Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ludovic Obraniak - Polakiem ? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5370)

kiju.ts 06.02.2009 22:20

zawsze te kwestie zmiany barw narodowych to sprawy kontrowersyjne, ale niestety moje poczucie POLSKOŚCI i PATRIOTYZMU nie pozwala mi wyrazić aprobaty, by Francuz grał dla kariery w naszej kadrze.

OK, jeśli Polak żyje we Francji, ale On 11 reprezentował ten kraj i spiewał Marsyliankę. I to dla mnie koniec. FIFA na dzień dobry powinna ten pomysł zamknąć. Nie bardzo rozumiem, co to za wyjątkowy powód, żeby reprezentanta Francji przemianować na niezykle związanego z Polską, Ojczyzną gracza naszej kadry ??

tofik 06.02.2009 22:46

Jakiej kariery, a Rogera niby wszyscy rozchwytują odkąd gra w rep Polski ? Pewnie miał zblizoną ilość ofert grając w samej Legii.
A co do samego Obraniaka, to świetny grajek i dodatkowo rozgrywa teraz najlepszy swój sezon. Może chce wykorzystać rep Polski by zwrócić na siebie uwagę szkoleniowca Francji ?
Wg mnie to on spokojnie zasługuje na powołanie do ichniej kadry, nie wiem czy to nie jest jego celem.
No, ale poczekajmy i wszystko się wyjaśni.

Biorąc pod uwage walory piłkarskie to on przerasta wszystkich łącznie z Błaszczem o głowę. I pod tym względem jestem na tak. Łatwiej przełknąc Obraniaka, którego więzy krwi łączą z Polską niż 2 Murzynów. Przecież po tym, to już nic nie powinno nas ruszać Panie i Panowie. :)

kiju.ts 06.02.2009 22:52

dlatego emannuel i roger nie powinni sie znalezc u nas w kadrze i koniec.
widze ze wielu patriotów u nas na forum...

jachting 06.02.2009 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 669735)

Biorąc pod uwage walory piłkarskie to on przerasta wszystkich łącznie z Błaszczem o głowę. I pod tym względem jestem na tak. Łatwiej przełknąc Obraniaka, którego więzy krwi łączą z Polską niż 2 Murzynów. Przecież po tym, to już nic nie powinno nas ruszać Panie i Panowie. :)

Błaszczu jest najlepszy :P ,może przez to że jesst Polakiem go przeceniam,ale dla mnie to jest mistrz :) .
Oby chłopaka tylko kontuzje nie nękały .

Ps. Teraz Sprawdziłem na transfermarkt , przynajmniej tam Kuba jest droższy o 2,5 bańki
To chyba jednak ty nie doceniasz naszego Kubusia

impArt (konto usuniete) 06.02.2009 23:10

Gdyby mu dali polski paszport to i tak skończy jak Roger, którego Leo powołuje już tylko, po to aby nie wyszło, że źle zrobili PZPN i Kaczyński dając mu paszport.

Arkas 06.02.2009 23:28

Napewno większy Polak z tego Obraniaka niż z Rogera bądź Olisadebe.
On ma chociaż polskich przodków, a nie tak jak Roger przyjechał, Leo stwierdził że taki piłkarz by mu się sprzydał i mu paszport dali.
Wg. mnie w reprezentacji powinni grac sami reprezentanci tego samego kraju, a nie jakaś mieszanka kolorowa.
A co do Obraniaka jeszcze to jak chce u nas naprawdę grac to czemu nie? Patrząc na drzewo genealogiczne to Polakiem on jest.

kiju.ts 06.02.2009 23:34

Polakiem się jest jesli rodzice sa Polakami, Arkas.

robert.ugorek 06.02.2009 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 669445)
Odzywają się Ci wielcy patrioci, a jak Roger strzelał Austrii a Olisadebe bramkę za bramką w El.MŚ to zapewne sraliście z zachwytu.

Jest XXI wiek, ludzie.


Większość z nas nigdy nie była za tym by obcokrajowcy reprezentowali mnie i Ciebie.
Jestem patriotą, i mimo tego, że to byoby ogromne wzmocnienie, sądzę, że Ludovic już wybrał kraj, który chce reprezentowac.

Proszę, niech ktoś przytoczy jego własne słowa, potwierdzające, miłośc do Polski (Ojczyzna ??!!) ?

Amfre 07.02.2009 01:15

osobiście mam mieszane uczucia co do pomysłu sprowadzenia Ludovica do naszej kadry... z jednej strony liczy się sportowy sukces i zwycięstwa Polski, ale wypracowane i rozegrane przez naszych reprezentantów, a ciężko, żeby Polaków reprezentował Nigeryjczk, Francuz oraz Brazylijczyk.

Ogólnie dziwne te przepisy FIFA, zdaje mi się, że obcokrajowcy wogóle nie powinni występować w kadrze danego kraju.

noonelikeus 07.02.2009 01:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez robert.ugorek (Post 669801)
Proszę, niech ktoś przytoczy jego własne słowa, potwierdzające, miłośc do Polski (Ojczyzna ??!!) ?

http://www.youtube.com/watch?v=ew9CAJPdJPI

co on tam świergocze? pewnie, że prezes Lato oraz Leo naobiecywali mu sukcesów oraz złotych jaj za zgodę na grze dla Polski...

kosz.krakow 07.02.2009 01:50

Chłopak jeszcze wogóle nie ma obywatelstwa, poza tym Lato mówi, że chce się udać do siedziby PZPN w Nyonie... Krzyż na drogę... :D

Co dokładnie musi zadeklarować PZPN oraz Obraniak, by przekonać FIFA do pozytywnej dla Polski decyzji?

Wredny 07.02.2009 02:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kosz.krakow (Post 669844)
Chłopak jeszcze wogóle nie ma obywatelstwa, poza tym Lato mówi, że chce się udać do siedziby PZPN w Nyonie... Krzyż na drogę... :D

Co dokładnie musi zadeklarować PZPN oraz Obraniak, by przekonać FIFA do pozytywnej dla Polski decyzji?

dobry ten Grześ Lato, pewnie by sie naszukał..

http://www.sport.pl/pilka/1,65046,62...Obraniaka.html

Cytat:

Jest odpowiedź FIFA w sprawie gry dla Polski Ludovica Obraniaka, gwiazdy francuskiego Lille. - Pomożemy mu w uzyskaniu obywatelstwa. Bardzo nam zależy, by występował dla nas - mówi Sport.pl prezes PZPN Grzegorz Lato

Sprawa Obraniaka wlecze się od kilkunastu miesięcy, ale ostatnio nabrała przyśpieszenia. 25-letni skrzydłowy wielokrotnie deklarował, że chciałby występować w reprezentacji Polski, ale długo wydawało się, że nie ma do tego prawa. W końcu PZPN spytał FIFA, czy Obraniak może grać.

Odpowiedź, która właśnie nadeszła do PZPN nie jest jednoznaczna. Autorzy powołują się na artykuły ze statutu światowej organizacji i zrzucają decyzję na komitet do spraw piłkarzy.

Wątpliwości wzbudza występ Obraniaka w towarzyskim meczu francuskiej młodzieżówki z Hiszpanią. Według FIFA w takim wypadku piłkarz może zmienić reprezentację tylko przed skończeniem 21 lat.

- Ale dotyczy to wyłącznie meczów o punkty, a nie sparingów - powiedziano nam w biurze prasowym FIFA. Pozostałe warunki piłkarz spełnia. - Też słyszałem, że formalnie nie będziemy mieli żadnych problemów. Ale tą sprawą zajmiemy się dopiero, jak piłkarz złoży podanie o przyznanie polskiego obywatelstwa - mówi Lato.

Obraniak zrobi to za kilka dni. Później razem z PZPN musi jeszcze wystąpić do FIFA o pozwolenie na grę w reprezentacji Polski. - W konsulacie w Paryżu powiedziano mi, że gdyby PZPN wykazał podobną determinację jak w przypadku Rogera, Ludovic dostałby obywatelstwo w kilka tygodni
- mówi Tadeusz Fogiel, agent działający we Francji.

- Pomożemy Ludovicowi. Zależy nam, by grał dla Polski - broni związku Lato.

Według Fogiela zaangażowanie PZPN-u dotychczas było niewielkie. - Ktoś ważny z centrali mógłby się z nim skontaktować. Zupełnie inaczej by to wyglądało. On nie chce się napraszać. Wystarczy, że Ludovic pójdzie do konsulatu i zostanie odesłany po dodatkowe dokumenty. Przez takie szczegóły wszystko może zakończyć się niepowodzeniem. To jest piłkarz, a piłkarze przez całe życie mają przecież wszystko podawane na tacy - mówi Fogiel.

Samo przyznanie obywatelstwa będzie łatwiejsze niż w przypadku Rogera, bo dziadkiem piłkarza był Zygmunt Ubraniak, który wyemigrował do Francji z Pobiedzisk przed II wojną światową. Osiadł w Lotaryngii. Francuskie obywatelstwo przyjął dopiero w 1964 r. Prawdopodobnie wtedy - przy przepisywaniu dokumentów - doszło do zniekształcenia nazwiska z Ubraniak na Obraniak. Rodzice Ludovica po polsku mówią bardzo słabo, on sam wcale.

W tym sezonie Obraniak zagrał w zajmującym siódme miejsce w lidze Lille 18 meczów, strzelił osiem goli. Najczęściej jest ustawiany na prawej pomocy, ale zdarzało mu się również występować na lewej stronie boiska i w środku. - Nie możemy sobie pozwolić na stratę takiego piłkarza. A jeśli PZPN się nie pośpieszy, a Obraniak dostanie powołanie od Francuzów na pewno z niego skorzysta. Ile można czekać? - pyta Fogiel.

- Ale na pewno jego zainteresowanie grą dla Polski nie wynika z chęci wymuszenia powołania do reprezentacji Francji. Tak właśnie kilka lat temu zachował się Andy Johnson. Ludovicowi naprawdę zależy na grze w reprezentacji Polski - mówi Maciej Chorążyk koordynator sekcji monitoringu i rozwoju młodych piłkarzy. W 2004 r. napastnik Fulham Andy Johnson ogłosił, że chce występować dla Polski. Nie złożył jednak wniosku o paszport, a kilka miesięcy później zadebiutował w reprezentacji Anglii.

gniady_lopez 07.02.2009 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawiony)

Wierność.

Wierność swoim zasadom...

A nie lepiej dac szansę jakiemuś młodemu utalentowanemu Polskiemu chłopakowi, który umie zagrać. A taki paycua by mu tylko miejsce blokował...

igortsw 07.02.2009 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gniady_lopez (Post 669862)
A nie lepiej dac szansę jakiemuś młodemu utalentowanemu Polskiemu chłopakowi, który umie zagrać.

No właśnie tylko takich "jakichś" młodych utalentowanych w Polsce nie ma tysięcy tylko trafia się raz na jakiś czas, a zrzesztą jedno miejsce,"tych" młodych nie przekreśli, bo i tak większość z nich zaczyna w Reprezntacji od meczów nie w wyjściowym składzie w ważnym meczu eliminacyjnym, tylko w towarzyskich itd. więc mała szansa, że jeden Obraniak przekreśli kariere jakiemus "młodemu wilkowi".

Kamyck1906 07.02.2009 10:26

a ja powiem, że gra Ludowika w naszej reprezentacji dużo by pomogła...

i jak za pewne ktoś wcześniej napisał, to ilu zawodników gra w reprezentacji Francji, a którzy się NIE urodzili we Francji i NIE MAJĄ Francuskich korzeni... zapodac kilka przykładów?

- Thuram (obecnie zakończył karierę) - ur. w Gwadelupi
- Evra - ur. w Senegalu
- Makalele - D.R. Konga
- Vieira - Senegal
- Malouda - Gujana Francuska

i takich zawodników jest w ****u...

a u Niemców, to czy ktoś się przejmuje, ze Kuranyi pochodzi z Brazylii albo Podolski, Klose, Trochowski z Polski?

Wiślak ASR 07.02.2009 10:37

Ja jestem na tak. Dlaczego ? Skoro czuje się Polakiem i chce grać dla Polski to nie widzę problemu - tym bardziej że ma polskie korzenie. Mówicie w kontekście Niemiec czy Francji o koloniach a nie zapomnieliście o takim terminie jak emigracja ?! Była masa polskich patriotów którzy z różnych powodów wyemigrowali i swoje dzieci, wnuków wychowywali tak żeby miały poczucie przynależności do Polski. Co do tego że grał w młodzieżowych i jeden - chyba nawet towarzyski - mecz w seniorach. Myślicie że to on miał nie wiem, dzwonić pisać do PZPN żeby go powołali do młodzieżówki ?! Nie do szukania takich talentów są wyznaczeni ludzie którzy widocznie sprawe zawalili. W młodzieżowej reprezentacji Polski grał jakiś arabo-szwedo-polak bo go tam w Szwecji wypatrzyli. Z resztą z Tyrałą jest tak samo. Ma korzenie, czuje sięPolakiem niech gra. Tam Twój dom gdzie serce Twoje !

Bóg Trybun (objawion) 07.02.2009 10:37

Ożesz w paszczę...

@Kamyck1906 przeczytaj dokładnie ten temat a natrafisz na wpis Bronexa. Ko-lo-nie. I nie chodzi o obozy harcerskie.

@gniady_ - nie wiem, w jakim kontekście cytujesz moje słowo wierność - mnie chodziło o zwykłą, kibicowską zasadę: kibicuje się na dobre i złe, a jeżeli REPREZENTACJA polega na REPREZENTOWANIU to grają w niej Polacy, a nie wynalazki zza miedzy.

Trochę pokory do tego, kim jesteśmy i w jakim miejscu się znajdujemy. Chcecie pudrować obraz naszej piłki? Racja, akcja "pomóżmy pezetpeenom" trwa.
Jak widać, najtrudniej niektórym popatrzeć w lustro.

gniady_lopez 07.02.2009 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion)

[B
@gniady_ [/B]- nie wiem, w jakim kontekście cytujesz moje słowo wierność - mnie chodziło o zwykłą, kibicowską zasadę: kibicuje się na dobre i złe, a jeżeli REPREZENTACJA polega na REPREZENTOWANIU to grają w niej Polacy, a nie wynalazki zza miedzy.

zgadzam sie z Tobą

jak ktoś ma mnie reprezentować, to niech to będzie POLAK z krwi i kości a nie przebieraniec.

kibic sukcesu 2007 07.02.2009 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamyck1906 (Post 669887)
iza pewne

zapewne ...

cosa nostra 07.02.2009 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamyck1906 (Post 669887)
a ja powiem, że gra Ludowika w naszej reprezentacji dużo by pomogła...

i jak za pewne ktoś wcześniej napisał, to ilu zawodników gra w reprezentacji Francji, a którzy się NIE urodzili we Francji i NIE MAJĄ Francuskich korzeni... zapodac kilka przykładów?

- Thuram (obecnie zakończył karierę) - ur. w Gwadelupi
- Evra - ur. w Senegalu
- Makalele - D.R. Konga
- Vieira - Senegal
- Malouda - Gujana Francuska

i takich zawodników jest w ****u...

a u Niemców, to czy ktoś się przejmuje, ze Kuranyi pochodzi z Brazylii albo Podolski, Klose, Trochowski z Polski?

I co, wydaje Ci się to wporządku?

Więc Ci odpowiem, że nie jest wporządku. Chcą reprezentować to niech reprezentują swoje macierzyste Ojczyzny. Akurat Francja to skrajność, która jest skutkiem i ich dziedzictwem z cczasów kolonialnych. Ale my takiej historii nie mieliśmy. Podolski, Klose i inni smieszni Niemcy wybrali kraj, który chcą reprezentować i szanujmy ich wybór. Jednak w przypadku Ludovica, wyboru dokonał dawno temu, a obecnie ze względu na brak miejsca w kadrze Francji, chłopak szuka gdzie by się tu zaczepić, skoro taki średniak może byc u nas supergwiazdą.

A ja powiem tak.. Łaski bez.

Wiślak ASR 07.02.2009 19:23

Trochę mnie dobijają te posty z cyklu " Co Obraniak ma na myśli chcąc występować w reprezentacji Polski". Tak na prawdę szczegółów nie znamy. Może poczekajmy jak się sprawy rozwiną i wtedy będą lamentować sceptycy a pozytywnie nastawieni będą zadowoleni. Ma na pewno lepsze papiery niż Pereiro czy Olisadebowski.

Shizuke 07.02.2009 22:48

"chłopak szuka gdzie by się tu zaczepić, skoro taki średniak może byc u nas supergwiazdą."

Ten "średniak" jest czołowym pomocnikiem ligue 1 :-)

Proud 07.02.2009 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Shizuke (Post 670277)
"chłopak szuka gdzie by się tu zaczepić, skoro taki średniak może byc u nas supergwiazdą."

Ten "średniak" jest czołowym pomocnikiem ligue 1 :-)

ale Liga francuska to nie ta sama pólka co angielska, włoska czy hiszpańska...czyli europejski średniak...a Lyonie też nie gra...

cosa nostra 07.02.2009 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Shizuke (Post 670277)
"chłopak szuka gdzie by się tu zaczepić, skoro taki średniak może byc u nas supergwiazdą."

Ten "średniak" jest czołowym pomocnikiem ligue 1 :-)

to ja wolę sagana, smolarka, błaszcza, boguskiego, majewskiego, sikorę, jelenia i obu brożków, niż jakiegos francuzika. na francuza to ja się moge umówić z tą laską z os. kościuszkowskiego ...

Wredny 08.02.2009 00:39

dzisiejszy mecz kadry pokazał nam jak bardzo potrzeba nam wzmocnien, a testowani gracze nie są na poziomie międzynarodowym

w perspektywie powoli kończącego karierę Krzynówka, oraz ciągle kontuzjowanego Błaszczykowskiego, mozemy mieć problem z obsadzeniem lini pomocy. tym bardziej przydałby sie właśnie Obraniak

osobiscie chciałbym od niego samego usłyszec ze zależy mu na grze dla Polski

darotsok73 08.02.2009 01:00

Tak poważnie , pomijając narodowo-patriotyczne argumenty , ciekawe jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z Obraniakiem , jakie są prawdziwe intencje gościa i co chce osiągnąć .
Polakiem (jak na razie) nie jest , naszych chorych realiów narodowych i sportowych nie zna , ale jeśli to nie fikcja , lanserka i wyrachowana autopromocja to lepiej żeby jak najszybciej się wyjaśniło.
Facet umiejętności piłkarskie ma spore , gra w mocnej lidze i zdaje sobie sprawę co oznacza reprezentowanie barw narodowych , odwrotu nie ma i opcji zmiany też .

Patrząc na dzisiejsze męczarnie piłkarsko jak najbardziej by się przydał,

Przemo12 08.02.2009 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 670365)
Tak poważnie , pomijając narodowo-patriotyczne argumenty , ciekawe jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z Obraniakiem , jakie są prawdziwe intencje gościa i co chce osiągnąć .
Polakiem (jak na razie) nie jest , naszych chorych realiów narodowych i sportowych nie zna , ale jeśli to nie fikcja , lanserka i wyrachowana autopromocja to lepiej żeby jak najszybciej się wyjaśniło.
Facet umiejętności piłkarskie ma spore , gra w mocnej lidze i zdaje sobie sprawę co oznacza reprezentowanie barw narodowych , odwrotu nie ma i opcji zmiany też .

Patrząc na dzisiejsze męczarnie piłkarsko jak najbardziej by się przydał,

jasne ze by sie przydal, idz popros teraz kakę i ronaldo, żeby grali dla Polski i zadeklarowali miłość do Ojczyzny

darotsok73 08.02.2009 13:34

Brawo, Przemo, wniosłeś dużo do dyskusji, jestem pod wrażeniem.

Bati_NS_TSW 08.02.2009 13:42

Ciekawym dla mnie jest to, czy jeśli teraz tak bardzo czuje sie Polakiem i chce reprezentowac nasz kraj, co bedzie wtedy kiedy dostanie odmowe. Bo dla mnie jest jasne że jeżeli zależy mu na Polsce, nie będzie reprezentował barw innego kraju. I paradoksalnie odmowa byłaby najlepszym wyjściem co do sprawdzenia "przydatności"
No ale jak wiadomo takiej opcji nie ma, moim zdaniem dobrze by było gdyby mogl grac dla nas.

Przemo12 08.02.2009 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 670494)
Brawo, Przemo, wniosłeś dużo do dyskusji, jestem pod wrażeniem.

To bardzo miło, dziekuje. Myślę, że zrozumiałes o co mi chodziło.

Chcesz pomijać narodowo-patriotyczne argumenty, ale o nie tu przede wszystkim chodzi.

koyoot 08.02.2009 18:02

Przemo12 albo ty albo ja nie zrozumielismy ironii:P.

Przechodzac do tematu. Ja chce by gral dla Polski. Nie dlatego ze uwazam bylby wzmocnieniem choc to tez. Tylko to jest powod ambicjonalny. Za duzo nam pilkarzy podpieprzylo juz kilka innych reprezentacji(Radzinski, Klose, Podolski, Szetela by wymienic te chyba najbardziej znane). Po prostu my tutaj to spimy na stojaco i nie przebierajac w slowach opierdalamy sie jesli chodzi o Polakow ktorzy maja Polskie korzenie i nic nie robimy by takich mlodych(przynajmniej nie robilismy wczesniej) wziac do repry by nikt nam ich nie podp....

Tacy mlodzi moga sie uksztaltowac jeszcze i byc naprtawde powaznym wzmocnieniem repry. Fkt faktem Obraniak nie spiewalby zapewne polskiego hymnu podczas spotkan bo zwyczajnie w swiecie nie zna Polskiego jezyka ale czy Roger i Olisadebe go spiewali? Wiec jesli oni mogli grac w reprezentacji to czemu nie Obraniak nie mialby grac w NASZEj POLSKIEJ reprezentacji tym bardziej ze on MA, w przeciwienstwie do wyzej wymienionych Polskie korzenie? A dla nas byloby to wzmocnienie bo Krzynowek zaczyna powoli rdzewiec niestety...

kubawislak 08.02.2009 18:11

Wolę jego niż "Rokera"... Jedno jest chyba pewne gdyby mógł grac dla Francji to obrałby taką samą drogę jak dwa bardzo dobrze nam znane szwaby... chociaż ich z pewnością coś łączy z naszą ojczyzną, oprócz przodków, tu się urodzili tu rozpoczęli wychowanie, dopiero potem migracja. Więc Obraniakowi za złe nie można by mieć za złe gdyby wybrał Francję... nie wiem tylko jak ich ojcowie mogli pozwolić aby grali dla szwabów... no cóż to jest właśnie Śląsk...

kiju.ts 09.02.2009 10:25

nie no ale, chłopak ciepnął niesamowicie :) http://www.youtube.com/watch?v=04VoiGgOK7g

racja, że błąd popełnili przy angażu Emmanuela i Rogera, teraz to może zjechać na naszej kadry pół świata z polskimi korzeniami... i małżonkami..

cosa nostra 10.02.2009 18:47

http://www.sport.pl/sport/1,65025,62...Obraniaku.html

Do końca miesiąca FIFA zadecyduje, czy Ludovic Obraniak może grać w reprezentacji Polski. Kontaktowałem się z nimi nieoficjalnymi ścieżkami - mówi prezes PZPN Grzegorz Lato. Pomocnik Lille za kilka dni ma złożyć podanie o polskie obywatelstwo

Kilka dni temu związek dostał w sprawie 25-letniego piłkarza niejednoznaczną odpowiedź od światowej federacji. - Nie powiedzieli ani "tak", ani "nie". Kłopotem może być mecz Obraniaka w młodzieżowej reprezentacji Francji - mówi prezes PZPN

Według FIFA, jeśli piłkarz zagra w reprezentacji jednego kraju, może ją zmienić tylko przed skończeniem 21 lat. - Ale nie dotyczy to sparingów, ale wyłącznie meczów o punkty - powiedziano nam w biurze prasowym FIFA.

- Ostateczną decyzję FIFA podejmie do końca lutego. Nieoficjalnymi ścieżkami już się z nimi kontaktowaliśmy. Nic więcej nie mogę powiedzieć - mówi Lato.

W piśmie do PZPN FIFA napisała, że sprawą będzie się zajmować komisja do spraw statusu piłkarzy. A ona zbiera się dopiero 18 marca. - Rozmawialiśmy z niektórymi ludźmi. Zależy nam, żeby Ludovic grał dla nas - odpowiada Lato.

Obraniak musi teraz złożyć podanie o polskie obywatelstwo. - Zebrałem wszystkie dokumenty, jakie mogłem. Mam nadzieję, że kiedy znajdą się w urzędzie, PZPN mi pomoże - powiedział piłkarz w wywiadzie dla gazety "Le Foot".

Lato już wcześniej zapowiadał, że związek będzie się starał ułatwić starania piłkarza o paszport. - W ciągu kilku dni umówię się z Ludovikiem i złożymy wszystkie dokumenty - mówi Tadeusz Fogiel, agent piłkarski działający we Francji, który pomaga Obraniakowi.

pj.patryk 11.02.2009 01:19

Ja jestem na tak. Przecież nie mamy nic do stracenia. Chłopak chce grać dla Polski i należy mu dać szanse. Nawet jeżeli w przyszłości nie byłby wzmocnieniem kadry mielibyśmy, że tak powiem czyste sumienie, a nie pluli w brodę jakby tak, np. wbił nam dwa gole, grając w reprezentacji Francji na Euro 2012. To tylko taki przykład, który przyszedł mi do głowy. :-)

Domas 25.02.2009 11:14

Cytat:

Obraniak wystąpił o polskie obywatelstwo

Ludovic Obraniak wystąpił w miniony piątek o nadanie polskiego obywatelstwa - poinformował konsul RP w Lille Andrzej Lisowski.

- Ludovic Obraniak nie posiada dokumentów, które potwierdziłyby jego polskie pochodzenie. Podobno zaginęły. Wobec tego wystąpił o nadanie polskiego obywatelstwa - poinformował konsul Lisowski.

- Ściślej mówiąc, pan Obraniak jest w trakcie składania wniosku o nadanie obywatelstwa. Nie miał wszystkich niezbędnych dokumentów. Spodziewamy się go ponownie za kilka dni - wyjaśnił konsul.

Andrzej Lisowski dodał, że była to druga wizyta Obraniaka w polskim konsulacie, bo pierwszą złożył kilka miesięcy temu, i że w miniony piątek towarzyszył mu "polski dziennikarz".

Ludovic Obraniak w tym sezonie strzelił dziewięć goli w meczach ligowych Lille OSC.

Piłkarz jeden raz wystąpił we francuskiej drużynie młodzieżowej, zatem aby móc zagrać w polskiej reprezentacji, będzie musiał uzyskać specjalną zgodę z FIFA.

Ludovic Obraniak
ur. 10 listopada 1984, Longeville-lès-Metz
Francja, pomocnik, 174/72

2002/03 - FC Metz - 9-0
2003/04 - FC Metz - 9-0
2004/05 - FC Metz - 30-2
2005/06 - FC Metz - 31-1
2006/07j - FC Metz - 20-2
2006/07w - Lille OSC - 17-0
2007/08 - Lille OSC - 35-2
2008/09 - Lille OSC


taki patriota, a nawet sie porządnie przygotawac nie umie...

Bóg Trybun (objawion) 25.02.2009 11:28

Ja powiem tak: przecharcerz z niego, ale jestem na nie bez słowa wytłumaczenia : ))))

MessiWisła4ever_tsw 25.02.2009 11:32

Oli przynajmniej miał jakies polskie KORZENIE
Zaczelismy sie przyzwyczajac ze kazdy dobry pilkarz bedzie mial polskie obywatelstwo i zagra w reprezentacji
np.http://sport.onet.pl/74327.2,1248703...wiadomosc.html

eye63 25.02.2009 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Domas (Post 681531)
taki patriota, a nawet sie porządnie przygotawac nie umie...

Taki z Ciebie Polak, a czytać nie umiesz. Poczytaj kolego wcześniejsze posty, poczytaj o Obraniaku, to się dowiesz dlaczego tych dokumentów "już" nie ma.

Kandzior 25.02.2009 12:21

Jeśli chłopak chciałby szczerze grać dla Polski i pomagać nam w ważnych meczach, to niech spróbuje. Osobiście nie widziałem żadnego spotkania z jego udziałem więc trudno mi się jest wypowiadać na temat jego gry, ale jeśli gra w lidze francuskiej to nie jest jakimś pionkiem. Jednak nie zmienia to faktu, że musiałby się zaaklimatyzować w Polsce, a z tym mógłby być problem. Ale ta kwestia to już sprawa sztabu szkoleniowego, kochanego PZPN-u etc...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl