Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat dla smakoszy piwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1328)

rabbit466 12.06.2009 15:30

Sorki ale jeszcze niemieckie i austriackie są niezłe.Nasze tylko żywiec i tyskie.

saklak1906 12.06.2009 15:31

Piwo tylko ze szkla i to zielonego, keg i puszke da sie znieszc ale butelka plastikowa to jest moim zdaniem profanacja.
Niech jeszcze zaczna sprzedawac w kartonikach ze slomeczka, raz sie napilem piwa z plastikowej butelki( ktos w Czechach kupil) to smakowalo gorzej niz siki i wiecej tego nie zrobie

wisl@k_TS 12.06.2009 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez S88 (Post 744220)
Co do plastiku to w innych krajach to normalka, np w Chorwacji, podobnie jak male puszki 0.33l. Co do piwa to ostatnio jestem cienki bolek przez nauke do sesji, ale trzeba bedzie rozkminic taka buteleczke 1,5 litra :-D

Dokładnie. W takiej Bułgarii można sobie wypić puszkę 0,33l Heinekena.....w Mc'Donaldsie. A co do wspomnień nad plastikami to po wczasach na Bałkanach mam mieszane uczucia :)

Z polskich Warka, Strong, Okocim Mocny.

kubawislak 12.06.2009 16:48

Teraz to chyba wszyscy piją Okocim Premium, no przynajmniej u mnie w okolicach Brzesko (Okocim)

rafaelo 12.06.2009 17:20

troche dziwi mnie ze nikt tu nie wymienia jako jednego z lepszych jak nie najlepszego piwa czyli Żubra
jak dla mnie to najlepsze piwko i takie sikacze (oczywiscie dla mnie) jak Zywiec czy Lech wogole niemaja porownania do Żubra
ostatnio posmakował mi tez Wojak, bardzo dobry smak,procentowo tez nie narzekam:-D
dobry jest tez Leżajsk ale i tak najlepszy jest Żubr:)

Martinho 12.06.2009 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 744247)
Teraz to chyba wszyscy piją Okocim Premium, no przynajmniej u mnie w okolicach Brzesko (Okocim)

Premium Pils w moim odczuciu jest bardzo dobre(w odróznieniu od wielu sceptyków ktorzy nie widza nic specjalnego w "typowym koncerniaku carlsberga"), z Okocimów lepszy nawet niż obecny OK , który od paru miesięcy jest jakiś gorszy niz kiedys.

AYALA 12.06.2009 17:36

Okocim Mocne i Warka Strong to moje ulubione ale muszą byc ZIMNE.3-4 i jest ok. ,pozbywam sie wszytskich trosk.Jak mam mniej kasy to lubie sobie popic Wojaki.Uważam że za 1,80 zł jest to bardzo dobre piwo.Jest dobrze gazowane i szybko gasi pragnienie.

gigant 12.06.2009 17:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SuperWisła (Post 744195)
Najbardziej nie trawię Harnasia, smakuje jak siki.

Aż się boję zapytać skąd wiesz jak smakują siki.

Wiselka1906PBZ 12.06.2009 17:52

Pils z Yakuzy i Harnaś.
jak ktoś chce tanio i dużo to polecam Sarmackie z biedronki :D 1l za 3 zł

pio 12.06.2009 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiselka1906PBZ (Post 744270)
jak ktoś chce tanio i dużo to polecam Sarmackie z biedronki :D 1l za 3 zł

rzeczywiście, cena do ilości pasuje jak nic dla smakoszy i do piwa :lol:

ted 13.06.2009 00:52

goolmany mogłyby by byc ale to 5% maja

leyzer87 13.06.2009 04:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafaelo (Post 744256)
troche dziwi mnie ze nikt tu nie wymienia jako jednego z lepszych jak nie najlepszego piwa czyli Żubra
jak dla mnie to najlepsze piwko i takie sikacze (oczywiscie dla mnie) jak Zywiec czy Lech wogole niemaja porownania do Żubra
ostatnio posmakował mi tez Wojak, bardzo dobry smak,procentowo tez nie narzekam:-D
dobry jest tez Leżajsk ale i tak najlepszy jest Żubr:)

Czytasz w moich myślach, ale trzeba pamiętać, że u nas w Rzeszówku prawie wszyscy tankują Leżaka. Dziwnie się na mnie patrzą, jak krakus zamawia Żubra.:-p

Pan Jotka 13.06.2009 06:41

Jedynie najlepsze piwa na Swiecie to : Franziskaner(piwo pszeniczne) oraz pity w pubie w Anglii ciemny Ale. Mialem okazje byc na festwialu Ale'i w Londynie i musze powiedziec , ze z wyjatkiem typowych jasnych piw typu pilsner to wszytskie Ale mi odpowiadaja. Poza tym piwo to tak cudowny wynalazek , ze warto wypic lokalne w kazdym miejscu w jakim sie znajdziecie.Zatem jak pojedziecie gdziekowliek to nie zmawiajcie np.Heinekena , bo to znacie tylko eksperymentujcie. Tak np. Kalik na Bahamach, czy tez piwa regionalne w USA . No bo kiedy bedziecie mieli nastepna okazje, co?
Z polskich zdecydowanie Tyskie, choc musze przyznac ze jakos w smaku sie pogorsZyl przez kilka ostanich lat.

julo 13.06.2009 07:26

Ostatnio przerzuciłem się na Okocim (zielony)

http://www.wirtualnemedia.pl/img/157...a_na_rynek.jpg

WALDI TSW 13.06.2009 09:13

Moje ulubione to Tyskie ,Tatra ,Wojak ,Żubr u nas na podkarpaciu dobry jest Leżajsk (polecam) . Słyszałem ze bardzo dobre piwko to Perła moze ktos kto pil to piwo sie wypowiedziec ??

Skipper 13.06.2009 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez julo (Post 744451)
Ostatnio przerzuciłem się na Okocim (zielony)

http://www.wirtualnemedia.pl/img/157...a_na_rynek.jpg

http://www.mecz.pl/forum/images/grae...lt/whistle.gif

wielki powrót zielonego okocimia :) :)

Kocur 13.06.2009 11:18

przeżuty :-p


ja miałem wrażenie że zielony ciągle jest na półkach ... - była jakaś przerwa ? :)

Q13SON 13.06.2009 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WALDI TSW (Post 744469)
Moje ulubione to Tyskie ,Tatra ,Wojak ,Żubr u nas na podkarpaciu dobry jest Leżajsk (polecam) . Słyszałem ze bardzo dobre piwko to Perła moze ktos kto pil to piwo sie wypowiedziec ??

Potwierdzam :D

Do nabycia w Yakuzie

markokrk 13.06.2009 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WALDI TSW (Post 744469)
Moje ulubione to Tyskie ,Tatra ,Wojak ,Żubr u nas na podkarpaciu dobry jest Leżajsk (polecam) . Słyszałem ze bardzo dobre piwko to Perła moze ktos kto pil to piwo sie wypowiedziec ??


Perła jest dobra ale tylko dobrze schłodzona :D

Wasiu 13.06.2009 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markokrk (Post 744526)
Perła jest dobra ale tylko dobrze schłodzona :D

Twój post z rysunkiem w avatarze idelnie sie uzupelnia :D

Ja polecam Desperadosa, zwlaszcza z wycisnieta do srodka cytryna..

Kandzior 13.06.2009 12:53

[quote=Kocur;744514]przeżuty :-p

To samo pomyślałem... :rotfl:

!!IRIVER!! 13.06.2009 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 744563)
Ja polecam Desperadosa, zwlaszcza z wycisnieta do srodka cytryna..

W taki sposób nie piłem... :) Dużo tego soku z cytryny wciskasz? Tyle, co załóżmy do herbaty?

darotsok73 13.06.2009 13:44

Po latach prób , i doświadczeń , obserwacji a zwłaszcza degustacji stwierdzam : ( chociaż od razu zaznaczam że subiektywnie :D ).
Najlepsze polskie piwo trzymające stały smak i poziom to...Żywiec , bez względu na upływ lat swoją słynną gorycz zawsze ma.
Kiedyś dobrym piwkiem był mocny Leżajsk, mocny Okocim , EB (słynne 0,4 choć trochę za bardzo gazowane to jednak smak miało boski).
"Naście " lat temu jeśli jakiś browar promował markę piwa to szło to raczej w parze z jakością , obecnie często się zdarza że wystarczy sprytna lub nachalna reklama aby rozpropagować sikacze.
Jak dla mnie Pifko musi być chmielowe. Sorry ale owocowo-reddsowo-desperadosowych wynalazków mogę się w ostateczności napić ale za piwa ich nie uznaję. Tak samo "browarów" typu tesko za 1zł.
Próbowałem wielu marek , bardzo dobre są gatunkowe piwa czeskie , angielskie i irlandzkie.
W Polsce największym "markowym" syfem jaki piłem był stary Barbakan , Brok !!, Bosman i Królewskie. Nie polecam .

Ps. Każde , nawet najlepsze gatunkowo piwo jak jest ciepłe to jest syfem.

StelmiOriginal 13.06.2009 13:50

http://streemo.pl/Portal/346511,Film...esperados.html


Obczajcie to ;] Reklama reklamą, ale piwo wstrętne - taki sikacz jak warka 1,5l PET

A tak to lubie Tyskie ;]

Wasiu 13.06.2009 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 744594)
W taki sposób nie piłem... :) Dużo tego soku z cytryny wciskasz? Tyle, co załóżmy do herbaty?

Ja z kolei herbaty nie pijam wiec nie wiem ile sie tam wciska :P
Taki normalny plasterek, przuozdobic szklanke i potem wcisknac zawartosc. Nieznacznie zmienia efekt smakowany. Taka Francja - elegancja :D

markokrk 13.06.2009 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 744563)
Twój post z rysunkiem w avatarze idelnie sie uzupelnia :D

BO ja tylko degustuje, a nie pije wcale :-p:-p

saklak1906 13.06.2009 15:07

Wlasnie pile OKOCIM MOCNE nie lubie mocnych piw ale tym jestem mile zaskoczony. W smaku bardzo dobre a i robi robote, pije grugie i zaczynaja mi sie nogi uginac.

Faktycznie tylko dla orlow


WOLE MIEC BRZUCH OD PIWA NIZ GARBA OD ROBOTY
BO PIWO NO MOJE PALIWO

tranceaddict 13.06.2009 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 744601)
Ja z kolei herbaty nie pijam wiec nie wiem ile sie tam wciska :P
Taki normalny plasterek, przuozdobic szklanke i potem wcisknac zawartosc. Nieznacznie zmienia efekt smakowany. Taka Francja - elegancja :D

Oto cos takiego koledze chodzi jakby ktos nie wiedzial

http://i65.photobucket.com/albums/h2...s58/corona.jpg

TSW06 14.06.2009 13:57

1. Żywiec 2. Tyskie 3. Lech 4. Heineken
plus Leżajsk, Jabłonowe =], Karpackie <- takie tanie ale nawet niezłe xD

ted 14.06.2009 16:00

Cytat:

8 calsbergów wychodzilo po 12zl
a nie 4?

na BP sa fajne promocje, kiedys 2 x 0,66l zubra po 5zł albo tyskacza po 6zł
teraz 4calsbergi+smyczka za 12zł bodajze


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl