Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [16 kolejka] GKS Bełchatów - Wisła Kraków, 24 lutego 2013, godz. 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8974)

leszekm 20.02.2013 08:36

Wisła nie ma sił na ligę
"Coś chyba poszło nie tak. Według najnowszych badań wydolnościowych piłkarze Wisły są bardzo słabo przygotowani do rundy wiosennej. Do startu rozgrywek ligowych zostało kilka dni, a trener Tomasz Kulawik (44 l.) ma teraz masę kłopotów.
Piłkarze Wisły są już na ostatnim etapie przygotowań. Po powrocie ze zgrupowania w Turcji przeszli badania wydolnościowe. Miały one wykazać w jakiej kondycji są organizmy piłkarzy. – Testy wypadły bardzo słabo. U wielu piłkarzy wyniki są gorsze niż przed zgrupowaniem! – mówi anonimowo osoba, która widziała wyniki zawodników Białej Gwiazdy.
Wyniki badań doprowadziły w krakowskim klubie do stanu alarmowego. Tej zimy Kulawik po raz pierwszy sam odpowiadał za przygotowanie zespołu. Od dłuższego czasu w sztabie trenerskim Białej Gwiazdy brakuje prawdziwych fachowców od przygotowania fizycznego. Rok temu Michał Probierz (41 l.) zwolnił Andrzeja Bahra (56 l.), który w 2008 roku obronił pracę doktorską z zagadnienia fizjologii. Od tego czasu w sztabie brak takich ekspertów.

Kiepskie wyniki to w krakowskim klubie pilnie strzeżona tajemnica. Sztab trenerski zastanawia się, jak poprawić stan przygotowań zespołu. Do meczu z GKS Bełchatów pozostały raptem cztery dni. Czasu już wiele nie ma, a do zrobienia cała masa.

Innym problemem są rezultaty osiągane przez zespół w trakcie okresu przygotowawczego. W ośmiu meczach sparingowych Wisła wygrała tylko raz, strzeliła raptem sześć bramek. W wypowiedziach dla prasy Kulawik bagatelizuje problem. – To tylko kwestia skuteczności. Dla mnie najważniejsze jest to, że gramy coraz lepiej i stwarzamy sobie dużo okazji do zdobycia gola – powtarza. Brak skuteczności. Tylko czy aż? Nawet najpiękniej grająca drużyna, która nie zdobywa goli, jest nic nie warta. Wkrótce Tomasz Kulawik może się o tym przekonać w bardzo przykry sposób."

http://sport.fakt.pl/Wedlug-najnowsz...,200768,1.html

zim zum 20.02.2013 08:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 1299773)
Wisła nie ma sił na ligę
"Coś chyba poszło nie tak. Według najnowszych badań wydolnościowych piłkarze Wisły są bardzo słabo przygotowani do rundy wiosennej. Do startu rozgrywek ligowych zostało kilka dni, a trener Tomasz Kulawik (44 l.) ma teraz masę kłopotów.
Piłkarze Wisły są już na ostatnim etapie przygotowań. Po powrocie ze zgrupowania w Turcji przeszli badania wydolnościowe. Miały one wykazać w jakiej kondycji są organizmy piłkarzy. – Testy wypadły bardzo słabo. U wielu piłkarzy wyniki są gorsze niż przed zgrupowaniem! – mówi anonimowo osoba, która widziała wyniki zawodników Białej Gwiazdy.
Wyniki badań doprowadziły w krakowskim klubie do stanu alarmowego. Tej zimy Kulawik po raz pierwszy sam odpowiadał za przygotowanie zespołu. Od dłuższego czasu w sztabie trenerskim Białej Gwiazdy brakuje prawdziwych fachowców od przygotowania fizycznego. Rok temu Michał Probierz (41 l.) zwolnił Andrzeja Bahra (56 l.), który w 2008 roku obronił pracę doktorską z zagadnienia fizjologii. Od tego czasu w sztabie brak takich ekspertów.

Kiepskie wyniki to w krakowskim klubie pilnie strzeżona tajemnica. Sztab trenerski zastanawia się, jak poprawić stan przygotowań zespołu. Do meczu z GKS Bełchatów pozostały raptem cztery dni. Czasu już wiele nie ma, a do zrobienia cała masa.

Innym problemem są rezultaty osiągane przez zespół w trakcie okresu przygotowawczego. W ośmiu meczach sparingowych Wisła wygrała tylko raz, strzeliła raptem sześć bramek. W wypowiedziach dla prasy Kulawik bagatelizuje problem. – To tylko kwestia skuteczności. Dla mnie najważniejsze jest to, że gramy coraz lepiej i stwarzamy sobie dużo okazji do zdobycia gola – powtarza. Brak skuteczności. Tylko czy aż? Nawet najpiękniej grająca drużyna, która nie zdobywa goli, jest nic nie warta. Wkrótce Tomasz Kulawik może się o tym przekonać w bardzo przykry sposób."

http://sport.fakt.pl/Wedlug-najnowsz...,200768,1.html

Ktoś sobie jaja robi :lol:

arti 20.02.2013 09:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 1299763)
Uważam, że w obecnej formie Daniel Sikorski jest lepszym napastnikiem/egzekutorem niż Genkov. Po prostu brakuje mu troszkę szczęścia, ale gdy już je odnajdzie to zacznie ładować bramę za bramką i będziemy wszyscy żałować, że w lecie nie przedłuży z nami kontraktu tylko przejdzie od kogoś z TOP 10 naszej ligi..

ps. Witam ponownie na forum po niesłusznym banie (zresztą jak każdym!)

Egzekutorem..:lol:
Jest jeszcze parę dni do ligi.
Nie wszystko stracone, można jeszcze poprawić przygotowanie robiąc dodatkowe małe zgrupowanie pod Łodzią i treningi np. w Manufakturze, Silver coś tam i pubach przy Piotrkowskiej...:lol:

A tak serio to jeśli to prawda to byłby kolejny rekord idiotyzmu w Wiśle.

Ajax 20.02.2013 10:38

No cóż piłka nożna to taki sport, że możemy liczyć, że bramkarz GKS popełni jeden babol więcej niż nasz będzie tak:

Pierwsza połowa: 15 minut składnej gry Wisły nie zakończonej strzałami/straszne pudła. Później GKS nas cisnie.
Druga połowa: Ostro się bronimy w końcu po błędzie tracimy bramkę. W ostatnich 10 minutacj GKS się cofa i broni wyniku, nasi bezskutecznie kopią w bramkarza lub obok bramki.

Po meczu trener Kulawik: "Cieszę się, że zagraliśmy dobry mecz tylko brakło skuteczności, widać, że chłopaki cieszą się z gry widzę dużo pozytywów"

AS82 20.02.2013 10:45

To jest mecz za 6 punktów i boje się ,że GKS bedzie bardziej zmotywowany od naszych grajków. Te pierwsze 2 mecze rundy musimy wygrać ,bo sa to o dziwo najwazniejsze 2 mecze byc moze calej rundy.

mr_kwolf 20.02.2013 10:57

Jak czytam ten artykuł o przygotowaniu kondycyjnym w Wiśle to nasuwa się tylko jedno klasyczne powiedzenie "Tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić".

Smutne czasy nastały.

sandbender 20.02.2013 11:38

Ktoś tu na poprzedniej stronie napisał "może najsłabsza druzyna podaruje nam 3 punkty".

Chciałem sie zapytac o kim konkretnie pisał?

mr_kwolf 20.02.2013 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 1299804)
Ktoś tu na poprzedniej stronie napisał "może najsłabsza druzyna podaruje nam 3 punkty".

Chciałem sie zapytac o kim konkretnie pisał?

Pewnie to kibic Bełchatowa pisał.

serek.c2 20.02.2013 12:45

Liczę na spokojne zwycięstwo - dwoma, trzema bramkami. Przesadzacie z tą bojaźnią po jednym sparingu z Sosnowcem... Nie takie cuda w trakcie przygotowań się działy.

ooona 20.02.2013 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1299777)
Ktoś sobie jaja robi :lol:

To tylko Fakt, ale może być w tym wiele prawdy patrząc na mecz z Zagłębiem :-/

ypeeh 20.02.2013 12:54

Swego czasu graliśmy mecz z Pogonia brazylijska, która wszyscy tlukli jak chcieli. A my wymeczylismy marne 1:0 w Szczecinie, mając dream team Henia Kasperczaka. Wiec bez napinki, jakiekolwiek zwycięstwo ucieszy :)

Ajax 20.02.2013 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1299819)
Liczę na spokojne zwycięstwo - dwoma, trzema bramkami. Przesadzacie z tą bojaźnią po jednym sparingu z Sosnowcem... Nie takie cuda w trakcie przygotowań się działy.

Bojaźń bierze się z tego, że nie zagraliśmy jednego dobrego meczu od początku sezonu. Sparing z Zagłebiem jest tylko "ukoronowaniem" tej cudownej drużyny prowadzonej przez wspaniałego trenera.

Ciekawe czy te info o tym, że drużyna jest w gorszej kondycji niż przed pierwszym obozem są prawdziwe. Zobaczymy w niedzielę.

serek.c2 20.02.2013 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1299841)
BSparing z Zagłebiem jest tylko "ukoronowaniem" tej cudownej drużyny prowadzonej przez wspaniałego trenera.

Ciekawe czy te info o tym, że drużyna jest w gorszej kondycji niż przed pierwszym obozem są prawdziwe. Zobaczymy w niedzielę.

Sparing z Zagłębiem to tylko jednostka treningowa i o niczym nie świadczy. Ważna jest liga i to jak się w niej zaprezentujemy (na fajerwerki nie ma co liczyć, ale to raczej nie wina trenera a coraz słabszej kadry - choć przed sezonem wydawała mi się jak na naszą ligę mocna...).

A Faktem to proponuję się posługiwać w toalecie...

Charlie 20.02.2013 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ypeeh (Post 1299828)
Swego czasu graliśmy mecz z Pogonia brazylijska, która wszyscy tlukli jak chcieli. A my wymeczylismy marne 1:0 w Szczecinie, mając dream team Henia Kasperczaka. Wiec bez napinki, jakiekolwiek zwycięstwo ucieszy :)

To nie była Pogoń brazylijska, gdyż był to rok 2003 i wygrana po golu Kalu Uche. Z brazylijską, którą wszyscy tłukli wymęczyliśmy 1-1, po golu Chiacu w doliczonym czasie gry.

Ajax 20.02.2013 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1299848)
Sparing z Zagłębiem to tylko jednostka treningowa i o niczym nie świadczy. Ważna jest liga i to jak się w niej zaprezentujemy (na fajerwerki nie ma co liczyć, ale to raczej nie wina trenera a coraz słabszej kadry - choć przed sezonem wydawała mi się jak na naszą ligę mocna...).

A Faktem to proponuję się posługiwać w toalecie...

Gdyby jakikolwiek mecz od pół roku dawał podstawy, żeby sądzić że Zagłębie to wpadka to ok.
Ale sam Kulawik mówił przed Zagłebiem, że to generalny test przed ligą.

Oczywiście do oglądania meczu zasiądę z niczym nie popartym kibicowskim entuzjazmem :P

AYALA 20.02.2013 19:07

w końcu mamy najstarszy zespół w lidze więc Nasi zawodnicy oszczedzali siły w sparingu z Zagłębiem bo wiadomo że 34-37 latek na maksa nie może zasuwać co tydzien, dlatego licze że w Bełchatowie dadzą z siebie wszytsko

FraMat 20.02.2013 19:53

serce mówi, że Wisła da nam dużo radości i od tego mecz zacznie się powrót do gry na najwyższym poziomie. Rozum sprawia, że najzwyczajniej w świecie boję się o tę drużynę

Ajax 20.02.2013 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1299898)
w końcu mamy nastarszy zespół w lidze więc Nasi zawodnicy oszczedzali siły w sparingu z Zagłębiem bo wiadomo że 34-37 latek na maksa nie może zasuwać co tydzien, dlatego licze że w Bełchatowie dadzą z siebie wszytsko

No tak grać co 7 dni chłopaki są już zmęczone musieli dojść do budynku klubowego:)

Wojtas 20.02.2013 23:42

Panie Jacku do ligi jeszce 2 dni jeszce zdązy pan kogos sprzedać!

bonawentura 20.02.2013 23:54

Jeśli mamy gonić Bełchatów, to wynik wydaje się oczywisty. Ja jednak będąc całym sercem za Wisłą przewiduję wymęczony remis.

buczo1985 21.02.2013 02:01

Normalnie nawet pomimo formy w jakiej jest Wisła strzelałbym w ciemno, że wymęczymy 3 pkt, ale tak jak ktoś już pisał, boję się, że Bełchatów będzie bardziej zmotywowany, żeby wygrać na swoim terenie....

Barti 21.02.2013 07:56

Problem wciąż jeden i ten sam, który zauważył autor tematu. Jeżeli napastnik, wychodzący na czystą pozycję, ma obok siebie trzecioligowego obrońcę, a przed sobą trzecioligowego bramkarza, odgrywa piłkę koledze zamiast strzelać na bramkę, to ja nie mam więcej pytań. Mimo wszystko nie był bym kibicem Wisły, gdybym nie wierzył w niedzielne zwycięstwo. Z kim się przełamać jak nie w niedzielę w Bełchatowie? Ten mecz musimy wygrać! I: Wygramy Wygramy Wygramy! Do boju Wisełka!

mistico 21.02.2013 14:14

miałem sen. wygraliśmy w nim 2-0, a gola w 90min strzelił Sarki. Tylko że w tym śnie graliśmy z Jagą...
oby się spełniło :)

Fanic 22.02.2013 11:24

Kiedyś bym się nie martwił, ale dziś to nachodzą mnie wątpliwości. Każda piłka w strefie naszej "dziurawej" obrony to będzie nerwówka. Pewnie błędów się nie da wykluczyć, jak to w piłce, ale tylko żeby uniknęli jakiś głupich strat, błędów. Mam nadzieję że chłopaki powalczą. Sparingi to są tylko sparingi, inaczej się gra o coś, o punkty. W tym widzę nadzieję na mobilizację i walkę. Uważam że to nie będzie ładny, techniczny futbol. Póki co to tylko walką coś możemy ugrać. Stawiam na wymęczone 1:0. JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA...Pomorze pozdrawia...:)

mr_kwolf 22.02.2013 14:30

Liczyłem na trzy punkty, ale brak gwiazdorskiego środka pola w składzie Garguła/Sarki każe mi w dość brutalny sposób zweryfikować oczekiwania.

inspektor erektor 22.02.2013 14:30

bądźmy poważni, przecież ten Bełchatów to jakiś żart, zgraja 18-latków którzy nie wiadomo co w tej lidze w ogóle robią

będzie 4:1 dla nas, dwa gole Genkowa, po jednym Małecki i Sikorski, dla Bełchatowa jakiś gol z kontry

piter116 22.02.2013 14:59

Taka mała ciekawostka: zestawienie zimowych sparingów
http://i45.tinypic.com/2q8rorm.png

Co do meczu z Bełchatowem, szkoda, że u nich w bramce nie ma już Sapeli-zawsze starał się sprezentować nam jakiegoś gola.

AYALA 22.02.2013 16:22

Sarki i Garguła nie zagrają
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html

mimo wszytsko Guły troche szkoda,pewnie na środku pomocy zagra Chrapek z Wilkiem a może z Sobolem

aNouc 22.02.2013 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 1300151)
Taka mała ciekawostka: zestawienie zimowych sparingów
http://i45.tinypic.com/2q8rorm.png

Co do meczu z Bełchatowem, szkoda, że u nich w bramce nie ma już Sapeli-zawsze starał się sprezentować nam jakiegoś gola.




Głupkowaty ranking.

My tez mozemy wybrac sobie za przeciwnikow druzyny typu Kolejorz Stroze czy kogos z 5 ligi Holenderskiej i byc w czolowce.
Nie tyczy sie to wszystkich ale wiekszosci w/w.

wolfy 22.02.2013 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1300168)
Głupkowaty ranking.

My tez mozemy wybrac sobie za przeciwnikow druzyny typu Kolejorz Stroze czy kogos z 5 ligi Holenderskiej i byc w czolowce.

A zamiast tego wybraliśmy Zagłębie Sosnowiec i był w..........

:mysli:

aNouc 22.02.2013 16:58

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Rownie dobrze mozna napisac ze walczyc bedziemy o mistrza bo wygralismy z Terekiem Groznym.


badzmy powazni.. sparingi i rankingi.. hehe..

..a teraz wszyscy na hale!

wolfy 22.02.2013 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1300170)
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Statystyka bramek strzelonych i straconych mówi wiele. Zwłaszcza ta pierwsza.
Nie oszukujmy się: o wiele łatwiej strzelić bramkę w sparingu niż - meczu o punkty. Ta tabela tylko potwierdza fakt, jakim jest nasza permanentna nędza w defensywie.

aNouc 22.02.2013 17:01

Mowi, mowi.. tylko z kim pozostali grali sparingi?

tez mozemy rozegrac sparing z kims z 5 ligi i strzelic w jednym meczu 7-10 bramek..

... dlatego o dupe rozbic takie rankingi.

wolfy 22.02.2013 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1300172)
Mowi, mowi.. tylko z kim pozostali grali sparingi?

tez mozemy rozegrac sparing z kims z 4 ligi i strzelic w jednym meczu 7-10 bramek..

Graliśmy z zespołem z drugiej (czyli de facto -trzeciej) i gradu nie było. Nie przypominam sobie też, żebyśmy w PP jakoś specjalnie postrzelali (poza jednym wyjątkiem).

Nie ma co ukrywać - jest problem.

blanco 22.02.2013 17:05

Patrzcie na ich kadrę : http://www.90minut.pl/kadra.php?id_s...a=1&id_klub=79

Jeśli nie wygramy to będzie wstyd , po prostu. Bez względu na to jaką nędze gramy w tym sezonie.

szamik 22.02.2013 17:42

Z taką kadrą będzie nam ciężej wygrać niż z Bełchatowem w rundzie jesiennej kolego. Tych chłopaków nikt prawie nie zna to zagrają na zupełnym luzie bo nie mają nic do stracenia. Co by nie mówić to my będziemy pod presją z racji tego że jesteśmy (na papierku) faworytem.

Lukasz 22.02.2013 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1300173)
Graliśmy z zespołem z drugiej (czyli de facto -trzeciej) i gradu nie było. Nie przypominam sobie też, żebyśmy w PP jakoś specjalnie postrzelali (poza jednym wyjątkiem).

Nie ma co ukrywać - jest problem.

Dziwne jest to ze w takiej sytuacji Kulawik, tryska humorem przed tym spotkaniem. Jego pewność siebie jest powalająca. Dawno nie widziałem go tak zadowolonego.

wolfy 22.02.2013 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1300190)
Dziwne jest to ze w takiej sytuacji Kulawik, tryska humorem przed tym spotkaniem. Jego pewność siebie jest powalająca. Dawno nie widziałem go tak zadowolonego.

Psucie atmosfery niczego nie poprawi. Może próbuje zebrać na klatę cała presję, zdjąć ją z zawodników jak Maaskant?

Nie wierzę żeby to pomogło, bo nie w atmosferze leży problem, tylko w indywidualnych umiejętnościach zawodników. No, ale przede wszystkim - nie zaszkodzi.

Pamiętaj o jednym - za każdym razem kiedy któryś patałach nie trafi do pustej bramki, wrzuci na aut albo poda przeciwnikowi: nie będzie w tym winy Kulawika.

Lukasz 22.02.2013 18:39

Widziałeś jego konferencję?
Sprawa wyników wydolnościowych ewidentnie dodała mu skrzydeł. Ponoć publikacja była kaczką dziennikarską a 'cyfry' go bronią.

Tak czy siak dawno nie był taki wyluzowany. Kurs pierwszy z brzegu: 3.95 / 3.3 /1.88 także wygląda na to że trochę marudzimy.

Wiem wiem, wszelka indolencja tego świata to jest wina kudłatego. :)

kola12 22.02.2013 19:21

właśnie widziałem to w TV... zrobili koszykarzom w Turcji taki numer... Wyobrażacie sobie coś takiego z naszymi ?piłkarzami?... tak przed meczem w ramach podbudowania...
http://www.guardian.co.uk/sport/vide...ertising-video


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl