Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   29 kolejka, Wisła Kraków - Chojniczanka Chojnice, 29 kwietnia 2023, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10874)

Markus 29.04.2023 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1600372)
Hmm czyli Sobolewski nie wie jak ustawić skład i nie zna swoich zawodników ale ty sprzed klawiatury wiesz na 100% lepiej od niego jak to powinno wyglądać.

Nie bronię Sobola ale jest to bardzo ciekawe ilu prawdziwych fachowców się marnuje w Polsce, robiąc bez sensu w innych branżach niż trenerka.

Czyli przed tygodniem Sobolewski wiedział, jak ustawić skład, by uratować mecz z Ruchem, tak?

Myliły się zaś osoby, które widziały, jak słabymi piłkarzami są Szot i Szywacz? To była i jest jakaś wiedza tajemna?

wolfy 29.04.2023 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piknik1906 (Post 1600341)
Razem 9,8 mln plus sztab czyli w sumie ok 12 mln w skali roku.

Warto nie bujać w obłokach jak coś na poważnie analizujemy.

Nie wiem skąd bierzesz wyliczenia (albo inaczej, wiem że z de), ale część piłkarzy udało się czasowo upchnąć (Hugi to drugi kontrakt w klubie po Fernandezie, Fazlagić za frytki nie gra), Urydze który też pewnie zarabia płaci ZUS.
Hiszpanie od Kiko zarabiają zdecydowanie poniżej takiego Colleya AFAIK.
Do tego budżet płacowy to też rozwiązanie z zawodnikami kontraktów za porozumienien stron, a tego po spadku było sporo. Wielu z tych pajaców trzeba było wypłacić po kilka pensji.

@Mecz z Chojniczanką - Sobolewski zaskoczył składem, przede wszystkim jednak nie było niespodzianki z wynikiem. I bardzo dobrze.

AgresywnyChomik 29.04.2023 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1600376)
Czyli przed tygodniem Sobolewski wiedział, jak ustawić skład, by uratować mecz z Ruchem, tak?

Myliły się zaś osoby, które widziały, jak słabymi piłkarzami są Szot i Szywacz? To była i jest jakaś wiedza tajemna?

Hmm? To że Sobolewski nie potrafi reagować na żywo do przebiegu spotkania to jedno a to że przez tydzień dobrał prawie optymalną taktyke do posiadanych graczy to drugie.

Piknik1906 29.04.2023 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1600377)
Urydze który też pewnie zarabia płaci ZUS.

Miałem coś odpisać, ale nie ma sensu. To co powyżej dyskwalifikuje w poważnych rozmowach. Zanotuję sobie, że kolega z poziomem wiedzy o biznesowych realiach futbolu w okolicach najstarszej grupy przedszkola.

To jest naprawdę szokujące, że osoba potrafiąca pisać i używać komputera/telefonu tak bardzo nie ogarnia otaczającej jej rzeczywistości.

wolfy 29.04.2023 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1600378)
Hmm? To że Sobolewski nie potrafi reagować na żywo do przebiegu spotkania to jedno a to że przez tydzień dobrał prawie optymalną taktyke do posiadanych graczy to drugie.

Umówmy się że nie musiał reagować na żywo, od czegoś jest 15 minutowa przerwa.

Ale najważniejsze że wyciągnął wnioski. Ja najbardziej bałem się tego że Sobolewski pójdzie w zaparte, jednak trochę pokombinował ze składem i dało to dobry efekt. I oby tak dalej.
Brawo trener!

LucjuszWielki 29.04.2023 19:29

A co myślicie, że z Dawidem S. na prawej(Jaroch lewa) i Młyńskim na lewej końcowy efekt byłby inny? Pewnie tez wygralibyśmy dwoma, trzema trafieniami.

wolfy 29.04.2023 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1600382)
A co myślicie, że z Dawidem S. na prawej(Jaroch lewa) i Młyńskim na lewej końcowy efektu byłby inny? Pewnie tez wygralibyśmy dwoma, trzema trafieniami.

Myślę że byłoby ciężej. Umówmy się że to nie są nieznani nam piłkarze, mniej więcej wiadomo na co ich aktualnie stać.

LucjuszWielki 29.04.2023 19:54

Ja się obawiałem, że Colley babola odstawi jak w sparnigu z Odra Opole.

Książę Palownik 29.04.2023 19:59

Tachi w linii pomocy to nieporozumienie.
Po raz kolejny potwierdza się całkowita nieprzydatność tego piłkarza jako pomocnika. Same straty, faule. Dwie straty powinny się zakończyć setkami dla Chojniczanki. Sapała wróć.

Poza tym jestem miło zaskoczony jak nasze ustawienie zafunkcjonowało. Jaroch grał bardziej takiego prawego obrońcę-wahadłowego, a Miki Villar nieco wyżej od Jarocha, bardziej ofensywnie, asekurowany przez Moltenusa, który zagrał dobry mecz.

Dobre zmiany Benito i Młyńskiego.

Cieszy, że Sobolewski wyciąga wnioski i postanowił dzieci (Szot, Szywacz) nie dopuszczać do odpowiedzialności za wynik.

wolfy 29.04.2023 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1600385)
Tachi w linii pomocy to nieporozumienie.
Po raz kolejny potwierdza się całkowita nieprzydatność tego piłkarza jako pomocnika. Same straty, faule. Dwie straty powinny się zakończyć setkami dla Chojniczanki. Sapała wróć.

Poza tym jestem miło zaskoczony jak nasze ustawienie zafunkcjonowało. Jaroch grał bardziej takiego prawego obrońcę-wahadłowego, a Miki Villar nieco wyżej od Jarocha, bardziej ofensywnie, asekurowany przez Moltenusa, który zagrał dobry mecz.

Dobre zmiany Benito i Młyńskiego.

Cieszy, że Sobolewski wyciąga wnioski i postanowił dzieci (Szot, Szywacz) nie dopuszczać do odpowiedzialności za wynik.

Zgadzam się z gratulacjami co do ustawienia przez Sobolewskiego drużyny tak aby wykorzystać wszystkie swoje atuty. Oczywiście, czekają nas trudniejsze mecze, pewnie o wiele trudniejsze, ale daje to nadzieje że nie będziemy uwiązani do jednego ustawienia bez względu na wykonawców.

aNouc 29.04.2023 20:32

(wideo) Jarosław Królewski i piłkarze w wiślackiej szatni po meczu Wisła 3-0 Chojniczanka:

https://www.instagram.com/reel/Croas...d=YmMyMTA2M2Y=

Obserwuj oficjalny profil Wisły na Instagramie i bądź na bieżąco z materiałami wideo.

Patryko 29.04.2023 20:35

Zwraca uwagę radość Colley'a, która nie jest wymuszona. Co jednak znaczy wyjście w podstawowym składzie :)

Arkadiusz.Czerepach 29.04.2023 20:57

nie chce gasić optyzmizmu , ale graliśmy z najgorszą drużyną tej ligi , która już wywalczyła w zasadzie spadek , a bilans bramkowy na wyjazdach ma 13:32

nie możemy przez ich pryzmat oceniać naszych graczy , Sobola etc,

nie chodzi o żadne lekceważenie, ale jeśli my myślimy o awansie w dodatku bezpośrednim , to drużyny drugoligowe mamy obowiązek pyknąć pewnie i wysoko

Patryko 29.04.2023 21:03

Wygrana z Chojniczanką to był obowiązek, bez względu na osłabienia składu. Tak naprawdę gra o Ekstraklasę zaczyna się w piątek, przed nami 3 najważniejsze mecze sezonu - 6 punktów w nich zdobytych wziąłbym chyba w ciemno.

pepe72 29.04.2023 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1600385)
Tachi w linii pomocy to nieporozumienie.
...

A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0

wolfy 29.04.2023 22:06

Sapała byłby BYĆ MOŻE lepszy (jednak Tachi jakieś liczby ma, lepsze niż Szywacz i Duda), ale mu nogę złamali. Basha byłby na pewno lepszy, ale ma za krótkie przerwy między kontuzjami. Tachi gra bo nie ma za bardzo alternatywy. Duda przy pressingu przestaje istnieć, Szywacz nie istnieje bez względu na rywala na środku.

inspektor erektor 29.04.2023 22:15

dobry mecz Wisły

krysztal 29.04.2023 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1600393)
A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0

Na jego nominalnej pozycji zwłaszcza,że Łasicki robi się mocno niepewny i być może powinien 2-3 mecze obejrzeć z ławki

pepe72 30.04.2023 00:10

Narzekasz na straty, a chcesz przesuwać go do tyłu?
Poza tym Łasicki dostał właśnie 7 kartkę (:shock:) więc twoje życzenie może się spełnić szybciej niż się komuś wydaje.

Książę Palownik 30.04.2023 01:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1600393)
A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0

Gola na 1:0 to strzelił sobie bramkarz wypluwając piłkę prosto pod nogi Tachiego.

Tachi nie ma przeglądu pola, traci piłki ponieważ nie nadaje się do gry w pomocy. To jest typowy stoper, który musi mieć w polu widzenia całe boisko. Dziś dwa razy dał Chojniczance piłkę na sytuacje bramkowe, ponieważ nie ma doświadczenia jako pomocnik i po prostu nie widzi co się wokół niego dzieje. ŁKS takie buble wykorzysta.

Fakty są takie, że Tachi gra bo nie ma ludzi na tą pozycję: Sapała kontuzjowany a Basha nie wybiega nawet 45 minut. Mam nadzieje, że Sapała się jak najszybciej wyleczy.

wolfy 30.04.2023 07:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1600401)
Gola na 1:0 to strzelił sobie bramkarz wypluwając piłkę prosto pod nogi Tachiego.

Z trzech góralskich prawd to jest akurat gówno prowda. Wiele takich i lepszych sytuacji nie zostało wykorzystanych w tym sezonie, nawet w tym meczu, a to nie była łatwa piłka do złożenia się i strzału. Leciała parabolą na wysokości między łydką i kolanem i tylko bardzo dobra koordynacja, refleks i wyszkolenie pozwoliło ją skierować do bramki. Sugeruję obejrzeć skrót, trzecia powtórka dobrze to pokazuje. Idę o zakład że ani Duda, ani Młyński, ani Szywacz by jej nawet nie opanowali nie mówiąc o skierowaniu obok bramkarza. W najlepszym wypadku strzelaliby piszczelem, a gdzie by piłka poleciała to już loteria.

Także Tachiemu należą się gratulacje za przytomność umysłu i wyszkolenie. Chłop ma dobrą technikę, tyle że nie gra na swojej nominalnej pozycji. Mimo to nie bardzo mamy alternatywę bo w to że Basha zagra chociaż 60 minut w jednym meczu w tym sezonie nie wierzę. Może tyle w sumie uzbiera, chociaż nie postawiłbym na to pieniędzy.

Lepiej zapytajmy dlaczego nasi młodzi na ŚP nie mają podjazdu technicznie i szybkościowo do niemal dwumetrowego hiszpańskiego stopera.

FraMat 30.04.2023 08:36

Oczywiście, chwała Tachiemu, że tę sytuację, a raczej ten prezent wykorzystał.
Jednak 90% tego gola należy zaliczyć Kuchcie.

IncognitoTSW 30.04.2023 08:57

Nie przesadzaj Wolfy z tą niemal dwumetrowością Tachiego

Sylwus1988 30.04.2023 09:01

Oglądałem pierwsze 30 minut i musiałem uciekać sprzed tv. Nie wiem jak potem ale do tego momentu wyglądało to źle, Chojniczanka rozłożyła nogi i czekała na bolca a nam nie chciał stanąć. Jednym słowem impotencja. Nasz Messi tylko macha łapami i się przewraca wymuszając faule a dyskusja i jazda po Dudzie i Szocie i Szywaczu przy tym co odpierdziela ślizgacz Łasicki bez słowa krytyki w jego kierunku to jakaś abstrakcja. Dobrze że wygraliśmy, oby się udało awansować, nasze szanse upatruje bardziej w słabości reszty kandydatów niż naszej sile. Rozgrywanie od obrony w coraz większej gorączce po każdym jednym podaniu w formacji a potem i tak laga od Mikołaja w puste pole albo w aut to szczyt taktyki

aNouc 30.04.2023 09:44

https://www.youtube.com/watch?v=v7dZ59M8fG0

skrót & gole z meczu Wisła 3-0 Chojniczanka

OGIEŃ!!

Kurz 30.04.2023 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1600390)
nie chce gasić optyzmizmu , ale graliśmy z najgorszą drużyną tej ligi , która już wywalczyła w zasadzie spadek , a bilans bramkowy na wyjazdach ma 13:32

nie możemy przez ich pryzmat oceniać naszych graczy , Sobola etc,

nie chodzi o żadne lekceważenie, ale jeśli my myślimy o awansie w dodatku bezpośrednim , to drużyny drugoligowe mamy obowiązek pyknąć pewnie i wysoko

To, niestety, chyba o jedna zmienna za dużo. Ocenianie skuteczności ustawienia czy czegokolwiek na tle 2 bardzo różnych drużyn, tak odległych od siebie w tabeli, jest absurdem. Być może zmiany, za które Sobol jest teraz chwalony, nie zmieniłyby obrazu gry z Ruchem.

Ogólnie wyglądało to słabo. Na szczęście graliśmy tylko z Chojniczanką.

Karherop 30.04.2023 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1600405)
Oczywiście, chwała Tachiemu, że tę sytuację, a raczej ten prezent wykorzystał.
Jednak 90% tego gola należy zaliczyć Kuchcie.

Wrzutka Jarocha też była dobra. Wg mnie ten gol to głównie efekt taktyki z wachadlowymi i tworzeniem się fajnych korytarzy na skrzydle po dobrym przerzucie.

Mecz na duży plus. Rywal z półki która pozwalal na bezpieczne przetestowanie innego ustawienia pod kątem ŁKSu. Pierwsze 30 min to sporo nieporadności i mało kreacji w ofensywie ale już druga połowa to była już całkowicie pod naszą kontrolą.

W końcu zmiennicy nie byli obciążeniem. Żyro najlepszy mecz od jesiennego że Stala Rzeszów, więc od jakiś 17 kolejek.

FraMat 30.04.2023 10:52

Wrzutka Jarocha była beznadziejna. Zbyt głęboka i do nikogo. Tylko bramkarz się nie popisał i to on sprokurował sytuację bramkową.

Nie róbmy z Jarocha lepszego gracza nim jest naprawdę.
Miał, owszem kilka udanych zagrań ale tu akurat jego zagranie było marne.

Drozd 30.04.2023 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1600401)
Gola na 1:0 to strzelił sobie bramkarz wypluwając piłkę prosto pod nogi Tachiego.


Tyle że 90% polskich kopaczy byłoby :

-zaskoczonych tą piłką i próbowaliby ją przyjmować.
-próbując strzelać z pierwszej kopnęliby wszędzie tylko nie do bramki.

To że dobił to tak "od niechcenia" świadczy o jego dużych umiejętnościach. To że w środku ma problemy wynika tylko z faktu, że jest za wolny. Przyzwyczajony że za plecami nie ma nikogo.

Moim zdaniem Coley, Tachi to para stoperów dużo lepsza niż Łasicki Moltenis. A to którzy grają wynika z planów klubu.

Zagraliśmy niezły mecz, ładne bramki, dobre zmiany. Do Łodzi pojedziemy ze spokojem.

Książę Palownik 30.04.2023 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1600402)
Także Tachiemu należą się gratulacje za przytomność umysłu i wyszkolenie. Chłop ma dobrą technikę, tyle że nie gra na swojej nominalnej pozycji. Mimo to nie bardzo mamy alternatywę bo w to że Basha zagra chociaż 60 minut w jednym meczu w tym sezonie nie wierzę. Może tyle w sumie uzbiera, chociaż nie postawiłbym na to pieniędzy.

Okej, przyznaję Ci rację w tym miejscu. Nie była to aż tak łatwa sytuacja. Tak czy siak faktem jest, że dwa razy Tachi stracił piłkę na bardzo groźne kontry, a do tego zaliczał też straty w małej grze w środku pola. Wnerwiał mnie szczególnie w I połowie jak patrzyłem na jego popisy z E14 gdzie widać to jak na dłoni.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1600402)
Lepiej zapytajmy dlaczego nasi młodzi na ŚP nie mają podjazdu technicznie i szybkościowo do niemal dwumetrowego hiszpańskiego stopera.

To akurat łatwo wyjaśnić (może poza aspektem motoryki, bo to jest skandal i świadczy o zwykłym olewaniu tego tematu w trakcie szkolenia młodych). Żeby coś z piłkarza było, to on w wieku 18 lat musi mieć podstawy: przyjęcie piłki, przyjęcie ze zwodem, przyjęcie z zastawieniem piłki; odegranie z klepki, odegranie w tempo do wychodzącego; krótki czas reakcji od przyjęcia do (celnego) odegrania. Na tym możesz budować taktykę, przegląd pola, motorykę etc. Nasze „talenty” nie posiadają tych podstaw, wiec o czym tu gadać w ogóle. Duda robi na wszystkich dobre wrażenie bo posiada absolutne minimum, czyli w przyjęciu piłki ładnie mu się ona klei do nogi, krótko prowadzi piłkę. Tyle wystarcza żeby się wyróżniał na tle reszty wonderkidów naszych.

wolfy 30.04.2023 11:50

@Drozd - Aktualna para stoperów wynika z tego kto był w formie i zdrowy na początku rundy, a ponieważ żaden z duetu Łasicki-Moltenis nie zagrał jakiegoś bardzo słabego meczu to tak już zostało. Rotowanie na stoperze byle tylko rotować jest niebezpieczne, na tej pozycji przydaje się zgranie i wzajemne zrozumienie z resztą obrony i bramkarzem. Jestem zdania że Tachi mógłby spokojnie zmienić dowolnego z tej pary i byłoby OK, co do Colleya już mniej ale jego ostatnie wejścia nie dają pola do jakichś wielkich narzekań.

Zgadzam się co do oceny gola Tachiego, widziałem mnóstwo takich "prezentów" lądujących na trybunach w Ekstraklasie.

@FraMat - 90% gola można by zaliczyć Kuchcie tylko gdyby puścił piłkę po ziemi. Przy tej którą odbił właśnie w 90% skończyłoby aię tak jak Drozd to opisał - na strachu. Za dużo różnych popisów w takich sytuacjach widziałem żeby umniejszać Tachiemu. Był gdzie miał być, strzelił tak jak trzeba bez układania sobie minutę na nodze, otworzył wynik i zapobiegł dalszej nerwowości.

@Książe Palownik - uważam podobnie, braki naszych młodych w podstawowych kwestiach są ogromne.
Co do strat Tachiego - zgoda. To jest stoper, nie do końca odnajduje się na nowej pozycji. Problem w tym że Duda nie jest lepszy w kwestii strat, reszty nawet szkoda przypominać.

Kurz 30.04.2023 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1600419)

Zagraliśmy niezły mecz, ładne bramki, dobre zmiany. Do Łodzi pojedziemy ze spokojem.

Najpierw dostaliśmy plombę od rówieśnika, a potem sklepaliśmy wyrośniętego dwunastolatka. To nie oznacza progresu, ani nie uspokaja.

Piknik1906 30.04.2023 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1600423)
Najpierw dostaliśmy plombę od rówieśnika, a potem sklepaliśmy wyrośniętego dwunastolatka. To nie oznacza progresu, ani nie uspokaja.

Ja bym lekko zmodyfikował i napisał, że plombę to wyłapaliśmy od agresywnego 18-latka i po oklepaniu wyrośniętego 12-latka teraz jedziemy do rówieśnika. ;)

Kurz 30.04.2023 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piknik1906 (Post 1600425)
Ja bym lekko zmodyfikował i napisał, że plombę to wyłapaliśmy od agresywnego 18-latka i po oklepaniu wyrośniętego 12-latka teraz jedziemy do rówieśnika. ;)

Mogę się z tym zgodzić :).

Drozd 30.04.2023 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1600423)
Najpierw dostaliśmy plombę od rówieśnika, a potem sklepaliśmy wyrośniętego dwunastolatka. To nie oznacza progresu, ani nie uspokaja.

Uspokaja bo są 3 punkty, po Ruchu byli tacy co w nie wątpili. Trzech naszych strzeliło ładne bramki, atmosfera przed ważnym meczem na pewno będzie bojowa, a to jest klucz do sukcesu.

Jedynie Fernandez się zaciął, oby się przełamał w Łodzi.

Karherop 30.04.2023 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1600419)
Tyle że 90% polskich kopaczy byłoby :

-zaskoczonych tą piłką i próbowaliby ją przyjmować.
-próbując strzelać z pierwszej kopnęliby wszędzie tylko nie do bramki.

To że dobił to tak "od niechcenia" świadczy o jego dużych umiejętnościach. To że w środku ma problemy wynika tylko z faktu, że jest za wolny. Przyzwyczajony że za plecami nie ma nikogo.

Moim zdaniem Coley, Tachi to para stoperów dużo lepsza niż Łasicki Moltenis. A to którzy grają wynika z planów klubu.

Zagraliśmy niezły mecz, ładne bramki, dobre zmiany. Do Łodzi pojedziemy ze spokojem.

Abstrachujac od ciekawych wniosków to dlaczego teraz nikt nie mówi o fatalnych zmianach Sobola, o tym że gral Colley i Tachi? Jak weszli że Stala i parę osób mnie wyśmialo że mówię o powolnym "odbudowaniu" tych zawodników. Być może Colley tak pewnie by wczoraj nie zagrał gdyby nie miał przetarcia 2 tygodnie temu.

Co się tyczy innych zmienników, to na pewno doszła do nich krytyka, a i nie zdziwilbym się mocna suszarka od Sobola. Wszakże z Ruchem weszli inni zmiennicy niż ze Stala.

PS. W końcu Benito pokazał bardzo dobre wejście i sam chyba za wczesnie go skreslalem. Szkoda że się nie strzelił premierowego gola.

wolfy 30.04.2023 12:25

@Kargerop - Acha, czyli Tachi grał z Colleyem na stoperze, co wcześniej przećwiczyli ze Stalą, a za Mulę był Młyński.

Obawiam się jednak że praktycznie we wszystkim się myliłeś, a Sobolewski zrobił to co wraz z MalK wyśmiewałeś jako niemożliwe - ustawił inaczej zespół pod umiejętności piłkarzy którzy aktualnie są zdrowi zamiast na siłę próbować ich w rolach do których nie mają umiejętności. Czyli zrobił to co każdy ogarnięty trener.
Skład jest jaki jest, do końca sezonu go nie zmienimy, trzeba próbować.

Benito uważam że wiele osób niepotrzebnie skreśliło. Nie ma liczb ale miał kilka dobrych wejść.

Nie wiem po co te bzdurne zaczepki? Nie miałeś racji w kwestii tego że nic się nie da zrobić, ja nie miałem co do tego że Sobolewski jest niereformowalny i będzie brnął bez sensu tak jak do tej pory, liczy się to że pojawiła się nadzieja że odpowiemy na straty kadrowe w sposób optymalny.
Czy to wystarczy na awans - zobaczymy, ale trener zyskał w moich oczach.

Drozd 30.04.2023 12:37

Klasa przeciwnika też pewnie miała wpływ. Ale też graliśmy u siebie, boisko było szybsze a nie takie tępe jak w Gliwicach. Wiadomo, że wejście Coleya i Tachiego z Rzeszowem to była bardzo dobra zmiana z tych powodów o których wspomniałeś. To samo z Szywaczem im więcej wejść w rożnych warunkach tym lepiej będzie grał.

Cała runda była grana bez marginesu błędu, więc niewiele było okazji na eksperymenty i testy. Teraz zbliż się finisz i zobaczymy kto ma najwięcej atutów.

royalmichael 30.04.2023 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 1600294)
Według Karcza na obronie zagra Szot. Naprawdę z tych obrońcow: Jaroch, Łasicki, Moltenis, Colley, Tachi nie da się sklecić całej linii? Rozumiem, że wtedy być może byłoby trzeba na dwóch pozycjach zrobić zmiany względem tego jak gramy od początku rundy, ale kiedy mogliby razem zagrać jak nie teraz? Na ŁKS też wyjdzie Szot?

Jednak się dało :-)

s1mone 30.04.2023 17:46

Dość defensywnie Sobol zestawił drużynę taka prawda.

Na zasadzie : żeby głupio nie stracić na początku, a z przodu i tak coś wpadnie.

Możliwe, że to próba generalna zestawienia pod ŁKS.

Co do Tachiego : przytomnie dobił piłkę, która mu spadła pod nogi. Poza tym znów notował groźne straty na kontrę i tylko mnie utwierdził w przekonaniu, że środek pola to nie jego pozycja.

Coraz bardziej mi imponuje Villar, im dłużej gra u nas tym prezentuje się lepiej. Nawet w przegranych meczach był wyróżniającym się piłkarzem. Niby ten transfer był w cieniu transferu Muli, ale Sobol pokazał, że czasem potrafi wywąchać potencjał zawodnika wcześniej. Przypomnijmy, że Villar od początku zaczynał w pierwszym składzie, a Mula się do niego musiał przebić. Na początku mi się wydawał bardzo jednowymiarowy, ale jak się rozhasał to pokazał dużo więcej niż gazicho i dobrą wrzutkę. Dla mnie największy wygrany ostatnich meczy.

Co do samego meczu, to nie mam pojęcia jak go ocenić. Z jednej strony w Chojnicach straciliśmy punkty, więc progres jest. Z drugiej strony jak popatrzę na bilans Chojniczanki na wyjazdach to zwycięstwo z nimi to był obowiązek. Niby wynik ładny, ale chyba nie ma co wyciągać daleko idących wniosków. Przypomnijmy sobie jaki wynik padł przed meczem z Ruchem.

Teraz mecz z ŁKSem, który preferuje grę piłką tak jak my. Możliwe, że dlatego Sobol chce grać środek pola 3 graczami. Szczerze powiedziawszy - nie mam pojęcia co my zaprezentujemy. Wszystkie scenariusze są możliwe od 40% posiadania z naszej strony po 60%, od gry piłką po grę z kontry. To jeden mecz, ŁKS jest liderem. Patrząc na nasze ostatnie wtopy i fakt, że Ruch się trochę ogarnął to zwycięstwo w tym meczu by nam bardzo pomogło. W takiej sytuacji 2 pkt straty do ŁKS oznaczałyby walkę o awans z Ruchem oraz ŁKSem. Każdy inny wynik będzie premiował ŁKS, który będzie utrzymywał dwumeczowy dystans punktowy.

Moim zdaniem styl gry ŁKS'u nam bardziej odpowiada niż Ruchu. Trzeba jednak pamiętać, że gramy z liderem na wyjeździe. Tu dyspozycja dnia może zadecydować.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl