Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Zimowe IO Soczi 2014 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9221)

Mario Nh 08.02.2014 19:21

Generalnie tak jest na małych skoczniach. Mniej metrów, mniejsze różnice punktowe - większe znaczenie ma wiatr czy noty sędziów.

Drozd 08.02.2014 19:27

Stoch w gazie, jak wiatr będzie w miarę taki sam to raczej wszystkich przeskoczy. Jeden Słoweniec chyba się potłukł, Austriacy blado, Niemców nie wiem czy będzie czterech. W drużynówce mamy poważne szanse.

JEDREK76 08.02.2014 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1347919)
[...]Druga sprawa, to obecność w jury OJCA zawodnika walczącego o medale. Przecież to są jakieś jaja, żeby o tym czy Stoch dostanie zielone światełko decydował ojciec jednego z jego rywali...

Którego Ojciec jest sędzią?? Jak dotąd stary Tepes wypuszczał jedynie i często do niego trenerzy mają pretensję, ale jeszcze nie słyszałem, aby ktoś mu zarzucił preferowanie syna, bądź rodaków.
Jeżeli chodzi o sędziów to nie słyszałem dotąd, aby Ojciec, któregoś z aktualnych zawodników sędziował... choć w sumie wszystko jest możliwe, tym bardziej, że dwie skrajne oceny sędziowskie odpadają, więc potencjalnie taka sytuacja i tak nie powinna wpływać na wynik.

Konrad. 08.02.2014 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1347932)
Którego Ojciec jest sędzią?? Jak dotąd stary Tepes wypuszczał jedynie i często do niego trenerzy mają pretensję, ale jeszcze nie słyszałem, aby ktoś mu zarzucił preferowanie syna, bądź rodaków.
Jeżeli chodzi o sędziów to nie słyszałem dotąd, aby Ojciec, któregoś z aktualnych zawodników sędziował... choć w sumie wszystko jest możliwe, tym bardziej, że dwie skrajne oceny sędziowskie odpadają, więc potencjalnie taka sytuacja i tak nie powinna wpływać na wynik.

Pewnie, że chodzi mi o Tepesa.

Sorry, ale jak syn zaczął skakać w pucharze świata, Tepes powinien stracić stanowisko. Nie ma znaczenia, czy do tej pory puszczał sprawiedliwie (a akurat do niego co konkurs ktoś ma pretensje), bo po prostu nie możemy mieć pewności że nie złamie się w najważniejszym momencie.

To przecież podstawa sportu. Dlatego, mimo że taki Tomasz Musiał uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych sędziów piłkarskich, nigdy nie będzie nawet technicznym na meczu Wisły, czy Cracovii. A przecież gdzie przywiązaniu do klubu, miłości ojcowskiej...

Zresztą przypomnę pierwszy konkurs w Willingen, wszyscy skaczą z 18 belki, nagle młody Tepes skacze przy niesamowitym wietrze, wyrównuje rekord skoczni, po czym od razu belka obniża jest na 16 pozycje... O tym wszystkim decydowało jury w którym jest ojciec skoczka...

Pewnie był to zwykły zbieg okoliczności, ale jednak pozostaje niesmak jak dla mnie... Jury w skokach decyduje o wszystkim. Chore jest to, że od kilkunastu lat Tepes z Hofferem mają najważniejsze stanowiska i są niemal bogami na tych zawodach.

gaudi10 09.02.2014 13:29

Zawsze po przekroczeniu punktu krytycznego a takim było wyrównanie rekordu obniża się belke. To jest standardowa procedura.

FraMat 09.02.2014 13:41

Mało że standartowa. Taki jest wymóg regulaminu.

Konrad. 09.02.2014 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1347971)
Mało że standartowa. Taki jest wymóg regulaminu.

Każdego skoczka to dotyczy? Tzn. jak drugi zawodnik w klasyfikacji pobije rekord skoczni, to lider po pierwszej serii musi skakać z niższej belki?

Co do Tepesa zdania nie zmienię, za puszczanie zawodników z belki nie może odpowiadać tylko jeden człowiek. Na dodatek spokrewniony z jednym ze skoczków.

Co do IO - dzisiejsze skoki mają standardową procedurę, czyli najpier 50, potem 30?

fialo 09.02.2014 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1347973)
Co do IO - dzisiejsze skoki mają standardową procedurę, czyli najpier 50, potem 30?

A czemu mialoby byc inaczej ?

Konrad. 09.02.2014 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1347984)
A czemu mialoby byc inaczej ?

czasami np. na ms w lotach byly 3 serie, wiec pytalem z ciekawosci...

JEDREK76 09.02.2014 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1347973)
Każdego skoczka to dotyczy? Tzn. jak drugi zawodnik w klasyfikacji pobije rekord skoczni, to lider po pierwszej serii musi skakać z niższej belki?

Co do Tepesa zdania nie zmienię, za puszczanie zawodników z belki nie może odpowiadać tylko jeden człowiek. Na dodatek spokrewniony z jednym ze skoczków.

Co do IO - dzisiejsze skoki mają standardową procedurę, czyli najpier 50, potem 30?

Z tego co pamiętam nie jest to jednak automat. Po takim skoku, ma zebrać się jury, które podejmuje decyzję o obniżeniu bądź pozostawieniu belki. Wydaje mi się jednak, że Tepes nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie. Awantura jaką ostatnio pamiętam to były pretensje Pointnera (trenera Austriaków) i Schustera (trenera Niemców), że Tepes wypuścił ich zawodników w złych warunkach (chodziło o Dietharta i Wellingera). Wówczas rzeczywiście podjęto skandaliczną jak dla mnie decyzję, o powtórzeniu wyłącznie przez tę dwójkę zawodników swoich skoków. Pokazuje to jak wielki wpływ na tę dyscyplinę mają Niemcy i Austriacy. Raczej z tej strony dopatrywałbym się wszelkich poza sportowych wpływów, nacisków i zagrań.

Nawiasem mówiąc jeżeli nad każdorazowym wypuszczeniem zawodnika z belki miałoby zbierać się jury, to dopiero byłoby przegięcie.

Kocur 09.02.2014 20:24

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


:tsw_raca::tsw_cheerleader::dzieki:

matizaq 09.02.2014 20:26

Kamil deklasował jak Adaś za najlepszych lat ! Brawo Stoch ! Brawo Łukasz Kruczek !

JEDREK76 09.02.2014 20:32

BRAWO KAMIL!!!!!! Brawo Maciek! Brawo Jasiu! Brawo Kruczek!

P.S. Jakim cudem Freund przy skoku 99,5 m i upadku wszedł do 30-tki??

Mario Nh 09.02.2014 20:35

Prawdziwy mistrz. Co tu dodać?

Z pozostałych reprezentantów również możemy być zadowoleni.

Brawa również dla Thoma Morgensterna.

Małysz ma chyba więcej tych sponsorów na koszulce aniżeli na kombinezonie kiedyś. ;)

buczo1985 09.02.2014 20:38

Wymarzony konkurs. Nie spodziewałem się takiej deklasacji przeciwników! Kamil zapisał się w historii. Mamy złoto! :)
...i na drugie czekamy :D

El'kabat 09.02.2014 20:38

BRAWO KAMIL,pozamiatales dzis wszystkich ;)

COSCIE TAK CIICHO AUSTRIACKIE ŚCIERWA COŚCIE TAK CICHOOOO

sergio 09.02.2014 20:40

Gdzie był kur.... hymn?

dynek.pl 09.02.2014 20:44

Coś pięknego. To były perfekcyjne skoki.

fialo 09.02.2014 20:46

Inna liga.

Paweł 09.02.2014 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1348002)
BRAWO KAMIL!!!!!! Brawo Maciek! Brawo Jasiu! Brawo Kruczek!

P.S. Jakim cudem Freund przy skoku 99,5 m i upadku wszedł do 30-tki??

Jest przepis, że jeśli skoczek, który się przewróci osiągnie odległość stanowiącą jakiś tam procent, nie pamiętam jaki, najdłuższego skoku, to jest dopuszczany do drugiej serii.

JEDREK76 09.02.2014 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1348012)
Jest przepis, że jeśli skoczek, który się przewróci osiągnie odległość stanowiącą jakiś tam procent, nie pamiętam jaki, najdłuższego skoku, to jest dopuszczany do drugiej serii.

Ale jakie ma to znaczenie przy tym, że przy notach od sędziów za upadek rzędu 11-12 pkt. (przyznaję, że nie jestem pewien ile mu dali) nie miał prawa wejść z takim wynikiem do rundy finałowej??
Taki przepis może mieć znaczenie przy skokach na mamucie, ale nie na normalnej skoczni gdzie liczą się ułamki punktów.

P.S. Nic tylko młodym puszczać ten filmik coby sobie przyswoili po co trenują. Howgh;)

gigant 09.02.2014 22:02

Ta fajna ruska samica od żelazka kiedy startuje,bo muszę ogarnąć pracę zeby zdążyć do domu.

siara 09.02.2014 22:34

Na cześć Kamila :
"Biało-czerwony bohater nasz - prawdziwe barwy na kasku masz. Nie kolorowe, nie tęczowe, za to Cię wszyscy Kamil ajlowe !"

R33 09.02.2014 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1348019)
Ale jakie ma to znaczenie przy tym, że przy notach od sędziów za upadek rzędu 11-12 pkt. (przyznaję, że nie jestem pewien ile mu dali) nie miał prawa wejść z takim wynikiem do rundy finałowej??
Taki przepis może mieć znaczenie przy skokach na mamucie, ale nie na normalnej skoczni gdzie liczą się ułamki punktów.

Ogólnie to mi się tak luźno skojarzyło z tym, jak dawniej o Mistrzostwie Polski w piłce nożnej decydowało zdobycie PP, no bo przecież sport ma jakby cechy kapitalizmu. ;P

mr_kwolf 10.02.2014 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1348019)
Ale jakie ma to znaczenie przy tym, że przy notach od sędziów za upadek rzędu 11-12 pkt. (przyznaję, że nie jestem pewien ile mu dali) nie miał prawa wejść z takim wynikiem do rundy finałowej??
Taki przepis może mieć znaczenie przy skokach na mamucie, ale nie na normalnej skoczni gdzie liczą się ułamki punktów.

P.S. Nic tylko młodym puszczać ten filmik coby sobie przyswoili po co trenują. Howgh;)

No i właśnie dlatego wprowadzono ten przepis.

PS. Ten procent to bodajże 90%.

QBAS 10.02.2014 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 1348023)
Ta fajna ruska samica od żelazka kiedy startuje,bo muszę ogarnąć pracę zeby zdążyć do domu.

Jak coś ustalisz gigant to dawaj info ;)

piter116 10.02.2014 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 1348056)
Jak coś ustalisz gigant to dawaj info ;)

http://sport.tvp.pl/soczi/13957862/o...w-curlingowych

Hives4 10.02.2014 13:44

Czy według Was ktoś z Polaków ma jeszcze szanse na zdobycie jakiegokolwiek medalu? (Oprócz skoczków i ew kontuzjowanej Kowalczyk)

Drozd 10.02.2014 15:17

Panczeniści, panczenistki, biathlonistki ... Justyna dwa i skoczkowie dwa :)

Kolumbus 10.02.2014 17:20

Obczajcie w jakich warunkach trenują nasi saneczkarze

niestety link do wsi24 http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,3...wa,392298.html

Drozd 10.02.2014 17:33

Skoro bobsleiści kupują od Słowaków zużyte płozy do boba, to czemu się dziwić. Ale do gratulacji pokraki pierwsze.

63.5 Kg 10.02.2014 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1348077)
Panczeniści, panczenistki, biathlonistki ... Justyna dwa i skoczkowie dwa :)

Liczysz na medal Kowalczyk??

Bez jakichkolwiek szans...

Marcin_fan 10.02.2014 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1348084)
Liczysz na medal Kowalczyk??

Bez jakichkolwiek szans...

Jeśli tylko nie będzie miała blokady odnośnie tej złamanej stopy to lekutko może wygrać jej koronny bieg 10km klasykiem.

Drozd 10.02.2014 17:59

Niby dlaczego? Jeżeli trasa będzie trudna to nawet na złoto. Na 7,5 klasykiem, która była? A siły miała na tyle żeby jeszcze pół dystansu samotnie gonić grupę pięciu najlepszych w łyżwie zawodniczek. Parę ma. A ta kontuzja to zwykłe stłuczenie. Gdybyś kiedyś miał okazję przejechać palcem po piszczelu piłkarzy z lat 50 to byś zobaczył ile takich "zębów" się dochowali i żyją. Bolesna sprawa i tyle. Ale czas leczy i z każdym dniem będzie lepiej. A teraz jest pewnie jeszcze wku....iona na debili którzy powyłazili z pod kamieni, więc się zepnie.

63.5 Kg 10.02.2014 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1348085)
Jeśli tylko nie będzie miała blokady odnośnie tej złamanej stopy to lekutko może wygrać jej koronny bieg 10km klasykiem.

Z blokada czy bez jest bez szans...

ABGwislakABG 10.02.2014 18:56

Całe szczęście, że ona myśli inaczej ;)

Drozd 10.02.2014 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1348088)
Z blokada czy bez jest bez szans...

Możesz jakoś uargumentować, czy wystarczy Ci nie bo nie?

mr_kwolf 10.02.2014 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1348088)
Z blokada czy bez jest bez szans...

Bukmacherzy mają na ten temat całkiem inne zdanie, a z całym szacunkiem, ale ich oceny wydają mi się dużo bardziej wiarygodne.

FraMat 10.02.2014 19:27

No cóż... jesli nie zażywa Symbicortu, to szanse ma dużo mniejsze od Mariana
Tym bardziej, że Marian będzie gonił.
:-p
Ale będę za nią trzymał kciuki

R33 10.02.2014 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1348100)
Bukmacherzy mają na ten temat całkiem inne zdanie, a z całym szacunkiem, ale ich oceny wydają mi się dużo bardziej wiarygodne.

To ty nie wiesz na jakiej podstawie są kursy wyznaczane. Kursy są wyznaczane tak, aby zawsze było zwycięstwo buków. Tak więc jak idzie masówka na Justynę to jej kurs jest obniżany, a jednocześnie podwyższany na rywalki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl