ale wszystko zależy od pieniędzy - przyznaje Ludwik Miętta-Mikołajewicz, prezes TS-u

Zastrzyk gotówki drugoligowej drużynie ma dać firma Galeco, która wczoraj została sponsorem głównym. W klubie snują plany na lata. Celem jest "dążenie do odbudowy potęgi żeńskiej siatkówki w Krakowie". Pod listem intencyjnym z tym zapisem podpisał się też Tomasz Szmuc, dziekan Akademii Górniczo-Hutniczej, która zapewnia m.in. stypendia dla siatkarek.

Drużyna będzie się nazywać Wisła Galeco AGH. - Mam nadzieję, że ten triumwirat jest pierwszym krokiem do odbudowy świetności kobiecej siatkówki w Krakowie. Wisła zdobywała przecież tytuły mistrza Polski. Zależy nam nie tylko na awansie do PlusLigi, ale wystartowaniu kiedyś również w europejskich pucharach. Wszystko zależy od pieniędzy - wyjaśnia Miętta-Mikołajewicz.

W realizacji marzeń mają pomóc nowe zawodniczki. Do drużyny wraca Karolina Surma. Kontrakty podpisały też Sandra Biernatek oraz Magdalena Jagodzińska, a sztab szkoleniowy szuka rozgrywającej i libero. - O nazwiskach nie chcę mówić, ale w poprzednich latach zabrakło nam doświadczonych zawodniczek. Jeśli teraz nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to powinniśmy awansować do I ligi - twierdzi Lesław Kędryna, trener siatkarek.

Surma: - Spada na nas presja, ale mam nadzieję, że pod względem psychicznym sobie poradzimy.
Plany szczytne. Co do nazwy, mam nadzieję, że choć raz GW napisała prawdę. Ale pewnie jak zwykle nie.

rav 15.06.2011 21:55

Niestety, nie napisała...
Wczoraj na TWSD podaliśmy taką samą nazwę. Tyle, że na krótko przed konferencją dokonano zmiany...
"AGH Galeco Wisła" - tak jest w liście intencyjnym i tak jest w umowie z Galeco.

PvD 15.06.2011 22:20

Radość bo sekcja utrzymana, smutek i żal że nowi sponsorzy kupczą nazwą Wisła. Kiedyś w koszykarzach było Platinum Wisła Kraków i niektóre mądre głowy mówiły, że to jedyne wyjście by uratować Wawelskie Smoki i walczyć o wyższe cele. Gdzie teraz je to Platinum i gdzie są Wawelskie Smoki wiemy. Oby nie było tak z siatkarkami.

BTW: Wisła Enion Energia Kraków dało się?! Wisła Miraculum Kraków dało się?!

Jeszcze brakuje by włodarze z AGH ściągnęli na wiślackie trybuny studencki model kibicowania.

Adasss 16.06.2011 07:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 1111499)
.....
BTW: Wisła Enion Energia Kraków dało się?! Wisła Miraculum Kraków dało się?!

Jeszcze brakuje by włodarze z AGH ściągnęli na wiślackie trybuny studencki model kibicowania.

Sądzę, że w zaistniałej sytuacji na pierwszym meczu w sezonie mógłby pojawić się transparent w stylu:
"No to niech teraz kibice AGH dopingują".

Co najwyżej wypadałoby przed meczem przywitać dziewczyny z kwiatami i wytłumaczyć przy okazji sprawę.

Greebo 16.06.2011 08:53

Najprostszy sposób by nie było dopingu "studenckiego" to przywrócić doping Wiślacki, którego w tym sezonie nie było za dużo.. na hali głośno było 2 razy, i to bynajmniej nie w „normalny” sposób; raz gdy na 1 meczu pojawiła się orkiestra AGH, a drugi gdy przyjechała disco-polowa grupka kibiców z Sędziszowa. Dlatego moim zdaniem zamiast robić 50 osobowy protest na 1 meczu, lepiej ściągać te 50 na każde spotkanie i prowadzić doping w kibicowskim stylu. Nikt przecież nie nakaże wołać nam A-G-H.. Ale łatwo o to nie będzie, bo jakby na to nie patrzeć to siatkówka w ostatnim sezonie spadła na miejsce nr 5 w naszym klubie. Zarówno jeśli chodzi o pozycje w kraju, jak i o frekwencję na meczach. Przegrywała już nie tylko z piłka i koszem kobiet, ale także z nową sekcją czyli futsalem i coraz lepiej grającymi „Smokami”. Taka sytuacja zresztą tez zapewne nie pomogła w obronie „Wisły” jako 1 członu, bo argument „Kibice się na to nie zgodzą” stał się nieco absurdalny, i wręcz proszący się o ripostę „a konkretnie jacy kibice?”.

Żeby nie było: daleki jestem od zadowolenia czy nawet zaakceptowania takiej sytuacji jaka ma mieć miejsce. Już dwuczłonowe nazwy w przypadku Wisły sa dla mnie ciężki do strawienia, nie mówiąc już o takim układzie. Przyjmuje jednak że działacze rzeczywiście zostali w ostatniej chwili postawienie przed ścianą, i zgodzili się iść na taki kompromis dla dobra sekcji. Liczę że taki stan potrwa góra jeden sezon, w ciągu którego uda się jednak przywrócić normalny stan rzeczy lub np. znaleźć innego dodatkowego sponsora (zakładam ze tym głównym ma być Galero). A kibice mogą pomóc w ten sposób, ze swoja obecnością i dopingiem dadzą do ręki działaczom dodatkowy argument. W postaci frekwencji czy atmosfery na hali. Oczywiście cudów się nie spodziewam, zwłaszcza w 1 fazie sezonu, ale miło by było gdyby jednak liczba widzów systematycznie rosła, a atmosfera zwłaszcza w PO i – jak się uda awansować i zorganizować go na naszej hali – turnieju finałowym była porównywalna np. z tą na finale PP w futsalu. Natomiast jak już pisałem nie sądzie by jakiś protest grupki osób – zważywszy na pustaki na trybunach rok temu - mógł przynieść pozytywny efekt.

Arkas 16.06.2011 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1111533)
Sądzę, że w zaistniałej sytuacji na pierwszym meczu w sezonie mógłby pojawić się transparent w stylu:
"No to niech teraz kibice AGH dopingują".

Co najwyżej wypadałoby przed meczem przywitać dziewczyny z kwiatami i wytłumaczyć przy okazji sprawę.

Jak wiadomo kibiców na meczach siatkarek można policzyć na palcach jednej ręki, więc siatkarkom by to się nawet pewnie podobało gdyby była atmosfera, chociażby a'la piknikowa. Lepsze to niż puste trybuny.
Ale zawsze możemy to zmienić, zacząć chodzić na mecze siatkarek i pokazać, że WISŁA TO MY !

Adasss 16.06.2011 10:08

W zeszłym sezonie akurat skład był taki, że tylko naiwni fantaści wierzyli w to, że siatkarki walczą o awans.
We wcześniejszym sezonie gdy szanse były realniejsze to coś tam kibicowsko w PO się działo.
Sadząc po pierwszych ruchach kadrowych to w tym sezonie są znowu ambicje na powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.
I może lepiej jednak dać jasno w pewnym momencie do zrozumienia jak bardzo nam się takie nieczyste zagranie z nazwą klubu nie podoba.

Greebo 16.06.2011 10:28

jak dla mnie skład był prownywalny jak sezon wczesniej (głownie dzięki lepszej rozgrywającej, bo siła razenie spadła), a momentami i gra była ładniejsza dla oka (była krotka, były ataki z drugiej linii) więc- zwazywszy ze i rywale byli słabsi niz Ekonomiczna rok wczensiej - byłem "fantasta" bo liczyłem przynajmniej na finał.

Oczywisice po obecnych wzmocnieniach wyglądamy dużo lepiej, i jesli w lidze nie pojawi sie jakaś nowa "potęga" (czasem jakis zespoł nagle znajduje sponsora i ma mocarstwowe plany) a trener nie spieprzy skład to przynajmniej nasza grupę powinnismy wygrać w cuglach.

mlody_ale_wierny 16.06.2011 12:00

Greebo wszystko pięknie, bardzo by mi to odpowiadało gdyby na każdym meczu było po 50 osób do śpiewania, tylko jest jeden zasadniczy problem... Nie zbierzemy 50 osób... Na koszykarki czasem mniej przychodziło albo w okolicach 50 a to jest przecież poziom europejski...Niestety na Wiśle jest mało ludzi którzy stawiają sobie na pierwszym miejscu jej dobro a na drugim własne korzyści. Własne korzyści czyli przyjemność oglądania dobrego sportu. Taka jest mentalność naszych "kibiców". Ale spróbować zawsze można.

Adasss 16.06.2011 12:12

Greebo: przez walkę o awans rozumiałem jakieś szanse na wyrównaną walkę w turnieju finałowym.
Też liczyłem na finał PO w grupie, ale sądziłem, że z Szóstką szanse będą małe.

I z tymi "cuglami" w tym roku też bym nie szarżował jeszcze w tej chwili.
Bo Szóstka poległa w turnieju finałowym i znowu z nią możemy się spotkać w grupie.

danpe_ 16.06.2011 12:15

Znalazł się jedyny, prawdziwy, wierny Kibic przez duże K, co będzie innym dyktował co mają robić na koszu i siatkówce.
Może stań przy wejściu i weryfikuj wchodzących? Dzieci nie wpuszczaj, bo nie potrafią jeszcze ładnie przez cały mecz śpiewać, ludzi powyżej 40 też nie wpuszczaj, bo wolą z potomstwem mecz oglądać, niż się drzeć cały mecz i brać urlop na dwa dni po nim, bo głos stracili podczas spotkania.
A przyjemność oglądania dobrego spotkania to grzech pewnie...

Greebo 16.06.2011 12:24

Hmm.. jakby co to ja zaliczam sie do tych ktorzy wg ciebie chodza na mecz dla własnej "korzysci", bo dopinguje raczej rzadko, choc na meczach wszystkich Wislackich sekcji jestem niemal zawsze..

Co do tych 50 osob - to zagdzam sie ze nie ma szans na regularne poajwianie sie takiej grupy w mlynie, tak samo jak nie ma szans by na hali było regularnie 500 "widzów", dlatego pisałem o takiej sytacji głównie w perspektywie juz decydujacej fazy rozgrywek, gdy emocje sa z reguły najwieksze a co za tym idzie istenieje wieksza szansa na sciagniecie ludzi na hale. (minusem jest to że wowczas juz pilkarze wroca na boiska po zimowej przerwie, a to zawsze obniza liczbe ludzi na hali) Mozna natomiast probowac juz od poczatku podejmować pewne kroki w celu naklonienia ludzi na przyjscia i na ta sekcje - tak jak np w wypadku futsalu, tzn mocniej rekalmowac ich wystepy na innych sekcjach. Dobrze by tez było lepiej niz ostatnio ustawiac pory spotkan i kolejnosci ich rozgrywania. Bo jesli np po meczu koszykarek trzeba czekac 2 godz na spotkanie koszyakrek to mało kto bedzie czekał, ale jesli siatkarki na rozgrzewke wychodziłyby niemal po zejsciu z parkietu koszykarek to pewnie troche osob by taka mozliwosc rozważyło, zwłaszcza gdyby spiker na koszykarke pare razy poinformował i "konkurencyjnej" sekcji. I na takie zacisnienie "wspolpracy" miedzy sekcjami prawde mowiac bardzo liczę, a dotychczasowe działania nowego zarządy TS-u daja spora nadzieję ze tak sie stanie.


PS Specjalnie nie dzielę ludzi na "pikników" i "fanatyków" na hali potrzebni sa i Ci i Ci. a granica miedzy jednymi a drugimi jest bardzo cienka, a już napewno dzieje sie tak w naszym klubie. Wiekszość "pikników" kiedys była "fanatykami" i czesto to widać, zwłaszcza w kluczowych momentach spotkań. I tak naprawde najlpesza atmosfera robie sie wowczas gdy doping idzie w parze z emocjami, i gdy przez to cała hala powstaje z miejsc.

mlody_ale_wierny 16.06.2011 12:35

Danpe a czy ja coś dyktuje, weryfikuje? Pisze ze to grzech?Nakazuje komuś aby się darł i tracił głos? To już wszystko ty dopisałeś. Ja stwierdzam fakty - jak jest. I nie przypierdalam się do pikników a ty robisz jakieś halo odrazu. Nie mam nic do ludzi którzy przychodzą oglądnąć spotkanie. Piszę o tych którzy chodzą na piłkę, o tych 5 tys. którzy zdzierają gardło na stadionie ale jak już jest mobilizacja żeby przyjść gdzie indziej...hala albo pod UM jak trzeba to nie przyjdą bo co oni z tego będą mieli.

Greebo 16.06.2011 12:38

Adasss; no ttu zgoda, Szóstka była faworytem, choć nie tak "zelaznym" jak Ekonomiczna rok wczesniej. Zreszta zdarzyło im sie pare wpadek, (a na tym poziomie zwyciezcy lig czesto konczą sezon bez porazki i np z tylko 2 starconymi setami) A co do przyszłego sezonu to jednak ta już ta trojka nowych zawodniczek powinna zancznie podnieśc nasz potencjał natomiast w Biłgoraju ponoc dzieje sie niespecjalnie. Kolejne niepowodzenie (wyjatkowo frajerskie, bo w tym sezonie wchodzily az 3 z 4 druzyn z turnieju finalowego) chyba mocno popsuło tam atmosfere maja odejsc jakies zawodniczki (np wyczytałem ze konczy sie wypozyczenie z Wisły G.Gasidło - chetnie bym ja widział u nas.) a to mocno zwieksza nasze szanse.

Forester 03.10.2011 19:32

sobotni odwołany mecz z SMS PZPS II Sosnowiec - powód?
zespół z Sosnowca zajął miejsce pierwszej drużyny SMS PZPS, która będzie grała w I lidze
pierwszy mecz na Reymonta dopiero 15.10 z Krosnem

Forester 16.10.2011 09:09

niestety z Karpatami porażka, ale liczba osób na meczu budująca
pytanie czy powodem było pożegnanie Pauliny, inauguracja sezonu na własnym parkiecie, a może chrapka na piłkę ;)
co by się działo gdyby równolegle nie grali piłkarze?

PvD 06.12.2011 12:40

10.12.2011 arcyciekawy pojedynek w naszej hali. Siatkarki Wisły Kraków podejmują "Szóstkę" Biłgoraj, aktualnego lidera tabeli.

Warto się wybrać o godz 14:30 na Reymonta by później o 17:30 dopingować także koszykarki grające z Widzewem Łódź.

Taxu 07.12.2011 13:18

Adrianna niedawno ukończyła 20 lat. Pochodzi z Mielca i jest wychowanką tamtejszej Stali, w której to ekipie zaliczyła już ekstraklasowy debiut. Barwy siatkarskiej Wisły przywdziewa od roku 2010. Jest rozgrywającą, występującą z nr 5 na koszulce. Prywatnie ..., no właśnie, jaka jest prywatnie można dowiedzieć się czytając zamieszczone poniżej przemyślenia.


http://wislalive.pl/news/poznajmy_si...nna_szady-129/

darwoj 03.01.2012 23:54

Nowym szkoleniowcem drugoligowej AGH Galeco Wisła Kraków został Marcin Wojtowicz, który na ławce trenerskiej zastąpił Lesława Kedrynę. Wojtowicz pracę z drużyną rozpocznie w najbliższą środę, a dwa dni później poprowadzi zespół w swoim pierwszym meczu.

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/...i-wisle-krakow

:alleluja:

darwoj 09.01.2012 08:31

Sukces w Katowicach
 
http://siatkowka.tswisla.pl/pl/aktua...s-w-katowicach

Gratulacje dla siatkarek :-D

:tsw_cheerleader: :tsw_cheerleader: :tsw_cheerleader:

PvD 10.01.2012 16:17

Cytat:

Katowicki turniej okiem Sandry Biernatek

6.01.12 w piątek o godzinie 13.00, razem z drużyną pojechałyśmy na turniej do Katowic. Jak zawsze w autobusie wesoła atmosfera. W czasie podróży Pan kierowca zadawał strasznie dużo skomplikowanych pytań hehe, nasza Jagódka od czasu do czasu popisywała się swoim zdolnościami muzycznymi, a Sabinka czytała książkę. Niezastąpiony Adrian opowiadał świetne kawały, więc część osób siedziała z bólem brzucha od śmiechu. Było naprawdę sympatycznie.
Relacja inna niż wszystkie na WislaLive.pl


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl