Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Moje boisko - Orlik 2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5903)

majson 27.09.2009 12:07

najlepsze jest to ,ze w malopolsce powstalo juz 25 takich boisk głownie w małych gminach i wsiach , z czego tylko jedno jest w Krakowie... Dla porównanie w Łodzi jest już 12 tego typu obiektów.

Arked 07.10.2009 15:29

Czy ktoś orientuje się co powstaje na Olszy 2 przy ulicy Stanisława ze Skalbmierza (pomiędzy Miechowity a Malawskiego)? Wygląda na to, że budowane są dwie "klatki" ze sztuczną nawierzchnią. Jeśli boiska te będą ogólno dostępne to rewelacja.

massoud 22.04.2010 09:44

Cytat:

Drugi Orlik w Krakowie już otwarty

Przy Gimnazjum nr 28 na Kurdwanowie już działa drugi w naszym mieście kompleks boisk, wybudowany w ramach rządowego projektu „Orlik 2012”. Nowy obiekt sportowy otworzył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Od środy, 21 kwietnia Kraków posiada dwa kompleksy boisk, wybudowane w ramach rządowego programu „Orlik 2012”. Pierwszy z nich – nieopodal parku Lilli Wenedy w Prokocimiu - został udostępniony mieszkańcom w czerwcu ubiegłego roku. Od dzisiaj można korzystać z kompleksu boisk sportowych przy Gimnazjum nr 28 na ulicy Bujaka 15. „Lokalizacja tego obiektu jest tak dobrana, by boiska mogły służyć zarówno uczniom, jak i mieszkańcom okolicznych osiedli” - mówił Prezydent Jacek Majchrowski podczas otwarcia inwestycji. Przypomniał, że Kraków od wielu lat jest w czołówce polskich miast pod względem wydatków na inwestycje sportowe i rekreacyjne.

Nowy obiekt przy ulicy Bujaka składa się z dwóch boisk. Pierwsze – o wymiarach 56x25 m – przeznaczone jest do gry w piłkę nożną. Nawierzchnia wykonana jest ze sztucznej trawy. Po obu stronach boiska są bramki i wysokie na kilkanaście metrów siatki ochronne.

Drugie z boisk - do siatkówki i koszykówki - jest mniejsze. Ma wymiary 28x15 m. Zastosowano na nim nawierzchnię poliuretanową koloru ceglastego. Boisko wyposażone jest w zestawy koszy i tablic do koszykówki. Jest też regulowany mechanizm do siatkówki.

Kompleks boisk jest oświetlony i ogrodzony. W budynku zaplecza znajdują się szatnie, pomieszczenia socjalne i sanitariaty. Główne wejście, wjazd i zaplecze znajdują się od strony ul. Halszki. Drugie wejście na obiekt jest zlokalizowane od strony szkoły.

Inwestycję realizowano od czerwca ubiegłego roku. Jej całkowity koszt wyniósł nieco ponad 1 milion złotych. Miasto wydało na ten cel kwotę niemal 402 tys. złotych. Po 333 tys. złotych przekazano z budżetu państwa oraz województwa małopolskiego.

Podczas otwarcia boisk zapowiedziano, że w Krakowie powstanie więcej kompleksów w ramach programu „Orlik 2012”. „Już w czwartek, 22 kwietnia otwarte zostaną boiska przy szkole podstawowej nr 129 na os. Na Wzgórzach. W planach są kolejne takie kompleksy” – poinformował Jacek Majchrowski.

Program „Moje Boisko – Orlik 2012” zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych w każdej gminie na terenie całego kraju. Przedsięwzięcie finansują w jednej trzeciej Ministerstwo Sportu, drugie tyle dokłada samorząd wojewódzki. Za resztę płacą gminy lub powiaty, które realizują inwestycję. (M).
dziś otwarcie na Wzgórzach Krzesławickich, to ile jeszcze będzie?
wg mnie w każdej dzielnicy powinno być, a przy każdej szkole stare klepiska lub betonowe mogliby nawierzchnię powymieniać i ładnie ogrodzić.

Kamson 22.04.2010 09:49

Nie wie ktoś czy nie planują budowy orlika gdzieś w Płaszowie Starym?

Zarko42 22.04.2010 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez majson (Post 797655)
najlepsze jest to ,ze w malopolsce powstalo juz 25 takich boisk głownie w małych gminach i wsiach , z czego tylko jedno jest w Krakowie... Dla porównanie w Łodzi jest już 12 tego typu obiektów.

bo ten słynny Miro jest chyba z Łodzi więc nie dziwne

Hudy 22.04.2010 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez majson (Post 797655)
najlepsze jest to ,ze w malopolsce powstalo juz 25 takich boisk głownie w małych gminach i wsiach , z czego tylko jedno jest w Krakowie... Dla porównanie w Łodzi jest już 12 tego typu obiektów.

tu problemem jest tylko kwota którą dane miasto musi zapłacić
nie ma żadnych limitów
kto chce to będzie je miał
w Krakowie buduje się stadiony i stąd te orliki nie pojawiają się w takim tempie w jakim powinny
400 tys.zł to może nie dużo ale o to muszą powalczyć dzielnice

WISŁAZWE 22.04.2010 12:09

Ja czytałem bodaj w Głosie Nowej Huty( i dyrektor szkoły też mówił) , że kolejny Orlik 2012 ma powstać przy Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 na os. Złota Jesień.
Po za tym, już widać jakieś pracę, bo przez 4 lata były tam taki zarośla że szok a ostatnio ścięto wszystkie krzaki, krzewy itp. Więc pewnie nie długo zacznie się budowa.

A tak na marginesie zawsze jak kończę szkołę, to budują coś nowego to samo było w gimnazjum :lol:

palon 22.04.2010 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hudy (Post 887158)
kto chce to będzie je miał

To prawda. Wieliczka wielka nie jest, a dwa Orliki są. Trzeci w planach (realnych).

massoud 29.04.2010 09:24

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=663

Cytat:

Młodzież z os. Na Wzgórzach w akcie desperacji wycięła dziurę w ogrodzeniu, aby pokopać w piłkę. - Musieliśmy to zrobić, bo np. w weekendy, gdy każdy ma wolne i chciałby zagrać mecz, "Orlik" już o godz. 18 jest zamknięty
Budowa "Orlików" w 2010 roku

W Krakowie działają obecnie trzy "Orliki": przy Jerzmanowskiego 4, Na Wzgórzach 13a i przy ul. Bujaka 15. Każdy z obiektów kosztował ponad milion złotych. W 2010 roku ma się rozpocząć budowa
kolejnych ośmiu takich boisk:
- przy Szkole Podstawowej nr 34, ul. Urzędnicza 65,
- przy Szkole Podstawowej nr 40, ul. Pszczelna 13,
- przy Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko "Kliny", ul. Forteczna 47,
- w rejonie ul. Lipskiej i Myśliwskiej,
- na terenie oś. 2-go Pułku Lotniczego,
- przy Zespole Szkół Gastronomicznych, os. Złotej Jesieni 16,
- przy Szkole Podstawowej nr 78, ul. Jaskrowa 5,
- przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8, ul. Na Błonie 15 b.

Docelowo do 2012 roku w każdej z 18 dzielnic Krakowa ma znajdować się jeden taki obiekt. "Orliki" są finansowane z trzech źródeł z: budżetu państwa, budżetu Województwa Małopolskiego oraz budżetu Krakowa.

SV_ 14.05.2010 02:45

Ktoś wie co z tymi pełno wymiarowymi orlikami i z "orlimi gniazdami" przy przedszkolach?
Kiedyś słyszałem jak chyba Kosecki mówił że są w planach.

Krystian14 15.05.2010 07:10

Jeden Orlik miał powstać również we Lwowie dla drużyny Pogoni... ciekawe jak to się zakończy?!

Cwiara11 31.05.2010 22:00

Cytat:

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=663

Budowa "Orlików" w 2010 roku
- na terenie oś. 2-go Pułku Lotniczego,

Bardzo mnie tym Ucieszyles ;)

Wichar87 31.05.2010 22:15

To ja dodam od siebie, że w moim mieście Lublińcu (nie wiele ponad 25 tyś. mieszkańców) w ciągu ostatnich dwóch lat powstało 8 boisk ze sztuczną nawierzchnią, w tym 4 Orliki. To podobno nie koniec i w planach są kolejne, więc niedługo praktycznie w każdej części miasta będzie takie boisko. :D Do tego jakiś czas temu otwarta została też szkółka piłkarska dla dzieci (obecnie są już dwie szkółki) która ma już na koncie spore sukcesy jak np: wygranie turnieju organizowanego przez Kube Błaszczykowskiego, a w finale pokonali właśnie samą Krakowską Wisłe. Żeby nie być gołosłownym link na potwierdzenie: http://www.lubliniec.info/index.php?nr_newsa=4887
Na przykładzie mojej miejscowości mogę powiedzieć, że zaczyna to iśc do przodu i może wreszcie zacznie się w Polsce w pełni profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży wzorowane na zachodzie. A może za jakiś czas piłkarz z mojej miejscowości wzmocni Wisłe... ;) Narazie to marzenia, ale kto wie... :)

massoud 29.07.2010 09:00

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=663

crazykaro 29.07.2010 09:55

Co się dziwić jesli w Krakowie nie ma wystarczającej liczby Orlików. W mojej okolicy jest dokładnie 1 boisko na cały Bieżanów-Prokocim więc o czym my mówimy. Bez rezerwacji nie pograsz

Gogo_Wiślak 29.07.2010 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 756647)
Przy szkole podstawowej nr 2 na ulicy Strzelców bodajże 5

:-) elegancko! teraz na studiach będę mieszkał na Górce Narodowej to będę miał niedaleko:-D
im więcej boisk tym lepiej...

tarantulaw2 10.11.2010 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez massoud (Post 890534)
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=663



Budowa "Orlików" w 2010 roku

W Krakowie działają obecnie trzy "Orliki": przy Jerzmanowskiego 4, Na Wzgórzach 13a i przy ul. Bujaka 15. Każdy z obiektów kosztował ponad milion złotych. W 2010 roku ma się rozpocząć budowa
kolejnych ośmiu takich boisk:
- przy Szkole Podstawowej nr 34, ul. Urzędnicza 65,
- przy Szkole Podstawowej nr 40, ul. Pszczelna 13,
- przy Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko "Kliny", ul. Forteczna 47,
- w rejonie ul. Lipskiej i Myśliwskiej,
- na terenie oś. 2-go Pułku Lotniczego,
- przy Zespole Szkół Gastronomicznych, os. Złotej Jesieni 16,
- przy Szkole Podstawowej nr 78, ul. Jaskrowa 5,
- przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8, ul. Na Błonie 15 b.

Docelowo do 2012 roku w każdej z 18 dzielnic Krakowa ma znajdować się jeden taki obiekt. "Orliki" są finansowane z trzech źródeł z: budżetu państwa, budżetu Województwa Małopolskiego oraz budżetu Krakowa.


Przy SP 34 już chyba skończyli. Efekt jak dla mnie super. Ciekawe tylko jak będzie z możliwością grania... Orientuje się ktoś?

A o to fotka - wiem , fatalna, ale spieszyłem się, pozatym na telefonie aż tak koszmarnie nie wyglądała...

http://tinypic.com/r/30mr1iw/7

Jest jedno boisko do piłki nożnej i jedno boisko połączone do siatkówki i kosza.

Jak będę miał czas to zrobię lepsze zdjęcia.

WISŁAZWE 10.11.2010 18:55

Podobnie sytuacja wygląda na os. Złota Jesień przy Gastronomiku, Orlik już otwarty,jakiś czas temu dokładnie 21 października na oficjalnej imprezie pojawił się sam Towarzysz Majchrowski.

Z ulicy prezentuje się super szczególnie wieczorem jak wracam z pracy, jupitery i w ogóle, jeszcze się chyba nie zdarzyło żeby był pusty, jest ogólnodostępny, bo w niedzielę jak przechodziłem dzieciaki też w piłkę grały.

2 boiska, jedno do piłki nożnej na drugim można zarówno grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i tenisa.


Tutaj fotki ze strony ZSG:

Boisko do piłki nożnej
http://www.zsg1.pl/images/stories/wy...ki/orlik25.jpg

Boisko do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej( Jedyne w Krakowie pełnowymiarowe boisko typu Orlik do tej dyscypliny sportowej 40x20) i tenisa

http://www.zsg1.pl/images/stories/wy...ki/orlik20.jpg

QBAS 10.11.2010 19:08

Fajnie, że ta inicjatywa się rzeczywiście powiodła. Nie jest idealnie, ale w tym kraju ciężko o ideał. Szczególnie, że choćby wybudowali 4014 boisk to i tak byłyby przepełnione bo jest deficyt takich obiektów.

tarantulaw2 10.11.2010 19:08

Z tego co przed chwilą słyszałem, to przy SP34 też już otwarte i też Towarzysz Majchrowski otwierał.

Siwy_89 10.11.2010 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 1008619)
Fajnie, że ta inicjatywa się rzeczywiście powiodła. Nie jest idealnie, ale w tym kraju ciężko o ideał. Szczególnie, że choćby wybudowali 4014 boisk to i tak byłyby przepełnione bo jest deficyt takich obiektów.


Za to na Zachodnie...

_ukoL 11.11.2010 09:50

Takich boisk powinno powstawać dziesięć razy tyle co jest w planach, bo obłożenie na tego typu obiekty jest ogromne. W takich warunkach aż chce się grać, oświetlenie, bezpiecznie, czysto, ciepłe szatnie, prysznice, etc. Tylko mało tego cały czas, mało...

Matejas_ 11.11.2010 10:12

Na Kurdwanowie jest Orlik przy ulicy Bujaka 15, wejście od strony Halszki, otwarty do 22 a nawet dłużej! Na uroczystym otwariu pojawiła się TV Kraków z racji Augustynka, a w śród gości był nawet Mirek Szymkowiak :) Problemem są tylko miejsca parkingowe... o których ktoś poprostu zapomniał. Przeciez nie wszyscy mieszkają na miejscu :(

Siwy_89 11.11.2010 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1008928)
Problemem są tylko miejsca parkingowe... o których ktoś poprostu zapomniał. Przeciez nie wszyscy mieszkają na miejscu :(

Szybki tramwaj, kilka linii autobusowych. Miejsca dla dwóch aut (jedna drużyna) też się znajdą na osiedlach obok ;-)


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 1008919)
Takich boisk powinno powstawać dziesięć razy tyle co jest w planach, bo obłożenie na tego typu obiekty jest ogromne. W takich warunkach aż chce się grać, oświetlenie, bezpiecznie, czysto, ciepłe szatnie, prysznice, etc. Tylko mało tego cały czas, mało...

dwa lata temu nikt nie wierzył w pomysł "boiska wielonukcyjnego w każdej gminie". teraz, gdy okazało się, że idea wypaliła, typowy Polak oczywiście narzeka, że powinni zbudować dziesięć razy tyle :)

w krakowie w przyszłym roku będzie takich boisk ponad dziesięć. do tego pełno odnowionych boisk przy szkołach, w parkach, hale sportowe. Infrastruktura się poprawiła o trzy klasy. Kilka lat temu grało się tylko na betonie ;-)

n_matt 15.03.2011 17:37

Ma ktoś może jakieś numery kontaktowe do animatorów Orlików? Potrzebowałbym najbardziej na ul, Na Błonie 15 na Bronowicach. Inne też mile widziane, bo na Urzędniczej wszystko pozajmowane... Na priv najlepiej :)

kondor666 25.05.2011 17:42

Witam, jak wygląda sprawa na innych orlikach, korzystanie z boiska jest płatne czy nie? Przy ul. Lipskiej Pani dyrektor życzy sobie po 5zł od osoby. I w tym momencie wygląda to tak, że młodzi siedza przy linii, a starzy z jakichś firm grają.

tomo 25.05.2011 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kondor666 (Post 1099623)
Witam, jak wygląda sprawa na innych orlikach, korzystanie z boiska jest płatne czy nie? Przy ul. Lipskiej Pani dyrektor życzy sobie po 5zł od osoby. I w tym momencie wygląda to tak, że młodzi siedza przy linii, a starzy z jakichś firm grają.

Jeśli cały kompleks został wybudowany w ramach projektu "Moje boisko Orlik 2012" w takim razie ta pani robi to nielegalnie !

Cytat:

Zrealizowane w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" kompleksy boisk sportowych są, zgodnie z założeniami programu, ogólnodostępne i bezpłatne.
za:

http://www.orlik2012.pl/index.php/dla-uzytkownikow

tarantulaw2 11.07.2011 19:35

Mam pilne pytanie - mianowicie teraz przed chwilą byłem z kolegą na Orliku na Urzędniczej dowiedzieć się co i jak, i ewentualnie zapisać się, jednak było w cholerę osób na tym orliku grających w siatkę i w nogę, a kogoś kto mógłby tym zarządzać - nie było nikogo. Moje pytanie - tam się trzeba zapisywać? Jak tak, to kiedy, gdzie, i do kogo uderzać?

Proszę o szybką odpowiedź bo to dość pilne...

mlody_ale_wierny 11.07.2011 19:57

Przy każdym orliku są takie budki i tam siedzą w środku jacyś animatorzy (czy jakoś tak) i u nich można się zapisać. Przynajmniej teoretycznie tak powinno byc:)

tarantulaw2 11.07.2011 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mlody_ale_wierny (Post 1124624)
Przy każdym orliku są takie budki i tam siedzą w środku jacyś animatorzy (czy jakoś tak) i u nich można się zapisać. Przynajmniej teoretycznie tak powinno byc:)

Problem w tym że tam budki są tylko:
- 2 szatnie
- WC
- Trener
- i jakaś jeszcze, ale na pewno nie animator...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl