Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Jak? Gdzie? Kiedy? (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Ceny biletów i karnetów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2472)

bylu 06.03.2011 14:23

Uwierz, że czytałem.
http://wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=24595
http://www.wislaportal.pl/news.php?id=19441
artykuły z 9.02 sprawdź źródło tych informacji. Dopiero później zmienili to na młodzież uczącą się.

WRzŚ 06.03.2011 15:01

dokładnie po 24h.

Luk_Biala_Gwiazda 06.03.2011 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szofer (Post 1060848)
Ponawiam pytanie
Jak kupowałem karnet to dziewczyna mi powiedziała że kwestia odstąpienia karnetu w przypadku gdy nie może sie pojśc np na mecz z Widzewm, nie została jeszcze uregulowana...
Czy coś wyjaśniło sie w tej kwestii ?

Na ta chwile i w meczu z Podbeskidziem i w meczu z Ruchem legitymacje/dowody nie byly sprawdzane.

WioReXXX 06.03.2011 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Luk_Biala_Gwiazda (Post 1060871)
Na ta chwile i w meczu z Podbeskidziem i w meczu z Ruchem legitymacje/dowody nie byly sprawdzane.

Mi sprawdzono.

upr 06.03.2011 16:00

Na meczu z Ruchem sprawdzano moją KK, wszystko zależy od czynnika długości kolejki. Wszedłem do bramki, gdzie nie było nikogo, toteż Pani steward mnie poprosiła o kartę. Jakbym się ustawił do innej bramki gdzie była kolejka to pewnie by tego nie było, gdyż sprawdzanie danych strasznie wydłuża czas wejścia.

Marcin_fan 06.03.2011 16:02

mnie również poproszono o pokazanie legitymacji studenckiej

Łukasz1987 06.03.2011 17:14

Jednych proszę o legitymację, innych nie... to zależy również od sektora bo np na D21 jeszcze nie spotkałem się z prośbą o dokument... Kupujesz bilet to Ty na niego wchodzisz i nie ma co kombinować ;)

didzej132 06.03.2011 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Łukasz1987 (Post 1060912)
Kupujesz bilet to Ty na niego wchodzisz i nie ma co kombinować ;)

Tylko że czasami są takie sytuacje że trzeba kombinować :p

Łukasz1987 06.03.2011 17:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez didzej132 (Post 1060916)
Tylko że czasami są takie sytuacje że trzeba kombinować :p

No jasne :) Więc wtedy wystarczy obczaić w której kolejce sprawdzają itd, wejść chwilę przed meczem jak są kolejki i powinno być ok :)

Drozd 06.03.2011 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WioReXXX (Post 1060438)
Idźże, Idźże.

Co miał zarząd zrobić? Skutki działań marketingowców przyjdą dopiero po jakimś czasie (a w tym aspekcie bardzo dużo zmieniło się na dobre). Ceny są w porządku, a po otwarciu całości zapewne się jeszcze zmniejszą.

Kiedyś te 14 tysięcy naprawdę robiło wrażenie. A teraz? Mało, mało. Ludzie, wszystko przyjdzie z czasem. To jest kwestia budowania wizerunku, marketingu, atrakcyjności sportowej, sukcesów, otwarcia całego stadionu.

14 tys. to niezły wynik. Nie genialny, ale z pewnością nie jest tragiczny.

Abstrahuję oczywiście od tego, że ja zawsze podkreślałem, że te 33 tyś to dla nas za dużo.


Dać tańsze bilety o połowę, jakby nie przyszedł komplet to znowu taniej o połowę aż do skutku.

Kiedy mają komplet to można ceny podnosić, to proste jak drut. Ludzie się przyzwyczajają, jak sie przyzwyczają to później na to przyzwyczajenie łatwiej im wydawać kasę. Nawet większą kasę.

33 000 to dużo na milionowe miasto? I jeden klub w promieniu 100 km? Gdyby stadion zawsze był pełny wystarczy ze któryś z naszych nie trafił by w piłkę, co drugi kibic zaklął by pod nosem i już robi się atmosfera za którą niektórzy prędzej zapłacą niż za oglądanie Polonii Bytom.

didzej132 06.03.2011 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1060970)
Dać tańsze bilety o połowę, jakby nie przyszedł komplet to znowu taniej o połowę aż do skutku.

Kiedy mają komplet to można ceny podnosić, to proste jak drut.

33 000 to dużo na milionowe miasto? I jeden klub w promieniu 100 km?


Czyli po każdym meczu zmieniać cenę biletów według mnie absurd
I w Krakowie nie jest tylko 1 klub ani 2 a w promieniu 100km to już ... a szkoda gadać .

wiślak 86 06.03.2011 21:13

a jakim innym mówisz? jest jeden klub i kilka "klubików"
A pamiętasz sytuację na Górniku? dali bilety po 5zł. i z meczu na miecz frekwencja im skoczyła do 17tys. Chyba jednak cena robi cuda,

fialo 06.03.2011 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1060970)

33 000 to dużo na milionowe miasto? I jeden klub w promieniu 100 km? .

Teraz do pięknie dojebałeś. Skoro uważasz, że jest jeden klub w promieniu 100 km to dyskwalfikuje całkowicie sens jakiejkolwiek polemiki z Twoimi tezami z dupy.

Drozd 06.03.2011 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez didzej132 (Post 1061005)
Czyli po każdym meczu zmieniać cenę biletów według mnie absurd
I w Krakowie nie jest tylko 1 klub ani 2 a w promieniu 100km to już ... a szkoda gadać .

Mówię o zasadzie jaka powinna obowiązywać przy ustalaniu pierwszych cen. Zakładając oczywiście, że celem jest pełny stadion na każdym meczu. Faktycznie przepraszam są dwa, a nawet trzy, bo nie zapominaj o "nielicznych ale fanatycznych" tylko co to zmienia? Takich którzy gdyby było na co poszliby i tu i tu jest niemało. Pamiętaj że nie mówię o zdeklarowanych kibicach jednej z drużyn, a o chcących oglądnąć mecz na fajnym stadionie w rewelacyjnej atmosferze. I wymień mi te kluby które podbierają Wiśle kibiców 100 km od Krakowa czyli granica Kielce, Tarnów, Zakopane, Katowice. Jestem bardzo ciekawy.

mateusz7 06.03.2011 21:41

kiedy mozna przez neta kupowac bilety?

PvD 06.03.2011 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mateusz7 (Post 1061107)
kiedy mozna przez neta kupowac bilety?

od momentu gdy klub wyda stosowny komunikat na stronie wisla.krakow.pl

didzej132 06.03.2011 23:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1061106)
I wymień mi te kluby które podbierają Wiśle kibiców 100 km od Krakowa czyli granica Kielce, Tarnów, Zakopane, Katowice. Jestem bardzo ciekawy.


Wcześniej nie mówiłeś o klubach które podbierają kibiców Wisełce , tylko ogólne stwierdziłeś że w promieniu 100km od Krakowa nie ma żadnego innego kluby porucz Wisły .

Drozd 06.03.2011 23:54

Jacy koledzy dosłowni. Przepraszam macie racje są kluby Okocimski Brzesko, Huragan Waksmund, Dalin Myślenice to rzeczywiście dla Wisły konkurencja ;). Wyszliśmy od 33 000 miejsc do zapełnienia i w tym sensie mówiłem ze nie ma klubu porównywalnego z Wisłą. Inaczej, każdy kibic większości klubów z małopolski potencjalnie chciałby zobaczyć mecz Wisły na żywo. Więc 33 000 na Małopolskę to śmiech na sali.

GajowyDrwal 07.03.2011 00:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1061162)
Więc 33 000 na Małopolskę to śmiech na sali.

W takim wypadku narodowy powinen mieć gdzieś 400 tys pojemności...

Drozd 07.03.2011 10:20

Myślisz ze jakby bilet na taki 400 tysięcznik kosztował 10 zł to by się nie zapełnił? Gdyby kosztował 20 zł też by się pewnie zapełnił. Nawet mimo tego ze do Warszawy z najdalszego branego pod uwagę miejsca jest 300 km a do Krakowa tylko 100 km.

Wiesz ile mieszkańców ma Gelsenkirchen, a jaki mają stadion? Zazwyczaj pełny.

Fuks 07.03.2011 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1061222)

Wiesz ile mieszkańców ma Gelsenkirchen, a jaki mają stadion? Zazwyczaj pełny.

tyle że tam połowa przychodzi za darmo, a klub zarabia na żarciu i pamiątkach.

Drozd 07.03.2011 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 1061236)
tyle że tam połowa przychodzi za darmo, a klub zarabia na żarciu i pamiątkach.

Co to za argument? To u nas tak nie wolno? U nas trzeba dowalić cenę za bilet i usprawiedliwiać ją "walką o mistrzostwo". Bo o żarciu i pamiątkach nikt nie pomyślał.

GajowyDrwal 07.03.2011 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1061222)
Myślisz ze jakby bilet na taki 400 tysięcznik kosztował 10 zł to by się nie zapełnił? Gdyby kosztował 20 zł też by się pewnie zapełnił. Nawet mimo tego ze do Warszawy z najdalszego branego pod uwagę miejsca jest 300 km a do Krakowa tylko 100 km.

:rotfl:

Jakby wejście było za darmo to 2 miliony by przyjechały na mecz...

Cytat:

Wiesz ile mieszkańców ma Gelsenkirchen, a jaki mają stadion? Zazwyczaj pełny.
Naprawdę myślisz zanim coś napiszesz?

Porównujesz niemiecką Bundesligę z Ekstraklasą? Przecież w niemczech jest najwyższa frekwencja na świecie! Zupełnie inna zamożność obywateli, inny poziom ligi, inne piłkarskie tradycje, itd itp...

Jak chcesz bawić się w porównania to najlepszym przykładem jest chyba Praga:

Jeden klub walczący o mistrzostwo co roku - w Krakowie Wisła, tam Sparta (sukcesy znacznie większe Sparta, która w LM grała wielokrotnie w tym raz doszła do ćwierćfinału). Drugi klub balansujący między ekstraklasą a pierwszą ligą, ale mający swoje wielkie momenty - Cracovia, Slavia (i tu znowu czeski klub osiągnął więcej bo Slavia grała parę lat temu w LM, a Cracovia?), plus trzeci mały osiedlowy klub też z momentami, nie mający jednak większej liczby kibiców - u nas Hutnik, tam Viktoria Żiżkov.

Zamożność obywateli podobna, miasto większe od Krakowa dość znacznie, klimat taki sam, poziom ligi nawet wyższy... I jak frekwencja w pierwszej kolejce?

6 marca Sparta Praga - Pribram, niecałe 10 tys ludzi na stadionie. Walczą o mistrza podobnie jak Wisła.

Nawet na nie dawnym meczu z Liverpoolem nie udało im się zapełnić całego zaledwie 20 tysięcznego stadionu...

zim zum 07.03.2011 13:51

Weź tylko pod uwagę, że sportem narodowym Czechów jest hokej.

Pan Jotka 07.03.2011 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1061285)
Weź tylko pod uwagę, że sportem narodowym Czechów jest hokej.

A u nas skoki narciarskie.

zim zum 07.03.2011 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1061289)
A u nas skoki narciarskie.

No nie do końca. Skoki są uprawiane w kilku miejscach w kraju, a hokej w Czechach jest w każdej miejscowości.

Drozd 07.03.2011 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GajowyDrwal (Post 1061260)
:rotfl:

Jakby wejście było za darmo to 2 miliony by przyjechały na mecz...

Naprawdę myślisz zanim coś napiszesz?

Porównujesz niemiecką Bundesligę z Ekstraklasą? Przecież w niemczech jest najwyższa frekwencja na świecie! Zupełnie inna zamożność obywateli, inny poziom ligi, inne piłkarskie tradycje, itd itp...

Jak chcesz bawić się w porównania to najlepszym przykładem jest chyba Praga:

Jeden klub walczący o mistrzostwo co roku - w Krakowie Wisła, tam Sparta (sukcesy znacznie większe Sparta, która w LM grała wielokrotnie w tym raz doszła do ćwierćfinału). Drugi klub balansujący między ekstraklasą a pierwszą ligą, ale mający swoje wielkie momenty - Cracovia, Slavia (i tu znowu czeski klub osiągnął więcej bo Slavia grała parę lat temu w LM, a Cracovia?), plus trzeci mały osiedlowy klub też z momentami, nie mający jednak większej liczby kibiców - u nas Hutnik, tam Viktoria Żiżkov.

Zamożność obywateli podobna, miasto większe od Krakowa dość znacznie, klimat taki sam, poziom ligi nawet wyższy... I jak frekwencja w pierwszej kolejce?

6 marca Sparta Praga - Pribram, niecałe 10 tys ludzi na stadionie. Walczą o mistrza podobnie jak Wisła.

Nawet na nie dawnym meczu z Liverpoolem nie udało im się zapełnić całego zaledwie 20 tysięcznego stadionu...

Co do pierwszego pewnie możesz być blisko. Nie chciał byś zobaczyć meczu na 2 milionowym stadionie i jeszcze za darmo?;)
Za wiki:
W 1900 roku w Gelsenkirchen mieszkało ok 5,1% Polaków, według niem. Wikipedii 13,9% w 1905. Stąd w lokalnej gwarze pojedyncze słowa pochodzenia polskiego, np. Mottek (młotek), Duppa, dobsche, Mattka (otyła kobieta) [1]. Pochodzący z Mazur piłkarze Ernst Kuzzora i Fritz Szepan mają swoje ulice w mieście. Schalke 04 nazywano klubem polaczków. Nazwa stadionu Arena AufSchalke (od 2005 Veltins-Arena) prawdopodobnie była kalką polskiego "na Schalke".

Czyli jakieś tam tradycje piłkarskie w Polsce mamy.

Czechy to prawie jak małopolska wiec porównanie też nie najlepsze. Ale mnie chodzi tylko o jedno, niezależnie od miejsca zawsze istnieje granica ceny, powyżej której kompletu nie ma. Jest ona zmienna w zależności od zamożności społeczeństwa, komfortu oglądania, poziomu drużyny, rangi meczu, ew. dodatkowych atrakcji. Trzeba taka granice znaleźć, czyli obnizając cene zapełnić stadion, a jak zacznie brakować biletów dwa dni przed meczem, myśleć ostrożnie o podwyżkach.

Rond 07.03.2011 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mateusz7 (Post 1061107)
kiedy mozna przez neta kupowac bilety?


Dzisiaj się pytałem. Pani w okienku mówiła, że prawdopodobnie od meczu z Jagiellonią (lub po), ale na oficjalne informacje trzeba czekać ze strony klubu . Na oficjalnej stronie klubu : )

fialo 09.03.2011 22:34

Dzisiaj przypadkowo wpadł mi w ręce cennik biletów na drugoligową (czyli de facto trzecioligową) żużlową Wandę Kraków. Za obejrzenie TRZECIOLIGOWYCH rozgrywek żużlowych trzeba zapłacić:

- 20 i 30 PLN za bilet na mecz.
- 150 PLN za karnet na 8 TRZECIOLIGOWYCH meczy.

Ceny na Wisłę każdy zna. O wnioski też nietrudno.

NHwiernyTS 09.03.2011 22:40

Ja bym z żużlem tego nie porównywał, ponieważ ludzie w Polsce kochają ten sport, choć niby piłkę nożną też, ale w Krakowie mimo, że to nie żużel z górnej półki to zawsze jest pełny stadion. I myślę, że ile by tam nie było miejsc ludzie przyjdą i dadzą te 20-30zł. Takie moje spostrzeżenia.

aNouc 09.03.2011 22:52

Cytat:

I myślę, że ile by tam nie było miejsc ludzie przyjdą i dadzą te 20-30zł.
A na Wisłę czemu nie można dać?

Też mi argument., w zasadzie początek już jest nielogiczny
Cytat:

Ja bym z żużlem tego nie porównywał, ponieważ ludzie w Polsce kochają ten sport,
Porównanie niczym z ping pongiem i zaraz się okaże że żużel jest bardziej popularny. Zresztą to jest 3 liga, niski poziom. I generalnie nie trzeba porównywać tego do żużla (choć jeśli to się zrobi to nie ma nic w tym złego bo piłka jest sportem numer jeden w Polsce i z całym szacunkiem dla Golloba ale poza Polską i dwoma krajami żużel nie istnieje na świecie, wielu pewnie nie wie o jego istnieniu, nie ma takiej mocy jak piłka którą mimo wszystko praktycznie każdy Polak się interesuje czy to klubową czy zagraniczną ) wystarczy spojrzeć na cennik niektórych 1 ligowych drużyn, które grają na łąkach, ceny na poziomie Wisły lub ciut tańsze.

PAC 10.03.2011 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez NHwiernyTS (Post 1062320)
Ja bym z żużlem tego nie porównywał, ponieważ ludzie w Polsce kochają ten sport

Bez przesady, jest kilka ośrodków w Polsce gdzie żużel jest popularny ale nie porównuj tego nawet do piłki. Żużel to sport dla pikników w przeważającej większości.

januszek888 10.03.2011 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1062316)
Dzisiaj przypadkowo wpadł mi w ręce cennik biletów na drugoligową (czyli de facto trzecioligową) żużlową Wandę Kraków. Za obejrzenie TRZECIOLIGOWYCH rozgrywek żużlowych trzeba zapłacić:

- 20 i 30 PLN za bilet na mecz.
- 150 PLN za karnet na 8 TRZECIOLIGOWYCH meczy.

Ceny na Wisłę każdy zna. O wnioski też nietrudno.

Wniosek z tego taki, że skoro mają pełny stadion na żużlu to znaczy, że podaż jest w dobrym stosunku co do popytu przy takiej cenie za udział w tym wydarzeniu. Prawda, że na Wiśle ceny są niższe niż w pozostałych czołowych klubach, tyle, że to jest ich problem a nie nasz. My musimy się głowić jak ustalić cenę by na utrzymanie obiektu (ew. wynajem od Miasta) zarobić. Frekwencja na poziomie 26 tys przy otwartych wszystkich trybunach moim zdaniem to konieczność, a przy takim rozkładzie cen biletów pozostanie ona marzeniem. Ceny mogą zostać na takim poziomie tylko pod warunkiem, że osoba pojawiająca się pierwszy raz na stadionie poczuje się tu dobrze, zrelaksuje się, przeżyje emocje, będzie mogła zjeść, napić się, zabrać żonę, dzieci, oferta klubu musi być bogatsza dla pikników jeżeli chcemy ich na stadion przyciągnąć. Kibic dostosuje się zawsze do tej ceny, którą klub podyktuje, piknikowi nie wystarczy atmosfera i drużyna wygrywająca mecze (no chyba, że gra jak Barca), tyle, że ilu jest na Wiśle takich kibiców dla których cena gra rolę drugorzędną?? Myślę, że to wychodzi na takich meczach jak ten z ŁKS-em po zapewnieniu sobie tytułu przez Wisłę.

KROKU 10.03.2011 12:15

Jeśli porównamy cenę biletów do najsilniejszych klubów w Polsce to wypada to nawet dobrze ale my musimy patrzeć nie na Poznań czy Warszawę ale na Kraków bo musimy przyciągnąć kibiców z Małopolski dlatego ceny już nie wypadają tak atrakcyjnie jeśli np. mam zamiar iść na mecz z żoną i synem ( a tylko wtedy zapełnimy stadion jak będą chodzić też kobiety i dzieci ) muszę za sektor "rodzinny" zapłacić 63 złote ale jeśli już mam zamiar zabrać rodzinę na lepsze miejsca na górnej trybunie to to jest koszt 145 jednak sporo wię jak tylko się otworzy cały stadion bilety muszą potanieć ( moim zdaniem bilet dla kobiety to max 10 zeta ) a ulga dla dzieci i młodzieży musi wynosić 50 % tak samo emeryci i renciści tylko tego typu ceny zapełnią nam stadion bo jak by w miesiącu były 3 mecze to nie każda rodzina wyda na ten cel 189zł a na lepsze miejsca 435 co jest moim zdaniem straszną przesadą.Uważam też że powinni pomyśleć nad wprowadzeniem sprzedaży karnetów na raty czyli runda trwa 4 miesiące cena karnetu dzielona na 4 i już łatwiej to zmieścić w budżecie.

zim zum 10.03.2011 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAC (Post 1062360)
Bez przesady, jest kilka ośrodków w Polsce gdzie żużel jest popularny ale nie porównuj tego nawet do piłki. Żużel to sport dla pikników w przeważającej większości.

W Zielonej Górze, Gorzowie, Bydgoszczy, Toruniu na żuzel chodzą same pikniki ?


Nie ma sensu porównywać cen biletów do innych, należy patrzeć tylko na siebie. Póki co przy tych cenach, na prostej można pooglądać jak ładnie wyglądają krzesła, dodajcie sobie do tego drugie tyle stadionu i zastanówcie się co wyjdzie. Nie ma co zaklinać rzeczywistości, bo wraz z podwojeniem liczby krzesełek nie dojdzie do podwojenia liczby widzów ot tak.

fialo 10.03.2011 13:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1062426)
W Zielonej Górze, Gorzowie, Bydgoszczy, Toruniu na żuzel chodzą same pikniki ?


Ale właśnie dlatego napisał w przeważającej większości. Bo tak jest. A poza tym w Zielonej Górze, Gorzowie czy Bydgoszczy żużel jest na najwyższym poziomie, a na Wandzie na poziomie trzecioligowym. A ceny mają IDENTYCZNE jak walcząca o mistrzostwo Polski w piłkę nożną Wisła Kraków. Z pewnością coś można w systemie sprzedaży poprawić (karnety na raty, zniżki dla przedłużających, sprzedaż internetowa), co z pewnością będzie mialo wpływ na frekwencje. A na razie to u większości pokutuje myślenie, że jedynym wykładnikiem ilości kibiców na stadionie jest cena. Nie jest tak - najpierw jest jakość gry, atmosfera, miejsce w tabeli, pogoda, ostatni mecz, a dopiero później cena.

Na pewno zbiorowe malkontenctwo także przyczyniło się do mniejszej niż spodziewanej frekwencji.

zim zum 10.03.2011 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1062434)
Ale właśnie dlatego napisał w przeważającej większości. Bo tak jest. A poza tym w Zielonej Górze, Gorzowie czy Bydgoszczy żużel jest na najwyższym poziomie, a na Wandzie na poziomie trzecioligowym. A ceny mają IDENTYCZNE jak walcząca o mistrzostwo Polski w piłkę nożną Wisła Kraków. Z pewnością coś można w systemie sprzedaży poprawić (karnety na raty, zniżki dla przedłużających, sprzedaż internetowa), co z pewnością będzie mialo wpływ na frekwencje. A na razie to u większości pokutuje myślenie, że jedynym wykładnikiem ilości kibiców na stadionie jest cena. Nie jest tak - najpierw jest jakość gry, atmosfera, miejsce w tabeli, pogoda, ostatni mecz, a dopiero później cena.

Na pewno zbiorowe malkontenctwo także przyczyniło się do mniejszej niż spodziewanej frekwencji.

Zapamiętaj sobie jedno - coś jest warte tyle ile ktoś chce za to dać i tego nie przeskoczysz niczym.

PAC 10.03.2011 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1062426)
W Zielonej Górze, Gorzowie, Bydgoszczy, Toruniu na żuzel chodzą same pikniki ?


Czytaj ze zrozumieniem, napisałem co zauważył fialo w przeważającej większości. We wszystkich tych miastach które wymieniłeś oprócz Zielonej Góry ekipy żużlowe mają duży kryzys i to już nie to co kiedyś.

koniak 10.03.2011 15:22

Porównanie do żużla jest kompletnie nietrafione. Po za Wandą w Krakowie chyba nie ma innego znanego klubu żużlowego. Ja przynajmniej nie słyszałem. Sam się przewinąłem przez ten stadion parę razy w latach 90-tych i na podobnej zasadzie jak ja było tam wiele osób. Z reszta ile teraz wchodzi na Wandę, 10 tysięcy ? Czy to jest duża ilość dla 800-tysięcznego miasta ? Większość osób pewnie i tak chodzi tam tylko z sentymentu za dawne czasy. Jeśli już byśmy chcieli na siłę to porównywać to dodajmy frekwencję z Wisły, Cracovii i Hutnika plus uwzględnijmy, że w mieście jest jedna drużyna jak w Poznaniu i nie masz się czego bać idąc na mecz. Przy aktualnych cenach full na każdym meczu - nie ma co do tego wątpliwości.
Rzeczywistość jest jednak inna i zadaniem klubu jest tak dostosować politykę cenową, aby stadion zapełniał się w jak największym stopniu.
Dlatego nie zgodzę sie fialo z twoją opinią:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1062434)
Nie jest tak - najpierw jest jakość gry, atmosfera, miejsce w tabeli, pogoda, ostatni mecz, a dopiero później cena.

Odnosi się ona jedynie do określonej grupy osób a nie do ogółu i nie jest to grupa wiodąca na stadionie(czyt. najliczniejsza). Dobrze ktoś napisał, o czym z resztą innymi słowy pisze zim zum, że frekwencja na meczu z Ruchem wyniosła 14k/30k a nie na 18. Przy otwartym całym stadionie można by było liczyć jeszcze ja jakieś dodatkowe osoby za druga bramką(bo najtaniej) i tyle. I dziwią mnie wciąż porównania do Lecha, skoro na każdym ligowym meczu można u nich "podziwiać" napis POZnań zamiast pełnych trybun. My chyba nie chcemy iść tą drogą i oglądać co mecz WISŁA 1906 lekko tylko przysłoniętego.

PAC 10.03.2011 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koniak (Post 1062504)
Jeśli już byśmy chcieli na siłę to porównywać to dodajmy frekwencję z Wisły, Cracovii i Hutnika plus uwzględnijmy, że w mieście jest jedna drużyna jak w Poznaniu i nie masz się czego bać idąc na mecz. .

To jest sedno sprawy. Klub musi zrozumieć, że Kraków to nie Poznań, Wrocław, Warszawa, Gdańsk czy Gdynia gdzie wszyscy kibicują jednemu klubowi, gdzie nie trzeba aż tak walczyć o kibica. U nas są też inne aspekty poza sportowe o których wspomniałeś które też mają wpływ na frekwencję.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl