![]() |
|
Tak od siebie dodam, że nie kupujcie na swoje pierwsze auta z silnikiem powyżej 1.6 bo was ubezpieczalnia udupi kosztami... "kochają" młodych kierowców
|
Cytat:
13l/100km gazu i problemy z odpaleniem zimą przy mrozie lekko większym niż -10st, taki samochód to same problemy a dodatkowe wyposażenie w nastoletnim espero to wada a nie zaleta bo to żaden komfort a jedynie kolejne rzeczy które lada dzień mogą się zepsuć. W ogóle jak się na ten samochód patrzy to to jest obraza poczucia dobrego smaku. Pierwszy lepszy golf III z silnikiem tdi będzie lepszy niż ta koreańska tandeta z gnijącą karoserią nawet gdyby miał nakręcone 700k km i spotkał się w trakcie swojego żywota z koparką caterpillar bo zawsze odpali na mrozie i nie spali więcej jak 6,5l on na 100km chćby nie wiem co. PS No ale ile udzi tyle opinii :P @batrek ABG ja jak jeszcze nie miałem zniżek to rejestrowałem wszystkie auta na współwłasność z ojcem i ubezpieczyciel brał pod uwagę jego zniżki także można tych krwiopijców też ominąć trochę, zresztą wiele osób tak robi także pewnie sposób jest ogólnie znany. |
Cytat:
Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko. Rozwalają mnie ludzie co dziwią się że auto powyżej 2 litrów pojemności nie spala im poniżej 6 na mieście ... bez jaj - silnik 2.5 V6 - piękna sprawa Fordy mają złe opinie na temat blach - obejrzyj dokładnie co chcesz kupić - jeśli nie jest nigdzie złapany przez rdzę - będzie się trzymał. Cytat:
totalna bzdura - kupiłem swoje pierwsze auto z 2 litrowym dieslem i jakoś nie rozpaczam - ile Ty chciałeś płacić za ubezpieczenie ? 50 zł ? ja zapłaciłem za AC + OC niecałe 2 tys. i jest to dobra stawka jak za kilkuletnie auto z dużym silnikiem. A zniżki sobie z czasem uzbieram. |
Cytat:
96 tys. i 12 letnie auto ? :-p Polacy to jednak naród debeściaków |
Wiem ze to duzo pali bo ... musi i z tym sie pogodzic mozna bo cos za cos. Pytam o inne wady jak np blacha etc :P
|
W kwestii gazu:
Osobiście nie polecam nikomu zwłaszcza jeśli ma to być pierwsze auto. Oczywiście można nabyć auto z fabryczną instalacją, ale koszty takiego pojazdu jak np. Volvo BiFuel są dość duże. Jeśli już jednak macie na oku auto zainstalowanym gazem, to poproście o fakturę instalcji, weźcie auto na dokładny przegląd i sprawdźcie jaki samochód ma kolektor. Jeśli plastikowy, to lepiej się w to nie ubierać. Jak ktoś szuka oszczędności, to mała benzynka albo diesel. |
Odnośnie Daewoo Espero to mogę powiedzieć kilka słów bo jestem szczęśliwym posiadaczem jednego takiego :) Kupiłem go w zeszłym roku po wakacjach od wujka z pewnym przebiegiem 55 tys (Tak tak to jest możliwe) Jak na 10 letni nie garażowany samochód to z rdzą problemów nie ma. Na wiosnę pojawiła się niewielka plamka na krawędzi bagażnika i tyle. Samochód jest niezwykle wygodny, niesamowicie cichy w środku (najcichsze auto jakim jeździłem w życiu a było ich trochę) nic się nie tłucze, nie piszczy. 90 koników przy 1,5 benzyna to żadne szaleństwo ale 16 zaworów robi swoje i autko do 140 km/h rozpędza się bez oporów, a więcej też można tylko dłuższa prosta jest potrzebna tak jak ta pod M1 :D . Wkręcic silnik na 7 tys to też żaden problem. Wszystkie cztery elektryczne szyby działają tak samo podgrzewane lusterka i automatycznie wysuwana antena.Spalanie po mieście max 9 na trasie 6-7 przy 90/h. Cała zimę pracowałem w Zakopcu i różnie było z pogodą - Mondeo kumpla (Diesel Power :D) milczał jak zaczarowany po nocce z -30 C, mój palił od razu. Od roku zrobiłem 15 tysięcy i nic się nie zepsuło, teraz wybieram się na przegląd (pasek rozrządu do wymiany), ale części do niego to grosze. Wygląd oczywiście nie jest jakiś super nowoczesny, ale to w końcu auto z ubiegłego wieku, jak się go umyje i wypoleruje to idzie się przyzwyczaić. Pierwotnie samochód był projektowany dla Renault, ale w końcu wykupiło go Daewoo, a świetny wspólczynnik oporu powietrza zapewnia bardzo duży komfort jazdy. Dokupiłem porządne radio, cztery głośniki Infinity i na razie na nic innego zamieniać nie będę. Wnioski z tego są takie: Jak możecie to kupujcie auto od znajomego lub z pewnego żródła. Najważniejszy jest stan auta, a nie jego marka. Golf po 5 dzwonach, z kręconym licznikiem i orkiestrą tapicerki w środku, ale z naklejką Remus i rynną w miejscu wydechu - wieś. No chyba,że jedziecie na dyskotekę do Oksy.
|
Potrzebuje wymienic pasek rozrzadu w hondzie civic - timing belt. Jakie ceny placiliscie? Gdzie to robiliscie?
Dzonilem do kilku car garage i jedni mowia ze pasek za 180 £ a drudzy ze koniecznie trzeba wymienc pozostale czesci w silniku pompa filtr i cos tam w sumie za 450 £. Prosze o porade? |
nie znam sie na hondach ale masz dwa wyjścia:
1) jeśli rozrząd jest kolizyjny ( a tak mi się wydaje) to wypadało by zmienić pasek rozrządu wraz ze wszystkimi rolkami prowadzącymi, napinaczem oraz pompą wody. Są magicy, którzy będą starali się Ci wmówić że to nie jest konieczne bo skoro jak inne rzeczy działają to po co wymieniać. Owszem możesz tak zrobić ale ja tego nie polecam i każdy szanujący się mechanik także. Lepiej zrobić jednym razem wszystko niż potem płacić za robociznę znów tyle samo. Jak zmienisz sam pasek to jest tak samo jak byś mial na stopie 10 pęcherzy i ich nie chciał leczyć a kupiłbyś super wygodne buty. Po pewnym czasie i tak bys musial te pecherze wyleczyć. Także jak robić to całościowo. Popatrz logicznie na to. Jak stary napinacz ktory odpowiada za naciag paska , który pod wpływem eksploatacji się wyciągnął , ma dobrze naciągać nowy pasek ? Nie da się...będą luzy i potem Ci sie zerwie nowy pasek i bedziesz robil wszystko od nowa tylko tym razem juz calościowo :/ 2) jeśli masz rozrząd niekolizyjny ( ja mam taki u siebie ) to jeździj dopóki się pasek nie zerwie :) Wtedy zakładasz nowy i jedziesz dalej :) |
1. Toyota Corolla AE86 czyli Hachiroku
http://www.c2auto.com/images/Copy_of...corolla-vi.jpg lub: Nissan RS13 Silvia http://www.driftingstreet.com/images...ilvia-ps13.jpg 2. VW Golf Mk1 Cabrio http://www.polskajazda.pl/foto/foto-...arP1010519.JPG 3. na nic mnie niestac teraz..;/:) |
Czy uzywa ktos z was moze aktywnej piany do mycia samochodow ?? ;) albo jezdzi na myjnie na ktorej myja piana? Wiem,ze na widoku jest myjnia przy grazach na ktorej myja. Czy ktos moze wie czego dokladnie tam uzywaja lub ma jakies doswiadcznie w tym wzgledzie ;)?
|
Niebardzo, ja swoją Felicje myje u siebie na ogrodzie :) a skoro już o niej, to jest z rocznika '96, silnik 1.6, 75KM zielony metalik, jak najbardziej jestem z niej zadowolony, ale z racji wieku zaczyna sie troche juz sypać.
Autko marzeń to Skoda Oktavia A stać mnie (po sprzedaniu Felicji i dołożeniu paru groszy) na 5-letnią Corse 3 :) |
Panowie-gdzie można w Krk cofnąć licznik? Zaznaczam, że auto nie idzie do sprzedaży.
|
To w jakim innym celu cofa sie licznik :>
Gwarancji? |
Może ubezpieczenie, żeby chcieli takiego ubezpieczyć.
|
1. moje marzenie to escort rs cosworth.
2. posiadam escorta rs 2000 tutaj fotki i cos wiecej o nim http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Escort/51417 3. stac mnie na skode octavie ( uzywana :P ) |
Lancia Delta Integrale HF Evoluzione
Bezapelacyjnie najlepsza ever... :D |
Mam pytanko do posiadaczy Ocatvii II (2007) jakie ma u was spalanie? Mieliscie cos takiego ze do 1 przegladu (15000km) palila duzo, a pozniej nagle poszlo w dol? A dokladniej mówiąc na miescie smoliła w graniczach 8-8,5 a na trasie z z 7-7,5. Po przegladzie nagle wszystko lepiej na trasie 5 na miescie 7 albo i mniej.. a wg producenta 4,5-5,5 trasa, 6,5-7,5 miasto, 5,5-6,5 srednie, jezdzi sie glownie w miescie. Sprawdzane wyniki z komputera i liczone przy tankowaniu. Jest mozliwe jakos modyfikowanie tego komputerowo, i jesli tak, moze to salon legalnie robic? Juz gdzies sie spotykalem z takimi opiniami...
|
ja śmigam Hondą CRX Del Sol z elektrycznym dachem ;P i chwalę sobie to autko.
|
Cytat:
|
ford escort 1,4 , r.96
caps: niezłego masz fordzika :) |
wożę się Puntem 1.1 + gaz '98r.
spala ok 8l gazu w miescie ;) troche słaby ale póki co daje rade :) chciałbym pełny bak :lol: stać mnie na pół baku :P |
1 Chciałbym Ferrari Enzo :)
http://supercartrends.com/Ferrari-En...rcar-photo.jpg Ale że twardo stąpam po ziemi to wiem że takiego nigdy niedostane i marzy mi się BMW z4 http://www.dragtimes.com/images/10046-2007-BMW-Z4.jpg albo BMW Z 8 http://www.awddesign.co.uk/awd_cars/.../9_bmw_z8_.gif 2 "Jeżdżę " BMW 318 http://www.bmw-318i.info/gallery/pho...hoto-large.jpg A stać mnie na Paliwo do Niego :) :):) |
Właściciele Opla Astry III proszeni na priv
|
do osób które piszą nie kupujcie włoskich czy francuzów mam pytanie:
1. kupił ktoś nowe alfy np 159? i co psują się notorycznie? Albo Lancie też takie awaryjne? nie rozsmieszajcie mnie. Jak kupujesz nowe auto to masz gwarancję nieprawda? a jak kupujesz używane to kwestia szczścia sa takie, którymi pojeździsz 10 lat bez remontu a są takie że 5 lat. Dlatego nie generalizujcie, że się psuja. 2. Francuzy np jeżdziliście Lagunami II ? tak notortycznie się pasują? nie powiedziałbym. |
a ja chciałbym prosić kogoś aby wypowiedział się na temat Audi A4generacji b6 silnik 1.9tdi badz 2.0 benzyna :D Jak to bedzie ze spalaniem bo chyba uparłem się na to cacko :P
|
Cytat:
|
Opel Astra 1,6 Si z gazem rocznik 1998 moje cacuszko :D
a chciałbym..... hmmm codziennie inne auto chodzi mi po głowie np nowy Citroen C5 a ze starszych to hardcorowo Subaru Impreza Sti WRX lub taniej i równie hardcorowo Citroen C2 Vtr i na ten samochód zbieram:) np ten:http://otomoto.pl/citroen-c2-by-loeb-C8051238.html |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl