Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Forumowe samochody (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1507)

FredzIo 07.07.2009 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gustafff (Post 757957)
Niekoniecznie. Kumpel mówił mi, że jeden z direktów wprowadza własnie promocję, w której im większa pojemność, tym lepsza zniżka. W sytuacji kiedy ubezpieczasz swój pierwszy samochód i zniżki zerowe, każde 10 % mniej potrafi poratować... Ja już jeżdżę swoim autem kilka lat, bezwypadkowo więc znizki maxymalne :D

A czy nie lepiej rejestrować i ubezpieczać na dziadków, rodziców, rodzeństwo, które już jeździ jakiś czas i ma b. duże zniżki?

Soul_reaper 07.07.2009 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 757561)

a chciałbym..... hmmm codziennie inne auto chodzi mi po głowie np nowy Citroen C5 a ze starszych to hardcorowo Subaru Impreza Sti WRX lub taniej i równie hardcorowo Citroen C2 Vtr i na ten samochód zbieram:) np ten:http://otomoto.pl/citroen-c2-by-loeb-C8051238.html

Prosze Cie, C2 VTR nie ma podejscia nawet do WRX o STI nie mowiac ;-) Po drugie zastanow sie, czy na pewno chcesz tego typu auto. Kupic to jedno, utrzymanie rowniez nie jest tanie. Posiadajac wrx z 2002 roku moge Ci powiedziec, ze nie liczac paliwa utrzymanie kosztowalo mnie okolo 8-10kPLN za rok. Licze tutaj komplet opon, klocki, tarcze, 2x wymiane oleju i jakies .......ki typu pasy czy kierownica. Do tego licz, ze auto pali conajmniej 13l/100km w miescie a i na trasie ciezko jechac tak, aby palio 10 :D

LuKaS TSW 07.07.2009 16:24

no to dlatego mówię że Impreza jest dla mnie hardcorem i marzeniem,a jak wiadomo marzenia nic nie kosztują(nie to co realna eksploatacja takiego potwora),a co do C2 to proste że nie ma co porównywać do "subarynki" ale jak na tak mały samochód to mocy jest pod dostatkiem,a jak się chce samochód o powiedzmy rajdowych korzeniach to dla mnie to jest dobry wybór tym bardziej że głownie jeżdżę sam maksymalnie w 3 osoby więc brak miejsca wewnątrz nie jest problemem.no i zazdroszczę samochodu :)

Krzysiek 08.07.2009 08:38

Witam. Mam problem z radiem w nissanie micra ('01). Gdy go włączam na wyświetlaczu pojawia się napis "SECURE", wcześniej radyjko śmigało, teraz coś mu odje*ało... Wie ktoś jak to naprawić?

Matejas_ 08.07.2009 09:32

Kolego LuKaS TSW. Prawda jest taka że samochodów STI czi EVO nie kupuje się używanych, gdyż wymajgają większych nakładów finansowych aniżeli są warte. Soul i tak miał szczęście że zamykał się rok rocznie w 10 tysiącach z kosztami eksploatacyjnymi, a paliwo swoją drogoą... codzienne tankowanie po 50zł... na to poprostu trzeba mieć.

Pokazany przez Ciebie Citroen to nie VTR tylko VTS. Auto bardzo przyjemne, da się poszaleć, jednak chyba ciekawszą alternatywą dla C2 jest Clio II Sport.

LuKaS TSW 08.07.2009 09:44

Matejas,ale ja powiedziałem że to Subaru to samochód marzeń,a skoro marzenia to może być nowy:P

Soul_reaper 08.07.2009 11:21

Prawda jest taka, ze tego typu auta kupuje sie sercem a nie glowa. Tak naprawde nie ma znaczenia ile sie do auta doklada, skoro wlasnie takie chce sie miec ;-) Za mniej wiecej pol roku bede sprzedawal swojego wrx zeby kupic sti - oczywiscie uzywane, bo nie podoba mi sie w nowej budzie. Najwazniejsze przy zakupie, to albo samemu dobrze ogarniac temat, albo miec ze soba kogos kto bedzie w stanie dobrze ocenic stan auta (przede wszystkim elementow konstrukcyjnych, silnika i napedow).

gustafff 08.07.2009 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FredzIo (Post 757962)
A czy nie lepiej rejestrować i ubezpieczać na dziadków, rodziców, rodzeństwo, które już jeździ jakiś czas i ma b. duże zniżki?

To zalezy. Pod względem finansowym na pewno sie opłaca, z tym że zniżki przychodzą z czasem, a jak będziesz kombinował i wiecznie jeździł na ubezpieczeniu dziadka, to nigdy taniego OC nie będziesz miał. Szkopuł, moim zdaniem w tym, żeby na poczatku wybrać TU, gdzie dużo promocji i dodatkowych zniżek dają. Przez pierwsze pare lat płacić trochę wiecej, a z czasem przyjda te pełne znizki. Poza tym zawsze można wziąć dziadka jako współwłaściciela, wtedy i Tobie leca zniżki.

simone 23.08.2009 01:37

Tak dla odświeżenia, kilka pytań- wasza ulubiona marka; auto marzeń (bez względu na koszty)?

Skoro pytam, to wypadało by odpowiedzieć:


Po pierwsze- Aston Martin, tak dla przykładu kilka fotek

Aston Martin Rapide
http://www.secretconsulting.com/wp-c...e-1024x768.jpg
http://www.secretconsulting.com/wp-c...n-rapide-2.jpg
http://www.secretconsulting.com/wp-c...d-1280x960.jpg

Aston Martin V8 Vantage Roadster
http://astonmartin.resmoto.com/news/..._roadster2.jpg
http://www.renestaud.com/shop/images/AMAV8R121.jpg
http://upload.moldova.org/auto/Aston...oadster_03.jpg

Aston Martin V8 Vantage
http://www.egmcartech.com/wp-content...e_image002.jpg
http://www.egmcartech.com/wp-content...e_image001.jpg

Aston Martin V12 Vanquish S
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...vanquish_s.jpg
http://www.autogen.pl/cars/AstonVanqS/1.jpg
http://www.autogen.pl/cars/AstonVanqS/2.jpg

Aston Martin DB2
http://astonmartin.resmoto.com/galer..._db2mk3_08.jpg
http://astonmartin.resmoto.com/histo...ton_db2III.jpg

Aston Martin DB5 (pierwsza fura Bonda)
http://www.4men.cz/wp-content/upload...martin-db5.jpg
http://files.conceptcarz.com/img/Ast...bond_la_01.jpg
http://lh5.ggpht.com/_NCTKUEHu-jQ/Rz...artin+DB5..jpg


Po drugie- bez cienia wątpliwości to Bugatti 16.4 Veyron, "dziecko" Volkswagena, bardziej rakieta kosmiczna niż cywilny samochód. Swego czasu najszybsze seryjnie produkowane auto (obecnie szybszy jest tylko SSC Ultimate Aero TT), 1001 koni mechanicznych, maksymalna prędkość 407 km/h, przyśpieszenie do 100 km/h w 2,5 sekundy, do 200 km/h- 7,3 s., do 300 km/h- 17,6 s., do 400 km/h- 55,6 s., ten prawie dwutonowy "potwór" w trakcie jazdy na pełnym gazie potrafi spalić 125 l/100 km (wówczas zbiornik paliwa zostaje opróżniony w kilkanaście minut)

http://blog.themavenreport.com/wp-co...r_sang_575.jpg
http://www.uncrate.com/men/images/20...nd-sport-1.jpg

swl37530 12.09.2009 12:33

uu
 
dsfhtyhtffdgdsigasdghrtfggdgjrgjriogesgesoivghdsfsd

simone 13.01.2010 16:06

Polecicie jakąś stronkę, gdzie można zobaczyć furki wystawione na trwających targów w Detroit...

Dziku 13.01.2010 17:05

hmm a co myślicie o Roverze 200??

Ivory1906 13.01.2010 17:14

Dziku: Moj kuzyn ma takiego Rovera i nie narzeka na niego...mimo ze go kupil za 800 euro ( mieszkamy w IRL) to auto mu jezdzi nie psuje sie. Jak do tej pory wymienil tylko tlumik zmienil plyn w chlodnicy i tyle. Ostatnio nawet zaliczyl wycieczke w row ( przez te mrozy w IRL :D ). Na drugi dzien wyciagneli auto i pojechal nim do mechanika i nic mu sie nie stalo :) tylko blotnik i kawalek drzwi wgniecionych. W mojej opinii autko bardzo fajne nie pali mu za duzo a tez spokojnie nie jezdzi bo czesto gesto lubi przycisnac. Autko dosyc fajnie sie zbiera.

Mam takie pytanie bo w wakacje zjezdzam do PL i palnuje zakupic w PL Nissana Silvie S14 ( 1995-1999 ) czy sa jakiekolwiek szanse na trafienie auta "czystego" ? tzn zeby nie byl bity ....

dj_ibutti 13.01.2010 19:46

Hmm też miałem kupować Rovera (tylko że 100) i wszystko było cacy, dopóki nie zobaczyłem crash testu. Boże uchowaj przed starymi Roverami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl