Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [9 kolejka] Legia Warszawa - Wisła Kraków - 2 pażdziernika, niedziela 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8310)

SWEET_83 30.09.2011 18:51

mam duże obawy co do meczu z Legią,nasza obrona jest dziurawa jak szwajcarski ser a Ljuboja i Radovic mogą to wykorzystać obym się mylił. Jaliens powinien odpocząć a za niego Bunoza.

Blaszczu16 30.09.2011 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1171928)
Jak dla mnie Pareiko i Jaliens powinni zasiasc na lawie.

AS82, Ludwiku Dornie i psie Sabo, nie idźcie tą drogą...

kriswisla 30.09.2011 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1171931)
Daj spokój Pareiko będąc w Wiśle popełnił tyle błędów co Pawełek w jednym meczu.
Nie róbmy z Pareiki kozła ofiarnego. Jest moze na 7-8 miejscu tej listy:-)

Jeśli Maaskant się tak uparł na Jaliensa to niech go spróbuje na lewej obronie. Rewelacji pewnie nie będzie, ale mniejsze zagrożenie pod bramką..
W środku Jovanović. Jeśli nie wypali za Jaliensa Bunoza.

a moze Jovanovic z Bunoza w srodku gwarza tym samym narzeczem to sie szybciej dogadaja,Chawez niech sobie dychnie bo ewidentnie dostal zadyszki :p:p:pno ale ....a kto na prawej zagra znowu flegma Lamey:-P:-P:-Pa moze Czekaj z Bunoza w parze,a na skrzydlach Jovanovic i Jaliens

Aldek 30.09.2011 19:20

Maciek zapowiada ofensywną gre i naciskanie na Wisłe od początku meczu dostrzega słabość obrony niestety ,jedyna nadzieja,że przeprowadzimy 1-2 udane kontry to może ostudzimy ich zapał.

michael 30.09.2011 19:29

Jeżeli Legia będzie grała z nami tak jak w pierwszej połowie z Hapoelem to Wisła z spokojnie wygra. Ale jak Legia zagra tak jak w drugiej połowie to aż się boje myśleć jaki będzie wynik patrząc na poziom naszej defensywy.
Ale bądzmy w dobrej myśli, że Legia dotrzyma poziomu i będzie słaba w pierwszej połowie i Wisła zdąrzy ze dwie bramy strzelić, znaczy David zdąrzy ;)

Wojtas 30.09.2011 22:35

No cóz Legia jest faworytem i ma atuty zeby z nami wygrac.

Niestety ale nasza obrona juz teraz przyprawia mnie o dreszcze,podobne jakie mialem gdy gole strzelała nam potęga -Flota Swinoujscie.

Jesli stracimy to trzeba bedzie pojsc do przodu ale brak Meleksa moze oznaczac ze Biton pilek miec nie bedzie.
Niewiem co Maaskant wykombinuje ,ale niczego wielkiego sie nie spodziewam.

Remis bylby ok.

Rob_Zombie 30.09.2011 22:42

A moim zdaniem Legia nie jest faworytem. Puchary nie są żadnym wyznacznikiem co udowodnił Śląsk. A i ta nasza obrona mimo że na puchary jest zdecydowanie za słaba to w tej naszej lidze w miarę sobie radzi. Ja myślę że to będzie mecz w którym zadecyduje skuteczność bo oba zespoły będą miały sytuacje.

WISŁAZWE 30.09.2011 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1172064)
No cóz Legia jest faworytem i ma atuty zeby z nami wygrac.

Niestety ale nasza obrona juz teraz przyprawia mnie o dreszcze,podobne jakie mialem gdy gole strzelała nam potęga -Flota Swinoujscie.

Jesli stracimy to trzeba bedzie pojsc do przodu ale brak Meleksa moze oznaczac ze Biton pilek miec nie bedzie.
Niewiem co Maaskant wykombinuje ,ale niczego wielkiego sie nie spodziewam.

Remis bylby ok.


Może będzie chciał zagęścić środek pola widząc, że nie ma zawodnika mogącego zastąpić Meliksona zagra Sobolewski- Nunez - Wilk.
Może trzeba postawić autobus w polu karnym.

Ciekawi mnie czy nadal będzie ufał Jaliensowi czy może jednak da szansę Bunozie.
Naszym problem jest krótka i chyba bezwartościowa ławka rezerwowych, nie ma na niej piłkarza który wchodząc z ławki zrobi różnicę na boisku i poderwie drużynę do walki.

Nie spodziewam się z naszej strony jakieś wybitnej gry, również na dzień dzisiejszy remis biorę w ciemno.

dragon 30.09.2011 22:48

Wg mnie Legia przegra.

Zmiany będą takie:

- Bunoza (za Jaliensa)
- Palijc (za Lameya)
- Garguła (może)
- Wilk (może)

Myślę, że jednak wygramy. W Holandii było widać wyraźnie że jest oszczędzanie składu na Legię.

mitmichael 01.10.2011 05:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aldek (Post 1171961)
Maciek zapowiada ofensywną gre i naciskanie na Wisłe od początku meczu dostrzega słabość obrony niestety ,jedyna nadzieja,że przeprowadzimy 1-2 udane kontry to może ostudzimy ich zapał.

Jakos ta obrona poradziła sobie z Lechem w Poznaniu - tak jak ktos napisał europejskie puchary to nie jest zaden wyznacznik.

filemon 01.10.2011 08:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dragon (Post 1172073)
Myślę, że jednak wygramy. W Holandii było widać wyraźnie że jest oszczędzanie składu na Legię.

Slucham? Jakie oszczedzanie składu? :O
Tam wyszedł wówczas najsilniejszy wg Maaskanta skład, nie było żadnego oszczedzania.
Rozumiem, usprawiedliwienia usprawiedliwieniami, pocieszanie pocieszaniem, ale bez przesady..

lucas8 01.10.2011 08:36

Ja jestem dziwnie spokojny o wynik meczu w niedziele, oczywiście na naszą korzyść. Legioniści jak zwykle pompują balonik na czele z Maciejem S., a w praktyce widzicie jak wychodzi ;). Zawsze jak graliśmy z nimi mecz o dużą stawkę, a nie o pietruszką to wygrywaliśmy i to zdecydowanie. Jedynie jesienią 2008 pamiętam porażkę 2 : 1 na wyjeździe w trakcie sezonu.

Co do składu na ten mecz. Oczywiście Jovanovic za Lamey'a na prawą stronę. Spróbowałbym za Jaliensa wrzucić do składu Bunozę, chociaż oni oboje nie mają u mnie dużego zaufania. W ostatnich meczach nie przekonuję mnie Nunez na środku pomocy. Dużo strat, więc może warto by go dać na jego nominalną pozycję lewego obrońcy.

Skład widzę tak: Pareiko - Jovanovic, Bunoza, Chavez, Nunez - Sobolewski Wilk - Kirm Jirsak Iliev - Biton

Ewentualnie Diaz za Nuneza, a Argentyńczyka wprowadzić w drugiej połowie za Wilka, albo Sobola.

sovinho_02 01.10.2011 08:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas8 (Post 1172117)
Ja jestem dziwnie spokojny o wynik meczu w niedziele, oczywiście na naszą korzyść. Legioniści jak zwykle pompują balonik na czele z Maciejem S., a w praktyce widzicie jak wychodzi ;). Zawsze jak graliśmy z nimi mecz o dużą stawkę, a nie o pietruszką to wygrywaliśmy i to zdecydowanie. Jedynie jesienią 2008 pamiętam porażkę 2 : 1 na wyjeździe w trakcie sezonu.

Co do składu na ten mecz. Oczywiście Jovanovic za Lamey'a na prawą stronę. Spróbowałbym za Jaliensa wrzucić do składu Bunozę, chociaż oni oboje nie mają u mnie dużego zaufania. W ostatnich meczach nie przekonuję mnie Nunez na środku pomocy. Dużo strat, więc może warto by go dać na jego nominalną pozycję lewego obrońcy.

Skład widzę tak: Pareiko - Jovanovic, Bunoza, Chavez, Nunez - Sobolewski Wilk - Kirm Jirsak Iliev - Biton

Ewentualnie Diaz za Nuneza, a Argentyńczyka wprowadzić w drugiej połowie za Wilka, albo Sobola.

100 % racji... Nawet z próbą Nuneza na Lewej obronie się zgodzę... A w drugiej połowie tylko tak w okolicach 60 minuty a nie w 90 wpuścić Bruda za Jirsaka... Z Twente w końcówce zrobili 2-3 klepki z Czarkiem... A dwóch panów Holendrów ( chodzi oczywiście o Jaliensa i Lameya ) do Młodej Wisły albo lepiej do oldboyow zeby nie blokowali miejsca młodszym...

No i oczywiście wynik tak 3-0 dla Wisły pod bramkach Dudu 2x i Jovanovica lub Bunozy po stałym fragmencie gry i wrzutce Jirsaka...

Davss875 01.10.2011 10:03

LUdzie!!!! Co wy tak Uparcie stawiacie na tego Pareiko????????? Gośc juz limit błedów wyczerpał, czas na zmiane. Jak zmieniac to wszystkie najsłabsze ogniwa, a Pareiko od meczu z Apoelem to juz nie ten sam bramkarz z rundy wiosennej, niestety tzreba powiedziec sobie prawde w oczy!!!!!
Skład na legie: Jovanic ( nigdy jeszcze tak na powaznie szansy nie dostał w Wiśle, wiec moze akurat teraz trzeba mu dac szanse, niech gra do konca rundy i wtedy bedziemy oceniac) Jovcanovic, Czekaj, Bunoza, Paljic
Iliev, Jirsak, Wilk, Garguła, Nunez, Biton

JarekTSW 01.10.2011 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1172096)
Jakos ta obrona poradziła sobie z Lechem w Poznaniu - tak jak ktos napisał europejskie puchary to nie jest zaden wyznacznik.

Tak samo mówił o słabości obrony kilka dni przed 4:0 na Reymonta :lol:

BlurgH 01.10.2011 10:39

Z wcześniejszych postów bije chęć dość radykalnych, aczkolwiek niezbędnych zmian. Co więc powiecie na :
Kurto - Jovanovic, Czekaj, Bunoza, Nunez - Sobol, Wilk, Brud - Kirm, Biton, Iliev ?
Wyobrażacie sobie Szanowni Forumowicze, co by się działo, gdyby taki skład ograł Legię ? ( Zwłaszcza w Warszawie )

GonzoNS 01.10.2011 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1172138)
LUdzie!!!! Co wy tak Uparcie stawiacie na tego Pareiko????????? Gośc juz limit błedów wyczerpał, czas na zmiane. Jak zmieniac to wszystkie najsłabsze ogniwa, a Pareiko od meczu z Apoelem to juz nie ten sam bramkarz z rundy wiosennej, niestety tzreba powiedziec sobie prawde w oczy!!!!!
Skład na legie: Jovanic ( nigdy jeszcze tak na powaznie szansy nie dostał w Wiśle, wiec moze akurat teraz trzeba mu dac szanse, niech gra do konca rundy i wtedy bedziemy oceniac) Jovcanovic, Czekaj, Bunoza, Paljic
Iliev, Jirsak, Wilk, Garguła, Nunez, Biton

Meczu z Karabahem nie oglądałeś? To nie była poważna szansa?

River 01.10.2011 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1172138)
LUdzie!!!! Co wy tak Uparcie stawiacie na tego Pareiko????????? Gośc juz limit błedów wyczerpał, czas na zmiane. Jak zmieniac to wszystkie najsłabsze ogniwa, a Pareiko od meczu z Apoelem to juz nie ten sam bramkarz z rundy wiosennej, niestety tzreba powiedziec sobie prawde w oczy!!!!!
Skład na legie: Jovanic ( nigdy jeszcze tak na powaznie szansy nie dostał w Wiśle, wiec moze akurat teraz trzeba mu dac szanse, niech gra do konca rundy i wtedy bedziemy oceniac) Jovcanovic, Czekaj, Bunoza, Paljic
Iliev, Jirsak, Wilk, Garguła, Nunez, Biton

I kto za Pareike?

Jovanic - w bramce zachowuje sie jak trzasaca sie galareta. Umiejetnosci i doswiadczenie mniejsze od Estonczyka. Gra Serba nie przekonuje. Jest niepewny i swoimi interwencjami nie daje tez pewnosci defensywie.
Kurto - zielony. Rzucenie go do bramki na taki mecz jak z Legia moze byc strzalem w stope bo niewiadomo jakby sobie poradzil z presja.

Wniosek jest prosty. Nie mamy lepszego bramkarza niz Pareiko. Kropka.

lorddavy 01.10.2011 11:46

Czekaj jest jeszcze kontuzjowany czy już może zagrać? W obliczu katastrofalnej postawy naszych obrońców mógłby dostać szansę. Na bramce też powinno dojść do zmiany, chciałbym zobaczyć Kurtę w jakimś poważnym meczu.

tofik 01.10.2011 12:07

Gorsi na pewno nie jesteśmy od Legii...tak patrząc z szerszej perspektywy jak tylko tego konkretnego spotkania. Wg mnie nawet mamy lepszą, dojrzalej grającą drużynę, ale no właśnie:

Jakoś ostatnio nam obrona fuszerę odwala no i nie ma Meliksona więc środek boiska w konstrukcji jak zwykle nie będzie istniał. Sobolewski jeszcze daje radę, ale co raz rzadziej, reszta prezentuje mierny poziom i dlatego wszyscy jadą na Maaskanta że drużyna nie zrobiła postępów.

Ljuboja pewnie będzie miał jakiś przebłysk piłkarskiej klasy, którą niewątpliwie posiada, tylko z wiekiem co raz rzadziej wykorzystuje :) A przeciwko niemu Jaliens, czyli jego przeciwieństwo. Facet który ma na boisku totalne zaćmienie jaźni i gra zamulony.

Atut własnego boiska również dla Legii - wszystko mi się składa na porażkę jedną, bramką.

sovinho_02 01.10.2011 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1172155)
Z wcześniejszych postów bije chęć dość radykalnych, aczkolwiek niezbędnych zmian. Co więc powiecie na :
Kurto - Jovanovic, Czekaj, Bunoza, Nunez - Sobol, Wilk, Brud - Kirm, Biton, Iliev ?
Wyobrażacie sobie Szanowni Forumowicze, co by się działo, gdyby taki skład ograł Legię ? ( Zwłaszcza w Warszawie )

Skład OK tylko, że za bardzo rozgrywającego tu nie widzę. No chyba że Daniel Brud, ale widzialem go tylko w kilku meczach i to niepełnych więc nie wiem. Najbardziej mi się w tym składzie podoba próba Nuneza na lewej obronie, gorzej niż Dragan i Diaz nie zagra... A na wiosnę składem moglibyśmy wychodzić takim :

Kurto - Jovanovic, Chavez ( ale teraz niech odpocznie mecz lub dwa ), Bunoza, Nunez - Sobol, Wilk, Melikson ( Chrapek ) - Małecki, Biton, Kirm

Ławka : Jovanic, Nalepa, Czekaj, Pajlic, Iliev, Brud, Biton, Chrapek, Boguski( dać mu czas do końca sezonu )

A reszta OUT i w lecie sprowadzić młodych Polaków albo wprowadzać wychowanków...

W Legii jakoś mogą wprowadzać : Wolskiego, Żyro, Kucharczyka, Jędrzejczyka i oni dają coś tej drużynie...

W prespektywie czasu, tj. za 1,5 sezonu - 2 sezony : skład by się wiele nie zmienił: odeszliby : Chavez, Melikson, Małecki i Iliev i tu jest zadanie Wisły żeby nie zastępować ich jakimś szrotem z zagranicy tylko 20-22 letnimi Polakami...

BlurgH 01.10.2011 12:19

Cytat:

W prespektywie czasu, tj. za 1,5 sezonu - 2 sezony : skład by się wiele nie zmienił: odeszliby : Chavez, Melikson, Małecki i Iliev i tu jest zadanie Wisły żeby nie zastępować ich jakimś szrotem z zagranicy tylko 20-22 letnimi Polakami...
Święte słowa Szanownego Pana :)

sovinho_02 01.10.2011 12:36

Jeszcze tak dodając do mojego ostatniego posta. Nawet w zimie można wyciągnąć po jednym zawodniku z tych średnich klubów ekstraklasy, bo na kogoś z Lecha, Polonii, Legii nie ma szans.... Np.
Olkowski z Górnika
Piech z Ruchu
Sobota ze Śląska
Machaj z Lechii
Rakowski z Zagłębia
I powrót naszych młodych z wypożyczeń...

mitmichael 01.10.2011 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1172138)
LUdzie!!!! Co wy tak Uparcie stawiacie na tego Pareiko????????? Gośc juz limit błedów wyczerpał, czas na zmiane. Jak zmieniac to wszystkie najsłabsze ogniwa, a Pareiko od meczu z Apoelem to juz nie ten sam bramkarz z rundy wiosennej, niestety tzreba powiedziec sobie prawde w oczy!!!!!
Skład na legie: Jovanic ( nigdy jeszcze tak na powaznie szansy nie dostał w Wiśle, wiec moze akurat teraz trzeba mu dac szanse, niech gra do konca rundy i wtedy bedziemy oceniac) Jovcanovic, Czekaj, Bunoza, Paljic
Iliev, Jirsak, Wilk, Garguła, Nunez, Biton

Gdyby nie Pareiko byłoby 7,8-1 dla Twente. Zawsze mowia, ze bramkarz czuje sie dobrze gdy ma dobrych obroncow przed soba - i to jest fakty potwierdzony. Czemu Neuer stracił w tym sezonie do tej poty tylko 1 gola? Bo czuje sie pewny w bramce gdyz ma przed soba swietnych obroncow.

WISŁAZWE 01.10.2011 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1172138)
LUdzie!!!! Co wy tak Uparcie stawiacie na tego Pareiko????????? Gośc juz limit błedów wyczerpał, czas na zmiane. Jak zmieniac to wszystkie najsłabsze ogniwa, a Pareiko od meczu z Apoelem to juz nie ten sam bramkarz z rundy wiosennej, niestety tzreba powiedziec sobie prawde w oczy!!!!!
Skład na legie: Jovanic ( nigdy jeszcze tak na powaznie szansy nie dostał w Wiśle, wiec moze akurat teraz trzeba mu dac szanse, niech gra do konca rundy i wtedy bedziemy oceniac) Jovcanovic, Czekaj, Bunoza, Paljic
Iliev, Jirsak, Wilk, Garguła, Nunez, Biton


Kogo chcesz na bramce zobaczyć Jovanicia :>
Gość już miał swoje szansę, jakoś nie jestem przekonany co do trafności tego transferu, niby miał zastąpić Pawełka ale do dziś mnie nie przekonał a widziałem parę meczy z jego udziałem. Interwencje nie były zbyt pewne.

Kurto już prędzej powinien dostać szansę na pokazanie się, jest regularnie powoływany do kadry narodowej więc jakiś poziom prezentować musi, samą grą w ME nie zdobędzie uznania w oczach trenera, zastanawia mnie dlaczego on nie dostaje szans bronienia choćby w PP.
Wtedy więcej można by o nim powiedzieć.

Co do Parejki może i racja, że gość nie prezentuje się tak wspaniale jak w poprzedniej rundzie, ale weźmy pod uwagę fakt, że parę piłek jeszcze nam wyciągnie w meczu..
Może to wina bloku obronnego, Sergiej nie jest w stanie obronić każdej sytuacji w której nasz as obrony doświadczony Holender popełnia błędy na 5 metrze nie umiejąc przypilnować zawodnika.
A stąd droga do bramki już bliska.



Cytat:

Pierwotnie napisane przez BlurgH (Post 1172155)
Z wcześniejszych postów bije chęć dość radykalnych, aczkolwiek niezbędnych zmian. Co więc powiecie na :
Kurto - Jovanovic, Czekaj, Bunoza, Nunez - Sobol, Wilk, Brud - Kirm, Biton, Iliev ?
Wyobrażacie sobie Szanowni Forumowicze, co by się działo, gdyby taki skład ograł Legię ? ( Zwłaszcza w Warszawie )

Wyobraź sobie, jak skończyłoby się eksperymentowanie składem w meczu z Legią :>

Nunez nie grał u Nas na lewej stronie obrony jeszcze ani razu. Nie wydaje mi się , że najbliższe spotkanie to odpowiedni moment na eksperymenty w bloku defensywnym, który i tak jest ze sobą wystarczająco niezgrany.

Para obrońców Czekaj - Bunoza zagrała ze sobą jeden mecz w Kielcach. Również nie wiem czy wymiana jednocześnie dwóch środkowych obrońców jest dobrym pomysłem, przykład sprzedaży Marcelo i Głowackiego podpowiada mi że jednak nie.

Przy tak eksperymentalnej obronie, postawienie na bramce Filipa to może być samobójstwo.. Może podczas meczu dojść w paru akcjach do braku zrozumienia między nim a obrońcami co za pewne nie wpłynie pozytywnie na wynik meczu.

Zmiany w pierwszym składzie muszą być, ale nie wiem czy będzie ich aż 5.
Jak dla mnie Bunoza za Jaliensa, Jovanović za Lamey'a oraz Palijć za Diaza.
Czyli w sumie tak czy siak wymieniamy 3/4 bloku obronnego.

Sam już nie wiem, mamy problem ze zgraniem obrony ale trudno się dziwić z drugiej strony jak w każdym meczu wymieniamy zawodników..

Gorsze chyba jest to, że w tym momencie na ławce rezerwowych brakuje nam takiego jokera, którym bylibyśmy w stanie zaskoczyć Legię, gościa który po wejściu na boisko poderwie drużynę do walki.
Wychodzi na to, że gadka o dwóch równorzędnych 11 jest o d..e rozbić.
Wymieniamy 3-4 zawodników w składzie i jest problem z ławką rezerwowych.

wujekWojtek 01.10.2011 13:08

W Lechii pojawił się ostatnio nowy 18-letni bramkarz. Ponoć super mecz zagrał. Trzeba będzie go obserwować. I spróbowałbym Dzalamidze z Widzewa, chociaż ostatnio gorzej mu idzie.

Kociewiak 01.10.2011 13:12

Wiesz jeden mecz nie czyni z niego super bramkarza. Zobaczymy jak będzie się dalej rozwijał o ile wygryzie Małkowskiego z bramki. Choc to nie powinno być trudne

Marcelo97 01.10.2011 15:59

Jovanic - Jovanovic, Chavez, Bunoza, Paljic - Sobolewski, Wilk - Iliev, Jirsak, Kirm- Biton

mam jeszcze pytanie co do Daniela Bruda ? jak chłopak zagrał z Twente, bo nie oglądałem niestety końcówki ?

someonewisp 01.10.2011 16:17

@Marcelo97 - Brud za wiele nie pokazał bo nie miał ku temu możliwości. Ostatnie minuty meczu to obrona Częstochowy przerzedzona momentami przestojów Twente.

Smok 01.10.2011 16:49

Może ze mnie gamoń totalny, ale ja nie widze kompletnie Bunozy na obronie. KOMPLETNIE.Za dużo błędów. Natomiast widze w nim potencjał na def. pomocnika. Ma parcie do przodu, a jako tako juz się ograł na obronie i wie na czym polega odbiór pilek. I jego błędy miałby może jeszcze czas ktoś naprawić jakby nie grał ostatniego przed bramkarzem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl