Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Forumowe samochody (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1507)

Sensej 12.11.2008 12:41

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=480716173

Kumpel teraz sprzedaje:)

artek_ABG 12.11.2008 12:54

Tak od siebie dodam, że nie kupujcie na swoje pierwsze auta z silnikiem powyżej 1.6 bo was ubezpieczalnia udupi kosztami... "kochają" młodych kierowców

wtf 12.11.2008 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 627701)
poogladaj Espero.

uwazam ze takie espero z dosc ciekawym wyposazeniem od pierwszego wlasciciela jest duzo lepszym rozwiazaniem niz jakis stary golf, fiesta,vectra a itp od xxxx wlascicieli z kreconym licznikime tyle razy ilu wlascicieli. no ale decyzja nalezy do Ciebie.

a ja nie uważam jeśli wolno mi coś dodać
13l/100km gazu i problemy z odpaleniem zimą przy mrozie lekko większym niż -10st, taki samochód to same problemy a dodatkowe wyposażenie w nastoletnim espero to wada a nie zaleta bo to żaden komfort a jedynie kolejne rzeczy które lada dzień mogą się zepsuć. W ogóle jak się na ten samochód patrzy to to jest obraza poczucia dobrego smaku. Pierwszy lepszy golf III z silnikiem tdi będzie lepszy niż ta koreańska tandeta z gnijącą karoserią nawet gdyby miał nakręcone 700k km i spotkał się w trakcie swojego żywota z koparką caterpillar bo zawsze odpali na mrozie i nie spali więcej jak 6,5l on na 100km chćby nie wiem co.
PS No ale ile udzi tyle opinii :P

@batrek ABG ja jak jeszcze nie miałem zniżek to rejestrowałem wszystkie auta na współwłasność z ojcem i ubezpieczyciel brał pod uwagę jego zniżki także można tych krwiopijców też ominąć trochę, zresztą wiele osób tak robi także pewnie sposób jest ogólnie znany.

Kocur 12.11.2008 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kms (Post 627496)
Mondeo 2.5 V6 mk1 - jakies konkretne wady poza spalaniem ? :D


Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko.
Rozwalają mnie ludzie co dziwią się że auto powyżej 2 litrów pojemności nie spala im poniżej 6 na mieście ... bez jaj - silnik 2.5 V6 - piękna sprawa

Fordy mają złe opinie na temat blach - obejrzyj dokładnie co chcesz kupić - jeśli nie jest nigdzie złapany przez rdzę - będzie się trzymał.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez artek_ABG (Post 627496)
Tak od siebie dodam, że nie kupujcie na swoje pierwsze auta z silnikiem powyżej 1.6 bo was ubezpieczalnia udupi kosztami... "kochają" młodych kierowców


totalna bzdura - kupiłem swoje pierwsze auto z 2 litrowym dieslem i jakoś nie rozpaczam - ile Ty chciałeś płacić za ubezpieczenie ? 50 zł ? ja zapłaciłem za AC + OC niecałe 2 tys. i jest to dobra stawka jak za kilkuletnie auto z dużym silnikiem. A zniżki sobie z czasem uzbieram.

Kocur 12.11.2008 14:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sensej (Post 627721)


96 tys. i 12 letnie auto ? :-p Polacy to jednak naród debeściaków

kms 12.11.2008 22:20

Wiem ze to duzo pali bo ... musi i z tym sie pogodzic mozna bo cos za cos. Pytam o inne wady jak np blacha etc :P

Arturo Qr2nów 12.11.2008 22:51

W kwestii gazu:
Osobiście nie polecam nikomu zwłaszcza jeśli ma to być pierwsze auto. Oczywiście można nabyć auto z fabryczną instalacją, ale koszty takiego pojazdu jak np. Volvo BiFuel są dość duże. Jeśli już jednak macie na oku auto zainstalowanym gazem, to poproście o fakturę instalcji, weźcie auto na dokładny przegląd i sprawdźcie jaki samochód ma kolektor. Jeśli plastikowy, to lepiej się w to nie ubierać. Jak ktoś szuka oszczędności, to mała benzynka albo diesel.

carpenter 12.11.2008 23:24

Odnośnie Daewoo Espero to mogę powiedzieć kilka słów bo jestem szczęśliwym posiadaczem jednego takiego :) Kupiłem go w zeszłym roku po wakacjach od wujka z pewnym przebiegiem 55 tys (Tak tak to jest możliwe) Jak na 10 letni nie garażowany samochód to z rdzą problemów nie ma. Na wiosnę pojawiła się niewielka plamka na krawędzi bagażnika i tyle. Samochód jest niezwykle wygodny, niesamowicie cichy w środku (najcichsze auto jakim jeździłem w życiu a było ich trochę) nic się nie tłucze, nie piszczy. 90 koników przy 1,5 benzyna to żadne szaleństwo ale 16 zaworów robi swoje i autko do 140 km/h rozpędza się bez oporów, a więcej też można tylko dłuższa prosta jest potrzebna tak jak ta pod M1 :D . Wkręcic silnik na 7 tys to też żaden problem. Wszystkie cztery elektryczne szyby działają tak samo podgrzewane lusterka i automatycznie wysuwana antena.Spalanie po mieście max 9 na trasie 6-7 przy 90/h. Cała zimę pracowałem w Zakopcu i różnie było z pogodą - Mondeo kumpla (Diesel Power :D) milczał jak zaczarowany po nocce z -30 C, mój palił od razu. Od roku zrobiłem 15 tysięcy i nic się nie zepsuło, teraz wybieram się na przegląd (pasek rozrządu do wymiany), ale części do niego to grosze. Wygląd oczywiście nie jest jakiś super nowoczesny, ale to w końcu auto z ubiegłego wieku, jak się go umyje i wypoleruje to idzie się przyzwyczaić. Pierwotnie samochód był projektowany dla Renault, ale w końcu wykupiło go Daewoo, a świetny wspólczynnik oporu powietrza zapewnia bardzo duży komfort jazdy. Dokupiłem porządne radio, cztery głośniki Infinity i na razie na nic innego zamieniać nie będę. Wnioski z tego są takie: Jak możecie to kupujcie auto od znajomego lub z pewnego żródła. Najważniejszy jest stan auta, a nie jego marka. Golf po 5 dzwonach, z kręconym licznikiem i orkiestrą tapicerki w środku, ale z naklejką Remus i rynną w miejscu wydechu - wieś. No chyba,że jedziecie na dyskotekę do Oksy.

kiju.ts 04.12.2008 12:44

Potrzebuje wymienic pasek rozrzadu w hondzie civic - timing belt. Jakie ceny placiliscie? Gdzie to robiliscie?
Dzonilem do kilku car garage i jedni mowia ze pasek za 180 £ a drudzy ze koniecznie trzeba wymienc pozostale czesci w silniku pompa filtr i cos tam w sumie za 450 £.
Prosze o porade?

adam09 04.12.2008 14:03

nie znam sie na hondach ale masz dwa wyjścia:
1) jeśli rozrząd jest kolizyjny ( a tak mi się wydaje) to wypadało by zmienić pasek rozrządu wraz ze wszystkimi rolkami prowadzącymi, napinaczem oraz pompą wody. Są magicy, którzy będą starali się Ci wmówić że to nie jest konieczne bo skoro jak inne rzeczy działają to po co wymieniać. Owszem możesz tak zrobić ale ja tego nie polecam i każdy szanujący się mechanik także. Lepiej zrobić jednym razem wszystko niż potem płacić za robociznę znów tyle samo. Jak zmienisz sam pasek to jest tak samo jak byś mial na stopie 10 pęcherzy i ich nie chciał leczyć a kupiłbyś super wygodne buty. Po pewnym czasie i tak bys musial te pecherze wyleczyć. Także jak robić to całościowo.

Popatrz logicznie na to. Jak stary napinacz ktory odpowiada za naciag paska , który pod wpływem eksploatacji się wyciągnął , ma dobrze naciągać nowy pasek ? Nie da się...będą luzy i potem Ci sie zerwie nowy pasek i bedziesz robil wszystko od nowa tylko tym razem juz calościowo :/

2) jeśli masz rozrząd niekolizyjny ( ja mam taki u siebie ) to jeździj dopóki się pasek nie zerwie :) Wtedy zakładasz nowy i jedziesz dalej :)

wiertar 04.12.2008 14:27

1. Toyota Corolla AE86 czyli Hachiroku
http://www.c2auto.com/images/Copy_of...corolla-vi.jpg

lub: Nissan RS13 Silvia
http://www.driftingstreet.com/images...ilvia-ps13.jpg

2. VW Golf Mk1 Cabrio
http://www.polskajazda.pl/foto/foto-...arP1010519.JPG

3. na nic mnie niestac teraz..;/:)

fugiell 03.03.2009 11:39

Czy uzywa ktos z was moze aktywnej piany do mycia samochodow ?? ;) albo jezdzi na myjnie na ktorej myja piana? Wiem,ze na widoku jest myjnia przy grazach na ktorej myja. Czy ktos moze wie czego dokladnie tam uzywaja lub ma jakies doswiadcznie w tym wzgledzie ;)?

przemmach 04.03.2009 03:19

Niebardzo, ja swoją Felicje myje u siebie na ogrodzie :) a skoro już o niej, to jest z rocznika '96, silnik 1.6, 75KM zielony metalik, jak najbardziej jestem z niej zadowolony, ale z racji wieku zaczyna sie troche juz sypać.

Autko marzeń to Skoda Oktavia

A stać mnie (po sprzedaniu Felicji i dołożeniu paru groszy) na 5-letnią Corse 3 :)

macyo 16.03.2009 21:32

Panowie-gdzie można w Krk cofnąć licznik? Zaznaczam, że auto nie idzie do sprzedaży.

Kuciel 16.03.2009 22:06

To w jakim innym celu cofa sie licznik :>
Gwarancji?

DrewniaQ 16.03.2009 22:10

Może ubezpieczenie, żeby chcieli takiego ubezpieczyć.

Caps 29.03.2009 12:25

1. moje marzenie to escort rs cosworth.

2. posiadam escorta rs 2000 tutaj fotki i cos wiecej o nim http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Escort/51417

3. stac mnie na skode octavie ( uzywana :P )

pietras1234 29.03.2009 12:37

Lancia Delta Integrale HF Evoluzione
Bezapelacyjnie najlepsza ever... :D

WislaFan123 29.03.2009 14:15

Mam pytanko do posiadaczy Ocatvii II (2007) jakie ma u was spalanie? Mieliscie cos takiego ze do 1 przegladu (15000km) palila duzo, a pozniej nagle poszlo w dol? A dokladniej mówiąc na miescie smoliła w graniczach 8-8,5 a na trasie z z 7-7,5. Po przegladzie nagle wszystko lepiej na trasie 5 na miescie 7 albo i mniej.. a wg producenta 4,5-5,5 trasa, 6,5-7,5 miasto, 5,5-6,5 srednie, jezdzi sie glownie w miescie. Sprawdzane wyniki z komputera i liczone przy tankowaniu. Jest mozliwe jakos modyfikowanie tego komputerowo, i jesli tak, moze to salon legalnie robic? Juz gdzies sie spotykalem z takimi opiniami...

justek 29.03.2009 14:34

ja śmigam Hondą CRX Del Sol z elektrycznym dachem ;P i chwalę sobie to autko.

Donson 12.05.2009 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuciel (Post 694002)
To w jakim innym celu cofa sie licznik :>
Gwarancji?

Pewnie zapomniał przegląd zrobić i coś się zjebało:)

ted 12.05.2009 20:59

ford escort 1,4 , r.96


caps: niezłego masz fordzika :)

TSman 12.05.2009 21:07

wożę się Puntem 1.1 + gaz '98r.
spala ok 8l gazu w miescie ;)
troche słaby ale póki co daje rade :)

chciałbym pełny bak :lol:

stać mnie na pół baku :P

Bartuk1906 15.05.2009 16:26

1 Chciałbym Ferrari Enzo :)
http://supercartrends.com/Ferrari-En...rcar-photo.jpg
Ale że twardo stąpam po ziemi to wiem że takiego nigdy niedostane i marzy mi się
BMW z4
http://www.dragtimes.com/images/10046-2007-BMW-Z4.jpg
albo BMW Z 8
http://www.awddesign.co.uk/awd_cars/.../9_bmw_z8_.gif
2 "Jeżdżę " BMW 318
http://www.bmw-318i.info/gallery/pho...hoto-large.jpg

A stać mnie na Paliwo do Niego :) :):)

ja_ka_ 06.07.2009 14:16

Właściciele Opla Astry III proszeni na priv

Piotrek87 06.07.2009 15:38

do osób które piszą nie kupujcie włoskich czy francuzów mam pytanie:
1. kupił ktoś nowe alfy np 159? i co psują się notorycznie? Albo Lancie też takie awaryjne? nie rozsmieszajcie mnie. Jak kupujesz nowe auto to masz gwarancję nieprawda? a jak kupujesz używane to kwestia szczścia sa takie, którymi pojeździsz 10 lat bez remontu a są takie że 5 lat. Dlatego nie generalizujcie, że się psuja.
2. Francuzy np jeżdziliście Lagunami II ? tak notortycznie się pasują? nie powiedziałbym.

Mlody Wislak 06.07.2009 15:59

a ja chciałbym prosić kogoś aby wypowiedział się na temat Audi A4generacji b6 silnik 1.9tdi badz 2.0 benzyna :D Jak to bedzie ze spalaniem bo chyba uparłem się na to cacko :P

picasso 06.07.2009 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotrek87 (Post 757421)
do osób które piszą nie kupujcie włoskich czy francuzów mam pytanie:
1. kupił ktoś nowe alfy np 159? i co psują się notorycznie? Albo Lancie też takie awaryjne? nie rozsmieszajcie mnie. Jak kupujesz nowe auto to masz gwarancję nieprawda? a jak kupujesz używane to kwestia szczścia sa takie, którymi pojeździsz 10 lat bez remontu a są takie że 5 lat. Dlatego nie generalizujcie, że się psuja.
2. Francuzy np jeżdziliście Lagunami II ? tak notortycznie się pasują? nie powiedziałbym.

zgadzam się z tobą.jeździłem mercedesem,później cytryną a teraz mam fiata.i właśnie ten ostatni sprawia mi najmniej kłopotów,a najwięcej o dziwo miałem ich z merolem.i naprawy były dużo droższe...a co do laguny.mimo że staram sie nie ulegać stereotypom to jednak coś chyba jest na rzeczy z jej jakością skoro mechanicy nazywają ją "królową lawety"tak zaszczytnego tytułu nie dostaje sie za nic.

LuKaS TSW 06.07.2009 19:12

Opel Astra 1,6 Si z gazem rocznik 1998 moje cacuszko :D

a chciałbym..... hmmm codziennie inne auto chodzi mi po głowie np nowy Citroen C5 a ze starszych to hardcorowo Subaru Impreza Sti WRX lub taniej i równie hardcorowo Citroen C2 Vtr i na ten samochód zbieram:) np ten:http://otomoto.pl/citroen-c2-by-loeb-C8051238.html

gustafff 07.07.2009 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez artek_ABG (Post 627726)
Tak od siebie dodam, że nie kupujcie na swoje pierwsze auta z silnikiem powyżej 1.6 bo was ubezpieczalnia udupi kosztami... "kochają" młodych kierowców

Niekoniecznie. Kumpel mówił mi, że jeden z direktów wprowadza własnie promocję, w której im większa pojemność, tym lepsza zniżka. W sytuacji kiedy ubezpieczasz swój pierwszy samochód i zniżki zerowe, każde 10 % mniej potrafi poratować... Ja już jeżdżę swoim autem kilka lat, bezwypadkowo więc znizki maxymalne :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:37.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl