Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

Kandzior 13.06.2009 12:53

[quote=Kocur;744514]przeżuty :-p

To samo pomyślałem... :rotfl:

!!IRIVER!! 13.06.2009 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 744563)
Ja polecam Desperadosa, zwlaszcza z wycisnieta do srodka cytryna..

W taki sposób nie piłem... :) Dużo tego soku z cytryny wciskasz? Tyle, co załóżmy do herbaty?

darotsok73 13.06.2009 13:44

Po latach prób , i doświadczeń , obserwacji a zwłaszcza degustacji stwierdzam : ( chociaż od razu zaznaczam że subiektywnie :D ).
Najlepsze polskie piwo trzymające stały smak i poziom to...Żywiec , bez względu na upływ lat swoją słynną gorycz zawsze ma.
Kiedyś dobrym piwkiem był mocny Leżajsk, mocny Okocim , EB (słynne 0,4 choć trochę za bardzo gazowane to jednak smak miało boski).
"Naście " lat temu jeśli jakiś browar promował markę piwa to szło to raczej w parze z jakością , obecnie często się zdarza że wystarczy sprytna lub nachalna reklama aby rozpropagować sikacze.
Jak dla mnie Pifko musi być chmielowe. Sorry ale owocowo-reddsowo-desperadosowych wynalazków mogę się w ostateczności napić ale za piwa ich nie uznaję. Tak samo "browarów" typu tesko za 1zł.
Próbowałem wielu marek , bardzo dobre są gatunkowe piwa czeskie , angielskie i irlandzkie.
W Polsce największym "markowym" syfem jaki piłem był stary Barbakan , Brok !!, Bosman i Królewskie. Nie polecam .

Ps. Każde , nawet najlepsze gatunkowo piwo jak jest ciepłe to jest syfem.

StelmiOriginal 13.06.2009 13:50

http://streemo.pl/Portal/346511,Film...esperados.html


Obczajcie to ;] Reklama reklamą, ale piwo wstrętne - taki sikacz jak warka 1,5l PET

A tak to lubie Tyskie ;]

Wasiu 13.06.2009 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 744594)
W taki sposób nie piłem... :) Dużo tego soku z cytryny wciskasz? Tyle, co załóżmy do herbaty?

Ja z kolei herbaty nie pijam wiec nie wiem ile sie tam wciska :P
Taki normalny plasterek, przuozdobic szklanke i potem wcisknac zawartosc. Nieznacznie zmienia efekt smakowany. Taka Francja - elegancja :D

markokrk 13.06.2009 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 744563)
Twój post z rysunkiem w avatarze idelnie sie uzupelnia :D

BO ja tylko degustuje, a nie pije wcale :-p:-p

saklak1906 13.06.2009 15:07

Wlasnie pile OKOCIM MOCNE nie lubie mocnych piw ale tym jestem mile zaskoczony. W smaku bardzo dobre a i robi robote, pije grugie i zaczynaja mi sie nogi uginac.

Faktycznie tylko dla orlow


WOLE MIEC BRZUCH OD PIWA NIZ GARBA OD ROBOTY
BO PIWO NO MOJE PALIWO

tranceaddict 13.06.2009 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 744601)
Ja z kolei herbaty nie pijam wiec nie wiem ile sie tam wciska :P
Taki normalny plasterek, przuozdobic szklanke i potem wcisknac zawartosc. Nieznacznie zmienia efekt smakowany. Taka Francja - elegancja :D

Oto cos takiego koledze chodzi jakby ktos nie wiedzial

http://i65.photobucket.com/albums/h2...s58/corona.jpg

TSW06 14.06.2009 13:57

1. Żywiec 2. Tyskie 3. Lech 4. Heineken
plus Leżajsk, Jabłonowe =], Karpackie <- takie tanie ale nawet niezłe xD

ted 14.06.2009 16:00

Cytat:

8 calsbergów wychodzilo po 12zl
a nie 4?

na BP sa fajne promocje, kiedys 2 x 0,66l zubra po 5zł albo tyskacza po 6zł
teraz 4calsbergi+smyczka za 12zł bodajze

!!IRIVER!! 14.06.2009 16:06

Była taka promocja kiedyś, że za 12 zł były 4 carlsbergi, dopłacało się 1 grosz i były kolejne cztery.. :D czy coś w podobnej cenie ;)

Dive Pirate 14.06.2009 16:11

Z popularnych piw mogę polecić Dębowe Mocne do niedawna gustowałem w Żubrze ale coś się popsuł albo przepił :D więc teraz na topie Dębowe - oczywiście są to piwa o mocnym wyrazistym smaku. Okocim Palone jeszcze daje radę, a poza tym tylko Guinness :D

rafaelo 14.06.2009 16:22

Żubr sie popsuł albo przepil?:> degustuje to piwko od dłuzszego czasu i dosyc regularnie i musze zaprzeczyc:)

Dive Pirate 14.06.2009 16:29

Więc może się przepił :D i nastał czas odmiany ;) zapomniałem o Porterze żywieckim którego ostatnio również popijam.

regis 14.06.2009 16:32

Cytat:


do kolegi z poprzedniej strony, według ostatnich poszukiwań i wymiany informacji, perła już jest dostępna w coraz większej ilości sklepów w krk
Na pewno jest dostępna w Student Markecie, zaraz koło Yakuzy w kierunku miasteczka studenckiego (jest tam też Leżajsk, Brok, Łomża Eksport i inne ciekawe wynalazki) - polecam zwłaszcza chmielową, eksport jest moim zdaniem dużo gorsza.

Cwiara11 14.06.2009 16:38

1. BROK
2. ZUBR
3. Lech
4. Leżajsk
5. Tatra Pils

GonzoNS 14.06.2009 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 745110)
:lol::lol::lol:

co do bosmana raz piłem te piwo, i smakowało jak....woda :O nie wiem, może przeterminowane było czy coś, bo więcej tego nie próbowałem

do kolegi z poprzedniej strony, według ostatnich poszukiwań i wymiany informacji, perła już jest dostępna w coraz większej ilości sklepów w krk :D

ja mam takie tropche inne pytanie, nie wiecie gdzie teraz jest jakaś ciekawa promocja piwa?
coś takiego jak niedawno byla chyba w carefurze że 8 calsbergów wychodzilo po 12zl, lub jak w tesco że żubr kosztował 2 zl

właśnie wróciłem z biedronki Lech Premium 2.49 za sztuke

JackDaniels 14.06.2009 17:20

A co mozecie powiedziec o Żywcu Porter? ma 9,5 % daje kopa:D

Wasiu 14.06.2009 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JackDaniels (Post 745202)
A co mozecie powiedziec o Żywcu Porter? ma 9,5 % daje kopa:D

No chyba jak sie wódką rozcienczy.

markokrk 14.06.2009 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 745110)
:lol::lol::lol:

co do bosmana raz piłem te piwo, i smakowało jak....woda :O nie wiem, może przeterminowane było czy coś, bo więcej tego nie próbowałem

do kolegi z poprzedniej strony, według ostatnich poszukiwań i wymiany informacji, perła już jest dostępna w coraz większej ilości sklepów w krk :D

ja mam takie tropche inne pytanie, nie wiecie gdzie teraz jest jakaś ciekawa promocja piwa?
coś takiego jak niedawno byla chyba w carefurze że 8 calsbergów wychodzilo po 12zl, lub jak w tesco że żubr kosztował 2 zl

Ty się nie śmiej bo wiesz że to prawda:D. A promocje masz w lewiatanie na miasteczku Tatry pils :D. i do promocja Warki 8 za 20zł i do tego kufej, otwieracz i coś jeszcze :D. Żeby się nikt już nie śmiał to napisze że informacje mam od kolegów :P:P

felix. 14.06.2009 19:47

z tego Portera to można zrobić podobno (mnie jeszcze nie dane było spróbować :( ) zajebistą Porterówkę
Składniki:
- 0,5 l piwa porter,
- 0,5 l spirytusu,
- 1/3 szklanki cukru,
- 1 cukier waniliowy.

Cukier i cukier waniliowy rozpuścić w piwie. Następnie wymieszać ze spirytusem, wlać do butelek i odczekać kilka dni, aż się przegryzie.
Jedna z wódek, która wchodzi bez przepity (jak Iceówka,Cytrynówka) a potem mamy nogi z waty :DD Może ktoś próbował to opisze :P

Dive Pirate 14.06.2009 22:19

polecam 2 portery na pól z 1 zwykłym żywcem. Fajnie się pije a i w copke pizgo ;)

Prezydentowa 14.06.2009 22:39

Dzisiaj przywiozłam z Węgier 2 "zgrzewki" ichniejszego piwa (7pak i 6pak) - nazw nie pamiętam. Degustacja w piątek, aczkolwiek za taką zgrzewkę wyszło ok 13zł. Grosze

Nowohucianin^^ 15.06.2009 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felix. (Post 745284)
z tego Portera to można zrobić podobno (mnie jeszcze nie dane było spróbować :( ) zajebistą Porterówkę
Składniki:
- 0,5 l piwa porter,
- 0,5 l spirytusu,
- 1/3 szklanki cukru,
- 1 cukier waniliowy.

Cukier i cukier waniliowy rozpuścić w piwie. Następnie wymieszać ze spirytusem, wlać do butelek i odczekać kilka dni, aż się przegryzie.
Jedna z wódek, która wchodzi bez przepity (jak Iceówka,Cytrynówka) a potem mamy nogi z waty :DD Może ktoś próbował to opisze :P

Zajebista wódeczka wychodzi :D wchodzi litrami bez przepity i smakuje jak kukułka. Tylko robiliśmy odrazu 2litry tego ogólnie to miazga :)

Bieluu 17.06.2009 12:00

Orientuje się ktoś może gdzie w Krakowie można nabyć drogą kupna cydr? A gdyby był jeszcze gruszkowy to by było super. Ale jabłkowy też poszukuję.

!!IRIVER!! 23.06.2009 19:16

W Carrefourze Czyżyny jest obecnie dość tanie Piwko :)
Za 8x0,5l Heinekena + torba taka nieduża (o nazwie - muzyczna) gratis zapłaciłem 22,95 (2,87 za sztukę)
I widziałem też Tyskie - 8-pak za bodajże 17 czy 18 zł (czyli 2 zł z groszami )
Carlsberg - 6-pak w torbie termoizolacyjnej za 19,99 zł

AYALA 24.06.2009 14:04

tak mi sie zdaje i to nie tylko moja opinia że teraz piwa robią chyba na znacznie gorszych składnikach jak kiedyś bo co raz gorzej znosze kaca.Kiedyś to jak wypiłem wieczorem 6 browarków to rano 2-3 godzinki i było ok a teraz to mnie trzyma do wieczora.Nie mówie o piwach z beczek bo tam mogą różne wynalazki byc tylko o butelkowych.

Maciejj 24.06.2009 14:43

a w Krk mozna gdzies dostac piwo niefiltrowane?

saklak1906 24.06.2009 14:45

A pamieta ktos takie Niemieckie piwo FAXe w litrowej puszce, to bylo piwo. Takiej goryczki zadne nie ma, porownywalne jest GROLSH w zielonej butelce z tym metalowym zamknieciem ale to nie to samo choc tez dobre.

kuba126 24.06.2009 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 750845)
tak mi sie zdaje i to nie tylko moja opinia że teraz piwa robią chyba na znacznie gorszych składnikach jak kiedyś bo co raz gorzej znosze kaca.Kiedyś to jak wypiłem wieczorem 6 browarków to rano 2-3 godzinki i było ok a teraz to mnie trzyma do wieczora.Nie mówie o piwach z beczek bo tam mogą różne wynalazki byc tylko o butelkowych.

Masz racje przyjacielu, robiłem troszke w Browarze Okocim to starsi pracownicy opowiadali jak to sie dawniej piwo robiło...a teraz...masówka

Above 24.06.2009 15:08

Ostatnio praktycznie smakuje tylko w Perle, Karpackim albo Piaście.
Względy ekonomiczne robią swoje ;)
p.s. szkoda, że Desperados troche drogi.

!!IRIVER!! 24.06.2009 15:18

No ja ostatnio po czterech knajpianych na drugi dzień zdychałem.. nie wiem, co oni tam dodają... :/

A tak to kilka dni temu ledwo zmęczyłem jedno ciepłe Tyskie :lol:

Ale ogólnie to mi takie butelkowe/puszkowe wchodzi dobrze :)

Above - no cóż zrobić... Była niegdyś fajna promocja - że za 3 sztuki 9,99 zł (jakoś rok temu w czerwcu) ale teraz to prawie 4 zł za 0,4l :/ (z tym, że i Desperados jak ciepły to niedobry :P )

saklak1906 24.06.2009 15:28

Woda ma ogromne znaczenie przy produkcji piwa.
Ale jak kolego KUBA126 napisal kiedys wazenie piwa bylo sztuka a teraz masowka. Byle wiecej byle taniej i to znacznie odbija sie na smaku jak i potem na bolacej glowie.

I napewno pamieta takiego prezesa Mieczyslaw Mietla to za jego czasow Okocim byl najlepszy bo i pracowali odpowiedni ludzie na odpowiednim stanowisku. Jak Carlsberg przeja browar wprowadzil swoich ludzi i jest jak jest


IRIVER najgorsze jest cieple piwo i zimne kobiety, cieplego browara do ust nie wezme

Zieniu17 24.06.2009 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JLB (Post 750886)
Tyskie ponad wszystkie :lol:

Tyskacz nie ma smaka wogóle;)

!!IRIVER!! 24.06.2009 15:31

saklak - czasami wiesz bywa tak, że w lodówce sklepowej jest pusto, więc człowiek nie pogardzi i takim... jednak chyba na długo odstawiło to piętno na mojej psychice i teraz przez dłuższy czas takiego piwa nie wypije... :D

AYALA 24.06.2009 15:32

a mi sie zdaje że to wina alkoholu na jakim jest ono produkowane.Im tańszy tym pewnie gorszy i człowiek bardziej zdycha na drugi dzień.

saklak1906 24.06.2009 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 750894)
a mi sie zdaje że to wina alkoholu na jakim jest ono produkowane.Im tańszy tym pewnie gorszy i człowiek bardziej zdycha na drugi dzień.

Ale przy produkcji piwa nie uzywa sie alkoholu(nie wiem jak jest z tymi mocnymi), przynajmniej ja nigdy o czyms takim nie slyszalem. Wino tak mozna dodac alkoholu dla wzmocnienia.

Bartosz 24.06.2009 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 750868)
Niemieckie piwo FAXe

Faxe jest duńskie.

LuKaS TSW 24.06.2009 16:09

ja uwielbiam Perłę ale muszę po nią jeździć specjalnie do Krakowa bo u mnie nie ma:( a zaczeło się to gdy mieszkałem rok w Lublinie to tam w większości barów była Perła oraz Zwierzyniec ,też lokalne i w sumie ok. z tych tzw popularnych piw to ostatnio zasmakowałem w Lechu oraz Okocimiu zielonym

kuba126 24.06.2009 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 750888)
Woda ma ogromne znaczenie przy produkcji piwa.
Ale jak kolego KUBA126 napisal kiedys wazenie piwa bylo sztuka a teraz masowka. Byle wiecej byle taniej i to znacznie odbija sie na smaku jak i potem na bolacej glowie.

I napewno pamieta takiego prezesa Mieczyslaw Mietla to za jego czasow Okocim byl najlepszy bo i pracowali odpowiedni ludzie na odpowiednim stanowisku. Jak Carlsberg przeja browar wprowadzil swoich ludzi i jest jak jest


IRIVER najgorsze jest cieple piwo i zimne kobiety, cieplego browara do ust nie wezme

Kolego skąd znasz tą sytuacje???
Podpisuje się pod tym nogami i rękami.
Teraz jak widze po Twym podpisie pod nickiem nie ma Cie w Polsce, to dodam ze jest coraz gorzej, niestety...a kiedyś takie dobre piwko było...:(


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl