Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10902)

sandomingo 12.09.2023 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1609620)
Ten drugi zespół rozegrał 1 spotkanie mniej niż Wisła.

Tak czy siak zapowiada się jednak 7 zwycięstwo z rzędu, teraz w sobotę będą grać z Unią Oświęcim, która jest w całkowitym rozkladzie

Raczej 1 mecz więcej niż Wisła.

Karherop 12.09.2023 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1609623)
Raczej 1 mecz więcej niż Wisła.

Zależy do kogo się odnosisz

1. Wisła II Kraków 19p - 7 spotkań
2. LKS Jawiszowice 15p- 6 spotkań
2. Wołania 15p - 8 spotkań

Unia straciła dotychczas 30 bramek - najwięcej w całej lidze. My już dwa razy zakrecilismy się koło dwucyfrówki, (raz 10, raz 8 bramek), także może być w Oświęcimiu spore strzelanie. Unia zresztą też może postrzelać

Na razie rezerwy się fajnie bronią i widać że chłopakom chce się grać. Na pewno stały skład rezerw bez rotacji pozwala na zgrywanie i wypracowywanie formy.

sandomingo 12.09.2023 09:08

Ok, pisałem o Wolanii.

pepe72 12.09.2023 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1609620)
Ten drugi zespół rozegrał 1 spotkanie mniej niż Wisła.

Tak czy siak zapowiada się jednak 7 zwycięstwo z rzędu, teraz w sobotę będą grać z Unią Oświęcim, która jest w całkowitym rozkladzie

4 punkty to jest więcej niż jedno zwycięstwo.
Rezerwy są jedynym zespołęm bez porażki 6-1-0
Zaś co do Unii to właśnie wygrała (1-0-7) z Watrą (#10)

Ale gramy u siebie, wiec będzie transmisja ;)

Arkadiusz.Czerepach 12.09.2023 22:10

moze glupie pytanie, ale czemu gramy od 4 ligi , a nie od C-klasy ?

swiety37 13.09.2023 06:16

Bo prezes małopolskiego związku ma prawo do 4 ligi wciskać drużyny i z tego skorzystał.

krysztal 13.09.2023 07:28

Bo takie rozgrywki straciły by sens,podobnie jak B-klasa,A-klasa,okręgówka i pewnie piąta liga.Jak widać po wynikach i w czwartej padają jakieś chore rezultaty.

sandomingo 13.09.2023 08:41

Jawiszowice prawdopodobnie zostaną ukarane walkowerem za ostatni mecz, więc liczba meczów się zrówna a 4 punkty przewagi pozostaną.

Karherop 13.09.2023 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1609642)
moze glupie pytanie, ale czemu gramy od 4 ligi , a nie od C-klasy ?

Jeśli drużyna gwarantuje wystarczający poziom sportowy to moze być decyzja prezesa PZPN przeniesiona do dowolnej ligi ( tzn max 4 bo wyżej już poziom centralny, a nie wojewódzki). Dobrze że rezerwy się bronią wynikami, bo tylko utwierdzają że spokojnie aspirują do poziomu wyżej.

@sandomingo ciekawe info, nie wiem czy Jawiszowice będą naszym głównym rywalem, ale zapewne w top 5 się zakręca, więc każda strata punktów jest dla nas korzystna. W zeszłym sezonie były na 3 miejscu.

Na pewno trzeba liczyć że Bruk Bet II będzie punktował dalej tak jak punktuje.

Watts 13.09.2023 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1609642)
moze glupie pytanie, ale czemu gramy od 4 ligi , a nie od C-klasy ?

bo klasy C nie ma w naszym okręgu :)

pepe72 14.09.2023 00:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1609642)
moze glupie pytanie, ale czemu gramy od 4 ligi , a nie od C-klasy ?

Bo mamy zbyt dużo kasy, a regulamin to dopuszcza.
Poza tym ostatnie zespoły 4 ligi dostają po 10 bramek od nas i Brukbetu. Więc bez sensu byśmy zaczynali niżej.

FraMat 14.09.2023 07:46

Klasy A, B I C oraz liga okręgowa to klasy amatorskie.
Od IV ligi zaczynają grać drużyny profesjonalne z licencją

krysztal 14.09.2023 09:20

Wydaje mi się że Czerepach już dawno zrozumiał aczkolwiek samo pytanie podaje w wątpliwość jego mniemanie o sobie jako jednostce wybitnie inteligentnej.

Arkadiusz.Czerepach 14.09.2023 09:32

Kolego mylisz brak inteligencji z brakiem wiedzy, rozumiem ze Ty pasjonujesz sie regulaminami okręgowych ZPN i masz je w małym paluszku, szanuje to.

Dlaczego tyle osób poczuło się zobowiązanych do udzielania odpowiedzi, pomimo tego że zrobił to ktoś powyżej - nie wiem.

krysztal 14.09.2023 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1609689)
Kolego mylisz brak inteligencji z brakiem wiedzy, rozumiem ze Ty pasjonujesz sie regulaminami okręgowych ZPN i masz je w małym paluszku, szanuje to.

Dlaczego tyle osób poczuło się zobowiązanych do udzielania odpowiedzi, pomimo tego że zrobił to ktoś powyżej - nie wiem.

Nie,nie mam regulaminów w małym paluszku i nawet nie sprawdzałem co mówi ten regulamin w takim przypadku jak ten o którym obecnie dyskutujemy.

W ani jednej odpowiedzi nie ma odniesienia się do konkretnego punktu w przepisach.Każdy odpowiedział tak jak podpowiada logika więc pozwolisz,że zostanę przy swoim.

swiety37 14.09.2023 10:55

https://www.mzpnkrakow.pl/rezerwa-wi...ra-w-iv-lidze/

pepe72 17.09.2023 22:46

Wisła II wygrała i mamy 4 punkty przewagi nad drugą Wolanią, która jeszcze nie pauzowała.

sandomingo 18.09.2023 08:42

Kolejna porażka rezerw Niecieczy. Już 8 pkt przewagi

Karherop 18.09.2023 09:07

Nad BBT II zaczyna to elegancko wyglądać, teraz grać dalej swoje.

Teraz w środę w Trzebini, ciekawe na ile długo będziemy kontynuować passę wygranych. Obstawiam stratę punktów z MKSem.

sandomingo 18.09.2023 09:11

W środowych meczach taka drużyna jak Wisła II ma zawsze spory handicap - dla wszystkich jej piłkarzy piłka to jedyne zajęcie.

Szneka 18.09.2023 09:11

Ktoś wie czemu nie grał Talar? Fajnie wygląda Grau i Tokarczyk

Karherop 18.09.2023 09:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1609928)
W środowych meczach taka drużyna jak Wisła II ma zawsze spory handicap - dla wszystkich jej piłkarzy piłka to jedyne zajęcie.

W rafinerii zmiana kończy o 14:00 to spokojnie pod prysznic i mogą wychodzić na mecz o 17:00

Atutu tu nie ma, a nawet przeciwnik już będzie mocno rozgrzany

sandomingo 18.09.2023 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1609934)
W rafinerii zmiana kończy o 14:00 to spokojnie pod prysznic i mogą wychodzić na mecz o 17:00

Atutu tu nie ma, a nawet przeciwnik już będzie mocno rozgrzany

Nie mam pewności, czy Twój wpis jest sarkastyczny czy też nie.
Mam nadzieję, że tak.
Bo jednak inaczej się funkcjonuje po 8 godzinnej dniówce niż bez niej.

wolfy 18.09.2023 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1609942)
Nie mam pewności, czy Twój wpis jest sarkastyczny czy też nie.
Mam nadzieję, że tak.
Bo jednak inaczej się funkcjonuje po 8 godzinnej dniówce niż bez niej.

Może pisać poważnie, niestety. Typ jest całkiem odklejony...

pepe72 18.09.2023 11:59

W składzie Wisły II zagrał Mikołaj Biegański.

Wisła II Kraków: Mikołaj Biegański - Karol Sałamaj, Daniel Ramirez, Jakub Złoch, Marc Grau (88' Piotr Ćwik) - Wiktor Szywacz, Mariusz Kutwa, Michał Zimon (76' Dominik Sarga), Karol Tokarczyk (46' Adam Pieniądz), Ruben Bonachera (46' Filip Baniowski) - Marcin Bartoń

Karherop 18.09.2023 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1609951)
Może pisać poważnie, niestety. Typ jest całkiem odklejony...

Jeśli nie rozumiesz ironii to tylko dowodzi pewnemu schorzeniu które zdiagnozował Framat

wolfy 18.09.2023 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1609966)
Jeśli nie rozumiesz ironii to tylko dowodzi pewnemu schorzeniu które zdiagnozował Framat

Jest nas tutaj więcej którzy jej nie rozumieją jak widać.
FraMat to może sobie zdiagnozować co najwyżej hemoroidy na własnej niewymownej, a i tu byłbym ostrożny i zaufał raczej specjaliście.

pepe72 20.09.2023 10:36

Transmisja dzisiejszego meczu z MKS Trzebinia od 17:00
https://www.youtube.com/watch?v=a1dW...hannel=CFsport

pepe72 20.09.2023 16:48

Do przerwy prowadzimy 0:4 w Trzebini.
Wisła mocno testuje bramkarzy, bo dziś gra K. Broda.

sandomingo 20.09.2023 19:04

Termalica II znowu w palnik.
Na głównego rywala wyrasta póki co Wolania.
Ale to dopiero 1/4 sezonu, więc jeszcze zobaczymy.

Watts 20.09.2023 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1610068)
Termalica II znowu w palnik.
Na głównego rywala wyrasta póki co Wolania.
Ale to dopiero 1/4 sezonu, więc jeszcze zobaczymy.

niesamowicie dołuje Terma
z czołówki niezmiennie najwięcej spodziewam się po Kalwariance, Orle Ryczów i Jawiszowicach (typowałem tak jeszcze przed sezonem) bo jest tam hajs i zawodnicy, największe niespodzianki to na razie Beskid i beniaminek z Bochni, który na razie jedzie na dobrej pracy trenera Rębisza. Wolania jest dla mnie zagadką, ale przed sezonem wzmocniło ich paru niezłych zawodników z Unii Tarnów, co by nie mówić - poziom wyżej
nasze wyniki o wiele lepsze niż moje oczekiwania, jestem bardzo zadowolony, za wcześnie na szampany bo obskoczyliśmy dopiero połowę rywali (głównie słabszych), ale dobrze to wygląda

pepe72 20.09.2023 21:40

MKS Trzebinia - Wisła II Kraków 1:7 (0:4)
bramki dla Wisły: Marcin Bartoń 5', Marc Grau 13', Karol Tokarczyk 19', 38', Dominik Sarga 59', 79', 89'

Wisła II Kraków: Kamil Broda - Kuba Wiśniewski, Jakub Złoch, Jakub Niewiadomski (55' Daniel Ramirez), Karol Sałamaj - Mariusz Kutwa, Michał Zimon (60' Piotr Ćwik) - Wiktor Szywacz (46' Maciej Kuziemka), Marc Grau (46' Adam Pieniądz), Karol Tokarczyk - Marcin Bartoń (46' Dominik Sarga)

Karherop 20.09.2023 22:38

No nie powiem, zaskoczony jestem nasza seria, a co jeszcze dobitniej pokazuje jak kuriozalne było pompowanie kasy w Wieczysta, gdy grała jeszcze na tym poziomie.

Dodatkowo fajnie że nie opieramy się na odpadach z jedynki. Młodzi grają i łapia formę.

Dzisiaj szczególnie Sarga zaimponował.skuteczmoscia.

pepe72 20.09.2023 23:27

W temacie "odpadów" to po dość długiej/głupiej serii z bramkarzem z rezerw Wisła zaczęła testować Biegańskiego i Brodę. Co jest dużo sensowniejszym rozwiązaniem.

Generalnie nie zgadzam się z Kiko, że w Wisła II nie powinni grać zawodnicy 1 zespołu.

wolfy 20.09.2023 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1610079)
W temacie "odpadów" to po dość długiej/głupiej serii z bramkarzem z rezerw Wisła zaczęła testować Biegańskiego i Brodę. Co jest dużo sensowniejszym rozwiązaniem.

Generalnie nie zgadzam się z Kiko, że w Wisła II nie powinni grać zawodnicy 1 zespołu.

A ja się zgadzam z decyzją Kiko. Mimo wszystko dobrze że nie sprowadzono emerytów typu Boguski tylko ogrywamy młodych. Jak nie w rezerwach to gdzie? To jest normalne postawienie sprawy:

- w pierwszym zespole grają najlepsi (niekoniecznie najstarsi, jak młody robi liczby to genialnie, ale nic na siłę)
- w rezerwach ogrywamy młodych w nadziei że może jeden albo dwóch się rozwinie.

Broda i Biegański to akurat ciągle są bardzo młodzi bramkarze więc moim zdaniem ich gra nie łamie zasad, ale już taki Raton nie powinien w rezerwach grać.

Dla mnie wynik sportowy rezerw nie jest celem nadrzędnym, bardziej wyszkolenie młodych chłopaków w "dorosłym" środowisku, tak żeby nie było efektu wrzucenia na głęboką wodę.

sandomingo 21.09.2023 07:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610080)

Dla mnie wynik sportowy rezerw nie jest celem nadrzędnym, bardziej wyszkolenie młodych chłopaków w "dorosłym" środowisku, tak żeby nie było efektu wrzucenia na głęboką wodę.

Co do zasady wiadomo, że celem nadrzędnym jest ogrywanie młodych z seniorami.
Ale nawet mając na uwadze, że póki co ci młodzi grali raczej z ogonem IV ligi to jednak III liga to już zupełnie inne progi i to powinien być docelowy poziom dla rezerw.

Przy czym dyskusja raczej akademicka, mając na uwadze sytuację finansową klubu.

emjot 21.09.2023 09:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610080)
A ja się zgadzam z decyzją Kiko. Mimo wszystko dobrze że nie sprowadzono emerytów typu Boguski tylko ogrywamy młodych. Jak nie w rezerwach to gdzie? To jest normalne postawienie sprawy:

- w pierwszym zespole grają najlepsi (niekoniecznie najstarsi, jak młody robi liczby to genialnie, ale nic na siłę)
- w rezerwach ogrywamy młodych w nadziei że może jeden albo dwóch się rozwinie.

Broda i Biegański to akurat ciągle są bardzo młodzi bramkarze więc moim zdaniem ich gra nie łamie zasad, ale już taki Raton nie powinien w rezerwach grać.

Dla mnie wynik sportowy rezerw nie jest celem nadrzędnym, bardziej wyszkolenie młodych chłopaków w "dorosłym" środowisku, tak żeby nie było efektu wrzucenia na głęboką wodę.

taki Raton nie powinien zbliżać się do boiska nigdzie
ani w barwach seniorów
ani w barwach Wisły IIi

wolfy 21.09.2023 09:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1610084)
taki Raton nie powinien zbliżać się do boiska nigdzie
ani w barwach seniorów
ani w barwach Wisły IIi

Nie w temacie, ale robicie histerię i szukacie kozła ofiarnego. W meczu z Chrobrym Raton nie zawalił gola. To nie jest tylko moja ocena, podobnie uważa np. Wojtowicz. Osobiście uważam że trzeba bylo odżałować i ściągnąć np. Loskę, nie eksperymentować z gościem który siedział przez większość kariery na ławce, ale rozumiem że był tani a u nas bramkarzy traktuje się jak zło konieczne (co jest niesamowicie głupie, bo dobry bramkarz może wywalczyć więcej punktów niż taki Goku). Niemniej - Raton ma gorsze i lepsze mecze, ale na pewno nie ciągnie reszty w dół.

Prawdziwy problem Wisły łatwo zauważyć - skacze przy linii bocznej jak szympans z porażeniem mózgowym i macha czapeczką.

Jaroo1 21.09.2023 09:47

Sprowadzanie pseudo fachowca na bramkę, za to, że ma chody u dyrektora sportowego, to też jest problem i patologia. Rozumiem, że lepszego bramkarza nie dało się znaleźć niż jakiś no name, całe życie siedzący na ławce w Hiszpani.

Jak pozwalamy na takie harce panu Kiko, to też się nie dziwmy, ze .... z tego wyjdzie.
Trzeba też pomyśleć co czują i co myślą inni piłkarze o takim czymś. Jak ma pracować normalnie Biegański czy Broda, a nawet zawodnicy z pola, skoro widzą, ze w klubie się gra za układy a nie umiejętności? A może "jutro" przyjdzie pora na wywalenie innego nie Hiszpana, albo nawet Hiszpana, ale mającego mniejsze chody u Kiko, i zastąpienie go innym rezerwowym z uj wie skąd wyjętym?

Kiko w tym okienku dołożył cegiełkę i pogłębił nasze bagno. Transfery słabe, jak miały być robionę na siłę, to trzeba było odpuścić, zachować jak najwięcej kadry i skupić się 1-2 miesiące dłużej na pracy z materiałem, który się ma. Nie ściągać kolejnego bramkarza, grać tymi, których się ma, wywalić odpady, nie brać w ich miejsce kolejnych, a zamiast tego mieć na pensję dla Fernandeza czy Muli, albo na jakiegoś kolejnego konkretnego piłkarza.
No ale kasa jest więc odchudziliśmy kadrę, zapychając ją trzecim bramkarzem :D

sandomingo 21.09.2023 09:56

Patrząc na zachowanie Kiko i jego świty - towarzystwu odjebało.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl