![]() |
Cytat:
Co nie zmienia faktu że dzisiaj potwierdziła sie teza że najlepsi zdają za 2 razem ;) Na jakiej stronce można sprawdzić kiedy prawko do odebrania? |
najbardziej aktualne dane są tutaj: https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx
|
ChomikNH, Jantar na Basztowej. Od poniedziałku do piątku od 15.00 do 19.30. Potem ruszasz na miasto i też szybko idzie. Ja, mimo że pracuję, wyjeżdżiłem 30 godzin w niecały miesiąc. Gdybym nie pracował to max 2 tygodnie. Dziś zdałem wewnętrzny, no i jutro na Koszykarską zanieść papiery. Obym nie czekał więcej niż miesiąc...
gratulacje artek. Jaką miałeś trasę? |
Rondo Dywizjonu 308 w prawo, potem 2 ronda prosto, skręt w osiedle, tam parkowanie, dojechałem do Arki, i potem prosto już do ośrodka, nie powiem ci dokładnie ale mniej więcej tak, pare przejazdów przez tory, dosc długa trasa po bocznych uliczkach, chciał mnie złapać na stella-sawickiego na skręcaniu w lewo (tam jest pas dosc długo ale w pierwszym miejscu jest zakaz wiecie o czym mówie?) ale ogólnie jeden błąd zrobiony, i to głupi, bo jechałem za długo na 2 biegu (wg niego, nie chciałem wrzucac 3 jak sie toczyłem za ciężarówką niecałe 40km/h)
Koper, link nie działa |
dziwne bo u mnie działa. Być może jakiś firewalle Ci blokuje. U mnie pyta czy można zaufać stronie i można śmiało śmigać.
Jak nie to masz jeszcze tutaj: http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=904...y=typ%3Dpj Z tym, że tutaj opóźnione jest |
ile czekaliście na papier ? Ja już czekam w 1,5 tygodnia ( mieszkam w Krakowie ).. ile można czekać :-P
|
a ja dziś (czekałem z 3 godziny, a jak) dostałem termin na 3. października. Nie jest źle. Wolałbym raczej jechać w prawo z Koszykarskiej, ale się zobaczy ;) W każdym razie nie będę płakał, jak nie zdam :P
|
i jak jest w końcu z kategorią A? od kiedy wchodzi w życie przepis, że można zdawać od 24?
w ogóle gdzie najlepiej robić kurs na A? jakie koszty?(ok 900?) ile się czeka na egzamin, ile osób zdaje;) itp. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Witam. Zdałem 1 września !! (trzecie podejscie) ale udało sie :) Za pierwszym razem oblał mnie za nie puszczenie pieszego, a za drugim razem bo nie włączyłem kierunkowskazu przy parkowaniu, głupie błedy. Ale teraz udało się :) Miałem na godzine 14 egzamin ale czekałem aż do 15:50 dopóki wsiadłem w auto.
Moja trasa: Z Koszykarskiej w Nowohucką w prawo, następnie w prawo w Centralną, potem lewo (cięzki wyjazd, słaba widoczność, podwójna ciągła), następnie w prawo w strone ronda Czyżyńskiego, na rondzie w prawo, nastepnie zawracanie na najblizszym mozliwym miejscu (jest przełączka) potem przez Rondo czyżynskie prosto, nastepnie w prawo w ulice Dąbrowskiej (tu wystepuje małe rondko przy Carrefourze), prosto przez to rondko, potem zawracanie na najbliszym mozliwym miejscu ( przy osiedlu Albertyńskim, zawracanie przy dalszej krawedzi wystepuje droga poprzeczna), nastepnie skręt w prawo w osiedle(chyba Dywizjonów 303, tam gdzie sklep PLUS- minimarket), wyprzedzenie rowerzysty (metr odstepu), tam dostałem polecenie zawracania na trzy, wyjezdzajac z osiedla skręt w lewo, jazda w strone DH Wanda, parkowanie skośne po prawej stronie na osiedlu Albertyńskim, nastepnie prosto i skręt w prawo w ulice Gen. Andersa, zawracanie na przełączce jeszcze przed Rondem Kocmyrzowskim, nastepnie skret w prawo w ulice Broniewskiego (miedzy Kazimierzowskim a Wysokim), nastepnie Rondo Hipokratesa na którym miałem skręcić w lewo (w strone Kalinowego), zawrotka na najblizszym mozliwym miejscu (uwaga na tramwaje), wracjac na Rondo Hipokratesa kazano mi zawrócić na tym rondzie, nastepnie ta sama zawrotka i znów jazda w kierunku Ronda Hipokratesa (szczerze powedziawszy nigdy w tym miejscu nie widziałem Egzaminu), na rondzie skręt w prawo w ulice Broniewskiego w strone DH Wande, przy Wandzie także w prawo, potem prosto do osiedla Strusia (był korek przed Lidlem) kazano mi zawrócić na najblizszej przełączce (podziekowania dla Pana który puścił mnie w korku na lewy pas) po zawrotce jazda prosto i skręt w prawo przy DH Wanda (miedzy osiedlami Kościuszkowskim a Albertyńskim, jazda prosto do małego rondka przy Carrefourze, na rondku w lewo, nastepnie w prawo wjazd na ulicę Bieńczycką, prosto przez Rondo Czyżyńskie, nastepnie dalej prosto aż do ronda Dywizjów 303 gdzie miałem skrecic w lewo (zajecie drugiego pasa od lewej strony przed wjazdem na rondo), na rondzie skręt w lewo i cały czas prosto Nowohucką aż do Koszykarskiej, mniej wiecej od Sellgrosa do Koszykarksiej jechałem z 15 min (taki korek), tutaj z kolei podziekowania dla młodej Pani w Seicento która puściła mnie na lewy pas (zmieniłem pas dopiero wtedy kiedy egzaminator powiedział że na światłach w lewo), wjazd w Koszykarską bez większych problemów, parkowanie przy ludziach oczekujących na egzamin. I słowa "Egzamin zaliczam pozytywnie", życze każdemu usłyszeć takie słowa :) Jedyne miał zastrzezenie, że jak było ograniczenie 50km/h, to nie jechałem to 50 tylko lekko ponad 40km/h (że troszke wolno) ale lepiej wolniej na egzaminie niż szybciej :) Słyszałem, że prawko można odebrać do dwóch tygodni w Urzędzie koło Sądu, mam pytanie czy można to jakoś sprawdzić przez internet czy jest już do odebrania ?? Pozdrawiam Wiślaków i życze powodzenia na egzaminach. |
Gratuluję :D Tu możesz sprawdzić: https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx
|
Witam mam pytanko, ponieważ chciałbym jutro pojechac na koszykarską i zapisac się na termin (pierwszy raz) lecz dowód mam w trakcie wyrabiania i z tego co sie dowiedziałem jeśli nie posiadam jeszcze dowodu to moge zjawić się tam z paszportem oraz poświadczeniem zameldowania , ale na stronce wyczytałem ze trzeba mieć ze soba swój numer pesel.Gdzie on powinien być zapisany prawidłowo tak żeby udało mi sie jutro wszystko załatwić? ( przeglądnąłem caly paszport i tam numeru PESEL nieznalazłem), z jakim dokumentem mógłbym pójść tam? Czy np karta KKM na której jest moje zdjecie i odrazu nr. PESEL napisany wystarczyłaby ?Doradzcie coś;-)
|
A w dokumentach z ośrodka nie ma czasem napisanego nr PESEL? Jeśli masz poświadczenie zameldowania to nr ewidencyjny to nr PESEL, przynajmniej w moim przypadku.
|
Krzyma to musieliśmy się widzieć, ja miałem na 15:30 a czekałem od 15 w poczekalni, 1 wrzesnia dobra data :)
A tak to mi się przypomniało, że egzaminator z niewiadomych przyczyn o zawracaniu na 3 sobie przypomniał już po skręcie w lewo na koszykarską i robiłem w tej bocznej drodze pierwszej po prawej na koszykarskiej jak się wraca ;) |
Cytat:
|
bez peselka potwierdzonego sie nieobejdzie...
aha jeszcze jedna rada nie warto iść nie umówionym wcześniej aby sie zapisać na egzamin macie neta więc zarezerwujcie sobie godzinke dokładnie,, a nie bedziecie stali.. hehe rekordziśći nawet po 5 godzin.... wcześniej skompletujcie dokumenty + fota + opłata za egzamin i ok.. podaje adres rezerwacji http://www.mord.krakow.pl/ aha pomomo wszystko starajcie sie rezerwować terminy w najbardziej gorętszych czasach.. tu czas pracuje dla was . egzamin jest strikte określony czasowo..!@!!! im dłużej stoisz w korku tym mniej sytuacji na zrobienie błędu!!! |
jedno pytanie, tak dla porownania cen, ile w Krakowie kosztuje prawo jazdy?
w Mysłowicach przy wakacyjnej promocji 1390 PLN aaa, i ile sie u Was czeka na egzamin, na Górnym Śl. 3m-ce jak nic |
Cytat:
śreednio kurs na b 1300 egzamin chyba 130 c 2000-2200 egz 180 e do c ok 2000 czyli ceny zbliżone. ja mam egz za3 tygodnie,,, a na b nie wiem.... aha teraz nie ma przymusu zdawania tam gdzie jest sie zameldowanym,, można np. w Tarnowie, i Nowym Sączu też...... |
Cytat:
|
Cytat:
to tylko dal małopoloan.... ewentualnie załatw sobie pobyt czasowy,,, . |
no to kapa zajebista bo pod Brzeskiem mam chate ale meldunek i staly pobyt mam na slasku, bylem w Tarnowie z ziomkiem na ustalenie drugiego terminu egzaminu (poprzedni ziomek oblal) i czekal jedyne 2 tygodnie na egzamin praktyczny.
Krew mnie zalewa przez ten pier***ny Slask, mimo wszystko ja mam Galicyjska krew ;) |
Cytat:
w miare masz opanowane skrzyżowania ronda etc.. inne miasta inne sytuacje,, fakt jest taki że na kursie uczysz się jak zdać egzamin.. a dopiero później uczysz się jeździć... i zachowań... inaczej sie jeździ w krk inaczej w - wa-wie..głównie ronda i niepisane zasady |
1) ile kosztuje prawo jazdy kat. A (chodzi mi o to ile kosztuje kurs ) hehe
2) czy jako posiadacz już kategorii B od ponad 2 lat moge być zwolniony np. z części teoretycznej egzaminu na prawko A ? |
Cytat:
|
adam09
1) google + mord krakow 2) nie mozesz zdawac mozna gdzie sie chce nawet nad morzem bedac z Krakowa. |
Przecież od nas morze ludzi zdaje w Tychach...
|
Krzyma, gratulacje! Ale trasę miałeś zajebiście ciężką. I te dwa głupie błędy wczesniej... pewnie też mnie na czymś takim uleje (kto urwa daje kierunkowskaz przy parkowaniu na osiedlu?). Ogólnie to najbardzie wkurzją mnie przełączki - nie dość, że w sumie każda inna, to jeszcze po kiego uja tak cały czas zawracać? :P
|
Ile się czeka na to, aż pojawi się że sprawa w toku? Bo ja dalej nie mam :/
|
z tym patrzeniem na necie, kiedy można odebrać prawko to pic na wodę.. czekałem do dzisiaj a dalej na necie pisało, że sprawa w toku.. a dziś poszedłem do urzędu a babka mówi, że już od 28 sierpnia jest u nich prawko moje ( a zdawałem 21 sierpnia ) więc radzę iść osobiście po jakimś 1,5 tyg:-)
PS. A już mogę legalnie jezdzić :-p |
W moim przypadku było tak,że byłem w urzędzie zapytać powiedział mi ,że nie ma. Wracam do domu, zmienił się status na stronie, dzwonie do urzędu (tego samego dnia!) prawko już było :)
|
A jak to wygląda, rezerwuje termin na złożenie dokumentów i o danej godznie na 100% mnie przyjmą? A co z opłatą trzeba wcześniej na konto wpłacić żeby nie stać tam do kasy?
|
Jaki polecacie osrodek szkolenia na kat A.
Do kiedy jest sezon motocyklowy? Mam 20 lat, zdąze jeszcze zrobić prawko przed wprowadzeniem ograniczenia od 24 lat ? |
Przez tydzien po zdaniu dalej mam "brak postepowania administracyjnego" to chyba nie jest normalne?
|
Cytat:
012 2593436 |
Oczywiście że dzwoniłem... papiery nie doszły z koszykarskiej
|
Jak to jest teraz z zapisami na egzamin? Jedyna forma rezerwacji godziny przyjęcia to ta przez internet, czy można np. pojechać tam rano i czekać na jakieś bloczki?
|
przez internet to teraz cięzko. kumpel sie zapisal a potem dzwonil tam spytając o potwierdzenie i mu powiedzieli że teraz przez internet sie nie da.. dziś byłem i dostałem 27. pazdziernika sam praktyczny...
|
A w jakich godzinach najlepiej tam być? Po południu to już nie ma szans nic załatwić? Od października to mnie urządza tylko egzamin w weekend, więc nie będzie problemów, jak poproszę, żeby mi dali termin np. na jakąś sobotę?
|
Cytat:
PS. Ja już czekam na tekturkę ; D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl