Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [9 kolejka] Legia Warszawa - Wisła Kraków - 2 pażdziernika, niedziela 17:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8310)

Kris Dee 28.09.2011 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1170517)
o ile to zwyciestwo za Petrescu mialo wielki smaczek,tak to 3;0 juz tak nie smakowalo bo Legie w tym meczu ciezko bylo nazwac zespolem .

Za Petrescu wielki smaczek?
Przecież to był ostatni mecz w sezonie a Legia miała zapewnione mistrzostwo.
Jeżeli już to maleńki smaczek.

Mocny 28.09.2011 14:24

ogranie mistrza to wlasnie smaczek

mr_kwolf 28.09.2011 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mocny (Post 1170666)
ogranie mistrza to wlasnie smaczek

Szkoda, że mistrza na kacu.

jendrus 28.09.2011 14:49

---Parejko---

Jovanović------- Jaliens-------------Chavez-------Paljlić

----Sobolewski------
------------------------- Nunez----
Kirm<boisie>-----------------Garguła------------------------Iliev

---------Biton---------
Co do kirma to strach jovanovic będzie może to ciągnął...
Żeby z Twente kontuzji nie było...

Aldek 28.09.2011 15:32

Skoro mamy najlepszą obrone w lidze to remis powinniśmy ugrać ,ja biorę remis w ciemno przed tym meczem,wiele zależy od występu obu drużyn jutro w pucharach.

mitmichael 28.09.2011 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jendrus (Post 1170684)
---Parejko---

Jovanović------- Jaliens-------------Chavez-------Paljlić

----Sobolewski------
------------------------- Nunez----
Kirm<boisie>-----------------Garguła------------------------Iliev

---------Biton---------
Co do kirma to strach jovanovic będzie może to ciągnął...
Żeby z Twente kontuzji nie było...

Maaskant powiedział, ze Garguła ostatnio jak gral to nie zaprezentował sie dobrze i blizej do składu Wilkowi, Brudowi i Jirsakowi niz Łukaszowi - dlatego juz predzej z legia zagra ten ostatni wymieniony.

szprotson 28.09.2011 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aldek (Post 1170696)
Skoro mamy najlepszą obrone w lidze to remis powinniśmy ugrać ,ja biorę remis w ciemno przed tym meczem,wiele zależy od występu obu drużyn jutro w pucharach.

ale nie mamy.

E: Framat - kto ma lepszą ? Nie wiem, czas pokaże. Na ten moment nie uważam byśmy mieli najlepsza obronę (czyli 4 obrońców)
W poprzednim sezonie straciliśmy 29 bramek na 30 spotkań. Prawie że 1 bramka na mecz.

Do tego uważam ze mamy jednego z najlepszych bramkarzy, a to troche robi. Więc liczba straconych bramek nie jest dla mnie wyznacznikiem tego kto ma najlepszą obronę.

FraMat 28.09.2011 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1170752)
ale nie mamy.

to kto ma lepszą?
Tylko Wisła i Widzew straciły po pięć bramek (najmniej w lidze)

fidello 28.09.2011 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LUKAS77 (Post 1170186)
Co przegrana na Lazienkowskiej to Wisla zostala mistrzem.... az sie boje wygrac :p

W 2001 wygraliśmy 2:1, a zostaliśmy Mistrzem :) Ale rok wcześniej lepiej pamiętam, bo na żylecie wywiesili transa "Wisła szmato co ty na to" i bardzo szybko ją zwijali bo Franek jeszcze przed przerwą strzelił 2 razy. Pamiętam jak przebiegł przed nimi z palcem na ustach :) Tyle, że mistrzem wtedy została Polonia :/

tommiyacht 28.09.2011 19:06

czy bedzie transmisja w jakims otwartym kanale ?

Piotson 28.09.2011 19:09

Nie będzie.
Tylko w Canal +

KMZ 28.09.2011 19:27

moim zdaniem ten mecz jest najważniejszy w tym sezonie...

brak Małego i Meliksona będzie odczuwalny , a ważny ? bo może wskoczyć nawet na fotel lidera i wyjść trochę przed ległe ;)

s1mone 28.09.2011 19:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1170755)
to kto ma lepszą?
Tylko Wisła i Widzew straciły po pięć bramek (najmniej w lidze)

Ale to niejako pokłosie ultra-defensywnego stylu jaki prezentuje nasza drużyna.

Żeby nie było - nie narzekam - po prostu stwierdzam fakt. Nawet, gdy kontrolujemy grę i gramy piłką, to z reguły wyprowadzamy ataki małą liczbą zawodników i wychodzimy niejako zza podwójnej gardy. Uważam, że jesteśmy bardzo silni z przodu i mimo wszystko potrafimy się przebić, ale Jaliens i Chavez, to nie są obrońcy, których można zostawiać samych na połowie boiska bez asekuracji bocznych obrońców, a niekiedy i defensywnego pomocnika. Ta drużyna gra bardzo konsekwentnie taktycznie i może się to nie podobać, ale na pewno należy to docenić.

Samych obrońców na pewno nie mamy najlepszych.

Ogryzek 28.09.2011 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1170819)
Ale to niejako pokłosie ultra-defensywnego stylu jaki prezentuje nasza drużyna.

Żeby nie było - nie narzekam - po prostu stwierdzam fakt. Nawet, gdy kontrolujemy grę i gramy piłką, to z reguły wyprowadzamy ataki małą liczbą zawodników i wychodzimy niejako zza podwójnej gardy. Uważam, że jesteśmy bardzo silni z przodu i mimo wszystko potrafimy się przebić, ale Jaliens i Chavez, to nie są obrońcy, których można zostawiać samych na połowie boiska bez asekuracji bocznych obrońców, a niekiedy i defensywnego pomocnika. Ta drużyna gra bardzo konsekwentnie taktycznie i może się to nie podobać, ale na pewno należy to docenić.

Samych obrońców na pewno nie mamy najlepszych.

Mam takie same przemyślenia w tej kwestii. Gdyby zostali w klubie Głowacki Marcelo czy Pi.Brożek pewnie gralibyśmy zgoła inaczej z przodu.

rafal777 29.09.2011 08:06

To, że starciliśmy najmniej goli nie znaczy, że mamy największy potencjał obronny. Tak ja piszecie powyżej, my gramy tak, że dajemy się zdominować każdemu bo wiekszość naszych graczy po prostu czeka na swojej połowie i błąd rywala. Gramy bierną obronę. Można się bronić aktywnym pressingiem w środku pola, ale nie wiedzieć temu my nie potrafimy tego grać. Takie wysokie podejście przynosi zdecydowanie więcej spokoju w grze w tyle. Nie wiem, czy nie mamy do tego typu gry zawodników? Ja na Legię usiadłbym od początku wysoko, jeśli damy im podchodzić pod nasze pole karne, to tam Ljuboja klepkie z Radovicem walnie i bramka. Im więcej pogramy pilką na ich połowie tym wieksza szansa na korzystny wynik.

arti 30.09.2011 07:54

Mam nadzieję, że Legia tak się zmęczyła wczorajszą drugą połową, że wysiądzie w niedzielę szybciej od nas.
Minimum remis trzeba przywieźć jak chcemy być na 1m albo bliziutko niego w grudniu.

rafal777 30.09.2011 08:22

Musimy zdobyć mistrza. Innego wyjścia nie ma. LE dla nas to jest jakieś zeslanie, kasy nie ma a w....... i tak jest. Lepiej dostawac baty w LM ale kase mieć...Do tego potrzebne bedzie zwycięstwo z Legią. Legia zwykle nie gra 2 dobryh meczów z rzedu. Wczoraj zagrali dobre tylko 45 minut. Z tego wynika, że pierwsza połowę zagra z nami dobrze a w drugiej powinniśmy coś strzelić.

iwan149 30.09.2011 10:41

Żeby myśleć o jakimś dobrym wyniku, jak wszyscy dobrze wiemy gra obronna musi się zmienić. Jaliens obecnie powienien być traktowany jako 4 może nawet 5 (za Czekajem) środkowym obrońca, więc głebokie rezerwy. Ani on silny, ani szybki, ani głową dobrze nie gra. Wydawać by się mogło że z racji doświadczenie bedzie dobrze sie ustawiał ale tu też tragedia.Moim zdaniem Diaz mógłby zagrać na środku obrony, gra dobrze głową (podczas rzutu rożnego zawsze bramke moze strzelic, tak jak z ruchem, nie to co Kew) skoczny jest, zawsze w środku dobrze asekurował, wybijał. Na lewą obrone on sie nie nadaje, ale o środku obrony można pomyśleć. Dla mnie on jest kandydatem nr 3 na tą pozycje. Robert powinien postawić na pare Chavez-Bunoza, zobaczyć jak to bedzie wygladało. Jeśli po paru meczach by to źle wyglądało to wstawić Diaza w miejsce słabszego. Plusem Bunozy jest to że umie/ stara się chłopak rozegrać piłke z obrony, potrafi kiwnąć, iść do przodu i zrobić w środku pola przewage.

wujekWojtek 30.09.2011 11:47

Ja nie wiem czy chcę w niedzielę wygrać, ale to dlatego że ja przesądny jestem i wolę zdobyć Mistrza niż Łazienkowską. Ale remis?? Cholera, chyba dawno remisu nie było. Generalnie od kiedy nie ma Brozia to bramki im nie strzeliliśmy, wiem że to był tylko jeden mecz ale jednak ;p

mitmichael 30.09.2011 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1171532)
Mam nadzieję, że Legia tak się zmęczyła wczorajszą drugą połową, że wysiądzie w niedzielę szybciej od nas.
Minimum remis trzeba przywieźć jak chcemy być na 1m albo bliziutko niego w grudniu.

Mozna powiedziec, ze maja podobna sytuacje co Lech - mecza sie w europie a przegrywaja w lidze. Nie inaczej moze byc tez teraz

Aldek 30.09.2011 13:50

Warunki kondycyjne będą zbliżone dla obu drużyn,Wisłe ten mecz sporo kosztował szczególnie pierwsza połowa nie wiem jak druga bo nie moglem śledzić.Mam nadzieję,że nasi nie będą myślami przy meczu z Twente i wejdą w mecz tak jak weszli w Poznaniu gdzie zdominowaliśmy rywala.Chciałbym minimum remisu w tym meczu w obecnej sytuacji to dobry rezultat nie możemy przegrać bo wtedy Legia może dostać powera na reszte sezonu.

Feniks1983 30.09.2011 14:00

Hmm może to i ma sens. Lech i Legia meczą się w Europie ale wygrywają a potem kapa w lidze. My z kolei męczymy się w E-klasie ale wygrywamy a padake zaliczamy w Europie.:-p

Edson 30.09.2011 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1171652)
Ja nie wiem czy chcę w niedzielę wygrać, ale to dlatego że ja przesądny jestem i wolę zdobyć Mistrza niż Łazienkowską. Ale remis?? Cholera, chyba dawno remisu nie było. Generalnie od kiedy nie ma Brozia to bramki im nie strzeliliśmy, wiem że to był tylko jeden mecz ale jednak ;p

Spoko, mamy Bitona - jedynego z niekontuzjowanych któremu się coś chcę, bo reszta, a zwłaszcza obrona gra tak jakby im kontrakt się skończył po meczu z APOEL-em. Gra Legii na Ł3 to zagadka, bo potrafili ograć Hapoel i zremisować ze Spartakiem, a przegrali z PBB i Śląskiem. Dlatego patrząc bukmacherskim okiem przewiduję remis, choć jak zawsze wierzę w nasze zwycięstwo :)

flamengista 30.09.2011 14:58

To będzie bardzo ciekawy mecz, w którym w zasadzie każdy wynik jest możliwy.

Faworytem na papierze jest Legia. Wygrała w lidze, wygrała w pucharach - pokazując się z dobrej strony w II połowie wczorajszego meczu. W formie jest bramkarz i dwójka Serbów. My za to gramy bez Meleksa i Małego, za to z dziurawą obroną.

Problem w tym, że zarówno Legii jak i nam brakuje regularności. I to nie tylko z meczu na mecz, ale nawet z połowy na połowę. Na ogół gramy straszną kichę, ale czasem pojawia się jakiś zryw. U Legii w zasadzie to samo.

Jeśli miałbym szukać pozytywów i szans w meczu z Legią, to na pewno w osobie Dudu Bitona. Facet jest w gazie i może w tej lidze wygrać nam każdy mecz.

Ja zmieniłbym coś w obronie, choćby wystawiając Bunozę i Nuneza. Gorzej już chyba nie będzie.

Pareiko-Nunez-Bunoza-Jaliens-Jovanović-Kirm-Wilk-Sobolewski-Jirsak-Iliew-Biton

W drugiej połowie dałbym szansę Boguskiemu, szczególnie że Borysiuk pauzuje.

Aldek 30.09.2011 15:14

Flamengista ja nie skreślałbym Chaveza w lidze daje rade uważam go za lepszego od Jaliensa,wolałbym Bunoze od Jaliensa bo ostatnio Bunoza gral przyzwoicie.

Pareiko Dragan Chavez Jaliens Jovanovic Sobolewski Wilk Jirsak Kirm Iliev Biton

Obrony bym nie zmieniał zbyt ważny mecz a w lidze jakoś dajemy rade zresztą Legia nie ma Janko...więc nie będzie zle.
Musi grać Jirsak żeby tylko Robert nie postawił na Gargułe bo Jirsaka trzeba sprawdzić w rytmie meczowym a Garguła już pokazał,że nie daje rady.
Na ławke Boguski koniecznie czas żeby wrócił bo jak dojdzie Genkov to Rafał będzie bez szans nawet na ogony.

s1mone 30.09.2011 16:24

Ja bym chciał zobaczyć Czekaja. Z Koroną zagrał bardzo dobrze, więc niech się uczy, błędów i tak więcej nie popełni od Chaveza czy Kew, więc nie wiem czemu miałby to być zły pomysł.

arti 30.09.2011 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Feniks1983 (Post 1171756)
Hmm może to i ma sens. Lech i Legia meczą się w Europie ale wygrywają a potem kapa w lidze. My z kolei męczymy się w E-klasie ale wygrywamy a padake zaliczamy w Europie.:-p

Idźmy tym tokiem myślenia... no bo jakie mamy wyjście?
@ flamengista
Może Boguski w 1 połowie, a potem za Niego Iliev żeby ukąsić psubratów jak już nie będą mieli sił...:lol:
Oczywiście przy założeniu, że nic sobie nie damy strzelić do tego czasu:)

AS82 30.09.2011 18:30

Jak dla mnie Pareiko i Jaliens powinni zasiasc na lawie.

Antystenes 30.09.2011 18:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1171928)
Jak dla mnie Pareiko i Jaliens powinni zasiasc na lawie.

Daj spokój Pareiko będąc w Wiśle popełnił tyle błędów co Pawełek w jednym meczu.
Nie róbmy z Pareiki kozła ofiarnego. Jest moze na 7-8 miejscu tej listy:-)

Jeśli Maaskant się tak uparł na Jaliensa to niech go spróbuje na lewej obronie. Rewelacji pewnie nie będzie, ale mniejsze zagrożenie pod bramką..
W środku Jovanović. Jeśli nie wypali za Jaliensa Bunoza.

szprotson 30.09.2011 18:45

mam nadzieje że Skorża nie zorientuje się że byle jaka wrzutka zrobi więcej afery niż mozolnie budowany atak pozycjny. Tak samo prostopadłe podanie pomiędzy obrońców, nawet do nikogo.

Chciałbym wygrać, tak 4-3 bo w ataku jesteśmy naprawde nieźli, jak wysoko wyjdziemy pod Legie i nie cofniemy się po 15 minutach osrani, to wygramy. Jak Nas Legia stłamsi od początku, to ciężko szukać pozytywów...no ale i tak wygramy. Robert wygrywa "topowe" spotkania.
DO BOJU !


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl