![]() |
Jak możesz mnie oceniać nie znając mnie wogóle? Skąd wiesz jak sie ubieram ,jak sie zachowuje ?Nie znasz mnie więc nie wydawaj o mnie opinii.Wiecie co dobra niech grają sami polacy mnie to już nie obchodzi.Nigdy nie byłem za tym żeby Roger u nas grał bo nie widze że by był lepszy od Polaków których mamy na te pozycje .A kogo mamy na lewej pomocy JK który rożne bije tak że żal na niego patrzeć .Róbcie co uważacie ale jak mają grać rodowici polacy jak u nas szkolenie jest do dupy. Nie ma boisk i innego potrzebnego sprzętu i obiektów co?Gdzie mają sie pojawiać te talenty z polski ?
|
dobra Obraniak ma tam przodków z polski czuje sie Polakiem okej ale taki roger to co on tutaj robi!!co on ma wspólnego z Polska tylko to ze grał i mieszkał tutaj przez 3 lata
|
Cytat:
Pytam jeszcze raz: kolonie, kolonializm - mówi ci to coś w kontekście "ciemnoskórych" kadr Francji, Niemiec, Portugalii? A po drugie - twoi rodzice, wychodząc w odwiedziny, wypożyczają syna sąsiadów, bo jest bardziej oczytany od ciebie? I co to znaczy: reprezentować? |
Pisałem do ogółu nie do Ciebie, bo Cię nie znam. Użyłem słowa "Pewno (...)"
No właśnie, a kto płaci za załatwiania już tej sprawy od pół roku? i pewno będzie jeszcze dawał na załatwienie tej sprawy przez następne pół. Pieniądze na samoloty są, na hotele są, na jedzenie są, na faksy, telefony... wszystko jest! Ale na boisko dla młodzieży nie ma!? Dziwne. Zamiast kombinować, zaczeli by od podstaw, czyli o tym o czym ty mówisz martinius. Ale my Polska woli szukać dziury w całym i starać się o jakiś francuzów, niż działać konkretnie. Za tą koszta sprawy to by pewnie ze dwa boiska powstały |
Cytat:
Co do Obraniaka nie mam wyrobionego zdania. Roger i Oli grali dla nas, co mi sie bardzo niepodoba. Z drugiej strony Wahan Geworgian - tez nie Polak, chociaz tutaj sytuacja jest inna, bo od malego mieszka na terytorium Polski. Ciekawy jestem co o tym sadza inni pilkarze. |
:D:D
@martinus028, wiesz co to znaczy : przykład? I nie rozumiesz przełożenia? W kadrze Polski grają Polacy = REPREZENTUJĄ ten kraj. Tak samo: rodziny nie reprezentuje sąsiad, chociaż byłby najzajebistszym ziomkiem. |
W kadrze Polski grają ludzie z Polskim obywatelstwem i zgodą FIFA i UEFA na gre w danej reprezentacji.
|
Temat ciekawy, jak to zwykle w kraju nad WISŁĄ trzech rozmówców i cztery poglądy !! , typowo polskie,.
Nie napisałem że jestem fanem kupczenia reprezentacją albo wymuszonej fikcyjnej naturalizacji. Bez osobistych wycieczek do różnych userów których" szlag trafia ,niedobrze im i wstyd, krew zalewa" , wyzywają innych od debili , ale lepiej polemizujmy a nie obrażajmy bo to buractwo a nie argument. Francja (i inne kraje do których piłkarsko nam daleko) zdobyła mistrza połową kolorowych, różnym "LePenom" to bardzo przeszkadzało, ale naród w miażdżącej większości się cieszył. Szwabom, ojcom prawicowych skrajności też to nie przeszkadza i wolą przymknąć oko na kolor skóry za to cieszyć się z sukcesów sportowych. Teksty o ruchaniu?: trochę nie w temacie , nie mam takich doświadczeń, ale czytam i słyszę że często proboszcz czy inny nauczyciel robi "to" dzieciom - bez udziału kolorowych. |
Cytat:
...chyba, że twój Duch Czasu to pośpiech w przyznawaniu obywatelstwa przez Kwacha i Kaczora. W takim razie krzewieniem Ducha Miłości trudni się holendersaka partia pedofilów. Bez odbioru, sprawdź te kolonie. |
Naprawdę trudno jest rozmawiać z ludźmi, którzy mają kompleksy w stosunku do innych krajów europejskich. Zamiast patrzeć na siebie i oceniać swoje zachowanie to porównują się do czegoś co nie konieczne jest dobre.
Nie pamiętam kto ( Algieria?) się tak ładnie odwdzięczył Francuzom za tolerancję podczas grania ich hymnu. Podobnie było z Olisadebe, i gdyby nie coraz większa kasa z gry dla naszej reprezentacji, pewnie i Rodżer by poszedł w jego ślady. |
Cytat:
Dlaczego mamy być tacy jak inni ? |
Cytat:
A "Szwabom, ojcom prawicowych skrajnośc" podobny zonk sie przytrafil w meczu z ukochanymi brudasami znad Bosforu. |
Cytat:
Pytanie z ankiety jest oczywście nieprecyzyjne... polakiem się albo jest albo nie i żaden podpis Kaczyńskiego tego nie zmieni... Jak ktoś nie widzi różnicy między państwem, a narodem czy analogicznie obywatelem Polski, a polakiem to jest to dla mnie dziwne... Reprezentacja jako zbiór piłkarzy obywatelstwa polskiego jest oczywiście odbiciem dzisiejszego trendu w ogólnoświatowej polityce braku granic i zrównania praw wszystkich ludzi. Komuś się to może podobać, komuś nie... Mnie się dzisiejszy stan nie podoba i traktuje oglądanie meczów reprezentacji jako okazje do wypicia kilku piwek ze znajomymi, a nie wielkie święto narodowe. Trzeba się nastawić, że z czasem będziemy mieli coraz więcej kwiatków a'la Olisadebe czy Roger... Dlatego warto sobie odpowiedzieć na pytanie jaki będzie stosunek każdego z nas do takiej karykatury reprezentacji... |
Cytat:
Jest XXI wiek... trzeba wreszcie zacząc walczyć z tym postępującym Nihilizmem... bo za chwile okaże się że w ogóle bądźmy jednym wielkim "tolerancyjnym, zjednoczonym światem" i narodowości nam do niczego nie potrzebne... Cytat:
|
Niemcy maja naszego Klosego , Podolskiego,Trochowskiego i chyba też Borowskiego (?)to czemu My nie możemy miec Obraniaka ?
|
Cytat:
2) Co do tego, że Niemcy są ojcami prawicowych skrajności mimo wszystko bym jednak polemizował. Druga część Twojego zdania - chyba warto zostawić bez komentarza. Albo i nie. Jak można przymykać oko na fundamentalne wartości, by zyskać w dziedzinach kompletnie bezwartościowych (sukces sportowy) z punktu widzenia tradycji, historii i kultury? Jak czytam ten temat, to de facto nie jestem zaskoczony. XXI wiek ma to do siebie, że tradycyjne wartości zostają wypierane przez między innymi tak wzniosłe i jednocześnie kompletnie puste i bezwartościowe hasła jak tolerancja. Zanikają fundamenty tożsamości narodowej w wielu krajach (w niektórych już w ogóle nie istnieją), tradycje, zasady schodzą na drugi plan. Cywilizacja staje się bezduszna i zmierza w jednym kierunku... Ciekaw jestem co by sobie myśleli wielcy polscy patrioci walczący o naszą niepodległość, gdyby mieli okazję zetknąć się z na przykład takimi słowami "nie jest ważna narodowość, warto przygarniać innych, byle tylko przynieśli nam korzyści". |
Cytat:
Sądzę w tym przypadku po sobie,gdybym nie czuł jakichś związków ,miałbym to gdzieś . |
Cytat:
I dlaczego wielkie, wzniosłe idee rozpatrujecie na gruncie piłkarskim??? Na piłce świat się nie kończy... |
Cytat:
Wzniosłe idee powinno się pielęgnować i szanować zawsze. Bez względu na to, czy to jest sport, czy inna dziedzina. Są po prostu wartości, o które bez względu na sytuacje powinno się dbać. Dzisiaj jednak mamy wielu "bezwartościowców", albo z wyboru albo z lenistwa i głupoty - bo łatwiej przecież iść za popularnym nurtem. |
Cytat:
|
Cytat:
Nie znam tego Obraniaka...nie wiem co nim kieruje...dlatego nie będę się wypowiadał czy ma grać czy nie...to nie takie proste... Na pewno jestem przeciwny takim przypadkom jak Olisadebe czy już na pewno Roger...Olisadebe ma żone Polke, miał oferte gry dla Nigerii, ale wybrał Polske, dlatego jestem go w stanie choć troche zrozumieć...a Roger?? W Brazylii na pewno nie zagra...to się chce wylansować w reprezentacj Polski...a to nie jest okno wystawowe...jak wchodził na boisko na Euro to mi się słabo robiło...i mi było wstyd... Chciałbym aby Polska wygrywala, ale z honorem i dumą narodową...a nie jakimiś fortelami. A inni niech grają obcokrajowcami...mnie to nie obchodzi co robią inne kraje... obecnie jednak widze że mamy wielu "kibiców" dla których sukces jest najważniejszy...a myślałem że tacy występują tylko w Wielkopolsce ;) |
Bardzo przepraszam za pomylenie skrajnej lewicy z prawicą , tylko że nie o tym jest temat narodowi mądrale, ale lepiej łapać za słówka albo błąd ortograficzny wytłuszczyć niż przyznać się że jest się zapyziałym , zakompleksionym prowincjuszem, ala " pani Dulska".
Zapomniałem , my wolimy seryjne i niezwykle honorowe porażki z Łotwami, Słowacją , a nasza dumna zdolna młodzież uwielbia baty od Burkina Faso , ale nie o to przeciez w piłce chodzi żeby coś wygrać i kibiców ucieszyć , bo po co. My wolimy obchodzić uroczystą 15 rocznicę szesnastej klęski z Anglią czy Niemcami. Co z tego że "w plecy" jak my rasowo czyści jesteśmy i hymn znamy. |
Cytat:
Widzę,ze jak się ma inne poglądy od jedynie słusznych to jest się zakompleksionym prowincjuszem. Dulszczyzna? a to do czego niby? Powyższy wpis pozostawiam bez komentarza, a reszcie też zalecam nie wchodzenie w dyskusję. |
Cytat:
Tyle w kwestii dulszczyzny. Co do "wolenia porażek" - wolę zwyciężać. Wolę, by wygrywała Polska (a nie republika przyspieszonych naturalizowanych). Ale co jeśli będziemy przegrywać? Zaciąg z Burkinii Faso o której piszesz? Kibicujesz Polsce czy zwycięzcom? Istotne pytanie. Wierność. |
Cytat:
I wcale nie zamykam mu drogi do reprezentacji Polski ale jak bym miał go postawić w szeregu z Olisadebe i Perejro to jednak powiedziałby że ci dwaj mają z Polską więcej wspólnego niż Obraniak. Zmierzam do tego że o polski paszport może sie starac każdy jeśli poczuje taką więź z naszym krajem, ale nie należy z tego faktu robic szopki, że nagle odzywa się jakiś Obraniak czy inny Kowalsky a my na kolanach dajemy mu paszport bo moze się przyda do reprezentacji. Nie, są odpowiednie procedury. |
Czyli dla niektorych nie jest Polakiem...ciekawe co ci osobnicy powiedzieliby jego dziadkowi i jemu samemu...jak widac bezczelnosc nie zna granic ;).
P.S - Mam nadzieje, ze posypia sie bany za niektore rasistowskie i nacjonalistyczne wypowiedzi, ktore nie nadaja sie do publikacji nawet na forum internetowym. |
Cytat:
Ignorować to z tego powodu że Francja go "nie chciała" ?(w sumie jest stosunkowo młody i potrafi grać w piłkę gdyby się uparł mógłby liczyć na powołanie) . A ile on wie o Polsce itd. to możemy tylko zgadywać ,w każdym razie ja w tym przypadku jestem sentymentalny i nie widzę przeszkód aby grał u nas . |
Ja jestem jak najbardziej na tak dla Ludovica. Przydałby się w reprezentacji i to bardzo.
Co do głosów, że to pomysł Laty albo że Obraniak chce się wypromować jak niegdyś Andy Johnson. Obraniak sam zgłosił chęć gry dla Polskiej reprezentacji. I to nie w ciągu ostatnich tygodni, tylko z tego co pamiętam w roku 2005 lub 2006, gdy grał jeszcze w Metz. Jednak dokumenty o przyznanie obywatelstwa złożył dopiero w zeszłym roku, gdyż były jakieś problemy z aktem urodzenia dziadka czy coś w tym stylu. Porównywać go z Rogerem czy też Olisadebe nie ma co, bo on ma polskie korzenie. Można powiedzieć, że to taki francuski odpowiednik Tyrały. |
Bóg Trybun
KIbicuję zawsze Polsce ale nie przeszkadza mi kolor skóry ani paszport ludzi dobrowolnie i dobrze ją reprezentujących , nie zaglądam im do życiorysu,metryki, ani do majtek. Nie studiuję ich drzewa genealogicznego ani poglądów politycznych , nie dzielę "włosa na czworo". , BO PO CO? Jakbyś nie wiedział , to z Burkina Faso nasi najlepsi, najzdolniejsi, przerypali 4-0 , i tylko o to mi chodziło, wnioski wyciąg sam. Pisałem wcześniej , że gorącym zwolennikiem naturalizacji NIE JESTEM, ale nie zgadzam się z podejściem , że gość jest z innego kraju i kultury to niech spier.... Nacjonalizm? lewactwo?, liczyłem na merytoryczną polemikę a Wy jak zawsze swoje , każdy temat potraficie do tego sprowadzić , żal. |
W wielu krajach europejskich o tradycjach kolonialnych i krajach ,których rządy o prawicowej czy lewicowej orientacji prowadzą bądź bardzo intensywnie prowadziły liberalną politykę emigracyjną przede wszystkim ze względów ekonomicznych (czyt. sprowadzały czarnoskórych z byłych kolonii jako tanią siłę roboczą w obliczu starzejącego się społeczeństwo rdzennego) wykształcił się specyficzny mechanizm relatywizowania poczucia tożsamości i tolerowania pewnych ujemnych skutków procesów asymilacyjnych. W Polsce póki co mamy inne uwarunkowania i śmiem twierdzić ,że przez najbliższe 50-60 lat nic się w tym obszarze nie zmieni. Powyżej jeden z kibiców mocno i dosadnie odniósł się do argumentu-wytrychu w stylu "mamy XXI wiek". Popieram go w całej rozciągłości. Obecnie niektóre środowiska tworzą tak chorą ideologię i w myśl tej ideologii chcą zmieniać ogół ,że inaczej jak DEBILAMI i DEBILIZMEM tego nazwać nie można. Pewnie ,że można tolerować wszystko nawet głupotę i ignorancję ale czy my mamy moralne prawo nie reagować teraz i obciążać skutkami naszego zaniechania przyszłe pokolenia. Pamiętajmy ,że kto ma władzę nad teraźniejszością ,ma władzę nad przyszłością.
DAROTSOK73 cóż to za zacny pan mierzy do nas z pistoletu na fotce pod twoim nickiem... ??? Na pewno jakiś autorytet...??? |
@Darotsok
Przecież nie ja wyjeżdżam pierwszy z tekstami o zaściankach, Dulskich etc. Kto tu sprowadza temat do polityki? Nie chciałem wrzucać jakiejś ogólnej konwencji, odpowiadałem na posty paru osób, które domagały się z wyjątku (o którym mowa w temacie) uczynić jakąś chorą regułę. Nie byliśmy krajem kolonialnym (zresztą pisał już Bronex) i NIE MAMY różnokolorowego społeczeństwa. Rozumiem, że niektórym ciężko się z tym pogodzić, ale cóż... A sam pomysł, by polepszyć jakość gry naszej kadry przez "naturalizowanie obcokrajowców" jest równie krótkowzroczny, niedorzeczny i niesmaczny, jak przykład z rodzicami i pożyczanym sąsiadem, który opisałem wcześniej. |
pan z podpisu to jeden z pojebow robiacych sobie strzelnice ze szkoly...Rozumiem ze to prowokacja ale mi sie na pawia zbiera
A co do tematu. Ja tu jachting sadze ze jedyne co mu sie urodzilo w glowie to chec zagrania w reprezentacji.Ze na francuską jest za slaby, to probuje wykorzystac fakt jakis tam korzeni. Jak dla mnie decyzja wynikajaca tylko i wylacznie z kalkulacji.Zreszta nie czarujmy sie - zwiazek mysli podobnie. A czy to w porzadku czy nie? Jakie sa standardy europejskie , kazdy wie ale czy my musimy isc ta sama droga? Nie sadze ale powiedzmy sobie ze w porownaniu do Pereiro to i tak jest pikuś. |
Cytat:
Cytat:
|
nie - dla Obraniaka, moze to byc świetny piłkarz. Dlatego niech go bierze Wisła. Niestety chłopak nie jest Polakiem, żeby np mnie reprezentować. Wszystkie te groteski z Oli i Rogerem dla mnie to porazka, brak szacunku dla własnych wartości i swojej Ojczyzny...
|
Nie przesadzajmy z tym że PZPN wzią sie do roboty podobno szukają oszczędności na działalności pana Chorążyka i nie zwracają mu pieniędzy nawet za transport więc skoro tyle osób bojkotuje pomysł wyszukiwania piłkarzy o Polskich korzeniach za granicą to PZPN się do tego przyczynia więc nie będą mieć więcej problemów czy gość chce grać dla Polski dla wypromowania się czy dlatego że kocha ten kraj.
|
Cytat:
To nie jest żaden nacjonalizm, tylko zwykły ludzki rozsadek. Jak w podstawówce grałeś mecz klasowy z równoległą klasą, to też przychodził grać Twój starszy brat, a uczniowie się zrzucali na ściepkę dla niego? |
Obraniak, jako potencjalny skrzydłowy to byłoby duże wzmocnienie reprezentacji, gra w pierwszym składzie w dobrej lidze , posiada nienaganną technikę i szybkość, jeśli jego chęć bycia Polakiem jest szczera , a sprawa jego paszportu zostanie szybko i pozytywnie wyjaśniona to kolejny z naszych starzejących się kadrowiczów będzie miał mocnego zmiennika.
Ps. Koledzy z " MW", tak, mój awatar jest w tej dyskusji kluczowy. |
|
moim zdaniem niestety koszulka z Orłem mu się nie należy.. ale napewno to bardzo wartościowy piłkarz
|
Nieważne, Polak czy nie Polak, jak strzeli dla nas brameczki i pomoże w awansie do MŚ 2010, to tym lepiej dla nas. Więc wg mnie, osiągnąć sukces za wszelką cenę :P Najważniejsze, że Ludwik sam czuje się Polakiem
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl