![]() |
Cytat:
Jak to jest, że Legia jest słabszą drużyną niż kilka lat temu, a teraz będąc nierozstawiona przez cały europejski sezon eliminuje Turków, ubiegłorocznego ćwierćfinalistę LE Spartaka Moskwa, potem pokonuje czołowe drużyny lig wyżej notowanych z Rumunii i Izraela, po czym podejmuje równą walkę z Sportingiem, na ten moment półfinalistą LE? Jak to jest, że Lech jeszcze nie dawno ogrywał City u siebie 3:1, eliminował w grupie z rozgrywek Juventus i Mistrza Austrii, a potem walczył równo z finalistą tej edycji, odpadając przez (nie)myśl taktyczną swojego trenera? Jak tak ma wyglądać równanie w dół czołówki naszej ligi, to mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, nasza czołówka dorówna Cracovii, to może będziemy osiągać nawet ćwierćfinały LE czy też w końcu FG LM. P.s. ...a no tak, już wiem, FART. Wszak jak coś osiągniemy, to jest fart, a jak jest porażka, to wtedy jest "aktualny obraz naszej piłki". Cytat:
Od początku - mówisz, że 90% grajków z polskiej ligi po zmianie klubu nawet ma problemy ze wskoczeniem do meczowej osiemnastki, BŁĄD. Borysiuk, Komorowski, Rybus, Mierzejewski, Grosicki, Peszko, Glik, Głowacki. To jest lista zawodników, którzy opuścili ligę polską w ostatnich dwóch latach i grają za granicą regularnie. Na ten moment do składów swoich drużyn nie wskoczyli z marszu: Brożkowie, Sobiech, Klich, Sandomierski i Świerczok, którego K'lautern kupiło zdecydowanie z myślą o przyszłości i miłym zaskoczeniem było dla nich, że chłopak, który ma za sobą 17 meczów w piłce seniorskiej, na poziomie najsłabszej drużyny polskiej drugiej dywizji, prezentuje się na tyle dobrze, że można go wystawić do podstawowego składu w meczu Bundesligi, po jego dwóch tygodniach treningów w Niemczech, potem zaliczył jeszcze pięć występów z ławki. Zresztą pozostała trójka też przychodziła do klubu z myślą o przyszłości i taki Sandomierski z pewnością dostanie swoją szansę w następnym sezonie. Tytoń zaczynał identycznie w jego wieku, a teraz jest w PSV Eindhoven. Więc ogólnie wychodzi tak pół na pół, czyli jedni dali radę, inni rady nie dali. Druga sprawa - ile Ty masz rąk? Wymieniłeś dwunastu piłkarzy i powiedziałeś, że jeszcze paru by się znalazło :lol: A tak nie czepiając się szczegółów, to rzeczywiście do tej listy pasowałoby dodać: - Wojciech Szczęsny, 21 letni bramkarz Arsenalu Londyn - Dariusz Dudka, kilka sezonów regularnej gry w Ligue1, w tym brązowy medal tych rozgrywek, gra w LM - Rafał Murawski, dwa sezony w podstawowym składzie drużyny Mistrza Rosji, gra w LM - Michał Żewłakow, wiele sezonów w drużynach mistrzów Belgii i Grecji, kilkadziesiąt spotkań w samej LM - Ebi Smolarek, świetne sezony w barwach Borussii Dortmund, występy w Primera Division i Premier League, gwiazda naszej reprezentacji swego czasu - Ireneusz Jeleń, przez kilka sezonów gwiazda AJ Auxerre, w tym dwukrotnie w czołówce strzelców ligi, brązowy medal Ligue1, gra w LM To tak z ostatnich czterech, pięciu lat, wybrane co ważniejsze postacie. Do tej listy można by dołożyć kilkunastu piłkarzy, którzy grali regularnie w niezłych ligach, jak np. Kuś, Tytoń (który jest aktualnie pierwszym bramkarzem PSV), Sznaucner czy Peszko. A jakbym chciał wymienić tych wyróżniających z ostatnich dziesięciu lat, to pewnie wyszłoby co najmniej dwa razy tylu. Cytat:
Taki Lech miałby w tym sezonie praktycznie autostradę to FG LE, a nawet do LM. Wisła już miała wystarczającą ilość punktów żeby myśleć o rozstawieniu w IV rundzie el. LE czy też III rundzie el. LM, to następny sezon zwalony. Z taką stabilizacją czołówki nigdy nasza liga nie skoczy znacząco w rankingu. |
Napewno w tym meczu Wisła była ZDECYDOWANIE lepsza, co nie ulega wszelkim wątpliwościom. Szkoda że sędzia nas trochę przekręcił na tego karnego( który to już z kolei?) bo tak można było spokojnie dotrzymać to 2-0, ewentualnie pod koniec strzelić jeszcze jedną bramkę (Paljic też nie zachował się zbyt dobrze), w dodatku gol Nuneza, który nie został uznany z powodu wizji sędziego Borskiego, który coś tam widział tylko nikt nie wie co :O
Myślę że z przebiegu tego dwumeczu jednak Wiślacy zasłużyli na awans, zbyt dużo było pomyłek sędziowskich na niekorzyść Wisły, a biorąc pod uwage to iż wczoraj Wiślacy zagrali najlepszy mecz w tej rundzie, poprostu należał im się ten awans, ale jak wiadomo karne to loteria, i niekoniecznie wygrywa lepszy.( zresztą zwróćcie uwagę, że przy strzale Bitona, obronionym, bramkarz ruchu wyszedł przed linię, sędzia powinien powtórzyć karnego, co zrobił tylko w wypadku Genkowa). Wisła pokazała że nie brak jej umiejętności, im zwyczajnie się chyba nie chce grać z tymi patałachami w naszej lidze, i tylko od święta sie spinają, pokazując dobitnie że spokojnie mogliby walczyć o majstra ... Teraz najważniejszy mecz to derby, je poprostu trzeba wygrać ! Jeśli cracovia spadnie, będą to ostatnie derby na sezon, dwa albo i więcej .. więc trzeba się postarać o to. To że nie będziemy w pucharach na następny sezon, to dla tej drużyny dobrze, w końcu w lecie odejdzie sporo zawodników, skład będzie gruntownie przemeblowany, więc i tak nie byłoby szans na dobre przygotwanie, szkoda jedynie tych paru milionów które możnaby zarobić, a teraz byłyby one bardzo przydatne. Nie ma sensu zwalniać Probierza, myślę że jak będzie miał gotowy skład na następny sezon to dopiero za rok albo pół roku będzie można ocenić efekty jego pracy. Do odstrzału moim zdaniem jest: Kirm, Paljic, Jaliens, Garguła, Boguski, Biton, Lamey, Nunez(?) Ciężko mi jednak wyobrazić sobie pierwszą jesień od tylu lat bez pucharów w Krakowie :O |
Cytat:
|
Diaz nie faulował, Palić nie faulował. Borski .....
|
Cytat:
|
Cytat:
Można zresztą powiedzieć że w ostatnich 10 latach , zaledwie 4 razy Wisła nie dała plamy na europejskim polu . Z przetrzebionym , niezgranym składem mielibyśmy ciężko przejść III rundę , nie mówiąc już o IV gdzie nie bylibyśmy rozstawieni . Owszem , żal jest , ale nie zapominajmy że gra w LE nas nigdy nie będzie satysfakcjonować jak LM ( o czym mogliśmy się przekonać z frekwencją na meczach LE ) . W przyszłym sezonie grając na krajowym podwórku możemy spokojnie skupić się na ponownym zdobyciu mistrzostwa Polski , mając (w końcu ) perspektywiczną ekipę . Co nas nie zabije , to nas wzmocni . Wczorajszy mecz pokazał że jeszcze Wisła nie zginęła . Szkoda że dopiero teraz zawodnicy się obudzili , bo z taką grą śmiało mogliśmy bić się o MP w tym sezonie . |
Cytat:
|
Zobaczcie na powtórkach jak Perdijic obronił karnego Bitona, ile wyszedł przed linie i porównajcie sobie do powtórzonego karnego Genkova. Tragedia
|
@rw88: Rybus i Komorowski opuścili PL ligę 3 miesiące temu! I twierdzę, że 5 meczy Rybusa i 6 Komorowskiego to nie jest regularna gra... http://fc-terek.ru/index.php?option=...temid=88888920 Jak rozegrają cały sezon to może będziemy mogli tutaj mówić o jakiejś regularności.
Co do Glika był on za słaby na Palermo, które wolało ściągnąć kilku jeszcze młodszych zawodników z Serbii, Argentyny i Chile zamiast dawać mu szanse. Obecnie fakt gra regularnie w Serie B, Torino ma szansę na awans, ale poziom Serie B oszałamiający nie jest(pewnie kasa lepsza niż w PL, a i pogoda ładniejsza niż w Gliwicach, więc po co wracać - piłkarsko raczej nie zyskuje za wiele pomimo Włoch). Peszko i Borysiuk(od 3 miesięcy!) grają w najgorszych drużynach tego sezonu w DE, więc też nie widzę tutaj powodu do zadowolenia, że mieszczą się do meczowej 18. Mierzejewski od 4 czy 5 kolejek w ogóle nie pojawił się na boisku, a wcześniejsze mecze kończył/zaczynał różnie(zejściami w 45 czy 60 minucie, a także wejściami nawet w 89 minucie). Fani go nie lubią, bo wkurza ich jego skacząca forma. Ebi Smolarek - występy w Hiszpanii to chyba tylko odnotowałeś jako wakacyjny wyjazd... Bo dość szybko się tam na nim poznali jaki leniwy jest. Co do samego meczu, to nie ma co się doktoryzować, trzeba było w Chorzowie lepiej zagrać. Jedyne co to żal Sergieja. Murawski pół udanego sezonu w Rosji(30 meczy! - liga+puchar Rosji+LM/LE - powalające staty) Głowacki - kolejna już chyba 3 lub 4 kontuzja:) |
Sory ze Wam sie wcinam w tą niezwykle ciekawą dyskusje ale...
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Sędziowanie.
Karnego dla Ruchu nie było. Jednak sędzia mógł się pomylić, sporna sytuacja. O stronniczym sędziowaniu świadczy coś innego. Janoszka od******a ewidentną symulkę w naszym polu karnym - Borski pokazuje "wstawać". Biton symuluje w polu karnym Ruchu - Borski wręcza mu żółtą kartkę. Za każdą symulkę jest kartka, a sedzia ukarał tylko naszego zawodnika. Kolejna kwestia to rzuty karne. Zadaniem sędziego liniowego podczas serii rzutów karnych jest obserwowanie czy bramkarz nie wybiega z lini bramkowej przed uderzeniem piłki oraz czy piłka pełnym obwodem przekroczyła linię bramową. Co liniowy robił podczas strzału Bitona? Tego nie wie nikt. Spiker. Niech nie wciska ludziom kitu, że "w wyniku losowania piłkarze będą uderzać na bramkę przed sektorem G", bo bramkę wybrał Borski. Cytat:
|
Cytat:
Na nasze nieszczęście jedyny karny przy którym ich bramkarz zachował się uczciwie to ten obroniony Nuneza.... |
Karne to czysta loteria - wiadomo, a że Nunez grą nie powala to oberwało mu się podwójnie. Choć dziwnym trafem tylko przed jego strzałem powiedziałem sobie na głos 'Nie strzeli.' Gra była fajna jak na ostatnie kilka miesięcy poczynań Wiślaków ale to za mało.
Co do karnego Genkova - i tak się dziwię, że Borski nakazał powtórkę więc nie ma o czym mówić bo nie takie zachowania bramkarzy często nie są zauważane. Gratulacje dla Ruchu, choć osobiście nie mam wątpliwości - Legia łatwo wygra z nimi w finale to ta para prawdopodobnie w finale zagra. |
Dobrze się stało. Zachwytów nad meczem nie rozumiem, rozumiem że emocje ale gra raczej wolna, Ruch sie bronił , jak przestał się bronic to był problem, no i ogólne macanie w dogrywce. Gramy straaaasznie wolno i przyzwoita gra niech tego nie przesłania, podania silne to juz niecelne a jak słabe to takie że można iśc na kawę, jak wracasz to jeszcze pilka nie doszła. No i oczywiście wisienka na torcie: nonszalancja Nuneza - ilu z was myślało że strzeli? - niewielu... Generalnie wietrzenie tej drużynie dobrze zrobi, oni MAXA zagrali za Maaskanta, co do tego NIE MAM ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI. Kosztowny plan nie wypalił i pora posprzątać.
|
najlepszy moment: BLUZGA MAŁECKIEGO W STRONĘ SĘDZIEGO hahahaaa gość jest przeagent.
|
Widziałem video z konferencji pomeczowej z udziałem Waldemara Fornalika. Powiedział, że jego piłkarze dzień wcześniej na treningu wykonywali rzuty karne dużo gorzej niż w meczu z Wisłą. Teraz już rozumiem dlaczego tak było... Wszystkie karne na treningu obronił Perdjić.
|
Może być bez pucharów jeden sezon.Przynajmniej Cupiał nie będzie miał pretekstu do robienia dwóch rewolucji w roku.Choć nie wiem, czy jeden sezon coś właściciela nauczy, może przydałyby się dwa, albo trzy.
Wszystko co złe się zaczynało zazwyczaj przez ten głupi pęd do pucharów. W cupiałowym wydaniu jest to zgubna droga. Bo jestesmy nieprzygotowani, w łachmanach na salony się pchamy. |
Cytat:
|
Ja mam takie pytanie jak to jest z tym wybieraniem piłki i strony na ktora strzela się karne? Bo i w tym i w tym mieliśmy gorzej. Bramka to wiadomo, a z piłką to zawsze lepiej jest strzelać pierwszym niż drugim. Czyżby 'nasz kapitan' Garguła sam siebie przewalił w tym losowaniu ?
|
Cytat:
Drużyna, której kapitan wygrał losowanie decyduje o kolejności wykonywania karnych. |
Cytat:
|
Nie będę się produkował co do tego meczu,ujmę to tak,warto było przyjść wczoraj na R22.
|
Potwierdzam. Widać, słychać (a nawet czuć ^^) było, że 95% na tym sektorze to prawdziwi fanatycy ;)
|
jeśli chodzi o sędziego to mylił się w obie strony gdyby nie zajebisty błąd z bramka nuneza to nie miałbym do niego większych pretensji a co do karnych szczęście uśmiechnęło się do niebieskich i tyle teraz czas zacząć martwic się o derby gwiazdy pokazały ze potrafią grac tylko jak jest jakiś cel do ugrania a na ligę maja już dawno wyjebane
|
Karny dla Ruchu podyktowany tylko i wyłącznie przez głupotę Paljicia - dał pretekst, to sędzia skrupulatnie skorzystał.
Bramka Nuneza dla Wisły raczej prawidłowa - tyle ze jakiś kontakt między zawodnikami był. Ogólnie dwie decyzje "miękkie" - obie przeciwko Wiśle. Karny dla Ruchu był ewidentny, ale po faulu Czekaja - tu niekorzystna decyzja dla Ruchu. Natomiast rzuty karne to już parodia - dobrze pamiętam, że jak Pareiko stawał miedzy słupki przy pierwszym karnym, sędzia go instruował (pomyślałem że przypomina mu aby stał na linii), a jak stanął Perdjic, sędzia nie zamienił z nim słowa?Za chwilę był pierwszy karny Bitona . . Ciekawy jest też wątek z wyborem bramki - ja myślałem, że się ją losuje. Garguła w końcu wygrał czy przegrał losowanie? Inna sprawa, że przed karnymi można było w ciemno obstawiać antybohaterów - Kirm albo Nunez. Uryga powinien od najbliższego meczu grać w pierwszym składzie, i to bezapelacyjnie. Teraz jest w wieku w którym najwięcej się uczy, co więcej, ma też komfort popełnienia błędu - sezon i tak już stracony. Nie chcę widzieć w koszulce Wisły w przyszłym sezonie Paljicia, Nuneza, Jaliensa, Garguły, Chaveza, Kirma. Sa to zbyt słabi piłkarze, nie wnoszą jakości, nie robią różnicy. Sprzedać, nawet za grosze, czystym zarobkiem będzie oszczędność na ich kontraktach. |
witeq - jeszcze jedna "twarda" decyzja przeciwko Wiśle - ewidentna reka obrońcy Ruchu k tóry zdjął piłkę Meleksowi w drugiej połowie z nogi - nawet Jońca dziwił się że nie ma karnego.. ech..
|
Zawsze myślałem ,że brakarz do momentu kopnięcia piłki przez zawodnika musi stać na linii.To co robił bramkarz ruchu to kpina.Chyba ,że się mylę i przepis wyglada jakoś inaczej.
|
cóż, w pierwszym meczu mieliśmy ogromnego pecha, grali dobrze w pierwszej połowie, a potem coś się zacięło.
W drugim, wszystko szło dobrze, tylko dlaczego Genkow nie strzelił dwóch setek (jadna z główki, a druga zamiast strzelać, podał), co z tego ze strzelił dwie bramki, jak nie wykorzystał kolejnych sytuacji... a nunez- mecz ze standardem... bramka i czerwona kartka... mecz z ruchem... co z tego ze grał dobrze, jak najważniejszego karnego nie strzelił. |
Dariook
Cytat:
Jacy byli Ci ligowi potentanci 10 czy 8 lat temu? Wisla, Legia, Groclin, Amica... To byl ten wyzszy poziom? Jak dla mnie to obecni ligowi potentanci sa silniejsi. Bez dwoch zdan. Obecna Legia jest zdecydowanie silniejsza i ma mocniejsze fundamenty od tej Legii sprzed kilku lat. Amica? Sorry, ale jesli porownamy ja z obecnym Lechem (ten sam wlasciciel) to, patrzac na sukcesy, Lech ta Amice nokautuje. Nawet mimo tego ze ostatnio cienuje (wlasciwie nie ostatnio, tylko poprostu w "erze Bakera"). Groclin? Mial jeden "magiczny" sezon w pucharach i poza tym nic specjalnego. Jak na moje poziom podobny jak w obecnej Polonii. Jak sie gwiazdy (na niebie) zgraja, a Juzek nie zagotuje, to tez beda mieli kiedys swoja "Herthe". O dole, srodku tabeli nawet nie bede pisal, bo nie ma o czym pisac. To byl dramat, i odpadal z takimi "mocarzami" jak kluby z Lotwy (Wisla Plock), Macedonii (Katowice) czy Czeczeni/Rosji (Lech), itd. Teraz, mimo tego ze wciasz jest slaby, nie jest az tak zalosny. Teraz, z wyjatkiem Jagielonii z tego roku, "jednosezonowce" mimo wszystko az takiej maniany nie odwalaja. Slask odpada z Rapidem a nie z jakim Dundee chocby, Ruch (sprzed dwoch lat) odpada z Austria Wieden, Jagielonia (sprzed dwoch lat) odpada po wyrownanej walce z Arisem... Poprostu my (Wisla) jestesmy slabsi i tyle. A ty na lige patrzysz przez pryzmat Wisly, przez co nieobiektywnie wydaje Ci sie ze liga z roku na rok jest slabsza. A mi sie tak nie wydaje wlasnie... No bo to nielogiczne. Skoro liga jest coraz slabsza, to czemu wyniki w europie sa coraz lepsze? Czary mary, hokus pokus? Tak wogole, zauwaz jedna ciekawa rzecz; pamietasz sezony w ktorych potrafilismy loic ostro polowe ligi, by potem odpadac w pucharach z jakimis "Tbilisami"? O tak, bez dwoch zdan, poziom ligowy byl wtedy wiekszy... :lol: rw88 Cytat:
Bo tak naprawde o takim rzeczywistym braku stabilizacji mozemy mowic tylko w przypadku Wisly. Lech nie zakwalifikowal sie nie dlatego ze braklo mu stabilizacji finansowej czy sportowej (nie bylo wyprzedazy), tylko dlatego ze wlasciciel pokpil sprawe. Ot, wystarczylo w zimie 2010/2011 wywalic Bakera i madrzej wydac te 2 banki euro co wydali... Niemniej tendencja w ktorej czesc "faworytow" daje dupy nie jest (chyba) rosnaca. W obecnym sezonie w pucharach graly Wisla, Legia, Slask i Jagielonia. Czyli 2 na 2. Teraz podejrzewam ze bedzie podobnie. Czyli bedzie Legia + Polonia lub Lech (musza wyprzedzic Korone i... podejrzewam ze albo Polonii albo Lechowi to sie uda). Coz, nie jest to idealna sytuacja, ale... eso es lo que hay :mysli: |
Cytat:
Do osób chwalącychi broniących postawę sędziego mam 1 pytanie... Czym różniło się sędziowanie w okresie afery korupcyjnej? Czy dało się dostrzec różnicę w stosunku do obecnej sytuacji i obecnego sedziowania?? NICZYM. Nieuznana prawidłowa bramka..karny z kapelusza albo niepodyktowany ewidentny..odgwizdywanie urojonych fauli w rejonie pola karnego, wykartkowanie jednej z drużyn... Tak właśnie drukuje się mecz, potem po meczu wypowie się kilku ekspertów, zawsze ktoś coś znajdzie na obronę sędziego i wszystko pięknie, prawda? 3 mecze z Ruchem = 3 karne, wszystkie z kapelusza...A gol Nuneza był równie nieprawidłowy co gol Chaveza z Bełchatowem. Amen. |
Nie oglądałem na żywo i dopiero dzisiaj skrót obejrzałem. To zakrawa na kpinę. Daltrego nasza piłka nigdyu nie dogoni najlepszych bo zamiast czerpać wzrocę z najlepszych, czyli liga angielska czy niemiecka to promujemy zachowania rodem z republik bananowych.
Nieuznany gol Nuneza? Żart sędziego. Karny dla Ruchu? Nr 2 w symulkach sezonu przy R22 (Numer Nuneza z Fulham jednak nie do pobica). I rzuty karne...Obserwowałem sędziego asystenta i to zakrawa na kpinę. ANI JEDEN raz bramkarz Ruchu nie stał na linii. Te strzały obronione zostały w okolicy 4 metra! To skraca odległość pomiędzy bramkarzem a piłka do 7 metrów. Szkoda słów-brawa z ambicję i walkę w tym meczu. |
Nie ma juz co rozpaczac nad rozlanym mlekiem - Final nie był Nam pisany, puchary 2012/2013 najwidoczniej tez
|
Cytat:
|
Ale jaja, okradają nas w biały dzień i żadnych konsekwencji nikt z tego tytułu nie poniesie. Nie mam dowodów, ale jestem pewien, że mecze wciąż są ustawiane i to w najwyższej fazie rozgrywek. Nic się nie zmieniło. Po prostu nie wierzę, że można być tak chujowym sędzią. Ten kraj jest chory, niech wymrze wreszcie pokolenie tych łapczywych złodziei, którzy nim "rządzą".
|
Cytat:
Hehe czyli nie tylko ja mam wrazenie ze ten mecz był "pięknie" wyrezyserowany. W przyszlym roku kandydat do Oskara. |
Cytat:
|
po wielu latach posuchy warszawska druzyna musiala zagarnac WSZYSTKO co mozliwe w polskiej slabej lidze .....pogodzcie sie z tym faktem .... hegemonia nie trwa wiecznie i musi byc stanowczo budowana .... jesli myslicie ze legla i ktos tam inny z naszej smiesznj ligi cokolwiek ugra w Europie to sie mylicie ...bo sa to tak samo bankruty europejskie jak NASZA Wisla pana komornika Cupiala ...
|
Cytat:
Dla nas - oglądaczy, to jednak mała zmiana |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl