Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [16 kolejka] Arka Gdynia - Wisła Kraków 25 luty piątek godz. 20:00 . (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7775)

martinius028 28.11.2010 21:33

A Czekaj? Może on będzie lekarstwem na braki na środku obrony? Ma bardzo podobne parametry do Bunozy ijest 4 lata młodszy
Chociaż ja uważam że Kowalski jakby nie byłby po kontuzji to spokojnie by sobie poradził a tak pozostaje pewna wątpliwość.

WISŁAZWE 28.11.2010 21:43

Oj teraz to by się Junior Diaz przydał nie ??

Myślę, że zagramy w obronie w takim zestawieniu : Cikos- Chavez- Branco- Palijć

martinius028 28.11.2010 22:08

Branco nie zagra na środku bo jest za niski

JrQ- 28.11.2010 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martinius028 (Post 1019268)
Branco nie zagra na środku bo jest za niski

eeeee, przecież ma 176, wtf?!

martinius028 28.11.2010 22:31

więc wg Ciebie 176 cm wzrostu jest wystarczające dla środkowego obrońcy? Skoro u nas Chavez czy Bunoza przegrywają pojedynki główkowe a co dopiero taki "mikrus"
EDIT: Dla porównania Osman Chavez 186cm wzrostu, Bunoza 195cm. Więc różnica jest znaczna

TeeS88 28.11.2010 22:39

Może się jeszcze odwołają, w końcu Bunoza dostał kartkę za nic, sędzia się pomylił, tłumaczył, że to za pyskówki...
Arka w tym sezonie nie przegrała meczu u siebie, a my mamy problemy ze stwarzaniem sobie 100% sytuacji nie mówiąc o ich wykończaniu, może być bardzo ciężko.
Recepta jest prosta, ostatni mecz ligowy, muszą się od pierwszych minut rzucić aby szybko strzelić gola, a potem powinno być już z górki.

amauri1990 28.11.2010 22:40

Najwyższy zawodnik Arki, nie licząc kontuzjowanego chyba Glaviny, grający przed linią obrony ma 184 cm. Jest nim napastnik Mawaye. Który w tym sezonie bramki jeszcze nie strzelił.

Z całym szacunkiem, ale w takim wypadku i Branco i nawet Kowalski rządzić będą w powietrzu ;)

grogoriogreg 28.11.2010 22:42

Nie każdy boczny obrońca może grać na środku. Jedyną opcją jest Kowalski

BRTS39 28.11.2010 22:44

Śląsk wygrywa, Legai wygrywa my wygrywamy i jesteśmy liderem:D wygrywamy w małej tabelce:D

murray 28.11.2010 22:45

Mam nadzieję, że nasz trener wzorem Mourinho (posypanie murawy Stamford Bridge piaskiem, by Barcelonie gorzej się grało) zadba o to, by zminimalizować ryzyko przegranej. Mówię tutaj o specyficznych warunkach w Gdyni. Piłkarze powinni mieć kilka treningów w Skotnikach, lub w Myślenicach na sztucznej trawie.

Oldpara 29.11.2010 00:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1019313)
Mam nadzieję, że nasz trener wzorem Mourinho (posypanie murawy Stamford Bridge piaskiem, by Barcelonie gorzej się grało) zadba o to, by zminimalizować ryzyko przegranej. Mówię tutaj o specyficznych warunkach w Gdyni. Piłkarze powinni mieć kilka treningów w Skotnikach, lub w Myślenicach na sztucznej trawie.

Zgadzam się. Dokładnie tak to powinno wyglądać w tym tygodniu. Na sztucznej nawierzchni gra się zupełnie inaczej, i to wydaje mi się głównym powodem dobrych wyników Arki na swoim stadionie. I trzeba ten hadicap zminimalizować odbywając kilka treningów na sztucznej trawie.

aNouc 29.11.2010 00:14

Gwoli przypomnienia http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._z_pilkarzami/
Należycie trzeba grajków zmobilizować przed meczem z Arką i przy okazji trenerowi przypomicie o zminimaliizowaniu ryzyka przegranej i treningach w Skotnikach i Myślenicach :)

PhantomRanger 29.11.2010 00:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1019313)
Mam nadzieję, że nasz trener wzorem Mourinho (posypanie murawy Stamford Bridge piaskiem, by Barcelonie gorzej się grało) zadba o to, by zminimalizować ryzyko przegranej. Mówię tutaj o specyficznych warunkach w Gdyni. Piłkarze powinni mieć kilka treningów w Skotnikach, lub w Myślenicach na sztucznej trawie.

Obecny tydzień na te treningi na sztucznej murawie należało by przeprowadzać. Kilka zajęć może być za mało. Jeżeli nawet treningi mieliby poniedziałek-czwartek co dałoby 8 treningów.

Arturo Qr2nów 29.11.2010 03:18

Opcja z treningami na sztucznej nawierzchni bardzo mi się podoba. Jeśli nawet nie pomoże, to z pewnością nie zaszkodzi. Wiadomo, że Arka całą rundę gra u siebie na syntetycznej murawie więc jest niejako doświadczona, ale i my możemy coś podszlifować. Trzeba jednak zauważyć, że Arka u siebie jeszcze nie przegrała i wcale nie gra tak beznadziejnie, jak wskazywałyby na to miejsce w tabeli i porażka z parchami.. Zawsze jednak musi być ten pierwszy raz - jak nie z Wisłą, to z kim?. W tym sezonie już od nas dostali, więc dlaczego mieliby nie dostać po raz kolejny...

Strasznie szkoda kartek dla Bunozy (kto by się tego spodziewał...) i Sobolewskiego, szczególnie, że zdobyte były w tak głupi sposób. Naturalnym zmiennikiem Sobola wydaje się być Wilk, ale kto za Bunoze? Nasza obrona w końcu zaczęła coś grać, czego skutkiem są 4 kolejne mecze bez utraty gola, a tutaj czeka nas przemeblowanie. Wracając do zastępcy Bunozy, to do wyboru pozostaje jedynie Kowalski - biorąc jednak pod uwagę tylko tych (tego), którzy są nominalnymi stoperami i grali już w pierwszej drużynie. Poza nim są jeszcze: Brożek i Branco (boczni obrońcy) oraz chłopaki z MESY. Brożka w obecnej formie raczej należy skreślić, a debiut kogoś z MESY w takim meczu to za duże ryzyko. Pozostaje więc jeszcze Branco - niski, jak na stopera, ale Cannavaro jest niższy o centymetr :P. Gdy Branco przychodził do Wisły, to mówili o nim, że grał i może grać na obu stronach obrony oraz jako defensywny pomocnik więc czemu nie spróbować go na stoperze. Być może wyjdziemy takim ustawieniem:

---------------Brożek--------------
--Kirm-------------------Małecki--
----------Garguła-Jirsak----------
----------------Wilk----------------
Paljic-------------------------Cikos
---------Branco-Chavez---------
-------------Pawełek--------------

Na zmianę powinien wejść w końcu Rios, niekoniecznie za Małeckiego, mógłby wejść na środek.

s1mone 29.11.2010 03:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martinius028 (Post 1019295)
więc wg Ciebie 176 cm wzrostu jest wystarczające dla środkowego obrońcy? Skoro u nas Chavez czy Bunoza przegrywają pojedynki główkowe a co dopiero taki "mikrus"
EDIT: Dla porównania Osman Chavez 186cm wzrostu, Bunoza 195cm. Więc różnica jest znaczna

Sam wzrost nie gra, wiadomo, że łatwiej jest wygrać głowę przy większym wzroście, ale wysoki wzrost nie jest wcale niezbędny do dobrej gry na stoperze. Nie czyni też nikogo z automatu dobrym stoperem.

Wystarczy wspomnieć Marcina Baszczyńskiego w meczu z Barceloną na stoperze. Był nie do przejścia. No ale on już był trochę wyższy bo miał te 180cm. Sam wzrost nie oznacza dobrej gry głową, bardzo ważne jest odpowiednie ustawianie się i wyskok (wystarczyło było popatrzeć na Sobiecha i jak notorycznie wygrywał główki z Chavezem). Inny przykład i chyba bardziej trafiony niż Marcin to Fabio Cannavaro, jeden z najlepszych stoperów początku dekady - jedyne 175 cm wzrostu.

Pointa : wzrost nie gra. Jeśli Branco może gwarantować pewną, spokojną grę na stoperze to fakt, że Kowalski jest wyższy nie powinien mieć żadnego znaczenia. Uważam, że zejść poniżej poziomu Kowala będzie mu ciężko, bo niestety Mateusza uważam za najsłabszego piłkarza, który grał w pierwszej drużynie Wisły w meczach o stawkę na przestrzeni ostatnich paru sezonów. Nie dość, że bryndza w obronie, wyskok do głowy zerowy (i co mu daje ten wzrost?), ogromne braki techniczne (potrafi wygonić kolegów z bloku defensywnego parę metrów do tyłu przy zwykłym podaniu zupełnie nieatakowany - jak i zwyczajnie się machnąć) to jeszcze na dodatek widać, że trema go zjada ilekroć zakłada nasz trykot. Poza tym patrząc na niego, mam wrażenie, że ma nadwagę, a jeśli nawet nie, to na pewno jest klockowaty i wolny. W dodatku pasywny w obronie.

Wiem, że mu tu strasznie nawrzucałem, ale z tego co do tej pory widziałem nie potrafię napisać nic pozytywnego... Przez te wszystkie mecze, w których dostawał regularne szanse nie pokazał nawet jednego zagrania znamionującego wysoką klasę, choćby przypadkowego. Czegoś co by świadczyło, że ma w sobie jakiś ukryty potencjał. Aż przykro o tym pisać, tym bardziej, że to wychowanek :(

mr mojo 29.11.2010 09:28

Radziłbym czasem przejść się na trening i zobaczyć jak prezentują się zawodnicy, niż z góry zakładać że nadają sie na daną pozycje. Niestety Branco ma problemy z przyjeciem piłki (!!) , przegrywa wszystkie głowki i niepotrafi się zastawić. Wiem że wszyscy boimi się jak ognia tego jak zagra Kowalski , ale lepiej nie czarować się że Branco bedzie od niego o wiele lepszy, bo żadnych przesłanek ku temu narazie nie ma ...

tofik 29.11.2010 10:36

Jeśli utrzymają się te warunki pogodowe to podróż do Gdyni bedzie drogą przez mękę.

PiotrG 29.11.2010 11:30

Istnieją jeszcze lotniska.

Salamanca 29.11.2010 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martinius028 (Post 1019211)
A Czekaj? Może on będzie lekarstwem na braki na środku obrony? Ma bardzo podobne parametry do Bunozy ijest 4 lata młodszy.

Czekaj dopiero co po kontuzji wrócił - chyba dopiero zaczął trenować.

KOMINEK 29.11.2010 12:08

Do Gdyni i tak pociągiem jadą więc spoko.

arti 29.11.2010 12:11

Pewnie mimo wszystko Chavez-Kowalski na stoperze bo nic lepszego się nie da wymyślić. Cóż... defensywni pomocnicy będą musieli bardzo pomagać stoperom. Arka to nie jakieś orły więc jesteśmy w stanie się obronić. Ale pasowałoby też wbić jakiegoś gola...

Mike+ 29.11.2010 12:18

Patrząc na to, co za oknem, to dobrze że ten mecz na sztucznej murawie wypada właśnie w ostatniej kolejce przed przerwą zimową. Dodatkowo taka murawa ma jeszcze ten plus, że jest idealnie równa, przez co sprzyja zespołom grającym techniczną piłkę (a więc Wiśle, mam nadzieję). Parę treningów na takiej nawierzchni i nie powinno być źle.

Co do Kowalskiego na stoperze - oprócz wymienianych wcześniej rzeczy, miał dłuższą przerwę w grze i operację... Ktoś może powiedzieć jak się prezentował w ostatnich meczach Młodej Ekstraklasy?

Feniks1983 29.11.2010 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 1019147)
Dodam że nigdy nam się tam dobrze nie grało. Legia wygra pewnie z Cracovią więc tym bardziej my musimy. Jaga zremisowała więc mamy szansę na wyrównanie się z punktami lub zachowanie zadowalającej 3 punktowej straty do lidera. Ranga meczu nie ulega wątpliwościom.

Moze jednak pejsy urwa chociaz jeden punkt?? Wszak graja w swoim markecie to wszystko moze sie zdarzyc (vide ostatni mecz z Belchatowem).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1019082)
Nie jest tak że Arka to beznadziejna drużyna i nic nie potrafi. Mogli wygrać z Jaga mogą i z nami.
Będzie bardzo ciężki mecz, porównywalny z tym z Polonią, tego jestem pewien. Dodatkowo Arka na nikim wrażenia nie robi tym bardziej na naszych gwiazdkach nie zrobi. Nasi wyjda niezmotywowani, w końcu Gdynianie wynikami nie straszą i może być ciężko. Oby się nie dali się nasi kopacze zaskoczyć. Jak stracimy bramkę to Arka będzie doskonale wiedziała jak się zamurować.
Będzie paskudne spotkanie i po raz kolejny obstawiam remis :)

O to chyba musi sie juz postarac Maaskant aby Nasi wyszli odpowiednio nastawieni do meczu. Pozatym sami wiedza o co graja wiec nie powinno byc zle.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martinius028 (Post 1019295)
więc wg Ciebie 176 cm wzrostu jest wystarczające dla środkowego obrońcy? Skoro u nas Chavez czy Bunoza przegrywają pojedynki główkowe a co dopiero taki "mikrus"
EDIT: Dla porównania Osman Chavez 186cm wzrostu, Bunoza 195cm. Więc różnica jest znaczna


Tak jak juz wyzej bylo podane wystarczy przytoczyc przyklad Fabio Cannavaro i wszystko w temacie. Pytanie tyko czy On wogole nadaje sie do gry w tej chwili??


Generalnie. Czeka Nas kolejny ciezki mecz, na innej murawie, z zespolem ktory u siebie potrafi powalczyc z kazdym. Uwazam jednak ze jest duza szansa na punkty, a biorac pod uwage ze to ostatni mecz w tym roku to licze ze Nasi pilkarze zagraja na maxa.

grogoriogreg 29.11.2010 14:00

No teraz to chyba muszą znaleźć sobie jakieś sztuczne boisko, bo na boiskach treningowych pełno śniegu :)

Przewiduję kolejkę cudów i Legię na 1 miejscu przed snem zimowym: Jaga remis, Wisła remis i Legia wygrana

zim zum 29.11.2010 14:03

Skończy się na tym, ze odwołają całą kolejkę ligową jak tak dalej będzie.

Nasz mecz jest już w ogóle w najgorszej sytuacji. Bo nie wydaje mi się, żeby ten stadion miał podgrzewaną murawę. A jak nie zdążyli przez noc odgarnąć śniegu i złapie wkrótce mróz, to bye bye granie do wiosny.

Donki 29.11.2010 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1019521)
No teraz to chyba muszą znaleźć sobie jakieś sztuczne boisko, bo na boiskach treningowych pełno śniegu :)

Przewiduję kolejkę cudów i Legię na 1 miejscu przed snem zimowym: Jaga remis, Wisła remis i Legia wygrana

Jesli takie były by wyniki, to Jaga dalej by była pierwsza :-p

PhantomRanger 29.11.2010 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1019525)
Skończy się na tym, ze odwołają całą kolejkę ligową jak tak dalej będzie.

Nasz mecz jest już w ogóle w najgorszej sytuacji. Bo nie wydaje mi się, żeby ten stadion miał podgrzewaną murawę. A jak nie zdążyli przez noc odgarnąć śniegu i złapie wkrótce mróz, to bye bye granie do wiosny.


Nie przesadzaj. Aby tak się stało przez ten tydzień w całej Polsce musiało by spaść przynajmniej 50 cm śniegu, a to raczej niemożliwe. O ile na terenach Polski południowej to całkiem realne to nad morzem mało prawdopodobne z racji trochę łagodniejszego klimatu niż tutaj. Może być jednak tak, że mecze rozgrywane na południu z racji dużych opadów przeniosą na marzec. Pamiętam zresztą, że w którymś to roku jednak kolejka wiosenna z bodajże przełomu lutego/marca miała tylko 3 rozegrane mecze z 8 zaplanowanych właśnie przez zły stan muraw [brak podgrzewania] i to spowodowało przyspieszenie włączenia tego obowiązku do licencji. Tam gdzie się będzie dało grać to grać będą.

Oldpara 29.11.2010 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1019525)
Skończy się na tym, ze odwołają całą kolejkę ligową jak tak dalej będzie.

Nasz mecz jest już w ogóle w najgorszej sytuacji. Bo nie wydaje mi się, żeby ten stadion miał podgrzewaną murawę. A jak nie zdążyli przez noc odgarnąć śniegu i złapie wkrótce mróz, to bye bye granie do wiosny.

I módlmy się, żeby tak się stało :)

Na wiosne zagralibyśmy na normalnej trawie, po całym okresie przygotowawczym z Maskaantem, i znowymi nabytkami.

A sztuczna trawa w tej rudznie śmierdzi!

PiotrG 29.11.2010 15:13

Sztuczna murawa w Gdyni ma podgrzewanie, inaczej nie zostałaby dopuszczona do rozgrywek.

martinius028 29.11.2010 17:11

Canavaro był wyjątkiem od reguły i jego dobra gra wynikała z tego że ogólnie był dobrym zawodnikiem a Branco co by nie powiedzieć na razie nic nie pokazał, ba nawet nie wygrał rywalizacji z Cikosem, którego wiele osób na forum nie uważa za wirtuoza.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl