Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [17. kolejka] WISŁA Kraków - ODRA Wodzisław Śląski, piątek 05.12.2008 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5120)

gigant 01.12.2008 22:37

Dobrze kumam, że mecz z Odrą będzie ostatnim na "starym "stadionie czy jeszcze jakiś mecz będzie?

uzytkownik_forum 01.12.2008 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 636970)
patrzę
Może mieć pod koszulą podkoszulek z napisem "Cracovia Pany" , ważne że dobrze broni.
:lol:
Jeśli miałbym wybierać między zawodnikiem któremu tak dobrze na boisku nie idzie ale jest przywiązany do klubu i kibiców, a zawodnikiem który dajmy na to strzela po 2 bramki na mecz a klub ma w dupie to wybieram to pierwsze. tak już mam i dobrze mi z tym :)

Nie wiem, czy Pawelek ma pod koszulke meczowa pasiasty trykot, natomiast wiem, ze broni beznadziejnie. Jak mi powiesz, w czym objawia sie "wislackosc" Pawelka niwelujaca Jego braki jako bramkarza, to postawie Ci i kielbase, i dam ultrasom :)

ja_ka_ 01.12.2008 22:50

Pawełek obecnie nie ma żadnej konkurencji na swojej pozycji.Więc Skorża nie ma wyboru.

HEDu 01.12.2008 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim (Post 637007)
dlaczego brak? Sobola? , dwie żółte? razem 5 żółtek, to nie jest karalne , chyba że to dotyczy tylko Wisły? 5 i pauza? coś przeoczyłem?

wydawało mi sie ze dostał kare zawieszenia na 2 mecze ...

fst 01.12.2008 23:11

Na pewno Baszczu został zawieszony na 2 mecze, ale Sobol chyba żadnych dodatkowych "bonosów" nie wygrał z tego co mi się wydaje.

felipe 02.12.2008 00:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 637004)
Dobrze kumam, że mecz z Odrą będzie ostatnim na "starym "stadionie czy jeszcze jakiś mecz będzie?

No teoretycznie ostatnim, ale życie pokaże...

ChinoRios 02.12.2008 01:47

Even when Wisla isnt playing very good, still is near of the top just 3 points from Lech, and this game with Odra, Wisla has to put a lot jaja(in polish) and with a lot "Aguante", hope can find a regular performance and dont play 1 game good and other very bad, players must wet the koszulka this is Wisla Krakow the najlepsze team.

And in case is the last game before to move, well a good victory to celebrate all the good time that was in that stadium and also to start a recovery this season and go with all for title.

My predictioon Wisla 2-0

Vamos Wisla con todo mie... a ganaaaar !!!

Tylko Wiselka - Bulla - Lechia - Slask

Lechista_Krk 02.12.2008 15:54

3 punkty straty do czołówki tabeli, to nie jest znowu jakoś dużo... :)
piłkarze bez większych problemów powinni, niesieni naszym dopingiem, wygrać to spotkanie ;p
stawiam na wynik 2-0
Co do składu:

Pawełek

Singlar Cleber Marcelo Diaz
Łobodziński Jirsak Cantoro Małecki
Brożek Boguski

może tak ? a zresztą nieważne jak - byleby wygrali

jurukuru 02.12.2008 16:46

za Marcelo Piotrek Brożek a za Małeckiego Zieniu..

STARY WIŚLAK 02.12.2008 17:11

Obstawiłem w typerze 3:1 dla Wisełki... bo ja STARY WIŚLAK ZAWSZE WIERZĘ W SWÓJ UKOCHANY KLUB!!!

To prawda, że Śląsk i Ruch utarli nam nosa w ostatnich spotkaniach...prawdą jest, że i w innych spotkaniach nam wyraźnie nie wyszło co spowodowało, że nasze aktualne miejsce w tabeli jest takie a nie inne...

Ale czy jest to już hurra dramat.

Panie i Panowie Wiślacy! Trzy punkty do Leszka to żadna strata...na prawdę nie traćmy nadziei na lepsze jutro...Jesień "ich" wiosna "nasza"!!!

Illargui 02.12.2008 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez STARY WIŚLAK (Post 637190)
Obstawiłem w typerze 3:1 dla Wisełki... bo ja STARY WIŚLAK ZAWSZE WIERZĘ W SWÓJ UKOCHANY KLUB!!!

To prawda, że Śląsk i Ruch utarli nam nosa w ostatnich spotkaniach...prawdą jest, że i w innych spotkaniach nam wyraźnie nie wyszło co spowodowało, że nasze aktualne miejsce w tabeli jest takie a nie inne...

Ale czy jest to już hurra dramat.

Panie i Panowie Wiślacy! Trzy punkty do Leszka to żadna strata...na prawdę nie traćmy nadziei na lepsze jutro...Jesień "ich" wiosna "nasza"!!!

Zgadzam się, że trzy punkty straty do czołówki to nie jest tragedia.
Natomiast problem i to spory będzie jeśli nie zrobimy porządnych wzmocnień, bo niestety żeby zdobyć mistrzostwo - wiara - choć ważna, to jednak nie wystarczy.

element 02.12.2008 21:30

Cytat:

Piątkowa potyczka naszych piłkarzy z Odrą Wodzisław nie jest wbrew pozorom zwykłą batalią. Dlaczego? Wyjasnienie nieco niżej.

Po pierwsze dlatego, że być może (oby nie) ostatni raz przed dłuższą przerwą przychodzimy na mecz ligowy Wisły rozgrywany u siebie na święte dla nas miejsce.

Nie zapadła bowiem jeszcze ostateczna decyzja, gdzie Biała Gwiazda jako gospodarz toczyć będzie boje wiosną 2009 roku. Gdyby podjęto werdykt, iż nie na R22, niestety byłby to krok w tył dla całego ruchu kibicowskiego na Wiśle.

Krok w tył, bowiem co nam daje ubieganie sie o kolejny tytuł misrzowski na 6000 stadionie Hutnika (najbardziej chyba optymistyczna wersja)? Przecież 6700 fanów Białej Gwiazdy ma wykupione karnety a około 1500 osób regularnie z wiślackich fanklubów dojeżdża na mecze swej ukochanej druzyny.

Nagle chętnym do dopingowania Wisły na meczu z Legią czy derbach z Cracovią mamy powiedzieć "nie przyjeżdżajcie na Wisłę, bo nie ma dla Was miejsca?" Szkoda poza tym wszelakich starań, jakie włożono w to, by na trybunie D na nowo rozkręcić nie byle jaki doping oraz wielu temu podobnych kibicowskich inicjatyw.

Nasz klub powienien zdecydowanie bardziej walczyć o pozostanie przy R22, a miasto zrobić wszystko, by Wisła grała na swoim stadionie korzystając z dwóch trybun za bramkami (vide poznański Lech). Problem z światłem na pewno jakoś da sie rozwiązać, tym bardziej, że im dłużej będą trwały rozgrywki, tym dzień bedzie dłuższy (nawet to jest w stanie jakoś w tym względzie dopomóc).

Tak czy tak na Odrę trzeba się wybrać, by kiedyś swej absencji nie żałować.

Po drugie kiedy jak nie teraz prawdziwy Wiślak może okazać "WIERNOŚĆ". Jak wszyscy wiemy naszemu trenerowi potrzebne jest teraz wsparcie jak mało kiedy, podobnie zresztą jak naszym piłkarzom. Zróbmy wszystko, by dać siebie maksimum wysiłku w celu przywrócenia Wiśle blasku. Nie damy rady bezpośrednio tego uczynić wychodząc na plac gry, ale możemy stać sie 12 podopiecznym Macieja Skorży dopingując odpowiednio z trybun.

Po trzecie po udanym przedsięwzięciu, jakim była nietypowa jak na polskie, a być może europejskie czy światowe warunki gościna naszych braci z Lechii musimy jako ABG wykazać się po raz kolejny wspomagając dziecięce hospicjum im. ks. Tischnera.

Nic nam sie nie stanie jak wrzuceniem do puszki 1 zł od siebie okażemy pomoc ludziom tej pomocy potrzebującym. Dzieciom bardzo ciężko chorym, nierzadko na całe zycie przykutym do łóżka. Ich rodzicom, 24 godziny na dobę przy swych ciężko chorych pociechach biegających. Rodzeństwu chorych, niekiedy przez rodziców siłą rzeczy lekko zaniedbywanych, bo każdą wolną chwilę przy tak chorym dziecku nierzadko rodzic spędzać musi.

1 zł osobno już niewiele warte jest w stanie, gdy sięgnie po nie kilka tysięcy ludzi ulżyć cierpieniu tych, których zapewne każdy z nas dogłębie zrozumie, w momencie, gdybysmy to my znaleźli sie w tak specyficznej sytuacji zyciowej, czego oczywiście nikomu zyczyć nie należy.

Zjednoczmy się po raz kolejny koleżanki i koledzy demonstrując siłę ABG.

Na ten mecz przygotowanych będzie 2100 vlepek upamiętniających najlepsze wiślackie oprawy, prezentowane przez formację Ultra Wisła w ostatnim okresie.

Wykupmy wszystkie te vlepki wspierając szczytny cel.

Czy bedzie to 50 min meczu poinformujemy niebawem.

Pozdrawiamy, Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków.

źródło: Strona internetowa SKWK

vote-for-mikey 02.12.2008 22:37

na mój gust to łatwe trzy punkty.

Pawełek
Singlar-Marcelo-Cleber-Brożek Pi.
Cantoro-Diaz
Boguski-Jirsak-Małecki
Brożek Pa.

A co do Pawełka... to jest gość, któremu brakuje konkurencji. Potrafi wybronić niesamowite strzały w meczu przeciwko Barcelonie, ale odpuści sobie mecz z Ruchem, bo i tak miejsca nie straci. Dobry bramkarz, ale potrzebny jest jeszcze lepszy od niego. Casillas? :D

prober 02.12.2008 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 637428)
Dobry bramkarz, ale potrzebny jest jeszcze lepszy od niego. Casillas? :D

Za 5% rocznych przychodów TF (http://www.tfkable.pl/index.php?lang=1&page=1&div=13) można kupić nawet Buffona :) Co z wiślacką obroną i tak nie gwarantuje cudów na koncie strat.

matti123 03.12.2008 02:15

Nie rozumiem czemu Wisełka ma opuścić R22 jeśli stadion pomieści na D+E 10 tys ludzi, a na Hutniku 6tys.
Co do meczu to oby szybko bramkę strzelić to się worek rozwiąże. Przewiduję, że chłopaki zepną się jak nigdy a stadion będzie się trząsł od dopingu.

pan_premier 03.12.2008 08:31

przypominam, ze od zabawyw składy jest inny temat

mcovalski 03.12.2008 10:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti123 (Post 637482)
Nie rozumiem czemu Wisełka ma opuścić R22 jeśli stadion pomieści na D+E 10 tys ludzi, a na Hutniku 6tys.
Co do meczu to oby szybko bramkę strzelić to się worek rozwiąże. Przewiduję, że chłopaki zepną się jak nigdy a stadion będzie się trząsł od dopingu.

Ponieważ nie ma zaplecza prasowego i sportowego dla piłkarzy( szatni)


Może trochę naiwne myślenie, ale proszę o wyrozumiałość.
Nie wiem czy jest to możliwe ( nie byłem nigdy) ale trybuna E na dole jest częściowo zagospodarowana. Może by tak parę rzeczy przystosować do zaplecza sportowego a pawilon medialny ( też nie byłem) dało by się zaadaptować częściowo dla przedstawicieli prasy? Utrzymano by możliwość rozgrywania spotkań przy R22, utrzymano by liczbę kibiców na poziomie 8-10 tys osób, liczyć się z faktem rozgrywania meczów bez udziału kibiców gości.
Chyba, że jest to nie możliwe ze względów bezpieczeństwa, infrastrukturalnych itp.? Może ktoś wytłumaczy mi.

Co do meczu, sądzę że łatwo zwycięstwo, na trybunach wielkie poparcie dla Skorży.
3-0 i do zobaczenia

ciacho 03.12.2008 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 637507)
Ponieważ nie ma zaplecza prasowego i sportowego dla piłkarzy( szatni)


Może trochę naiwne myślenie, ale proszę o wyrozumiałość.
Nie wiem czy jest to możliwe ( nie byłem nigdy) ale trybuna E na dole jest częściowo zagospodarowana. Może by tak parę rzeczy przystosować do zaplecza sportowego a pawilon medialny ( też nie byłem) dało by się zaadaptować częściowo dla przedstawicieli prasy? Utrzymano by możliwość rozgrywania spotkań przy R22, utrzymano by liczbę kibiców na poziomie 8-10 tys osób, liczyć się z faktem rozgrywania meczów bez udziału kibiców gości.
Chyba, że jest to nie możliwe ze względów bezpieczeństwa, infrastrukturalnych itp.? Może ktoś wytłumaczy mi.

Tu chyba nawet nie o to chodzi. To co piszesz jest rozsądne, ale mi się wydaje, że główny problem jest z tym że nie będzie loży VIP.

KaRaSTSW 03.12.2008 14:16

to niech sobie na D3 siadna albo przed tv !!! :)

juniordiaz 03.12.2008 17:55

jedno musi być dopiete na 100 % DOPING!!! jazda jazda jazda biała gwiazda tam gdzie i kibice tam sukcesy i inne

jasnyGwint 03.12.2008 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 637437)
Za 5% rocznych przychodów TF (http://www.tfkable.pl/index.php?lang=1&page=1&div=13) można kupić nawet Buffona :) Co z wiślacką obroną i tak nie gwarantuje cudów na koncie strat.

kupować coś za % przychodu to kiepski pomysł... lepiej np za % zysku, który jest jednak dużo mniejszy.

a11 03.12.2008 19:21

Troszkę statystyk:
Odra w ostatnich 10 meczach 7 pkt, bramki 3-11, na wyjazdach w tym sezonie 5 pkt w 7 meczach.

Nie ma się co oszukiwać mecz, który trzeba bezapelacyjnie wygrać. Styl nie jest ważny przy obecnej sytuacji. Liczą się tylko 3 pkt. Każdy inny wynik będzie sensacją. Jak zwykle kluczowe w przypadku Wisły będzie to czy padnie bramka w pierwszej połowie, jak tak to będzie ładnie, gładko i przyjemnie. Z kolei jeśli nie strzelą gola do 60 minuty to zacznie się nerwówka i może być kicha.

Jazda 03.12.2008 19:41

Moim zdaniem powinno być co najmniej 3:0,chyba "ktoś" ma tu coś do udowodnienia... i nie chodzi mi nawet o nas,ale o ten caly niby koniec "krakowskiego imperium".... heh... 4:0 i niech warszafka placze !!!!!!!!!

nazgulTSWot 03.12.2008 19:47

Przy pełnej zgodzie dla twierdzeń, że ten mecz po prostu musimy wygrać, liczą się punkty, a nie styl itp. dziwią mnie głosy, że jakiekolwiek punkty dla Odry będą sensacją. Przypomnijcie sobie chociażby wiosenny mecz na Reymonta z tą drużyną. Odra Wiśle wybitnie nie leży i to było widać nawet w ostatnim meczu w Wodzisławiu. Do tego dodamy jeszcze po prostu słabą dyspozycję naszej drużyny...

Nie zrozumcie mnie źle- nie kraczę, nie sieję defetyzmu, ani nie twierdzę, że faworytem jest Odra. Po prostu zwracam uwagę na fakt, że trafiamy na wyjątkowo niewygodnego dla nas rywala w wyjątkowo ciężkim momencie.

a11 03.12.2008 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nazgulTSWot (Post 637655)
Przy pełnej zgodzie dla twierdzeń, że ten mecz po prostu musimy wygrać, liczą się punkty, a nie styl itp. dziwią mnie głosy, że jakiekolwiek punkty dla Odry będą sensacją. Przypomnijcie sobie chociażby wiosenny mecz na Reymonta z tą drużyną. Odra Wiśle wybitnie nie leży i to było widać nawet w ostatnim meczu w Wodzisławiu. Do tego dodamy jeszcze po prostu słabą dyspozycję naszej drużyny...

Nie zrozumcie mnie źle- nie kraczę, nie sieję defetyzmu, ani nie twierdzę, że faworytem jest Odra. Po prostu zwracam uwagę na fakt, że trafiamy na wyjątkowo niewygodnego dla nas rywala w wyjątkowo ciężkim momencie.

Odra nie leży nam w meczach wyjazdowych. ale u siebie jest trochę inaczej. W ubiegłej rundzie był 0:0 ale to wyjątek bo w 5 wcześniejszych meczach wygraliśmy wszystkie ze stosunkiem bramek 16-2. My mamy swoje problemy, ale i Odra je ma. Pisałem już jak się im ostatnio gra, a poza tym kontuzjowanych jest ich lider, płuca, mózg drużyny i ręce i nogi czyli Jan Woś. Poza tym napastnicy nie strzelają bramek, oni wcale nie strzelają bramek. Dlatego jeśli nie wygramy to będzie sensacja.....

arti 04.12.2008 15:49

powinniśmy wygrać ze 3-0 i przeskoczyć Bełchatów (mecz z L w Wawie), a może kogoś jeszcze? Choć na to trudno liczyć...

Perek 04.12.2008 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 637954)
powinniśmy wygrać ze 3-0 i przeskoczyć Bełchatów (mecz z L w Wawie), a może kogoś jeszcze? Choć na to trudno liczyć...

jeśli Polonia Warszawa nie wygra na wyjeździe to też ją wyprzedzimy

Barthez 04.12.2008 20:39

Musi być zwycięstwo. 6 pkt. starty to już by było zbyt wiele.

maTyS. 04.12.2008 20:46

ciężki mecz ale myślę że wygramy,no bo przecież trzeba wygrać.może na meczu krzykniemy parę razy"więcej ambicji Wisełko więcej ambicji"na meczu bodajże z ŁKS-em to poskutkowało jak przegrywaliśmy 0-2 by ostatecznie wygrać 5-2.

3rider 04.12.2008 23:10

Ambicji to druzynie odmowic nie mozna. Zapierniczamy do zapalenia pluc w koncowce sezonu, inna sprawa, ze efekt punktowy mizerny. Gdzies jest problem, moze w zbyt malej ilosci strzalow z dystansu, moze boczni obroncy powinni zagrac wyzej i bardziej ofensywnie? Nie wiem, ale Skorza potrafi wyciagac dosc szybko wnioski i na pewno zagramy na 100%.

Co do rozpaczania nad strata -3pkt i 5.miejsca, to zadna strata przy tak splaszczonej czolowce tabeli, mnie bardziej przeraza chory pomysl gry przez 1.5roku na wyjezdzie, bo w tym ukladzie odrobienie tych trzech punktow przy grze gdzies na Slaskim wydaje sie nierealne


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl