Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   2 kolejka, Polonia Warszawa - Wisła Kraków, 30 lipca 2023, 12:40 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10908)

ciacho 30.07.2023 14:07

Sobol Sobolem, ale co te piłkarzyki odpierd... w końcówce to się w palę nie mieści.

kopaczoholik 30.07.2023 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1606615)
Sobol Sobolem, ale co te piłkarzyki odpierd... w końcówce to się w palę nie mieści.

Ale jaki jest sens ściągania Goku i wprowadzanie do gry Olejarki...

Przecież to jest jawny sabotaż ze strony naszego napoleona...

Nie wspominajac o zmianie Bashy przed stałym fragmentem gry dla Polonii... wszedł za niego Tachi i to on zawalił przy bramce na 1:2 dla Polonii....

Drozd 30.07.2023 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 1606606)
Gra do 60 minuty bardzo dobra, totalna kontrola gry ale kiepska skuteczność. Po tym czasie znowu coś im się w głowie przestawia i przestaje grać swoje. To mentalność czy słabe przygotowanie?. Dzisiaj Sobol nie robił zmian na hurra i zmienił tylko Tachiego który zawalił przy golu. Gol Sobczaka i zaczyna się cyrk. Gra obronna całego zespołu jest bardzo słaba, obrońcy są mało pewni, Raton to już w ogóle elektryczny..Mimo że nie przegraliśmy tego meczu to i tak się sfrajerowalismy dopuszczając do takich cudów w końcówce. Dobrze że sędzia był w miarę normalny bo obawiam się że niektórzy mistrzowie gwizdka uznali by te bramkę mimo iż faul tam był ewidentny.

Bo do 60 minuty Polonia nie stawiała oporu. Wpuścił trzech nowych, zesraliśmy się przy wolnym i poszło. Głowa to podstawa. Dlatego...

Sobolewski odejdź razem z Błaszczykowskim.

ciacho 30.07.2023 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1606617)
Bo do 60 minuty Polonia nie stawiała oporu. Wpuścił trzech nowych, zesraliśmy się przy wolnym i poszło. Głowa to podstawa. Dlatego...

Sobolewski odejdź razem z Błaszczykowskim.

Dokładnie. To nie żaden brak sił.

Arkadiusz.Czerepach 30.07.2023 14:22

predde wszystkim jakim prawem gol na 3:3 został anulowany ?

takiego cyrku dawno nie widziałem , do końcowej grafiki chyba nikt nie wiedzial jaki jest w koncu wynik

Arek95 30.07.2023 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1606623)
predde wszystkim jakim prawem gol na 3:3 został anulowany ?

Kuchta wyskakując w powietrze prawą ręką blokował możliwość interwencji Ratóna. Przed wybiciem naszego bramkarza widać, że układa obie ręce by złapać piłkę w rękawice, jednak na skutek przyblokowania łokcia musiał ratować się wybiciem jedną ręką.

Skawa Wadowice 30.07.2023 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1606623)
predde wszystkim jakim prawem gol na 3:3 został anulowany ?

takiego cyrku dawno nie widziałem , do końcowej grafiki chyba nikt nie wiedzial jaki jest w koncu wynik

Dawno nie widziales?
Obejrzyj mecz z przed tygodnia motor - sosnowiec

ciacho 30.07.2023 14:27

Bramkarz Polonii przytrzymuje lewą rękę Ratona. Takim prawem.

Arkadiusz.Czerepach 30.07.2023 14:29

chłopie , ja rozważam przestanie oglądać widowisk z udziałem naszych (TS) skórokopów , a ty oczekujesz że włącze mecz ligi na drugim poziomie rozgrywek w upośledzonym piłkarsko kraju , z udziałem drużyn które obie mam tak w dupie że już nie wiem którą bardziej ?

chyba od Legia - Widzew w 1996 czy tam 97 , nie obejrzałem meczu polskiej ligi bedz udziału Wisły

Skawa Wadowice 30.07.2023 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1606628)
chłopie , ja rozważam przestanie oglądać widowisk z udziałem naszych (TS) skórokopów , a ty oczekujesz że włącze mecz ligi na drugim poziomie rozgrywek w upośledzonym piłkarsko kraju , z udziałem drużyn które obie mam tak w dupie że już nie wiem którą bardziej ?

chyba od Legia - Widzew w 1996 czy tam 97 , nie obejrzałem meczu polskiej ligi bedz udziału Wisły

Przestan juz ogladac, i w sumie na stadionie tez sie nie pojawiaj. Na pewno bedzie wszystkim to obojetne.

gambit88 30.07.2023 14:34

Postępowanie Królewskiego z Sobolewskim potwierdza, że on stara się prowadzic Wiśle jak start up IT. Tam wywalenie kogoś z pracy to ostateczność (szczególnie w japońskich firmach). Jeżeli ktoś przychodzi do szefa i mówi, że nie potrafi wykonywać powierzonych mu obowiązków to należy wysłać go na szkolenie a nie wywalać z roboty. Niestety praca trenera bardziej przypomina pracę chirurga (szczególnie w Wiśle) i tutaj trochę ciezko o uczenie się na żywym organizmie. Tym bardziej, że kolejny gol po ewidentnych błędach trenera pokazuje, że egzemplarz jest dość oporny jeżeli chodzi o przyswajanie nowej wiedzy. W końcu zabraknie miejsca w ogrodzie żeby zakopywac zwłoki po nieudanych operacjach cyrulika Sobolewskiego.

Drozd 30.07.2023 14:38

Arkadiuszu
:)

Najgorsze jest to, że są oczekiwania żebyś sponsorował tą para rywalizację.

Bo nie ma drogi na skróty :rotfl:

Po bramce Sobczaka wszyscy cieszyli się tak jakby wygrali mistrzostwo świata. Dlaczego? Bo myśleli, że przez ostatnie 6 minut dowiozą wygraną na stojąco. To jest ich największe pragnienie, nie mieć żadnego ciśnienia, za nic nie odpowiadać, ma być łatwo i przyjemnie, takie DNA.

Za takie podejście odpowiada prezes, zarząd i sztab i trwa to od lat.

bódyń 30.07.2023 14:45

Standard WIsly:
1. Przewaga bez bramek
2. Bramki w koncowce
3. Brami ze stalych fragmentow stracone.


Sedzia na koncu powinien podbiec gdzie byl faul. pokazac wskazac na ziemie gdzie faulu i kierunek faulu. A pokazal ze duzo ludzi myslalo ze uznaje bramke.

doktor granat 30.07.2023 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1606623)
predde wszystkim jakim prawem gol na 3:3 został anulowany ?

takiego cyrku dawno nie widziałem , do końcowej grafiki chyba nikt nie wiedzial jaki jest w koncu wynik

No jak się okazało, sędzia pokazał wolnego dla Wisły albo koniec, ale pewnie bardzo wielu pomyślało, że pokazał na środek stąd radość na stadionie i konsternacja komentatorów. Decyzja słuszna.
Strzeliliśmy gola na 3-1 w 91 minucie, graliśmy 11-10 i mimo to prawie wypuściliśmy zwycięstwo z rąk w taki sposób. Żałosne.

Kowalik1906 30.07.2023 14:55

Kiedy w końcu do władz dotrze, że w Wiśle nie istnieje środek. O ile do Dudy nie można mieć pretebsji bo gryzie trawę caly mecz, to Sapała wiecznie kontuzjowany, Basha to z całym szacunkiem idealnie pasuje do rezerw.. Piłkę rozgrywają obrońcy tiki taka i dopóki nie pojawi się ktoś na skrzydle to cała gra leży.. Brakuje również kogoś kto weźmie ciezar gry na siebie i dłużej utrzyma się przy piłce.. Miejmy nadzieję że jeszcze kogoś uda się ściągnąć do końca okienka. Bo Basha obstawiam że rozsypie się już za tydzień.

DysoN 30.07.2023 14:58

Ale tak na poważnie, czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć dlaczego po potrójnej zmianie w Polonii przestaliśmy cokolwiek grać? Jak w tak nagły sposób nasi piłkarze przestali wymieniać podania i kontrolować piłkę?

PS Duda kolejny byle jaki mecz. Chyba czas na ławkę.

Książę Palownik 30.07.2023 15:00

Nie do końca rozumiem uwagi niektórych w stronę Ratona.

Czy Raton miał w tym meczu jakieś elektryczne zagranie?
Raz wypuścił piłkę po faulu (celowe uderzenie łokciem w splot słoneczny przez Kobusińskiego).
Bramka na 3:3 to ewidentny faul Kuchty (zablokował ręką lewe ramię Ratona, który zbierał się do złapania piłki - po tym bloku musiał interweniować wyłącznie prawą ręką).

Moim zdaniem Raton jest o kilka klas lepszy od Biegańskiego, który puszcza wszystkie dośrodkowania.

TommyTSW 30.07.2023 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DysoN (Post 1606635)
Ale tak na poważnie, czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć dlaczego po potrójnej zmianie w Polonii przestaliśmy cokolwiek grać? Jak w tak nagły sposób nasi piłkarze przestali wymieniać podania i kontrolować piłkę?

PS Duda kolejny byle jaki mecz. Chyba czas na ławkę.

To proste, zawsze jak wychodzimy na prowadzenie oddajemy inicjatywę i nic nie funkcjonuje...

Jagul 30.07.2023 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DysoN (Post 1606635)
PS Duda kolejny byle jaki mecz. Chyba czas na ławkę.

A kto niby za niego :D my kompletnie zaniedbaliśmy temat młodzieżowca.

speedfashion 30.07.2023 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1606636)
Nie do końca rozumiem uwagi niektórych w stronę Ratona.

Czy Raton miał w tym meczu jakieś elektryczne zagranie?
Raz wypuścił piłkę po faulu (celowe uderzenie łokciem w splot słoneczny przez Kobusińskiego).
Bramka na 3:3 to ewidentny faul Kuchty (zablokował ręką lewe ramię Ratona, który zbierał się do złapania piłki - po tym bloku musiał interweniować wyłącznie prawą ręką).

Moim zdaniem Raton jest o kilka klas lepszy od Biegańskiego, który puszcza wszystkie dośrodkowania.

Mam podobnie. W mojej ocenie zagrał całkiem niezły mecz. Chyba mamy znacznie poważniejsze problemy niż obsada bramki.

A z innej beczki: może w końcu Łasicki oddałby miejsce Moltenisowi, bo początek rundy (Łasicki) ma bardzo kiepski.

thechris 30.07.2023 15:05

Niby są 3 pkt ale przez koncówkę to chciałbym zapomnieć o tym meczu jak najszybciej.

Drozd 30.07.2023 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1606636)
Nie do końca rozumiem uwagi niektórych w stronę Ratona.

Czy Raton miał w tym meczu jakieś elektryczne zagranie?
Raz wypuścił piłkę po faulu (celowe uderzenie łokciem w splot słoneczny przez Kobusińskiego).
Bramka na 3:3 to ewidentny faul Kuchty (zablokował ręką lewe ramię Ratona, który zbierał się do złapania piłki - po tym bloku musiał interweniować wyłącznie prawą ręką).

Moim zdaniem Raton jest o kilka klas lepszy od Biegańskiego, który puszcza wszystkie dośrodkowania.

Wiadomo, że jest lepszy od Biegańskiego, połowa kibiców jest lepsza on Biegańskiego. :) Raton w ostatnim meczu dostał za kołnierz więc łatwo się go czepiać mimo, że nie ma za bardzo podstaw. Część tych opinii może być inspirowanych przez akolitów naszego mega talentu który nagle nie łapie się na ławę.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1606639)
A z innej beczki: może w końcu Łasicki oddałby miejsce Moltenisowi, bo początek rundy (Łasicki) ma bardzo kiepski.

A koniec poprzedniej jaki miał? To co odwalił w Łodzi, albo z Sosnowcem to kompromitacja.

Jagul 30.07.2023 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1606641)
Raton w ostatnim meczu dostał za kołnierz więc łatwo się go czepiać mimo, że nie ma za bardzo podstaw.

Jakby to samo odstawił Biegański to prawdopodobnie byś dostał spazmów.
I nie jestem fanem Mikołaja jak coś ;)

Drozd 30.07.2023 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1606642)
Jakby to samo odstawił Biegański to prawdopodobnie byś dostał spazmów.
I nie jestem fanem Mikołaja jak coś ;)

Akurat jestem pewien, że ani Biegański ani Broda by tego nie złapali z prostej przyczyny, centro strzał był idealnie pod zachodzące słońce i w momencie kiedy bramkarz ocenia tor lotu piłki czyli tuż po kopnięciu został oślepiony. Pomijam już że piłka odbiła się od słupka w okienku bramki. Krótko mówiąc 90% bramkarzy coś takiego wpuszcza.

Patryko 30.07.2023 15:38

Obwinianie Ratona za bramkę z Łęczną będzie się ciągnąć do końca sezonu, bo to dobry temat zastępczy. Malkontentom polecam bramkę Ronaldinho z Mistrzostw Świata 2002 vs. Anglia, tam na bramce stał wtedy Seaman i mógł tylko patrzeć, jak piłka wpada mu za kołnierz do bramki, mimo że strzał był z dobrych 35 metrów.
A może bramka Boguskiego sprzed kilku lat z Płockiem? Centrostrzał, który wyszedł mu raz w karierze.
Kozak po prostu pięknie to zmieścił, ale można o tej bramce mówić bardziej w kategorii ogromnego farta, niż zamierzonego, powtarzalnego strzału z tej pozycji.

wolfy 30.07.2023 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1606639)
Mam podobnie. W mojej ocenie zagrał całkiem niezły mecz. Chyba mamy znacznie poważniejsze problemy niż obsada bramki.

A z innej beczki: może w końcu Łasicki oddałby miejsce Moltenisowi, bo początek rundy (Łasicki) ma bardzo kiepski.

Zgadzam się z oboma wnioskami.

El'kabat 30.07.2023 16:08

Cztery punkty po dwóch meczach wyjazdowych, póki co niech robią swoje.
Jak zacznie się coś .......ić i kilka kolejek przewalimy to będzie można dywagować...

azor 30.07.2023 16:10

No jasne - od czasów Wuja żyjemy w podejściu "zapominamy o tym meczu, ważne są 3 punkty". I w ten sposób jesteśmy tu gdzie jesteśmy.

kopaczoholik 30.07.2023 16:25

To ja może odwrócę dyskusję...

W czym Raton jest lepszy od Biegańskiego, poza tym, że jest hiszpanem?

W obronie gramy to co zawsze czyli chaos na poziomie pożaru w burdelu... Ani Biegański, ani Raton czy inny bramkarz nie da rady jak nasi obrońcy pomylili boisko piłkarskie z cyrkiem...

Jak dla mnie Raton jest zwykłym przeciętniakiem, który gra tylko i wyłącznie dlatego, że jest nowym zawodnikiem z zaciągu hiszpańskiego.

To co nasi zagrali pod koniec meczu to jakiś nie śmieszny żart... Zwykły kryminał...
Najlepsze to jest to, że jak prowadziliśmy 2:0 to nasz mistrz dokonał zmiany Bashy na Tachiego przed stałym fragmentem gry dla Polonii Warszawa... oczywiście po tej zmianie padła bramka dla Polonii Warszawa bo błędzie Tachiego...

Czy nasz trener potrafi wyciągać wnioski? Jakiekolwiek wnioski... po jakiego grzyba on dokonuje zmiany przed stałym fragmentem gry dla przeciwnika, kiedy każdy kibic wie, że to jest przepis na bramkę dla przeciwnika...

Wymiana Guku na Olejarkę to kolejny genialny pomysł naszego mistrza...

Sobolball na całego...

Pozostaje już jeno zakrzyknąć:
Radosław, Radosław, Radosław :D

RAF 30.07.2023 16:27

Zastanawiam się kiedy do Królewskiego dojdzie że bez trenera nie da się grać nawet w polskiej 1. lidze nie mówiąc już o awansie do Ekstraklasy.

Nie jestem w stanie zgłębić logiki aby po poprzednim sezonie trzymać Sobolewskiego na ławce i liczyć na poprawę gry i w konsekwencji na awans.

El'kabat 30.07.2023 16:33

Dojdzie jak nie będzie wyników - czytaj przejebiemy lub zremisujemy kilka kolejek, najlepiej u siebie.
Do tego czasu, to będziemy się toczyć.

Grisza1 30.07.2023 16:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAF (Post 1606660)
Zastanawiam się kiedy do Królewskiego dojdzie że bez trenera nie da się grać nawet w polskiej 1. lidze nie mówiąc już o awansie do Ekstraklasy.

Nie jestem w stanie zgłębić logiki aby po poprzednim sezonie trzymać Sobolewskiego na ławce i liczyć na poprawę gry i w konsekwencji na awans.

Może jednak już dochodzi. Ten wpis Kiko dyplomatyczny, ale symptomatyczny. Skoro dyrektor sportowy pisze o nerwowości i obawach, to znaczy, że to, co widzą kibice, dociera też do osób decyzyjnych. A bezwarunkowe wsparcie może się szybko zmienić. https://twitter.com/enkikos/status/1685667576053923840

RAF 30.07.2023 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1606661)
Dojdzie jak nie będzie wyników - czytaj przejebiemy lub zremisujemy kilka kolejek, najlepiej u siebie.
Do tego czasu, to będziemy się toczyć.

Po decyzjach personalnych, a raczej ich braku, po 1:4 w pierwszym meczu barażowym wydaje się że chyba nawet brak wyniku sportowego nie jest wstanie odspawać Sobolewskiego od ławki trenerskiej Wisły.

s1mone 30.07.2023 16:53

Ja nie rozumiem jak można bronić tego Ratona... Jak dla mnie to jest rzadkiej maści elektryk... Ostatnio wpuścił 2 bramki w tym pierwsza to kuriozalny błąd, teraz wpuścił 3, ostatnią po dyskusyjnym faulu. Ja bym tego gola nie anulował ale cóż....

Polska piłka ma jeden z najlepszych systemów szkolenia bramkarzy w Europie. Nie musimy mieć żadnych kompleksów względem Hiszpanow, jest wręcz odwrotnie. Mimo to wyciągamy rezerwowego z drużyny środka tabeli Segunda i oczekujemy cudów. Chłop jest po prostu słaby jak na polskie standardy, jeżeli Radek chciał doświadczonego bramkarza trzeba było kupić pierwszego bramkarza, któreś z drużyn 1 ligi, a nie grzebać po Półwyspie Iberyjskim...

inspektor erektor 30.07.2023 17:30

Cytat:

Polska piłka ma jeden z najlepszych systemów szkolenia bramkarzy w Europie.

Polska piłka może mieć różne rzeczy. Wisła nawet w najzłotszych czasach nie miała wybitnych bramkarzy, a dobrych miewała epizodycznie (Pareiko, Cierzniak, Cuesta).
Nie ma o czym gadać, Biegański z zalet bramkarskich ma jedynie refleks i paradoksalnie którąś z bramek Polonii dziś może by obronił - Ratón ruszał instynktownie rękami ale nie zdążył. Pozostałe elementy rzemiosła (wychodzenie do dośrodkowań, gra na przedpolu, gra nogami, bronienie karnych) ma na bardzo niskim poziomie. Za 2-3 lata wyląduje w Garbarni.

wolfy 30.07.2023 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez inspektor erektor (Post 1606670)
Polska piłka może mieć różne rzeczy. Wisła nawet w najzłotszych czasach nie miała wybitnych bramkarzy, a dobrych miewała epizodycznie (Pareiko, Cierzniak, Cuesta).
Nie ma o czym gadać, Biegański z zalet bramkarskich ma jedynie refleks i paradoksalnie którąś z bramek Polonii dziś może by obronił - Ratón ruszał instynktownie rękami ale nie zdążył. Pozostałe elementy rzemiosła (wychodzenie do dośrodkowań, gra na przedpolu, gra nogami, bronienie karnych) ma na bardzo niskim poziomie. Za 2-3 lata wyląduje w Garbarni.

Jedynym atutem Biegańskiego był wiek. Teraz już nieaktualne, nie jest juniorem w pierwszej lidze.
Broda też niewiele lepszy. Ich mankament to gra na przedpolu, a właściwie jej brak.

Szneka 30.07.2023 17:44

Ci którzy niw widzieli faulu Kuchty na Ratonie zapraszam do okulisty. Gdyby sędzia uznał gola to byłby kabaret.

Drozd 30.07.2023 18:04

Oczywiście, że faul był ewidentny, ale jak jest okazja przyczepić się do rywala naszego mega talentu to tak trzeba.:)

thechris 30.07.2023 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1606672)
Ci którzy niw widzieli faulu Kuchty na Ratonie zapraszam do okulisty. Gdyby sędzia uznał gola to byłby kabaret.

VAR wezwał sędziego bo uznał, że gol był prawidłowy. Sędzia podtrzymał swoją decyzję. Sprawa nie była oczywista, faul z tych miękkich. Jeden sędzia gwizdnie, drugi nie gwizdnie i nikt z tym nic by nie zrobił. Dopuszczenie do takiej sytuacji pokazuje jak głęboko w lesie (sportowo i mentalnie) jest nasza drużyna wraz z trenerem.

Elefant 30.07.2023 18:10

Graliśmy przeciwko beniaminkowi, bardzo słabemu piłkarsko. To jako punkt wyjścia.

Trzeba przyznać, ze Sobol konsekwentnie buduje zespół taktycznie. Jago nowatorski pomysł taktyczny można streścić jednym zdaniem. Grajcie coś na Goku (Fernandeza itd itp) on coś wymyśli. Do tego wdrożenie w życie doktryny Królewskiego (wpuszczamy bez sensu ogórów bo muszą grać, może coś z tego kiedyś będzie) na wysokim levelu.

Bramkarz - niczym mnie nie przekonał.
Gra obronna - wystarczy lekko nacisnąć i się sypie. Stabilny poziom dna z zeszłego sezonu.

Środek Duda - Basha słabiutki. Basha bezsensowny faul na początku co wyłączyło go z gry.
Duda nie wytrzymuje kondycyjnie, bezsensowne faule w końcówce.
Skrzydła - mam wrażenie, że regres w stosunku do zeszłego sezonu.
Rodado - rozumiem, ze osiągnął status legendy i gra za nazwisko.
45 minut gry ofensywnej czyli walenia głową w mur. Bez żadnego pomysłu. Słabiutka Polonia potrafiła wyprowadzić lepsze kontry niż galacticos.
No i wisienka na torcie mental czyli jego brak. Brak lidera, brak woli walki, odpuszczamy przy 2:0 no bo przecież...

Ale skąd ma być mental skoro nikt nie poniósł konsekwencji za spadek, nikt za brak awansu a na czele stoi facet usiłujący wdrożyć jakiś absurdalny i utopijny model klubu.
Plus złote myśli trenera typu bramki ze stałych fragmentów się traciło, traci i będzie tracić. Po usłyszeniu czegoś takiego po co się w ogóle starać.

Nie mam żadnej nadziei po tym meczu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl