Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Zimowe IO Soczi 2014 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9221)

dynek.pl 07.02.2014 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kandzior (Post 1347826)
Ile będzie medali zobaczymy, na dużo jednak nie liczę. Co do kasków, strojów itd., to co 4 lata jest rewia mody i stylu, nie tylko pod względem wydajności. A nawet co rok, nie co 4. A Putin nie jest najgorszym człowiekiem, dał do zrozumienia co myśli o tych od tęczy i to oficjalnie, ja to szanuję.

Ale trzeba przyznać, że kolekcja naszek reprezentacji prezentuje się super tylko z czego są te rzeczy qrwa zrobione ? Kurtka kosztuje 1899 zł w sklepie, czapka 113 zł - więcej nie patrzyłem.

Błaszczu_WIŚLAK 07.02.2014 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1347836)

Japończycy nie mają czwartego, więc Kasai - Ito - Takeuchi to trochę za mało do walki o medal. Sądzę, że mamy szanse powalczyć z nimi o czwarte miejsce.

Shimizu i Watase wymiatają na treningach, także raczej będą mieli kłopot bogactwa.

fialo 07.02.2014 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1347865)
Ale trzeba przyznać, że kolekcja naszek reprezentacji prezentuje się super tylko z czego są te rzeczy qrwa zrobione ? Kurtka kosztuje 1899 zł w sklepie, czapka 113 zł - więcej nie patrzyłem.

To są normalne ceny odzieży outdoroowo - narciarskiej z wyższej półki. Rzuć okiem na ceny oryginalnego (!) North Facea czy innego Spidera.

JEDREK76 08.02.2014 03:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Błaszczu_WIŚLAK (Post 1347867)
Shimizu i Watase wymiatają na treningach, także raczej będą mieli kłopot bogactwa.

Przede wszystkim treningi nie zawsze przekładają się na zawody. Kolejną sprawą jest fakt, że na razie treningi odbywają się na skoczni normalnej, natomiast konkurs drużynowy będzie jedynie na dużej skoczni. Mimo wszystko jest to spora różnica.
Ostatnie zawody PŚ w Willingen sprzed tygodnia: sobota -> Shimizu 24 (136 m, 135 m), Watase 28 (133,5 m, 129,5 m) - obydwaj za naszymi (Stoch, Kot, Ziobro, Żyła); niedziela -> Shimizu 41 (126 m), Watase 28 (134,5 m, 131 m) - Watase jako trzeci Japończyk (Takeuchi w ogóle nie skakał w Willingen) za naszą trójką (Stoch, Kot, Kubacki), zaś Shimizu w swoim jedynym skoku słabszy zarówno od Żyły, jak i Ziobry, którzy również nie zakwalifikowali się do rundy finałowej.
Jak widać "szału nie ma", choć oczywiście mogło coś się zmienić w ciągu tygodnia.

emj10 08.02.2014 09:34

Do Japonii nie mamy co startować. O brąz będziemy walczyli z Austrią i Niemcami. O pierwsze miejsce powinni powalczyć Słoweńcy i Japończycy.

Kandzior 08.02.2014 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1347865)
Ale trzeba przyznać, że kolekcja naszek reprezentacji prezentuje się super tylko z czego są te rzeczy qrwa zrobione ? Kurtka kosztuje 1899 zł w sklepie, czapka 113 zł - więcej nie patrzyłem.

Bez znaczenia z czego to jest zrobione, to kolekcja olimpijska, spece się w tej kwestii spinają wiele miesięcy przed olimpiadą, żeby nasi jakoś wypadli. Poza tym to nie tajemnica, że płaci się za markę, nie za materiał, a zawsze można powiedzieć, że nowe stroje są ultralekkie, zmodyfikowane itd. a to robi na ludziach wrażenie.

dynek.pl 08.02.2014 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kandzior (Post 1347888)
Bez znaczenia z czego to jest zrobione, to kolekcja olimpijska, spece się w tej kwestii spinają wiele miesięcy przed olimpiadą, żeby nasi jakoś wypadli. Poza tym to nie tajemnica, że płaci się za markę, nie za materiał, a zawsze można powiedzieć, że nowe stroje są ultralekkie, zmodyfikowane itd. a to robi na ludziach wrażenie.

Akurat 4F to nie wiem czy jest taka marka czy raczej popularna tylko dlatego, że to Polska firma i właśnie dostarcza stroje na olimpiady.
Tak czy siak trafiłem na artykuł w przeglądzie sportowym: kolekcja była przygotowywana 2 lata, każdy komplet zawiera ok. 50 elementów, a stroje galowe (czyli chyba te kurtki jak rozumiem) jako jeden z elementów zimowych zawierają kryształki od Svarovskiego :)

Kandzior 08.02.2014 15:08

4F widać teraz wszędzie na ulicy i na rękę im to, bo się promują w ten sposób. Czyli miałem rację - show się odbył, pokaz był, teraz do roboty niech po tej wczorajszej paradzie przywiozą jakieś medale.

Konrad. 08.02.2014 18:50

Mówcie co chcecie, ale skoki narciarskie to jednak bardzo specyficzna, żeby nie powiedzieć głupia dyscyplina...

Mamy bowiem olimpiadę, najważniejszą imprezę czterolecia i w kwalifikacjach pierwsza 10 Pucharu Świata ma zagwarantowany start w konkursie. Przecież to totalne zaprzeczenie olimpiady! Żadne rankingi nie powinny mieć znaczenia, tym bardziej że startuje tylko 61 skoczków... Jeśli ktoś nie potrafi złapać się do 50. to sorry ale straci szanse na medale...

Nie obchodzi mnie, że może mu zawiać itd. Przecież to też jest piękny element gdy na olimpiadzie pewniacy odpadają w eliminacjach, przez drobny błąd techniczny (potnknięcie się o płotek, falstart, błąd trenera).

Druga sprawa, to obecność w jury OJCA zawodnika walczącego o medale. Przecież to są jakieś jaja, żeby o tym czy Stoch dostanie zielone światełko decydował ojciec jednego z jego rywali...

syryls 08.02.2014 18:59

Jutro wygra ten który przyfarci w każdym z trzech elementów: punkty za wiatr, odległość, noty. Skoczenie najdalej ani najbardziej stylowo nie zagwarantuje wygranej.

Mario Nh 08.02.2014 19:21

Generalnie tak jest na małych skoczniach. Mniej metrów, mniejsze różnice punktowe - większe znaczenie ma wiatr czy noty sędziów.

Drozd 08.02.2014 19:27

Stoch w gazie, jak wiatr będzie w miarę taki sam to raczej wszystkich przeskoczy. Jeden Słoweniec chyba się potłukł, Austriacy blado, Niemców nie wiem czy będzie czterech. W drużynówce mamy poważne szanse.

JEDREK76 08.02.2014 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1347919)
[...]Druga sprawa, to obecność w jury OJCA zawodnika walczącego o medale. Przecież to są jakieś jaja, żeby o tym czy Stoch dostanie zielone światełko decydował ojciec jednego z jego rywali...

Którego Ojciec jest sędzią?? Jak dotąd stary Tepes wypuszczał jedynie i często do niego trenerzy mają pretensję, ale jeszcze nie słyszałem, aby ktoś mu zarzucił preferowanie syna, bądź rodaków.
Jeżeli chodzi o sędziów to nie słyszałem dotąd, aby Ojciec, któregoś z aktualnych zawodników sędziował... choć w sumie wszystko jest możliwe, tym bardziej, że dwie skrajne oceny sędziowskie odpadają, więc potencjalnie taka sytuacja i tak nie powinna wpływać na wynik.

Konrad. 08.02.2014 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1347932)
Którego Ojciec jest sędzią?? Jak dotąd stary Tepes wypuszczał jedynie i często do niego trenerzy mają pretensję, ale jeszcze nie słyszałem, aby ktoś mu zarzucił preferowanie syna, bądź rodaków.
Jeżeli chodzi o sędziów to nie słyszałem dotąd, aby Ojciec, któregoś z aktualnych zawodników sędziował... choć w sumie wszystko jest możliwe, tym bardziej, że dwie skrajne oceny sędziowskie odpadają, więc potencjalnie taka sytuacja i tak nie powinna wpływać na wynik.

Pewnie, że chodzi mi o Tepesa.

Sorry, ale jak syn zaczął skakać w pucharze świata, Tepes powinien stracić stanowisko. Nie ma znaczenia, czy do tej pory puszczał sprawiedliwie (a akurat do niego co konkurs ktoś ma pretensje), bo po prostu nie możemy mieć pewności że nie złamie się w najważniejszym momencie.

To przecież podstawa sportu. Dlatego, mimo że taki Tomasz Musiał uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych sędziów piłkarskich, nigdy nie będzie nawet technicznym na meczu Wisły, czy Cracovii. A przecież gdzie przywiązaniu do klubu, miłości ojcowskiej...

Zresztą przypomnę pierwszy konkurs w Willingen, wszyscy skaczą z 18 belki, nagle młody Tepes skacze przy niesamowitym wietrze, wyrównuje rekord skoczni, po czym od razu belka obniża jest na 16 pozycje... O tym wszystkim decydowało jury w którym jest ojciec skoczka...

Pewnie był to zwykły zbieg okoliczności, ale jednak pozostaje niesmak jak dla mnie... Jury w skokach decyduje o wszystkim. Chore jest to, że od kilkunastu lat Tepes z Hofferem mają najważniejsze stanowiska i są niemal bogami na tych zawodach.

gaudi10 09.02.2014 13:29

Zawsze po przekroczeniu punktu krytycznego a takim było wyrównanie rekordu obniża się belke. To jest standardowa procedura.

FraMat 09.02.2014 13:41

Mało że standartowa. Taki jest wymóg regulaminu.

Konrad. 09.02.2014 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1347971)
Mało że standartowa. Taki jest wymóg regulaminu.

Każdego skoczka to dotyczy? Tzn. jak drugi zawodnik w klasyfikacji pobije rekord skoczni, to lider po pierwszej serii musi skakać z niższej belki?

Co do Tepesa zdania nie zmienię, za puszczanie zawodników z belki nie może odpowiadać tylko jeden człowiek. Na dodatek spokrewniony z jednym ze skoczków.

Co do IO - dzisiejsze skoki mają standardową procedurę, czyli najpier 50, potem 30?

fialo 09.02.2014 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1347973)
Co do IO - dzisiejsze skoki mają standardową procedurę, czyli najpier 50, potem 30?

A czemu mialoby byc inaczej ?

Konrad. 09.02.2014 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1347984)
A czemu mialoby byc inaczej ?

czasami np. na ms w lotach byly 3 serie, wiec pytalem z ciekawosci...

JEDREK76 09.02.2014 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1347973)
Każdego skoczka to dotyczy? Tzn. jak drugi zawodnik w klasyfikacji pobije rekord skoczni, to lider po pierwszej serii musi skakać z niższej belki?

Co do Tepesa zdania nie zmienię, za puszczanie zawodników z belki nie może odpowiadać tylko jeden człowiek. Na dodatek spokrewniony z jednym ze skoczków.

Co do IO - dzisiejsze skoki mają standardową procedurę, czyli najpier 50, potem 30?

Z tego co pamiętam nie jest to jednak automat. Po takim skoku, ma zebrać się jury, które podejmuje decyzję o obniżeniu bądź pozostawieniu belki. Wydaje mi się jednak, że Tepes nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie. Awantura jaką ostatnio pamiętam to były pretensje Pointnera (trenera Austriaków) i Schustera (trenera Niemców), że Tepes wypuścił ich zawodników w złych warunkach (chodziło o Dietharta i Wellingera). Wówczas rzeczywiście podjęto skandaliczną jak dla mnie decyzję, o powtórzeniu wyłącznie przez tę dwójkę zawodników swoich skoków. Pokazuje to jak wielki wpływ na tę dyscyplinę mają Niemcy i Austriacy. Raczej z tej strony dopatrywałbym się wszelkich poza sportowych wpływów, nacisków i zagrań.

Nawiasem mówiąc jeżeli nad każdorazowym wypuszczeniem zawodnika z belki miałoby zbierać się jury, to dopiero byłoby przegięcie.

Kocur 09.02.2014 20:24

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


:tsw_raca::tsw_cheerleader::dzieki:

matizaq 09.02.2014 20:26

Kamil deklasował jak Adaś za najlepszych lat ! Brawo Stoch ! Brawo Łukasz Kruczek !

JEDREK76 09.02.2014 20:32

BRAWO KAMIL!!!!!! Brawo Maciek! Brawo Jasiu! Brawo Kruczek!

P.S. Jakim cudem Freund przy skoku 99,5 m i upadku wszedł do 30-tki??

Mario Nh 09.02.2014 20:35

Prawdziwy mistrz. Co tu dodać?

Z pozostałych reprezentantów również możemy być zadowoleni.

Brawa również dla Thoma Morgensterna.

Małysz ma chyba więcej tych sponsorów na koszulce aniżeli na kombinezonie kiedyś. ;)

buczo1985 09.02.2014 20:38

Wymarzony konkurs. Nie spodziewałem się takiej deklasacji przeciwników! Kamil zapisał się w historii. Mamy złoto! :)
...i na drugie czekamy :D

El'kabat 09.02.2014 20:38

BRAWO KAMIL,pozamiatales dzis wszystkich ;)

COSCIE TAK CIICHO AUSTRIACKIE ŚCIERWA COŚCIE TAK CICHOOOO

sergio 09.02.2014 20:40

Gdzie był kur.... hymn?

dynek.pl 09.02.2014 20:44

Coś pięknego. To były perfekcyjne skoki.

fialo 09.02.2014 20:46

Inna liga.

Paweł 09.02.2014 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JEDREK76 (Post 1348002)
BRAWO KAMIL!!!!!! Brawo Maciek! Brawo Jasiu! Brawo Kruczek!

P.S. Jakim cudem Freund przy skoku 99,5 m i upadku wszedł do 30-tki??

Jest przepis, że jeśli skoczek, który się przewróci osiągnie odległość stanowiącą jakiś tam procent, nie pamiętam jaki, najdłuższego skoku, to jest dopuszczany do drugiej serii.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl