![]() |
Wujek?
Czyli koniec "krakowskiej piłki"? |
Cały czas mnie bawi to zliczanie ile punktów byśmy mieli mniej gdyby nie to czy tamto.A ile mogło być więcej gdyby nam wpadało wszystko co leci w światło bramki przeciwnika?Przepraszam bardzo Kuvelic wczoraj nie trafił z 3 metrów w bramkę a we wcześniejszej sytuacji prawie wyjebał piłkę poza stadion.
|
Cytat:
Słowo kryzys jest tu nadużyciem (i być może pasuje do Legii), bo sugeruje, że mogłoby być lepiej. Rzekłbym, że to raczej aktualnie wszystko na co stać Wisłę. |
Cytat:
Zresztą jak na niego to naprawdę bardzo dobrze zagrał, nawet żółtą dostał za mądry faul taktyczny, naprawiając błąd innych. No ale liczenie że Kuvejlić mógł dwa gole strzelić - no litości, ile on goli dla nas strzelił do tej pory, hmm? |
Kurzu, nie wyczułeś ironii w moim poście? Wiem wiem, napisałem że bez szydery, ale przecież wiemy że nie można zmieniać trenerów jak rękawiczki bo to najzwyczajniej nic nie daje.
Uważam osobiście że faktycznie Gula ma bardzo mały wpływ na ta drużynę i to co robi na boisku ale cały czas się zastanawiam, dlaczego tak się dzieje a nie kiedy go zwolnić. Potencjał piłkarski może i nie jest na puchary ale nie jest też na miejsce blisko spadku. Nie wiem czy po prostu Gula nie jest takim trochę za dobrym czlowiekiem z charakteru, który woli rozmowę konstruktywna zamiast darcia mordy. i czy nie brakuje w szatni takiego czlowieka, który właśnie wydarłby ta mordę i jebnął że 2 w szafkę żeby trochę tej terapii szokującej było. Nasi piłkarze to fajne chlopaki ale kto ma być tym złym? Sadlok który nie widzi swoich błędów? Frydrych? Widziałeś kiedyś o....... po czesku? To już lepiej Gruszkowski bo to kawał zdrowego typa. No tak, ale on nie ma autorytetu... Dlatego zamiast zwalniać trenera i pisać o Brzeczkach i innych to może ktoś z górnych pięter wziąłby ba siebie rolę złego policjanta i pomógł Guli bo widać że chlop zaczyna pękać emocjonalnie. A czerwona kartka po meczu jest tylko tego dowodem. |
Cytat:
|
Kaziu Moskal, on chyba się zmieści w naszych słynnych "widełkach finansowych".
|
Cytat:
Teraz czekam jeszcze tylko aż zademonstruje on wreszcie ten mityczny "młotek w stopie." I nie - nie chodzi mi o to, że gola strzeli. Niechby tylko trafił w światło bramki - od kiedy jest w Wiśle jeszcze mu się to chyba nie udało. |
Cytat:
|
Dobra pośmialiśmy się, bo co nam pozostało. Ale ....a nie straszcie ludzi wujkiem!!!!
|
Cytat:
No i przez taki głuchy telefon wszyscy kibice i komentatorzy czekają aż wreszcie przyceluje, co może nigdy nie nastąpić. Trener mu każe strzelać bo myśli że umie, ten się stresuje bo wie że nie. Grecka tragedia. |
Kto ma za Gulę przyjść? Serio chcielibyście go wywalić?
Od x lat robimy to samo, zmiana trenera w nadziei, że polowa obecnego składu + połowa wynalazków sciąganych przed sezonem nagle olśni nas swoją grą. To może czas chociaż zostawić jeden element, trenera, na kilka sezonów, i tak nic na tym nie stracimy... i niech pogra po swojemu te 2-4 sezony, może takie coś stworzy chociaż namiastkę kadry na której będzie można budować coś mocniejszego w przyszłości. Potrzeba u nas tytanicznej pracy wszystkich, zarządu, trenera, pilkarzy i kibiców. Pomysł z wymianą jednego elementu, zrzucania winy na trenera, jak widać nie wypalil. Także czas zacisnąć zęby i probować nowych rozwiązań, tzn trener zostaje, oby się z ligi nie spie.ić, co roku poprawić ten skład o 1-3 pilkarzy, mlodzież też ciągle ogrywana to będzie lepsza z roku na rok. Szukać, takich perełek jak Biegański, którzy startując z pozycji zera, na wejściu rosną o 100 pkt. Póki co mamy w ten przywilej, że nie szukamy pilkarzy na LM więc przy dobrym skautingu, chęciach i stabilizacji uważam, że można sporo takich dobrych piłkarzy jak na nasze obecne ambicje znaleźć. Co da zmiana trenera? Nic. Przecież to jest cala machina trybików i zdarzeń. Dopóki będziemy żyli w przekonaniu, że wymiana jednego czlowieka, trenera czy piłkarza coś zmieni, to będziemy w dupie, bo sami z takim podejściem jesteśmy częścią tej niemocny, patologii. |
weź już trollu przestań, bo to ty rozkreciłeś naforum hejt na hyballe (niby jako prowokacja) , przeczytał to potem Jakub i wiemy co było dalej
|
No ja pytałem czy Hyballa już do wy.......enia, a co poniektórzy mi tu ubliżali hahaha Ale Gulę szanuje za to, że nie wykręca sutków piłkarzom, dlatego nie będę prowokował.
|
Cytat:
To tylko moja opinia, może minęło za mało czasu, ale mnie trener Gula niestety kompletnie nie przekonuje. Całościowo to najgorszy trener za czasów Tria - gorzej graliśmy tylko za schyłkowego Stolarczyka, tyle że w przeciwieństwie do Guli Stolarczyk (zresztą tak jak Skowronek i Hyballa) miał momenty spektakularnej gry i dobrych wyników. Za Guli poza debiutem nic takiego nie miało miejsca, nawet to zwycięstwo z Legią z perspektywy czasu nie robi wrażenia, bo potem jeszcze przyjęli z 7 czy 8 porażek praktycznie z każdym jak leci. Piłkarze - w kontrze do popularnych opinii nie uważam, że to totalny szrot. To nie są goście po 2-letnich kontuzjach czy turyści powyciągani z Kirgistanu jak Mawutor. Przypomnijcie sobie jaki skład węgla i papy mieli w zeszłym sezonie Skowronek i Hyballa. Wiadomo, że zgranie potrzebuje trochę czasu, ale tu minęło już prawie pół roku i - przede wszystkim - KAŻDY (no, może poza Młyńskim, po półrocznym urlopie od grania) z nowych zawodników gra gorzej niż na początku i to wiele wyjaśnia. Oczywiście ci piłkarze też nie reprezentują nie wiadomo jakiego poziomu, ale ciągły regres ich formy i totalny chaos na boisku - połączony z wyjebaniem, jak słusznie tu już zauważono, chyba nikt nie wierzy w sensowność tego projektu - to już niestety jest wina szkoleniowca. Ta zbieranina nie jest aż tak słaba żeby dostawać w ryj od każdego jak leci, niezależnie czy w domu czy w delegacji. Wyjąwszy mecze z Legią i derby ten sezon to jest totalna katastrofa póki co, zarówno jeśli chodzi o estetykę jak i, przede wszystkim, punkty. |
Cytat:
|
Cytat:
I bilety w I lidze będą tańsze. |
jak spadniemy to sie skonczy, ale Wisla Krakow bo nie wystartujemy w I lidze, a nawet jak sie jakims cudem uda po kolejnej zbiorce to bedziemy leciec w dol sezon po sezonie jak Ruch
utrzymanie sie w lidze jest najwazniejsze, nawet kosztem dlugofalowej polityki |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak przegramy Widzewem i Wartą co jest bardzo prawdopodobne to może się okazać, że ten temat przestanie być science-fiction.
Choć osobiście wolałbym, żeby Dawid z Jażdżynskim oraz tłumaczami weszli do szatni i jasno określili, że trener zostaje bez względu na wszystko. |
Pewnie w końcu będzie wujek bo kogo innego wymyślą?
|
Mija doba od kolejnej kompromitacji i cisza. Tyle powinno być dymisji (od amatora Guli zaczynając) i nic. Minimum pięć, sześć dymisji (zarządu klubu i zarządu socios).
|
Cytat:
zapomniałeś lekarstwa na wieczór? może sam złożysz dymisje i znikniesz z forum? |
Mając na uwadze dotychczasowe wybory naszych właścicieli w tym temacie jak i transferów spodziewać można się najgorszego. Zresztą kto poważny przyjdzie do zespołu walczącego o utrzymanie bez perspektyw na lepszych zawodników tylko jakiś kamikadze w stylu Hyballi.
|
tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić.
Co porabia Wdowczyk? ;) |
Cytat:
Brosz jest wolny o ile mi wiadomo i to chyba byłaby najlepsza opcja. |
Cytat:
roznica z Wujem jest taka , ze przynajmniej jak juz bedzie, to skoncza sie dywagacje czy go zwolnic czy nie , bo w obecnej sytuacji wlascicielskiej bedzie niezatapialny , co nam kibicom pozwoli odetchnac z ulga i bedziemy mogli spokojnie zaczac narzec na inne obszary |
Cytat:
Jaro Królewski wczoraj napisał, że do zimy żadnych nerwowych ruchów nie będzie. Cytat:
|
Pytanie powinno brzmieć nie czy zwolnić, tylko, czy my w ogóle mamy trenera!?
Ja nie widzę żadnych przesłanek na poprawę gry naszego zespołu. Moim zdaniem polska liga przerosła Adriana Gulę, my gramy za wolno piłką, nie ma totalnie gry bez piłki, gdzie wychodzenie na pozycję itd, itp. Wystarczy lekki pressing i naszego zespołu nie ma. Taki system grania wystarczyłby być może na Słowacji, gdzie większość drużyn prezentuje poziom drugoligowy, ale u nas to nie funkcjonuje i wg mnie nie ma widoków na przyszłość, żeby zaczęło funkcjonować. Trafnie to określił d, że większość naszych kopaczy gra coraz słabiej i też się przychylam do opinii, że wcale nie mamy takiego szrotu, jak tu wielu pisze. |
Widzę, że wyroiło "ekspertów" od ligi słowackiej.
W live rankingu UEFA Polska jest na 27 miejscu, Słowacja na 29. https://kassiesa.net/uefa/data/method5/crank2022.html |
Cytat:
Nie no statystycznie to leżę i kwiczę... może coś na temat meritum... bo ja widzę jak nasza drużyna kopie się po czołach, nie ma w tym nawet zalążka jakiegoś światełka w tunelu, ale statystycznie, to jest ok. i nie ma o czym gadać... |
3 lata temu Legia popłyneła ze Spartakiem Trnawa, a Górnik z Trenczynem.W następnej rundzie Trenczyn ogolił u siebie Feyenord 4-0.
5 sezonów wstecz Legia wyeliminowała wprawdzie Trenczyn, ale po bardzo wyrównanym dwumeczu, więc nie wiem skąd teoria, że liga słowacka to poziom drugiej polskiej. Inna ciekawostka.Po zatrudnieniu Guli przez Wisłę przefiltrowałem sobie jego profil na transfrmarkt dość dokładnie.Chłop przez 5 lat pracy w Zilinie wypromował i wytransferował zawodników za 20 mln euro.Z czego większość w 3-4-5 roku pracy, więc można śmiało powiedzieć, że to zawodnicy, którzy wyszli spod jego ręki i ukształtował ich piłkarsko.Abstrahując już od Guli.Nie wiedziałem, że kluby z 2 ligi polskiej transferują na zewnątrz za takie kwoty.A tak na poważnie, chyba poza Lechem nikt w Polsce nie jest w stanie pochwalić się lepszym wynikiem niż śmieszna Zilina, ze śmiesznego 80ciotysięcznego miasta, w śmiesznej słowackiej lidze. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Przyznaję, że nie miałem tak dokładnych danych na temat ligi słowackiej, więc zwracam honor i przyznaję się do błędu. Ciekawi mnie tylko ile w tej lidze drużyn prezentuje naprawdę wysoki i wyrównany poziom, bo przypominam, że za naszej hegemonii w czasie cupiałowej ery też osiągaliśmy bardzo dobre wyniki w pucharach, a całą naszą ligę wciągaliśmy nosem. W lidze, gdzie jedna lub dwie drużyny mają przewagę nad resztą można sobie pozwalać na eksperymenty i promować młodych zdolnych. U nas jak mawia klasyk trzeba zapieprzać... ;). Abstrahując, mam wrażenie, że nasz trener tego niestety nie ogarnia, wszyscy wokół wytykają błędy popełniane przez cały zespół, a mimo upływu 3 miesięcy nie widać poprawy (światełka w odbycie...;)). Być może się nie znam, ale pamiętacie czasy chociażby Smudy, kiedy drużyna z każdym tygodniem robiła postępy, każdy zawodnik robił progres i były momenty, że graliśmy fantastyczną piłkę! Trener na bieżąco reagował na wydarzenia na boisku, a bramki zdobywał nawet drewniany Burliga, bo nawet pod niego udało się ustawić składną zagrywkę... Przypominam, że skład też nie był wcale rewelacyjny, to Smida musiał z Bunozy zrobić bocznego obrońcę, to również on ukształtował ostatecznie Brozia (o czym wspominał w wywiadach sam zainteresowany). Moim zdaniem nasi zawodnicy wcale nie są takim szrotem, jak ich się tutaj przedstawia, niestety z każdym meczem grają coraz słabiej. Ktoś już tu przytoczył, że rzuca się w oczy słabe przygotowanie szybkościowe, jesteśmy wyraźnie wolniejsi od większości przeciwników. |
Jesteśmy wolniejsi bo się leszczom nie chce biegać, teraz za mało trenują wcześniej za dużo trenowali wszyscy winni tylko nie oni. Usprawiedliwieni bo są szrotem, szrotem za 50 tysi miesięcznie. A w pałe dostają z Radomiakiem gdzie pewnie grają za połowe tego. I mają silę biegać szybciej niż nasz szrot.
Tutaj są potrzebne wymagania, które powinien stawiać trener w imieniu kibiców zarządu i włascicieli |
Wolfy zwolnił już Gulę i pojechał po Michniewicza do Balic?
|
Cytat:
|
Wg. Nieoficjalnych źródeł radomiak wydaje obecnie na pensje więcej niż my 🧐
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl