![]() |
[quote=Kocur;744514]przeżuty :-p
To samo pomyślałem... :rotfl: |
Cytat:
|
Po latach prób , i doświadczeń , obserwacji a zwłaszcza degustacji stwierdzam : ( chociaż od razu zaznaczam że subiektywnie :D ).
Najlepsze polskie piwo trzymające stały smak i poziom to...Żywiec , bez względu na upływ lat swoją słynną gorycz zawsze ma. Kiedyś dobrym piwkiem był mocny Leżajsk, mocny Okocim , EB (słynne 0,4 choć trochę za bardzo gazowane to jednak smak miało boski). "Naście " lat temu jeśli jakiś browar promował markę piwa to szło to raczej w parze z jakością , obecnie często się zdarza że wystarczy sprytna lub nachalna reklama aby rozpropagować sikacze. Jak dla mnie Pifko musi być chmielowe. Sorry ale owocowo-reddsowo-desperadosowych wynalazków mogę się w ostateczności napić ale za piwa ich nie uznaję. Tak samo "browarów" typu tesko za 1zł. Próbowałem wielu marek , bardzo dobre są gatunkowe piwa czeskie , angielskie i irlandzkie. W Polsce największym "markowym" syfem jaki piłem był stary Barbakan , Brok !!, Bosman i Królewskie. Nie polecam . Ps. Każde , nawet najlepsze gatunkowo piwo jak jest ciepłe to jest syfem. |
http://streemo.pl/Portal/346511,Film...esperados.html
Obczajcie to ;] Reklama reklamą, ale piwo wstrętne - taki sikacz jak warka 1,5l PET A tak to lubie Tyskie ;] |
Cytat:
Taki normalny plasterek, przuozdobic szklanke i potem wcisknac zawartosc. Nieznacznie zmienia efekt smakowany. Taka Francja - elegancja :D |
Cytat:
|
Wlasnie pile OKOCIM MOCNE nie lubie mocnych piw ale tym jestem mile zaskoczony. W smaku bardzo dobre a i robi robote, pije grugie i zaczynaja mi sie nogi uginac.
Faktycznie tylko dla orlow WOLE MIEC BRZUCH OD PIWA NIZ GARBA OD ROBOTY BO PIWO NO MOJE PALIWO |
Cytat:
http://i65.photobucket.com/albums/h2...s58/corona.jpg |
1. Żywiec 2. Tyskie 3. Lech 4. Heineken
plus Leżajsk, Jabłonowe =], Karpackie <- takie tanie ale nawet niezłe xD |
Cytat:
na BP sa fajne promocje, kiedys 2 x 0,66l zubra po 5zł albo tyskacza po 6zł teraz 4calsbergi+smyczka za 12zł bodajze |
Była taka promocja kiedyś, że za 12 zł były 4 carlsbergi, dopłacało się 1 grosz i były kolejne cztery.. :D czy coś w podobnej cenie ;)
|
Z popularnych piw mogę polecić Dębowe Mocne do niedawna gustowałem w Żubrze ale coś się popsuł albo przepił :D więc teraz na topie Dębowe - oczywiście są to piwa o mocnym wyrazistym smaku. Okocim Palone jeszcze daje radę, a poza tym tylko Guinness :D
|
Żubr sie popsuł albo przepil?:> degustuje to piwko od dłuzszego czasu i dosyc regularnie i musze zaprzeczyc:)
|
Więc może się przepił :D i nastał czas odmiany ;) zapomniałem o Porterze żywieckim którego ostatnio również popijam.
|
Cytat:
|
1. BROK
2. ZUBR 3. Lech 4. Leżajsk 5. Tatra Pils |
Cytat:
|
A co mozecie powiedziec o Żywcu Porter? ma 9,5 % daje kopa:D
|
Cytat:
|
Cytat:
|
z tego Portera to można zrobić podobno (mnie jeszcze nie dane było spróbować :( ) zajebistą Porterówkę
Składniki: - 0,5 l piwa porter, - 0,5 l spirytusu, - 1/3 szklanki cukru, - 1 cukier waniliowy. Cukier i cukier waniliowy rozpuścić w piwie. Następnie wymieszać ze spirytusem, wlać do butelek i odczekać kilka dni, aż się przegryzie. Jedna z wódek, która wchodzi bez przepity (jak Iceówka,Cytrynówka) a potem mamy nogi z waty :DD Może ktoś próbował to opisze :P |
polecam 2 portery na pól z 1 zwykłym żywcem. Fajnie się pije a i w copke pizgo ;)
|
Dzisiaj przywiozłam z Węgier 2 "zgrzewki" ichniejszego piwa (7pak i 6pak) - nazw nie pamiętam. Degustacja w piątek, aczkolwiek za taką zgrzewkę wyszło ok 13zł. Grosze
|
Cytat:
|
Orientuje się ktoś może gdzie w Krakowie można nabyć drogą kupna cydr? A gdyby był jeszcze gruszkowy to by było super. Ale jabłkowy też poszukuję.
|
W Carrefourze Czyżyny jest obecnie dość tanie Piwko :)
Za 8x0,5l Heinekena + torba taka nieduża (o nazwie - muzyczna) gratis zapłaciłem 22,95 (2,87 za sztukę) I widziałem też Tyskie - 8-pak za bodajże 17 czy 18 zł (czyli 2 zł z groszami ) Carlsberg - 6-pak w torbie termoizolacyjnej za 19,99 zł |
tak mi sie zdaje i to nie tylko moja opinia że teraz piwa robią chyba na znacznie gorszych składnikach jak kiedyś bo co raz gorzej znosze kaca.Kiedyś to jak wypiłem wieczorem 6 browarków to rano 2-3 godzinki i było ok a teraz to mnie trzyma do wieczora.Nie mówie o piwach z beczek bo tam mogą różne wynalazki byc tylko o butelkowych.
|
a w Krk mozna gdzies dostac piwo niefiltrowane?
|
A pamieta ktos takie Niemieckie piwo FAXe w litrowej puszce, to bylo piwo. Takiej goryczki zadne nie ma, porownywalne jest GROLSH w zielonej butelce z tym metalowym zamknieciem ale to nie to samo choc tez dobre.
|
Cytat:
|
Ostatnio praktycznie smakuje tylko w Perle, Karpackim albo Piaście.
Względy ekonomiczne robią swoje ;) p.s. szkoda, że Desperados troche drogi. |
No ja ostatnio po czterech knajpianych na drugi dzień zdychałem.. nie wiem, co oni tam dodają... :/
A tak to kilka dni temu ledwo zmęczyłem jedno ciepłe Tyskie :lol: Ale ogólnie to mi takie butelkowe/puszkowe wchodzi dobrze :) Above - no cóż zrobić... Była niegdyś fajna promocja - że za 3 sztuki 9,99 zł (jakoś rok temu w czerwcu) ale teraz to prawie 4 zł za 0,4l :/ (z tym, że i Desperados jak ciepły to niedobry :P ) |
Woda ma ogromne znaczenie przy produkcji piwa.
Ale jak kolego KUBA126 napisal kiedys wazenie piwa bylo sztuka a teraz masowka. Byle wiecej byle taniej i to znacznie odbija sie na smaku jak i potem na bolacej glowie. I napewno pamieta takiego prezesa Mieczyslaw Mietla to za jego czasow Okocim byl najlepszy bo i pracowali odpowiedni ludzie na odpowiednim stanowisku. Jak Carlsberg przeja browar wprowadzil swoich ludzi i jest jak jest IRIVER najgorsze jest cieple piwo i zimne kobiety, cieplego browara do ust nie wezme |
Cytat:
|
saklak - czasami wiesz bywa tak, że w lodówce sklepowej jest pusto, więc człowiek nie pogardzi i takim... jednak chyba na długo odstawiło to piętno na mojej psychice i teraz przez dłuższy czas takiego piwa nie wypije... :D
|
a mi sie zdaje że to wina alkoholu na jakim jest ono produkowane.Im tańszy tym pewnie gorszy i człowiek bardziej zdycha na drugi dzień.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
ja uwielbiam Perłę ale muszę po nią jeździć specjalnie do Krakowa bo u mnie nie ma:( a zaczeło się to gdy mieszkałem rok w Lublinie to tam w większości barów była Perła oraz Zwierzyniec ,też lokalne i w sumie ok. z tych tzw popularnych piw to ostatnio zasmakowałem w Lechu oraz Okocimiu zielonym
|
Cytat:
Podpisuje się pod tym nogami i rękami. Teraz jak widze po Twym podpisie pod nickiem nie ma Cie w Polsce, to dodam ze jest coraz gorzej, niestety...a kiedyś takie dobre piwko było...:( |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl