Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   24 kolejka, Skra Częstochowa - Wisła Kraków, 17 marzec 2023, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10862)

s1mone 19.03.2023 15:20

Pamiętajmy, porównując piłkarzy, że obecnie gramy w 1 lidze, w której jest dużo więcej miejsca i czasu na decyzję. Świetny teraz Luis Fernandez wcale w ekstraklasie nie brylował, owszem miewał niezle mecze, ale wystarczy zobaczyć ile zdobył bramek w rundzie ESA, a ile w 1lidze.

Jestem zachwycony obecną serią, ba, nawet w sennych marzeniach się takiego wyniku nie spodziewałem, ale patrząc na nasz styl gry - gra piłką, może się okazać, że ESA dla lwiej części Hiszpanów będzie po prostu za szybka.

Luis Fernandez, James, Łasicki i Moltenis to są moim zdaniem gracze na ESA. Pewnie jeszcze Basha, jeśli byłby zdrowy (mało realne). Taki Rodado, Junca, Jaroch czy Mula to wielkie znaki zapytania. Reszta składu raczej do wymiany. Oczywiście nie liczę bramkarzy.

Kris Dee 19.03.2023 16:08

A ja uważam, że obecnie mamy wyraźnie lepszą drużynę od tej która grała w Ekstraklasie. My się prawie utrzymaliśmy grając Gruszkowskim, Młyńskim, Plewką i Starzyńskim.
Jaroch, Junca, Mula, Villar i Tachi to są o klasę lepsi piłkarze.

Kris Dee 19.03.2023 16:08

Podwójny post

sevenheaven 19.03.2023 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1598181)
Pamiętajmy, porównując piłkarzy, że obecnie gramy w 1 lidze, w której jest dużo więcej miejsca i czasu na decyzję. Świetny teraz Luis Fernandez wcale w ekstraklasie nie brylował, owszem miewał niezle mecze, ale wystarczy zobaczyć ile zdobył bramek w rundzie ESA, a ile w 1lidze.

Jestem zachwycony obecną serią, ba, nawet w sennych marzeniach się takiego wyniku nie spodziewałem, ale patrząc na nasz styl gry - gra piłką, może się okazać, że ESA dla lwiej części Hiszpanów będzie po prostu za szybka.

Luis Fernandez, James, Łasicki i Moltenis to są moim zdaniem gracze na ESA. Pewnie jeszcze Basha, jeśli byłby zdrowy (mało realne). Taki Rodado, Junca, Jaroch czy Mula to wielkie znaki zapytania. Reszta składu raczej do wymiany. Oczywiście nie liczę bramkarzy.

Tak, na pewno Junca nie da rady w ESA, facet grał w la liga i grałby w jeszcze mocniejszym zespole, gdyby nie kontuzje, ale Ekstraklasa będzie dla niego za mocna :D

MaLk 19.03.2023 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1598181)
Świetny teraz Luis Fernandez wcale w ekstraklasie nie brylował, owszem miewał niezle mecze, ale wystarczy zobaczyć ile zdobył bramek w rundzie ESA, a ile w 1lidze.

Trzy bramki + jedna asysta, przy czym realnie rozegrał sześć i pół meczu. Nie powiem, żeby to były jakieś słabe statystyki patrząc na okoliczności.

guardian_angel 19.03.2023 20:11

Ludzie lodu, z Tychami zabrakło paru minut, by seria została zastopowana w dokładnie tym samym momencie co u Brzęczka, a wy rozważacie co będzie w Ekstraklasie? :D



Ale obecny skład spokojnie powinien się w niej utrzymać.

pepe72 19.03.2023 20:30

Mamy właśnie 3 miejsce ze stratą 4 punktów do drugiego Ruchu, z którym będziemy jeszcze grać.
Więc rozważanie o E-klapie ma podstawy ale jeszcze nie wiadomo czy po barażach czy bez.

s1mone 19.03.2023 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven
Tak, na pewno Junca nie da rady w ESA, facet grał w la liga i grałby w jeszcze mocniejszym zespole, gdyby nie kontuzje, ale Ekstraklasa będzie dla niego za mocna :D


Ja napisałem o moich odczuciach. Możesz mieć inne. W Polsce się gra trochę inaczej niż w słabszych drużynach hiszpańskich. Junca jest świetny na 1 ligę, możliwe, że da radę w ESA, ale jak na razie rzuca się mocno w oczy to, że bardzo dobre zagrania przeplata głupimi stratami, ma tendencje do niesfrasobliwości w obronie. Pierwsza liga takie zachowania wybacza, w ESA za taką nonszalanację traci się punkty.


Cała ta czwórka moim zdaniem ma fajny potencjał, ale musi wejść poziom wyżej, aby dobrze grać w ESA (nie mówię, o walce o utrzymanie, bo chyba nie na to liczymy po ewentualnym powrocie?). Każdy z w/w czwórki ma przebłyski jakości, które przeplata głupimi stratami / zachowaniami. Jak wejdą na wyższy poziom i wyeliminują błędy to dadzą radę w ESA. Jeśli nie to będą do odstrzału.



Np. Taki Villar czy Tachi, mimo pierwszego placu w 1 lidze, to są chyba za słabi żeby ich trzymać po ewentualnym awansie. Chyba, że jako zmienników, bo w sumie jak ma z ławki wchodzić taki Młyński, to czemu nie zatrzymać Villara?:)

Wojtas 19.03.2023 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1598181)
Pamiętajmy, porównując piłkarzy, że obecnie gramy w 1 lidze, w której jest dużo więcej miejsca i czasu na decyzję. Świetny teraz Luis Fernandez wcale w ekstraklasie nie brylował, owszem miewał niezle mecze, ale wystarczy zobaczyć ile zdobył bramek w rundzie ESA, a ile w 1lidze.

Jestem zachwycony obecną serią, ba, nawet w sennych marzeniach się takiego wyniku nie spodziewałem, ale patrząc na nasz styl gry - gra piłką, może się okazać, że ESA dla lwiej części Hiszpanów będzie po prostu za szybka.



Hmm majac C+ teraz jakos mniej ogladam Eklape ale widzac dzis Miedz,Piast ,Korone.Lechie itd ....nie powiedzial bym ze takie "potengi " beda zbyt szybkie dla naszych Hiszpanów.Lekko ich nie doceniasz.
Sa 3 zespoly które cos grają w Eklapie; Raków,Legia,Amika .reszta kopie piłke .

Kris Dee 19.03.2023 23:55

Tachi może być najlepszym środkowym obrońcą w naszej kadrze, ale Sobol nie chcę mieszać w pierwszym składzie, gdy drużyna wygrywa mecz za meczem.

Piknik1906 19.03.2023 23:59

Zgadzam się z optymistami. Jeśli pieniądze choć trochę grają to ten skład powinien się w ESA utrzymać. Mamy prawdopodobnie budżet pierwszej drużyny wyższy niż 1/3 klubów Ekstraklasy. Oczywiście do tej pory u nas akurat pieniądze nie grały, ale wszystko wskazuje na to, że teraz jest z tym lepiej.

aNouc 20.03.2023 17:51

Już są! Wideo kulisy - niepublikowane nigdzie indziej smaczki, zakulisowe rozmowy, rozpierdoI po zdobytym golu w końcówce meczu, ujęcia z wiślackiej szatni i wiele więcej z meczu Skra 0-3 Wisła

https://www.youtube.com/watch?v=04l9goax3mQ

Patryko 20.03.2023 18:57

W zalinkowanym filmie pod koniec Colley wprost tryska dobrym humorem, kiedy drużyna świętuje w szatni.

tommiyacht 21.03.2023 09:20

Pierwsza bramka.
Powiem wam ze takiego podania i takiego wyjscia do pilki (i to w jednej akcji) nie widziałem juz daaaaaaawno w naszym wykonaniu. Tak trzeba grac, nie trzeba wymyślać kola i mozdzyc nad milionem podan i wejsc z piłka do bramki. Jeden sensowny koles z przegladem pola i dobry pasem , drugi ktory pokazuje sie ruchem do gry .. i teoretycznie z zerowego zagrozenia robi sie akcja bramkowa

Karherop 21.03.2023 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1598264)
W zalinkowanym filmie pod koniec Colley wprost tryska dobrym humorem, kiedy drużyna świętuje w szatni.

Skreślony jest przez trenera, ot cała tajemnica. Wie że z pozycji nr 2 na starcie sezonu stał się numerem 5 bez żadnych szans na wskoczenie do składu. "Kariera" mu się sypie. Ja mu się nie dziwię.

Trzeba go upchnąć gdzie się da, bo przyjdzie moment że zacznie robić kwasy. Może Szwedzi jeszcze się na niego skuszą, a mają kilka dni.

Szneka 21.03.2023 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598284)
Skreślony jest przez trenera, ot cała tajemnica. Wie że z pozycji nr 2 na starcie sezonu stał się numerem 5 bez żadnych szans na wskoczenie do składu. "Kariera" mu się sypie. Ja mu się nie dziwię.

Trzeba go upchnąć gdzie się da, bo przyjdzie moment że zacznie robić kwasy. Może Szwedzi jeszcze się na niego skuszą, a mają kilka dni.

Wczoraj mówili, że podobno jakiś klub ze Szwecji się Nim interesuje. Fajnie byłoby się Go pozbyć.

skarabeus 21.03.2023 10:12

IFK podobno chce go wypozyczyc. Niech idzie z opcja transferu.

pepe72 28.03.2023 10:03

@Arkadiusz.Czerepach, zakładaj temat meczowy. Ludzie się niecierpliwią!
Proszę ...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl