Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Zimowe IO Soczi 2014 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9221)

mr_kwolf 10.02.2014 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1348103)
To ty nie wiesz na jakiej podstawie są kursy wyznaczane. Kursy są wyznaczane tak, aby zawsze było zwycięstwo buków. Tak więc jak idzie masówka na Justynę to jej kurs jest obniżany, a jednocześnie podwyższany na rywalki.

Nie do końca. Najpierw bukmacherzy na podstawie swojej wiedzy muszą wystawić jakieś kursy, do których później odnoszą się gracze. Wtedy dopiero są korekty na podstawie sum obstawianych na dane zdarzenie.

Ponadto bukmacherzy mają wyjść "swoje" w skali makro. Chyba nie sądzisz, że oni na każdym jednym zdarzeniu wygrywają?

vabanq 10.02.2014 20:16

jak oceniacie szanse na złoto Randall i Bjoergen?

El'kabat 10.02.2014 23:27

Bjoergen na 10km klasykiem wytrze innymi podłogę. Sama mówiła,że nastawia sie głownie na ten dystans,a jest strasznie mocna. Do tego Justyna raczej odpada,może cudem uda jej sie na podium załapać.

W sprincie niby Randall powinna z nią powalczyć,ale nawet ona może sie okazać za słaba na mutanta.

Drozd 10.02.2014 23:28

Zależy ile Norweżek będzie w finale. Ale Maria pokazał odejście.

dynek.pl 11.02.2014 10:27

Włączając się do dyskusji o rywalizacji w curlingu kobiet polecem ten album -> https://www.facebook.com/media/set/?...7536103&type=1 (Anna Sidorova)

ladek1989 11.02.2014 12:15

Przed chwilą zakończyły się kwalifikacje sprintu w biegach narciarskich. No i krótko- słabiuteńko. Żaden Polak i żadna Polka nie zakwalifikowali(ły) się do dalszego etapu. Co do S. Jaśkowiec i M. Staręgi to trzeba chyba mówić o zawodzie bo w miarę przyzwoicie się prezentowali w Pucharze Świata. Co do A. Szymańczak i Glazurka to ich szanse były na poziomie polskich biatlonistów-czyli znikome. Ogólnie słabo to wygląda w biegach jak Justyna zakończy karierę-jej koleżanki z reprezentacji są w wieku koło 30, a ich forma jest słabiutka. U facetów podobnie-może z tego Staręgi coś jeszcze będzie,reszta młodych to na razie 5 liga światowa.
W męskim biatlonie jest jeszcze gorzej-miejsc Polaków nie warto komentować. Ogólnie to mnie szlag trafia, że w naszym kraju, który ma przyzwoite warunki do uprawiania sportów zimowych tak słabo to wygląda wszytko:
a) biegi narciarskie oprócz jednej Justyny to ogólnie słabizna, po za pojedynczymi dobrymi miejscami innych zawodników,
b) biatlon męski leży,
c) konkurencje alpejskie leżą,
d) snowboard też słabo, kiedyś Ligoccy coś walczyli ale teraz coś cisza.

Jedynie skoki narciarskie i łyżwiarstwo jest na światowym poziomie. Ale powiedzcie mi drodzy forumowicze, dlaczego jest tak, że nasi bobsleiści jeżdżą jakimś kilkuletnim złomem, który sami ,,wyklepują'', nasza dziewczyna w short-tracku ma jakieś badziewne łyżwy bo kasy nie ma, a zabieramy na igrzyska sportowców bez szans na jakieś dobre miejsca, jakieś vipy jeżdżą sobie na wycieczki do Soczi za pieniądze podatników, a co najlepsze chcemy Igrzysk w Krakowie i już jakaś kasa poszła na to? Pytam się,kogo tam wystawimy? Biathlonistów żeby zajmowali 80 miejsca?

emj10 11.02.2014 12:27

Trudno, aby konkurencje alpejskie nie leżały u nas skoro nie ma gdzie w kraju tego trenować. No chyba, że za xx lat dogadają się co do Kasprowego :D

Sporty zimowe w Polsce leżały, leżą i będą leżeć. Wystarczy spojrzeć na medale Polaków na zimowych IO.

Całe 15 medali z czego połowę zdobyliśmy w ciągu ostatnich 4 lat...

http://www.przegladsportowy.pl/m/Rep...3810853807.jpg

sandomingo 11.02.2014 12:45

Biegów również nie ma gdzie trenować, trasy nie są przygotowane...Biatloniści i biegacze muszą trenować zagranicą.
Zamiast ładować kasę w Igrzyska powinno się najpierw stworzyć system szkolenia taki jak w skokach - tyle że na wynika trzeba poczekać 10 lat.

emj10 11.02.2014 12:51

Zaraz będzie oburzenie, również w tym temacie. Jak to, jak to odbieracie IO w Krakowie? ;)

Curling w Polsce muszą trenować w baraku, gdzie sami wylewają sobie lód.

rw88 11.02.2014 13:49

Moglibyśmy być potęgą medalowa, o ile wykorzystalibyśmy potencjał jaki mamy odnośnie biegów narciarskich. Po oglądalności biegów Kowalczyk widać, że naród ten sport naprawdę przyjął pozytywnie, sam znam osoby, które żeby pobiegać jeżdżą po kilkaset kilometrów na fajne trasy. I tu jest właśnie pies pogrzebany - potencjał Kowalczyk został zrujnowany, kompletnie niewykorzystany, w gestii tras biegowych zmieniło się niewiele. Tajner NIC nie robi dla rozwoju masowości tej dla nas najważniejszej dyscypliny zimowej, mamy za to świetne skoki, gdzie do podniesienia są przy świetnych lotach raptem trzy medale. A masa ludzi chętnie letnie rekreacyjne bieganie, zimą by zamieniła na podobny ruch na nartach. Sukcesy biorą się masowości i porządnych warunków do szkolenia, co pokazują skoczkowie.

Dlaczego akurat biegi narciarskie? Na narciarstwo zjazdowe nie mamy warunków, zawodowy snowboard to kosztowna impreza, hokej to w ogóle nie nasza liga (chyba że jak Finowie, czy Szwedzi odpuścimy futbol kosztem hokeja), w konkurencjach bobslejowo-saneczkowych nie mamy na ten moment niczego i tutaj trudno również o efekt masowości, a biegi to kilka konkurencji na IO, biegi są podstawą również biathlonu, co daje kolejne kilka konkurencji, no i biegi mamy również w kombinacji norweskiej - a przecież szkolenie w skokach mamy świetnie zorganizowane. Biegi narciarskie na olimpiadzie w Sochi to podstawa do rozdania...78 medali. Do tego dochodzą skoki, które mamy już zorganizowane i łyżwiarstwo szybkie, w którym mamy duży potencjał i właśnie ta dyscyplina powinna uzupełniać nasze priorytety:

1) Skoki narciarskie - pokochane przez naród, zapewniony sponsor finansujący dobrze zorganizowane szkolenie, odpowiednia ilość obiektów treningowych i konkursowych.
2) Biegi narciarskie - powody już przedstawione powyżej.
3) Łyżwiarstwo szybkie - mamy tutaj ciągłe postępy, dobrą organizację, sport nie jest aż tak wymagający finansowo jak inne łyżwiarskie dyscypliny,
4) Kombinacja norweska - jako wypadkowa szkolenia w skokach i w biegach,
5) Biathlon - dosyć popularny w naszym kraju, jako wypadkowa szkolenia i masowości w biegach narciarskich, ma kto ciągnąć tą dyscyplinę do przodu, bo Sikora już teraz wychowuje swoich następców.

Zamiast więc wydawać grubą kasę na 14 dni oglądania sukcesów Rusków, czy Niemców na terenie Polski warto by było wydać choćby 20% (edycja: w zasadzie, to nawet 5% byłoby olbrzymią kwotą...) tej kwoty na budowę i utrzymanie tras biegowych, z biathlonowymi strzelnicami oraz zwykłych lodowisk podobnych do Orlików, gdzie pracowaliby dostępni trenerzy uczący jazdy na łyżwach - niby jest Biały Orlik, ale skala tego przedsięwzięcia jest raczej mała. Do tego zbudować dwa, trzy ośrodki na wysokim poziomie dla łyżwiarstwa szybkiego i short tracku, być może również z taflami lodowymi dla curlingowców. Dzięki temu co cztery lata czulibyśmy dumę z ilości medali, zamiast 14 dni sukcesów innych nacji na terenie Polski. A finansowo jest to z pewnością duuuuużo bardziej realne i sensowne, niż wywalanie kilkudziesięciu miliardów na dwa tygodnie wrażeń.

ladek1989 11.02.2014 13:50

Ok, w sportach zimowych jak kolega emj10 pokazał dużo medali nie zdobyliśmy jak dotąd. Ale to nie znaczy, że można to zaakceptować. Moim zdaniem, nie ma co się odwoływać do przeszłości, tylko zacząć myśleć a przede wszystkim coś robić by to zmienić. Tacy Czesi np. popracowali nad biathlonem i mają już 2 medale, a wcześniej słabo im szło.
Piszecie, że nie ma gdzie trenować-zgoda. To dlaczego od tylu lat nikt nie pomyślał, by przygotować trasy dla biegów w Polsce. Nie lepiej trenować w Polsce niż jeździć za granicę (co chyba więcej kosztuje), mieć w kraju bazę do trenowania młodych i trasy żeby biegać w Pucharze Świata (większe zainteresowanie sportem, sponsorzy itd)? Co do narciarstwa alpejskiego, chyba jakieś górki do slalomu mamy. Nie wiem jak w przypadku giganta i zjazdu. A jak nie to postawić na specjalizację w slalomie i mieć kilkoro zawodników których nie wstyd wysyłać na poważne zawody.
Ale jak wiadomo najważniejszym czynnikiem jest kasa-nie ma kasy nie ma niczego. I dlatego mamy tor saneczkowy w lesie, curling w baraku, tor łyżwiarski na dworze......
Może w końcu jakiś rząd zacznie traktować sport poważnie a nie jako 5 koło u wozu.

Devonisch 11.02.2014 13:53

Ja rozumiem, że Jaśkowiec miała pecha a potem ten sam zakręt zlekceważył Staręga. Ale jeżeli doświadczony Ligocki na dzień dobry w rynnie przy pierwszym tzw. rozgrzewkowym skoku bez ewolucji zalicza glebę no to ja już nie mam pytań. Zobaczymy co w drugim ślizgu pokaże.

Marcin_fan 11.02.2014 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ladek1989 (Post 1348199)
Ok, w sportach zimowych jak kolega emj10 pokazał dużo medali nie zdobyliśmy jak dotąd. Ale to nie znaczy, że można to zaakceptować. Moim zdaniem, nie ma co się odwoływać do przeszłości, tylko zacząć myśleć a przede wszystkim coś robić by to zmienić. Tacy Czesi np. popracowali nad biathlonem i mają już 2 medale, a wcześniej słabo im szło.
Piszecie, że nie ma gdzie trenować-zgoda. To dlaczego od tylu lat nikt nie pomyślał, by przygotować trasy dla biegów w Polsce. Nie lepiej trenować w Polsce niż jeździć za granicę (co chyba więcej kosztuje), mieć w kraju bazę do trenowania młodych i trasy żeby biegać w Pucharze Świata (większe zainteresowanie sportem, sponsorzy itd)? Co do narciarstwa alpejskiego, chyba jakieś górki do slalomu mamy. Nie wiem jak w przypadku giganta i zjazdu. A jak nie to postawić na specjalizację w slalomie i mieć kilkoro zawodników których nie wstyd wysyłać na poważne zawody.
Ale jak wiadomo najważniejszym czynnikiem jest kasa-nie ma kasy nie ma niczego. I dlatego mamy tor saneczkowy w lesie, curling w baraku, tor łyżwiarski na dworze......
Może w końcu jakiś rząd zacznie traktować sport poważnie a nie jako 5 koło u wozu.

To po co niby mamy kandydować na organizatora do IO w 2022r razem ze Słowacją ? Otóż po to że u nich są odpowiednie alpejskie trasy i właśnie na Słowacji mają być te konkurencje. Jeszcze wspominasz o górkach do narciarstwa. Heh, widać masz małe pojęcie jakie potrzeby ma narciarstwo alpejskie.

Drozd 11.02.2014 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1348186)
Biegów również nie ma gdzie trenować, trasy nie są przygotowane...Biatloniści i biegacze muszą trenować zagranicą.
Zamiast ładować kasę w Igrzyska powinno się najpierw stworzyć system szkolenia taki jak w skokach - tyle że na wynika trzeba poczekać 10 lat.

Nie tyle system szkolenia co wybudować bazę. Bo to jest podstawa. Wyjazd na obóz za granicę to kosmiczne koszty pożerające większość budżetu. Co za problem zrobić centrum przygotowań gdzieś w Bieszczadach i zarabiać na innych. Jak będzie baza to system sam się ukształtuje. Ale jeżeli u nas nie ma kasy na ubicie trasy biegowej, a na premie dla urzędasów jest to o czym tu gadać

ladek1989 11.02.2014 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1348204)
To po co niby mamy kandydować na organizatora do IO w 2022r razem ze Słowacją ? Otóż po to że u nich są odpowiednie alpejskie trasy i właśnie na Słowacji mają być te konkurencje. Jeszcze wspominasz o górkach do narciarstwa. Heh, widać masz małe pojęcie jakie potrzeby ma narciarstwo alpejskie.

Napisałem słowo ,,chyba'', co powinno Ci dać do zrozumienia, że się nie znam zbytnio. Na nartach nie jeżdżę więc ekspertem nie jestem. Z tego co widziałem, mistrzostwa w slalomie są rozgrywane w Polsce. Nie wiem, jakie są te stoki pod względem trudności i organizacji.

rw88 11.02.2014 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1348206)
Nie tyle system szkolenia co wybudować bazę. Bo to jest podstawa. Wyjazd na obóz za granicę to kosmiczne koszty pożerające większość budżetu. Co za problem zrobić centrum przygotowań gdzieś w Bieszczadach i zarabiać na innych. Jak będzie baza to system sam się ukształtuje.

Nic dodać, nic ująć. W ogóle takie ośrodki sportowe powinniśmy według mnie budować w słabiej rozwiniętych gospodarczo częściach naszego kraju (o ile są tam oczywiście ku temu warunki), tam gdzie sport dla młodzieży jest faktyczną, dużą szansą na lepsze jutro. A podstawą sukcesów nie są nawet te konkursowe trasy, a masowa ilość obiektów dostępnych dla każdego.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1348206)
Ale jeżeli u nas nie ma kasy na ubicie trasy biegowej, a na premie dla urzędasów jest to o czym tu gadać

Dlatego właśnie nasze dyskusje większego sensu nie mają, co zrobić.

Drozd 11.02.2014 14:27

Dlatego uważam, że ew IO są jedyną metodą motywacji urzędasów do działania. Nie chodzi nawet o to że będą, a o to że chcemy żeby były i w tym celu rozwijamy infrastrukturę. Budując obiekty czy do zawodów czy treningu. Jak nie będzie bata to nic z miejsca nie ruszy.

Marcin_fan 11.02.2014 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ladek1989 (Post 1348207)
Napisałem słowo ,,chyba'', co powinno Ci dać do zrozumienia, że się nie znam zbytnio. Na nartach nie jeżdżę więc ekspertem nie jestem. Z tego co widziałem, mistrzostwa w slalomie są rozgrywane w Polsce. Nie wiem, jakie są te stoki pod względem trudności i organizacji.

Ok, napisałeś. Z rozpędu nie zwróciłem uwagi. Ale przecież od początku kandydatury polsko-słowackiej mówi się że Ci drudzy są głównie po to że mają odpowiednie trasy alpejskie.

ladek1989 12.02.2014 22:01

Kolejny dzień zmagań na Igrzyskach za nami. Polacy dziś słabo słabo się zaprezentowali. O ile po występach w zjeździe, w snowboardzie, kombinacji norweskiej czy saneczkarstwie dobrych rezultatów raczej nie oczekiwałem to występ panczenistów skłania do przemyśleń. 14 miejsce Z. Bródki na 1000 m, traktowanym jako dystans treningowy trochę zaciemnia obraz możliwości Polaka. Jakby tak koło 8 miejsca optymizm byłby większy, a tak to trzeba zobaczyć co będzie na 1500 m. Moim zdaniem o medal będzie ciężko. Że też Kamil miał upadek jeszcze na koniec dziś-pechowy dzień dla naszych.....
A tak kilka przemyśleń:
a) Holendrzy niszczą w tych panczenach-pokazali jaką świetną rzeczą jest specjalizacja w medalodajnej dyscyplinie,
b) załamało mnie porównanie przejazdu Polki i Amerykanki w snowbordzie. To co nasza pokazała to masakra...
c) Niemcy dowalili z medalami. Dziś prowadzą w tabeli medalowej... co mnie akurat nie cieszy zbytnio:)

oby jutro Justyna powalczyła i na przekór wszystkim hejterom zdobyła medal!

El'kabat 13.02.2014 00:42

Justyna powalczy bo jest charakterna ale z Bjorgen szans jej dużych nie daje.Marit jest piekielnie mocna,a 10 klasykiem to dla niej priorytet co sama podkreśla.
Realnie patrząc to możę brąz się uda zdobyć.

QBAS 13.02.2014 00:55

O której jutro Justyna zaczyna?

pawkas1992 13.02.2014 01:17

Z tego co podawali to o 11 .

rw88 13.02.2014 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ladek1989 (Post 1348382)
Kolejny dzień zmagań na Igrzyskach za nami. Polacy dziś słabo słabo się zaprezentowali. O ile po występach w zjeździe, w snowboardzie, kombinacji norweskiej czy saneczkarstwie dobrych rezultatów raczej nie oczekiwałem to występ panczenistów skłania do przemyśleń. 14 miejsce Z. Bródki na 1000 m, traktowanym jako dystans treningowy trochę zaciemnia obraz możliwości Polaka. Jakby tak koło 8 miejsca optymizm byłby większy, a tak to trzeba zobaczyć co będzie na 1500 m. Moim zdaniem o medal będzie ciężko.

Oni przede wszystkim nastawiają się na rywalizację drużynową, indywidualnie szanse są trochę mniejsze, bo konkurencja jest olbrzymia i wszystko jest na absolutnym styku. 14 miejsce na 1000 metrów nic nie znaczy, bo w tym sezonie Bródka na 1500 osiągał miejsca 2, 3, 6, 8, podczas gdy na dystansie o 500 metrów krótszym raz był 11 i raz 4...ale już w dywizji B. W poprzednim sezonie, w którym wygrał PŚ na 1500 metrów, na 1000 metrów był w klasyfikacji...33. Generalnie w żaden sposób nie można go było traktować jako faworyta do medalu na 1000 metrów, no ale wiadomo, że w TVP nie grzeszą wiedzą o sporcie przekraczającą wyczyny Stocha i Kowalczyk...

Kocur 13.02.2014 11:52

Juuusttyyyynkaaaaaa :dzieki:

El'kabat 13.02.2014 11:56

Rakieta !;)

Jaroo1 13.02.2014 12:00

Gratulacje dla tych, którzy nie wierzyli w Justynę. Owszem, nie była tutaj faworytką główną do złota ale pisanie, że w ogóle nie ma szans na jakikolwiek medal to był typowy przejaw pesymizmu i utraty zdrowego rozsądku.
Ja sam w złoto nie wierzyłem ale, niektórym radzę się zastanowić następnym razem zanim zaczną kogokolwiek lub cokolwiek hejtować tylko po to żeby sobie ulżyć i chyba własne ego podbijać

rw88 13.02.2014 12:09

Jest już absolutną legendą naszego sportu, ze złamaną nogą! Warto również wspomnieć o bardzo przyzwoitym starcie Kubińskiej, w sztafecie możemy powalczyć o naprawdę dobry wynik, o ile Jaśkowiec jest w swojej topowej formie - tego nie wiemy, bo na razie nie ukończyła biegu na tych igrzyskach. Mamy w klasyku absolutną bombę w postaci Kowalczyk, zawodniczkę na 30-stkę Kubińską, a w dowolnym Jaśkowiec z dużym potencjałem i solidną Maciuszek, która na 15 km zmiennym była również w 30-stce.

JEDREK76 13.02.2014 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1348444)
Rakieta !;)

:lol:
Doprawdy?? A gdzie jest ta co "rywalkami miała zetrzeć podłogę"??


BRAWO JUSTYNA!!

Drozd 13.02.2014 12:16

Brawo Justyna, rozwaliła je dokładnie tak jak Stoch. Nie było co zbierać !!

Ile miała przewagi? Ponad pół minuty, więc jak najbardziej była faworytką, jak nie ona to kto, a jak już się okazało, że stopa nie jest złamana tylko ubita dla każdego rozsądnego było jasne, że złoto jest prawie pewne. Pomijając zdarzenia losowe jak upadek, których to na świetnie przygotowanych rosyjskich obiektach ostatnio jest wiele. A teksty typu, z Bjorgen szans jej dużych nie daje.Marit jest piekielnie mocna,a 10 klasykiem to dla niej priorytet co sama podkreśla. są kwintesencją minimalizmu, asekuranctwa i braku pewności siebie. Chciałbym przypomnieć że na 10 klasykiem Justyna nie przegrała od czterech lat. Ale dla niektórych to i tak za mało by dostrzec jej dominację. Marian spuchł jak drożdżówka w piecu :). Dobrze ze wreszcie medal zdobyła Johaug.

Henio1 13.02.2014 12:39

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater :D:D:D

El'kabat 13.02.2014 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1348449)
:lol:
Doprawdy?? A gdzie jest ta co "rywalkami miała zetrzeć podłogę"??


BRAWO JUSTYNA!!

Na .... się kasztanie spinasz ?
Wszystko wskazywało na to,że Justyna ma mizerne szanse,a tu miła niespodzianka ;)

JEDREK76 13.02.2014 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1348462)
Na .... się kasztanie spinasz ?
Wszystko wskazywało na to,że Justyna ma mizerne szanse,a tu miła niespodzianka ;)

Kasztana palancie rano poszukaj, jak w swoje odbicie w lustrze spojrzysz.
Czasem trzeba się zastanowić przed durnym klepaniem w klawiaturę. Inna sprawa, że jak widać należysz do tych, którym zbyt intensywne myślenie nie służy.

gypsy 13.02.2014 13:37

Gdyby każdy polski sportowiec miał taki charakter, jak Justyna Kowalczyk, to byśmy wymiatali w każdej dyscyplinie :)
Naprawdę niesamowicie się cieszę z tego medalu Justyny, nawet bardziej niż ze złota Stocha! Zasłużyła sobie na to, bo jest wspaniałą sportsmenką. Brawo, czapki z głów.

rw88 13.02.2014 13:39

Hokej to jest piękny sport. Wnioskuję o finansowanie hokeja i piłki ręcznej kosztem futbolu! :D

TymonPRO 13.02.2014 13:49

Z 16 wszystkich polskich medali aż 5 jest Justyny Kowalczyk,niesamowita dziewczyna,prawdziwy sportowiec


Może sobie pomnik z Małyszem postawić bo lepszych od nich nie było.

Brawo Justyna!

PS: Sportowcy z małopolski niszczą system :)
(Stoch,Małysz,Kowalczyk,Kubica,Radwańska itd)

FraMat 13.02.2014 13:57

Spuchnięty na mecie Marian - bezcenne. Koksu nie dowieźli.

Drozd 13.02.2014 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1348462)
Wszystko wskazywało na to,że Justyna ma mizerne szanse,a tu miła niespodzianka ;)

Pewnie, że wszystko :rotfl: ale tylko dla płaczków malkontentów z mentalnością odźwiernego. Pajac Juźwik czy jak mu tam nawet po takim nokaucie był w stanie bredzić że to "cud". Nic tylko wypłacić kopa w zadek.

Ale takie jest "środowisko" w każdej dziedzinie. Pociotki namiestników. Wygrana Stocha też się niejakiemu Polowi wydawała "taka niepolska". Bo za dużą przewagą. Zwyczajnie mentalność niewolnika.

Zaraz polecą przepraszać Mariana...

ślimak 13.02.2014 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1348472)
Spuchnięty na mecie Marian - bezcenne. Koksu nie dowieźli.

No nie... A jak dowieźli to za mało. Brakło dla Marit, Northuga, Braci Boe i Svendsena.
A przy okazji: nie wiem kto o tym decyduje ale na miłość boską!!!!
Nie wystawiajmy biathlonistów do sztafety!!!

http://imageshack.com/a/img844/4039/kwcr.jpg

Kocur 15.02.2014 12:15

Tak na poprawę humoru:

https://www.youtube.com/watch?v=5rF1viN3M0I

Radiowy komentarz Tomasza Zimocha - złoty medal wśród komentatorów :)

ladek1989 15.02.2014 13:31

Ciekawe co będzie w biegu na 30 km. Justynie będzie ciężko o podium bo nie będzie to bieg stylem klasycznym. Faworytką wydaje się być Kalla. Dziś pokazała, że jest w świetnej formie, a dodatkowo wcześniej mówiła o swoim głównym celu jakim jest bieg na 30 km w Soczi. Interesujące jak Norweżki wypadną- czy Marian się zmobilizuje:)
Biathloniści i nasi biegacze w sztafecie niech powalczą-byle nie być na podium najgorszych i będzie ok.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl