![]() |
Wisła nie ma sił na ligę
"Coś chyba poszło nie tak. Według najnowszych badań wydolnościowych piłkarze Wisły są bardzo słabo przygotowani do rundy wiosennej. Do startu rozgrywek ligowych zostało kilka dni, a trener Tomasz Kulawik (44 l.) ma teraz masę kłopotów. Piłkarze Wisły są już na ostatnim etapie przygotowań. Po powrocie ze zgrupowania w Turcji przeszli badania wydolnościowe. Miały one wykazać w jakiej kondycji są organizmy piłkarzy. – Testy wypadły bardzo słabo. U wielu piłkarzy wyniki są gorsze niż przed zgrupowaniem! – mówi anonimowo osoba, która widziała wyniki zawodników Białej Gwiazdy. Wyniki badań doprowadziły w krakowskim klubie do stanu alarmowego. Tej zimy Kulawik po raz pierwszy sam odpowiadał za przygotowanie zespołu. Od dłuższego czasu w sztabie trenerskim Białej Gwiazdy brakuje prawdziwych fachowców od przygotowania fizycznego. Rok temu Michał Probierz (41 l.) zwolnił Andrzeja Bahra (56 l.), który w 2008 roku obronił pracę doktorską z zagadnienia fizjologii. Od tego czasu w sztabie brak takich ekspertów. Kiepskie wyniki to w krakowskim klubie pilnie strzeżona tajemnica. Sztab trenerski zastanawia się, jak poprawić stan przygotowań zespołu. Do meczu z GKS Bełchatów pozostały raptem cztery dni. Czasu już wiele nie ma, a do zrobienia cała masa. Innym problemem są rezultaty osiągane przez zespół w trakcie okresu przygotowawczego. W ośmiu meczach sparingowych Wisła wygrała tylko raz, strzeliła raptem sześć bramek. W wypowiedziach dla prasy Kulawik bagatelizuje problem. – To tylko kwestia skuteczności. Dla mnie najważniejsze jest to, że gramy coraz lepiej i stwarzamy sobie dużo okazji do zdobycia gola – powtarza. Brak skuteczności. Tylko czy aż? Nawet najpiękniej grająca drużyna, która nie zdobywa goli, jest nic nie warta. Wkrótce Tomasz Kulawik może się o tym przekonać w bardzo przykry sposób." http://sport.fakt.pl/Wedlug-najnowsz...,200768,1.html |
Cytat:
|
Cytat:
Jest jeszcze parę dni do ligi. Nie wszystko stracone, można jeszcze poprawić przygotowanie robiąc dodatkowe małe zgrupowanie pod Łodzią i treningi np. w Manufakturze, Silver coś tam i pubach przy Piotrkowskiej...:lol: A tak serio to jeśli to prawda to byłby kolejny rekord idiotyzmu w Wiśle. |
No cóż piłka nożna to taki sport, że możemy liczyć, że bramkarz GKS popełni jeden babol więcej niż nasz będzie tak:
Pierwsza połowa: 15 minut składnej gry Wisły nie zakończonej strzałami/straszne pudła. Później GKS nas cisnie. Druga połowa: Ostro się bronimy w końcu po błędzie tracimy bramkę. W ostatnich 10 minutacj GKS się cofa i broni wyniku, nasi bezskutecznie kopią w bramkarza lub obok bramki. Po meczu trener Kulawik: "Cieszę się, że zagraliśmy dobry mecz tylko brakło skuteczności, widać, że chłopaki cieszą się z gry widzę dużo pozytywów" |
To jest mecz za 6 punktów i boje się ,że GKS bedzie bardziej zmotywowany od naszych grajków. Te pierwsze 2 mecze rundy musimy wygrać ,bo sa to o dziwo najwazniejsze 2 mecze byc moze calej rundy.
|
Jak czytam ten artykuł o przygotowaniu kondycyjnym w Wiśle to nasuwa się tylko jedno klasyczne powiedzenie "Tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić".
Smutne czasy nastały. |
Ktoś tu na poprzedniej stronie napisał "może najsłabsza druzyna podaruje nam 3 punkty".
Chciałem sie zapytac o kim konkretnie pisał? |
Cytat:
|
Liczę na spokojne zwycięstwo - dwoma, trzema bramkami. Przesadzacie z tą bojaźnią po jednym sparingu z Sosnowcem... Nie takie cuda w trakcie przygotowań się działy.
|
Cytat:
|
Swego czasu graliśmy mecz z Pogonia brazylijska, która wszyscy tlukli jak chcieli. A my wymeczylismy marne 1:0 w Szczecinie, mając dream team Henia Kasperczaka. Wiec bez napinki, jakiekolwiek zwycięstwo ucieszy :)
|
Cytat:
Ciekawe czy te info o tym, że drużyna jest w gorszej kondycji niż przed pierwszym obozem są prawdziwe. Zobaczymy w niedzielę. |
Cytat:
A Faktem to proponuję się posługiwać w toalecie... |
Cytat:
|
Cytat:
Ale sam Kulawik mówił przed Zagłebiem, że to generalny test przed ligą. Oczywiście do oglądania meczu zasiądę z niczym nie popartym kibicowskim entuzjazmem :P |
w końcu mamy najstarszy zespół w lidze więc Nasi zawodnicy oszczedzali siły w sparingu z Zagłębiem bo wiadomo że 34-37 latek na maksa nie może zasuwać co tydzien, dlatego licze że w Bełchatowie dadzą z siebie wszytsko
|
serce mówi, że Wisła da nam dużo radości i od tego mecz zacznie się powrót do gry na najwyższym poziomie. Rozum sprawia, że najzwyczajniej w świecie boję się o tę drużynę
|
Cytat:
|
Panie Jacku do ligi jeszce 2 dni jeszce zdązy pan kogos sprzedać!
|
Jeśli mamy gonić Bełchatów, to wynik wydaje się oczywisty. Ja jednak będąc całym sercem za Wisłą przewiduję wymęczony remis.
|
Normalnie nawet pomimo formy w jakiej jest Wisła strzelałbym w ciemno, że wymęczymy 3 pkt, ale tak jak ktoś już pisał, boję się, że Bełchatów będzie bardziej zmotywowany, żeby wygrać na swoim terenie....
|
Problem wciąż jeden i ten sam, który zauważył autor tematu. Jeżeli napastnik, wychodzący na czystą pozycję, ma obok siebie trzecioligowego obrońcę, a przed sobą trzecioligowego bramkarza, odgrywa piłkę koledze zamiast strzelać na bramkę, to ja nie mam więcej pytań. Mimo wszystko nie był bym kibicem Wisły, gdybym nie wierzył w niedzielne zwycięstwo. Z kim się przełamać jak nie w niedzielę w Bełchatowie? Ten mecz musimy wygrać! I: Wygramy Wygramy Wygramy! Do boju Wisełka!
|
miałem sen. wygraliśmy w nim 2-0, a gola w 90min strzelił Sarki. Tylko że w tym śnie graliśmy z Jagą...
oby się spełniło :) |
Kiedyś bym się nie martwił, ale dziś to nachodzą mnie wątpliwości. Każda piłka w strefie naszej "dziurawej" obrony to będzie nerwówka. Pewnie błędów się nie da wykluczyć, jak to w piłce, ale tylko żeby uniknęli jakiś głupich strat, błędów. Mam nadzieję że chłopaki powalczą. Sparingi to są tylko sparingi, inaczej się gra o coś, o punkty. W tym widzę nadzieję na mobilizację i walkę. Uważam że to nie będzie ładny, techniczny futbol. Póki co to tylko walką coś możemy ugrać. Stawiam na wymęczone 1:0. JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA...Pomorze pozdrawia...:)
|
Liczyłem na trzy punkty, ale brak gwiazdorskiego środka pola w składzie Garguła/Sarki każe mi w dość brutalny sposób zweryfikować oczekiwania.
|
bądźmy poważni, przecież ten Bełchatów to jakiś żart, zgraja 18-latków którzy nie wiadomo co w tej lidze w ogóle robią
będzie 4:1 dla nas, dwa gole Genkowa, po jednym Małecki i Sikorski, dla Bełchatowa jakiś gol z kontry |
Taka mała ciekawostka: zestawienie zimowych sparingów
http://i45.tinypic.com/2q8rorm.png Co do meczu z Bełchatowem, szkoda, że u nich w bramce nie ma już Sapeli-zawsze starał się sprezentować nam jakiegoś gola. |
Sarki i Garguła nie zagrają
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html mimo wszytsko Guły troche szkoda,pewnie na środku pomocy zagra Chrapek z Wilkiem a może z Sobolem |
Cytat:
Głupkowaty ranking. My tez mozemy wybrac sobie za przeciwnikow druzyny typu Kolejorz Stroze czy kogos z 5 ligi Holenderskiej i byc w czolowce. Nie tyczy sie to wszystkich ale wiekszosci w/w. |
Cytat:
:mysli: |
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Rownie dobrze mozna napisac ze walczyc bedziemy o mistrza bo wygralismy z Terekiem Groznym. badzmy powazni.. sparingi i rankingi.. hehe.. ..a teraz wszyscy na hale! |
Cytat:
Nie oszukujmy się: o wiele łatwiej strzelić bramkę w sparingu niż - meczu o punkty. Ta tabela tylko potwierdza fakt, jakim jest nasza permanentna nędza w defensywie. |
Mowi, mowi.. tylko z kim pozostali grali sparingi?
tez mozemy rozegrac sparing z kims z 5 ligi i strzelic w jednym meczu 7-10 bramek.. ... dlatego o dupe rozbic takie rankingi. |
Cytat:
Nie ma co ukrywać - jest problem. |
Patrzcie na ich kadrę : http://www.90minut.pl/kadra.php?id_s...a=1&id_klub=79
Jeśli nie wygramy to będzie wstyd , po prostu. Bez względu na to jaką nędze gramy w tym sezonie. |
Z taką kadrą będzie nam ciężej wygrać niż z Bełchatowem w rundzie jesiennej kolego. Tych chłopaków nikt prawie nie zna to zagrają na zupełnym luzie bo nie mają nic do stracenia. Co by nie mówić to my będziemy pod presją z racji tego że jesteśmy (na papierku) faworytem.
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie wierzę żeby to pomogło, bo nie w atmosferze leży problem, tylko w indywidualnych umiejętnościach zawodników. No, ale przede wszystkim - nie zaszkodzi. Pamiętaj o jednym - za każdym razem kiedy któryś patałach nie trafi do pustej bramki, wrzuci na aut albo poda przeciwnikowi: nie będzie w tym winy Kulawika. |
Widziałeś jego konferencję?
Sprawa wyników wydolnościowych ewidentnie dodała mu skrzydeł. Ponoć publikacja była kaczką dziennikarską a 'cyfry' go bronią. Tak czy siak dawno nie był taki wyluzowany. Kurs pierwszy z brzegu: 3.95 / 3.3 /1.88 także wygląda na to że trochę marudzimy. Wiem wiem, wszelka indolencja tego świata to jest wina kudłatego. :) |
właśnie widziałem to w TV... zrobili koszykarzom w Turcji taki numer... Wyobrażacie sobie coś takiego z naszymi ?piłkarzami?... tak przed meczem w ramach podbudowania...
http://www.guardian.co.uk/sport/vide...ertising-video |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl