![]() |
Pareiko- Jovanović, Chavez, Czekaj, Nunez- Wilk, Brud-Iliev, Melikson, Kirm-Biton
|
Cytat:
|
Cytat:
Liczę na występ Małeckiego, chociaż 20 minut. |
Cytat:
|
Po pierwsze czuję, że my to wygramy. Chciałbym żeby wyszli w takim składzie Pareiko; Jovanovic, Czekaj, Diaz, Palic; Iliev, Wilk, Jirsak, Garguła, Boguski(o ile pan obrażalski jeszcze się nie wyleczył,jeśli tak to liczę na niego)Biton. Dlaczego nie Chavez? Chavez dla mnie nie potrafi grać głową. Dlaczego nie Nunez? Wystawienie Nuneza z Wilkiem, to po pierwsze tchórzostwo, a to pachnie Maaskantem, po drugie Jirsak wcale nie jest gorszy, a za pewne łatwiej się z nim komunikować reszcie.
|
a ja czuję, że po pierwsze Moskal w ataku tym razem zamiast Bitona ustawi Diaza, Biton zagra ofensywnego pomocnika, a w defensywie miejsce Diaza na środku obrony zajmie Nunez. Nie widzę w tej koncepcji miejsca dla Pareiki, chyba że zastąpi Gargułe w roli kapitana.
Takie ustawienie, wzbogacone stylem obrony Częstochowy zapewni nam pierwsze od dawna zwycięstwo nad Śląskiem. |
Szkoda, że Maaskant odszedł, bo bym go do ataku wstawił w tej koncepcji ;)
|
Maaskant nie jest zgłoszony do kadry, nawet w ME go nie ma.
|
W tej sytuacji zamiast Bitona powinien zagrać Messi (obrona Śląska jest niezbyt zwrotna) Gargułę powinien zastąpić Ronaldo nie lubię go ale czasem całkiem nieźle poda, na skrzydle można spróbować Ronneya który walecznością pociągnie zespół.
|
trzymajmy sie piłkarzy, ktorych mamy w kadrze
|
Cytat:
|
Cytat:
Zgadzam się natomiast z tezą, że w ewentualnych pucharach Lenczyk będzie musiał bardziej pokombinować. Pozdrowienia z Wrocławia. |
Cytat:
I żeby była jasność nie mam nic przeciwko graniu jednym zawodnikiem z przodu i dwoma skrzydłowymi, czyli w dotychczasowym ustawieniu 4-(2-1)-(2-1), ale do tego trzeba mieć wykonawców. A skoro teraz akurat mamy 2 dobrych (Genkow wiosną pokazał wiele dobrego) napastników to należy z tego korzystać. A z resztą wsio rawno, toż wynik sie liczy a ten w piłce jest często kwestią przypadku (w naszych realiach trochę szczęścia i mogą już być jakieś punkty), tak czy owak chciałbym już nowego trenera i ... byle do wiosny. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Pareiko- Jovanović, Chavez, Czekaj, Diaz; Wilk, Brud-Iliev, Boguski; Genkov-Biton
Przy czym Genkov niech gra tak samo ustawiony jak Garguła. Genkov potrafi chwilę przytrzymać piłkę w środku zastawić się, gorzej rozprowadzać od Garguły nie będę(bo się chyba nie da) a może poczuć szanse na wyrwanie sie z ławki. W zależności od tego jak mecz się rozwinie Małecki za (Boguskiego/Ilieva - Genkova/Bitona) Diaz i Brud nie podobają mi się w składzie ale kogo za nich? Diaz równie słaby co Pajic ale przynajmniej coś głową odbije. Brud ma 22 lata i nazywanie go młodym perspektywicznym zawodnikiem jest bez sensu ale Nunezowi chce się grać tylko z Fulham. |
Cytat:
czy Slask mialby wg Ciebie zmienic trenera bedac zdecydowanym liderem ligi? czy tez zyczac Slaskowi najlepiej, zyczysz mu, zeby NIE zdobyl mistrzostwa, i tym samym mogl zwolnic Lenczyka? dla mnie to jednak jakis absurd, Slask jest w tym meczu zdecydowanym faworytem i nie widze podstaw do krytyki tego zespolu |
Brud w pierwszym składzie? No chyba ze przyjaźnie oddajemy Śląskowi trzy punkty to się zgadzam. Wiara niektórych w tego zawodnika jest nie do pojecia.
|
Cytat:
|
Najlepiej niech wywalą Lenczyka i zatrudnią Maaskanta :D
|
Cytat:
|
Cytat:
Czyli mamy 2 zawodników jeden słaby ale biega a drugi gra równie słabo w lidze (czasem mu się chce w pucharach) |
Cytat:
ver.1 =============Pareiko============= == Jovanović===Czekaj==Diaz====Paljic=== ===========Wilk====Nunez========= =====Iliev==============Kirm/Boguski= ===============Genkov=========== ============Biton=============== ver.2 =============Pareiko============= == Jovanović===Czekaj==Chavez===Nunez== ===========Wilk====Diaz=========== =====Iliev==============Kirm/Boguski= ===============Genkov=========== ============Biton=============== Chciałbym wreszcie zobaczyć Nuneza na lewej obronie i Diaza w środku pola. |
Mecz z Górnikiem unaocznił mi dwie rzeczy:
1. Gdy wszedł Boguski zaczęła się gra na połowie przeciwnika. Nie ma w Wiśle lepszego zawodnika na grę za plecami napastnika (Bitona). Szczególnie wobec braku u nas typowego playmakera. Było widać, że szuka typowej wiślackiej, przyspieszonej gry krórkimi podaniami, był zwrotny, dynamiczny, nawet się zdziwiłem. Pytanie czy on ma siły na 90 minut. 2. Jovanovic to chyba w dłuższej perspektywie zawodnik na środek obrony. Po pierwsze, już było widać, że został przez przeciwnika przeczytany i te jego rajdy, którymi błysnął, teraz zostały przez przeciwników zastopowane. Po drugie na stoperze właśnie potrzeba takiego zawodnika, który od czasu do czasu wyjdzie do przodu z piłką i ma dobrą technikę. Jest rzeczywiśćie problem z tym środkiem obrony, są różne koncepcje, ale trzeba zacząć zgrywać ze sobą jakąś konkretną parę. Jovanovic - Czekaj? Wobec powyższych, pozostaje problem bocznych obrońców. Póki co niestety siłą rzeczy na prawej pozostaje Lamey, który jednak ma jakieś zalety (w przeciwieństwie do Jaliensa), choć głównie ofensywne, czyli dobre wrzutki i zdarza mu się zdobywać bramki. Tylko w razie jego niedyspozycji na prawą idzie Jovanovic, a na środek, któryś z rezerwowych stoperów. Na lewej obronie na siłę stawiałbym na Nuneza, nawet jeśli na początku by mu nie szło, to należy go przyzwyczaić do gry na tej pozycji. Jest agresywny w odbiorze i ma inklinacje ofensywne, może podwajać lewą flankę przy schodzącym do środka skrzydłowym (ktokolwiek by tam nie grał). Na lewą obronę absolutnie nie nadaje się Diaz, za to jest z niego jakiś pożytek gdy gra jako defensywny pomocnik. Palic ma dużo ochoty do gry, ale niestety jest bezproduktywny. Oczywiście jest to koncepcja na teraz, bo nie wiadomo jakimi zawodnikami będziemy dysponować po zimowym okienku. Skład na Śląsk widziałbym tak: ------------------Pareiko --------------------- -- Lamey -- Jovanovic -- Czekaj -- Nunez ------------------ Diaz, Wilk ------------------ -----Boguski ---- Irsak ------ Iliev -------------------- Biton----------------------- Jasne, jest to ryzyko niezgranej defensywy, ale kiedy my mieliśmy ostatnio zgrana defensywę? /Pozdro, to mój pierwszy post/ |
Patryk Małecki w kadrze na Śląsk Wrocław
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...bb1b08d7,1,3,4 Pewnie zagra z 20 minut. On ma to do siebie, że jedną akcją może przesądzić o wyniku spotkania. Może i tym razem. |
Ja bym Ilieva posadził na ławce. Nie gra źle, jednak ma słabą wydolność. Lepiej, aby wchodził na podmęczonego przeciwnika razem z Małeckim. To mogą być zmiany na wagę 3 punktów. Jako, że brakuje nam prawdziwego rozgrywającego na tej pozycji wystawiłbym Boguskiego. Są przesłanki, że by sobie tam poradził bardziej niż Garguła, który w obecnej formie nie powinien nawet wychodzić na boisko. Obok Boguskiego wolałbym zobaczyć Jirsaka. Tomek dostaje mniej szans od Garguły, a grają w sumie na zbliżonym poziomie. Mam jednak wrażenie, że bardziej pasowałby stylem gry do Boguskiego. Pamiętajmy także, że to nieliczny zawodnik, który potrafi zagrać idealną piłkę. Uważam, że zawsze jak jest na boisku to on powinien wykonywać rzuty rożne.
Pareiko - Jovanović, Czekaj, Diaz, Lamey - Wilk, Jirsak, Boguski - Kirm, Biton, Nunez Do tego zmiany zwiększające potencjał ofensywny: Iliev i Małecki po 60. minucie w jednej chwili, Genkov. Może nie najgorszym pomysłem byłoby zabranie do Wrocławia jakiegoś zawodnika z MESA. Nie wiem, czy jest tam jakiś obiecujący skrzydłowy, albo lewy obrońca. Jednak skoro podstawowy zawodnik tej drużyny potrafi być najlepszym obrońcą w meczu Ekstraklasy, to może jest jeszcze tam jakiś jeden zawodnik, który czeka na odkrycie. |
Cytat:
|
Cytat:
Co do wydolności Ilieva się zgadzam ale ktoś musi być w stanie odciążyć obronę do tej 60 minuty. Jirsak, Boguski - Kirm raczej będą kopać się po czołach. Niż utrzymywać przy piłce. Iliev poza kopaniem też czasem coś do przodu zagra. |
Cytat:
Ja przewiduję, że partia szachów będzie odbywała się w strefie środkowej. Na coś takiego wystarczy ustawienie defensywne jak w pierwszym meczu z Litexem. Oczywiście, przy pewnej dozie pecha możemy to wtedy przegrać. Jednak przy obecnym stanie kadrowym naszej drużyny wkszany jest antyfutbol. |
Cytat:
|
Błąd. Obecnie ma 5 pkt straty do Śląska.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl