![]() |
zawsze te kwestie zmiany barw narodowych to sprawy kontrowersyjne, ale niestety moje poczucie POLSKOŚCI i PATRIOTYZMU nie pozwala mi wyrazić aprobaty, by Francuz grał dla kariery w naszej kadrze.
OK, jeśli Polak żyje we Francji, ale On 11 reprezentował ten kraj i spiewał Marsyliankę. I to dla mnie koniec. FIFA na dzień dobry powinna ten pomysł zamknąć. Nie bardzo rozumiem, co to za wyjątkowy powód, żeby reprezentanta Francji przemianować na niezykle związanego z Polską, Ojczyzną gracza naszej kadry ?? |
Jakiej kariery, a Rogera niby wszyscy rozchwytują odkąd gra w rep Polski ? Pewnie miał zblizoną ilość ofert grając w samej Legii.
A co do samego Obraniaka, to świetny grajek i dodatkowo rozgrywa teraz najlepszy swój sezon. Może chce wykorzystać rep Polski by zwrócić na siebie uwagę szkoleniowca Francji ? Wg mnie to on spokojnie zasługuje na powołanie do ichniej kadry, nie wiem czy to nie jest jego celem. No, ale poczekajmy i wszystko się wyjaśni. Biorąc pod uwage walory piłkarskie to on przerasta wszystkich łącznie z Błaszczem o głowę. I pod tym względem jestem na tak. Łatwiej przełknąc Obraniaka, którego więzy krwi łączą z Polską niż 2 Murzynów. Przecież po tym, to już nic nie powinno nas ruszać Panie i Panowie. :) |
dlatego emannuel i roger nie powinni sie znalezc u nas w kadrze i koniec.
widze ze wielu patriotów u nas na forum... |
Cytat:
Oby chłopaka tylko kontuzje nie nękały . Ps. Teraz Sprawdziłem na transfermarkt , przynajmniej tam Kuba jest droższy o 2,5 bańki To chyba jednak ty nie doceniasz naszego Kubusia |
Gdyby mu dali polski paszport to i tak skończy jak Roger, którego Leo powołuje już tylko, po to aby nie wyszło, że źle zrobili PZPN i Kaczyński dając mu paszport.
|
Napewno większy Polak z tego Obraniaka niż z Rogera bądź Olisadebe.
On ma chociaż polskich przodków, a nie tak jak Roger przyjechał, Leo stwierdził że taki piłkarz by mu się sprzydał i mu paszport dali. Wg. mnie w reprezentacji powinni grac sami reprezentanci tego samego kraju, a nie jakaś mieszanka kolorowa. A co do Obraniaka jeszcze to jak chce u nas naprawdę grac to czemu nie? Patrząc na drzewo genealogiczne to Polakiem on jest. |
Polakiem się jest jesli rodzice sa Polakami, Arkas.
|
Cytat:
Większość z nas nigdy nie była za tym by obcokrajowcy reprezentowali mnie i Ciebie. Jestem patriotą, i mimo tego, że to byoby ogromne wzmocnienie, sądzę, że Ludovic już wybrał kraj, który chce reprezentowac. Proszę, niech ktoś przytoczy jego własne słowa, potwierdzające, miłośc do Polski (Ojczyzna ??!!) ? |
osobiście mam mieszane uczucia co do pomysłu sprowadzenia Ludovica do naszej kadry... z jednej strony liczy się sportowy sukces i zwycięstwa Polski, ale wypracowane i rozegrane przez naszych reprezentantów, a ciężko, żeby Polaków reprezentował Nigeryjczk, Francuz oraz Brazylijczyk.
Ogólnie dziwne te przepisy FIFA, zdaje mi się, że obcokrajowcy wogóle nie powinni występować w kadrze danego kraju. |
Cytat:
co on tam świergocze? pewnie, że prezes Lato oraz Leo naobiecywali mu sukcesów oraz złotych jaj za zgodę na grze dla Polski... |
Chłopak jeszcze wogóle nie ma obywatelstwa, poza tym Lato mówi, że chce się udać do siedziby PZPN w Nyonie... Krzyż na drogę... :D
Co dokładnie musi zadeklarować PZPN oraz Obraniak, by przekonać FIFA do pozytywnej dla Polski decyzji? |
Cytat:
http://www.sport.pl/pilka/1,65046,62...Obraniaka.html Cytat:
|
Cytat:
A nie lepiej dac szansę jakiemuś młodemu utalentowanemu Polskiemu chłopakowi, który umie zagrać. A taki paycua by mu tylko miejsce blokował... |
Cytat:
|
a ja powiem, że gra Ludowika w naszej reprezentacji dużo by pomogła...
i jak za pewne ktoś wcześniej napisał, to ilu zawodników gra w reprezentacji Francji, a którzy się NIE urodzili we Francji i NIE MAJĄ Francuskich korzeni... zapodac kilka przykładów? - Thuram (obecnie zakończył karierę) - ur. w Gwadelupi - Evra - ur. w Senegalu - Makalele - D.R. Konga - Vieira - Senegal - Malouda - Gujana Francuska i takich zawodników jest w ****u... a u Niemców, to czy ktoś się przejmuje, ze Kuranyi pochodzi z Brazylii albo Podolski, Klose, Trochowski z Polski? |
Ja jestem na tak. Dlaczego ? Skoro czuje się Polakiem i chce grać dla Polski to nie widzę problemu - tym bardziej że ma polskie korzenie. Mówicie w kontekście Niemiec czy Francji o koloniach a nie zapomnieliście o takim terminie jak emigracja ?! Była masa polskich patriotów którzy z różnych powodów wyemigrowali i swoje dzieci, wnuków wychowywali tak żeby miały poczucie przynależności do Polski. Co do tego że grał w młodzieżowych i jeden - chyba nawet towarzyski - mecz w seniorach. Myślicie że to on miał nie wiem, dzwonić pisać do PZPN żeby go powołali do młodzieżówki ?! Nie do szukania takich talentów są wyznaczeni ludzie którzy widocznie sprawe zawalili. W młodzieżowej reprezentacji Polski grał jakiś arabo-szwedo-polak bo go tam w Szwecji wypatrzyli. Z resztą z Tyrałą jest tak samo. Ma korzenie, czuje sięPolakiem niech gra. Tam Twój dom gdzie serce Twoje !
|
Ożesz w paszczę...
@Kamyck1906 przeczytaj dokładnie ten temat a natrafisz na wpis Bronexa. Ko-lo-nie. I nie chodzi o obozy harcerskie. @gniady_ - nie wiem, w jakim kontekście cytujesz moje słowo wierność - mnie chodziło o zwykłą, kibicowską zasadę: kibicuje się na dobre i złe, a jeżeli REPREZENTACJA polega na REPREZENTOWANIU to grają w niej Polacy, a nie wynalazki zza miedzy. Trochę pokory do tego, kim jesteśmy i w jakim miejscu się znajdujemy. Chcecie pudrować obraz naszej piłki? Racja, akcja "pomóżmy pezetpeenom" trwa. Jak widać, najtrudniej niektórym popatrzeć w lustro. |
Cytat:
jak ktoś ma mnie reprezentować, to niech to będzie POLAK z krwi i kości a nie przebieraniec. |
Cytat:
|
Cytat:
Więc Ci odpowiem, że nie jest wporządku. Chcą reprezentować to niech reprezentują swoje macierzyste Ojczyzny. Akurat Francja to skrajność, która jest skutkiem i ich dziedzictwem z cczasów kolonialnych. Ale my takiej historii nie mieliśmy. Podolski, Klose i inni smieszni Niemcy wybrali kraj, który chcą reprezentować i szanujmy ich wybór. Jednak w przypadku Ludovica, wyboru dokonał dawno temu, a obecnie ze względu na brak miejsca w kadrze Francji, chłopak szuka gdzie by się tu zaczepić, skoro taki średniak może byc u nas supergwiazdą. A ja powiem tak.. Łaski bez. |
Trochę mnie dobijają te posty z cyklu " Co Obraniak ma na myśli chcąc występować w reprezentacji Polski". Tak na prawdę szczegółów nie znamy. Może poczekajmy jak się sprawy rozwiną i wtedy będą lamentować sceptycy a pozytywnie nastawieni będą zadowoleni. Ma na pewno lepsze papiery niż Pereiro czy Olisadebowski.
|
"chłopak szuka gdzie by się tu zaczepić, skoro taki średniak może byc u nas supergwiazdą."
Ten "średniak" jest czołowym pomocnikiem ligue 1 :-) |
Cytat:
|
Cytat:
|
dzisiejszy mecz kadry pokazał nam jak bardzo potrzeba nam wzmocnien, a testowani gracze nie są na poziomie międzynarodowym
w perspektywie powoli kończącego karierę Krzynówka, oraz ciągle kontuzjowanego Błaszczykowskiego, mozemy mieć problem z obsadzeniem lini pomocy. tym bardziej przydałby sie właśnie Obraniak osobiscie chciałbym od niego samego usłyszec ze zależy mu na grze dla Polski |
Tak poważnie , pomijając narodowo-patriotyczne argumenty , ciekawe jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z Obraniakiem , jakie są prawdziwe intencje gościa i co chce osiągnąć .
Polakiem (jak na razie) nie jest , naszych chorych realiów narodowych i sportowych nie zna , ale jeśli to nie fikcja , lanserka i wyrachowana autopromocja to lepiej żeby jak najszybciej się wyjaśniło. Facet umiejętności piłkarskie ma spore , gra w mocnej lidze i zdaje sobie sprawę co oznacza reprezentowanie barw narodowych , odwrotu nie ma i opcji zmiany też . Patrząc na dzisiejsze męczarnie piłkarsko jak najbardziej by się przydał, |
Cytat:
|
Brawo, Przemo, wniosłeś dużo do dyskusji, jestem pod wrażeniem.
|
Ciekawym dla mnie jest to, czy jeśli teraz tak bardzo czuje sie Polakiem i chce reprezentowac nasz kraj, co bedzie wtedy kiedy dostanie odmowe. Bo dla mnie jest jasne że jeżeli zależy mu na Polsce, nie będzie reprezentował barw innego kraju. I paradoksalnie odmowa byłaby najlepszym wyjściem co do sprawdzenia "przydatności"
No ale jak wiadomo takiej opcji nie ma, moim zdaniem dobrze by było gdyby mogl grac dla nas. |
Cytat:
Chcesz pomijać narodowo-patriotyczne argumenty, ale o nie tu przede wszystkim chodzi. |
Przemo12 albo ty albo ja nie zrozumielismy ironii:P.
Przechodzac do tematu. Ja chce by gral dla Polski. Nie dlatego ze uwazam bylby wzmocnieniem choc to tez. Tylko to jest powod ambicjonalny. Za duzo nam pilkarzy podpieprzylo juz kilka innych reprezentacji(Radzinski, Klose, Podolski, Szetela by wymienic te chyba najbardziej znane). Po prostu my tutaj to spimy na stojaco i nie przebierajac w slowach opierdalamy sie jesli chodzi o Polakow ktorzy maja Polskie korzenie i nic nie robimy by takich mlodych(przynajmniej nie robilismy wczesniej) wziac do repry by nikt nam ich nie podp.... Tacy mlodzi moga sie uksztaltowac jeszcze i byc naprtawde powaznym wzmocnieniem repry. Fkt faktem Obraniak nie spiewalby zapewne polskiego hymnu podczas spotkan bo zwyczajnie w swiecie nie zna Polskiego jezyka ale czy Roger i Olisadebe go spiewali? Wiec jesli oni mogli grac w reprezentacji to czemu nie Obraniak nie mialby grac w NASZEj POLSKIEJ reprezentacji tym bardziej ze on MA, w przeciwienstwie do wyzej wymienionych Polskie korzenie? A dla nas byloby to wzmocnienie bo Krzynowek zaczyna powoli rdzewiec niestety... |
Wolę jego niż "Rokera"... Jedno jest chyba pewne gdyby mógł grac dla Francji to obrałby taką samą drogę jak dwa bardzo dobrze nam znane szwaby... chociaż ich z pewnością coś łączy z naszą ojczyzną, oprócz przodków, tu się urodzili tu rozpoczęli wychowanie, dopiero potem migracja. Więc Obraniakowi za złe nie można by mieć za złe gdyby wybrał Francję... nie wiem tylko jak ich ojcowie mogli pozwolić aby grali dla szwabów... no cóż to jest właśnie Śląsk...
|
nie no ale, chłopak ciepnął niesamowicie :) http://www.youtube.com/watch?v=04VoiGgOK7g
racja, że błąd popełnili przy angażu Emmanuela i Rogera, teraz to może zjechać na naszej kadry pół świata z polskimi korzeniami... i małżonkami.. |
http://www.sport.pl/sport/1,65025,62...Obraniaku.html
Do końca miesiąca FIFA zadecyduje, czy Ludovic Obraniak może grać w reprezentacji Polski. Kontaktowałem się z nimi nieoficjalnymi ścieżkami - mówi prezes PZPN Grzegorz Lato. Pomocnik Lille za kilka dni ma złożyć podanie o polskie obywatelstwo Kilka dni temu związek dostał w sprawie 25-letniego piłkarza niejednoznaczną odpowiedź od światowej federacji. - Nie powiedzieli ani "tak", ani "nie". Kłopotem może być mecz Obraniaka w młodzieżowej reprezentacji Francji - mówi prezes PZPN Według FIFA, jeśli piłkarz zagra w reprezentacji jednego kraju, może ją zmienić tylko przed skończeniem 21 lat. - Ale nie dotyczy to sparingów, ale wyłącznie meczów o punkty - powiedziano nam w biurze prasowym FIFA. - Ostateczną decyzję FIFA podejmie do końca lutego. Nieoficjalnymi ścieżkami już się z nimi kontaktowaliśmy. Nic więcej nie mogę powiedzieć - mówi Lato. W piśmie do PZPN FIFA napisała, że sprawą będzie się zajmować komisja do spraw statusu piłkarzy. A ona zbiera się dopiero 18 marca. - Rozmawialiśmy z niektórymi ludźmi. Zależy nam, żeby Ludovic grał dla nas - odpowiada Lato. Obraniak musi teraz złożyć podanie o polskie obywatelstwo. - Zebrałem wszystkie dokumenty, jakie mogłem. Mam nadzieję, że kiedy znajdą się w urzędzie, PZPN mi pomoże - powiedział piłkarz w wywiadzie dla gazety "Le Foot". Lato już wcześniej zapowiadał, że związek będzie się starał ułatwić starania piłkarza o paszport. - W ciągu kilku dni umówię się z Ludovikiem i złożymy wszystkie dokumenty - mówi Tadeusz Fogiel, agent piłkarski działający we Francji, który pomaga Obraniakowi. |
Ja jestem na tak. Przecież nie mamy nic do stracenia. Chłopak chce grać dla Polski i należy mu dać szanse. Nawet jeżeli w przyszłości nie byłby wzmocnieniem kadry mielibyśmy, że tak powiem czyste sumienie, a nie pluli w brodę jakby tak, np. wbił nam dwa gole, grając w reprezentacji Francji na Euro 2012. To tylko taki przykład, który przyszedł mi do głowy. :-)
|
Cytat:
|
Ja powiem tak: przecharcerz z niego, ale jestem na nie bez słowa wytłumaczenia : ))))
|
Oli przynajmniej miał jakies polskie KORZENIE
Zaczelismy sie przyzwyczajac ze kazdy dobry pilkarz bedzie mial polskie obywatelstwo i zagra w reprezentacji np.http://sport.onet.pl/74327.2,1248703...wiadomosc.html |
Cytat:
|
Jeśli chłopak chciałby szczerze grać dla Polski i pomagać nam w ważnych meczach, to niech spróbuje. Osobiście nie widziałem żadnego spotkania z jego udziałem więc trudno mi się jest wypowiadać na temat jego gry, ale jeśli gra w lidze francuskiej to nie jest jakimś pionkiem. Jednak nie zmienia to faktu, że musiałby się zaaklimatyzować w Polsce, a z tym mógłby być problem. Ale ta kwestia to już sprawa sztabu szkoleniowego, kochanego PZPN-u etc...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl