![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ostatnie zawody PŚ w Willingen sprzed tygodnia: sobota -> Shimizu 24 (136 m, 135 m), Watase 28 (133,5 m, 129,5 m) - obydwaj za naszymi (Stoch, Kot, Ziobro, Żyła); niedziela -> Shimizu 41 (126 m), Watase 28 (134,5 m, 131 m) - Watase jako trzeci Japończyk (Takeuchi w ogóle nie skakał w Willingen) za naszą trójką (Stoch, Kot, Kubacki), zaś Shimizu w swoim jedynym skoku słabszy zarówno od Żyły, jak i Ziobry, którzy również nie zakwalifikowali się do rundy finałowej. Jak widać "szału nie ma", choć oczywiście mogło coś się zmienić w ciągu tygodnia. |
Do Japonii nie mamy co startować. O brąz będziemy walczyli z Austrią i Niemcami. O pierwsze miejsce powinni powalczyć Słoweńcy i Japończycy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Tak czy siak trafiłem na artykuł w przeglądzie sportowym: kolekcja była przygotowywana 2 lata, każdy komplet zawiera ok. 50 elementów, a stroje galowe (czyli chyba te kurtki jak rozumiem) jako jeden z elementów zimowych zawierają kryształki od Svarovskiego :) |
4F widać teraz wszędzie na ulicy i na rękę im to, bo się promują w ten sposób. Czyli miałem rację - show się odbył, pokaz był, teraz do roboty niech po tej wczorajszej paradzie przywiozą jakieś medale.
|
Mówcie co chcecie, ale skoki narciarskie to jednak bardzo specyficzna, żeby nie powiedzieć głupia dyscyplina...
Mamy bowiem olimpiadę, najważniejszą imprezę czterolecia i w kwalifikacjach pierwsza 10 Pucharu Świata ma zagwarantowany start w konkursie. Przecież to totalne zaprzeczenie olimpiady! Żadne rankingi nie powinny mieć znaczenia, tym bardziej że startuje tylko 61 skoczków... Jeśli ktoś nie potrafi złapać się do 50. to sorry ale straci szanse na medale... Nie obchodzi mnie, że może mu zawiać itd. Przecież to też jest piękny element gdy na olimpiadzie pewniacy odpadają w eliminacjach, przez drobny błąd techniczny (potnknięcie się o płotek, falstart, błąd trenera). Druga sprawa, to obecność w jury OJCA zawodnika walczącego o medale. Przecież to są jakieś jaja, żeby o tym czy Stoch dostanie zielone światełko decydował ojciec jednego z jego rywali... |
Jutro wygra ten który przyfarci w każdym z trzech elementów: punkty za wiatr, odległość, noty. Skoczenie najdalej ani najbardziej stylowo nie zagwarantuje wygranej.
|
Generalnie tak jest na małych skoczniach. Mniej metrów, mniejsze różnice punktowe - większe znaczenie ma wiatr czy noty sędziów.
|
Stoch w gazie, jak wiatr będzie w miarę taki sam to raczej wszystkich przeskoczy. Jeden Słoweniec chyba się potłukł, Austriacy blado, Niemców nie wiem czy będzie czterech. W drużynówce mamy poważne szanse.
|
Cytat:
Jeżeli chodzi o sędziów to nie słyszałem dotąd, aby Ojciec, któregoś z aktualnych zawodników sędziował... choć w sumie wszystko jest możliwe, tym bardziej, że dwie skrajne oceny sędziowskie odpadają, więc potencjalnie taka sytuacja i tak nie powinna wpływać na wynik. |
Cytat:
Sorry, ale jak syn zaczął skakać w pucharze świata, Tepes powinien stracić stanowisko. Nie ma znaczenia, czy do tej pory puszczał sprawiedliwie (a akurat do niego co konkurs ktoś ma pretensje), bo po prostu nie możemy mieć pewności że nie złamie się w najważniejszym momencie. To przecież podstawa sportu. Dlatego, mimo że taki Tomasz Musiał uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych sędziów piłkarskich, nigdy nie będzie nawet technicznym na meczu Wisły, czy Cracovii. A przecież gdzie przywiązaniu do klubu, miłości ojcowskiej... Zresztą przypomnę pierwszy konkurs w Willingen, wszyscy skaczą z 18 belki, nagle młody Tepes skacze przy niesamowitym wietrze, wyrównuje rekord skoczni, po czym od razu belka obniża jest na 16 pozycje... O tym wszystkim decydowało jury w którym jest ojciec skoczka... Pewnie był to zwykły zbieg okoliczności, ale jednak pozostaje niesmak jak dla mnie... Jury w skokach decyduje o wszystkim. Chore jest to, że od kilkunastu lat Tepes z Hofferem mają najważniejsze stanowiska i są niemal bogami na tych zawodach. |
Zawsze po przekroczeniu punktu krytycznego a takim było wyrównanie rekordu obniża się belke. To jest standardowa procedura.
|
Mało że standartowa. Taki jest wymóg regulaminu.
|
Cytat:
Co do Tepesa zdania nie zmienię, za puszczanie zawodników z belki nie może odpowiadać tylko jeden człowiek. Na dodatek spokrewniony z jednym ze skoczków. Co do IO - dzisiejsze skoki mają standardową procedurę, czyli najpier 50, potem 30? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nawiasem mówiąc jeżeli nad każdorazowym wypuszczeniem zawodnika z belki miałoby zbierać się jury, to dopiero byłoby przegięcie. |
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
:tsw_raca::tsw_cheerleader::dzieki: |
Kamil deklasował jak Adaś za najlepszych lat ! Brawo Stoch ! Brawo Łukasz Kruczek !
|
BRAWO KAMIL!!!!!! Brawo Maciek! Brawo Jasiu! Brawo Kruczek!
P.S. Jakim cudem Freund przy skoku 99,5 m i upadku wszedł do 30-tki?? |
Prawdziwy mistrz. Co tu dodać?
Z pozostałych reprezentantów również możemy być zadowoleni. Brawa również dla Thoma Morgensterna. Małysz ma chyba więcej tych sponsorów na koszulce aniżeli na kombinezonie kiedyś. ;) |
Wymarzony konkurs. Nie spodziewałem się takiej deklasacji przeciwników! Kamil zapisał się w historii. Mamy złoto! :)
...i na drugie czekamy :D |
BRAWO KAMIL,pozamiatales dzis wszystkich ;)
COSCIE TAK CIICHO AUSTRIACKIE ŚCIERWA COŚCIE TAK CICHOOOO |
Gdzie był kur.... hymn?
|
Coś pięknego. To były perfekcyjne skoki.
|
Inna liga.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl