Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Vancouver 2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6841)

Sylwek1906 12.02.2010 22:18

http://igrzyska.wp.pl/vancouver/titl...wiadomosc.html

felipe 12.02.2010 22:47

Małysz rewelacja, pokłony to mało. Jeden z najwybitniejszych sportowców PL ostatnich lat, tyle sezonów w czołówce...

Nie rozumiem natomiast powszechnych ochów i achów nad występem reszty "orłów"! Przeciez to jest skocznia, gdzie odległość 95 m to takie minimum przyzwoitości, 100 to w miare ok skok. Stoch, Miętus, Hula zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. Gdyby czołowa dziesiątka skakała z tej samej belki i była klasyfikowana pewne jest, że nasi polecieliby o 8-10 miejsc w dół - zatem to III dziesiątki. Gdyby to był dodatkowo normalny Puchar Świata (z 6-7 Austriakami, Finami, Niemcami, Norwegami) to czuję, że moze Stoch by się załapał do trzydzisetki. Skąd zatem ten wszechobecny szał pał?
Owszem - skoki dość dobre i równe. Ale zbyt krótkie. Drużynowo bylibyśmy dziś (tak na oko) ok 5/6 miejsca. Nie ma kokosów...



I jeszcze jedna dygresja - strasznie szkoda mi Austraków :)

Koch, Thurnbichler, Zauner, Inauer - jakby startowali jako "Austria II" zdobyliby pewnie srebro ;) W innych reprezentacjach byliby liderami. A tym czasem trzech z nich nawet nie ma w Kanadzie, a pierwszy jest ledwo rezerwowym (mimo, że to ósmy (sic!) skoczek generalki)... Bo muszą poskakać Ukraińcy czy inni Kazachowie. Nie jest to fair moim zdaniem. Wiadomo - "Austria II" to abstrakcja, ale zupełnie nie rozumiem po co wprowadzać takie chore limity na konkursy indywidualne. Niech będzie jak w PŚ - ilość uzalezniona od poziomu państwa. No takie jest moje zdanie przynajmniej.

WislakWiDoK 12.02.2010 22:49

Mam pytanie, wie ktoś czy w Hokeju na lodzie wystąpią gracze NHL ?

felipe 12.02.2010 22:52

Oczywiście :)

igortsw 12.02.2010 23:04

Ja już się nie mogę doczekać tych meczy, turniej hokeja to chyba największa atrakcja tych igrzysk, oprócz występu Polaków oczywiście :).

SZYMEK_TSW 12.02.2010 23:08

Też bardzo czekam na hokej, chociaż nie jestem jakim ekspertem ani zagorzałym kibicem, to turnieje olimpijskie zawsze bardzo fajnie się oglądało i myślę ze teraz też tak będzie. Dodatkowo taki hokej ogląda się raz na kilka lat, a zdecydowaną większość pozostałych konkurencji mamy co tydzień.

No to trzeba się tylko przestawić na oglądanie do wczesnych godzin rannych :P

Cetnik 12.02.2010 23:16

Bardzo fajnie się ogląda hokej na igrzyskach, choc czasami tempo gry jest tak zawrotne i poziom że nawet krążka nie widac na lodzie. ;) Hokej też w sumie mamy dośc czesto ale tylko raz na 4 lata na aż takim poziomie.

A finał turnieju obstawiam najprostszy z możliwych na tych igrzyskach: Kanada-Rosja.

laurence 13.02.2010 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislakWiDoK (Post 854111)
Mam pytanie, wie ktoś czy w Hokeju na lodzie wystąpią gracze NHL ?

Od IO w Nagano gracze z NHL mogą rywalizować o medale. Nie wszystkim się to jednak podoba, władze NHL co 4 narzekają, że IO dezorganizują rozgrywki.

tranceaddict 13.02.2010 00:36

Cieakwe jestem jak im dezorganizuja rozgrywki nhl. Moga dac siana i kilka meczy opusic, wiedze ze co cztery lata sa igrzyska to zamiast 82 gier moga grac naprzyklad 78. Odpana po jednej grze z ekipa w swojej dywizji i problemu nie ma.

Mnie ciekawi czy Kanada cos ugra w tym hokeju, cos czuje ze sie potkna i bedzie Szwecja i moze Ruskacze w finale.

Ja oczekuje na bobslej :)

Devonisch 13.02.2010 00:38

http://www.fox4kc.com/wdaf-luge-kill...,6493652.story

co tu dużo mówić..... tragedia
szkoda chłopa, ale jak patrze na te słupy betonowe poza torem.............

DevilMayCry 13.02.2010 01:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tranceaddict (Post 854165)
Cieakwe jestem jak im dezorganizuja rozgrywki nhl. Moga dac siana i kilka meczy opusic, wiedze ze co cztery lata sa igrzyska to zamiast 82 gier moga grac naprzyklad 78. Odpana po jednej grze z ekipa w swojej dywizji i problemu nie ma.

Chyba śnisz,Dla nich puchar Stanleya to jest rzecz święta.Nie to co olimpiada,czy mistrzostwa świata.Każdy kto był w USA (football,baseball czy koszykówka), Kanadzie (NHL) ten wie, że mistrzem świata jest ten kto zdobędzie mistrzostwo NHL lub w/w gier.A repra? Jest ok. Półfinał ok. Finał jeszcze lepiej,ale jak nie zdobędziemy mistrzostwa świata,olimpijskiego-no coż... też ok.Chociaż, muszę powiedzieć ,że Kanadyjczycy czekają na jakiś dobry występ, w końcu grają u siebie.

Tak przy okazji śmierć Gruzina, pokazuje jaka to będzie olimpiada...

tranceaddict 13.02.2010 01:31

Chyba ty snisz. Juz nie raz mowione bylo ze meczy jest za duzo i sie z tym zgodze, granie osiem meczy z tym samym przeciwnikiem nic ciekawego nie wnosi. Jedni co sie na to nie godza to sa tylko wlasciciele klubow wiadomo kasa kasa kasa i tyle. Tak samo jest w NFL, NBA i w kazdym innym sporcie procz pilki nozniej w Ameryce Pln. Wiec kolego nie mow mi ze snie bo nie snie i wszyscy o tym gadaja ze olimpiady sa tez wazne bo nie wszyscy dawniej mieli okazje grac na takich turniejach a chcieli, juz nie bede pisac kto ale jest takich paru co jesli se zobaczysz statystyke kanadyjska sa w top 20 co nie mieli szans na granie na olimipiadach.
Co do grania i mowienia ze jesli dojdziemy do finalu i ze sie nic nie stalo jesli nie zdobedziemy zlota to se mozesz miedzy bajki wsadzic. Celem numerem jeden jest zdobycie tylko zlota zadnego innego, wszyscy to mowia od zawodnikow, Crosby, Igilna, Getzlaf jesli bedzie grac, Brouder, Luongo po trenerow cokolwiek innego jest i bedzie mega porazka.

Co do repy powiem ci jedno, jest drugie najwazniejsze wydarzenie w roku procz Stanley Cup i odbywa sie w grudniu, a sa to mistrzostwa swiata juniorow. Druzyna Under-18 jakby ktos nie kojarzyl Graja co roku w grudniu i jest to jednym z wazniejszych tutaj wydarzen, bo jesli nie patrzec ci zawodnicy moze beda przyszloscia NHL

Krissu 13.02.2010 06:59

Ktoś się orientuje co z transmisją olimpijskiego turnieju hokeja?

Będzie możliwość oglądnięcia w jakimś polskim kanale czy zostaniemy ekhm.. na lodzie?

Cetnik 13.02.2010 08:09

Na pewno jak co Olimpiade TV publiczna będzie pokazywac mecze hokeja..ale w początkowej fazie turnieju niestety mogą to byc transmisje jednej czy dwóch tercji a potem przerwa na jakiś biathlon czy saneczkarstwo. Zostaje jeszcze niby strona TVP Sport gdzie będzie można sobie wybierac transmisje z igrzysk i oglądac całe mecze turnieju hokejowego - ewentualnie polski Eurosport i tam puszczane co ciekawsze spotkania w całości..w każdym razie początek turnieju hokeja we wtorek o 21-szej kiedy to gra USA ze Szwajcarią.

Krissu 13.02.2010 09:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cetnik (Post 854185)
Na pewno jak co Olimpiade TV publiczna będzie pokazywac mecze hokeja..ale w początkowej fazie turnieju niestety mogą to byc transmisje jednej czy dwóch tercji a potem przerwa na jakiś biathlon czy saneczkarstwo. Zostaje jeszcze niby strona TVP Sport gdzie będzie można sobie wybierac transmisje z igrzysk i oglądac całe mecze turnieju hokejowego - ewentualnie polski Eurosport i tam puszczane co ciekawsze spotkania w całości..w każdym razie początek turnieju hokeja we wtorek o 21-szej kiedy to gra USA ze Szwajcarią.

Rozpiskę znam i czekam z niecierpliwością. :-)

Tylko ani na TVP1 ani na TVP2 nie widzę, żeby planowane były transmisje spotkań.

Tak czy inaczej:
ALLEZ LES CANADIENS!

laurence 13.02.2010 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tranceaddict (Post 854173)
Chyba ty snisz. Juz nie raz mowione bylo ze meczy jest za duzo i sie z tym zgodze, granie osiem meczy z tym samym przeciwnikiem nic ciekawego nie wnosi. Jedni co sie na to nie godza to sa tylko wlasciciele klubow wiadomo kasa kasa kasa i tyle. Tak samo jest w NFL, NBA i w kazdym innym sporcie procz pilki nozniej w Ameryce Pln. Wiec kolego nie mow mi ze snie bo nie snie i wszyscy o tym gadaja ze olimpiady sa tez wazne bo nie wszyscy dawniej mieli okazje grac na takich turniejach a chcieli, juz nie bede pisac kto ale jest takich paru co jesli se zobaczysz statystyke kanadyjska sa w top 20 co nie mieli szans na granie na olimipiadach.
Co do grania i mowienia ze jesli dojdziemy do finalu i ze sie nic nie stalo jesli nie zdobedziemy zlota to se mozesz miedzy bajki wsadzic. Celem numerem jeden jest zdobycie tylko zlota zadnego innego, wszyscy to mowia od zawodnikow, Crosby, Igilna, Getzlaf jesli bedzie grac, Brouder, Luongo po trenerow cokolwiek innego jest i bedzie mega porazka.

Co do repy powiem ci jedno, jest drugie najwazniejsze wydarzenie w roku procz Stanley Cup i odbywa sie w grudniu, a sa to mistrzostwa swiata juniorow. Druzyna Under-18 jakby ktos nie kojarzyl Graja co roku w grudniu i jest to jednym z wazniejszych tutaj wydarzen, bo jesli nie patrzec ci zawodnicy moze beda przyszloscia NHL

Tutaj nie chodzi o zawodników, którzy chcą grać na IO ale o władze ligi/właścicieli klubów którym się nie uśmiecha aby zawodnicy którym kluby płacą niesamowite pieniądze grali w turnieju (w którym mogą złapać kontuzję) za grosze.
Pewnie masz rację co do Kanady, tam hokej to świętość zwróć jednak uwagę, że obecnie w NHL tylko 6 klubów jest z kraju Klonowego Liścia. Reszta jest własnością możnych z USA a tam już nie ma zmiłuj. Jest 82 meczy w sezonie to jest. I żadna olimpiada nie powinna tego przerywać.

tranceaddict 13.02.2010 10:34

Nie bede pisac dluzo bo do roboty ide ale napisze tyle. Co do moznosci sie nie zgodze nic a nic z tym USA. Druzyny takie jak Tampa, Phoenix Carolina, Islanders, napewno kogos zapomnielm dzialaja tylko dlatego ze jest glupia regula ze wszystkie druzyny w NHL po rowno co do kasy tzn dziela sie udzialami jakie uzbieraja przez caly rok, jakby tego nie bylo te druzyny by byly juz w innych miastach a moze nawet i w Kanadzie, ale jak narazie tak sie nie dzieje ale jak przyjdzie mam nadzieje inny commissioner a nie Bettman to bedzie wiecej druzyn w Kanadzie bo takie miasta jak Quebec City, Winnipeg lub Hamilton spokojnie by mogly miec druzyny w NHL.

Co do roznych kontuzji wszedzie sie zdarzaja a nie tylko na turniejach

_ukoL 13.02.2010 11:31

Darek Szpakowski będzie komentował znowu hokej? Stęskniłem się już za Jego "ahhh" i "ohhhh". :-)

Ten wypadek...czy to mimo wszystko nie jest jakiś błąd konstrukcyjny, że takie betonowe gołe słupy stoją tak blisko toru...nie znam się ale mrożąca krew w żyłach sytuacja.

felipe 13.02.2010 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laurence (Post 854227)
Pewnie masz rację co do Kanady, tam hokej to świętość

A propos tej "świętości" - wg wczorajszego Sportowego Wieczoru wciąż dostępne są w sprzedaży bilety na mecze hokejowe, NAWET Kanady :shock:

LuKaS TSW 13.02.2010 12:14

Chociaż we wczorajszej Gazecie Krakowskiej pisało że dla Kanadyjczyków świętością jest curling i pokazują go na okrągło w telewizji :)

Grzegorz z Sanoka 13.02.2010 15:16

Widzę, że się ostro napalacie na hokej :D Ja też, bo polskiej młucanki już nie idzie oglądać ;) Swoją drogą oglądanie hokeja w TV a na lodowisku to przepaść.

Osobiście liczę na jakąś niespodziankę w wykonaniu Szwedów. Dla gospodarzy każdy wynik inny od złota będzie jedna wielką porażką...

LuKaS TSW 13.02.2010 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzegorz z Sanoka (Post 854331)
Widzę, że się ostro napalacie na hokej :D Ja też, bo polskiej młucanki już nie idzie oglądać ;) Swoją drogą oglądanie hokeja w TV a na lodowisku to przepaść.

Osobiście liczę na jakąś niespodziankę w wykonaniu Szwedów. Dla gospodarzy każdy wynik inny od złota będzie jedna wielką porażką...

Zgadzam się z tym że na żywo a w telewizji to są dwie różne bajki i nawet naszą ligę na żywo jakoś da się oglądać.
Ja tradycyjnie na olimpiadzie kibicuje Finom :)

Cetnik 13.02.2010 16:15

http://www.hokej.net/pl/news,artykul...tvp-sport.html wrzucam rozpiske meczy hokejowych w TVP z której niestety wynika że hokej cały do TVP Sport praktycznie wrzucono..przynajmniej w początkowej fazie turnieju. Szkoda..ale zostaje Eurosport zawsze.

Zwitter 13.02.2010 17:31

Co Wy gadacie, hokeja to się oglądać nie da :P

Ja tam już dziś liczę na medal Adasia, już się nie mogę doczekać skoków.

laurence 13.02.2010 19:42

medal powinien wpaść, szkoda tylko że znów Ammann jest poza zasięgiem.

Blondas 13.02.2010 19:44

Przewaga Ammnna nie taka duża jak myślałem, poczekajmy na 2 serie

!!IRIVER!! 13.02.2010 19:45

Jest pięknie, ale może być jeszcze piękniej... Srebro jest na pewno do wyrwania, złoto myślę też, to tylko 1,5 metra... Jeśli odfrunie tak, jak w Sapporo...

fialo 13.02.2010 19:55

Oficjalnie oświadczam, że jak Adaś zdobędzie złoto juz nigdy nie napiszę pod postem pysia, że jest głupi beznadziejny, idiotyczny itd. Ale emocje !

wislacki mati 13.02.2010 19:56

wierze ze bedzie przynajmniej 2 miejsce . LEĆ ADAS LEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEĆ!!!!!

Cetnik 13.02.2010 19:56

Będzie srebro..choc człowiek by chciał by Adam zaszalał w 2 serii eh. :)

Jachcik 13.02.2010 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 854463)
Oficjalnie oświadczam, że jak Adaś zdobędzie złoto juz nigdy nie napiszę pod postem pysia, że jest głupi beznadziejny, idiotyczny itd. Ale emocje !

Nie napiszesz, bo znowu ma bana :P
Prosze inne postanowienie :))


Ale moim zdaniem Adam złota dziś nie sięgnie..

IncognitoTSW 13.02.2010 20:14

Może się uda medal zdobyć. Jakikolwiek ;)

Jachcik 13.02.2010 20:30

Nowy rekord skoczni. Gregor Schlierenzauer 106,5 metra


PS; Adaś, leć Ku*wa!
PS2: Jest, Jest, Jest! MAMY MEDAL!
Ps3: Już mamy Srebro:D:D
Ps4: Znowu rekord Amman 108 metrów :).... Ale mamy srebro, i jest się z czego cieszyć :D

Żmijka 13.02.2010 20:37

Jest pieknie! :-)

Wiślak178 13.02.2010 20:38

Brawo dla Adama!
Amman dzisiaj poza zasiegiem

laurence 13.02.2010 20:39

uffff ale emocje:) MAMY MEDAL

latarnik 13.02.2010 20:39

brawo Adam :-)

WiślakMyślenice 13.02.2010 20:40

Małysz - jesteś W I E L K I !!! ;)

IncognitoTSW 13.02.2010 20:41

Szacunek dla Adama :)

szczepanwislak 13.02.2010 20:42

Amman.... i znów mistrz olimpijski , ale trzeba sie cieszyć tym srebrem !! Adam jesteś wielki !!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl