Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [ 8 kolejka] Wisła Kraków - Ruch Chorzów - 25 września, niedziela 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8304)

Merkury 25.09.2011 15:36

Widzę, że nasz Roberto jest niereformowalny ale widząc grę zespołu od dłuższego czasu nie liczę byśmy go na ławce trenerskiej oglądali w przyszłym sezonie. Kolejna rzecz czy Sobol da radę w ciągu tygodnia rozegrać 3 ważne mecze po 90 minut - obawiam się, że to ponad jego siły i dlatego dziś powinien grać Jirsak w jego miejsce.

Teqcontroller 25.09.2011 15:54

Dziś 3 pkt , nie ważne w jakim stylu , dzieki bogu nie ma Garguły.

atomek21 25.09.2011 16:07

5 minut od startu i już zawodnicy 5 razy leżeli zwijając się z bólu. Uwielbiam tę ligę.

I znowu gra ten drwal Stawarczyk...

Teqcontroller 25.09.2011 16:53

Dzieki ci panie boze za Dudu Bitona , gra jest tragiczna , co tu duzo mówić , mam nadzieje że cos wiecej strzelimy.

Krolik 25.09.2011 17:57

ILE jeszcze bede musial ogladac JALIENSA w Wisle ?????????? Ten gosc to zalamka....

MMTS 25.09.2011 17:58

Pareiko i Jaliens.... jeden kopie piszczelem, drugi mija się z piłką, do tego Chavez przy grze na jeden kontakt tracie równowagę, Diaz brak orientacji w przestrzeni i Jovanovic bez tlenu w 70 min.
W pomocy średnio, z wyjątkiem wyjątkowego Kirma i Biton od 60 min niewidoczny.
Nieźle. Twente nas zmiecie. A Maskaanto wi wydaje się chyba, że formę zbuduje na samej psychologii, rozmowach i integacji z Zakopcu...
Zero taktyki, zero stylu, zero pewności w grze.

Konrad. 25.09.2011 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MMTS (Post 1169480)
Nieźle. Twente nas zmiecie. A Maskaanto wi wydaje się chyba, że formę zbuduje na samej psychologii, rozmowach i integacji z Zakopcu...
Zero taktyki, zero stylu, zero pewności w grze.

Ech, kiedyś będziemy mieć dobrego trenera, a wtedy wszystkie mecze po 6-0 będziemy wygrywać...

Co do meczu - super. Widać, że i w Ruchu leszcze nie grają.

Niewątpliwie widać jednak, że Pareiko wiecznie na dobrym poziomie grał nie będzie i powoli trzeba rozglądać się za bramkarzem. Tym bardziej, że kontrakt kończy mu sie już w czerwcu...

Z linii obrony dobra gra Jovanovicia - to chyba jedyny obrońca z którego Wisła może mieć pożytek.

lorddavy 25.09.2011 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1169473)
Co Maaskant widzi w pokrace Diazie?

I dlatego ty jesteś bananowym chłopcem a Robert trenerem.

bebeto 25.09.2011 18:08

Czyja asysta przy bramce Kirma??? Iliev ???

Merkury 25.09.2011 18:08

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że przy takiej obronie (obrońcach) trudno będzie nam bez względu na ilość rozegranych gier czy w lidze czy pucharach scementować tę formację albowiem występuje w niej jeden wielki złom, co niestety dotyczy również 80% naszego składu. Żaden trener mający jakiekolwiek pojęcie o swojej pracy nie przyjdzie pracować z takimi zawodnikami - Maaskant niech dotrwa do końca umowy bo innego trenera lepszego w Wiśle nie zobaczymy bez zmiany kadry zespołu. Asysty Jirsaka mówią same za siebie - gra na dwóch defensywnych pomocników nie zdaje rezultatu.

Lysy 25.09.2011 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lorddavy (Post 1169482)
I dlatego ty jesteś bananowym chłopcem a Robert trenerem.

To nie stawianie na drewnianego Diaza, który raz na pół roku coś strzeli a w tym czasie popełni naście błędów w obronie czyni Roberta trenerem. Przemyśl to.

rozarian 25.09.2011 18:11

Rzeczywiście,desygnowanie do gry przeciw twardemu Ruchowi Jaliensa,to nie był dobry pomysł.Gość jest "delikates"i tyle.Jak przypomnę sobie jak Ruch spacerował we Wronkach z kuchennymi,to zmiana jest niesamowita.Może to nasi tylko tak się dali zdeptać?

Piotson 25.09.2011 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bebeto (Post 1169484)
Czyja asysta przy bramce Kirma??? Iliev ???

Iliev nie wiem czy musnął piłkę, którą podał Sobolewski

Ach ta pokraka Diaz. :rotfl:
Gdyby nie murawa to mogło być 3-3,chyba że Zieniu przycelowałby jak z PAO.

MMTS 25.09.2011 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1169481)
Ech, kiedyś będziemy mieć dobrego trenera, a wtedy wszystkie mecze po 6-0 będziemy wygrywać...

Co do meczu - super. Widać, że i w Ruchu leszcze nie grają.

Niewątpliwie widać jednak, że Pareiko wiecznie na dobrym poziomie grał nie będzie i powoli trzeba rozglądać się za bramkarzem. Tym bardziej, że kontrakt kończy mu sie już w czerwcu...

Z linii obrony dobra gra Jovanovicia - to chyba jedyny obrońca z którego Wisła może mieć pożytek.

Tu nie chodzi o to żeby wygrywać z każdym 6:0. Chodzi tu o to żeby formacje wiedziały jak się ustawiać i poruszać. zeby kazdy zawodnik wiedział którą strefę kryje (a nie dubluje się z innym zawdonikiem, jak Jaliens z Chavezem), żeby wiedział kogo i gdzie asekuruje, żeby obrońcy boczni w systemie 4-5-1 pracowali wymiennie ze skrzydłowymi, że nie da się budować taktyki i meczu jedynie na wyobraźni i kreatywności 2-3 zawodników, jakaś baza taktyczna i schematy musza być ustalone, a tego wszystkiego nie ma.
Nadal wierzę, że to spisek że drużyna gra słabo, ale coraz mniej. Dlaczego? Dlatego że coraz wyraźniej widać, że my te mecze nawet nie wygrywamy wybieganiem (po meczu z Ruchem piłkarze umierali...), tylko zwyczajnie wygrywamy je dlatego że i tak przeciwnicy są słabsi od nas.

mitmichael 25.09.2011 18:19

Zjadłem wszystkie paznowcie ogladajac ten mecz - był to najfajniejszy jak dla mnie mecz kolejki mimo hitu we Wrocławiu i w koncu nie tylko Biton strzelił. Mistrz sie poznaje po tym, ze mimo slabego meczu potrafi go wygrac - i tak było w Naszym wypadku. Oby z Meliksonem nic nie bylo powaznego - Małego to sie jeszcze da zastapic a Maora bardzo trudno.

Mixu 25.09.2011 18:19

Niepokoją "zwłoki" w trykotach Wisły po końcowym gwizdku. Jeśli byłby to mecz pucharowy i byłaby dogrywka to Ruch w dogrywce strzeliłby ze 3 bramki (przewiduje). Od dawna piszę że trzeba zmienić Bahra na jakiegoś sensownego trenera od przygotowania fizycznego.

Merkury 25.09.2011 18:23

Andrzej Bahr to nie trener przygotowania fizycznego. Gość jest trenerem a właściwie z zawodu nauczycielem WF-u. No ale cóż w Wiśle oszczędzają na wszystkim począwszy od kadry trenerskiej na piłkarzach kończąc szkoda tylko że nie pomyślano o kibicach płacących za bilety - ich cena przy tym co ten zespół prezentuje to jakieś mega nieporozumienie.

s1mone 25.09.2011 18:25

Mi tam się mecz podobał, Ruch w tym sezonie gra bardzo dobrze, liczą się trzy punkty i cieszy fakt, że walczymy do końca! I mimo gry na 3 frontach potrafimy się utrzymać w czubie tabeli (a od czasu odpadnięcia z el. LM lidze tylko wygrywamy!). Mecz w naszym wykonaniu gorszy niż ten z Lechem czy GKS, ale cóż zdarza się. Za to emocji co nie miara i to zwycięstwo cieszy podwójnie!

Od początku mecz nam się nie układał, najpierw wyleciał Małecki, potem 10 minut grania ze statystą Meliksonem, kolejna zmiana, dużo chaosu, przerw w grze, mało footballu w pierwszej połowie.

Druga połowa, cios z cios, słaba gra naszej defensywy, ale potrafiliśmy się pozbierać i wygrać kolejny mecz mimo przeciwności :)

Dużo szczęścia mieliśmy jak Zieniowi piłka skozłowała, tylko nie wiem jakim cudem ona to zrobiła? Tam jest jakaś dziura w murawie czy co? Bo to wyglądało na boską interwencję :D

Mixu 25.09.2011 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone
I mimo gry na 3 frontach potrafimy się utrzymać w czubie tabeli (a od czasu odpadnięcia z el. LM lidze tylko wygrywamy!).

Ekhmm wybacz, a mecz z Lechią?

milosz 25.09.2011 18:30

Wygraliśmy zasłużenie i to realnie bez Meliksona i Małeckiego i to z silnym rywalem. Siłą tej Wisły jest szeroka kadra, takie fakty.

W okienku zimowym 3 jakościowe transfery do każdej formacji. Zgrywanie drużyny (asekuracja !), a mistrzem Polski i tak będzie mistrz rundy wiosennej. Jak wiosną zagramy jak trzeba to będzie stary, nowy mistrz na 2012 czyli Wisła Kraków.

Pozdr.

wolfy 25.09.2011 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1169490)
Oby z Meliksonem nic nie bylo powaznego - Małego to sie jeszcze da zastapic a Maora bardzo trudno.

Mamy dwóch bocznych pomocników, z których jeden ma siły na 70 minut gry. Nie da się zastąpić ani Maora, ani Małeckiego, ani Ilieva... Wszyscy piłkarze ofensywni prezentujący jakiś poziom są u nas absolutnie nie do zastąpienia.

EDIT: Dobrze, że potrafiliśmy wygrać bez Meliksona.

Baala 25.09.2011 18:33

Naprawdę dobry mecz według mnie z obydwu drużyn. Ruch dla mnie posatwił dziś bardzo wysoko poprzeczke. Pierwsze 30 minut to byliśmy rozbici przez kontuzje i ciągłe przerywanie gry. Później było już całkiem dobrze. Bramki jakie straciliśmy to bym raczej obrońców nie winił. Pierwsza to naprawdę dobry rzut rożny Ruchu. Druga to kontra po głupocie Kirma i idealnie dogranej piłki. Bardzo dobrze w ofensywie Jovanovic, bedzie to prawy obrońca na lata. Biton świetnie się zachował przy golu. Trzeci gol fajnie że Diaz trafił, bo co by nie powiedzieć to Diaz najlepiej gra głową z całego naszego zespołu. Jirsak >>>>>>Garguła.

wis997 25.09.2011 18:36

Dokładnie szeroka kadra

rafal777 25.09.2011 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1169490)
Zjadłem wszystkie paznowcie ogladajac ten mecz - był to najfajniejszy jak dla mnie mecz kolejki mimo hitu we Wrocławiu i w koncu nie tylko Biton strzelił. Mistrz sie poznaje po tym, ze mimo slabego meczu potrafi go wygrac - i tak było w Naszym wypadku. Oby z Meliksonem nic nie bylo powaznego - Małego to sie jeszcze da zastapic a Maora bardzo trudno.

A dlaczego trudno? Pierwszy raz 3 gole w meczu i pierwszy raz bez Meliksona? Co dał nam Melikson w dotychczasowych meczach w lidze? 0 goli, 0 asyst.

Co do meczu to cieszy zwyciestwo, ale my jesteśmy po prostu słabi. Naprawdę zaczynamy grać gdy rywal odpanie z sił i jest miejsce w środku. Każda piłka byle jak kopnięta w nasze pole karne to zagrożenie...Gramy obecnie tragiczną piłkę.

lorddavy 25.09.2011 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1169486)
To nie stawianie na drewnianego Diaza, który raz na pół roku coś strzeli a w tym czasie popełni naście błędów w obronie czyni Roberta trenerem. Przemyśl to.


To była ironia, do wszystkich krytykantów Diaza i Roberta za to, że go wystawia. Dziś oprócz tego gola miał parę naprawdę dobrych interwencji w obronie. Jak wróci do formy to możemy mieć z niego pożytek. I tak nie ma innej opcji w tym momencie na lewej.

wolfy 25.09.2011 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 1169504)
A dlaczego trudno? Pierwszy raz 3 gole w meczu i pierwszy raz bez Meliksona? Co dał nam Melikson w dotychczasowych meczach w lidze? 0 goli, 0 asyst.

O, się zaczyna. Teraz już nie tylko Małecki sabotuje grę, ale i Melikson...

arti 25.09.2011 18:51

Bardzo dobry tydzień za nami = 3 mecze - 3 zwycięstwa.
A w kolejnym... ch.. z czwartkiem-pewnie w plecy.
Jak wygramy w niedzielę to będę bardzo bardzo zadowolony.

tofik 25.09.2011 18:53

Ok nie ma co cisnać na drużynę. Jest wiele mankamentów do poprawy i kilka boiskowych pozycji do obsadzenia, by drużyna przestała kaleczyć ten sport.
W każdym razie spodziewałem się ciężkiego meczu i cieszy mnie, że piłkarze dobrze do niego podeszli. Nie obijali się, za to walczyli z Ruchem i podnieśli się po straconych bramkach.

wis997 25.09.2011 18:59

Była walka to się liczy nie jak zawsze mizeria

1q2 25.09.2011 19:17

Takie mecze robią frekwencje. Ogromne emocje, świetna atmosfera - nie sądzę by ktokolwiek żałował wydanych złotówek czy poświęcenia 2 godzin na ten mecz.

Mankamenty w naszej grze - było ich sporo ale dziś mi się nie chce o nich pisać;)

ardem99 25.09.2011 19:19

http://tsw.com.pl/news/Melikson-na-b...-szpitalu-1434

borys 25.09.2011 19:48

Czy nie wydaje wam sie, ze co jest nie halo z przygotowaniem fizycznym? (Iliev to juz wogole ciekawostka) fakt zagralismy dodatkwe 7 meczy ale dzis na koncu oddychalismy rekawami a p gwizdku pilkarze poprostu padli z wykonczenia. Mamy jeszcze 5 meczy w LE, i nie napawa to optymizmem wiedzac, ze bedziemy jeszcze bardziej zmeczeni. Nie widze tego np. po Legii a tez graja spro. Dodatkowo jak widac lawka jest bardzo krotka a przy tych kontuzjach wlasciwie mamy 2 zmiennikow Jirsaka i Wilka.

Marcin_fan 25.09.2011 19:54

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ymarzona_.html
Zieniowi ta piłka niesamowicie skakała. A przecież do naszej murawy sie nie można przyczepić... Poprostu mieliśmy wygrać

wujekWojtek 25.09.2011 19:54

Legia też w końcowych minutach zwalnia tempo. Widać było np z Polonią. Trzeba przetrwać jeszcze te dwa mecze, a potem trochę się rozluźni terminarz...

AS82 25.09.2011 20:09

1 polowa byla bardzo slaba ,gol Bitona na ktory nie zasluzylismy ,ale po przerwie to juz byla niezla wojna na boisku , brawo ze nasi sie 2 razy podniesli i wyrwalismy te 3 punkty

MatMario 25.09.2011 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1169506)
O, się zaczyna. Teraz już nie tylko Małecki sabotuje grę, ale i Melikson...

Nie o to chodzi a o sytuacje jaka była w pewnym okresie gdy był Brożek. Daj Brożkowi on coś zrobi. Teraz było daj Meliksonowi i niech się martwi.

Chowanie się za nim, tak jak chwilę wcześniej daj Małeckiemu może coś zrobi a jak nie to i tak sam sobie weźmie :D

Jedno co jest godne zauważenia. Jirsak pierwszy raz od x czasu był zawodnikiem który wrzucił piłkę tam gdzie ona powinna lądować.

CH. 25.09.2011 20:29

http://www.youtube.com/watch?v=qE3oIfvWLo8

Oldpara 25.09.2011 20:36

Mecz owszem, średni pod względem piłkarskim, ale super jeśli chodzi o walkę.

Ale Panowie, umówmy się..... wyobraźcie sobie jak zagrałby Lech, gdyby w 15 min stracił Stilica i Krivca, albo Legia Radovica i Luboję? W dupe by dostali, i już by było zwalnianie Bakero, czy Skorży. Szacun dla naszych, że wydarli to zwycięstwo z murawy zębami, mimo, że zupełnie nie szło.


Zgadzam sie z Wolfym - jak się okaże, że Melikson i Mały mają poważniejsze kontuzje, to jesteśmy w głębokej dupie. Nie mamy żadnych zmienników.

Trochę Wisła oddycha rękawami, oby to się nie dobiło na formie w Warszawie. Na Twente powinien wyjść skłąd podobny do tego z Koroną :)

Na trybunach fajna atmosfera.

gigant 25.09.2011 20:43

Ważny przekaz dla śmiesznych. Bez Meliksona i Małeckiego, Wisła cały czas trwa. Słabo to wygląda, ale jednak da się.

Info dla "kibiców", bo kibice to od dawna wiedzą.

dulli78 25.09.2011 20:58

Mecz walki, zwycięstwo - to się liczy! Piłkarsko sporo mankamentów, obrona + Pareiko bardzo niepewna - sporo do poprawy, Ruch dzisiaj postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Cieszą dopisane trzy ważne punkty ale co cieszy jeszcze bardziej - charakter. Czasami trzeba wygrywać mecze nie umiejętnościami ale serduchem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl