Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Upadek Hutnika (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6711)

hunter 21.12.2009 15:05

A w gumiakach chodzono dlatego, że starą część Huty budowano na podmokłym terenie, gdzie u samego początku po prostu taplano się w błocie.

Ponadto sama nazwa stadionu Hutnika już nieco mówi o tym, co było w jego miejscu przed zbudowaniem.

kazimierz pawlak 22.12.2009 17:32

Pozwolę sobie zamieścić jedną z wypowiedzi z forum Hutnika:
Cytat:

Kierujący tym klubem od 60 lat są tego klubu zakałą. Tak było i tak jak się okazuje jest. Ktoś z kierownictwa klubu kto wypowiada publicznie takie słowa jak te z dzisiejszej GW powinien zapaść się pod ziemię. Zawsze wokół Hutnika miała utrzymywac się aura tajemniczości, wszystko pod stołem-transfery, kasa etc. Modernizacja zarządzania tego klubu była zawsze zatrzymywana przez beton. To jak dzisiaj piłkarzy w duzej mierze wychowanków Hutnika potraktował zarząd SSA nie pozwolili sobie na to najbezczelniejsi z darmozjadów zarządowych-Popiołek z Kowalskim! Ci panowie powinni zabrac swoje rzeczy i zniknąć z powierzchni ziemi. Pisałem kilka tygodni temu w tym temacie że jedynym rozwiązaniem jest przekazanie kontroli nad sprawami bieżacymi Hutnika i opieki nad drużyną SPMTS Hutnik. Zmarnowano czas, dano kilka kropel nadziei piłkarzom i kibicom. I lipa. Nic tutaj się nie zmieni. SSA musi upasc, musi zostac zdewastowana. Tylko na doszczętnych gruzach SSA mozna zbudowac bezpiecznie nowego Hutnika, bez tych dzisiejszych twarzy, bez Gila i marnych wspomnień. Na Ptaszyckiego 4 wszystkie postaci związane z SSA powinny miec najnormalniejszy zakaz wstepu.
Przypomnę jak z bagna podobnego jak nasze wyciągano Cracovię. Pojawiali się zbawcy, nowi prezesi, mordy pełne obietnic, audiencje u JP II. Musiał pojawic się Misior z mocnym wsparciem kibiców. Dzisiejsze Pasy odrodziły trybuny, kibice, działania od podstaw. dopiero pozniej naeszła gotówka comarchu, wsparcie miasta. Pierwsze pieniadze dla Pasów sam przegłosowywałem dzieki umowie dzentelmenskiej, ze juz w nowym naszym budzecie dostane gwarancje na wsparcie modernizacji obiektów Hutnika, i poszło.
A te narzekania na "miasto" - o co? 10 milionow na inwestycje, nowe obiekty, SSA podwykonywała nawet dodatkowe malowanie ogrodzenia!!! Gila- przecież z błazna mogła wyjsc tylko błazenada czy inne utyskiwania są żenujące. Jesli trybuny pozwolą na panoszenie się dziwnych postaci po pawilonie piłkarskich Hutnika to znaczy, że to miejsce a nie stadion jest jedynym, który pozostanie dla zaspokojenia "emocji" pilkarskich. Dzisiejszymi wypowiedziami zarzad SSA pokazał co sądzi o Hutniku, wychowankach, pracy przez lata trenerów SPMTS i maksymalnego zaangazowania w swoją misję. Marnujecie tutaj czas, tak jak pilkarze zmarnowali go w minionych miesiącach. Niech ta przekleta dla Hutnika SSA zginie. Raz na zawsze. Wesołych Świąt dla piłkarzy i kibiców Hutnika.
Od siebie dodam, że KS Hutnik (od 2002 r. Sportowa Spółka Akcyjna) zaczął staczać się po równi pochyłej już chwilę po spadku z ekstraklasy(1997). Wkrótce niespełna 3 lata później w okrągłą 50 rocznicę powstania klubu Hutnik podejmował już na swoim boisku drużyny pokroju Proszowianki Proszowice czy LKS Niedźwiedź w rozgrywkach 3 ligi.W tym sezonie udaje się jeszcze powrócić do 2 ligi by znów po roku gry opuścić zaplecze ekstraklasy.Brak pieniędzy oraz trzecio/czwartoligowy marazm trwa po dziś dzień. A jakie są tego powody? Powodów jest wiele poza nieudolnością i całkowitą niegospodarnościa władz tego klubu, i niezliczonymi przekrętami kończąc na całkowitym braku pojęcia o polityce transferowej i zerowym marketingu klubu. Huta tak na dobrą sprawę dekadę temu dała sobie spokój z godziwym finansowaniem klubu. Koncern Mittal, który przejął hutę mimo rzekomych starań Majchrowskiego nie wykazał zainteresowania w finansowanie klubu i sprawa ucichła.

Na ostatnim walnym zgromadzeniu zarząd poinformował iż klub nie przestaje póki co istnieć, co więcej ogłosił oficjalnie o zainteresowaniu w zainwestowanie w Hutnika dwóch firm: jedna polska zaś druga niemiecka firma działająca w branży paliwowej. Nazwy firm objęte zostały jak to prezes Hutnika rzekł "tajemnicą handlową" i konkrety podane zostaną 20 grudnia. Dziś mamy 22 grudnia i cisza, czyżby inwestorzy się rozmyślili, albo może istnieją oni tylko w wyobraźni prezesa? Czy może zarząd Hutnika przeciąga na siłe fakt likwidacji spółki by doczekać gry Wisły i Cracovii i uczknąć troche grosza z wynajmu stadionu a później zawinąć kram i do widzenia. Wszakże sami od 7 miesięcy ponoć wypłat nie dostają, a pan prezes informuje że sam ma inne propozycje pracy, jednak pozostaje na stołku twierdząc że pragnie ratować klub. Co wyniknie z tego teatrzyku czas pokaże.

Na wiosnę Hutnik teoretycznie ma grać, jednak najlepsi piłkarze zespołu na czele z Krzysztofem Świątkiem, (którym interesuje sie Cracovia, był także na testach w Lechii) wystąpili do MZPN o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Piłkarze do wczoraj czekali na wypłatę zaległości.

Na koniec chciałbym skomentować nazywanie Hutnika "klubem osiedlowym". Idąc tym tokiem rozumowanie obrazacie nawet Unię Tarnów, która jako najsilniejsza drużyna w ponad stutysięcznym Tarnowie przyciaga na mecze 300-500 osób, a nie ma w promieniu 10 km dwóch drużyn ekstraklasy. Poza tym oseidlowy klubik raczej nie odnosi wielokrotnych mistrzostw Polski w różnych dziedzinach sportu. (<Dla ciekawskich>

kazimierz pawlak 22.12.2009 17:34

Pozwolę sobie zamieścić jedną z wypowiedzi z forum Hutnika:
Cytat:

Kierujący tym klubem od 60 lat są tego klubu zakałą. Tak było i tak jak się okazuje jest. Ktoś z kierownictwa klubu kto wypowiada publicznie takie słowa jak te z dzisiejszej GW powinien zapaść się pod ziemię. Zawsze wokół Hutnika miała utrzymywac się aura tajemniczości, wszystko pod stołem-transfery, kasa etc. Modernizacja zarządzania tego klubu była zawsze zatrzymywana przez beton. To jak dzisiaj piłkarzy w duzej mierze wychowanków Hutnika potraktował zarząd SSA nie pozwolili sobie na to najbezczelniejsi z darmozjadów zarządowych-Popiołek z Kowalskim! Ci panowie powinni zabrac swoje rzeczy i zniknąć z powierzchni ziemi. Pisałem kilka tygodni temu w tym temacie że jedynym rozwiązaniem jest przekazanie kontroli nad sprawami bieżacymi Hutnika i opieki nad drużyną SPMTS Hutnik. Zmarnowano czas, dano kilka kropel nadziei piłkarzom i kibicom. I lipa. Nic tutaj się nie zmieni. SSA musi upasc, musi zostac zdewastowana. Tylko na doszczętnych gruzach SSA mozna zbudowac bezpiecznie nowego Hutnika, bez tych dzisiejszych twarzy, bez Gila i marnych wspomnień. Na Ptaszyckiego 4 wszystkie postaci związane z SSA powinny miec najnormalniejszy zakaz wstepu.
Przypomnę jak z bagna podobnego jak nasze wyciągano Cracovię. Pojawiali się zbawcy, nowi prezesi, mordy pełne obietnic, audiencje u JP II. Musiał pojawic się Misior z mocnym wsparciem kibiców. Dzisiejsze Pasy odrodziły trybuny, kibice, działania od podstaw. dopiero pozniej naeszła gotówka comarchu, wsparcie miasta. Pierwsze pieniadze dla Pasów sam przegłosowywałem dzieki umowie dzentelmenskiej, ze juz w nowym naszym budzecie dostane gwarancje na wsparcie modernizacji obiektów Hutnika, i poszło.
A te narzekania na "miasto" - o co? 10 milionow na inwestycje, nowe obiekty, SSA podwykonywała nawet dodatkowe malowanie ogrodzenia!!! Gila- przecież z błazna mogła wyjsc tylko błazenada czy inne utyskiwania są żenujące. Jesli trybuny pozwolą na panoszenie się dziwnych postaci po pawilonie piłkarskich Hutnika to znaczy, że to miejsce a nie stadion jest jedynym, który pozostanie dla zaspokojenia "emocji" pilkarskich. Dzisiejszymi wypowiedziami zarzad SSA pokazał co sądzi o Hutniku, wychowankach, pracy przez lata trenerów SPMTS i maksymalnego zaangazowania w swoją misję. Marnujecie tutaj czas, tak jak pilkarze zmarnowali go w minionych miesiącach. Niech ta przekleta dla Hutnika SSA zginie. Raz na zawsze. Wesołych Świąt dla piłkarzy i kibiców Hutnika.
Od siebie dodam, że KS Hutnik (od 2002 r. Sportowa Spółka Akcyjna) zaczął staczać się po równi pochyłej już chwilę po spadku z ekstraklasy(1997). Wkrótce niespełna 3 lata później w okrągłą 50 rocznicę powstania klubu Hutnik podejmował już na swoim boisku drużyny pokroju Proszowianki Proszowice czy LKS Niedźwiedź w rozgrywkach 3 ligi.W tym sezonie udaje się jeszcze powrócić do 2 ligi by znów po roku gry opuścić zaplecze ekstraklasy.Brak pieniędzy oraz trzecio/czwartoligowy marazm trwa po dziś dzień. A jakie są tego powody? Powodów jest wiele poza nieudolnością i całkowitą niegospodarnościa władz tego klubu, i niezliczonymi przekrętami kończąc na całkowitym braku pojęcia o polityce transferowej i zerowym marketingu klubu. Huta tak na dobrą sprawę dekadę temu dała sobie spokój z godziwym finansowaniem klubu. Koncern Mittal, który przejął hutę mimo rzekomych starań Majchrowskiego nie wykazał zainteresowania w finansowanie klubu i sprawa ucichła.

Na ostatnim walnym zgromadzeniu zarząd poinformował iż klub nie przestaje póki co istnieć, co więcej ogłosił oficjalnie o zainteresowaniu w zainwestowanie w Hutnika dwóch firm: jedna polska zaś druga niemiecka firma działająca w branży paliwowej. Nazwy firm objęte zostały jak to prezes Hutnika rzekł "tajemnicą handlową" i konkrety podane zostaną 20 grudnia. Dziś mamy 22 grudnia i cisza, czyżby inwestorzy się rozmyślili, albo może istnieją oni tylko w wyobraźni prezesa? Czy może zarząd Hutnika przeciąga na siłe fakt likwidacji spółki by doczekać gry Wisły i Cracovii i uczknąć troche grosza z wynajmu stadionu a później zawinąć kram i do widzenia. Wszakże sami od 7 miesięcy ponoć wypłat nie dostają, a pan prezes informuje że sam ma inne propozycje pracy, jednak pozostaje na stołku twierdząc że pragnie ratować klub. Co wyniknie z tego teatrzyku czas pokaże.

Na wiosnę Hutnik teoretycznie ma grać, jednak najlepsi piłkarze zespołu na czele z Krzysztofem Świątkiem, (którym interesuje sie Cracovia, był także na testach w Lechii) wystąpili do MZPN o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Piłkarze do wczoraj czekali na wypłatę zaległości.

Na koniec chciałbym skomentować nazywanie Hutnika "klubem osiedlowym". Idąc tym tokiem rozumowanie obrazacie nawet Unię Tarnów, która jako najsilniejsza drużyna w ponad stutysięcznym Tarnowie przyciaga na mecze 300-500 osób, a nie ma w promieniu 10 km dwóch drużyn ekstraklasy. Poza tym oseidlowy klubik raczej nie odnosi wielokrotnych mistrzostw Polski w różnych dziedzinach sportu. (<Dla ciekawskich>

Konrad. 22.12.2009 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kazimierz pawlak (Post 833305)
Na koniec chciałbym skomentować nazywanie Hutnika "klubem osiedlowym". Idąc tym tokiem rozumowanie obrazacie nawet Unię Tarnów, która jako najsilniejsza drużyna w ponad stutysięcznym Tarnowie przyciaga na mecze 300-500 osób, a nie ma w promieniu 10 km dwóch drużyn ekstraklasy. Poza tym oseidlowy klubik raczej nie odnosi wielokrotnych mistrzostw Polski w różnych dziedzinach sportu. (<Dla ciekawskich>

To, może nie osiedlowym tylko dzielnicowym?

Nie mają tutaj nic do rzeczy wyniki czy frekwencja. Zwyczajnie chodzi o to, że poza Nową Hutą, Hutnik kibiców nie posiada. Tyle.

Przykład z Unią nie na miejscu, tam Tarnów jest przez nią zdominowany. Cały. To, że mają marną frekwencję to inna sprawa, i wpływa na to wiele czynników...

spartan 22.12.2009 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kazimierz pawlak (Post 833305)
Pozwolę sobie zamieścić jedną z wypowiedzi z forum Hutnika:


<Dla ciekawskich>[/URL]

Wydaje się, że Konrad wyjawił meritum.
Nie lubię Hutnika- tak jak nie lubię każdego klubu, który mógłby konkurować z Wisłą na jakiejkolwiek płaszczyźnie. To potencjalny rywal więc jego siła nie leży w moim/Wisły interesie - i nie przekona mnie bajdurzenie: "Nie ma silnej Wisły bez silnej Cracovii i na odwrót" (Zamiast Pasów można sobie w to miejsce wrzucić dowolny klub lub klubik)
A Hutnik jest klubem o bardzo lokalnym znaczeniu. Dzielnicowym. Już nawet szukałem w pamięci podobnych przykładów. Utytułowanych acz bardzo lokalnych i niezbyt lubianych poza najbliższą okolicą. Np Saloniki. PAOK i Iraklis. Coś na wzór HTSu.Jednak to nie to samo. Bo z Iraklisem jednak utożsamia się lokalna społeczność a z HKSem? Po upadku Kombinatu (celowo nie piszę Huty) jakoś niewiele można było zrobić wśród tzw small biznesu. I nie jest to przypadek. Klub pewnie będzie istniał. I dobrze ale na zasadach amatorskich i młodzieżowych. Czego mu życzę bo jak napisałem na wstępie nie chcę silnego Hutnika, Pasów ani nawet Victorii Kobierzyn :-))

Daja`n 05.01.2010 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Daja`n (Post 825296)
Fajnie napisane mało wam parchów w mieście? J....ć Hutnika i tyle!!!

Za taką wypowiedź dostałem miesiąc bana!!!Kogoś chyba głowa boli.Na forum można gorsze wyrazy przeczytać drogi moderatorku.Miesiąc bana za dwie litery i parę kropek ale jaja.To jak napisałbym cały wyraz to dostałbym na cały rok bana.Ale co tam pozdrawiam Cię banujący moderatorku z Qrdwanowa FORZA WISŁA!!!

iiYama 18.01.2010 23:10

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=664

To koniec Hutnika Kraków? MZPN rozwiązał umowy jedenastu zawodników

Nic nie dały prowadzone w poniedziałek od rana ostatnie rozmowy szefów Hutnika Kraków z zawodnikami trzecioligowej drużyny piłkarskiej i Małopolski Związek Piłki Nożnej rozwiązał kontrakty jedenastu graczy z winy klubu. Przypomnijmy, że poszło jak zwykle o pieniądze, których piłkarze nie dostawali od ponad siedmiu miesięcy, gdyż bardzo zadłużony Hutnik po prostu ich nie ma.

- Takie postanowienie zawsze jest w interesie zawodników i liczyliśmy się, że teraz może właśnie zostać podjęte - przyznaje wiceprezes krakowskiego klubu Andrzej Szmyt - Musimy jeszcze zobaczyć uzasadnienie tej decyzji, ale na pewno będziemy się od niej odwoływać. Bo musimy ratować klub, zwłaszcza że ci piłkarze odejdą od nas za darmo.

- Nie godziliśmy się na inne rozwiązania. Teraz będziemy mogli spokojnie przenieść się do innych drużyn. Sam jeszcze nie wiem, gdzie będę grał. Zapytania były bowiem z klubów nie tylko trzeciej ligi, ale także z drugiej i czwartej - mówi najstarszy piłkarz zespołu i jego kapitan Marcin Pasionek, który być może przeniesie się do Szreniawy Nowy Wiśnicz.

- Prezesi nie mieli nam co zaproponować, bo przecież nie mają pieniędzy, a o to cały czas chodziło - dopowiada uczestnik rozmów, Krzysztof Świątek, który już we wtorek ma związać się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W gronie tych zawodników, których umowy zostały rozwiązane, znajdują się jeszcze Rafał Brzeziański, Paweł Czajka, Wojciech Dziadzio, Arkadiusz Garzeł, Sebastian Jagła, Piotr Gładysz, Paweł Pyciak, Michał Suchan, Krzysztof Świątek, Rafał Tabak. Pyciak z Rafałem Gilem (kontrakt skończył mu się 31 grudnia) przeniosą się do Sandecji Nowy Sącz, Dziadzio podobno ma podjąć treningi z Okocimskim Brzesko, a Czajka przymierzany jest do Przeboju Wolbrom. Jagłą podobno ma być zainteresowany Bruk-Bet Nieciecza, a pozostali też w szybkim tempie wywędrują z Suchych Stawów - niektórzy, jak Tabak, być może klasę niżej do Szreniawy Nowy Wiśnicz.

Oznacza to tylko jedno - rozpad drużyny Hutnika, która jest liderem III ligi. W poniedziałkowych zajęcia brało udział tylko trzynastu młodych piłkarzy, ale część z nich też może się przenieść do innych klubów. Adrian Jurkowski wiązany jest z Widzewem Łódź, Dawid Szewczyk ma wyjechać do Niemiec (wierzyć się nie chce, ale pada nazwa FC Nurnberg), z kolei Michał Nawrot być może trafi do Okocimskiego, chociaż podobno ma szansę trafić jeszcze wyżej.

- Jest bardzo prawdopodobne, że wiosną zabraknie Hutnika w rozgrywkach trzeciej ligi - mówi prezes Szmyt.

massoud 09.03.2010 11:58

podobno klub ma ogłosić bankructwo i zacząć od 5. ligi

albo druga opcja rozwiązują klub a KIBICE powołują Hutnika w klasie C.

MANIFEST http://www.hutnik-krakow.pl/index.html

Daja`n 09.03.2010 12:15

A kogo to interesuje że Hutnik upada?Bo jak kiedyś mieli spotkać się żeby protestować przeciwko grze Wisły i Cracovii na ich stadionie to nawet dziesięciu osób nie uzbierali.Więc jak słyszę że powstanie Nowy Hutnik powołany przez kibiców to śmiać mi się chce.Ilu jest tych prawdziwych kibiców Hutnika bo jak dla mnie to oni są jak Yeti nikt nigdy go nie widział.

dj_ibutti 09.03.2010 12:52

O czym Ty piszesz? Popatrz na ich mecze z zeszłego sezonu, popatrz na ich liczby u siebie i wyjazdowe, a potem się wypowiadaj. Przewyższają naszą sąsiadkę kibicowsko o lata świetlne, z tą tylko różnicą że ta druga ma więcej fanów dzięki krakowskiej yntelygency, JP II, Żydom i innym w których kręgach modne było chodzenie na jej mecze.

Popatrz na historię tego klubu, występy w pucharach, na bazę treningową, na wychowanków. Hutnik ma znacznie większe prawo do istnienia od naszej uciemiężonej sąsiadki, która niestety ma wpływowych fanów od Lassoty na Majchrowskim kończąc.

Zarko42 09.03.2010 12:55

Widzę że najwięcej do powiedzenia i najwięcej trzęsą portkami przed Hutnikiem ludzie, którzy z Hutą nie mają nic wspólnego. Trochę żal jak czytam te wasze komentarze.

UniaTarnówZKS1928 09.03.2010 13:20

Jak byliśmy u nich to jakby nie było pokazali się dobrze. Już nie wnikam w "ODPOIWE" na transie ale chodzi o liczbę. Tak samo jeśli chodzi o wyjazd. Te mecze pokazały że i oni i my potrafimy się jeszcze zbierać w dobrej liczbie w 4 lidze.

Porównywanie ich do żydów to chyba przesada no ale nie mnie oceniać.

Daja`n 09.03.2010 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 866740)
O czym Ty piszesz? Popatrz na ich mecze z zeszłego sezonu, popatrz na ich liczby u siebie i wyjazdowe, a potem się wypowiadaj. Przewyższają naszą sąsiadkę kibicowsko o lata świetlne, z tą tylko różnicą że ta druga ma więcej fanów dzięki krakowskiej yntelygency, JP II, Żydom i innym w których kręgach modne było chodzenie na jej mecze.

Popatrz na historię tego klubu, występy w pucharach, na bazę treningową, na wychowanków. Hutnik ma znacznie większe prawo do istnienia od naszej uciemiężonej sąsiadki, która niestety ma wpływowych fanów od Lassoty na Majchrowskim kończąc.

Co Ty za dyrdymały piszesz o histori Hutnika?Nie porównuj histori Cracovii do histori Hutnika bo ośmieszsz się okrutnie.Jak byś nie patrzył to Cracovia ma już ponad 100 lat i jej osiągnięcia sportowe biją na łeb dorobek Hutnika czytaj raz zagrali w pucharach i tyle by było ich dorobku sportowego.

felipe 09.03.2010 13:31

Nie no, dj ibuttiemu czasem udaje się błysnąć :lol:

szczepanwislak 09.03.2010 13:52

A jaka jest panowie główna przyczyna upadku tego zasłużonego dla Krakowa kluba ?? bo nie jestem w temacie , widzę w 3 lidze zajmują pierwsze miejsce po jesieni to dla czego maja upaść i zacząć jak tutaj mowa od początku , czyli od tej C klasy. Dlaczego pany ??

dj_ibutti 09.03.2010 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Daja`n (Post 866762)
Co Ty za dyrdymały piszesz o histori Hutnika?Nie porównuj histori Cracovii do histori Hutnika bo ośmieszsz się okrutnie.Jak byś nie patrzył to Cracovia ma już ponad 100 lat i jej osiągnięcia sportowe biją na łeb dorobek Hutnika czytaj raz zagrali w pucharach i tyle by było ich dorobku sportowego.

A ile razy to uciemiężona zagrała w pucharach? Super, a niech sobie istnieją nawet 150. Co nie przeszkadza im być historycznymi mistrzami hipokryzji. Nawet to, że na oficjalnej stronie mają napisane: "Najstarszy polski klub sportowy", co jest niczym więcej jak kłamstwem.

Przypomnij sobie rok 2001, kiedy to słynna grupa 100 ratowała Cracovie. Popatrz na czas jaki Hutnik spędził w niższych ligach i na ich frekwencje. Na otoczenie w jakim ich kibice muszą mieszkać itp. a jednak ciągle są wierni Hutnikowi.

Dla mnie zawsze kibice Hutnika będą zaslugiwać na większy szacunek niż kibice Pasiastej damy i tyle.


A przyczyna upadku jest taka, że leśne dziadki prezesi biorą wszystko dla siebie, mając w dupie klub. Kiedy Hutnik zdobywał mistrza w piłce ręcznej, to w następnym sezonie rozwiązali sekcję... Ot takie postkomunistyczne "władze" .

szczepanwislak 09.03.2010 14:52

Aha.. dzięki kolego za informacje. No to faktycznie zarząd Nowej Huty preferuje jeszcze chyba postkomunistyczne środki władcze . Nie żeby klub był ikona , czymś ważnym w historii miasta. Tylko wykorzystują go ludzie dla własnych zysków kosztem klubu , który jest dla nich niczym , jedynie okazja do zarobienia. Z tego co widzę z władz zarządzających tym klubem nikomu za specjalnie na nim nie zalezy. A szkoda tych wszystkich ludzi emocjonalnie związanych z Nową Hutą którym na seru leży dobro Hutnika. Ach dzisiejsza polityka..

Daja`n 09.03.2010 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 866789)
A ile razy to uciemiężona zagrała w pucharach? Super, a niech sobie istnieją nawet 150. Co nie przeszkadza im być historycznymi mistrzami hipokryzji. Nawet to, że na oficjalnej stronie mają napisane: "Najstarszy polski klub sportowy", co jest niczym więcej jak kłamstwem.

Przypomnij sobie rok 2001, kiedy to słynna grupa 100 ratowała Cracovie. Popatrz na czas jaki Hutnik spędził w niższych ligach i na ich frekwencje. Na otoczenie w jakim ich kibice muszą mieszkać itp. a jednak ciągle są wierni Hutnikowi.

Dla mnie zawsze kibice Hutnika będą zaslugiwać na większy szacunek niż kibice Pasiastej damy i tyle.


A przyczyna upadku jest taka, że leśne dziadki prezesi biorą wszystko dla siebie, mając w dupie klub. Kiedy Hutnik zdobywał mistrza w piłce ręcznej, to w następnym sezonie rozwiązali sekcję... Ot takie postkomunistyczne "władze" .

Jest tylko jedno ale Cracovia ma o wiele więcej kibiców od Hutnika i jest jednak bardziej potrzebna Majchrowskiemu niż jakiś tam klub z Nowej Huty.Więc nie widzę żadnego światełka w tunelu dla Hutnika.A MP w piłce ręcznej w Polsce jest tyle warte co MP w skokach narciarskich.Już widzę te tłumy świętujące zdobycie przez Wisłę Zakopane MP w skokach narciarskich.Prawdziwy szał!!

Kaan 09.03.2010 15:27

Daja`n, przeczytaj uwaznie jeszcze raz posta którego cytujesz i moze zrozumiesz sens. Bo w Twojej odpowiedzi go mocno brakuje.

massoud 18.03.2010 16:43

poczytajcie co to się dzieje z Hutnikiem

http://sportowetempo.pl/pn_malopolska

Gwiaździsty 18.03.2010 19:17

Czyli okazuje się, że miasto może dać kasę na prywatną spółkę oraz , że wystarczy zapewnienie. że spółka zawrze porozumienie w sprawy spłaty długów wobec Urzędu Skarbowego i ZUS-u i nie ma sprawy :) To tylko MZPN czyli przedłużenie PZPN-u. A więc wszystko jest możliwe. Stary komuch Niemiec od początku mówił, że coś wykombinuje.

AdiWiślak. 24.03.2010 13:51

Już abstrahując od upadku Hutnika, wszystkich spraw związanych z nim.. niestety , panowie i panie , wydaję mi się , patrząc na obecną sytuację w Wiśle , że za parę lat to też będziemy zakładać temat pt.' Upadek Wisły'. Ludzie , co w tym Naszym kochanym klubie się dzieje ? Heńka to jeszcze zniosłem , ale na skauta wraca Kapka,telefonika długi, sponsora nie ma.. Wiem , że gdyby nie Cupiał to bylibyśmy już teraz w dupie, i zapewne przez ostatnie 10 lat nie zdobylibyśmy żadnego mistrzostwa, ale jeśli dalej tak pójdzie, to niech lepiej już sprzeda Wisełkę szejkom z Kataru.

Kocur 25.03.2010 09:51

Cytat:

Na trzy dni przed meczem ekstraklasy Cracovii z Ruchem Chorzów na stadionie Hutnika nie ma prądu.

<div id="banP34">putBan(34); Przez cały dzień na obiekcie, na którym swoje spotkania ligowe rozgrywają podopieczni Oresta Lenczyka oraz piłkarze Wisły nie było prądu.

Firma Enion Energia, która dostarcza energię na stadion odcięła jej dopływ z powodu niezapłaconych rachunków.

putBan(62);

- Nie obwiniałbym nikogo. Wedle moich informacji faktura za prąd została zrealizowana, ale z lekkim opóźnieniem. Sprawa zostanie wyprostowana w najbliższych dniach. Kompromitacji na pewno nie będzie - przekonuje Mieczysław Gil, przewodniczący rady nadzorczej Hutnika.

Dziś piłkarze Cracovii chcieli trenować przy Suchych Stawach, ale jeszcze wczoraj do późnych godzin wieczornych nie było wiadomo, czy będzie to możliwe.

- Nie wyobrażamy sobie, by niezapłacona faktura wpłynęła na nasze przygotowania do meczu z Ruchem - twierdzi Przemysław Urbański, rzecznik prasowy klubu.

Cracovia i Wisła płacą za każdy mecz na Suchych Stawach ok. 30 tys. złotych. Część tych pieniędzy trafia na konto komornika, reszta ma pokryć bieżące rachunki związane z działalnością Hutnika i organizacją imprez masowych na stadionie.

równi mnie to pier... co się dzieje na Hutniku ale czarno na białym widać że ktoś tą kasę za wynajem przytula

TSNH 25.03.2010 10:43

Myślałem że więcej kasują niż 30 tys. A swoją drogą to nieźle im komornik musi zabierać skoro z tych pieniędzy nie mogą uregulować zaległości w Enionie ok 20.000zł

massoud 26.03.2010 18:37

To jak z nimi jest w końcu? Grają czy spadają? Oficjalnie nie sa jeszcze wycofani...

i przeczytałem jeszcze gdzieś, że mecz w sobotę jednak się odbędzie


Lubrzanka Kajetanów - Hutnik Kraków 27 marca, 15:00
na stadionie przy ul. Szczepaniaka

UniaTarnówZKS1928 26.03.2010 20:24

Grają ale kibice bojkotują mecze SSA także mecz z nami będzie pewnie bez kibiców HKSu.

Szykują się więc dwa Hutniki za pół roku. Choć i tak nie wykorzystamy tej szansy awansu...:(

massoud 23.04.2010 09:58

Nowy Hutnik 2010 wywalczył pieniądze i zagra pierwszy raz

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358...rwszy_raz.html

Kameleon 12.08.2010 19:30

Reaktywacja
http://www.małopolska.tv/portal/2010...nik-nowa-huta/

damians 12.08.2010 19:38

Przedłużyli kontrakty bardzo ciekawi młodzi zawodnicy, Urbaniec, Białkowski...
Jeśli chodzi o szanse Hutnika, raczej awansują do 3 ligi już w pierwszym sezonie.

A w ramach ciekawostki:

http://www.małopolska.tv/portal/ = http://www.tvnkraków.pl/

spinna 12.08.2010 20:38

http://kiks.tv/2010/07/swieto-na-suchych-stawach/
http://kiks.tv/2010/07/bez-komentarz...-na-trybunach/

tak wyglądał mecz Hutnik - FC Magdeburg

konrad1991tsw 13.08.2010 22:19

Poprad Muszyna zastąpi Hutnika w III lidze! Taką decyzję podjął dzisiaj Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

Hutnik Kraków nie uzyskał licencji i wycofał się z rozgrywek III ligi! Przez ostatnie dni trwała burzliwa dyskusja kto zastąpi krakowską drużynę w rozgrywkach. Nieoficjalnie pod uwagę brane były dwie opcje, gra w okrojonym 17-zespołowym składzie, albo dołączenie trzeciej drużyny ubiegłego sezonu w IV lidze małopolskiej. Ostatecznie wybrano tę drugą opcję i w piątek późnym popołudniem oficjalnie Poprad Muszyna dołączył do grona trzecioligowców!

Terminarz rozgrywek nie ulegnie znacząco zmianom. Poprad zagra w tej samej kolejności, w jakiej swoje mecze miał rozgrywać krakowski Hutnik.

za: juventa.starachowice.org

spinna 14.08.2010 19:52

http://kiks.tv/2010/08/byl-bedzie-je...nik-nowa-huta/

O sytuacji w Hutniku

spinna 23.09.2010 12:11

jakby ktoś ył zainteresowany to relacja z wczorajszego meczu Hutnik - Sandecja II Nowy Sącz
http://kiks.tv/2010/09/sinusoidalna-forma-hutnika/

yarow 27.11.2010 03:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 866789)
[..]

Dla mnie zawsze kibice Hutnika będą zaslugiwać na większy szacunek niż kibice Pasiastej damy i tyle.


[...].

Zwłaszcza, że można powiedzieć, iż go sami teraz od całkowitego upadku uratowali (Nowy Hutnik).

-------------
Nota bene, jest jeszcze jeden zasłużony, klub chylący się ku upadkowi i można powiedzieć, że kibicowsko związany z Wisła (bo jego kibice to rownoczesnie Wiślacy. Tzn. nie wiem jak jest teraz z Wawelem Kraków bo o nim mowa, ale miewałem kiedyś dwa szaliki. Ten drugi, był wrzosowo biało zielony ;) Kto te czasy pamięta, ten wie jak było :)

Szkoda Wawelu. Mam nadzieję, że nadejdą jeszcze i znów "Jego czasy" (w piłce nożnej).

Sorry za OT.

maro olTSkul 27.11.2010 22:24

spoko , są jeszcze kibice Wawelu !

domofon 09.01.2011 21:08

http://www.futbol.org.pl/news,23271.html

kazimierz pawlak 12.01.2011 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Daja`n (Post 866725)
A kogo to interesuje że Hutnik upada?Bo jak kiedyś mieli spotkać się żeby protestować przeciwko grze Wisły i Cracovii na ich stadionie to nawet dziesięciu osób nie uzbierali.Więc jak słyszę że powstanie Nowy Hutnik powołany przez kibiców to śmiać mi się chce.Ilu jest tych prawdziwych kibiców Hutnika bo jak dla mnie to oni są jak Yeti nikt nigdy go nie widział.

Jednak czas zweryfikował że "ch..a wisz i na gazetach śpisz."

spinna 19.01.2011 00:26

relacja z turnieju kibiców Hutnika:
http://kiks.tv/2011/01/kibice-tez-potrafia/

WISŁA KAZIMIERZ 19.01.2011 09:27

fajnie byłoby widzieć w ekstraklasie Garbarnie i Hutnika

PvD 19.01.2011 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁA KAZIMIERZ (Post 1037697)
fajnie byłoby widzieć w ekstraklasie Garbarnie i Hutnika

no bardzo fajnie byłoby zobaczyc mlodych chlopaków z Ludwinowa biegających w szalach ekstraklasowej Garbarni niż Wielkiej Wisły, bardzo fajnie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl