![]() |
Radomiak nie ze swoich wydaje na pensje, bo gracze Radomiaka grają za stypendia miejskie, co zresztą jest wspomniane w tym artykule "stypendia miejskie, które stanowiły ogromny procent budżetu klubu, stanęły pod znakiem zapytania".
Tak więc nie ma co dawać przykładu "sensownych zasad" funkcjonowania Radomiaka, bo funkcjonowanie Radomiaka na bazie tych stypendiów miejskich to jest totalna patologia. |
Lodu na te gorące głowy.
Duże projekty rodzą się bólach. Nie chcę po raz kolejny przytaczać jakie początki miał Runjaic w Pogoni, a jak wygląda teraz drużyna, a to taki sam typ trenera budowniczego. Gula to nie oszołom, czy trener bez doświadczenia jakiś świeżak, czy też trener bez warsztatu. Po tej rundzie będize miał ogromny materiał do analizy odnośnie wszystkich piłkarzy, co pozwoli robić następne kroki. Metoda na zasadzie dawać nowego trenera działa na chwilę, potem szybko mija efekt "wow". No chyba, że nowy trener to już na pewno będzie ten na lata ;) - czy czasem to nie Gula miał nim być? Dajmy pracować, dajmy czas. Spokojnie |
Cytat:
Kwestia finansów to osobna sprawa. I jest swego rodzaju patologią, ale na szerszą skalę i od lat: https://twitter.com/jazdzynski/statu...299531/photo/1 W kontekście Wisły mówimy często o spłacaniu długów i ograniczonych możliwościach kontraktowania zawodników. To jednak trio sprawia, że wyrzucamy spore pieniądze w błoto. Zabawy z trenerami i sprowadzenie ponad 50 piłkarzy wątpliwej jakości musiało sporo kosztować, nawet jeśli większość to transfery bezgotówkowe. |
Cytat:
|
Cytat:
Ale wiesz, teraz to już naprawdę będą lepsi piłkarze, nie tak jak we wszystkich poprzednich okienkach! Tacy co przyjdą za darmo na relatywnie niewielki kontrakt i będą świetnie bronić, rozgrywać i strzelać gole, dzięki czemu taktyka Guli zacznie działać. Nie wiem czego nie rozumiesz, no nie może się nie udać :> |
Cytat:
Bo ten, który przyjdzie, ten nowy, tym razem będzie takim, który na pewno to poukłada, na lata! ;) |
Cytat:
Tu bardziej chodzi o to, czy trener da radę coś z tego posklejać żeby grało prostą piłkę i jakoś punktowało. Taki piłkarski "Scrap heap challenge". |
Cytat:
A nie od d*py strony, próbować od razu budować "krakowską piłkę" na bazie corocznie zmienianej kadry, która się do tego nie nadaje i trenera, który nie ma z czego budować według wizji nieprzystającej do rzeczywistości. |
Jesteśmy obecnie mniej więcej na etapie i w podobnym czasie kiedy zwalnialiśmy Stolarczyka,Skowronka.Hyballa to inna para kaloszy i inne realia.Natomiast ciągle boimy się przekonać na własnej skórze co się stanie jeśli trenera nie zwolnimy.Dochodzimy do pewnego etapu,przestaje żreć i .... dawaj następnego z karuzeli.Tymczasem przykładów gdzie pozwolono trenerowi coś zbudować i popracować dłużej niż sezon i potem to się kręciło jest mnóstwo.Dajcie spokój.Jak po 3-5 wiosennych kolejkach nic nie drgnie w tej drużynie można się będzie zastanawiać czy zwolnić Gule czy nie
|
Niech mu chociaż pół napastnika kupią plus nie wybrakowanego DM.
|
Cytat:
|
Cytat:
Do końca rundy jeszcze trochę, ale gość na pewno pracuje na największe rozczarowanie z letnich transferów. W zimie to mu kupia napastnika...taa.. Jak nie wypożycza kogoś do odbudowania (jak Turgeman) to żaden sensowny napastnik w połowie sezonu nie przyjdzie. Można trafić na jakiegoś kozaka ze wschodnio-polnocnych lig, gdzie sezon się skończył (jak kiedyś Ondrasek), ale nie sądzę że dla nich 12-14 zespół polskiej ligi będzie dużym magnesem. Zimowe okno jest kilka razy trudniejsze do ogarnięcia niż letnie. Osobiście się nie nastawiam na cuda, a raczej na to że a nuż się uda.. |
Zawsze mozna poprosic Brozia o powrot na pol rundy , oczywiscie to zart ale .........ale taki "emeryt" Brozio by w koncowce wiecej zrobil niz jakis Kliment przez pol roku ......na obrone Klimenta i FBF mam tylko fakt ze sa to bardzo slabi i przecietni napastnicy a taki Gula krzywde im robi wystawiajac jednego albo drugiego na szpicy samych , ja osobiscie majac tak beznadziejny material ofensywny gralbym klasycznym ustawieniem 4-4-2 lub w razie przegrywania nawet 3-5-2 , .....moze ci bardzo slabi naoastnicy grajac we 2 w lini napadu by cos wskurali , niestety my musimy grac w srodku dwoma cholownikami , i jeszcze tego Miudi Dudi zniose , ale Plewka to najwieksze nieporozumienie , nie dosc ze to zdublowana pozycja tego marokanca naszego , to ani to defensywny przecinak , ani ofens pomocnik robiacy cokolwiek w ofensywie , przez Plewke to gramy po prostu w 10
|
|
Cytat:
|
Gula jest do zmiany. To co gramy to kompromitacja.
Zabawy dyletantów z Zarządu w "krakowską piłkę", "super transfery" i "magicznego trenera" zakończą się pewnie spadkiem. |
To jest niepojete co my prezentujemy w tym sezonie.Gorzej niz Leczna ,Warta ..a to juz jest sztuka.Tak "miekkiego " zespolu jak ten to nie pamietam.
|
Łysy nieudacznik out.
|
Miarka się przebrała. Zwolnić go w zimie w ....u.
|
Niestety, nie ma czego zbierać. Sam fakt, że bez bramek Michala - którego sprowadzono tutaj, by bronił, a nie był najlepszym strzelcem - bylibyśmy na ostatnim miejscu (edit - jednak nie, ale byłoby bardzo słabo i tak).
Dzisiejszy mecz był absolutnie skandaliczny. Nic z tego nie będzie, nie ma to sensu. |
projekt zulu guli sie skonczyl i juz nie odpali, trio bierze na siebie wszystkie konsekwencje tego co sie stanie
|
Panie prezesie przez małe "p" pan powinien wypierdalac stad...
|
przy okazji 3/4 składu w p i z d u
|
Może Frydrych na grającego trenera? :lol: no chłop jest naszym najlepszym piłkarzem i widać, że myśli w przeciwieństwie do reszty drużyny i co gorsza- sztabu.
|
Gula to nieudacznik. Nie ma żadnych schematów ofensywnych, nie ma przejścia z ataku do obrony, z obrony do ataku, nie ma SFG - nie ma nic.
Czy któryś z pyskujących zwolenników łysego (tak, Mixu, to m.in. o Tobie) może wyjaśnić na czym polegają schematy ofensywne Guli? Co my niby próbujemy grać, bo wygląda na upośledzony taktycznie ŁKS Stawowego. Tak, Gula ma gorszy styl niż trener - mem. Osobną kwestią jest kompletnie położenie lagi przez Gulę na schematy ze stojącej piłki. Ten nieudacznik nawet tego nie potrafi ogarnąć! To jest szokujące, zwracają na to uwagę wszyscy eksperci, komentatorzy, kibice - nie ma żadnego pomysłu, jest tylko laga na pałę, może do kogoś piłka doleci (nie dolatuje). Co my gramy? Serio pytam, bo nie wiem. To jak my mamy strzelać gole? Liczyć na farta? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Trzeba wytrzymać ciiśnienie pierwszy raz od n-lat i zatrzymać Gulę conajmniej do końca sezonu.
|
Cytat:
|
wolfy dalej szczeka o chujowym trenerze? Czyli zawodnicy są ok, nie popełniają błędów w defensywie po których tracimy bramki i swoją grą bronią się na tyle że to jednak trener jest winny?
....a idź gościu i sam się zgłoś na trenera do klubu. Jak taki mądry jesteś to powiedz, że potrenujesz chłopaków za darmo. |
Cytat:
|
A co ten Gula rokuje?
Widzisz jakbym widzial cokolwiek dzis,jakis pomysł,checi ,walke to moze bym i mial inne wizje,ale to co zobaczylem to nawet nie ma sensu dalej tego zespolu ogladac,skoro Warta Poznan ktora gra dno ,antyfutbol i tak dzis by nas ograła.I to przeraza,jeden Frydrych ratuje mu dupsko przed zaszczytnym ostatnim czy przedostatim miejscem w tabeli. |
Cytat:
Druga sprawa że kolejna zmiana trenera przyniosła by więcej strat niż korzyści. Chyba o tym pisałem wcześniej więc może zacznij się starać rozumieć co piszą inne osoby na tym forum bo chyba gorzej ci to wychodzi niż pisanie kalumni. |
Przy Guli jest ch......o ale stabilnie,
A ile zerosiedem dzięki niemu idzie |
Cytat:
Ja pytam jak te nieustanne podania do tyłu i w poprzek mają pozwolić nam wygrać mecz. |
Wolfy, ale ty pierdzielisz :D. Gulaball, jak to ładnie ująłeś polega m.in. na dużej swobodzie w grze ofensywnej, także indywidualne akcje jak najbardziej można podpiąć do systemu gry który wyznaje Gula. Jesteś od początku negatywnie nastawiony do trenera (jak paru frustratów powyżej) i każde złe zagranie będziesz obarczał winą trenera. Z drugiej jednak strony poniekąd rozumiem frustrację bo dzisiejsza gra to była jedna wielka kompromitacja. Zero mentalności w drużynie, brak lidera, który umiałby pociągnąć te piz.usie do przodu. Dzisiaj przy -3 st.C. pewnie było im za zimno żeby wykrzesać z siebie więcej. Tu jest problem, i to jest zadanie dla Dyrektora Sportowego w zimie.
|
Cytat:
|
Cytat:
Poza tym jestem w stanie uwierzyć że jednak ćwiczą jakieś schematy i że na to potrzeba może więcej czasu? Może odrobinę lepszych napastników którzy bardziej pokazują się do gry? A może trochę odrobinę lepszej mentalności i odwagi w rozegraniu? Nie wiem. Ale jest sposób by się przekonać. Dać czas pracować Łysemu, mimo że dzisiaj też miałem dosyć oglądania tego gówna. Nauczmy się dawać czas trenerom nawet jeśli mamy wcześniej ochotę ich zlinczować.. |
Cytat:
Z Lechią - dośrodkowanie w punkt Hugiego kończy nieatakowany Frydrych. Dziś to samo. Nie ma gry zespołowej, podania są głównie do tyłu i w bok. Nikt nie wychodzi na wolne pole. SFG wykonuje Skvarka, niemal wszystkie kończą się na pierwszym obrońcy rywala. Jedyne zagrożenie to indywidualne przebłyski, które zdarzają się raz na kilka meczy. Nie ma gry Guli, jest gra na alibi. Leżą absolutne podstawy jak ustawienie formacji i wychodzenie na pozycję. Mija runda, a wyglądamy w sumie tak samo źle. |
Cytat:
Nie skomentuję też gry w obronie: każda prostopadła piłka to u nas popłoch i śmierdzi golem. Na orliku jest większa myśl w grze obronnej. Dzisiejsza bramka dla Warty to kabaret, niewiele brakło a nasi stoperzy wleźliby do własnej bramki. Tam nie ma żadnej taktyki w obronie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl