Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [16 kolejka] Arka Gdynia - Wisła Kraków 25 luty piątek godz. 20:00 . (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7775)

ciesla1991 29.11.2010 17:18

Za Bunozę postawiłbym na Piotra Brożka :)

Barocco 29.11.2010 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciesla1991 (Post 1019616)
Za Bunozę postawiłbym na Piotra Brożka :)


Oczywiście że Piotrek Brożek - bardzo dobrze gra głową, bez problemu poradzi sobie na stoperze i na dodatek jest bardzo zwrotny

pawelo84 29.11.2010 23:41

A może tak Nalepę z ME dać do pierwszego składu na stopera. Kowalski już pokazał że jest bardzo słabym piłkarzem, a do tego zwrotnym jak ważący tonę słoń, więc co Robertowi szkodzi? Przynajmniej młody by się ograł. Nie widzę Kowalskiego, szczególnie na śniegu, gdzie trzeba być zwinnym i zwrotnym.

s1mone 30.11.2010 00:37

o, Piotrek to mogłaby być niezła opcja.

adikos1906 30.11.2010 08:16

Nalepa na środek. Niech wreście się ogra chłopak. Ma talent to niech pomalutku wstępuje w szeregi pierwszej drużyny.

Feniks1983 30.11.2010 08:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adikos1906 (Post 1019987)
Nalepa na środek. Niech wreście się ogra chłopak. Ma talent to niech pomalutku wstępuje w szeregi pierwszej drużyny.

Tez uwazam ze mozna by z Nim sprobowac. Piotrek Brozek na stopera wogole sie nie nadaje. Mecz z Gornikiem pokazal jak go wyzszy napastnik potrafi wziasc na plecy i bez problemu ograc.

Matejas_ 30.11.2010 10:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1019313)
Mam nadzieję, że nasz trener wzorem Mourinho (posypanie murawy Stamford Bridge piaskiem, by Barcelonie gorzej się grało) zadba o to, by zminimalizować ryzyko przegranej. Mówię tutaj o specyficznych warunkach w Gdyni. Piłkarze powinni mieć kilka treningów w Skotnikach, lub w Myślenicach na sztucznej trawie.

nadwiślan też posiada taką murawę :)

KOMINEK 30.11.2010 11:10

Opady śniegu zmieniły też plany przygotowań do meczu z Arką. Chociaż mecz w Gdyni zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną trawą, to jednak trener Maaskant początkowo nie chciał przez cały mikrocykl przyzwyczajać swojego zespołu do takiej nawierzchni. “Z początku nie chciałem przygotowywać się do meczu z Arką na boiskach ze sztuczną trawą, ale teraz musimy. Wiadomo, że zmiana nawierzchni grozi kontuzjami u zawodników, ale lepiej jest grać na sztucznej trawie niż na śniegu i zmrożonej murawie. W tym momencie wygląda na to, że nie mamy wyjścia. Najprawdopodobniej w środę i czwartek będziemy trenowali w Skotnikach” http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...d_dachem_8792/ tak ,że nie ma już co dywagować

murray 30.11.2010 11:12

Jak wygramy, to zażądam premii jako doradca sztabu szkoleniowego.

funkykoval 30.11.2010 12:44

Z tego co pamiętam ostatni mecz Kowalskiego w I składzie Wisły (ze Śląskiem Wrocław) to Kowalski zagrał tam na środku obronny naprawdę dobrze. Oczywiście nie ulatują mi z pamięci jego wyczyny z początku tego sezonu, ale jak się okaże, że jest słaby to Maaskant postawi na kogoś innego - może Piotr Brożek, może ktoś z ME, ale raczej nie Branco, który wskoczył do 18-stki bo Żuraw i Boukhari z niej wypadli ;-)

sawko 30.11.2010 12:54

Ostatnie nasze dwa mecze w Gdyni to wyniki 0-1, ostatnie dwa nasze mecze w lidze to wyniki 1-0 i 0-1 to jaki bedzie wynik z Arką ....?? :p

lucas1906 30.11.2010 13:01

Nie, żebym lekceważył Arkę, ale na nich to moglibyśmy nawet jednym stoperem wyjść :P Bramek to oni strzelać nie chcą :D

A tak na poważnie będą chcieli z nami ugrać choćby punkt, więc szykuję się mecz ala Zagłębie Lubin. Do Śląska Wrocław nie ma co wracać bo wtedy oprócz murowania bramki przez wks to nasi też nic kompletnie nie grali.

Skończcie te rozważania kto wyjdzie za Bunoze bo będzie to Kowalski i koniec kropka.

No i sztuczna murawa. Napewno na plus to, że można grac techniczną piłkę bo murawa płaska jak stół. Natomiast w takich warunkach pogodowych niewiem za bardzo jak to będzie wyglądać.

royalmichael 30.11.2010 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas1906 (Post 1020082)
No i sztuczna murawa. Napewno na plus to, że można grac techniczną piłkę bo murawa płaska jak stół. Natomiast w takich warunkach pogodowych niewiem za bardzo jak to będzie wyglądać.

A jednak Arka jeszcze w tym sezonie na tej sztucznej nawierzchni nie przegrała :/ a były już tam takie ekipy jak Jagiellonia czy Korona.

1q2 01.12.2010 00:28

Fajnie by dla nas było gdyby odwołali tą kolejkę ale to niestety mało prawdopodobne.Jest to kosmiczny absurd że będziemy grać przy -10 a w końcu maja, kiedy robi się najlepsza pogoda do gry w piłkę, liga się kończy.

Jak każdy, mecz z gatunku ciężkich.Dobrze że Maaskant szybko skumał bazę i zrezygnował z próby grania finezyjnego futbolu.Inaczej już by go tu nie było a tak niezależnie od wyniku, jesteśmy w grze.

Mam nadzieje że nie będziemy się starali na siłę prowadzić gry i po kolejnym bezbarwnym meczu wymęczymy tą wygraną;)
Chyba Łysy pisał przed Polonią że 0-1 to będzie ten wynik - zrugałem go że jak w 3 ostatnich meczach gola nie straciliśmy, to w tym na bank stracimy więc co najwyżej 1-2.Wyszło inaczej ;)ale przesuwam swoją teorię na przyszłą sobotę.Minimum 2 gole będzie trzeba strzelić by to wygrać.

Nehiar 01.12.2010 00:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1020371)
Fajnie by dla nas było gdyby odwołali tą kolejkę ale to niestety mało prawdopodobne.Jest to kosmiczny absurd że będziemy grać przy -10 a w końcu maja, kiedy robi się najlepsza pogoda do gry w piłkę, liga się kończy.

Dlatego najlepiej byłoby grać systemem wiosna-jesień, ale niestety w Polsce nigdy tak nie będzie ponieważ bierzemy przykład z "najlepszych lig świata", szkoda że oni akurat mają trochę inne warunki niż my.

nh79 01.12.2010 01:07

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...o_zastapienia/


z tego wynika, ze Wilk i Kowalski

FraMat 01.12.2010 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Nehiar (Post 1020374)
Dlatego najlepiej byłoby grać systemem wiosna-jesień, ale niestety w Polsce nigdy tak nie będzie ponieważ bierzemy przykład z "najlepszych lig świata", szkoda że oni akurat mają trochę inne warunki niż my.

Niby dlaczego najlepiej? Ja jakos nie wyobrażam sobie, że drużyny polskie łapiące się w pucharach (eliminacje do LM czy LE) grają na dwóch frontach jesienią kiedy rozstrzyga się sprawa czołowych miejsc w lidze. Wyobraźmy sobie, że rywalizujemy w ostatnich kolejkach o mistrzostwo a jednoczesnie gramy w LE. Coś wtedy trzeba odpuszczać.

zim zum 01.12.2010 08:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1020396)
Niby dlaczego najlepiej? Ja jakos nie wyobrażam sobie, że drużyny polskie łapiące się w pucharach (eliminacje do LM czy LE) grają na dwóch frontach jesienią kiedy rozstrzyga się sprawa czołowych miejsc w lidze. Wyobraźmy sobie, że rywalizujemy w ostatnich kolejkach o mistrzostwo a jednoczesnie gramy w LE. Coś wtedy trzeba odpuszczać.

Racja. Z tym, że granie w ten weekend to nieporozumienie. A mówienie, że nie ma na wiosne terminów, to już w ogóle jakaś dziwna sprawa.

Feniks1983 01.12.2010 08:52

Dokladnie. Obecny kalendarz to jakas kpina. E-klasa znajduje tysiace durnych usprawieliwien dlaczego pierwsza wiosenna kolejka musi byc rozegrana zima.....A Ja sie pytam czy w przyszlym roku jest w czerwcu jakis czempionat?? Albo jakas inna impreza przed ktora trzeba sie przygotowac?? Mamy smiesznych dzilaczy w Polsce ktorzy podejmuja cudaczne decyzje.


Co do meczu to juz sie wypowaidalem, ale faktycznie bylby za tym zeby ta kolejke odwolac do wiosny. Pozatym ciekawe jaka bedzie frekfencja na stadionach przy takich "upalach" jakie sa obecnie.

1q2 01.12.2010 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1020396)
Niby dlaczego najlepiej? Ja jakos nie wyobrażam sobie, że drużyny polskie łapiące się w pucharach (eliminacje do LM czy LE) grają na dwóch frontach jesienią kiedy rozstrzyga się sprawa czołowych miejsc w lidze. Wyobraźmy sobie, że rywalizujemy w ostatnich kolejkach o mistrzostwo a jednoczesnie gramy w LE. Coś wtedy trzeba odpuszczać.

No ale zobacz co jest teraz.W eliminacjach gramy kompletnie nieprzygotowani i większość odpada nim się liga na dobrze zaczyna.Poza tym tak w cywilizowanym piłkarsko świecie już jest.Rywalizuje się o mistrza i gra w pucharach, nie wiem dlaczego u nas by tak nie mogło być

Ja swego czasu zastanawiałem się nad optymalnym kalendarzem i chyba nie ma takiego.Jest za zimno by grać tak jak na zachodzie i za ciepło by grać jak na północy/wschodzie

Mimo wszystko bym optował za wiosna/jesień ale wiadomo że jest to mało realne.Natomiast na pewno liga powinna dostosowywać się do warunków pogodowych.Jest w miarę ok - gramy, jest jak teraz, przekładamy kolejkę na wiosnę.Podobnie w lutym - jest do dupy pogoda, zaczynamy później.

Rozwala mnie ten strach grania 2 razy w tygodniu a przecież spokojnie kilka kolejek można by tak zagrać, pomijając już to że czemu nie możemy grać w czerwcu.

filemon 01.12.2010 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1020506)
No ale zobacz co jest teraz.W eliminacjach gramy kompletnie nieprzygotowani i większość odpada nim się liga na dobrze zaczyna.Poza tym tak w cywilizowanym piłkarsko świecie już jest.Rywalizuje się o mistrza i gra w pucharach, nie wiem dlaczego u nas by tak nie mogło być

Ja swego czasu zastanawiałem się nad optymalnym kalendarzem i chyba nie ma takiego.Jest za zimno by grać tak jak na zachodzie i za ciepło by grać jak na północy/wschodzie

Mimo wszystko bym optował za wiosna/jesień ale wiadomo że jest to mało realne.Natomiast na pewno liga powinna dostosowywać się do warunków pogodowych.Jest w miarę ok - gramy, jest jak teraz, przekładamy kolejkę na wiosnę.Podobnie w lutym - jest do dupy pogoda, zaczynamy później.

Rozwala mnie ten strach grania 2 razy w tygodniu a przecież spokojnie kilka kolejek można by tak zagrać, pomijając już to że czemu nie możemy grać w czerwcu.

dokładnie! wg mnie wiosna/jesień też jest lepszy, choć fakt, ma swoje minusy. a czy nie ma takiej możliwości, by przenieść mecz ligowy, który jest w bliskiej odległości czasowej od meczu pucharowego? Mógłby nieco związek pójść na ugodę z klubami, które reprezentują Polskę w pucharach.

Feniks1983 01.12.2010 15:55

Kwestia systemu oddawna dzieli kibicow. Faktycznie ciezko wypracowac jakis kompromis bo zawsze znajda sie jakies za i jakies przeciw. Ale skoro PZPN juz kiedy robil eksperymenty z podzialami tabeli na grypu plus inne tego typu to co by im szkodzilo sprobowac wprowadzic system wiosna-jesien?? Jakos w Rosji czy na Ukrainie tak graja i sobie radza zarowno w swojej lidze jak i w pucharach wiec moze gra jest jednak warta swieczki??

Tak czy owak licze ze jednak najblizszy mecz bedzie odwolany :-D

mgła 02.12.2010 12:53

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ka_przelozona/

Kolejka odwołana, meczu nie będzie! No i dobrze

Feniks1983 02.12.2010 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mgła (Post 1021030)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ka_przelozona/

Kolejka odwołana, meczu nie będzie! No i dobrze


He he czary sie sprawdzily. Same plusy. Mozniejszy bedzie mam nadzieje skald. Troche cieplej i wiecej o jeden mecz na wiosne :P

RLY 02.12.2010 13:02

Kolejna sprawa to fakt ze bedziemy juz grali na trawie.

tofik 02.12.2010 13:02

Czyli zawieszenia przejdą na 1szy mecz na wiosnę ?
**
Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1020506)
No ale zobacz co jest teraz.W eliminacjach gramy kompletnie nieprzygotowani i większość odpada nim się liga na dobrze zaczyna.Poza tym tak w cywilizowanym piłkarsko świecie już jest.Rywalizuje się o mistrza i gra w pucharach, nie wiem dlaczego u nas by tak nie mogło być

Ja swego czasu zastanawiałem się nad optymalnym kalendarzem i chyba nie ma takiego.Jest za zimno by

Nie obwiniałbym terminarza o to :) Słabo trenują cały rok dlatego są słabsi od przeciwników w kulminacyjnym momencie. Nie mozna się opierdalać cały rok a pózniej w miesiac wszystko doprowadzic do ladu. To tak jak zostawianie nauki na ostatnia chwile a pozniej jest po prostu za malo czasu i przychodzimy nieprzygotowani. Głupia wiara w mityczny okres przygotowawczy, który moze odmienic zaleglosci siegajace kilku sezonow. Potrzeba dluzszej pracy.

Karherop 02.12.2010 13:18

Bardzo dobra decyzja . Przynajmniej jest szansa że nie będziemy musieli grać Kowalskim w obronie .

sezon ogórkowy czas zacząć

piter86 02.12.2010 13:47

Bardzo dobra decyzja dla nas. Na wiosnę zgramy na nowym stadionie i mam nadzieję, że uda się ściągnąć jakiegoś obrońce i powinno być łatwiej:D

Donki 02.12.2010 13:48

Czy ten mecz odbedzie sie juz na nowym stadionie Arki ? nie wiem jak oni tam z terminami ;)

suikoden 02.12.2010 13:55

zamknijcie tamat na czas okna zimowego


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl