![]() |
jednak logika podpowiada że za stanie za linią bramkową (w bramce) nie powinno się powtarzać, bo na tym bramkarz nie zyskuje a nawet traci, w przeciwieństwie od pójścia do przodu czym skraca strzelcowi kąt
|
Cytat:
|
Cytat:
A przy okazji szkolenie bramkarzy by się trochę zmieniło, bo znacznie lepiej bronić w ten sposób(czyli od wnętrza bramki + naskok), niż to co robi Oblak, czyli stanie i latanie po linii bramkowej... I robisz sobie jaja z logiki... jak w gorszej pozycji się stawia, kiedy jest w bramce? Przecież te kilka cm nie robią różnicy(w kwestii zmniejszenia konta przy 9 metrach...), a dają kolosalne możliwości naskoku, wykroku, itd. Przecież dlatego bramkarze robili krok do przodu(nie po to, żeby zmniejszyć kont), żeby się odbić. Trudno to robić w płaszczyźnie horyzontalnej tylko :D. |
Cytat:
|
ale bzdury for_fun napisał :)
no a tymczasem połowa ćwierćfinałów za nami , dawno nie widziałem tak zlego sedziowania jak niemce-hiszp |
Trzeba powiedzieć, że mecz Niemców z Hiszpanami to było widowisko. Szkoda tylko, że popsute przez słabego sędziego, bo tam minimum jeden karny dla gospodarzy turnieju się należał(faul na Fullkrugu, kiedy ten trafił w słupek, a kiedy był powalony przez obrońcę hiszpańskiego). Do tego mnóstwo pomyłek przy faulach, bo też trochę więcej tych żółtych powinno być, a nie wiem czy nie bezpośrednia czerwona za wejście na Gundogana od tyłu. Fatalny mecz rozgrywał Havertz, bo po pierwszej połowie powinien mieć dwa gole(wrzutka Kimmicha i 100% sytuacja z głowy, gdzie powinien zapytać bramkarza, gdzie mu uderzyć i też sytuacja, gdzie stoper hiszpański się obciął w sytuacji 1 na 1). Potem jeszcze okazja, gdzie Simon mu wyłożył piłkę na pustą, a ten z 30 metrów nie potrafił lekkim lobikiem go pokonać :D. Nagelsmann popełnił sporo błędów przy zestawieniu składu, bo też Can nie miał prawa wystąpić. W pierwszej połowie w środku pola był lej po bombie u Niemców, bo ten sobie gdzieś dreptał i był zupełnie nieobecny. Potem Niemcy się ogarnęli i już do końca spotkania byli lepsi. Trudno zliczyć ile mieli sytuacji bramkowych, ale było ich sporo, a potem taki gong na koniec(przy też kontrowersyjnej decyzji o nieodgwizdaniu karnego przy strzale Musiali). Fatalne zmiany selekcjonera hiszpańskiego, który całkowicie położył grę ofensywną swojego zespołu. Ale przynajmniej były emocje, bo trochę z tym kiepsko od pewnego momentu w tym turnieju. Teraz Hiszpanie zmierzą się z najlepszą defensywą turnieju i jakoś nie jestem przekonany, że pokonają Maignan.
A drugi mecz był ciężki do oglądania. Trochę lepiej wyglądała Portugalia, ale co z tego. Felix zawalił karnego i cała historia. Bramkarze się tylko przyglądali strzelającym karne. Cytat:
|
Kolego w 10 minucie Krosa nie powinno być na boisku. A grając w 10 to helmuty dostałyby 4:0. Łysy kretyn nie chciał gospodarzom zaszkodzić, albo był zwyczajnie załatwiony. Karnego za rękę nie dał bo była wzdłuż ciała, a te teksty o kartkach za faule Hiszpanów to już szczyt :). Jak się szkop w dogrywce wdupczył ordynarnie barkiem w głowę Hiszpana to nawet foulu nie było, a piłka go zupełnie nie interesowała.
Od samego początku meczu, szkopy chamsko faulowały, a leszcz z gwizdkiem nie reagował. W takich realiach trudno normalnie grać w piłkę. To był ich plan. Przy współudziale sędziego faulem zabrać piłkę i wcisnąć coś z kontry. Bardzo dobrze że pojechali do domu :D. |
Mnie się cały mecz wydawało, że sędzia to musi mieć jakąś domieszkę krwi z DE :-)
Sam Kros to powinien mieć od 3-5 żółtych kartek w tym meczu. A tu dziś czytam, że niemce nadają na sędziego. Dziwny jest ten świat. Swoją drogą tak słabego poziomu meczów (obydwu) na tym etapie to się nie spodziewałem .... |
Cytat:
nie mówiąc już o późniejszym stemplu na Yamalu ale tak to jest jak się sędziuje gospodarzom i w dodatku masz pokazać czerwo jednemu z bialych |
Cytat:
i taki efekt wincyj meczów wincyj transmisji w milionie telewizji.... te mecze nawet nie stały koło np. ME z 1988, gdy Holendrzy zdobywali Mistrzostwo albo w 1984 gdy mistrzem była Francja |
Nie trzeba zagrać 50 meczów żeby snuć się po boisku. Nasi zagrali po 20 i nie odstawali poziomem. :rotfl:
Cytat:
|
Anglia Szwajcaria
paździerz nad paździerzami wczorajszy mecz Hiszpanii to było meczycho w porównaniu z tym czymś... spać się chce przy oglądaniu ps. może teraz po golu Embolo coś się ruszy |
liczylem na jakieś ciekawsze obecności w top 4 (szwajcaria, turcja) koniec końców pomimo wielu niespodzianek w top 4 same stare firmy
|
doskonaly polfinal dzisiaj
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl