![]() |
Uwierz, że czytałem.
http://wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=24595 http://www.wislaportal.pl/news.php?id=19441 artykuły z 9.02 sprawdź źródło tych informacji. Dopiero później zmienili to na młodzież uczącą się. |
dokładnie po 24h.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Na meczu z Ruchem sprawdzano moją KK, wszystko zależy od czynnika długości kolejki. Wszedłem do bramki, gdzie nie było nikogo, toteż Pani steward mnie poprosiła o kartę. Jakbym się ustawił do innej bramki gdzie była kolejka to pewnie by tego nie było, gdyż sprawdzanie danych strasznie wydłuża czas wejścia.
|
mnie również poproszono o pokazanie legitymacji studenckiej
|
Jednych proszę o legitymację, innych nie... to zależy również od sektora bo np na D21 jeszcze nie spotkałem się z prośbą o dokument... Kupujesz bilet to Ty na niego wchodzisz i nie ma co kombinować ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dać tańsze bilety o połowę, jakby nie przyszedł komplet to znowu taniej o połowę aż do skutku. Kiedy mają komplet to można ceny podnosić, to proste jak drut. Ludzie się przyzwyczajają, jak sie przyzwyczają to później na to przyzwyczajenie łatwiej im wydawać kasę. Nawet większą kasę. 33 000 to dużo na milionowe miasto? I jeden klub w promieniu 100 km? Gdyby stadion zawsze był pełny wystarczy ze któryś z naszych nie trafił by w piłkę, co drugi kibic zaklął by pod nosem i już robi się atmosfera za którą niektórzy prędzej zapłacą niż za oglądanie Polonii Bytom. |
Cytat:
Czyli po każdym meczu zmieniać cenę biletów według mnie absurd I w Krakowie nie jest tylko 1 klub ani 2 a w promieniu 100km to już ... a szkoda gadać . |
a jakim innym mówisz? jest jeden klub i kilka "klubików"
A pamiętasz sytuację na Górniku? dali bilety po 5zł. i z meczu na miecz frekwencja im skoczyła do 17tys. Chyba jednak cena robi cuda, |
Cytat:
|
Cytat:
|
kiedy mozna przez neta kupowac bilety?
|
Cytat:
|
Cytat:
Wcześniej nie mówiłeś o klubach które podbierają kibiców Wisełce , tylko ogólne stwierdziłeś że w promieniu 100km od Krakowa nie ma żadnego innego kluby porucz Wisły . |
Jacy koledzy dosłowni. Przepraszam macie racje są kluby Okocimski Brzesko, Huragan Waksmund, Dalin Myślenice to rzeczywiście dla Wisły konkurencja ;). Wyszliśmy od 33 000 miejsc do zapełnienia i w tym sensie mówiłem ze nie ma klubu porównywalnego z Wisłą. Inaczej, każdy kibic większości klubów z małopolski potencjalnie chciałby zobaczyć mecz Wisły na żywo. Więc 33 000 na Małopolskę to śmiech na sali.
|
Cytat:
|
Myślisz ze jakby bilet na taki 400 tysięcznik kosztował 10 zł to by się nie zapełnił? Gdyby kosztował 20 zł też by się pewnie zapełnił. Nawet mimo tego ze do Warszawy z najdalszego branego pod uwagę miejsca jest 300 km a do Krakowa tylko 100 km.
Wiesz ile mieszkańców ma Gelsenkirchen, a jaki mają stadion? Zazwyczaj pełny. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jakby wejście było za darmo to 2 miliony by przyjechały na mecz... Cytat:
Porównujesz niemiecką Bundesligę z Ekstraklasą? Przecież w niemczech jest najwyższa frekwencja na świecie! Zupełnie inna zamożność obywateli, inny poziom ligi, inne piłkarskie tradycje, itd itp... Jak chcesz bawić się w porównania to najlepszym przykładem jest chyba Praga: Jeden klub walczący o mistrzostwo co roku - w Krakowie Wisła, tam Sparta (sukcesy znacznie większe Sparta, która w LM grała wielokrotnie w tym raz doszła do ćwierćfinału). Drugi klub balansujący między ekstraklasą a pierwszą ligą, ale mający swoje wielkie momenty - Cracovia, Slavia (i tu znowu czeski klub osiągnął więcej bo Slavia grała parę lat temu w LM, a Cracovia?), plus trzeci mały osiedlowy klub też z momentami, nie mający jednak większej liczby kibiców - u nas Hutnik, tam Viktoria Żiżkov. Zamożność obywateli podobna, miasto większe od Krakowa dość znacznie, klimat taki sam, poziom ligi nawet wyższy... I jak frekwencja w pierwszej kolejce? 6 marca Sparta Praga - Pribram, niecałe 10 tys ludzi na stadionie. Walczą o mistrza podobnie jak Wisła. Nawet na nie dawnym meczu z Liverpoolem nie udało im się zapełnić całego zaledwie 20 tysięcznego stadionu... |
Weź tylko pod uwagę, że sportem narodowym Czechów jest hokej.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Za wiki: W 1900 roku w Gelsenkirchen mieszkało ok 5,1% Polaków, według niem. Wikipedii 13,9% w 1905. Stąd w lokalnej gwarze pojedyncze słowa pochodzenia polskiego, np. Mottek (młotek), Duppa, dobsche, Mattka (otyła kobieta) [1]. Pochodzący z Mazur piłkarze Ernst Kuzzora i Fritz Szepan mają swoje ulice w mieście. Schalke 04 nazywano klubem polaczków. Nazwa stadionu Arena AufSchalke (od 2005 Veltins-Arena) prawdopodobnie była kalką polskiego "na Schalke". Czyli jakieś tam tradycje piłkarskie w Polsce mamy. Czechy to prawie jak małopolska wiec porównanie też nie najlepsze. Ale mnie chodzi tylko o jedno, niezależnie od miejsca zawsze istnieje granica ceny, powyżej której kompletu nie ma. Jest ona zmienna w zależności od zamożności społeczeństwa, komfortu oglądania, poziomu drużyny, rangi meczu, ew. dodatkowych atrakcji. Trzeba taka granice znaleźć, czyli obnizając cene zapełnić stadion, a jak zacznie brakować biletów dwa dni przed meczem, myśleć ostrożnie o podwyżkach. |
Cytat:
Dzisiaj się pytałem. Pani w okienku mówiła, że prawdopodobnie od meczu z Jagiellonią (lub po), ale na oficjalne informacje trzeba czekać ze strony klubu . Na oficjalnej stronie klubu : ) |
Dzisiaj przypadkowo wpadł mi w ręce cennik biletów na drugoligową (czyli de facto trzecioligową) żużlową Wandę Kraków. Za obejrzenie TRZECIOLIGOWYCH rozgrywek żużlowych trzeba zapłacić:
- 20 i 30 PLN za bilet na mecz. - 150 PLN za karnet na 8 TRZECIOLIGOWYCH meczy. Ceny na Wisłę każdy zna. O wnioski też nietrudno. |
Ja bym z żużlem tego nie porównywał, ponieważ ludzie w Polsce kochają ten sport, choć niby piłkę nożną też, ale w Krakowie mimo, że to nie żużel z górnej półki to zawsze jest pełny stadion. I myślę, że ile by tam nie było miejsc ludzie przyjdą i dadzą te 20-30zł. Takie moje spostrzeżenia.
|
Cytat:
Też mi argument., w zasadzie początek już jest nielogiczny Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeśli porównamy cenę biletów do najsilniejszych klubów w Polsce to wypada to nawet dobrze ale my musimy patrzeć nie na Poznań czy Warszawę ale na Kraków bo musimy przyciągnąć kibiców z Małopolski dlatego ceny już nie wypadają tak atrakcyjnie jeśli np. mam zamiar iść na mecz z żoną i synem ( a tylko wtedy zapełnimy stadion jak będą chodzić też kobiety i dzieci ) muszę za sektor "rodzinny" zapłacić 63 złote ale jeśli już mam zamiar zabrać rodzinę na lepsze miejsca na górnej trybunie to to jest koszt 145 jednak sporo wię jak tylko się otworzy cały stadion bilety muszą potanieć ( moim zdaniem bilet dla kobiety to max 10 zeta ) a ulga dla dzieci i młodzieży musi wynosić 50 % tak samo emeryci i renciści tylko tego typu ceny zapełnią nam stadion bo jak by w miesiącu były 3 mecze to nie każda rodzina wyda na ten cel 189zł a na lepsze miejsca 435 co jest moim zdaniem straszną przesadą.Uważam też że powinni pomyśleć nad wprowadzeniem sprzedaży karnetów na raty czyli runda trwa 4 miesiące cena karnetu dzielona na 4 i już łatwiej to zmieścić w budżecie.
|
Cytat:
Nie ma sensu porównywać cen biletów do innych, należy patrzeć tylko na siebie. Póki co przy tych cenach, na prostej można pooglądać jak ładnie wyglądają krzesła, dodajcie sobie do tego drugie tyle stadionu i zastanówcie się co wyjdzie. Nie ma co zaklinać rzeczywistości, bo wraz z podwojeniem liczby krzesełek nie dojdzie do podwojenia liczby widzów ot tak. |
Cytat:
Na pewno zbiorowe malkontenctwo także przyczyniło się do mniejszej niż spodziewanej frekwencji. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Porównanie do żużla jest kompletnie nietrafione. Po za Wandą w Krakowie chyba nie ma innego znanego klubu żużlowego. Ja przynajmniej nie słyszałem. Sam się przewinąłem przez ten stadion parę razy w latach 90-tych i na podobnej zasadzie jak ja było tam wiele osób. Z reszta ile teraz wchodzi na Wandę, 10 tysięcy ? Czy to jest duża ilość dla 800-tysięcznego miasta ? Większość osób pewnie i tak chodzi tam tylko z sentymentu za dawne czasy. Jeśli już byśmy chcieli na siłę to porównywać to dodajmy frekwencję z Wisły, Cracovii i Hutnika plus uwzględnijmy, że w mieście jest jedna drużyna jak w Poznaniu i nie masz się czego bać idąc na mecz. Przy aktualnych cenach full na każdym meczu - nie ma co do tego wątpliwości.
Rzeczywistość jest jednak inna i zadaniem klubu jest tak dostosować politykę cenową, aby stadion zapełniał się w jak największym stopniu. Dlatego nie zgodzę sie fialo z twoją opinią: Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl