Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2011/2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8239)

Elendil 25.03.2012 19:38

Michał Probierz to jednak geniusz.

Wiedział od początku o wszystkim. Że w PP, losowanym na Łazienkowskiej, i tak trafimy na Ruch, bo Legia musi byc w finale. Skoro tak, to trzeba było dobrać odpowiednią taktykę: w meczu o nic w ekstraklasie pokażemy się od najgorszej strony (Pareiko trochę zawalił plan, może nie było go na odprawie). Będziemy symulować grę w piłkę, bez szybkości, precyzji, pomysłu. Za to w PP im pokarzemy: Melikson będzie grał jak w pierwszej rundzie w Wiśle, Biton tak samo, Genkov będzie ładował bramki głową z każdej pozycji. Pressing, dokładności, wychodzenie do gry, zaangażowanie, pewność siebie - taka będzie Wisła w Pucharze Polski w dwumeczu z Ruchem.

Zohan 25.03.2012 19:39

....a wiedziałem, że tak będzie....

brylant17 25.03.2012 19:40

Legia popłynie mówię wam :lol: :D za ustawione losowania :)

Ogryzek 25.03.2012 19:45

Nie ma co płakać. Widać tak musiało być że gramy z Ruchem.

Teraz nasza zgraja kopaczy ma szanse pokazać ze mecz meczowi nie równy i wygrać dwumecz z Ruchem!

Trzeba walczyć a nie pękać przed startem:)

RYBA 25.03.2012 19:45

W zaistniałej sytuacji dobrze że przegraliśmy dzisiejszy mecz i nie mieliśmy w nim wiele do powiedzenia. Teraz przynajmniej Probierz powinien zadbac o to żeby na dwumecz w PP nastawienie i zaangażowanie naszych gwiazd było nieco inne.

0 22 25.03.2012 19:45

Sam ustawiałem :)

mitmichael 25.03.2012 19:48

A nie mowiłem - USTAWIONE od poczatku, od poczatku Legia miala miec łatwiejszego przeciwnika. To jest KPINA - nikt Nam nie powie, ze tak nie jest bo przeciez mowimy o tym juz dobry tydzien a dzisiaj tylko sie to potwierdzilo. Zeby tak przez to wszystko Legia nie zdobyla ani pucharu polski ani mistrzostwa. Wierze, ze jeszcze jest jakas sprawiedliwosc na tym swiecie

Ogryzek 25.03.2012 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1233813)
Sam ustawiałem :)

Nie wątpię. W końcu uniknęliście walkoweru z Gryfem to przepychanie dalej trwa. I co wam zrobią. Wszak Legia to medialny kolos ITI i każdego zaszczekamy:)

BTW
Wstrzymał byś się z tym 9 MP. Jeszcze się sezon nie skończył. Zakładam że korupcji nie pochwalasz i nie chwaliłbyś się obsranym gównem tytułem z 1993? (obsranym korupcją).

Gwiaździsty 25.03.2012 19:53

Na sędziego meczu z Ruchem w PP lobby śląskie w PZPN-ie wystawi sędziego Marciniaka :)

piter116 25.03.2012 19:56

Cegielska: " Dostałam już instrukcję i wiem co robić." :lol:

kreseq 25.03.2012 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1233822)
Nie wątpię. W końcu uniknęliście walkoweru z Gryfem to przepychanie dalej trwa. I co wam zrobią. Wszak Legia to medialny kolos ITI i każdego zaszczekamy:)

Uniknelismy walkoweru (?) bo go nie bylo i kazdy rozgarniety, znajacy przepisy nie mial co do tego watpliwosci.

Co do losowania juz nic nie pisze bo kazdy ma prawo miec swoje zdanie. Dla mnie to kpina ze na stadionie uczestnika odbywa sie losowanie...

tomek100 25.03.2012 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1233813)
Sam ustawiałem :)

Czekałem, kiedy się pojawisz w temacie "WISŁA w PP 2011/2012" - tutaj jeszcze Cię nie było.

Zohan 25.03.2012 20:03

a teraz taki dowcip:
Finał PP, mecz Wisła - Legia. Nasza minister sportu: "Znowu grają te same drużyny?"
like a Strasburger

a btw.
finał nie na narodowym, skoro losowanie było na stadionie legii to może finał też tam? przecież tak dobrze się sprawdza...

Gwiaździsty 25.03.2012 20:04

Chłopaki w Warszawie zabezpieczają się na dwóch frontach. Gdyby MP nie wypaliło to po to te Gryfy i Arki a nam Amice i Ruchy :). Nie ma to jak dobre sprawdzone losowania.

Filippo 25.03.2012 20:20

Z Lechem w lidze też było marne 0:0 po marnej grze, a w PP dwa razy po 1:0. Ja tam o awans jestem spokojny, no chyba ze znowu bedzie nam sedziowac ta sama sierota co dzisiaj..

Terinho 25.03.2012 20:36

Śmieszne losowanie . Kobieta która losowała wcale kul nie mieszała . I to wszystko się działo na żywo w TV . CBA się powinno tym losowaniem zainteresować .

Baala 25.03.2012 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1232311)
Ty tak na serio?

Sprawdziłbyś najpierw pare ostatnich losowań i się wypowiadał bo tak to trąci pierd*** dla samego pierdo***.

A losowanie na Pepsi Arena to nic dziwnego. W końcu są obrońcami trofeum. Zawsze to jakiś wariant oszczędnościowy, a ten puchar jak wiadomo nie ma zbyt dużego budżetu.

Ja chciałem pozdrowić tylko użytkownika mr_kwolfa, to że takie pary będą to było wiadome juz po pierwszych meczach ćwierćfinałowych.

KrajanTSW 25.03.2012 21:11

Może zmieńmy nazwę tematu na "Wisła Kraków w Pucharze ITI 2011/2012". Przecież wszystko było jasne po pierwszych meczach. Wszyscy wiedzieli kto z kim będzie grać :lol:

hawaiisurfer 25.03.2012 21:15

Ludzie, nie narzekajmy. Nastały nieciekawe czasy i to jest właśnie ten moment, kiedy nasz ukochany klub potrzebuje pełnego wsparcia, w czasie tego dwumeczu nikt z nas nie powinien się oszczędzać. Pokażmy, że Wisła to wielki klub, ze wspaniałymi kibicami, będącymi z drużyną na dobre i na złe. Pamiętajmy, że "Po burzy słońce wychodzi zza chmur..."!!!

mr_kwolf 25.03.2012 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1233868)
Ja chciałem pozdrowić tylko użytkownika mr_kwolfa, to że takie pary będą to było wiadome juz po pierwszych meczach ćwierćfinałowych.

Pisałeś że od zawsze losowania są ustawione pod Legie co jest dla mnie piramidalną bzdurą. Chcesz wierzyć w jakieś ogólnopolskie spiski wymierzone w Wisłe to powodzenia. Ja mam ciekawsze rzeczy do robienia.

Ja nie pisałem, że nie będzie meczu Legia-Arka więc nie wiem po co uderzasz do mnie. Szanse na mecz Legia-Arka wynosiły 33% tak jak na każdy inny. Nie jest to straszny fart, że akurat tak wylosowali.

Bez odbioru bo chyba nie zrozumiałeś przesłania mojego ostatniego postu.

marek2a 25.03.2012 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1233796)

Puchary to chyba możemy sobie co najwyżej wymarzyć w tym sezonie.

Nie zgodzę się.Myślę ,że w 1/2PP w Chorzowie nie będzie gorzej niż dzisiaj było,a było 1-0 co i tak byłoby do odrobienia na R22. Probierz zdjął Melexa bo bał sie o kontuzję ,a na półfinały z Ruchem będzie potrzebny. Grajki zagrają na lekkiej wku..wie po dzisiejszym,i mają to w głowach ,że spacerku nie będzie.to też jest plus ,Ruch przejdziemy.Druga sprawa to motywacja naszych zagranicznych na mecz z L. Obawiam się ,że skalkulują ,że opłaca sie przegrać ,niestety(w finale PP grając z mistrzem można przegrać i mieć puchary).Nie zdziwię sie ,że szanse w pierwszym składzie w piątek dostaną Brud, Czekaj i może jeszcze ze dwóch z ME bo przynajmniej wstydu nie będzie jak przegramy,niestety:evil:

Baala 25.03.2012 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1233893)
Pisałeś że od zawsze losowania są ustawione pod Legie co jest dla mnie piramidalną bzdurą. Chcesz wierzyć w jakieś ogólnopolskie spiski wymierzone w Wisłe to powodzenia. Ja mam ciekawsze rzeczy do robienia.

Ja nie pisałem, że nie będzie meczu Legia-Arka więc nie wiem po co uderzasz do mnie. Szanse na mecz Legia-Arka wynosiły 33% tak jak na każdy inny. Nie jest to straszny fart, że akurat tak wylosowali.

Bez odbioru bo chyba nie zrozumiałeś przesłania mojego ostatniego postu.

Dobra może cię źle zrozumiałem.
Napiszę to tak: jeszcze nigdy odkąd PP jest pod egidą ITI losowanie półfinałów mnie nie zaskoczyło.
Swoją drogą dla mnie to poprostu dziwne że losowanie półfinałowe jest oddzielne od losowania ćwierćfinałowego. Nie wiem jak jest w innych krajach w krajowych pucharach, ale LM i LE losują półfinały zaraz po losowaniu ćwierćfinałów.

Aletsch 25.03.2012 22:11

Ten mecz dzisiaj mógł wyglądac inaczej, gdyby nie karny z d.py i potem kartka. w Pucharze mam nadzieje ze przejdziemy te szmaty

RYBA 25.03.2012 22:19

DOKŁADNIE, WSZYSCY NA R22, przewalcujemy najpierw RUCH a potem Legie. Chciałem zauważyć że wygrywając w piątek mamy duże szanse żeby pozbawić Legie pozycji lidera a później może i mistrzostwa ( bo nie wierze że Legia jest na tyle mocna żeby Ruch Polonia czy Śląsk nie mogły jej dogonić), możemy tez wygrac PP w efekcie czego nie ugrają nic. Może sportowo sezon stracony ale kibicowsko jeśli zagramy na nosie Legii, spuścimy do I ligi parchów to będzie to najlepszy sezon od lat. Przynajmniej dla mnie

marek2a 25.03.2012 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RYBA (Post 1233924)
DOKŁADNIE, WSZYSCY NA R22, przewalcujemy najpierw RUCH a potem Legie. Chciałem zauważyć że wygrywając w piątek mamy duże szanse żeby pozbawić Legie pozycji lidera a później może i mistrzostwa ( bo nie wierze że Legia jest na tyle mocna żeby Ruch Polonia czy Śląsk nie mogły jej dogonić), możemy tez wygrac PP w efekcie czego nie ugrają nic. Może sportowo sezon stracony ale kibicowsko jeśli zagramy na nosie Legii, spuścimy do I ligi parchów to będzie to najlepszy sezon od lat. Przynajmniej dla mnie

Pięknie piszesz ,jesteś marzycielem ale nie mamy w składzie 5 Sobolewskich+ 3 Małeckich +2 Wilków tylko Kirma, Diaza, Lameya, Jirsaka itd i nie zdziwię się ,że odpuszczą mecz z L,bo w ich interesie teraz jest aby L była mistrzem (pomyśl dlaczego?):evil:

RYBA 25.03.2012 22:34

Marzycielem?:) Do końca trzeba WIERZYĆ co pokazał mecz z Twente a raczej mecz Fulham-Odense, pozatym póki co w finale PP nie ma ani nas ani Legii więc nie widzę zbytniego interesu w tym że damy im 3 punkty. I bez nich sobie poradzą jeśli sa tak mocni jak o nich mówią ( a też nie wygrali bodajże 3 meczów pod rząd) i jeśli zostaną mistrzem to raczej przez słabość innych a nie swoją siłą. W każdym razie wybieram się na mecz i oczekuje 3 punktów w piątek:)

ooona 25.03.2012 22:38

Bądźmy rozsądni, jak to co tutaj piszecie czytam , to zastanawiam się czy żyję w innej rzeczywistości. Z Ruchem mamy 0% szans. Przestańcie żyć przeszłością.

RYBA 25.03.2012 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ooona (Post 1233934)
Bądźmy rozsądni, jak to co tutaj piszecie czytam , to zastanawiam się czy żyję w innej rzeczywistości. Z Ruchem mamy 0% szans. Przestańcie żyć przeszłością.

0% ? a czy myślisz że gdyby nie dostali karnego z kapelusza to wygrali by mecz ? jakoś kolejnych bramek nie strzelili, my nawet grając pyte byliśmy w stanie wywieźć remis

szprotson 25.03.2012 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ooona (Post 1233934)
Bądźmy rozsądni, jak to co tutaj piszecie czytam , to zastanawiam się czy żyję w innej rzeczywistości. Z Ruchem mamy 0% szans. Przestańcie żyć przeszłością.

Dlaczego
dwumecz więc 50/50

ooona 25.03.2012 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RYBA (Post 1233937)
0% ? a czy myślisz że gdyby nie dostali karnego z kapelusza to wygrali by mecz ? jakoś kolejnych bramek nie strzelili, my nawet grając pyte byliśmy w stanie wywieźć remis

I co uważasz, że byliśmy w tym meczu lepszą drużyną i porażka nie była sprawiedliwa. OK karnego nie było, ale gdyby nie Parejko to tak spokojnie 3:0 było by w sam raz. Zobacz staty z meczu.

masterlag 25.03.2012 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1233916)
Dobra może cię źle zrozumiałem.
Napiszę to tak: jeszcze nigdy odkąd PP jest pod egidą ITI losowanie półfinałów mnie nie zaskoczyło.
Swoją drogą dla mnie to poprostu dziwne że losowanie półfinałowe jest oddzielne od losowania ćwierćfinałowego. Nie wiem jak jest w innych krajach w krajowych pucharach, ale LM i LE losują półfinały zaraz po losowaniu ćwierćfinałów.

W Anglii też jest osobno. ;) Po rozegraniu meczów ćwierćfinałowych (jeden mecz, rewanż jeśli był remis- do dogrania mecz Bolton vs. Tot' a także II mecz Everton vs. Sunderland) odbyło się losowanie półfinałów.
W europejskich pucharach to jest inna sprawa, bo trzeba ludzi z całej Europy ściągać, a w sezonie czasu nie ma.

Teorie spiskowe swoją drogą- kto chce niech wierzy, mi to lotto. Liczyłam, że dostaniemy śledzie, ale niestety... okropnie trafiliśmy, już naprawdę, wolałabym Legię w 1/2.
No nic, może wyskrobią z siebie nasze pajacyki resztki jakiejś ambicji, honoru i zawalczą o PP...
Inna sprawa- taka myśl mi teraz przyszła do głowy- jak oni się mają "zabijać" na murawie skoro większości nie będzie za chwile w klubie? Osobiście się cieszę, bo na nich się patrzeć nie da, ale mam nadzieję, że na przyszłość będziemy ściągać nie tylko lepszych piłkarzy, ale i na dłużej (optymalnie: 2/3 lata).

Także odstawmy spiski i skupmy się raczej na tym, że mamy bardzo słabych piłkarzy. Kilka ładnych lat temu na słowa "Ruch Chorzów" byśmy wzruszyli ramionami i tyle by po losowaniu było.

My znów będziemy musieli dać z siebie wszystko na trybunach. I już.

RYBA 25.03.2012 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ooona (Post 1233940)
I co uważasz, że byliśmy w tym meczu lepszą drużyną i porażka nie była sprawiedliwa. OK karnego nie było, ale gdyby nie Parejko to tak spokojnie 3:0 było by w sam raz. Zobacz staty z meczu.

Pareiko od tego w bramce stoi żeby od czasu do czasu wybronić mecz, oczywiście nie ulega wątpliwości że byliśmy drużyną słabszą, dużo słabszą, ale i tak ta przewaga Ruchu zaznaczyła się ylko jedną darowaną przez sędziego bramką. I nie widze powodu dla którego w nastepnym meczu nie mielibyśmy ich rozbić 4:0. Kochana to Polska, tu wszystko się może zdarzyć....no może poza wylosowaniem przez Legie Ruchu albo Wisły podczas dy losowanie odbywa się na jej stadionie

marek2a 25.03.2012 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1233938)
Dlaczego
dwumecz więc 50/50

Głowa do góry 50/50 to w Chorzowie, a potem rewanz na R22 75/25

River 25.03.2012 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 1233929)
Pięknie piszesz ,jesteś marzycielem ale nie mamy w składzie 5 Sobolewskich+ 3 Małeckich +2 Wilków tylko Kirma, Diaza, Lameya, Jirsaka itd i nie zdziwię się ,że odpuszczą mecz z L,bo w ich interesie teraz jest aby L była mistrzem (pomyśl dlaczego?):evil:

Dzieki Bogu. Jest jeden i jest go za duzo.


Losowanie jak losowanie. Swiat po nim nie stal sie lepszy:lol: Pary byly znane od dawna ajak ktos wierzy w czystosc tego losowania to coz, jego sprawa.

Z Ruchem bedzie ciezko. W przeciwienstwie do nas oni wiedza co maja grac. Tzn w sumie my tez tyle, ze na nasz "futbol" swiat nie jest jeszcze gotow dlatego czasem nasze boiskowe popisy to dla wielu taki szok:rotfl:

Wit.Ek. 25.03.2012 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RYBA (Post 1233931)
... nie widzę zbytniego interesu w tym że damy Legii 3 punkty.

Przykro to pisać ale jeśli :
  • Legii braknie do Mistrzostwa 2 punktów, po przegranym u nas meczu
  • W finale Pucharu Polski przegramy z Legią
W takim przypadku Wisła w przyszłym roku nie zagra w pucharach europejskich

Jeśli jednak
  • Dzięki 3 punktom zdobytym w Krakowie Legia zdobędzie Mistrzostwo z przewagą 1 punktu
  • W finale Pucharu Polski przegramy z Legią
To W takim przypadku Wisła jako finalista Pucharu Polski zagra w pucharach europejskich

Więc jaki wynik jest w interesie Wisły ?

marek2a 25.03.2012 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez River (Post 1233951)
Dzieki Bogu. Jest jeden i jest go za duzo.


Losowanie jak losowanie. Swiat po nim nie stal sie lepszy:lol: Pary byly znane od dawna ajak ktos wierzy w czystosc tego losowania to coz, jego sprawa.

Z Ruchem bedzie ciezko. W przeciwienstwie do nas oni wiedza co maja grac. Tzn w sumie my tez tyle, ze na nasz "futbol" swiat nie jest jeszcze gotow dlatego czasem nasze boiskowe popisy to dla wielu taki szok:rotfl:

Co tam Skonto, LiteX. Ruch tak jak Apoel:rotfl:srajmy w gacie

speedfashion 25.03.2012 23:25

Nie można mówić, że porażka z Legią będzie dobra dla Wisły. Jeśli mamy grac w pucharach, to musimy sami je sobie wywalczyć. Kolejne szczęśliwe prześlizgnięcie się doprowadzi do jeszcze większej demoralizacji piłkarzyków. Jeśli w lecie będzie wielu nowych, to może dobrze byłoby, żeby nie przyszli na gotowe...

Teraz tak sobie pomyślałem - znając Cupiała i jego zachowania, sam już nie wiem, co jest dla nas dobre a co złe. :)

EDIT
Wit.Ek.

Tak, wiem o tym.

Wit.Ek. 25.03.2012 23:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1233955)
Nie można mówić, że porażka z Legią będzie dobra dla Wisły...

Dla przypomnienia raz jeszcze

Jeśli :
  • Legii braknie do Mistrzostwa 2 punktów, po przegranym u nas meczu
  • W finale Pucharu Polski przegramy z Legią
W takim przypadku Wisła w przyszłym roku nie zagra w pucharach europejskich

Jeśli jednak
  • Dzięki 3 punktom zdobytym w Krakowie Legia zdobędzie Mistrzostwo z przewagą 1 punktu
  • W finale Pucharu Polski przegramy z Legią
To W takim przypadku Wisła jako finalista Pucharu Polski zagra w pucharach europejskich

Inaczej można to co powyżej napisać takimi słowami:
Jeśli Legia wygra u nas i dzięki temu zdobędzie Mistrzostwo to w przypadku awansu do finału Pucharu Polski gdzie czekać będzie Legia mamy zapewnione puchary europejskie.

ziuk_NYC 25.03.2012 23:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1233952)
Przykro to pisać ale jeśli :
  • Legii braknie do Mistrzostwa 2 punktów, po przegranym u nas meczu
  • W finale Pucharu Polski przegramy z Legią
W takim przypadku Wisła w przyszłym roku nie zagra w pucharach europejskich

Jeśli jednak
  • Dzięki 3 punktom zdobytym w Krakowie Legia zdobędzie Mistrzostwo z przewagą 1 punktu
  • W finale Pucharu Polski przegramy z Legią
To W takim przypadku Wisła jako finalista Pucharu Polski zagra w pucharach europejskich

Więc jaki wynik jest w interesie Wisły ?

kolega niech lepiej nie pisze takich rzeczy bo zaraz bedzie ze kibicujesz Legii :o) Oczywiste jest ze w naszym interesie jest by to Warszawiacy zdobyli mistrza Polski a.d. 2012 ale z tego co widze wiekszosc tego forum na zasadzie " na przekor babci odmroze sobie uszy" woli Mistrzostwo dla Slaska a nawet Ruchu.
zycze udanego tygodnia
ziuk_NYC

kacpaw91 26.03.2012 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ziuk_NYC (Post 1233966)
kolega niech lepiej nie pisze takich rzeczy bo zaraz bedzie ze kibicujesz Legii :o) Oczywiste jest ze w naszym interesie jest by to Warszawiacy zdobyli mistrza Polski a.d. 2012 ale z tego co widze wiekszosc tego forum na zasadzie " na przekor babci odmroze sobie uszy" woli Mistrzostwo dla Slaska a nawet Ruchu.
zycze udanego tygodnia
ziuk_NYC

Ale po co nam te Puchary? Po to, aby odpaść w pierwszej rundzie? A może po to, aby działacze pomyśleli, że mamy świetnych piłkarzy i nie potrzeba wzmocnień? Tu potrzeba rewolucji! Im szybciej wszyscy w klubie to zrozumieją tym lepiej. Lepiej żebyśmy trzy lata nie grali w pucharach, ale odbudowali się jako klub niż żebyśmy grali co rok i z każdym sezonie czynili regres. Tak, więc zrozum tych, którzy kibicują braciom z Wrocławia.

Boję się tylko jednego - jak wytrzymają to finanse klubowe i czy w pewnym momencie wszystko się nie rozleci. W sumie różnicy między awansem do pucharów i odpadnięciem w pierwszej rundzie nie ma żadnej niż między brakiem awansu. Jedynie te kilka miejsc niżej w Ekstraklasie to mniejsze wpływy. No cóż, będzie trzeba sprzedać nasze wielkie europejskie gwiazdy.

Dziwne, ale do żadnego naszego obecnego piłkarza poza Radkiem nie czuję sentymentu. Szkoda tylko, że on ma już 36 lat i musi się przyglądać tym jak mający więcej sił koledzy grają.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl